İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

Kablosuz Görüntü Aktarıcı

" araması için 5311 sonuç listeleniyor
YAVUZ TECH Bluetooth Eldiven -
KARGO BEDAVA
YAVUZ TECHBluetooth Eldiven -
90 TL
Sepete Git
Poly Tv Ekran Yansıtıcı
KARGO BEDAVA
PolyTv Ekran Yansıtıcı
140 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kablosuz Görüntü Aktarıcı Modelleri ile Keyifli Seyirler

Son yıllarda görüntüleme teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile birlikte yüksek çözünürlüklü ve net görüntü sunan HD, FHD, UHD ve 4K ekranlar sayesinde kullanıcılara ekstra gerçekçi görüntüler sunulur. Bu ekranlar ileri ses sistemleri ile desteklendiğinde ise kullanıcı film izlemekten oyun oynamaya tüm faaliyetlerde görüntünün içindeymiş gibi hisseder. Akıllı telefonlar, taşınabilir bilgisayarlar ve çeşitli depolama aygıtlarında yer alan görüntülerin söz konusu gelişmiş ekranlara yansıtılması HDMI kablolar sayesinde gerçekleşir. Uygun fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulan HDMI kablolar, söz konusu medyayı ekrana taşırken veri ve kalite kaybı olmamasını sağlar. Kablo kullanmayı tercih etmeyen kullanıcılar için ise kablosuz görüntü aktarıcı seçeneği öne çıkar. “Kablosuz görüntü aktarıcı nasıl çalışır?” sorusu ise pek çok kullanıcının aklındadır. Görüntünün aktarılacağı ekranın HDMI portuna takılan ufak bir alıcı ve Wi-Fi teknolojisi sayesinde kullanıcı dilediği görüntüyü taşınabilir cihazlardan ekrana yansıtır. Bu teknoloji sayesinde görüntü taşınırken veri ve kalite kaybına uğramaz.

Kablosuz Görüntü Aktarıcı Özellikleri

Kablosuz Görüntü Aktarıcı Özellikleri

Wireless görüntü aktarıcı olarak da bilinen kablosuz görüntü aktarım cihazı, Wi-Fi teknolojisi sayesinde depolama aygıtları ile görüntüleme cihazları arasında yüksek hızda ve yüksek kalitede veri transferi yapılmasını sağlar. S-link, HD, VGA, DVR, analog kablosuz görüntü aktarıcı gibi kullanıcılara birçok seçenek sunan bu teknoloji sayesinde kablo kirliliği ortadan kalkarken kullanıcılar dilediği yerde yüksek kaliteli görüntü eşliğinde dizi, film ve video izleme, oyun oynama avantajına sahip olur. Öte yandan uydu alıcılarını da kablosuz olarak kullanma avantajı sunan uydu kablosuz görüntü aktarıcı teknolojisi, kablo kirliliği olmadan binlerce kanala ulaşım imkânı sunar. Çok geniş kapsama alanı oluşturan kablosuz görüntü aktarım cihazları sayesinde olumsuz hava koşullarından etkilenmeden kilometrelerce öteye yüksek kaliteli görüntü aktarımı sağlamak mümkündür. Örneğin 1 km kablosuz görüntü aktarıcı sayesinde görüntünün aktarılacağı ekran ile görüntünün yer aldığı depolama aygıtı arasında 1 kilometre olsa bile veri ve kalite kaybı olmadan görüntü aktarımı yapılır. Bu teknoloji sayesinde aradaki mesafe çok uzak olsa da iki cihaz arasında veri aktarımı zahmetsizce gerçekleşir.

Kablosuz Görüntü Aktarıcı Yorumları

Kablosuz Görüntü Aktarıcı Yorumları

Kablolu cihazlarda uzun süreli kullanım sonucunda meydana gelen kablo deformasyonu, kablonun belirli bir süre sonunda yenilenmesini gerektirir. Dolayısıyla kablolu cihazlarda kablo yenileme maliyeti söz konusudur. Kablosuz görüntü aktarma cihazı hem kablo kirliliğini hem de kablo yenileme masrafını ortadan kaldırdığı için tercih edilir. Kullanıcıların övgüyle söz ettiği bu cihazlar, çok yüksek çözünürlükteki görüntüleri bile takılma ve atlama olmadan ekrana aktarır. Özellikle akıllı telefonlarda kaydedilen videoların da gelişmiş ekranlarda seyredilmesine olanak tanıyan kablosuz video görüntü aktarıcı cihazların başarısı kullanıcı yorumları ile de desteklenir. Halk arasında USB kablosuz görüntü aktarıcı olarak da bilinen bu cihazlar USB teknolojisine gerek olmadan çalışır.

Tüm Kablosuz Görüntü Aktarıcı Cihazları Trendyol’da

Tüm Kablosuz Görüntü Aktarıcı Cihazları Trendyol’da

HDMI kablosuz görüntü aktarım cihazı modelleri, kapsama alanından desteklenen çözünürlüğe kadar farklı fonksiyonlara sahiptir. Dolayısıyla kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye üzerine satın alınacak bir cihazdan ziyade kullanıcının kendi ihtiyaç ve beklentilerine göre seçmesi gereken bir cihazdır. Kullanılan işletim sistemi, cihazın desteklediği RAM ve çözünürlük, kullanılacak alanın genişliği hatta kullanıcı arayüzü, cihaz seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylardır. Kablosuz görüntü aktarıcı fiyatları da cihazın sahip olduğu özelliklere göre değişir. Ancak HDMI kablosuz görüntü aktarım cihazı markası ve modeli ne olursa olsun herkesin bütçesine uygun alternatifler sunar. Siz de bu teknolojiden faydalanmak, kablo sorunu olmadan en sevdiğiniz filmleri yüksek çözünürlük ile büyük ekranda seyretmek veya favori oyununuzu bilgisayar ekranı yerine televizyonunuzun ekranına yansıtarak oynamak istiyorsanız kablosuz görüntü aktarıcılardan faydalanabilirsiniz. Tüm marka ve modellere Trendyol üzerinden ulaşabileceğiniz bu teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Trendyol kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

Yukarı Çık