"

Emzirme Atleti

" araması için 1094 sonuç listeleniyor

Emzirme Atleti

Emzirme Atleti Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hamilelik ve doğum sonrası süreci aileler için hayati önem taşır. Bu dönemde bebeğini dünyaya getiren anne ve bebeği arasında bir alışma süreci de gerçekleşir. İlk zamanlardan itibaren emzirme, annenin tüm dikkatini toplayarak bebeğini özenle beslediği bir görevdir. Ortalama bir yıl boyunca bebekler, anne sütüyle beslenirler. Bebeğin rahat ve doğru emzirilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar bebeğin doğru kucaklanması, doğru hizalanması, annenin duruşu ve tercih ettiği kıyafet gibi faktörlerdir. Bebeğin emme sürecine alışması ve uzun zaman boyunca emmeye devam etmesi için yeterli şartların da oluşturulması gerekir. Annelerin en sık kullandığı ürünlerin başında gelen emzirme atletleri, hamilelik döneminden emzirme döneminin sonuna kadar ihtiyaç duyulan bir giyim materyalidir. Başarılı bir şekilde emzirmenin yollarından biri de doğru kıyafetleri giymektir. İster yeni başlıyor olur ister profesyonel olun emzirme atleti, emzirme dönemindeki her annenin ihtiyaç duyduğu bir kıyafettir. Hamilelerin ve yeni doğum yapmış olanların temel gereksinimlerinden olan bu atletler, birçok konuda avantaj sunar. Lohusa emzirme atleti, standart bir atletten daha farklı özellikler içerir. Emzirme eylemi sırasında kolaylık sağlayan atletlerin, çok farklı modelleri vardır. Destekli, kaplı, korseli, çıtçıtlı modeller bunlardan bazılarıdır. Aslında çok karmaşık bir tasarımı bulunmayan, tam aksine pratik bir kullanım sunan bebek emzirme atleti, anneler için büyük kolaylıklar sağlar. Emzirme atletlerinin temel amacı, anneye kolaylık sağlamak, bebeğin bekletilmeden emzirilmesini desteklemek, zaman kazandırmak ve pratik kullanım sunmaktır. Emzirme atleti kullananlar, ekstradan bir emzirme sütyenine veya normal atlete ihtiyaç duymazlar. Atletin kolay ve hızlı kullanım özelliği sayesinde, dışarıda veya evde olmanız fark etmeksizin, bebeğinizi rahat bir şekilde emzirebilirsiniz. Atletinizin içinden sadece göğüs ucunuzu çıkararak bebeğinizi konfor içinde besleyebilirsiniz. Dilerseniz emzirme önlüğü de kullanarak konfor seviyenizi bir kat daha yükseltebilirsiniz. Emzirme sırasında bu eylemi kolaylaştırıcı bir kıyafet kullanmazsanız, panik yaşayabilir, bebeğiniz ağlarken hızlı bir şekilde emzirme sürecine hazırlanamayabilir ve fazladan stres olabilirsiniz. Böyle bir stres hali, bebeklerin psikolojisini de etkileyeceği için etkin ve verimli bir emme durumu söz konusu olmayabilir. Çünkü bebeğiniz, sizin psikolojinizden etkilenerek emme işlemine odaklanamayabilir, haliyle ağlayabilir. Bu döngünün yaşanmaması için yapmanız gereken en önemli şey emzirme için özel olarak tasarlanan kıyafetler kullanmaktır. Emzirme atleti modelleri, annelerin istek ve tercihlerine göre farklı şekil ve renklerde üretilmiştir. Kendinize uygun bir emzirme atletini Trendyol üzerinden kolayca bulmanız mümkün. Emzirme atleti fiyatları ise ürünlerin markasına ve modeline göre değişiklik gösterir.

Emzirme Atleti Bedenleri

Emzirme atletleri inanılmaz derecede çok yönlüdür ve bu yüzden hamilelik sürecinden itibaren annelerin gardırobunda yer edinir. Emziren anneler için pratik bir kullanım oluşturmanın yanı sıra bu ürünler dış giyim için de kombinlenebilir. Emzirme atletlerini, dolabınızdaki bir dizi farklı öğeyle eşleştirmek için farklı renk ve modellerde satın alabilirsiniz. XS’dan XXL’a kadar mevcut olan emzirme atletlerinin birçoğu, esnek malzemeden elde edildiği için rahat bir şekilde giyilir. Çok fazla ürün çeşidi olduğu için hangisini satın almanız gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Emzirme atleti önerileri ile hangi ürünü tercih etmeniz gerektiğini kolayca anlayabilirsiniz. Kendiniz için en doğru ürünü bulmanız adına bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bunların başında emzirme atletinin bedeni gelir. Bazı markalar, emzirme atletlerini göğüs bölgesine göre bedenlere ayırmıştır. Örneğin, 80 beden bir sutyen kullanıyorsanız, atletinizi de 80 beden alabilirsiniz. Kimi markalar ise emzirme atletlerinde XS-XXL gibi standart kıyafet bedenleri kullanır. Normal kıyafet bedeniniz L ise atletinizi de L beden almanız gerekir. Ancak, emzirme atletini kullanacağınız dönem uzun bir zamanı kapsar. Hamilelik sürecinde anne adayları, doğum sonrasına kendilerini hazırlamak, bu süreçte rahat kıyafetler giymek gibi nedenlerden dolayı emzirme atletlerini kullanabilirler. Eğer hamilelik döneminde giymek için bir emzirme atleti satın alacaksanız, mevcut bedeninizle aynı bedende olan atleti satın alabilirsiniz. Hamile emzirme atleti seçimi kişiye göre değişebilir. Bazı annelerin göğüs bedeni hamilelik sürecinde aynı kalır. Bu dönemde kullanmak için bir atlet arıyorsanız, genel bedeniniz ve göğüs bedeninizdeki değişikliklere göre seçim yapabilirsiniz. Ancak, doğumun hemen sonrası için alışveriş yapacaksanız hesaplar gözden geçirilmelidir. Doğumdan sonra süt kanalları açıldığı için göğüs bedenleri büyür. Bu nedenle mevcut bedeninizden en az bir beden büyük emzirme atletlerini tercih etmelisiniz. İleriye dönük bir alışveriş yapacaksanız ve örneğin doğumdan 3 ay sonrasını düşünüyorsanız, yine kafa karışıklığı yaşamanız normal. Böyle bir dönem için de aynı şekilde mevcut bedeninizin birkaç beden üstünü tercih etmelisiniz. Annelere, hamilelik öncesi dönemdeki bedenleri ile aynı olmayan bir emzirme atleti tavsiye edilir. Beden konusuna karar verdikten sonra ürünlerin modellerine bakmalısınız. Kullanım amaçlarına ve kişisel tercihlere göre çok sayıda atlet modeli vardır. Evde veya dışarıda kullanmak için ayrı ayrı emzirme atletleri alabilirsiniz. Annelerin en sık kullandığı giysilerden olan emzirme atletleri sık sık değiştirilmelidir. Bu yüzden çok sayıda atlete ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Anne sütü yağlı olduğu için atletlerin hızlıca kirlenme olasılıkları yüksektir. Bu sebepten dolayı anneler, farklı model ve renklerde atlet satın alırlar.

İşlevsel Emzirme Atletleri

Emzirme atletlerinin en rahat kıyafetlerden biri olduğu kabul edilir. Ceket, kazak, bluzla giyilen bu giysiler, tek başına da kullanılabilir. Atlet kullanımı, size ekstra sıcaklık ve rahatlık sağlar. Normal bir atlet ile emzirme atletinin arasında pek çok fark vardır. En önemlisi, emzirme atletleri annelerin bebeklerini kolayca emzirmelerini sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanan giysilerdir. Yapı olarak içlerinde çeşitli kesikler veya kaplar, omuz kısmında ise özel bir açma kapama yeri bulunur. Bazı modeller sütyenle birlikte kullanımı destekler, ancak ürünler genel olarak sutyen görevi gördüğü için tek başına kullanılır. Emzirme atleti süngerli ve süngersiz modeller vardır. Süngerli modeller, tıpkı süngerli bir sütyene benzer. Destekli emzirme atleti modelleri de annelerin en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Hem süngerli hem de destekli atletler, genelde dışarıda kullanım için uygundur. Ev ortamı için en ideal ürünlerin başında gelen penye emzirme atletleri, kaplı veya kapsız şekilde tasarlanır. Kaplı emzirme atleti, standart bir kaplı sütyen atlet formudur. Aradaki fark ise omuz kısımlarında açma-kapama alanlarının olmasıdır. Modellerin çoğu kolay emzirme için yerleşik bir sütyenle birlikte gelir. Kolay açılıp kapanan emzirme sütyenlerinin çoğunda, göğüs pedi eklemek için özel bir alan bulunur. Bu alanlara hem tek kullanımlık göğüs pedlerini hem de kumaştan yapılmış uzun ömürlü olanlarını ekleyebilirsiniz. Bebeğinizi rahatça beslemenize izin veren bu atletler, her türlü alanda emzirmeyi daha kolay hale getirir. Yumuşak ve nefes alabilen bir kumaşla formüle edilen atletler, farklı renk seçeneklerine sahiptir. İstediğiniz renkte emzirme atletini bulmanız oldukça kolaydır. Emzirme atletlerinin faydalarından biri de daha fit görünmenizi sağlamasıdır. Korseli emzirme atleti, bunun için iyi bir seçenektir. Göğüs bölgesi emzirme eylemine uygun olarak üretilen bu atletlerin, bel bölgeleri ise korse biçimindedir. Emzirme atleti kalın askılı ürün çeşitleri de kolay emzirme için uygundur. Kalın askılı atletlerin de kendi içinde farklı türleri vardır. Bu ürün grubu, kalın askılı standart bir tişörte benzese de gizli iç tabakası sayesinde kolay emzirme işlemini destekler. Bütün emzirme atletleri yumuşak, rahat ve nefes alabilen kumaşlardan üretilmiştir. Bu nedenle hamilelik döneminden emzirme dönemine kadar size en iyi şekilde eşlik eder.

Emzirme Atleti Adetleri

Emzirme atletleri, annelerin ve anne adaylarının en çok kullandığı kıyafetlerin başında gelir. Emzirme sütyeni ve atleti birlikte kullanmak istemeyen anneler, direkt olarak emzirme atletlerini tercih ederler. Bu ürünler hem evde hem de dışarıda kullanım için uygun olduğundan dolayı, annelerin elbise dolaplarından eksik olmaz. Pamuklu emzirme atleti, hamilelerin de rahat şekilde kullandıkları bir kıyafettir. Bu nedenle hamileliğin başlangıcından emzirme döneminin sonuna dek emzirme atletlerinin önemi büyüktür. Konfor ve pratik kullanım sunmasının yanında emzirme atletleri, her türlü kıyafetle birlikte giyilebilir. Kaç tane emzirme atleti alacağınız ise istek ve tercihlerinize göre değişir. Bazı anneler emzirme sutyeni kullanmak yerine direkt olarak emzirme atletlerini tercih ederler. Özellikle kış döneminde doğum yapacaksanız, bu atletler sayesinde kendinizi sıcak tutabilir ve hastalıklara karşı korunabilirsiniz. Haliyle emzirme atletine olan ihtiyacınız çok daha fazladır. Annelerin kendilerini sıcak tutmaları önemli bir konudur. Siz ne kadar sağlıklı olursanız, bebeğinize de o kadar iyi bakabilirsiniz. Bu nedenle, giyiminize dikkat etmeniz gerekir. Sizi en iyi şekilde koruyacak giysi, emzirme atletleridir. Mevsim fark etmeksizin yeterince emzirme atletine sahip olmanız şarttır. Emzirme süreci en az bir yıl boyunca süreceği için her gün ortalama iki adet atlet kullandığınızı varsayarsak, elinizin altında 8-10 adet atlet olması işinizi kolaylaştırır. Emzirme atletini daha az kullanmayı planlıyorsanız, 4-5 tane edinmeniz yeterli olabilir. İlk kez anne olacak kişiler doğum alışverişi sırasında emzirme atletlerinin önemini anlayamayabilirler. Fakat bu giysiler, en az bir sene boyunca ihtiyaç duyacağınız en önemli ürünlerden biridir. Ten rengi emzirme atleti, anne adayları tarafından en çok alınan ürünlerdir. Nedeni ise bu renk tonunun kıyafetin üzerinden belli olmamasıdır. Atletinizi açık renkli dış kıyafetlerinizle birlikte kullanacaksanız, bu renk tonunu deneyebilirsiniz. Emzirme atleti siyah renk de seçeneklerinizden bir diğeridir. Bu atleti hem evde hem dışarıda sade olarak giyebileceğiniz gibi dış kıyafetlerinizle kombin de yapabilirsiniz. Renkli kıyafetleri seven anneler için de birçok alternatif mevcuttur. Sarı, yeşil, desenli, beyaz, turuncu, gri veya pembe emzirme atleti gibi ürünler arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz. Renk çeşitliliği yapmak ve elinizin altında yeterince atlet bulundurmak için beğendiğiniz tonlardaki emzirme atletlerinden birer tane alabilirsiniz. Sadece belirli bir rengi kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, tüm seçimlerinizi tek renkten yana kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin isteklerine bağlıdır.

Emzirme Atleti Kullanımı

Emzirme atletinin kullanımı oldukça basittir. Bu konuda, emzirme atleti balenli ya da balensiz model satın almanız önemli değildir. Çünkü tüm atletler aynı şekilde kullanılır. Emzirme atletinizin göğüs bölgesinde sutyen görevi gören parçalar vardır. Atletinizi direkt olarak giyebilirsiniz. Pedsiz bir atlet satın aldıysanız ve göğüs pedi kullanmak istiyorsanız, ürünün göğüs bölgesine pedleri yerleştirebilirsiniz. Bebeğinizi emzireceğiniz zaman, atletinizin klipsini açıp göğüs ucunuzu çıkarmanız yeterlidir. Emzirme eylemi bittikten sonra atletin klipsini kolayca kapatabilirsiniz. Bazı atlet modellerinde klips bulunmaz. Bu ürünler, kolay emzirme sağlamak için özel bölmelere sahiptir. Atletinizin ek parçasını kaldırıp, bebeğinizi bu şekilde rahatça emzirebilirsiniz. İdeal olarak çıkarılabilir pedler veya lamine kaplar içeren bir atlet seçebilirsiniz. Böylece göğüs pedi satın almak için de fazladan masraf yapmamış olursunuz. Emzirme atletiyle birlikte gelen pedler, uzun süreli kullanım vadeder. Pedli atletlerin bir diğer avantajı ise bebeğinizi emzireceğiniz anda size zaman kazandırmasıdır. Tek kullanımlık göğüs pedleri emzirme öncesinde çıkarılır, emzirme tamamlandıktan sonra yenisi takılır. Ancak kendinden pedli bir atlet kullanırsanız, bu işlemleri yapmak zorunda kalmazsınız. Böylece uygulamanız gereken tek adım, klipsi açıp bebeğinizi emzirmektir. Balenli ve balensiz atletlerin kullanımı aynıdır. Balenli ürünler genellikle dışarıda kullanılmak için tercih edilir. Neredeyse bütün atletler benzer şekilde kullanılır. Emzirme ve hamilelik zamanlarınız için faydalı olabilecek atletler satın alırken, birbirinden farklı özelliği olanları değerlendirebilirsiniz. Emzirme atletleri, çok daha hızlı bir şekilde bebeğinizi beslemenize izin verir. Tüm şekil, boyut ve stilleriyle bu atletler, maksimum verimlilik vadeder. Atletleri daima soğuk suyla yıkamak ve gölgeli bir alanda kurutmak gerekir. Bu, giysi kumaşının bütünlüğünü korumaya yardımcı olur ve ürünün elastikiyetini kaybetmesini önler. Aynı zamanda atletinizi daha uzun süre solmadan kullanmanızı destekler. Sıcak su, pamuklu kumaşları büzebilir veya kumaş liflerini gevşetebilir. Atletlerinizin yıpranmasını ya da yırtılmasını önlemek için mutlaka soğuk su ile yıkamanız tavsiye edilir.

Emzirme Atleti Özellikleri

Pamuk, bambu veya modal gibi doğal malzemelerden yapılmış atlet kullanmak önemlidir. Doğal kumaşlar sizi terletmez ve cildinizin nefes almasını sağlar. Ayrıca cildinizi tahriş etme, kaşıntı, terletme gibi problemlerle karşılaşmazsınız. Daha soğuk havalarda sentetik kumaşlar sizi ısıtabilir, fakat tahrişe neden olabilir. Bu yüzden emzirme atletinizi satın alırken, dikkat etmeniz gereken en önemli konu kumaştır. Sık sık giyeceğiniz atletler konforlu olmalıdır. Konfor, hamilelik sırasında ve emzirme dönemi boyunca önemlidir. Çünkü annelerin vücudu, bu dönemde oldukça hassastır. Emzirme atletinin seçiminde beden konusuna dikkat etmeniz gerekir. Çok büyük bir atlet, vücudunuza doğru oturmayacağı için rahat kullanım imkanı tanımaz. Aynı şekilde küçük bir atlet satın alırsanız, ürün sizi rahatsız edebilir ve beklentilerinizi karşılamayabilir. Esnekliği iyi olan bir atlet işinize yarayacaktır. Esnek bir kumaş, vücudunuza uyum sağlar. Esneme özelliği olmayan kumaşlar sıkı ve rahatsız edicidir. Bir kadının vücudu hamilelik sırasında ve emzirme döneminde sürekli olarak değişir. Değişen vücudunuza uyum sağlayacak esneklikte olan emzirme atletleri iyi bir tercihtir. Kullanışlı bir atletin olmazsa olmazları arasında bulunan ilk özellik klips tasarımdır. Bu nedenle çıtçıtlı emzirme atleti kullanımı kolaylaştıran bir üründür. Pratik şekilde açılıp kapanması nedeniyle bebeğinizi her ortamda rahatlıkla emzirebilirsiniz. Atleti dış ve iç giyim olarak kullanmanız mümkün. Evde giyilmek üzere tasarlanan atletler genellikle daha sadedir. Dışarısı için üretilen emzirme atletleri birkaç ekstra tasarım ve desen özelliğine sahiptir. Emzirme atleti pedli ve pedsiz modellerin hem evde hem de dışarıda giyilmek üzere tasarlanan çeşitleri de vardır. Bu yüzden kullanım tercihlerinizi belirleyerek, yeterli miktarda ve modelde emzirme atletleri satın almalısınız. Bazı atlet modelleri diğerlerine göre daha uzun olabilir. Bazıları ise standart ölçülerde üretilir. Atletinizi hamilelikte kullanacaksanız, uzun olanlarını satın alabilirsiniz. Emzirme dönemi için atlet arayışınız varsa standart boylardaki ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünün bedeninizle uyumlu olması yeterlidir. Emzirme atletlerinin çok sayıda modeli vardır. Bunlardan biri de dikişsiz atletlerdir. Son yıllarda daha da popüler olan dikişsiz emzirme atletleri, vücudunuza ekstra bir rahatlık verir. Dikiş izleri olmadığı için kaşıntı ve tahrişe neden olma ihtimali bulunmaz.