placeholder
"

Jade Roller

" araması için 1676 sonuç listeleniyor

Jade Roller

Jade Roller

Yüz masajı, günlük cilt bakım rutininde gözle görülür etkiler oluşturuyor. Cildi nemlendirirken veya yağ-serum bakımı yaparken kullanılan ürünlerin etkisini artırmaya yardımcı oluyor.

Dairesel, yukarıya doğru yapılan masaj hareketleriyle ciltteki hücrelerin uyarılması sağlanıyor ve uyarılan hücreler kan dolaşımının hızlanmasına etki ediyor. Böylelikle hasarlı hücreler tedavi edilmiş oluyor. Cilt bakımında masaj yöntemi, çevresel etkenlerin deride oluşturduğu gerginliğin rahatlatılması için yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Son dönemlerde cilt bakımında hızlı ve etkili sonuçlar almak için yüz masajı yapan jade roller kullanımına öncelik veriliyor. İsmini yeşim taşından alan masaj aleti, yeşim taşının yuvarlama hareketler yapacak şekilde, silindirik bir biçimde masaj aletine yerleştirilmesi ile elde ediliyor. Yüz masajında yeşim taşı yaygın olarak kullanıldığından masaj aletine ismini veriyor. Ancak ihtiyaca göre başka doğal taşların da yüz roller masaj aletlerinde kullanıldığı görülüyor.

Geçmiş zamanlardan beri iyileştirici etkisiyle kullanılan doğal taşlar, günümüzde cilt bakım ritüellerinin vazgeçilmezlerini oluşturuyor. Asyalı kadınların pürüzsüz ve canlı cilt bakım rutinlerinin en önemli adımını oluşturan doğal taşlı bakım, günümüzde cilt sağlığına dikkat eden pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Gücünü doğal taşlardan alan yeşim taşı roller ve pembe kuvars roller cilt bakımına yeni bir soluk getiriyor. Rahat bir kullanım sağlaması, ucundaki taşın etkilerinden maksimum fayda sağlanması için cilt bakım ürünleri ile birlikte kullanımı tavsiye ediliyor.

Cilt Bakımında Doğadan Gelen Güç Jade Roller İle Tanışın

Cildine kalıcı bir şekilde bakım yapmak isteyenler, doğal taşların cilt bakımındaki gücünden yararlanmak için yüz masajlarına önem veriyorlar. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, cilde yuvarlama hareketi ile yapılan masajların deride canlandırıcı bir etki oluşturduğunu belirtiyor. Bu masaj hareketi, doğal taşların enerjisini içeren jade roller yeşim taşı ve jade roller pembe kuvars kullanımı ile birleşince cilt için şifalı bir bakım oluşturuyor.

Silindir rulo şeklindeki doğal taşlı masaj aletlerinin tırtıklı, düz, tek başlıklı ve çift başlıklı çeşitleri bulunuyor. Silindir yüz masaj aletlerinin her bir modeli yüz hatlarına uyum sağlıyor. Çift başlıklı masaj aleti çeşitlerinin büyük ve küçük başlığı olması, yüzün her bölgesinde kullanım için kolaylık sağlıyor.

Güzellik Sırrı Jade Roller Çeşitlerini Keşfedin

Yüz silindirinin cilt bakımında tercih edilmesi, masaj aletinin ucundaki doğal taşların cilde verdiği şifadan kaynaklanıyor. Doğal taşlı yüz masaj aletlerinde en çok yeşim taşı, pembe kuvars kullanılmakla birlikte mavi sodailt, ametist, berrak kuvars gibi doğal taşlar da güzellik rutinlerinde tercih ediliyor.

Jade Roller Yeşim Taşı

Pozitif enerji için tercih edilen yeşim taşı, şans taşı ve nefrit olarak da isimlendiriliyor. Antik Çin kültüründe önemli bir yeri olan yeşim taşı, faydalarından dolayı imparatorların mücevherlerini süslediği biliniyor. Çin efsanelerine göre yeşim taşı, hastalıklardan uzak sağlıklı bir ömür yaşamayı ifade ediyor. Bu sebeple geçmiş dönemlerden bugüne şifa amaçlı yeşim taşları kullanılıyor.

Günümüzde yeşim taşı masajı vücuttaki ağrıların giderilmesinde ve pozitif enerji sağlanmasında kullanılıyor. Yeşim taşı jade roller kullananlar, yüzdeki ödemin atılmasında, ağrılı sivilcelerin iyileştirilmesinde taşın faydalı olduğunu belirtiyorlar.

Jade Roller Pembe Kuvars

Sakinleştirici etkisiyle bilinen pembe kuvars taşı, renginden dolayı gül kuvars olarak biliniyor. Duygusal olarak yatıştırıcı ve dengeleyici özelliği ile aşk taşı olarak da isimlendiriliyor. Pozitif enerji vermesi ve rahat nefes almayı sağlaması özelliğiyle astım hastalıklarının tedavisinde kullanımı tercih ediliyor.

Yara izi tedavisinde kullanılan doğal taşın canlandırıcı etkisi olduğu da biliniyor. Geçmişte hastalıkların tedavisinde kullanılan taş, günümüzde cilt bakım rutinlerinde yeşim taşıyla birlikte sıklıkla tercih ediliyor. Kristalli taşı sayesinde cildi yatıştırıyor. Çevresel zararlı etkilerin ciltte görünümünü azaltıyor. Masaj yapılarak uygulandığında ince çizgilere bakım yapıyor. Cildi sakinleştirip ciltteki iltihapları gideriyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan masaj aletini çoğunlukla hassas ciltler tercih ediyor.

Jade Roller Faydaları İle Cildinize Işıltı Katın

Jade roller kullananlar, cilt bakımında hassasiyet, yaşlanma karşıtı, leke giderici ve akne tedavilerinde destekleyici bakım için yeşim taşı ve pembe kuvarsın etkilerinden yararlanıyorlar. Özellikle anti-aging bakımında jade roller faydaları ve etkileri gibi konular merak ediliyor.

Doğal ve organik taşlar içeren jade rollerların etkileri şunlardır:

Yüz, boyun ve göz çevresi için kullanılan yüz silindiri, cilde sürülen krem, serum, losyon gibi ürünlerin emilimini arttırıyor. Cilt bakım ürünlerinin kısa sürede etki etmesini sağlıyor.

Cilde masaj yaparak cilt bakım ürünlerinin kullanılması, ciltteki kan dokusunu hareket ettirdiği için yaşlanma karşıtı ve canlandırıcı bakımı da beraberinde getiriyor.

Kolajen üretimini sağlayan hücreleri çalıştırarak cildin dolgun görünmesini sağlıyor.

Zararlı bakteriler zamanla karaciğer, akciğer gibi vücudun çeşitli yerlerinde birikerek toksin oluşumuna neden olabiliyor. Cildin alt tabakasında da birikebilen toksinlerin, yüz serumu ve yüz silindiri masajı ile ciltten atılabiliyor.

Cildin toparlanmasında ve gözeneklerin sıkılaşmasında etkili bir tedavi sunuyor.

Yağlı ciltlerin akne karşıtı ürünlerden alacakları faydayı arttırıyor. Ayrıca fazla sebum salgılanmasını, yağ salgısının birikerek sivilceye neden olmasını, fazla yağın derideki gözenekleri tıkayarak siyah nokta oluşturmasını engelliyor. Silindir yüz masajları ile yağ salgısının bir noktada birikmesinin önüne geçiliyor.

İlerleyen yaşlarda derin kırışıklık ve sarkma tedavisinde canlandırıcı etki için kullanılıyor. İnce çizgileri açıp gözenekleri sıkılaştırdığı için cildin elastikiyetinin geri kazanılmasında etkili oluyor. Bu sebeple yaşlanma karşıtı, antioksidan bir etki sunuyor.

Önleyici yaşlanma karşıtı bakım için de kullanılıyor. Derin kırışıklıklar henüz oluşmamışken ince çizgiler ve mimik çizgileri üzerinde, açma ve hafifletme etkisi için tercih ediliyor. Yüz kaslarını çalıştırdığı için yüzün şekillenmesinde etkin rol oynuyor.

Botoks ve dolgu işlemlerinden sonra yeşim ve pembe kuvars taşı ile masaj yapılması tavsiye ediliyor. Bu işlemlerden sonra oluşacak şişlik tedavisinde etkin rol oynuyor.

Yüzdeki tüyler için yapılan lazer veya ağda işlemlerinden sonra tahrişi azaltmada kullanılıyor.

Telefona bakmaktan kaynaklanan boyundaki yatay çizgilerin, boyun masajı ile azaltılmasında etki gösteriyor.

Vücuda iyileştirici etki sunmak için terapi amaçlı yapılan yüz refleksolojisi masajından faydayı arttırmak için kullanılıyor.

Ödemi ciltten uzaklaştırmak için lenf drenaj masajında tercih ediliyor.

Jade Roller İle Yüz Refleksolojisi Masajı

Refleksolojiye göre yüze masaj yapmak tüm vücudu etkiliyor. Yüzdeki belirli noktalara basınç oluşturacak şekilde yapılan masaj, organlara iyi geliyor. Terapi yöntemi olarak geçen refleksoloji masajı, hastalıkların giderilmesinde etkili olabiliyor.

Yüzde bulunan her bölge bir organı simgeliyor. İki kaşın ortası karaciğeri, alın mesaneyi ve ince bağırsağı, göz altları böbreği, yanaklar mide ve akciğeri, burun karaciğeri, pankreası ve kalbi etkiliyor. Yüzdeki bu şifa noktalarının yeşim taşı ve pembe kuvars masajı yapılarak uyarılmasıyla hastalıkların giderilmesi arasında ilişki olduğu düşünülüyor. Vücudun tek bir bölgesinde yüzde yapılan masaj diğer bölgelerde de etkili oluyor.

Jade Roller İle Lenf Drenaj Masajı

Yorgunluk, yetersiz uyku, bilgisayarın ve telefonun başında çok vakit geçirme, stres gibi nedenlerden kaynaklı yüzde ve göz çevresinde şişlikler oluşabiliyor. Bazı hastalıklar, tuzlu veya şekerli gıdaların fazla tüketilmesi, hareketsiz yaşam şekli ödeme neden olabiliyor.

Ödemin atılması için şişliğin bulunduğu bölgedeki hücrelerin yenilenmesi gerekiyor. Bunun için kan dolaşımının hızlanması ve hücrelere oksijen taşınması gerekiyor. Ciltteki lenf sıvılarının, beyaz kanın, dolaşımını arttıran ve bu sayede ödemin atılmasını sağlayan lenf drenaj masajı, ödemin atılmasında etkili oluyor.

Yüz için lenf drenaj masajını gerçekleştiren en iyi masaj aleti olarak yeşim taşlı ve pembe kuvarslı jade rollerların kullanımı tavsiye ediliyor. Soğuk başlığı ve doğal taşları ile yapılan masaj sayesinde şişkinlik azalıyor, cilde ferah bir etki veriyor.

Cilt Sorunlarını Jade Roller İle Giderin

Doğal taşların cilt bakımındaki etken maddelerle birleşerek cilde maksimum fayda sağlamasını isteyenler, jade roller nasıl kullanılır sorusuna cevap arıyor. Cilt bakım rutininde sabah akşam kullanılan masaj aleti, özel olarak cilt problemlerinde kürlerle desteklenerek kullanılıyor. Günümüzde cilt sorunlarının tedavisinde ilaçların, serumların, kremlerin yanı sıra yeni yöntem olarak yüz silindirleri kullanılıyor. Hassasiyet yatıştırmada, cilt bariyerini onarmada yaşlanma karşıtı bakımda özel kürler uygularken destekleyici bir tedavi sunabiliyor.

Cilt bakım kürünün, ihtiyaç duyulduğunda veya belirli zamanlarda yapılmasında fayda olduğu düşünülüyor. Kür oluşturmanın temel mantığı cildin ihtiyaç duyduğu etken maddeyi serumlarla, ampullerle, kremlerle cilde yükleyerek tedavi etmekten ileri geliyor.

Serumlardaki etken madde cilde nüfuz edecek şekilde sıvı yapıdadır. Cilt probleminin çözümünde anti-aging, leke karşıtı, akne engelleyici, hassasiyet giderici gibi aktif içerikli serumlarla ve kremlerle birlikte yüz silindirlerinin uygulanması cilde üst düzey fayda sağlıyor.

Kuru ve hassas cilt sorunu olan kişilerin, cilt bariyerini onaran kürleri tercih etmeleri gerekiyor. Onarım için serumların, ampullerin ve kapsüllerin cilde masajla yedirilmesi gerekiyor. Bu sebeple kuru ve hassas cilde en iyi gelecek aktif bileşenlere öncelik verilmesi tavsiye ediliyor. Seramidler, hyaluronik asit, B5 ve E vitaminli ürünler, madecassoside, gliserin, calendula (aynı sefa çiçeği) özü, aloe vera, shea yağı, hindistan cevizi yağı gibi güçlü ve onarıcı, nemlendirici etken maddelerin olduğu bir cilt bakım ürününe öncelik verilmesi gerekiyor. Bu aktif içeriklerin masaj aleti ile aşağıdan yukarıya ve yanlara 4-5 kere tekrarlanarak yedirilmesi fayda sağlıyor.

Yağlı ve karma ciltlerin akne tedavisinde yeşim taşı ve pembe kuvars roller kullanımının iyileştirici etkisi olduğu biliniyor. Ciltteki yağı dengeleyici ve yağ birikimini önleyici su bazlı yapıdaki ürünlerle masaj yapılması tavsiye ediliyor. Niacinamide, salisilik asit, BHA içeren ürünler, C vitaminli serumlar roller sayesinde ciltte emilimi kolaylaşıyor. Karma ciltlilerin, yüzlerindeki kuru ve yağlı bölgelere özel serumlar kullanarak masaj yapmaları öneriliyor.

Leke sorunlarında ise asit türevleri olan serumlardan ve toniklerden yararlanmak gerekiyor. Cildin renk düzeyini eşitleyerek aydınlatma etkili C vitamini, cilde beyazlık veren pirinç özü ve cildi destekleyen madecassoside, panthenol gibi nemlendirici içerikler masaj sayesinde cilt tabakasına etki edebiliyor.

Jade roller en çok anti-aging, yaşlanma karşıtı, bakımda kullanılıyor. Hücre yenileyen, kolajen üretimini tetikleyen, dış faktörlerle savaşan içerikler yaşlanma karşıtı bakımda önem oluşturuyor. Centella asiatica, peptitler, prebiyotikler, skualen, ölmez otu çiçeği özü, C ve A vitaminli ürünler, anti-aging dostu olarak biliniyor. Bu ürünleri içen bir serumdan sonra yukarı doğru masaj yapmak hücreleri tetikliyor ve ciltte sıkı bir görünüm oluşturuyor.

Jade Roller Nasıl Kullanılır?

İhtiyaca göre belirlenen doğal taşlı rollerın, cilde sürülen krem, yağ, serum gibi ürünlerin sonrasında kullanılması tavsiye ediliyor. Silindir şeklindeki ucu ile masaj aletini aşağıdan yukarıya ve yana doğru yuvarlayarak kullanılabiliyor.

Yeşim taşı ve pembe kuvars taşları yapısı gereği soğuktur. Yaz günlerinde veya sıcak duştan sonra ferahlatıcı etkisinden yararlanmak ve cilt tahrişlerini azaltmak için bir süre buzdolabında bekletilmesi tavsiye ediliyor. Yapılan araştırmalara göre, yeşim ve pembe kuvars taşının soğutulmasıyla taşların içindeki şifa etkin hale gelebiliyor. Buzdolabından çıkardıktan sonra elinizin bir kenarında soğukluğunu deneyip sonra cildinize masaj yapabilirsiniz. Kesinlikle buzlukta bekletilmemesi gerekiyor.

Büyük ve küçük iki farklı başlığıyla yanaklarda, alında, gözaltında ve çevresinde, çenede kullanımı kolay hale geliyor. Yanaklarda kullanılırken anti-aging etkisini güçlendirmek için yukarıya doğru yuvarlayarak masaj yapılması gerekiyor. Alın masajında, yay çizerek kenarlara doğru büyük başlık kullanımı önerilirken gözaltında ve göz çevresinde küçük başlık tavsiye ediliyor. Göz çevresinde yay çizerek yapılan masajlardan etkinin arttırılması için birkaç kez jade rollerı yüzünüzde gezdirmeniz gerekiyor.

Yüze yapılan masajın basıncını ayarlamak gerekiyor. Bazen hafif bir şekilde bazen de orta bir basınç hareketi yeterli olacaktır. Gereğinden fazla bastırarak yapılan masaj cilde zarar verebiliyor. Özellikle lenfatik masaj yapılıyorsa lenflerin cilt yüzeyine yakın olması sebebiyle masajın hafif bir şekilde yapılması gerekiyor.

Lenfatik drenaj masajı için akım yollarının takip edilmesi gerekiyor. Köprücük kemiklerinden saç çizgilerinin bittiği yere doğru, çenenin orta noktasından yanlara doğru yapılması lenfler üzerinde fayda sağlayabiliyor.

Masaj yaptıktan sonra aletin yıkanarak temizlenmesi gerekiyor. Masajın etkisini ciltte görmek için düzenli masaj yapılması tavsiye ediliyor. Yüz hassassa ve masaja alışık değilse sadece akşamları veya haftada 2-3 gün yapılması yeterli olabiliyor. Cilt alıştıktan sonra sabah akşam masaj rutinine gidilebilir.

Jade roller kullanıcı yorumları sayfasında doğal taşlı masaj ürünlerinin uzun vadede düzenli kullanımında işe yaradığı belirtiliyor. İlk kullanımda cilt hassas ise kızarıklıklar ve sivilce oluşumuna neden olduğu yönünde yorumlar yapılıyor. Kan dolaşımını arttırdığı için kızarıklık, toksinleri ciltten attığı için de sivilceye neden olabiliyor. İlerleyen dönemlerde toksin atımı düzenli bir şekilde gerçekleştiği için sivilcelenme probleminin de kendiliğinden bitmesi bekleniyor.

Masajdan hemen sonra yüzde pembemsi bir görüntü oluşabiliyor. Kan dolaşımının artmasından kaynaklı bu görüntü, zamanla kendini ışıltılı bir cilde bırakıyor. Kullanıcılar, 2 ay düzenli kullanımda cilt problemlerinde büyük oranda iyileşme olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca, jade roller pembe yorum sayfasında gül taşlı kuvarsın hassas ciltlere iyi geldiği belirtiliyor.

Mucizevî Etkileri İle Jade Roller Trendyol’da

Cilt bakım rutininde masaj aletinin işe yaraması için, silindir uçlu taşların doğal ve kaliteli olması gerekiyor. Ayrıca taşların kenarlarındaki metaller, yuvarlama hareketini kolaylaştırması gerekiyor. Trendyol, cilt bakımında faydası kanıtlanmış birbirinden kaliteli masaj aletlerini sizin için bir araya getiriyor. Hassas, kuru, sivilce, gözenek, siyah nokta, leke, çizgi ve kırışıklık gibi problemleri olan cildinizi onarmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız öne çıkan jade roller fiyat performans ürünlerini Trendyol’da inceleyebilirsiniz.

Jade roller orijinal almak için sertifikalı ürünlerde ön plana çıkan Roller Turkey markasını inceleyebilirsiniz. Jade roller Türkiye ürünleri ile doğal taşların şifasından en uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Her bütçeye göre oluşturulmuş kampanyalı, indirimli fiyat seçenekleriyle cilt bakımında olumlu etkileri olan masaj aletlerine Trendyol aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

En yüksek kalite doğal taşlı masaj aletleri en uygun fiyatlarıyla sizlerin kullanımına sunuluyor. Cilde zarar vermeyen her yaş grubundan kadın ve erkeğe hitap eden yüz bakımı masaj ürünleriyle kullanıcıların beğenisini topluyor. Cilt tipinize, ihtiyacınıza en uygun yeşim ve pembe kuvars taşlı masaj aletini seçerek jade roller satın almak için Trendyol’un yüksek kaliteli ürünlerine bakabilirsiniz. Trendyol aracılığı ile online alışverişin avantajlı fiyatlarından ve hızlı kargo hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.