İlgili Kategoriler
Kullanım Tipi
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

İş Güvenliği Gözlük

" araması için 2485 sonuç listeleniyor
Apex Isg 421 Srx Siyah Gözlük

ApexIsg 421 Srx Siyah Gözlük

(9)
Isg 421 Srx Siyah Gözlük
142 TL
Sepete Git

İş Güvenliği Gözlük

İş Güvenliği Gözlük

İş Güvenliği Gözlük

İş yerlerinde meydana gelebilecek kazalara ya da potansiyel risklere karşın kullanılması elzem olan koruyucu ekipmanlardan iş güvenliği gözlükleri önemli ölçüde koruyucudur. Göz, insan vücudunda dış etkenlere karşı en hassas organlardan biridir. Küçük bir kazada bile kolaylıkla zarar görme potansiyeli olan bu görme uzvunu, tehlikeli durumlardan kolaylıkla koruyabilmek amacıyla, bu gözlükleri kullanmak büyük önem taşımaktadır. Gözünüzü korumak için kullanacağınız bu ürünler, görme açınıza olumsuz bir etkide bulunmayacağı gibi, şeffaf tasarımları ile görüş alanınızı geniş tutma olanağına sahip olur ve bu esnada dışarıdan gelebilecek olan olası tehlikelere karşı da kolayca koruyabilirsiniz. Dayanıklı ve oldukça sağlam tasarımlara sahip olan bu ürünler kullanım esnasında rahatsız etmez ve hafif tasarımları sayesinde rahat hissettirir. Numaralı gözlük kullananlar için kişiye özel olarak tasarlanabilen ve gözlük numarası ölçüleriniz doğrultusunda sahip olabileceğiniz numaralı iş güvenliği gözlükleri ile hem görüş konusunda herhangi bir sorun yaşamayacak, hem de göz ve göz çevreniz için olası kazalara karşı önlem alabileceksiniz. Böylelikle numaralı gözlüğünüzü çıkarıp korumalı ürünleri kullanarak, görüş açınızı daraltmak ya da iyi görebilmek adına koruyucu ekipmanları kullanmayarak, kazalara davetiye çıkarmak arasındaki zor seçimi yapmanıza gerek kalmadan, tek bir ürünle her iki durumu da koruyabileceksiniz. Bu ürünler sadece fiziksel olarak, anlık hissedebileceğiniz kazalardan korumuyor, iş yerinde, çalışma esnasında zararlı ışınların gözünüze zamanla vereceği hasarın da önüne geçecek özellikte oluşlarıyla tam bir koruma sağlıyorlar. Güneş ışığının yaydığı ultraviyole ışınları göz için kalıcı hasarlar ortaya çıkarabilmektedir. Özellikle dış mekânda çalışanların gözlerini güneşin zararlı olan ışınlarından koruması gerekmektedir. İş yerinde çalışırken olası kazalara karşı korunmak amacıyla kullanacağınız bu ürünleri güneşten ve onun zararlı ışınlarından da korunmak için kullanabilirsiniz. Bu amaçla üretilen iş güvenliği güneş gözlüğü modeli ultraviyole koruma özelliği ile dikkat çekmektedir. Yoğun güneş ışığına maruz kaldığınızda, görüş açınıza verdiği olumsuz etkileri böylelikle yaşamamış olacaksınız. Ayrıca uzun süreli kullanımlarda göz ve göz kapağınızı olumsuz yönde etkileme olasılığı olan güneş ışınları, kullanımınız boyunca size zarar vermeyecektir. Güneşin parlak ışıkları, çalışma esnasında işinizi yapmanıza engel olabilecek düzeyde gelebilir ve bu ürünleri kullanarak, buna engel olabilirsiniz. Kullanılan kaliteli malzemeleri ve geçtiği güvenlik testleri sayesinde, herhangi bir sağlık problemine yol açmayacak olan bu ürünleri kolaylıkla kullanabilirsiniz.

İş Güvenliği Gözlük Standartları

İş Güvenliği Gözlük Standartları

İş güvenliği gözlük standartları ülkemizde Avrupa standartları esas alınarak uyulan ve bu doğrultuda testler uygulanarak kullanılabilirliği belirlenen esasları içermektedir. Uygulanan testlerden başarı ile geçen ürünlere belli işaretlemeler yapılmaktadır. Ürün üstünde yer alan sembollerden biri üretici logosu olup bir diğeri de Avrupa standartlarına uyumlu olduğu anlamına gelen CE sembolüdür. Yasal olarak bu logo ve sembolün, ürün üzerinde bulunması bir zorunluluktur. Kullanım süresi düşünülerek mercek kalitelerine göre farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Yüksek mercek kalitesine sahip olan ürünler, uzun süreli kullanımlar için uygun olmakla birlikte, orta mercek kalitesine sahip olan ürünler de aralıklarla kullanımlar için uygun olmaktadır. Acil durumlar ve kısa süreli kullanımlara uygun olan düşük mercek kalitesindeki ürünlerin uzun sürelerde kullanılması göz sağlığına zararlı olabileceğinden dolayı önerilmemektedir. İş güvenliği gözlüğü plastik malzemelerden üretilmiş ürünlerden oluşmakta olup, sağlığa zararlı materyaller içermezler. Sert plastikten üretilen bu ürünler, dayanıklı ve dışarıdan gelecek olan fiziksel darbelere karşı da koruyucu ürünlerdir. İş güvenliğinin olmazsa olmaz ekipmanlarından olan bu ürünler, çalışırken rahat bir çalışma imkanına sahip olmanızı sağlayacağından, işleri daha verimli bir şekilde gerçekleştirmenize olanak tanıyacaktır. Aynı zamanda olası kazalara karşı almış olacağınız bu önlem sayesinde, istenmeyen olaylar yaşamanızı engelleyeceklerdir. Göz sağlığınızı koruması ve güvenliğinizi sağlaması amacıyla pek çok tehlikeli çalışma alanı için zorunlu hale getirilmiş olan bu ürünler, gözünüzü hem tehlikeli maddelerden, hem de zararlı ışınlardan koruyacak özelliklere sahiptirler. Kullanım alanlarına göre belirlenmiş farklı standartlara sahip ürünleri de özellik bakımından değişiklik göstermektedir. Halihazırda kullandığınız bir numaralı gözlüğünüz varsa ve bu gözlüğü çıkarmadan kullanabileceğiniz bir koruyucu ekipman arıyorsanız ya da kullandığınız ürün aynı zamanda numaralı bir güneş gözlüğü ise, kullanışlı ve koruyucu bir ekipman olarak tasarlanmış olan iş güvenliği gözlük üstü gözlük ürününü tercih edebilirsiniz. Bu ürün, kendi kullandığınız gözlük üzerine rahatlıkla takabileceğiniz ve çıkarabileceğiniz şekilde tasarlanmış olan ve kullanım esnasında herhangi bir rahatsızlık vermeyen koruyucu ve güvenli bir ekipman olma özelliğini taşımaktadır. Kullanım kolaylığı sayesinde kendi kullandığınız numaralı gözlük ya da güneş gözlüğü üzerine uyumlu bir şekilde yerleştirilebilir ve bu şekilde rahatça kullanabilirsiniz. Gözlüğün üzerine uyumlu bir şekilde oturuyor olması, hareket ettiğinizde ya da ani hareketler yaptığınızda kaymayı engeller, kullanım esnasında da rahatsızlık vermez.

İş Güvenliği Gözlük Çeşitleri

İş Güvenliği Gözlük Çeşitleri

İş güvenliği gözlük çeşitleri kullanım alanına ya da yapılan işin farklılığına göre üretilmiş modellerle değişmektedir. İnşaat gibi iş yerlerinde kullanılan ve göze gelebilecek sert cisimlere önlem amacıyla kullanılan, çarpmalara dayanıklı olma özelliği ile dikkat çeken modeller olduğu gibi, daha ince işlerde, kaynak ya da kesim işlemleri esnasında oluşabilecek ve ışık, kıvılcım gibi etkenlerden gözün zarar görmemesi için tasarlanmış olan, koruyucu ekipmanlar bulunmaktadır. Devamlı olarak kullandığınız gözlüklerin üzerine takabilmek için özel olarak tasarlanmış olan koruyucu ekipmanlar da kullanım şeklinize göre bir tercih sebebi olabilir. Şeffaf olarak tasarlanmış olan pek çok model bulunmaktadır, bununla birlikte, özellikle kaynak yaparken kullanılabilecek siyah camdan ürünler de mevcuttur. Güneş ışığının zararlı etkilerinden koruyan ve çalışırken rahatsız edici ışıkların önüne geçerek, rahat bir çalışma imkânı tanıyan iş güvenliği gözlüğü polarize ürünleri de tercih edilebilecek ve kullanışlı modellerdendir. Bu ürünlerin kullanımı genel olarak çok kolay ve basittir. Pek çoğunda ayarlanabilir lastikle kafanıza takabileceğiniz ve istediğiniz ölçülerde ayarlayabileceğiniz gibi, kullanım alanının rahatlığına göre standart gözlük gibi kullanabileceğiniz ürünler bulunmaktadır. Malzemelerinin kalitesi sayesinde uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunan ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı sizi iyi bir şekilde koruyan bu ürünler Avrupa standartlarına uyumlu bir şekilde üretilmiş ve kalite testlerinden başarıyla geçerek satışa sunulmuşlardır. Bu farklı çeşitlerden kaynak gözlüğü, çapak gözlüğü, lazer gözlüğü tercih edilebilecek diğer modellerdendir. Ayrıca çerçeveli ve çerçevesiz gözlükler tercih edilebileceği gibi gece görüş imkânı tanıyan ve sisli ortamlarda rahat bir görüş alanı tanıyan gözlükler de bulunmaktadır. Bu farklı çeşitlerin yanı sıra kullanacağınız ürünün çerçeve renklerini de seçebilirsiniz. İş güvenliği gözlüğü renkli modelleri içerisinden pek çok farklı renge sahip olan modeli bulmanız mümkündür. Çerçevesi haricinde cam rengini de kullanacağınız alana ve ışığa göre tercih edebilirsiniz. Siyah camlı ürünler kaynak işleri için uygun olan modellerden olduğu gibi sarı renkli camlara sahip ürünler de en çok tercih edilen renkli modellerden olma özelliği taşımaktadır. Kullanım alanınıza göre hangi ürünü tercih ederseniz edin, malzeme kalitesi ve dayanıklılığı konusunda sorun yaşamayacak ve testlerden başarı ile geçmiş olan bu güvenceli ürünler sayesinde göz sağlığınızı her türlü dış tehlikeye karşı koruyabileceksiniz.

İş Güvenliği Gözlük Fiyatları

İş Güvenliği Gözlük Fiyatları

İş güvenliği gözlük fiyatları modelden modele değişmekte olup, çeşitli kullanım alanlarında kullanılan farklı ürünlere göre de değişiklik göstermektedir. Genel olarak her bütçeye uygun fiyatlarla bulmanın mümkün olduğu bu ürünler, uzun ömürlü kullanım imkânı sunmaları ile avantajlı ürünler olma özelliği taşımaktadırlar. Dönemsel kampanyalarda çeşitli indirim imkanlarını da görebileceğiniz bu ürünleri, kampanyaları takip ederek de sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz fiyatları gördüğünüzde satın alma işlemlerini yapabilirsiniz. Bu ürünlerin seçimini yaparken kullanacağınız işe göre seçim yapmanız gerekmektedir. Farklı koruma özelliğinde olan bu modellerden, yapacağınız işe göre seçim yapmanız, kullanacağınız alan için en güvenli yöntemi tercih etmek demek olacaktır. Üretimi ve koruma özellikleri, kullanılacağı iş alanına göre yapılan bu ürünlerin koruyuculuğu da iş alanlarındaki belirli risk seviyelerine göre hazırlanmıştır. Bu sebeple çalıştığınız alana uygun bir ürün kullanmadığınız durumlar, güvenliğinizi riske atmanıza yol açacaktır. Tüm riskler için alabileceğiniz tek bir ürün olmamakla birlikte, kullanacağınız işe göre seçim yapmanız hem ürünün ömrünü uzatacaktır, hem de sağlığınızı riske atmamış olacaksınız. İş alanına göre üretilen gözlüklerin yanı sıra farklı tasarımları ve renkleri de bulabilirsiniz. En çok tercih edilen ürünlerden biri olan iş güvenliği şeffaf gözlük modellerinden pek çok alana göre bulmanız mümkündür. Bu ürünleri hem dış, hem de iç mekânlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi, görüş açınızı engellemiyor oluşu ile de rahat bir kullanım olanağı sunan tasarımı sayesinde olası tehlikelerden kendinizi koruyabilmek için güven vermektedirler. İş güvenliği gözlüğü avantajları nedir sorusuna verilebilecek çok fazla cevap vardır. Bu ürünleri kullanmanız gereken yerler genellikle iş ortamlarıdır ve görüş açınızı korurken bir yandan da göz ve göz çevrenizi dışarıdan gelebilecek olası tehlikelere karşı korumanıza yardımcı olmaktadırlar. Bir iş yaparken ve elinizde bir iş aleti varken gözünüze kaçacak bir toz bile kaza riski doğurmaktadır. Gözünüzü bu gibi maddelerden koruyor olması sadece gözünüzün zarar görmesini değil, iş ortamında tehlikeli kazalara sebebiyet verilebilecek ortamların önüne geçmesi açısından da önemlidir. Çalışma koşullarını güvenli hale getirmesi açısından son derece önemli olan bu ürünlerin, pek çok çalışma alanı için kullanımı yasal olarak zorunlu hale getirilmiştir. Bu ürünleri kullanarak, hem kendinizi, hem çalışma arkadaşlarınızı, hem de iş yerinizi korumuş olacaksınız. Seçiminizi yaparken, kullanacağınız alana göre tasarlanmış ürünler seçmeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

İş Güvenliği Gözlük Kullanımı

İş Güvenliği Gözlük Kullanımı

İş güvenliği gözlük kullanımı iş yerlerinde meydana gelebilecek olası kazalara önlem açısından son derece önemlidir. Bu ürünün kullanımının verimli olabilmesi için yapılması gereken ilk şey doğru seçimin yapılmasıdır. Kullanacağınız işe ya da mekâna göre yapacağınız seçim, koruyuculuğunun etkili olması açısından en önemli faktörlerden biridir. Alacağınız ürünler, yapacağınız işlerin süresi göz önüne alınarak da tasarlanmıştır. Acil durumlar için kullanılması gereken modeller, uzun süreli kullanımlarda görüşünüze zarar verebileceği gibi, uzun süre takabilmenize olanak sağlayan modeller de genel olarak acil işlerde kullanılması açısından etkili olmayacak şekilde üretilmiştir. Bu sebeple gözlük seçimine dikkat edilmesi, kullanım açısından en önemli eylem olacaktır. Sonrasında düzenli olarak her işte kullanmanız, beklemediğiniz anlarda oluşabilecek tehlikelere karşı sizi koruyacaktır. Kısa süreli bir iş yapacaksanız bile önlemini almanız gerekmektedir. Kazanın ne zaman yaşanacağı bilinemeyen bir durum olduğundan, iş esnasında sürekli olarak kullanılması, sağlığınız açısından her zaman faydalı olacaktır. Avrupa standartlarına göre üretimi yapılan ve koruyuculuğu, yapılan testlerle başarılı bir şekilde ortaya konmuş olan bu ürünler, güvenli bir kullanım imkânı sunmaktadır. Buğulanmaz yapıları sayesinde, görüş açınıza çalışma sırasında zarar vermiyor olması, sizi bir seviye daha koruyan bir diğer özelliklerindendir. İş güvenliği gözlüğü ne zaman kullanılır sorusuna verilecek cevap; çalışma esnasında sürekli olarak kullanılması gerektiği yönünde olacaktır. Çalışılan alan, siz herhangi bir iş yapmadığınız zamanlarda bile etrafta yapılan çalışmalar sebebiyle ortaya çıkabilecek ve göze gelebilecek küçük maddelere dahi sebep olabiliyorsa, bu ürünleri gözünüzden kesinlikle çıkarmamanız gerekmektedir. Gözü zararlı ışınlardan koruyan modellerden kullandığınızda açık ya da kapalı alanlarda, güneş ya da kaynak ışıklarına karşı koruyucu bir önlem almış olacaksınız. Anında fark edemeyeceğiniz ve devamlı olarak maruz kaldığınızda gözünüzde ciddi hasarlara sebebiyet verebilme potansiyeline sahip olan bu ışınlardan korunmak için bu ürünleri devamlı olarak kullanmanız şart. Numaralı gözlük kullanan biriyseniz ve çalışma esnasında koruyucu ekipman kullanmanız gerekiyorsa, gözlük üstüne takılabilme imkanı olan ve bunun için tasarlanmış modellerden alarak rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Hem gözlüğünüzü, hem de gözünüzü dışarıdan gelebilecek zararlı maddelere karşı koruyabilirsiniz. Kişiye özel olarak tasarlanan numaralı iş güvenliği gözlükleri de tercih edebileceğiniz farklı bir alternatiftir. Güneş gözlüğü seçenekleri de yine bu koruyucu ekipmanlar arasında bulunan ürünlerdendir.

İş Güvenliği Gözlüklerinin Özellikleri

İş Güvenliği Gözlüklerinin Özellikleri

İş güvenliği gözlük özellikleri itibarıyla çarpmalara ve sıçrayan küçük parçacıklara karşın dayanıklıdırlar. Bu şekilde hem gözünüzü zararlı maddelerden korur, hem de kullanım esnasında işlerinizi rahatlıkla yapabilmenize olanak sağlarlar. Çalışılan işlere göre seçildiği takdirde bu ürünler uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunarlar. Böylelikle kullandığınız ürünlerin maliyetleri de yükselmez, uzun süreler boyunca kullanılabilir. Standart gözlük görüntüsünde olan ve kulak üstünden takılan modellerin yanı sıra, ayarlanabilir ipli ve kafanıza takabileceğiniz modeller de bulunmaktadır. Gözün yan kısımlarını saran camlara sahip olan ürünler, hem karşıdan, hem de diğer yönlerden gelebilecek olan kazalara karşı da oldukça güvenli bir kullanım sunmaktadır. Zararlı ışınlara karşı koruyucu olma özelliğine sahip olan ürünler arasında da farklılıklar bulunmaktadır. Her ışık seviyesi için farklı seviye ürünler geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Az ve çok ışığın yanı sıra kızılötesi ışınlardan koruyucu olma özelliği olan farklı modeller mevcuttur. Bu farklı ışınlara karşı geliştirilmiş modelleri, uygun olan ortamlarda kullanmamak, ürünün koruyuculuğunu sağlamamasına sebep olacaktır. Bu sebeple çalışılan ortamdaki mevcut riskleri göz önünde bulundurup, bu duruma uygun modelleri tercih etmek güvenli kullanım için çok önemlidir. İş güvenliği gözlüğü nedir sorusuna verilebilecek cevap en net biçimde şu şekilde ifade edilebilir; Çalışma alanında ve iş yerinde, olası kazalara karşı, gözünüzün ve göz çevrenizin güvenliğini sağlamak amacıyla üretilmiş ve Avrupa standartlarına göre testleri yapılarak, iş yerlerinde kullanılması uygun bulunmuş aletlere iş güvenliği gözlüğü denir. Kullanacağınız alana göre seçim yapmak kadar, aldıktan sonra düzenli bir şekilde kullanmak da büyük önem taşımaktadır. Riskli çalışma ortamlarında, olası kazaların ne zaman ortaya çıkacağı bilinmez. Sürekli olarak kullanım sağladığınızda bu beklenmeyen kazalara karşı önleminizi almış ve korunmuş olacaksınız. Küçük bir tozun bile gözünüze girmesi, yaptığınız işi riskli duruma getirmeye yetebilir. Rahat bir şekilde kullanabilmek için ayarlanabilir ipli modelleri kullandığınızda, kendinize göre bu ipleri ayarlamanız kullanım esnasında sizi rahatsız etmeyecek ve uzun süreli kullanımlarda fiziksel olarak zarar vermeyecektir. Farklı durumlarda kullanılabilecek modeller, çeşitli renkler ve pek çok seçenekle beraber, kullanım esnasında sizi iyi bir şekilde koruyacak olan bu modelleri Trendyol sayfasından inceleyebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.