İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Materyal
Fiyat
Topuk Tipi
Fiyat Geçmişi
Topuk Boyu
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Birkenstock Terlik

" araması için 2028 sonuç listeleniyor

Birkenstock Terlik Modelleri ile Tarzından Ödün Verme

Terlik, kullanımı en kolay olan ayakkabı çeşitlerindendir. Farklı biçimlerde modelleri olan ve genellikle evler kullanılan terliklerin yapımında kullanılan malzemeler çeşitlilik gösterir. Terliklerin ilk ortaya çıkışları evlerde kullanılmak üzere olan ev terliği adıyla piyasaya sürülen terliklerdir. Ev terlikleri, ayağın direkt olarak zemine basılmaması için üretilmiştir. Yer ile ayak arasında duvar görevi görür. Sadece ev içi değil ev dışında da giyilebilen birçok terlik modeli ve seçeneği bulunur. Birkenstock terlik bu terlik modellerinden biridir. Hem ev hem de ev dışında giyilebilecek terlik modelleri üretilir. Üretim sırasında dikkat edilen en önemli noktalardan biri konfor ve ortopedidir. Hazırlanan terliklerin kullanıcıların ayak sağlığına zarar vermeyecek ve kullanım esnasında rahatsız hissettirmeyecek türden ortopedik terlik üretimi hedeflenmektedir. Bu hedefler doğrultusunda üretilen ürünler son derece kullanışlı ve konforludur. Birkenstock kadın terlik çeşitleri klasik terlik modellerinin yanında farklı ürün modelleri ve kullanım amacına göre değişen ürün çeşitliliği bulundurur. Ev içi kullanım ve ev dışı kullanımlar için ayrı üretilmiş pek çok model kadınların zevk ve tarzına göre hazırlanmıştır. Kadın ayak anatomisine uygun bir şekilde hazırlanan terliklerin pek çok ayak numarası da bulunmaktadır. Bunun yanında hemen hemen istenilen her renk tonundan ürün bulabilmek mümkündür. Birkenstock erkek terlik ise erkeklerin ayak yapısına uygun bir şekilde hazırlanmış çok çeşitli ürünlerden oluşur. Erkek ayak yapıları kadınlardan daha farklı olduğu için erkek terliklerin numaraları daha geniş bir alanı kapsamaktadır. Erkek ayak anatomisi kadınlardan farklıdır. Genel olarak vücut ile doğru orantıda olan ayaklar kadın ve erkekte farklılık göstermektedir. Bu sebeple terlik üretimi yapılırken bu detay göz önünde bulundurulmalıdır.

Birkenstock Terlik Renkleri

Birkenstock Terlik Renkleri

Terlikler, kumaş, sentetik malzeme, ahşap, deri lastik, yün, ipek gibi değişik hammaddeler kullanılarak yapılır. İlk üretilen terlikler topuksuz ve yanları açık olan ayakkabı modelleri olarak üretilmiştir. Daha sonrasında ise topuk ve ön parmak kısmı açık olan terlik modelleri, arka topuk açık ön ayak parmak kısmı kapalı terlikler gibi çok çeşitli ürünlerin piyasaya çıkışı görülmektedir. Bir ayakkabıya oranla çok daha basit ve pratik kullanıma sahiptir. Giy çık mantığı ile üretilen terlikler kullanıcıların pratik olarak kullanabilmesini amaçlamışlardır. Terlik kullanımı oldukça yaygın bir uygulamadır. Ayakkabıların dışında da giyilen ürünlerin hareket mekanizmamız olan ayaklarımızı koruması son derece önemlidir. Kişilerin yaşadıkları alanlara, yaşanılan iklime göre seçebileceği birçok terlik modeli vardır. Bu modeller arasında kaliteli ürünlerin yapılması ürün çeşitliliğinden çok daha önemlidir. Ayaklar, adım atmamızı, hareket etmemizi sağlayan en önemli organlardır. Bu organların rahat etmesi ileride yaşanabilecek bel fıtığı gibi olumsuz durumların azalmasına veya ortadan kalkmasına yardımcı olur. Evlerde kullanılan terliklerin dışarıda kullanılan terlikler kadar konforlu olması gerekir. Günün bütün çoğunluğunu evde geçiren kişiler için özellikle önem taşır. Tüm gün kullanılan Birkenstock ev terlik çeşitleri konfor anlamında son derece başarılı ürünlerdir. Klasik ev terliği mantığı dışında kullanım sırasında ayakta yokmuş hissi yaratması sıkça tercih edilmesine sebep olmaktadır. Birkenstock beyaz terlik çeşitleri erkek, kadın ve çocuklar için üretilmiş birçok modelden oluşur. Beyaz rengin klasikliği ve giyilen her şeyle uyumu dolayısıyla sıkça tercih edilir. Bununla beraber her üründe bulunan beyaz renk kullanıcılara ürün çeşitliliği sunmaktadır. Birkenstock terlik siyah rengi de beyaz renk kadar klasik bir renktir. Her üründe bulunan bu renk tonu son derece şık bir görünüme sahiptir. Her alanda kullanım kolaylığı sağlaması ve giyildiğinden itibaren ayakta konforlu bir kullanımı olması terlik için önemlidir. Rahatsız veya ayağı acıtan terliklerin kullanım süresi oldukça azdır. Ayakları, parmakları yara yapma veya sakatlama olanağı yüksektir.

Birkenstock Terlik Çeşitleri

Birkenstock Terlik Çeşitleri

Kullanılan terliklerin ayak sağlığı açısından kaliteli olması gerekmektedir. Terlik seçimi yapılırken kalitenin göz önünde bulundurulmasının yanı sıra terliklerin kullanılacağı alanların, yaşanılan çevrenin de gözden kaçırılmaması gerekir. Özellikle dış alanda kullanılacak terlikler çevre ile uyumlu olmalıdır. Terlik modelleri kullanım amacı, cinsiyet, yaş, kullanım alanı gibi birçok değişken detaya sahiptir. Bu detaylar dikkate alınarak çeşitlendirilmiş pek çok terliği piyasa üzerinde bulabilmek oldukça kolaydır. Özellikle günümüzde yaygınlaşan terlik kullanımı bu detayların gözden kaçmaması için daha dikkatli olunması gerektiğine işaret eder. Geçmişte kullanılan terlikler genellikle ev terlikleri kategorisi altındadır. İnsanlar daha çok evlerde veya kapı önlerinde bir iş yaptıkları sırada bu terlikleri kullanmışlardır. Fakat gelişen dünya sistemi içinde moda da bu gelişimden nasibin alır. Özellikle terlik konusu en büyük değişimi yaşayan alandır. Terliklerin ev içi kullanımlarının yanında dış alanda pek çok kullanımı bulunması piyasada çeşitli terliklerin ortaya çıkışını sağlamıştır. Birkenstock parmak arası terlik son derece kullanışlı bir üründür. İki parmak arasına geçen bir plastik veya deri parçasından oluşur. Hem parmaklar hem de ayaklar genel olarak açıktır. Herhangi bir kapama veya örtünme söz konusu değildir. Birkenstock çocuk terlik daha çok küçük terliklerden oluşur. Özellikle çocukların ayak yapılarına uygun bir şekilde hazırlanan ve ayak anatomileri göz önünde bulundurularak üretilmektedirler. Pek çok çocuk terlik modeli bulunur. Yaş ve cinsiyet farklılıkları göz önüne alınarak üretimleri yapılır. Birkenstock deniz terliği ise deniz ve plajlarda kullanılan terliklerdir. Özellikle deniz kumunun aşırı sıcak olduğu zamanlarda ayaklara zarar gelmemesi için sıklıkla kullanılır. Birkenstock terlik fiyat seçenekleri ürünlerin modellerine çeşitliliğine göre değişen bir skalaya sahiptir. Her ürünün modeli ve kullanım alanı genellikle farklılık gösterdiği için fiyatlar da bu doğrultu da farklılık göstermektedir. Bunun yanında terlik yapımında kullanılan malzemeler ve bu malzemelerin kalitesi de fiyatları etkileyen durumlar arasındadır.

Konforlu Birkenstock Terlik Çeşitleri

Konforlu Birkenstock Terlik Çeşitleri

Yaşanılan iklimde kullanılan terlikler de önemli konular içindedir. Özellikle sıcak iklime sahip yerlerde yaşayan insanların kullandığı terlik çeşitleri daha çok ayağın hava almasını sağlayacak türden ürünlerdir. Ayak sağlığı için ayakların hava alması ve sıkan ürünlerin kullanılmaması önemlidir. Hava almayan ayaklarda birçok sağlık sorunu meydana gelir. Bu sebeple tercih edilen ayakkabıların ve terliklerin hava alıyor olması oldukça önemlidir. Birkenstock terlik modelleri içinde arizona terlik, mayari terlik, super birki terlik ve parmak arası terlikler gibi pek çok farklı model ve seçenek sunmaktadır. Birkenstock terlik özellikleri arasında söylenebilecek en önemli detay terliklerin konforudur. Doğal mantardan üretilen terlikler oldukça ortopedik ürünlerdir. Tabanlık kısımları doğal mantardan üretilmiştir. Hareketi ve kullanılan yol koşullarına uyum sağlayarak ayağın yerle temasını, yerde oluşan kayganlaşmaya karşı olarak özel bir tasarıma sahiptir. Tüm olumsuz durumlar karşısında direnç gösterir. Terlik kalıpları özel tırtıklar ve çizgiler ile şekillendirilerek herhangi bir kayma yaşanmaması adına önlem alınmıştır. Terliklerin bir diğer önemli özellikleri duruş bozuklukları ve ayak şekil bozuklularının önüne geçmeye yardımcı olması olarak gösterilir. Her bir ayak parmağı için oluşturulan ufak çukurlar mevcuttur. Bu da ayak parmaklarının terlik giyimi sırasında birbirine yapışmasını engeller. Birkenstock Eva terlik ultra hafif, esnek ve gelecek tüm darbelere dayanıklı terliklerdir. Plastik bir modeldir. Bundan dolayı yüzme havuzları, plajlar ve saunalar gibi alanlarda kullanımı oldukça rahattır. Birkenstock terlik Arizona modeli ise markanın en klasik ürünlerinden birini oluşturur. Terlik üzerinde 2 adet ayarlanabilir kopça bulunur ve ayak parmakları için boşluklar vardır.