İlgili Kategoriler
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Enerji Sınıfı
Fiyat
Garanti Süresi
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Renk
Yakıt Tipi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Hermetik Şofben

" araması için 63 sonuç listeleniyor

Hermetik Şofben Çeşitleri ile Suyunu Tasarrufla Isıt

Doğalgazın yaygın hale gelmesinin ardından kullanıcılar sıcak su ihtiyacını gidermek için doğalgaz ile çalışan cihazları tercih etse de özel olarak sadece evin sıcak su ihtiyacını karşılamaya yönelik bir çok cihaz vardır. Bu cihazlar arasında yer alan hermetik şofbenler güvenli ve kolay kullanım avantajlarının yanı sıra enerji tasarrufu sağlaması sebebiyle öne çıkar. "Hermetik şofben nedir?" sorusu birçok kullanıcının aklındadır. Hermetik şofbenler, musluğun sıcak su tarafını açtığınızda otomatik olarak çalışmaya başlayan, çalışmak için bulunduğu ortamın oksijenini kullanmayan ve yanma için gerekli olan havayı dışarıdan alıp yanma sonucunda ortaya çıkan egzozu da dış ortama veren cihazlardır. Banyo ve mutfaklara monte edilerek kullanılan bu cihazlar doğalgaz veya LPG ile çalışır.

Hermetik Şofben Özellikleri

Hermetik Şofben Özellikleri

Standart şofben cihazlarına göre pek çok avantajı bulunan hermetik şofben ölçüleri ile de avantaj sağlar. 11 cm kalınlığında olan ince hermetik şofben modelleri fazla alanı olmayan kullanıcılara hitap eder. Bu cihazlar ölçülerinin yanı sıra su kapasiteleri ile de farklı tasarımlara sahip ürünlerdir. Hermetik şofbenin su kapasitesi, cihazın dakikada ürettiği sıcak su miktarını belirtir. Örneğin dakikada 11 litre sıcak su üreten 11 lt hermetik şofben modellerinin yanı sıra dakikada 14 litre sıcak su üreten hermetik şofben 14 lt gibi daha fazla su kapasitesine sahip modeller de vardır. Cihazın kullanılacağı ortamın büyüklüğüne göre ve ihtiyaç duyulan sıcak su miktarına göre su kapasitesi tercihi yapılır. Kullanım açısından da avantaj sunan bu cihazlar, hemen herkesin kolaylıkla ayar yapabileceği pratik kontrol paneli ve LCD ekrana sahiptir. Kullanıcılar suyun sıcaklığını bu kontrol paneli üzerinden dilediği gibi ayarlayabilir. Hermetik şofben doğalgazlı modellerinin yanı sıra LPG ile çalışan modelleri ile doğalgaz bağlantısı olmayan yerlerde kullanım avantajı sunar. Tüplü hermetik şofben olarak da bilinen bu cihazlar LPG tüp ile çalışır.

Hermetik Şofben Fiyatları

Hermetik Şofben Fiyatları

Elektrikli, doğalgazlı ve LPG'li gibi farklı çeşitleri bulunan hermetik şofben markaları, modelleri ve çalışma prensiplerine göre farklı fiyat seçenekleri sunar. Genel olarak hem enerji tasarrufu sağlayan hem de ulaşılabilir fiyatlarla satışa sunulan elektrikli hermetik şofben modelleri, bütçeye ekstra yük olmadığı için kullanıcılar tarafından yoğun olarak tercih edilir. Hermetik şofben yorumları da cihazın hem tasarruflu hem de pratik olduğunu kanıtlar niteliktedir. Genel olarak uygun fiyatlı olan bu cihazlar su kapasiteleri, yakıt türleri ve marka/model gibi farklılıkları sebebiyle farklı fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulur. Örneğin küçük hermetik şofben modelleri ile standart boyutlarda olanların fiyatları farklı olabilir. Su kapasitesi de bu cihazlarda fiyatları belirleyen özellikler arasındadır.

Tüm Hermetik Şofben Modelleri Trendyol'da

Güvenli ve tasarruflu kullanımı, kolay monte edilmesi, doğalgaz kullanımının zorunlu olmaması, pratik kontrol avantajı sunması, çok küçük boyutlarda olabilmesi ve uygun fiyatlarla satılması gibi özelliklerle dikkat çeken hermetik gazlı şofben modelleri sıcak su ihtiyacını gidermek isteyenlere alternatif bir çözüm olarak öne çıkar. Suyun debisi düştüğünde otomatik olarak kapanan ve yanma sırasında ortaya çıkan atık gazı direkt dış ortama veren bu güvenli cihazlar, hermetik şofben termodinamik olarak da bilinir. Siz de evinizin sıcak su ihtiyacını güvenli ve bütçenize yük oluşturmayacak bir şekilde karşılamak istiyorsanız, her ihtiyaç ve beklentiye yanıt verecek birçok modeli olan hermetik şofben cihazını satın alabilir, kolay montajı sayesinde kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm marka ve modelleri ile Trendyol'dan ulaşabileceğiniz hermetik şofben cihazları hakkında daha fazla bilgi edinebilir, kullanıcıların hermetik şofben tavsiye ve tecrübelerini okuyarak kendiniz için uygun olan modele karar verebilirsiniz. Hermetik gazlı şofben fiyatları ile ilgili tüm merak ettiklerinizi öğrenebileceğiniz Trendyol sayesinde cazip indirimler, dönemsel kampanyalar ve güvenli ödeme seçenekleri ile dilediğiniz hermetik şofben için sipariş oluşturabilirsiniz.

Hermetik Şofben Nedir?

Mutfak ve banyolar için sıcak su üreten alete hermetik şofben denir. Şofben çeşitlerinin tamamı su ısıtma işlevi görür. Pratik kullanım sağlayan şofbenler, gazlı ve elektrikli olarak üretilir. Doğal ısıtma sisteminden bağımsız olarak çalışan şofbenler yaz ve kış aylarında rahatlıkla kullanılır. Hermetik şofbenler; diğer modellere göre daha ekonomik ve çevre dostudur. Musluğun sıcak su bölümü açılır açılmaz otomatik olarak çalışmaya başlar. Hermetik şofben, işlem sırasında ortamdaki oksijeni kullanmaz. Bunun yerine dışarıdan aldığı havayı emer. Ardından da çalışma sırasında çıkardığı egzoz gazını dışarıya aktarır. Hermetik şofbenin yaptığı işlem sayesinde kirli ve temiz hava birbirlerine karışmaz.

Hermetik Şofben Ne İşe Yarar?

Hermetik şofben, banyo ve mutfak musluklarından sıcak su gelmesini sağlar. Hermetik şofben modelinin iki farklı kullanım özelliği vardır. Doğalgaz olmayan evlerde kapalı tip şofben kullanılabilir. Doğalgaz ile çalışan hermetik şofben, bütçe dostu olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Mevcut sıcaklık derecesini kendisi belirler. Bu sayede avantaj sağlar. İlgili modeller; sıcaklığı manuel olarak ayarlama imkanı sunar. Bu sayede su sıcaklığı isteğe göre ayarlanabilir. Hermetik şofbenin evin dış bölümüne monte edilen modelleri de bulunur. Bazı modeller, soğuk havaya dayanıklı olmadığından balkonlarda muhafaza edilmemesi gerekir. İsteğe göre ayarlanan su sıcaklığı sayesinde duş alımı sırasında kolaylık sağlanır.

Hermetik Şofben Yerine Kombi Kullanılır Mı?

Su ısıtmak için hermetik şofben yerine kombi kullanmak mümkündür. Hermetik şofbenin su ısıtma işlemini yerine getirebilmesi için doğalgaza ihtiyacı vardır. Ancak kombinin ısıtma görevini yapması için alternatif bir yola ihtiyacı yoktur. Hermetik şofben ile kombinin tek ortak özelliği ev musluklarından sıcak su akıtıyor olmalarıdır. Kombi modelleri; sadece su ısıtmayı değil evi ısıtma görevini de yerine getirir. Kombi daha çok kış aylarında kullanılır. Bunun sebebi ise bazı evlerde soba yakılamıyor olmasıdır. Özellikle de klima kombinin yaptığı ısıtma görevinin aynısını yapamaz. Kış aylarında evde bulunan kombi çalıştırıldığı zaman evin bütün odaları yaz havasına bürünür. Kombi ısıtma derecesini de ihtiyacınız doğrultusunda belirleyebilirsiniz.