İlgili Kategoriler
Marka
Kullanım Alanı
Model
Materyal
Fiyat
Ampül Başlık Sayısı
Boyut/Ebat
Duy Tipi
Fiyat Geçmişi
Yükseklik
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

IKEA Avize

" araması için 57 sonuç listeleniyor

IKEA Avize

IKEA Avize Modelleri ile Evinizde Şıklık

IKEA Avize Modelleri ile Evinizde Şıklık

İnsanlık doğaya karşı kendilerini savunabilmek için korunaklı barınaklar inşa etmişlerdir. Bu barınaklar dört tarafı çevrili olup soğuğa, sıcağa, tehlikeli canlılara karşı korunmak amacı ile yapılmıştır. Zaman geçtikçe üstü de örtülen ve bir kutu şeklinde inşa edilen yapılar oluşturulmaya başlanmıştır. Bu yapıların özellikle gece saatlerinde aydınlatılma gereksinimleri ortaya çıkmıştır. Aydınlanma ihtiyacı birçok devirde farklı araçlar kullanılarak karşılanmıştır. Elektriğin keşfinden sonra ampul icat edilmiştir. Ampulün icadı ile aydınlanma alanında yeni bir devir başlamıştır. Belirli sistemler kurularak bütün evlere elektriğin taşınması hedeflenmiştir. Buna aracı olarak da genelde tavana takılan ve tüm odayı aydınlatma gücü olan ampuller kullanılmaya başlanmıştır. Ampul geçmişten günümüze geliştirilip farklı formlara bürünmüştür. Ev dekorasyonunun önemli bir parçası haline gelen avizeler yapılmaya başlanmıştır. Avizeler, tavana asılan ve süslü yapıları ile dikkat çeken aydınlatma araçlarıdır. Ev dekorasyonu insan hayatı için önemli ihtiyaçlardan biridir. Yerleşik düzene geçtikten sonra insanoğlu doğa ile olan bağını yavaş yavaş koparmıştır. Dört duvar arasında yaşamak zorunda kalan insanlar bulundukları ortamı güzelleştirme ve ergonomik tasarımlar ile kullanışlı hale getirmeye çalışmışlardır. Buna yönelik ev eşyaları tasarlayıp satan firmalar oluşmaya başlamıştır. IKEA ev dekorasyonu konusunda rakiplerinin ilerisinde olan ve bu alana öncülük eden firmalardan biridir. Mobilya, mutfak gereçleri ve ev aksesuarları tasarlayan ve satışını gerçekleştiren önemli bir kuruluştur. Bu yazımızda sizlere bu kuruluşun en çok tercih edilen ev aksesuarlarından olan IKEA avize modellerini tanıtacağız. IKEA avize modelleri serisi her evin tasarımına uygun modelleri sizlerle buluşturuyor. IKEA hasır avize çeşitleri evinize otantik hava katmak için tasarlanmış bir modeldir. Hasır deseninin eve katacağı otantik hava ile özgün bir ev tasarımı yapabilirsiniz. Genelde yemek masalarının olduğu bölümleri aydınlatmak için IKEA sarkıt avize modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller evinize oldukça modern ve şık bir görünüm katacaktır. IKEA bambu avize hasıra benzer yapısı ile dikkat çeken özgün tasarımlı avize modellerindendir. Kaliteli bambulardan üretilen avize modelleri ile oturduğunuz alanda şık bir aydınlatma imkânı yaratabilirsiniz. Her oda için özel olarak üretilmiş avize türleri mevcuttur. Bebek odası avize IKEA avize modelleri içerisinde bebek odaları için üretilmiş özel tasarımlardır. Her türlü tarzı yansıtmak üzere sizler için tasarlanmış modelleri ile oda dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olan avize tasarımları sizler için üretiliyor.

Evinizde Kendi Tarzınızı Konuşturacağınız IKEA Avize Çeşitleri

Evinizde Kendi Tarzınızı Konuşturacağınız IKEA Avize Çeşitleri

Avizeler ev dekorasyonunda vazgeçilmez parçalardan biridir. Ortamın havasını anında değiştirebilen önemli aydınlatma araçlarıdır. IKEA firmasının avize serisi ile sizler de bulunduğunuz ortamı anında değiştirebilirsiniz. Her odaya özgü üretilmiş olan avize modelleri ile her odanızda kendi tarzınızı konuşturabilirsiniz. Genç odası avize IKEA ile ayağınıza kadar geliyor. Genç ruhu yansıtan modern tasarımları ile sizler de aydınlatmadan memnun kalacaksınız. IKEA mutfak avize modelleri modern, otantik, şık modelleri ile mutfağınızı aydınlatmaya geliyor. Mutfak dekorasyonu da en az mobilyalar kadar önem arz eder. Loş veya daha parlak olan aydınlatma seçenekleri ile mutfak dekorasyonuna uygun farklı parçaları ayağınıza getiriyor. Evinizde daha bohem tarzda bir dekorasyon istiyorsanız eğer IKEA rattan avize modelleri tam olarak size uygun seçenekler arz eder. Birbirinden farklı şekillerde dizayn edilmiş bu avizeler ile evinize otantik bir hava katabilirsiniz. Geçmişteki kadim kültürlerin aydınlatma dekorasyonlarını modern hale getirerek tasarlanmış IKEA kâğıt avize modelleri ile evinize hem modern hem de şık bir hava katabilirsiniz. Hem düz hem de desenli kâğıt avize modelleri ile odanızın bütün havası değişecektir. Masalsı bir görünüm vaat eden avize modelleri ile odanızı masallardan fırlamış gibi dizayn edebilirsiniz. Hem masa avizesi, hem de tavana asılan avize çeşitleri ile sizlere birbirinden farklı birçok seçenek sunar. Salon bir evde en çok kullanılan ve misafirlerin ağırlandığı evin en işlek yerlerinden biridir. Dolayısı ile salonun tasarımı oldukça önemlidir. IKEA salon avize modelleri ile salonunuz her zamankinden çok daha çarpıcı ve şık görünecektir. Birbirinden farklı tarzlarda ister daha sade ister daha şaşalı modelleri ile evinizin havasını değiştirmeye geliyor. Daha modern tarzda avizeler ile evinizde modern bir görüntü daha nostaljik modeller ile evinizde geçmişin esintilerini taşıyabilirsiniz. Avize tasarımı spot lambaları ile bambaşka bir boyuta taşınmıştır. Spot ışıkları belirli bir bölgeyi daha etkili aydınlatan lamba türleridir. Evinizde dikkat çekmesini istediğiniz bir bölge için IKEA spot avize modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. IKEA aydınlatma avize serisi ile daha şık ve dekoratif bir aydınlatma gereçlerine ulaşmanız hedeflenmiştir. Avize modelleri ile evinizde aydınlatmayı bambaşka boyutlara taşıyabilir çarpıcı görüntüleri ile görenlerin akıllarını başlarından alabilirsiniz.

IKEA Avize Çeşitleri ile Yeni Ambiyanslar

IKEA Avize Çeşitleri ile Yeni Ambiyanslar

Avizeler evin dekorasyonunu tamamlayan özel parçalardır. Tasarımları ile göz dolduran ve eve şıklık katan nadide ve değerli parçalar ile evinizin havasını anında değiştirebilirsiniz. Birbirinden farklı model ve çeşitleri ile ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçimler yapabilir ve kendinize uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Son yılların vazgeçilmez aydınlatma tarzlarından biri LED ışıklarıdır. LED ışıkları evin dekorasyonuna sıcak bir hava katan aydınlatma araçlarıdır. IKEA LED avize çeşitleri evinizin bu ihtiyacını karşılamak için tasarlanmış bir avize çeşididir. Eve modern ve şık bir hava katan avize modelleri en çok tercih edilen avize modellerindendir. Sarkıt avize çeşitlerinde de kullanılan LED ışıklar ortama loş bir hava katmaları ile ünlüdür. Ortama bohem bir hava katması ile ünlü olan IKEA sinnerlig avize modelleri sizleri bekliyor. Farklı bir tarzda dizayn edilmiş olan etrafında bambudan yapılmış sepet şeklinde yapılar bulunduran avizeler ile sizler de evinizde daha otantik bir hava sağlayabilirsiniz. Klasik avize modellerinin dışına çıkan IKEA top avize modelleri sizleri alışılmış sıradanlıktan farklı boyutlara taşımaya geliyor. Etrafı kapalı olan ve modern bir görüntü sağlayan top avize modelleri ile birlikte sade ve şık bir görüntüyü evinizde ağırlayabilirsiniz. Her ortamda sade ve modern bir görüntü sunan IKEA melodi avize modelleri, sarkıt avize olarak tasarlanmış şekilde karşımıza çıkıyor. Etrafı kapalı olan bu avize modelleri ile ışığı belirli bir bölgede odaklayabilirsiniz. Bundan dolayı çalışma odaları için en uygun avize modelleri arasında yer alır. Yemek masaları için kullanılmaya uygun yapıda tasarımı vardır. IKEA yıldız avize modelleri ile evinizde sıcacık bir ortam yaratabilirsiniz. Gerek harika tasarımı ile gerek aydınlatmada kullanılan renklerin sıcaklığı ile evinizde hissedilmeye değer bir hava oluşturabilirsiniz. Yıldız şeklindeki tasarımı ile görenleri büyüleyen bir tasarıma sahiptir. Hem sade ve açık, hem de etrafı kapalı olan modelleri mevcuttur. Sizler de evinizde sıcacık bir ortam hayal edip istiyorsanız bu avizeleri denemenizi tavsiye ederiz. Bazen oldukça ağır ve şık tasarımlı avizeler tercih edilebilir. Eski şaşalı dekorasyonları hatırlatan ihtişamlı tasarımları ile IKEA taşlı avize modelleri tam da aradığınız avize çeşitlerindendir. Lüks ve süslü avizeler ile ortamdaki şıklığı ikiye katlayabilir aydınlatma ile ortamın şıklığına şıklık katabilirsiniz. Taşlı modelleri ile birlikte bütün modelleri oldukça sağlam ve güvenilir yapılıdır. Herhangi bir tehlike arz etmezler.

Avize Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avize Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşlı avize modellerinin temizliği genelde kadınların gözlerini korkutur. Avizelerin temizliği için gerekli olan şeyler su, sirke ve biraz da dikkat. Nazik bir şekilde avizenin taşları sirkeli suyun içine batırılıp çıkarılır ve bez ile nazik bir şekilde silinir. Bu sayede hem daha parlak ve tertemiz bir avizeniz olur. Avizeler birçok farklı modelde ve çeşitte bulunurlar. Sizin tasarladığınız oda ile uyumlu olan bir avize tercihi yapmanız oldukça önemlidir. Klasik tarz bir tasarım tercih ettiyseniz eğer IKEA cam avize modelleri tercih etmeniz gereken avize çeşidi olabilir. Sarkıtmalı çeşitleri de olabilen bu modeller etrafı cam ile çevrelenmiş halde tasarlanmıştır. Daha modern bir görüntü yaratmak isterseniz eğer, IKEA gri avize çeşitlerini gözden geçirebilirsiniz. Mat ve grinin koyu tonlarının tercih edildiği modeller sade ve oldukça yenilikçi bir tasarım harikasıdır. Ortama profesyonel bir hava katan gri avizeler ile marjinal tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Geçmişin etkileri ile günümüzde modern tarzla birleştirilmiş IKEA kristal avize çeşitleri ile sizler de evinizde şık ve klasik havayı aynı anda yaşatabilirsiniz. Kristal taşlar ile bezenmiş olan ve ortamdaki ağırlığını hissettiren bir tasarıma sahiptir. Birbirinden farklı modelleri ile sizleri bekliyor. Avizeler genel olarak tavan avizeleri olarak bilinirler. Bütün bir odayı aydınlatması için tavana asılması gerekir. IKEA tavan avize serisi ile birbirinden farklı çeşitte avizeler sizleri bekliyor. Her dekorasyona uygun şekilde tasarlanmış olan avize serileri ile birlikte sizler de aydınlatmada farklı dekorasyonlar kullanabilirsiniz. Aydınlatmada önemli bir etki gösteren avizeler ile odanın bütün ambiyansında değişiklik olabilir. Birbirinden özgün avize modelleri içerisinde IKEA kumaş avize modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Kumaş avizeler ile ortama sıcak ve şirin bir hava katmış olursunuz. Birbirinden farklı desenli olan kumaşlar ile tasarlanmış avizeler ile odanızın dekorasyonuna özgün bir hava katabilirsiniz. IKEA AVİZE siyah renkli çeşitleri ile modern ve sade bir görüntü sunuyor. Siyahın asaleti ile aydınlatma buluşup ortaya harika bir eser çıkarılmıştır. Siyahın kullanıldığı bu avizeler birbirinden farklı tarzda tasarımlar ile karşımıza çıkmaktadırlar. Özellikle modern şıklığı yansıtan bu aydınlatma araçları ile evinizde hem sade hem şık hem de modern bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Avize Alırken ve Kurulumu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avize Alırken ve Kurulumu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aydınlatma konusunda dekoratif ürün imkânı sunan ve evin tarzını tamamlamada öncelikli rol oynayan avize seçiminde dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar mevcuttur. Öncelikle aydınlatacağınız bölgenin özelliklerini iyi bilmeniz gerekir. Amacınıza yönelik avize seçimi oldukça önem teşkil etmektedir. Örneğin yatak odası için avize seçimi yapacaksanız kesinlikle az ışık veren avizeler tercih etmelisiniz. Asla çıplak olarak ampulün göründüğü aydınlatmalar tercih edilmemelidir. En yüksek ışıkların tercih edilmesi gereken yer mutfaktır. Mutfak kazalarını önlemek, en yüksek dikkatte yemek hazırlığı yapmak için yüksek ışıklar kullanılmalıdır. Avize kurulumu evin yapısına göre değişiklik gösterir. Kurulum için oldukça üst düzeyde dikkatli olunmalıdır. Birbirinden farklı avize çeşitlerinin birbirinden farklı takılma şekilleri vardır. IKEA bulut avize çeşitleri ile ortama masalsı bir görüntü katabilirsiniz. IKEA açılır kapanır avize ile ortamdaki ışık miktarını kolayca ayarlayabilirsiniz. IKEA şapkalı avize çeşitleri ortamın ışık ayarı konusunda sizlere yardımcı olur. Yemek masası gibi alanlarda sıklıkla tercih edilen bu modeller ile ışığı bir noktada kolayca toplayabilirsiniz. IKEA bakır avize modelleri ile birlikte bakırın en güzel tonlarını evinize taşıyabilirsiniz. Geleneksel modelleri bu sayede evinizde görebilirsiniz. IKEA avize kurulum şartları avize elinize geçtikten sonra detaylıca sizlere açıklanacaktır. Kurulum için bilgilendirmede her ayrıntıya yer verilecektir. Bunlardan önce avize almadan dikkat etmeniz gerek birtakım hususlar bulunmaktadır. Avize almanızdaki amacınızı belirledikten sonra ortamın büyüklüğüne göre bir seçim yapmalısınız. Büyük bir ortama küçük bir avizenin varlığı yetersiz gelir. Küçük bir ortama da büyük avizenin ışığı oldukça fazla gelir. Bu gibi durumlara oldukça dikkat edilmelidir. Aydınlatmak istediğiniz ortamın yüksekliği de avize seçiminde önemli bir kriterdir. Yüksek tavanlı yerlerde sarkıt avizeler kullanmak uygun bir seçim olabilir. LED gibi gizli ışıklandırmalı avize modelleri de uygun ortamlarda oldukça işinizi görebilir. Dekore ettiğiniz ortamın tarzı avize seçimi için önemlidir. Ortama uygun olmayan bir aydınlatma aracı bütünlüğü bozucu bir etki yaratır. Ortamın rengi ile seçeceğini avizenin rengi birbiri ile oldukça uyumlu olmalıdır. Avizeyi takacağınız tavanın taşıyabileceği ağırlığa uygun olan avizeyi tercih etmek de oldukça önemlidir. Ağır avizeler tavan uygun değilse tavanda çatlaklar oluşmasına neden olabilir. Bundan dolayı evinizin yapısını iyi analiz etmeli ve ona uygun avize çeşitlerini tercih etmelisiniz. Yükseklik ve boyut en önemli unsurlardandır. Avizeler ışık miktarının ayarlanması açısından önemli görevler alırlar.

IKEA Avize Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

IKEA Avize Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Aydınlatma kapalı mekânlardaki zaruri ihtiyaçlar arasında yer alır. Aydınlatmada ışığın duruma göre ayarlanabilir olması avizelerin tasarımına neden olmuştur. Avizeler birbirinden farklı çeşitleri ile her ortama uygun olan modelleri ile tasarlanmışlardır. Kapalı olan modelleri genel olarak yatak odası gibi fazla ışığa ihtiyaç duyulmayan yerlerde kullanılırlar. Spot ışıkları veya LED lambaları gibi ışıklandırmalar ışığa en çok ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılırlar. Banyo ve tuvaletlerde ışıklandırmalar genellikle yüksek yerlerde tercih edilirken mutfak ve salon gibi yerlerde daha aşağı yakın yerlerde tercih edilirler. Sarkıt avizeler bu durumlar için uygun tercihler arasında yer alabilir. Farklı tasarımlı avizeler ile daha modern görüntüler elde edebilirsiniz. Kristal avizeler ile klasik şıklığı evinizde ağırlayabilirsiniz. Açılır kapanır avize modelleri ışığı istediğiniz zaman ayarlayabileceğiniz ortamlar için oldukça uygundur. Kumaş şeklinde olan avize modellerini, yatak odanızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ortama sıcak bir hava katmak istediğiniz zaman yıldız şeklinde tasarlanmış avize modelleri tercihleriniz arasında yerini alabilir. Modern ve marjinal bir dekorasyona sahip iseniz siyah avize modelleri tam olarak sizlere uygundur. Bohem havaları seviyorsanız ve evinize otantik bir hava katmak isterseniz hasır avize modellerini tercih edebilirsiniz. Modern görünümlü ve kolay ulaşılabilir olan avize çeşitleri ile ortamın havasını aniden değiştirebilirsiniz. Sizler de bu ufak dokunuşun ortamı nasıl değiştirdiğini görünce şaşıracaksınız. Avizelerin ortama uygunluğu büyük önem teşkil etmektedir. Örneğin; büyük bir ortama küçük bir avize alıp yeterli aydınlanmayı sağlayamazsınız. Küçük bir ortam için de büyük avizelerin varlığı fazla olur. Ortamın tarzı avize seçiminde oldukça önemlidir. Dekorasyon bir bütünlük sağlamalıdır. Bu açıdan seçtiğiniz tarz oldukça önemlidir. Ağır bir avizeyi takmanız gereken yerler farklıdır. Her evin yapısı ağır avizeleri kaldıramayabilir. Bu durumda oldukça dikkatli olmalı ve özenli bir seçim yapılmalıdır. Renk uyumu estetik açıdan mühimdir. Bundan dolayı renk bütünlüğü sağlanması için avizenizin rengi hem mobilya, hem duvar, hem de eşyaların renkleri ile uyumlu olmalıdır. IKEA avize modelleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için Trendyol sitesini ziyaret edebilirsiniz.