"

IKEA Aydınlatma

" araması için 265 sonuç listeleniyor

Ikea Aydınlatma Ürünleri ile Şık Tasarımlar

Hem minimal modelleri, hem de eğlenceli tasarımları ile tercih edilme oranı yüksek olan İkea aydınlatma ürünleri, birçok farklı konsept ve alan için farklı boyutlarda ve şekillerde seçenekler sunuyor. Ev ve ofis gibi iç mekânlar için ürünler olsa da dış mekânlarda kullanılabilecek bir sürü farklı model bulmak da mümkün. Özellikle çalışma masaları için tasarlanan, kullanımı kolay olan ürünler, hem çalışanlar, hem de öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Az yer kaplaması, pratik olması ve minimal tasarımı ile göz yormayarak, bulunulan ortamı çalışmaya daha da elverişli hale getirmektedir. İster ayaklı aydınlatma ürünleri, ister masalara veya duvarlara monte edilebilen ürünler tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz lamba ve avize seçeneklerinden de, dekorunuza uygun olan ürünleri seçebilirsiniz. Farklı şekillerde üretilen aydınlatma ürünleri, her yaştan kişiye hitap ederek, hem ihtiyacı karşılarken, hem de eğlenceli bir görünüm sunuyor. Çocuklar için daha farklı şekillerde tasarımlar yaparak motivasyonlarını artırmaya yardımcı oluyor. Öğrenciler ve çalışanlar için ise oldukça minimal tasarımlar ile birlikte, odaklanmalarını artırmalarını ve performanslarını ilerletmelerini sağlıyor. Ev içinde kullanabileceğiniz hem sarkıt modeller, hem de tavan lambaları, sohbet esnasında veya yemek yerken sizi rahatsız etmeyecek bir tasarım ve kullanım sunarken, aynı zamanda gerekli şıklığı ve uyumu da beraberinde getiriyor. Bu gibi büyük alanlar için kullanabileceğiniz farklı modellerin yanı sıra kapalı alanlarda kullanımınızı rahat bir hale getirmek amacı ile İkea dolap içi aydınlatma ve İkea kitaplık aydınlatma modelleri de bulunuyor. İsterseniz sürekli açık bırakabileceğiniz isterseniz de sadece kullanacağınız anlarda otomatik olarak devreye giren bu ürünler, hem yer tasarrufu sağlıyor, hem de kapalı ortamın karanlık görüntüsünü kırarak işlerinizde kolaylık sağlıyor. Evinizde veya iş yerinizde kullanabileceğiniz İkea tezgâh aydınlatma modelleri de, ortama hoş bir görünüm verirken bir yandan da yapacaklarınızı net şekilde görerek daha pratik davranabilmenize yardımcı oluyor. Dış mekânlarda kullanabileceğiniz modellerde, duvara monte edilebilen, ayaklı, tavandan sarkan veya tavana monte edilebilen, yerden aydınlatan seçenekler bulunmaktadır. Farklı boyut seçenekleri de olan bu ürünler, hem az yer kaplamakta, hem de gerektiği takdirde taşınabilmektedir. Bilgisayarda çalışırken veya kitap okurken kullanabileceğiniz modelleri de vardır.

İkea Aydınlatma Modelleri

İkea Aydınlatma Modelleri

Birçok farklı model seçeneği ile tercihlerinize sunulan İkea aydınlatma ürünleri, zengin bir yelpazeye sahiptir. Özellikle son dönemde dikkat çeken bir model olan İkea solar aydınlatma modelleri, genellikle güneş enerjisinden faydalanılarak kullanılan bir modeldir. Gün geçtikçe daha da tercih edilir hale gelmesinden dolayı, solar aydınlatma ürünlerine olan talep de artmaktadır. Güneş ışığını gün boyu depolayıp, güneş battığı zaman depoladığı bu enerjiyi kullanarak çevresine ışık yayarlar. Aynı şekilde İkea güneş enerjili aydınlatma da gün içinde güneşten aldığı ışığı ve enerjiyi depolayarak karanlıkta bu ışığı kullanır. İkea LED aydınlatma modelleri, özellikle çalışma masaları için veya yatak ucunda komodin üstü kullanımlarda tercih edilmektedir. Akkor ampullere göre %85 oranında daha az enerji harcayan LED ampuller, bu enerji tasarrufu sayesinde daha uzun bir kullanım ömrü sağlamaktadır. Sarı, beyaz, beyaz-sarı gibi farklı renk seçenekleri mevcuttur. İkea akıllı aydınlatma modellerinde ise hem uzaktan kumandalı, hem de lamba şeklinde ürünler vardır. Bu şekilde ışığın yoğunluğunu ayarlayabilir, kademeli olarak sıcak ve soğuk tonlarda ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda aynı ürün içinde farklı renkte ışıklar da bulunmaktadır. İkea spot aydınlatma modelleri ise üçlü, beşli gibi farklı adetlerde ve farklı renklerde üretilmektedir. Genellikle metal renkte, siyah renkte, beyaz ve gold gibi renkler göze çarpmaktadır. Mat kaplama veya parlak kaplamalar da kişinin tercihine bırakılmaktadır. Her spot tekli olarak farklı yönlere çevrilebilmekte ve ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda temizliği de kolay olan bu ürünleri hafif nemli bezler ile silebilirsiniz. Hem tavan spot lamba, hem de ayaklı spot lamba olarak modellerini görebilirsiniz. Çoğunlukla LED ürünlerde karşınıza çıkan İkea pilli aydınlatma modelleri için kullanılan piller uzun ömürlü olup, rahat bir kullanıma sahiptir. Evinizin her köşesinde ve ofisinizde de kullanabileceğiniz İkea ayaklı aydınlatma ürünleri, hem tek, hem de birden fazla ampul ile tasarlanabilmektedir. Bu şekilde yerden aydınlatma olarak da kullanım sunmaktadır. İkea sarkıt aydınlatma ürünleri ise evlerde her oda ve bölüm için kullanılabilmektedir. Hem şık, hem de spor seçenekleri bulunan bu ürünleri zevkinize göre seçip tercih edebilirsiniz.

Farklı Kullanım Alanları İçin İkea Aydınlatma Ürünleri

Farklı Kullanım Alanları İçin İkea Aydınlatma Ürünleri

İkea aydınlatma ürünleri ile herkesin ihtiyacına yönelik modelde seçenek sunarak uzun zamandır yüksek talep görmektedir. Hem iç kullanım alanları için, hem de dış mekânlar için farklı boyutlarda ve farklı özelliklere sahip aydınlatma ürünleri bulabilirsiniz. Çocuk odaları için farklı şekillerde birçok seçeneği bulunan İkea çocuk odası aydınlatma ürünleri, zararlı kimyasal maddelerden tamamen arındırılmıştır. Bu sayede çocuklarınız için güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Farklı şekilleri olan bu ürünlere örnek olarak İkea yıldız aydınlatma verilebilir. Bulut ve ay gibi farklı şekilleri de olan bu modeller, hem şekilli olmasının verdiği eğlenceli görünüm sayesinde, hem de gökyüzü hissi uyandırması ile çocukların uykuya daha rahatça dalmasını sağlar. İkea bebek odası aydınlatma modelleri de genellikle çiçek veya hayvan figürleri gibi küçük çocukların hoşuna gidebilecek şekillerdedir. Uykularını bölmeyecek kadar loş bir ışık sağlarken aynı zamanda geceleri odaların tamamen karanlık olmasını engeller. Bu ürünler de duvara monte edilerek ya da sarkıt şekilde tercih edilebilmektedir. Yoğun olarak ofisler veya çalışma odaları için tercih edilen İkea masa aydınlatma modelleri, hem masaya monte edilebilen şekilde, hem de uygun aparatlar ile birlikte tutturularak kullanılabilmektedir. Pil ile çalışan modeller olduğu gibi, kablolu olan elektriğe bağlı çalışan modeller de mevcuttur. Başlıkları istenildiği şekilde döndürülebilmektedir. Daha kısa boyda olanları ve uzun boyda olanları da vardır. Son dönemde oldukça sık görülen ve çok talep edilen ürünlerden biri de İkea makyaj masası aydınlatma ürünleridir. Duvara monte edilerek kullanılan bu ürünlerde genellikle birden fazla ampul bulunmakta olup bu sayede masa ve aynanın çevresini tamamen aydınlatarak yapılacak olan makyajda daha net bir görüş sağlamaktadır. İkea tavan aydınlatma ürünleri hem sarkıt şekilde, hem de düz şekilde bulunmaktadır. Metal, hasır, bambu gibi birçok farklı materyalden yapılmakta olup, tekli, ikili veya üçlü şekilde tasarlanmaktadırlar.

Evin farklı odaları için genellikle sarkıt tercih edilse de banyolar için düz şekilde olan İkea banyo aydınlatma ürünleri bulunmaktadır. İkea mutfak aydınlatma ürünleri içinde hem yemek masası üstü sarkıt avizeler, hem de İkea tezgâh altı aydınlatma modelleri tercih edilmektedir. Aynı zamanda İkea dolap üstü aydınlatma ürünleri için de aynı modeller kullanılabilir. Genellikle şerit halinde olan bu aydınlatmalarda led ampul tercih edilmektedir. Estetik bir görünüm için kullanılan İkea tablo aydınlatma modelleri de tablo üstünde duvara monte edilerek, tabloyu yansıtmayı amaçlar.İkea aydınlatma ürünlerinde avize gibi modeller hariç genellikle LED ampuller kullanılmıştır. Bunun nedeni LED ampullerin daha az enerji harcayarak daha fazla kullanım süresini sağlamasıdır. Aynı zamanda farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Gün ışığı şeklinde sarı renk veya beyaz ışık tercih edebilirsiniz. Ek olarak beyaz-sarı rengi de mevcuttur, bu renk beyaz kadar keskin olmamakla birlikte gün ışığı kadar da sarı değildir. Led ampul kullanılan çoğu model için kullanım süresi 25000 saat olarak belirtilmiştir. Birçok modelde, özellikle çocuk ve bebek odaları için kullanılan İkea aydınlatma ürünlerinde piller de kullanılmıştır. Bu piller ise AA pil olarak geçmektedir. Oturma odaları ve yatak odaları gibi yerlerde kullanılan masa lambaları ve yer lambaları, kumaşları sayesinde, ışığı direkt olarak vermek yerine, dağıtarak odaya yaymaktadır. Bu sayede daha doğal bir ortam oluşmakta ve kişiler de gözlerine direkt olarak ışık almamaktadırlar. Masa ve başucu lambalarında kumaş kısımları için birçok farklı renk bulunsa da en çok beyaz, krem ve bej gibi soft tonlar tercih edilmektedir. Ayak kısımlarında ise hem düz, hem de desenli işlemeler eklenerek tasarlanmış olan modeller mevcuttur. Gümüş, siyah, pirinç, altın gibi renklerde tasarlanan İkea dekoratif aydınlatma ürünleri, oldukça estetik bir görünüm oluşturmaktadırlar. Daha bohem bir görünüm yaratmak isteyenler ise, İkea hasır aydınlatma ürünleri arasından tercih yapabilirler. Bambu ve hasır gibi malzemeler ile üretilen bu aydınlatmalar, hem ışığı yumuşak bir şekilde dağıtmakta, hem de bulunduğu ortamda daha sofistike bir hava yaratmaktadır. Güneş ışığı teknolojisi ile geliştirilen ürünler, çoğunlukla İkea dış mekân aydınlatma ürünleri içinde yer almaktadır. Aynı zamanda İkea balkon aydınlatma ürünlerinde de bu teknoloji ile karşılaşmak mümkün. Bu şekilde hem tasarruf sağlayabilir, hem de doğal bir ortam oluşturabilirsiniz. Özellikle bahçeli mekânlar için tercih edilen İkea duvar aydınlatma ürünleri, duvara monte edilerek kullanılır. Her renkte ve şekilde tasarlanan bu ürünler ile nostaljik bir esinti de yaratabilirsiniz. Ayaklı aydınlatmalar hem iç mekânda, hem de dış mekânda kullanılmaktadır. Tek lamba kullanılarak abajur şeklinde olacağı gibi, birden fazla lamba ile de tasarlanabilmektedir. Daha endüstriyel bir görünüm sevenler için boru şeklinde tasarlanan aydınlatmalar bile bulunmaktadır. Bulunduğunuz ortamda ışığı dağıtarak yansıtmak isterseniz, havai fişek veya ağaç dalları şeklindeki görünümlerde de tasarımlar var.

Farklı Boyutlarda İkea Aydınlatma Ürünleri

Farklı Boyutlarda İkea Aydınlatma Ürünleri

Pratiklik açısından birçok farklı boyutta aydınlatma ürünü görmek mümkün. Hem masa aydınlatmalarında, hem yerden aydınlatmalarda daha uzun ve daha kısa modeller görülebiliyor. Çocuk ve bebek odaları için tasarlanan aydınlatma ürünleri genellikle daha küçük boyutlarda olmakla birlikte, ortama yayılan ışık da daha loş olmaktadır. Bunun nedeni geceleri, çocuklar uyurken rahatsız olmamalarının amaçlanmasıdır. Çalışma masalarında ve ofislerde ürünler genellikle standart boyutlarda tasarlansa da, bazen yerden aydınlatmalar da ofis ve çalışma odalarında kullanılmaktadır. Eğer kullanılan alan dar veya küçük ise İkea yerden aydınlatma ürünleri tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda masaya tutturulabilen veya monte edilen ürünler de küçük alanlar için kullanışlı olmaktadır. Bu ürünlerin ampul kısımlarındaki çerçeve genişliği de modelden modele değişmektedir. Birçok masaüstü aydınlatma ürünü taşınabilir olsa da büyük modeller de bulunmaktadır. Bilgisayar başında çalışanlar için tasarlanmış olan bir başka ürün de USB bellekli LED lambadır. Bilgisayara takılarak çalıştırılan bu aydınlatma ürünü, ufak boyutu ile her yere taşınabilmektedir. Her yeni yılda talep gören İkea yılbaşı aydınlatma ürünleri, renk renk, desen desen üretilmektedir. Renkli LED ışıklar ile evlerinizin her kısmında kullanıp eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. İkea çam ağacı aydınlatma için de LED ışıkları çam ağacı etrafında sararak renkli bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle geniş bahçe alanları için büyük boy İkea bahçe aydınlatma ürünleri tercih edilmektedir. Bunun sebebi ışığın daha geniş alanlara yayılabilmesidir. Genellikle toprağa dikilen güneş enerjili bahçe aydınlatma İkea ürünleri, bahçe ve balkon aydınlatmaları kadar büyük olmasa da, sağladığı tasarruf sayesinde tercih edilme oranları yüksektir.

Toprağa dikilmesi ve bahçe sulama gibi durumlarda ıslanabilme ihtimali nedeni ile paslanma karşıtı materyallerden yapılması önemli olan bu ürünler, özellikle yazlık kesimlerde çok rağbet görmektedir. Çoğunlukla hep kısa çubuklar şeklinde rastlanan bu güneş enerjili aydınlatma ürünleri, daha uzun şekilde ve farklı materyaller ile de yapılmaktadır. Aynı şekilde masaüstünde de kullanılan versiyonları bulunan güneş enerjili aydınlatma ürünleri, ufak boylarda olduğu için taşınabilirliği kolaydır. İkea duvar aydınlatma ürünleri, genellikle aynı boyutlarda olmaktadır, orta boyda olan bu ürünler, sık aralıklarla dizilerek ortamı aydınlatmaktadır. Revaçta olan İkea ayna aydınlatma ürünleri de aynı boy ampullerden oluşmaktadır.Birçok farklı modeli bulunan İkea aydınlatma ürünleri, aynı zamanda birçok farklı kullanım alanı için de tasarlanmaktadır. Farklı renkleri, farklı materyallerden oluşan seçenekleri, farklı boyları ve farklı özellikleri ile müşterilerin tercihine sunulmaktadır. Aydınlatma ürünlerinin fiyatları belirlenirken, kullanılan materyaller, ürünün kullanım alanı, malzemelerin kalitesi, tasarımı, hangi ampuller ile kullanıldığı, tahmini kullanım ve dayanıklılık süresi, pilli veya kablolu oluşu gibi etkenler fiyatlandırma aşamasında etkili olmaktadır. İkea aydınlatma modelleri arasındaki fiyat farklılıkları da bu etkenler nedeni ile oluşmaktadır. Özellikle yaz mevsiminde ve kış mevsiminde yapılan büyük kampanyalar sayesinde daha da avantajlı fiyatlara düşen bu ürünleri inceleyerek ihtiyacınıza uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz. Uzun süreli kullanım sağlayan İkea aydınlatma ürünleri, bu açıdan düşünüldüğünde fiyatlar daha anlaşılır bir hale gelmektedir. Önemli olan konu, yeterince iyi aydınlatması, uzun süre dayanması, renginin solmaması veya herhangi bir sorun çıkartmaması olduğu için, kişiler iyi bir araştırma yaparak karar vermektedirler. Kullanışlı olması ve makul boyutlarda olması da artı etkenlerdendir. Günümüzde artık sık sık çıkılan tatillerde de devam eden iş görevleri nedeni ile çalışanlar masaüstü aydınlatma ürünlerini yanlarında taşımak isteyebilirler. Bu nedenle daha hafif malzemelerden oluşan fakat ezilmelere karşı da dayanıklı olan bu tür ürünler, sık tercih edilmektedir. Bu amaç için hem yuvarlak şekilde olan ufak masaüstü aydınlatmalar, hem de iskeletli masaüstü lambalar tercih edilmektedir. Elbette ürünler aynı kategoride olsa bile aynı fiyat skalasına sahip olmayabilirler. Ürünün boyutu ve ürünün ne kadar detaylı ne kadar minimal olduğu bu fiyat skalasında etkili olmaktadır. Sayfamız tarafından müşterilerle buluşturulan İkea aydınlatma ürünleri, çok sık aralıklarla kampanya uygulandığı ve indirime girdiği için çok rağbet görmektedirler. Siz de kendinize uygun olan ve ihtiyacınıza yönelik ürünleri inceleyebilir ve istediğiniz renk seçeneğini Trendyol üzerinden tercih edebilirsiniz.