Emsan Süzgeç

İşlevsel Özellikleriyle Emsan Süzgeç Modelleri

Emsan, 1971 yılından bugüne değin mutfak eşyaları alanında üretime devam eden bir markadır. Markanın ilk kurucuları Doğan ve Çetin Demircioğlu olarak bilinir. İlk başlarda üretime çelik tencerelerle başlayan firma, her geçen dönem ürün skalasını genişletir. 90’lı yıllarda büyük bir başarı yakalayan Emsan ürünlerinin neredeyse girmediği mutfak kalmadı denilebilir. Yerli bir firma olan Emsan, Türkiye dışında da yoğun bir üretim faaliyeti yürütür. Örneğin Kore, İtalya, Portekiz gibi ülkelerde markaya ait üretim sahaları bulunur. 2006 yılında firmanın %25’lik hissesi iş adamı Mahmut Tümenbatur tarafından satın alınır. Bunun ardından marka büyük bir değişime giderek yenilenir. Logo dahil her şeyin yeniden düzenlenmesi ile birlikte son dönemin teknolojisini ve tasarım anlayışını yakından takip eden bir marka ortaya çıkar. Böylece mutfak eşyaları sadece kalitesi ile değil, dış görünüşleri itibarıyla da bir hayli dikkat çeker. Bunlardan birisi de şüphesiz süzgeçler olur. Delikli yapıları sayesinde katı ve sıvı malzemeyi birbirinden ayırmaya yarayan Emsan süzgeç çeşitleri piyasadaki en iyi mutfak eşyaları arasında yer alır. Özellikle kalitesi ve sağlam oluşuyla kullanıcıların takdirini kazanmayı başarır. Bu ürünlerden birini alan kişi özenli olduğu müddetçe ömrü boyunca aynı süzgeci kullanabilir. Bir mutfakta büyükten küçüğe pek çok eşyaya ihtiyaç duyulur. Süzgeçler de mutfakta en çok ihtiyaç duyulan eşyalar arasında yer alır. Eğer böyle bir mutfak eşyası hiç üretilmemiş olsaydı katı bir yemeğin sıvısını süzmek çok uğraş gerektiren bir durum haline gelebilirdi. Yemeğin suyunu süzebilmek için birkaç farklı nesne ve daha fazla zaman gerekirdi. Ancak süzgeçlerle bunların hiçbirisine gerek kalmadan pratik bir şekilde yemek hazırlanabilir. Emsan’da her bir eşya aynı özen ve titizlikle tasarlanır. Markanın bugünkü konumuna bakıldığında ise sofra ve mutfak eşyaları alanında kullanıcılar tarafından güvenilir bulunan birkaç isimden biri olduğu görülür. Mutfağını yeni baştan düzenleyenler, yeni evlenecek olan kişiler güvenle bu markadan alışveriş yapabilir. Kaliteden taviz verilmeden üretilen şık tasarımlı modeller kullanıcısını her anlamda memnun eder. Birbirinden farklı mutfak eşyalarının boyutlarını, modellerini ve fiyatlarını Trendyol sayfasında yapacağınız bir arama ile kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

İşlevsel Özellikleriyle Emsan Süzgeç Modelleri

Markanın yardımcı mutfak eşyaları arasında çelik ve emayeden elde edilen modeller bulunur. Çelik modellerde renk sabit kalırken emaye olanlarda farklı renkler görülür. Klasik hazırlık gereçlerinden uzaklaşmak isteyen ve renkli tasarımları seven kişiler, Emsan Troy süzgeç modellerine hayran kalabilir. Kalite, şıklık ve zarafetin bir araya geldiği Troy emaye çeşitlerinin kırmızı, beyaz ve siyah renkleri vardır. Bu modellerin yüzeyinde soyulma, kabarma, dökülme gibi herhangi bir olumsuz durum yaşanmaz. Ancak mutfak eşyalarının dikkatli kullanılması gerekir. Örneğin ürünün yüzey kısmına kesici aletlerle zarar verilirse hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir. Bu yüzden uzun süreli kullanım için dikkatli olup ürüne zarar vermemek daha doğru olur. Troy emaye aslında markanın en sevilen serilerinden biridir. Bu seride süzgeç haricinde çaydanlık, kek fanusu, kurabiyelik, kek kalıbı, saklama kabı, cezve, kavanoz ve kettle gibi eşyalar da yer alır. Yeni evlenen kişilerin pek çok mutfak eşyasına ihtiyacı olur. Örneğin Troy serisindeki tüm eşyalar alınarak çok güzel kombinasyon yapılabilir. Emsan emaye süzgeç çeşitleri, içerisinde insan sağlığına zararlı içerik barındırmaz. Emaye, çeşitli metal oksitlerinin birleştirilmesiyle elde edilen emay adlı malzemenin eşya yüzeylerini kaplamak amacıyla kullanılması sonucu ortaya çıkar. Bunlar çelikten farklı olarak renkli veya desenli olabilir. Üstelik emay malzemesi parlak ve kaygan olduğu için bu malzemeden elde edilen mutfak gereçleri her zaman yeni gibi parlar. Emsan’ın bir başka modeli de yılların eskitemediği çelikler olur. Bu eşyalar kalıbı, ebatı, kulbu veya modeli değişse de her zaman en çok tercih edilenler arasında yer alır. Çünkü paslanmaz özelliği bulunan Emsan çelik süzgeç modelleri her zaman kalitesini korur. Çelikler son derece sağlam, dayanıklı olur. Kırılma, ezilme, bükülme, kopma ve benzeri durumlar yaşanmaz. Markanın önceleri daha geniş ve yayvan olan modelleri zaman içerisinde darlaşmaya ve derinleşmeye başlar. Süzme işine yarayan eşyaların derin olması içerisine konulan katı malzemenin dışarı taşmasını da önler. Yine daha önceki modellere bakıldığında ürünlerde pek fazla kulp kullanılmadığı görülür. Ancak yeni sezon ürünlerinde kulplar ön plana çıkar. Her iki tarafta yer alan küçük kulplar ürünün taşınmasını kolaylaştırır. Bunun dışında görsel olarak daha güzel görünmesini sağlar. Çelikten vazgeçmeyenler Emsan’ın mutfak eşyalarına şans verebilir. Tüm modelleri nerede bulabileceğini bilmeyen kişiler olabilir. Aslında bunun için tek bir adresi ziyaret etmek yeterli olur. Trendyol’da aynı sayfa üzerinden markanın tüm mutfak gereçlerine ulaşılabilir. Online alışverişin adresi olan Trendyol ile bilgisayardan, cep telefonundan veya tabletten alışveriş yapabilirsiniz. 

Emsan Emaye Süzgeç Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Emsan Emaye Süzgeç Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Marka renk ve ebat olarak değişen süzgeç tasarımları ile farklı kullanıcıların zevkine hitap etmeyi hedefler. Mutfak eşyalarında kullanılan modern dış tasarımlar her yaş kesiminden insanı Emsan’a çeker. Böylece bir ürünü ile 20-25 yaş aralığındaki kişileri mutlu etmeyi başarırken bir başka tasarımı ile 40-50 yaşındaki insanları memnun edebilir. Mutfak eşyaları da tıpkı kıyafetler gibi yıllara göre değişik evrelerden geçer. 1990’lı yıllardan beri bini aşkın ürünü ile güven kazanmış olan Emsan, her zaman yeni trendleri yakalamayı başarır. Günümüz tasarımları içerisinde yer alan Emsan süzgeç beyaz troy emaye de popülaritesi oldukça yüksek bir üründür. Son zamanlarda emaye mutfak eşyaları çok fazla talep görür. Bu da markanın Troy emaye serisini çıkarmasında etkili olur. Bu beyaz renkli mutfak eşyasının boyu 13 cm, eni 48 cm, derinliği 22 cm ve yüksekliği 1 cm olacak şekilde tasarlanır. Sıvı maddelerin süzülmesi sağlayan delikler ürün üzerinde rastgele dağılmaz. Yüzey üzerinde daire oluşturacak şekilde sıralanan delikler ön ve arka kısma ikili halde dağıtılır. Modelin ön kısımda gold renginde marka ismi yer alır. Bu gold detayı ürünün çok daha şık durmasını sağlar. Modelin ağız ve taban kısımlarından geçen gold renkli çizgiler ise bütünlüğü yakalar. Ürün alt tabanı sayesinde tek başına tezgah üstünde dik şekilde durabilir. Bu modelin ayrıca kırmızı ve siyah seçenekleri de bulunur. Hepsinin özellikleri renkleri hariç aynı şekilde tasarlanır. Kullanılan emayenin kalınlığı veya kalitesi anlamında değişen hiçbir şey olmaz. Emsan süzgeç kırmızı renkli olan modelin gold ile yakaladığı uyum ürünü oldukça dikkat çekici hale getirir. Bu renk çarpıcı ve modern tasarımlardan hoşlanan kişiler için ideal bir seçim olabilir. Emsan süzgeç siyah renkli model ise çok asil bir görünüm sergiler. Renkler arasında herhangi bir fiyat değişimi yoktur. Üç renk de mutfakları renklendirip güzelleştirir. Ürünler arasında bir seçim yapmak tamamen kişinin kendi zevkine kalır. Troy serisine ait bu emaye ürünleri almak isterseniz kırmızı, siyah ve beyaz olmak üzere üç rengi de Trendyol’da bulabilirsiniz.

Dayanıklı ve Sağlam Emsan Çelik Süzgeç Çeşitleri

Dayanıklı ve Sağlam Emsan Çelik Süzgeç Çeşitleri

Çelik, demir ve karbon elementi gibi alaşımların birleşmesiyle ortaya çıkan bir maddedir. Bu madde çok sağlam ve dayanıklı olduğu için de birçok mutfak malzemesinin yapımında kullanılır. Emsan da özellikle çelik ürünlerinin kalitesi ile tanınır. Çeyizi için alışveriş yapan çoğu genç mutlaka bu markanın çelik mutfak eşyalarına da denk gelir. Bu ürünler arasında süzgeçler de yer alır. Emsan’a ait çelik mutfak eşyaları kullanılan malzemenin yapısından kaynaklı olarak emaye modelleri gibi çok renkli olmaz. Ancak kulp kısmındaki silikonlarda farklı renkler bulunur. Mesela Emsan Demre süzgeç modelinin tutacak kısmında golden pink, violet, kırmızı ve mor renkteki silikonlar görülebilir. Bu renkli silikon tutacaklar hem kulp kısmının daha iyi tutulup kavranmasını hem de ürünün dışarıdan daha güzel görünmesini sağlar. Aynı silikon yapıya Demre modelinin taban kısmında da rastlanır. Ürünün alt kısmında yer alan küçük daire şeklinde ayaklar bu silikon malzeme ile kaplanır. Bu sayede kulp kısmındaki renkli bölüm ile bir uyum yakalanmış olur. Ayrıca mutfak tezgahının üstüne konan ürün silikon ayaklar sayesinde sabitlenir. Sağ sola oynama veya kayma yapmaz. Emsan makarna süzgeci olarak da bilinen bu modelin 24 cm’lik bir derinliği bulunur. Çelik yüksek ısı derecelerine karşı dayanıklı olduğu için ocaktan alınan makarna gibi yemekler hiç bekletmeden süzülebilir. Bu da kişiye büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. Yemek ne kadar sıcak olursa olsun silikon kulplar ısınma yapmaz. İdeal büyüklüğe sahip delikler sayesinde süzgecin içerisine konulan yemeklerin tüm suyu hızlıca boşaltılır. Demre modelinde alt kısımdaki delikler büyük üst kısımdakiler ise daha küçük olur. Emsan süzgeç 24 cm çelik ürün günlük kullanımlar için çok yeterli gelir. Farklı boyutlara sahip çelik ürünler Trendyol’da uygun fiyatlarla kullanıcılara sunulur. Siz de yaptığınız mutfak eşyası alışverişlerinde Trendyol’u seçerek uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. 

Çeyiz Alışverişlerinin Vazgeçilmezi: Emsan Süzgeç

Çeyiz Alışverişlerinin Vazgeçilmezi: Emsan Süzgeç

Yeni evlenecek olan kişiler koltuğundan televizyonuna, halısından perdesine kadar bir evi baştan aşağı yeniden dekore eder. Bu denli bir hazırlık genelde çeyiz alışverişi olarak adlandırılır. Tüm bunların içerisinde de mutfak için yapılan alışverişlerin payı bir hayli büyük olur. Çünkü bir mutfağın düzenlenmesi için küçük büyük bir sürü yeni eşyaya ihtiyaç duyulur. Bunlar için de büyük harcamalar yapılır. Bu yüzden yeni evlenen çiftler kaliteli ama uygun fiyatlı ürünler almak ister. Emsan delikli süzgeç çeşitleri hem kaliteyi hem de uygun fiyatı bir arada barındırır. Böyle bir ürün ile mutfakta pek çok iş yapılır. Mesela pirinç, bulgur gibi besin gıdalarının ıslatılmasında, makarna suyunun süzülmesinde, sebze ve meyvelerin yıkanmasında, çayın deminden ayrılarak bardağa dökülmesinde iyi bir süzgece ihtiyaç duyulur. Zaten bu yüzden çoğu kişi Emsan’ı tercih eder. Trendyol’da ürünlerin altında bulunan Emsan süzgeç yorumları da bunu kanıtlar. Yorumların genelinde modellerin kalitesinden, sağlamlığından ve güzel oluşlarından bahsedilir. Çeyiz için hangi markanın ürününü alacağına karar veremeyen kişiler bu yorumlardan yararlanabilir. Örneğin Emsan beyaz süzgeç çeyiz için güzel bir seçenek olabilir. Beyaz renkli ürünlerde kullanılan malzeme emaye olur. Bu malzeme de çelik gibi sağlam ve uzun ömürlüdür. Ayrıca gold detaylar ile süslenen model şık tasarımı ile mutfağa yenilik katar. Temizlenmesi de oldukça pratik ve basittir. Emaye ürünlerin hepsi çok az miktarda bulaşık sabunu ile elde yıkanabilir. Böyle kaliteli süzgeçlere sahip olmak temizlik işini çok kolay bir hale getirir. Aynı zamanda Trendyol yetkililerinin düzenlediği kampanyalarda Emsan süzgeç fiyatları konusunda büyük indirimler uygulanır. Yeni evlenen ve çeyiz düzen kişiler bu indirimlerden yararlanarak kazançlı alışverişin tadını çıkarabilir. Siz de Trendyol’u takip ederek tüm kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Büyükten Küçüğe Emsan Süzgeç Çeşitleri

Büyükten Küçüğe Emsan Süzgeç Çeşitleri

Markanın tasarımları arasında farklı ebatlara sahip modeller yer alır. Bunlardan biri olan Emsan Rapid süzgeç çeşitleri bardak üstünde kullanılır. Bu sebeple de Demre veya Troy emaye ürünleri gibi 24, 26 cm şeklinde tasarlanmaz. Çay bardaklarının ağız kısmı ile uyumlu olacak şekilde tasarlanan Rapid modelleri 7 veya 11 cm’lik çapa göre üretilir. 7 cm olanlar small, 11 cm olanlar ise medium olarak satışa sunulur. Bunların ikisi de Trendyol’da Emsan çay süzgeci olarak aratılabilir. Rapid serisinin large boyu ise 15 cm olarak tasarlandığı için diğerlerinden biraz daha büyük durur. Bu ürün kullanımı ince belli olarak tabir edilen çay bardakları için pek uygun olmaz. Onun yerine mutfakta daha farklı alanlarda kullanılabilir. Örneğin bu boyutta bir süzgeçte un elenebilir veya meyve püresi yapılabilir. Süzgeç çelik olduğu için kolayca temizlenebilir. Aynı zamanda bulaşık makinesine de konulabilir. Polipropilen sap kısmı da dahil olmak üzere tüm ürün 18/10, 304 Cr. Ni. özelliğine sahip paslanmaz çelikten elde edilir. Renginde solma ve paslanma meydana gelmez. 15 cm’den daha büyük Emsan tel süzgeç isteyenler 20 cm’lik modellere bakabilir. Alt kısmı telli olan modellerin delikleri diğerlerine göre oldukça fazla ve küçük kalır. Tutacak yerlerinde iki yerine tek bir sap bulunur. Sapın uç kısmında da marka adına yer verilir. Bu modeller makarna süzmekten daha farklı işlerde kullanılabilir. Genel olarak süzgeçler ebatlarına göre fiyat değiştirir. Emsan’dan alışveriş yapmak isterseniz tüm modellerin fiyat bilgisine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz. 

Trendyol’un Birbirinden Farklı Emsan Süzgeçleri

Trendyol’un Birbirinden Farklı Emsan Süzgeçleri

Emsan’ın 50 yılı aşkın süredir aynı sektörde üretimine devam etmesi onun her dönemde talep gören bir marka olduğunu gösterir. Günümüzde mutfak eşyası alışverişi yapan insanların çoğunlukla uzun süreli üretim geçmişi bulunan markaları tercih ettiği görülür. Çünkü insanlar bildikleri ve güvendikleri firmalara daha kolay yönelir. Bilinmeyene güvenmek ise daha zor olur. Emsan her yaş kesimden tanınan ve köklü geçmişi bulunan bir markadır. Bu sebeple de Trendyol’da mutfak kategorisinde alışveriş yapan kişiler pek çok Emsan ürünü ile karşılaşır ve bunları satın alır. Ürün hakkında yapılan yüksek puanlı değerlendirmeler kullanıcı memnuniyetin yüksek olduğuna işaret eder. Emsan Liva süzgeç çeşitleri yüksek kalitesi ve şık tasarımı dışında uygun fiyatıyla da dikkat çeker. Ürünler elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilir. Elde yıkarken bulaşık süngerinin sert veya yumuşak tarafının kullanılması fark etmez. Ancak emayelerde bulaşık teli gibi sert temizleyicilerin kullanılması doğru değildir. Ayrıca bütün Emsan süzgeçleri çok sıcak veya soğuk yemeklerin suyunun süzülmesinde kullanılabilir. Çelik modellerde paslanma, emaye modellerde renk atması, telli olanlarda ise yırtılma söz konusu olmaz. Kısacası Emsan’dan alışveriş yapan kişi hangi süzgeci alırsa alsın çok uzun yıllar yeni gibi kullanabilir. Mutfakta her zaman bir süzgecin bulunması yeterli olmayabilir. Bazı anlarda birden fazla ürüne de ihtiyaç duyulabilir. Süzgeçler ebatlarına ve derinliklerine göre farklı durumlarda kullandığı için genellikle tek bir ürün yeterli gelmez. Mesela 11 cm’lik küçük bir ürün ile 24 cm’lik büyük bir süzgeç aynı amaç doğrultusunda kullanılamaz. Bu yüzden iki ürünün birden alınması gerekebilir. Bunun için de Trendyol sayfasından yararlanılabilir. Trendyol’da belirli dönemlerde yapılan kampanyalarda sepette uygulanan ek indirimler sayesinde iki ürün tek bir ürün fiyatına satın alınabilir. Siz de fırsatları kaçırmamak ve indirimlerden haberdar olabilmek için beğendiğiniz ürünleri favoriye alabilirsiniz. Böylece Trendyol’dan gelen bildirimlerle dilediğiniz ürüne kampanyalı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.