İlgili Kategoriler
Güç (Watt)
Duy Tipi
Ampul Teknolojisi
Paket İçeriği
Dim Özelliği
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Renk sıcaklığı
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Gün Işığı Ampul

" araması için 4026 sonuç listeleniyor

En Şık Gün Işığı Ampuller Trendyol’da

Modern zamanlarda gelişmiş modellerin yanı sıra farklı aydınlatma araçları da ortaya çıkmıştır. Ampulun ilk örnekleri sarı renge sahipken son zamanlarda kullanılanlar ise sıklıkla gün ışığı rengindedir. Birçok kişinin aklında gün ışığı ampul nedir sorusu vardır. Gün ışığı rengi, güneş ışığının rengine çok yakın bir renktir. Sarı ve beyaz renklerin karışımı denilebilir. Gün ışığı ampul faydaları saymakla bitmez. Klasik sarı renkli olanlar gibi göz yormaz. Gelişmiş teknolojisi ile daha az enerji tüketir. Bütçe ve doğa dostudur. Ayrıca hoş görünümü ile tercih sebebidir. Gün ışığı led ampul, led teknolojisi ile klasik akkor ampullere göre çok az enerji tüketir. Klasik akkor ampullerde görülen “kesme” olayı led olanlarda görülmez. Trendyol’da birbirinden kaliteli led ampul çeşitlerini kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Eviniz Gün Işığı Ampuller ile Işıl Işıl

Eviniz Gün Işığı Ampuller ile Işıl Işıl

Ev aydınlatması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle çoğu zaman akşam vakti evde geçirilir. İyi aydınlatılmamış bir evde akşamlar işkence olabilir. Aydınlatma için farklı lamba seçenekleri bulunur. Led gün ışığı ampul sıklıkla tercih edilen lambaların başında gelir. Hem az enerji tüketmesi hem uzun ömürlü olması sebebiyle kullanılır. Gün ışığı spot lamba sadece evlerde değil tüm iç mekanlarda tercih edilebilir. Özellikle iyi aydınlatılması gereken yerlerde spot lambalar kullanılarak homojen bir aydınlatma sağlanabilir. Gün ışığı mum ampul ise diğer lambalara göre az aydınlatma sağlar. Loş bir ortam oluşturmak için tercih edilebilir. Son dönemde popülerleşen vintage modası ile gün ışığı rustik ampul birçok vintage sever tarafından tercih edilir. Rustik ampullerle kullanılmak için üretilen avizelerle birlikte çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Gün ışığı ampul çeşitlerine Trendyol’da göz atabilirsiniz.

Göz Yormayan Gün Işığı Ampuller

Göz Yormayan Gün Işığı Ampuller

Gün ışığına sahip ampuller, güneş ışığını taklit eder. Basit sarı olanların aksine gözü yormaz. Sarı renk kullanmak istiyorsanız sarı gün ışığı ampul tercih edebilirsiniz. Ürün hem sarı renge sahiptir hem gün ışığı özelliği olduğu için gözü yormaz. Bütçe dostu bir ışıklandırma sistemi arıyorsanız gün ışığı tasarruflu ampul tercih edebilirsiniz. Ürün az enerji harcayarak hem bütçe hem doğa dostu olur. Maksimum tasarruf seviyesi için ise gün ışığı ampul led satın alabilirsiniz. Tasarruflu ve klasik lambalara göre çok az enerji tüketir. Ayrıca diğer lambalara göre uzun kullanım ömrü vardır. Farklı lamba modellerini zevkinize ve ihtiyacınıza göre satın alabilirsiniz. Gün ışığı ampul fiyatları ürünün özelliklerine göre değişir. Lambanın watt değeri arttığında çevreye yaydığı ışığın parlaklığı artar. Trendyol’da farklı watt değerine sahip lambalar arasından ihtiyacınıza uygun olanı satın alabilirsiniz.

Gün Işığı Ampuller ile Dikkat Çeken Dekorasyon

Gün Işığı Ampuller ile Dikkat Çeken Dekorasyon

İç mekanların dekorasyonu çok önemlidir. Özellikle işletmelerde uygulanmış güzel bir dekorasyon, müşterilerinin dikkatini çeker. Gün ışığı ampul çeşitlerini farklı ürünlerde kullanabilirsiniz. Avize, abajur ve lambader ile kullanıma uygun olan ampuller ile evinizi veya işletmenizi şık bir şekilde dekore edebilirsiniz. Alışılagelmiş tasarımların yanı sıra son dönemin popüler tasarımı vintage akımına uygun dekorasyon da tercih edilebilir. Rustik ampul gün ışığı tercih edebilirsiniz. Vintage akımına uygun olan rustik ampuller ortama hoş bir hava katar. Eğer özellikle homojen bir ışıklandırmaya ihtiyaç duyuyorsanız gün ışığı spot ampul tercih etmeniz gerekir. Birçok spot lamba bir arada kullanılarak ortam homojen bir şekilde aydınlatılır. Gün ışığı spot lamba fiyatları lambanın özellikleri ve kalitesine göre değişir. Trendyol’da farklı özelliklere sahip gün ışığı lambalar arasından tercih yapabilirsiniz.

Gün Işığı Ampul Ne Renk Olur?

Gün ışığı ampuller hem sarı hem de beyaz renkte olabilir. Işığın Kelvin değerlerine göre ampullerin rengi değişiklik göstermektedir. 3000 Kelvin seviyesinde olan bir ampul insanın gözüne sarı renk şeklinde görünürken, 6500 Kelvin seviyesinde olan bir ampulün insan gözüne görüneceği ışığın rengi beyaz olarak algılanacaktır. Led teknolojisinin insan hayatına girip gelişmesi sayesinde aydınlatma alanında büyük ve ciddi değişiklikler meydana gelmiş bulunmaktadır. Günümüzde, gelişen teknoloji ile farklı Kelvin değerlerine sahip led ampuller evlerinizi, işyerlerinizi ve mekânlarınızı aydınlatmaktadır. Işığın ısısı ile bir bağ içerisinde olan ışık renklerinin değerleri mevcut bulunuyor. 3000 Kelvin ve 3000 Kelvin altında olan ışık sarı ampul ve 4000 Kelvin gün ışığı, son olarak da 6000-6500 Kelvin aralığında olan ışıklar da beyaz ışık olarak isimlendirilir. Işık renkleri genel bir çerçevede bu şekilde türlere ayrılmaktadır.

Gün Işığı Ampul Kaç Kelvindir?

Herhangi bir rengin sıcaklığı, ışığın bulunduğu ortamda yarattığı ışık rengini belirler. Renk sıcaklığı ölçüsüne Kelvin adı verilir. Bir ampulün renk sıcaklığını, ışığın yaydığı toplam ışık içerisindeki renkli ışıkların seviyesini ve oranını belirlemektedir. Örnek olarak, sıcak bir yaz mevsiminde güneşli bir havada gökyüzünde bulunan atmosferin de etki etmesi ile ışığın mavi bileşenleri çoğalır ve böylece Kelvin değeri de paralel bir şekilde yükselmektedir. Akkor ve halojen olan ampullerde kırmızı ve sarı bileşenleri baskın geldiğinde Kelvin seviyesi azalır. Yapay ışık teknolojilerinde en çok ledlerde görülen bu Kelvin derecesinde renk sıcaklığı üreten ampuller tercih edilir. Renk sıcaklıklarındaki Kelvin seviyesi ışık rengini, gün ışığı rengi 6500 Kelvin ve üzeri, soğuk beyaz rengi 5300-6500 Kelvin arası, ılık beyaz rengi 3300-5300 Kelvin arası, sıcak beyaz rengi 3300 Kelvin ve altı şeklinde belirler.

Gün Işığı Ampul Nedir?

Basit bir dille teknolojik led ampullerdir. Daha detaylı bir dille, güneş ışığının spektrum seviyesine çok yakın bir spektrumda ışık yayabilen, tutturduğu doğruya yakın renkler ile bulunan ortamda gün ışığı aydınlığına benzeyen bir renk saçabilen ampullerdir. Bu ampullerin kullanım alanı oldukça geniştir. İşyeri ve evler gibi yerlerde sık sık kullanılmakta olan bu ampullerin insan hayatına fayda sağladığı ve insanların performansına olumlu etkiler yaydığı tarafından gözlemlenmiştir. Akkor lamba yerine artık insanlar floresan lamba kullanır. Fakat floresan yerine gün ışığı lambaların kullanılması göz sağlığına iyi geldiği gibi iş performansını da artırmasından dolayı tercih edilir. Trendyol’dan ürün yorumları ve değerlendirmelerini inceleyebilir kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.