"

Dermaroller

" araması için 1668 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Dermaroller

Dermaroller

Dermaroller, cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olan, dokuları uyararak cildin kendini onarımına yardım ediyor. Hem ev uygulamaları hem de güzellik merkezlerince gerçekleştirilen profesyonel bakımlarla kısa sürede popülerleşmesi ile tanınıyor. Farklı cilt deformasyonları için kullanılan pratik araçları, hem kadın hem de erkekler bakım için tercih ediyor. Siz de dermaroller hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilir, ürünlerini yakından tanıyabilirsiniz. 

Dermaroller Nedir? 

Üzerinde minik iğneler taşıyan silindir araca dermaroller deniyor. Roller yani dönen silindir kısım, bir sap ile bağlantılı oluyor ve tıraş bıçağı gibi saptan tutularak kullanılıyor. Aracın üstündeki iğne sayısının ve iğne kalınlığının modele göre değişiklik gösterdiğine şahit olabilirsiniz. Farklı cilt sorunları için farklı kalınlıkta iğneler öneriliyor. Güzellik uzmanları ve dermatologlar tarafından kullanımı tavsiye edilen araçlar, steril uygulama gerektiriyor. Dermarollerların belli bir iğne büyüklüğüne kadar evde uygulanabileceği belirtiliyor, çok kalın iğneli modeller ise ekstra hijyen gerektirdiği için ancak profesyonel ellerde ve merkezlerde uygulanabiliyor. İğneli silindirler, cilt üzerinde yuvarlandığında cilt dokusunda göze görülmeyen kanallar açıyor. Diğer bir deyişle, iğneler cildi mikro ölçekte yaralıyor. Dışarıdan bakıldığında yalnızca kızarıklık olarak görülen bu küçük kanallar sayesinde dokular uyarılıyor ve cilt kendini onarmak üzere harekete geçiyor.

Dermaroller Ne İşe Yarıyor? 

Ciltte açılan kanallar aracılığıyla, cilt üzerine sürülen kozmetik maddeler çok daha hızlı emilerek alt tabakalara nüfuz ediyor. Cilt kendini onarmak için elastik, hyalüronik asit ve kolajen üreterek onarım vadediyor. Hızlanan cilt metabolizmasını aracı kullandığınızda rahatlıkla hissedebilirsiniz. İlk kullanımdan itibaren etki etmeye başlayan araçların etki oranının; roller sonrası sürülen serumlara, cildin onarılma hızına, iğne büyüklüklerine ve düzenli kullanıma bağlı olduğunu aklınızda tutabilirsiniz. Dermarolling adı da verilen bu aracın cilt üzerinde etkili olduğu kullanıcı deneyimleri ve uygulamalar ile kanıtlanıyor. Genetik veya çevresel faktörler nedeniyle zamanla oluşan sorunların tedavisinde kullanılan araçlar, cildin ulaşılması zor olan dermis tabakasına mikro delikler açıyor. Bu delikler yara gibi algılandığı için cilt kendini onarıyor. Hiçbir cilt problemi olmayanların bile yaşlanma karşıtı olarak ayda bir kez dermarolling kullanması öneriliyor. Böylece araç yalnız tedavi destekleyici değil, aynı zamanda önleyici misyon da üstleniyor. Gözle görülür iyileşme sağlayan bakım, yetişkinlerin her yaşında rahatlıkla kullanılabiliyor.  

Dermaroller Çeşitleri 

Ürünler iğne kalınlıklarına, iğne materyaline ve kullanım alanına göre çeşitleniyor. Yüze, göz çevresine ve vücuda kullandığınız başlıklar kesinlikle farklı olması gerekiyor. Vücut için tasarlanan başlıkların daha geniş, göz için olanların daha ince olduğunu görebilirsiniz. Ürünleri üretildikleri alan için kullanmalısınız. Ürünlerin iğnelerinin paslanmaz özellikte, altın, gümüş ve titanyum olması tavsiye ediliyor. Dermaroller set halinde de sunulabiliyor. Dermaroller markaları, araçları tek olarak sunmanın yanı sıra, set halinde de paketleyebiliyor. Yüz, göz çevresi ve vücut için farklı başlıklar bir paketle kullanıcılara ulaşıyor. Set içinde genellikle çıkarılabilir, belirtilen uzunlukta iğneler bulunduran başlıklar ve tek bir sap yer alıyor. Kullanıcılar diledikleri başlığı sapa kolaylıkla geçirerek uygulama yapabiliyor. 

Dermaroller İğne Boyları 

İğne boylarının seçimi için ise kullanıcılar şu bilgilerle yönlendiriliyor: 

 • 0.25 mm kalınlıktaki iğneler, cildin üzerine sürülen ürünü daha iyi emmesine yardımcı oluyor. Geniş gözenek sorunu için bu boy yeterli görülüyor. Hassas cilt ve göz çevresi için bu boy iğneler öneriliyor. 
 • 0.50 mm iğneler, saç problemleri, cilt canlandırma, hafif lekeler, ince çizgiler, yüzeysel yara izleri, gözenek daraltma için tercih ediliyor. Genellikle bu boy yüz için kullanılıyor. 
 • 0.75 mm iğneler, hafif kırışıklıklarda, hafif derinlikte yara izlerinde etkili görülüyor. Bu boyutlar hem yüz hem de vücut için kullanılabiliyor. 
 • 1.00 mm iğneler, derin kırışıklıklar, sivilce sorunu, yoğun leke problemi, derin yara izleri, çatlaklar için öneriliyor. 
 • 1.50 mm iğneler, çok derin lekeler, çok derin kırışıklıklar, sarkma, cansız cilt, selülit ve yoğun çatlak tedavisinde tercih ediliyor. 1.50 mm ve üzerindeki iğneli başlıkların evde uygulanması doğru bulunmuyor. 
 • 2.00 mm iğneler ise çatlak, selülit gibi vücut sorunlarında daha sık kullanılıyor. 

Dermaroller Uygulama Alanları 

Küçük araçlar, ciltle ilgili birçok farklı sorunda başvurulan bir çözüm anahtarı halini alıyor. Uygulama ile tahriş olan cilt onarılırken, aynı zamanda dokudaki deformasyonlar da gideriliyor. Dolayısıyla ciltte kalıcı olduğu zannedilen birçok sorun da düzenli kullanımla oldukça hafifliyor hatta yok olabiliyor. İşte ürünün kullanılabildiği o sorunlar: 

 • Selülit ile savaşta etkili bir silah olarak gösteriliyor. Araç, hücreleri uyararak etki sağlarken, uygulama sonrası sürülen selülit kremleri de çok daha hızlı emilerek daha yoğun etki ediyor. 
 • Yaşlanma karşıtı ve yaşlılık izleri giderici etki için tercih edilebiliyor. Kırışıklıklar, çizgiler uygulama ile hafifleyebiliyor. Ürün, güneş lekelerinin giderilmesinde de kullanılabiliyor. Sivilcelerin ardından kalan çukurluklar ve kırmızı lekeler için araç kullanımı öneriliyor. 
 • Ciltte elastikiyet kaybı nedeniyle oluşan çatlakların görünümü zamanla hafifliyor. Cilt sarkmalarında toparlayıcı etki için araç kullanılabiliyor. Kolajen ve hyalüronik asit üretimi cildin toparlanmasını sağlıyor. 
 • Saçlı deride seyrelme olduğunda, rolling sonrası serum sürülebiliyor. Böylece saç derisindeki kan akışı hızlanarak köklerin beslenmesine yardımcı olunuyor. Saç tedavilerinde de destek olarak dermarollera başvuruluyor. 
 • İri gözenek sorunu yaşayanlara da araç tavsiye ediliyor. Roller sayesinde gözeneklerde sıkılaşma görülebiliyor. 

Dermaroller Faydaları 

Dermarolling kullanılan kozmetik serum ve kremlerden maksimum etki almayı sağlıyor. Normalde, cilt üzerine sürülen kozmetik ürünü ortalama %10 oranında emerken, dermaroller sonrası emiciliğin %80'e kadar arttığı biliniyor. Ayrıca cilt kendi üretimini yaparak onarma mekanizmasını harekete geçiriyor. Böylece cildin canlanması için kendi sistemi uyarılmış oluyor. Hızlı etki sağlayan bakım aracının en önemli farklarından biri ise vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabilmesi oluyor. Sakal derisine, saç derisine, yüze ve vücuda aynı araçlarla (farklı başlık olması şartıyla) evde bakım gerçekleştirilebiliyor. Uygulama sonuçlarına bakıldığında, etkilerin kalıcı olduğu, deri kendini onardığı için uygulama daha seyrek yapıldığında sorunların birebir aynı şekilde geri gelmediği biliniyor. Elbette yaşlanma gibi süreçlerde başka değişkenler de devreye giriyor. Kırışıklık etkileri mimiklerle beraber yeniden oluşabiliyor, bu nedenle uygulamanın ara ara yapılması gerekiyor. Ancak leke gibi sorunlar ortadan kalktığında ve düzenli güneş kremi kullanıldığında leke geri gelmiyor. 

Dermarolling İşlemine Hazırlık

Dermaroller saç derisi veya cilt üzerinde kullanılmadan önce hep aynı prosedür işliyor. Araç başlığının seçilmesi, sapa takılması, temizlenmesi, kullanımı ve temizlenerek saklanması. İşte adım adım hazırlık aşamaları: 

 • Öncelikle göz, vücut veya yüz için daha önce aldığınız ve kullanacağınız başlığı seçin. 
 • Başlığı sapa geçirerek kullanıma hazır hale getirin. Birçok başlık sağa takıldığında, "tık" sesi çıkacak şekilde yerine oturtuluyor ve sabitleniyor. Çıkarılırken de girintiye yerleşen kısma hafifçe bastırılarak başlık çıkarılabiliyor. 
 • Başlık üzerine dezenfektan sıkarak her yerinin mikroplardan arındığından emin olun. Bu esnada temiz bir diş fırçasından da yardım alabilir, silindir üzerinde kalan ölü derileri, tozları ve kılları hafif hareketlerle temizleyebilirsiniz. 
 • Başlık temizlendikten sonra cildinizin temiz olduğundan emin olun. Bir temizleme jeli ile yıkayarak ve bir dezenfektan ile cildi silerek uygulamaya hazırlanın. 

Adım Adım Dermaroller Kullanımı 

 • Uygulayacağınız bölgede, rollerı yavaşça gezdirmeye başlayın. Aracı yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı, soldan sağa, sağdan sola, çapraz aşağı yukarı olacak şekilde cilt üzerinde gezdirmeye başlayın. 
 • Tüm bu işlemler esnasında cildin bir bölgesinden en fazla 25 kere geçtiğinizden emin olun. İşlem esnasında her hareketinizi saymanız, alışana dek faydalı görülüyor. 
 • Aracı çok fazla bastırmayın, nazikçe cildinizde iğneleri gezdirin. Cildin kızarmasının normal olduğunu aklınızda tutun. Dokuların kanamamasına dikkat ve özen gösterin. 
 • Alın, dudak üstü, boyun altı gibi bölgeler hassas olduğu için biraz fazla canınız yanabilir, dilerseniz uygulama öncesinde bu alanları anestezik merhem ile uyuşturabilirsiniz. 

Dermaroller İşlemi Sonrası 

 • Tüm cildi rollerla gezdikten sonra, işlemden 15 dakika sonraya kadar dilediğiniz serumu sürebilirsiniz. Cildin farklı bölgelerine farklı kremler, serumlar uygulayabilirsiniz. Kırışıklık bulunan alın bölgesine antiaging, sivilce izleri olan yanaklara leke karşıtı serumlar sürebilirsiniz. Serumları masaj yaparak cilde yedirin. Zaten sürdüğünüz kozmetiklerin çok çok hızlı emildiğini fark edeceksiniz. 
 • Cilt bakımının ardından roller başlığını yeniden dezenfekte ederek saptan çıkarın ve koruma başlığını kapatarak kutusuna yerleştirin. Aynı adımları, göz ve vücut için dermaroller uygulaması yaparken, o başlıklar için de tekrar edebilirsiniz. 
 • Uygulamanın ortalama 1 saat sonrasında, serumları iyice emen cilt üzerine nemlendirici sürebilirsiniz. 

Kullanım Sürecinde Bakım

Dermaroller bakımı uygulama ile kısıtlı kalmıyor. Özellikle uygulamalarının sık olduğu başlangıç sürecinin, güneşin daha az olduğu sonbahar ve kış aylarına denk getirilmesi tavsiye ediliyor. Dört mevsim yüksek faktörlü güneş kremi kullanılması, cildin rutin temizliğinin ve nemlendirilmesinin ihmal edilmemesi önem arz ediyor. Güneş kremini muhakkak 2 saatte bir tazelemeli ve cildinizin korunduğundan emin olmalısınız. Uygulama döneminde yastık kılıflarınızı çok sık değiştirmeye, makyaj fırçalarınızı sık sık yıkamaya dikkat etmelisiniz. Cildin açık kanalları serumları nasıl emiyorsa aynı şekilde mikropların da erişimine açık alıyor. Bu nedenle cilt temizliğine, bu dönemde ekstra önem göstermelisiniz. Rolling ürünleri kişiye özel kullanım için üretiliyor. Ürünleri, kendiniz her kullanım öncesi ve sonrasında temizlemeli ve asla, kimseyle paylaşmamalısınız. Cildin içine değen iğneler, birisiyle paylaşıldığında, olası bir mikrop veya bakterinin cilde kolaylıkla yayılmasına neden olabiliyor. Başlıkları 6 ayda bir değiştirmeli ve dermaroller öncesi sonrası dezenfekte etmelisiniz.

Dermarolling Hangi Sıklıkta Kullanılmalı? 

Rollerın çok sık kullanılmaması gerekiyor. Kullanım sıklığını iğne boyutuna göre belirleyebilirsiniz. (Eğer uzmanınız başka bir sıklık öneriyorsa, daha sık veya daha uzun süreli seanslar tavsiye ediyorsa ona kulak vermelisiniz.)

 • Eğer 0.25 mm iğneler bulunduran bir başlık kullanıyorsanız her gün uygulama yapabilirsiniz.
 • 0.50 mm iğneli bir başlık ile haftada 1 kez uygulama yapmalı ve ilk aşamada 1 ay boyunca sürdürmelisiniz. Ardından 15 gün ara verebilir, sonra 15 gün arayla 2 kez uygulama gerçekleştirebilirsiniz. Cildinizin sağlık görünümünün devamı için ayda bir düzenli uygulamaya devam edebilirsiniz. 
 • 0.75 veya 1.00 mm büyüklüğündeki iğneleri 15 günde 1 uygulayarak bakıma başlayabilir. 1 ayın ardından ara süresini 3 haftaya çıkarabilirsiniz. Sonrasında ise 5 haftada bir kullanmaya devam edebilirsiniz. 
 • 1.50 mm ve daha büyük iğnelerin kullanım sıklığına uzmanlar karar veriyor. Bu büyüklükteki araçların evde uygulanması uygun görülmüyor. 

Dermaroller Kullanımı Hakkında Notlar

 • Dermaroller kullanımı esnasında ciltte aktif sivilce varsa, o alanların direkt üzerine uygulama yapmaktan ve irini yaymaktan kaçınmalısınız. Hassas göz çevresi için araç kullanırken dikkatli olmalı ve kirpik diplerine, göz içine çok fazla yaklaşmamalısınız. 
 • Özellikle hassas ciltlerin uygulama sonrası kızarıklığının ve hassaslığının azalması saatler sürebilir. Bu nedenle uygulamayı gece yapabilir ve sabaha dek cildin yatıştığına şahit olabilirsiniz.
 • Uygulamanın ardından çok sıcak duş almamalısınız. Cildinizin sıcak su ile teması halinde acıdığını hissedebilirsiniz. İşlem sonrasında ellerinizi sık sık yüzünüze götürmemeli ve sık sık yıkamaya özen göstermelisiniz. Ellerinizin taşıdığı bakterilerin cilde temas edebileceğini bilerek hareket etmelisiniz. 
 • Araç, düzenli uygulama ile sonuç veriyor ancak uygulamaların çok sık ve baskılı olması cildi zarara uğratır, kolajen kalitesini düşürüyor. Önerilere kulak vererek, belirtilen sıklıklarda kullanmalısınız ve cildin fazla baskıya maruz kalmasından kaçınmalısınız. 

Uzmanlara Danışmaktan Çekinmeyin

 • Dermaroller leke tedavisi için kullanılacaksa, son 6 ay içinde bir cilt tedavisi görüldüyse uzmanlardan onay almalısınız. Özellikle cildin yağ tabakalarını kurutan sivilce ilaçlarının kullanımının ardından, uygulama için en az 6 ay geçmesi gerekiyor. Lazer veya kimyasal peeling gibi uygulamaların ardından işlem yapılması sakıncalı görülüyor. Dermaroller uygulama sürecine eş zamanlı başka bir cilt bakımı uygulaması yapmamalısınız. 
 • Dermaroller dezenfektan ile ıslandıktan sonra, özellikle uzun saçlı deriye sürüldüğünde, kimi kullanıcılar saçların iğnelere dolandığından şikayet edebiliyor. Bu tip bir sorununuz varsa, saçlarınızı tarakla ayırarak uygulamayı kolaylaştırmayı ve biraz kuruduktan sonra aracı kullanmayı deneyebilirsiniz. Sorununuz hala devam ediyorsa, uzman yardımı alarak daha küçük alanlarda benzer etkiler sunan dermapen araçlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. 
 • Dermaroller cilt için yenileyici etki sunuyor ancak başka sorunlar varsa etki zarara dönüşebiliyor. Cildinizde çürükler, uçuk, bulaşıcı hastalıklar, egzama, mantar, kurdeşen, iltihap, aktif sivilce, melanom, ben, açık yara, güneş yanığı, siğil ve mantar bulunuyorsa uygulama yapmamalısınız. Yine kronik bir rahatsızlığınız, kanser hastalığı, rutin bir cilt rahatsızlığı olan durumlarda uygulama önerilmiyor. Uzman desteği alarak cilt bakım sürecinize yön verebilirsiniz. 

Dermaroller için Serum Seçimi 

Uygulama ile cildin 4 kat daha fazla emici özellik kazandığı biliniyor. Dermaroller serum ve kremlerini seçerken cilt tipinizi referans almalısınız. Yaşlanma karşıtı etki için peptidli, hyalüronik asit içeren besleyici ürünler tercih edebilirsiniz. Dermaroller çatlak sorunu için kullanılıyorsa, serumun kolajen ve aminoasit katkılı olmasına özen gösterebilirsiniz. Besleyici yağlardan ve elastikiyet artırıcı kremlerden faydalanabilirsiniz. Selülitli bölgeler için ise kafein ve hücresel metabolizma hızlandırıcı ürünler tercih etmelisiniz. Dermarolling esnasında kullanılacak serumlarda cilde zararlı olan, gözenek tıkayıcı maddelerin olmamasına özen göstermelisiniz. Cilt bu ürünleri çok daha derine aldığı ve hızla emdiği için vereceği olası zararın da aynı oranda yüksek olacağını bilerek, işlem sonrasında gerçekten güvendiğiniz ürünleri cildinize sürmelisiniz. Eğer belirli bir cilt sorunu için değil, sadece önleyici olarak ve bakım için aracı uyguluyorsanız, işlem sonrası cildinize nemlendirici serumlar ve kremler de sürebilirsiniz. 

Dermarolling Fiyatları 

Dermaroller fiyat açısından birçok kullanıcıya profesyonel bakım ile kıyaslandığında avantaj vadediyor. Antiaging, çatlak, sıkılaştırma gibi farklı sorunlar için farklı bakımlar gerektiği ve her seans için ayrı ücret alındığı düşünüldüğünde aracı evde kullanmanın çok daha ekonomik olduğu görülüyor. Özellikle set halindeki, göz altı, yüz ve vücut için farklı başlık bulunduran araçlar, kullanıcılara tam teşekküllü ve uygun fiyatlı bakım imkanı tanıyor. Setlerin içinde genellikle kendi dezenfektanları da bulunuyor. Bu sayede yeniden dezenfektan almaya gerek kalmıyor. 

Cilt sorunlarınızın ortadan kaldırılmasına yardım eden, evde uygulanabilmesi ile diğer profesyonel bakımlardan ayrışan dermaroller ürünlerini inceleyebilir, dilediğiniz ürünü, Trendyol’un avantajlarıyla hemen satın alabilirsiniz. Onlarca markanın birçok farklı iğne kalınlığında, özelliğindeki tekli ürünlerini ve setlerini bir arada görerek kıyaslayabilir, kolaylıkla seçiminizi yapabilirsiniz. Siz de hemen seçtiğiniz ürünü sepetinize ekleyin, kolaylıkla alışveriş yaparak bakımın uzman halini evlerinize getirin.