"

Kalem Seti

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Kalem Seti

Kalem Seti

Kalem setleri çok sayıda kalemi bir arada edinmenizi sağlar. Kalem, günlük hayatta okul sıralarından hastanelere, devlet dairelerinden özel kurumlara kadar her alanda ihtiyaç duyulan bir malzeme. Ayrıca kalem aklın ve ilimin sembolü olarak kullanılıyor. Kısacası kalem her şeyiyle hayatın içinde. Bankada işleminizin gerçekleştiğine dair bir belge imzalamanız gerektiğinde, söylenen bir şeyi not alma ihtiyacı duyduğunuzda, telefonunuz yanınızda yokken veya şarjı bitikken birinin telefon numarasını kaydetmek istediğinizde, biriyle telefonda konuşurken söylediği önemli şeyleri unutmamak amacıyla hep kaleme başvurursunuz. Özellikle öğrenciler için kalemler hayatlarının birer parçasıdırlar. Kolayca bitirir, kaybeder, bozar ve yenini kullanmaya başlarlar. Bu nedenle kalem satın alırken birer tane almak yerine set halinde alırlar.

Kalem seti yalnızca öğrencilerin ihtiyaçlarına hitap etmekle kalmaz. Öğrenci değilseniz bile arabanızda, iş yerinizde, evinizin salonunda, gömleğinizin cebinde, çantanızda, çalışma odanızda, ceket veya pardösünüzün cebinde kalem bulundurduğunuz olmuştur. Bütün bu kalemleri set halinde almanız her zaman sizin yararınıza olacaktır. Kalem setleri çok farklı çeşitleriyle dikkat çekiyor. Bu çeşitlerin her biri farklı bir işleve sahip ve tercih edilme nedenleri de aralarındaki bu farklılıklardan kaynaklanıyor. Örneğin bir okul öncesi öğrencisinin ihtiyaç duyduğu kalem setleriyle lise öğrencisinin kullanacağı kalem setleri arasında ciddi bir farklılık bulunuyor. Yine proje çizimleri yapan mühendisin veya mimarın kullandığı kalem seti çeşitleri ile öğretmenin kullandığı çeşitler de birbirinden oldukça farklı. Sadece öğrencilerin kaçıncı sınıfta okuduğu ya da yetişkin bireylerin hangi mesleği yaptığı belirleyici değil. Kişisel zevkler ve hobiler hangi kalem setlerinin tercih edileceği noktasında önemli bir rol oynuyor. Farklı ihtiyaçlar da önemli bir husus. Mesela kalın ve dikkat çekici bir çizim yapmak istiyorsanız keçeli kalem seti tam da size göre. Kalemin ucunun çapı, mürekkebin çeşidi ve diğer etkenler kalem setleri arasındaki farklardan diğerleridir. İhtiyacınıza uygun kalemi seçebilmek başlı başına bir iştir.

En Çok Tercih Edilen Kalem Seti Modelleri

Kalem modelleri özelliklerine göre oldukça çeşitlidir. Renkli kalem seti en çok aranan türlerden bir tanesidir. Özellikle düzgün not tutmak isteyen üniversite hazırlık ve üniversite öğrencileri tarafından tercih edilir. Fosforlu kalem seti de rengarenk ve parlak görünümlü notlar almak için kullanılır. Dolma kalem seti genelde devlet dairelerinde çalışan memurlar başta olmak üzere avukat ve tercüme büroları gibi özel iş yerlerinde kullanılmak üzere tercih edilir. Resim kalemi seti okulda resim dersi gören öğrenciler başta olmak üzere, üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerinde okuyan öğrenciler ve resme ilgi duyan diğer vatandaşlar tarafından ilgi görür. Eskiz kalem seti de benzer müşteri grupları tarafından eskiz çalışmaları bir başka deyişle kara kalem uygulamaları için tercih edilir. Bu karakalem kalem seti olarak da adlandırılabilir. Yine çizim kalem seti denilen ve resim sanatını icra edenler tarafından özellikle tercih edilen bir çeşit de bulunmaktadır.

Öğrenci, memur, özel sektör çalışanı fark etmeksizin her meslek grubunca hatta bahis ve at yarışı kuponu dolduran kişiler tarafından en çok tercih edilen setlerden biri ise tükenmez kalem setidir. Bunun renkli tükenmez kalem seti çeşidi de bulunur. Kuru kalem seti de diğer tercih edilen ürünlerden biridir. Kuru boya kalemi seti de aynı şekilde. Yalnızca kuru boya kalemi değil her çeşit boya kalemi seti her yaştan her sınıftan öğrenci tarafından kullanılır. Sulu boya kalemi seti bunlar arasında yer alıyor. Bu kalem setleri ve diğer çeşitlerini farklı markalarda ve içinde farklı sayıda kalem bulunduran paket seçenekleriyle almak mümkün. 3'lü kalem setinden 100'lü kalem setine kadar birçok seçenek mevcut. İhtiyaca göre dilediğinizi alabilirsiniz. Uygun fiyatlı markalara ulaşabileceğiniz gibi lüks kalem seti çeşitlerini de edinebilirsiniz. Her bütçeye uygun en kaliteli kalem setlerini Trendyol'dan temin edebilirsiniz. Siparişi verdikten sonra en kısa sürede kalem setinize erişmiş olursunuz.

Öğrencilerin Gözdesi Olan Modeller

Öğrenci kalem seti çeşitleri arasından en beğendiğinizi tercih edebilirsiniz. İlkokul, ortaokul ve liselerde öğretmenlerin öğrencilere not almaları için tavsiye ettiği ve milyonlarca öğrenci tarafından satın alınan kurşun kalem seti de satın alabileceğiniz modeller arasında. Bu kalemler ayrıca sınavlarda optik formda işaretleme yapmak için de kullanılıyor. Kurşun kalem setinin muadili sayılabilecek ve ortaokul sıralarından itibaren öğrenciler tarafından daha fazla kullanılan uçlu kalem seti de bir başka en çok satan model. Uçlu kalem setleri farklı uçlarla tercih edilebiliyor. 0.9 numaralı kalın uçlu kalem seti ile 0.5 gibi ince uçlu kalem seti modelleri de bilinen türler arasında yer alsa da 0.7 mm uçlu kalem en çok tüketilen ürünlerin başında yer alıyor. Bir de bu uçlardan her birinin birlikte kullanılabileceği dereceli kalem seti modelleri bulunuyor. Yine özellikle küçük yaş gruplarındaki öğrenciler için popüler markalarca üretilen lisanslı kalem seti çeşitleri mevcut. Okul kalem seti modelleri cinsiyetlere göre de ayrılıyor.

Erkek kalem seti modelleri arabalı ve benzeri görseller ile üretiliyor. Kızlar için üretilen kalem setleri arasında ise simli kalem seti ve tüylü kalem seti gibi seçenekler bulunuyor. İnce uçlu keçeli kalem seti, fineliner kalem seti, kuş tüyü kalem seti, kutulu kalem seti, rulo kalem seti ve metalik kalem seti de diğer modeller arasında sayılabilir. Eskisi kadar kullanılmasa da meraklısı için divit kalem seti çeşitleri bulunuyor. Mürekkepli kalem seti modelleri de tercih edilen bir diğer çeşit olarak dikkat çekiyor. Bilindiği gibi kırmızı kalem de ilkokul ve ortaokul öğrencileri için önemli. İkisini birden ayrı ayrı kullanmak istemeyenler için çift taraflı kalem seti opsiyonu da bulunuyor. Beyaz kalem set ve rulo kalem seti gibi diğer ürünler de satın alabileceğiniz ürünler arasında yerini alıyor. Milli ve kültürel sembollerle süslenmiş kalemler de var. Atatürk kalem seti öğrencilerimiz için üretilen bir diğer tür. Bütün bu kalem çeşitlerinin en iyilerini satın almak için en doğru adres Trendyol.

Bir Kalemden Daha Fazlası

Kalem seti çeşitleri kullanıldıkları alanlara ya da farklı işlevlerine göre ayrılıyor. Kalem seti çeşitleri arasındaki bir diğer fark ise yapıldıkları malzemeden kaynaklanıyor. Hepinizin bildiği üzere, plastik, tahta, demir ve çelik gibi ham maddeler kalem üretiminde sıklıkla kullanılıyor. Ancak kalem setlerinin ana maddeleri bunlarla sınırlı değil. Granit ve ahşap kalem seti gibi çeşitlerin yanı sıra daha özel yapıda maddeler de bulunuyor. Mesela gümüş kalem setlerine rastlamak mümkün. Lükse düşkün olanlar için tercih edilebilecek bir modeldir. Çok farklı gümüş modeller mevcut. Tabi kalem yapımında kullanılan tek değerli maden gümüş değil. Bakır, krom gibi malzemeler de kullanılıyor ve belki birçoğunuzun haberi yoktur ama altın da kalem üretiminde kullanılan bir madde.

Altın kaplama kalem seti lükse ve şık görünüme düşkün olanlar için eşsiz bir model. Bunların da kendine göre çeşitleri bulunuyor. Kalem, yalnızca dış kısmından oluşan bir madde değil. Asıl işlevi olan yazma işi için iç kısmı önem arz ediyor. İç malzemesine göre ayrılan birçok kalem seti çeşidi var. Uçlu kalemden tükenmez kaleme, dolma kalemden kurşun kaleme kadar birçok çeşit mevcut. Bunlardan ayrı olarak kömür kalem seti seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Kömür kalemler de dışı tahta içi kömür olanlar ve hem içi hem de dışı kömür olanlar gibi farklı şekillerde satışa sunuluyor. En çok aranan modeller arasında jel kalem seti modeli bulunuyor. Tüm bunların yanında masa kalem seti, mikro kalem seti gibi meraklıları tarafından tercih edilen çeşitler mevcut. Bunların her birine Trendyol'dan ulaşabilirsiniz. Sepetinize eklediğiniz ürünü kolayca sipariş edebilir ve kısa sürede kaleminizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hediye Etmek İçin İdeal Olan Türler

Kalem her ne kadar bir temel kırtasiye malzemesi de olsa farklı ve göz kamaştıran çeşitleriyle aynı zamanda bir hediyelik eşya işlevi de görür. Doğum günü, yılbaşı, bayramlar, evlilik yıl dönümü, tanışma günü yıl dönümü, ilk karne günü, mezuniyet gibi özel günler için tercih edilmek üzere birçok hediyelik kalem seti çeşidi bulunuyor. Bunlar arasında hediye etmek için en özel olanlarından biri isimli kalem seti bir başka adıyla isme özel kalem seti. Sadece isimli değil resim basklı olarak da kullanılabilecek kişiye özel kalem seti çeşidi ise daha özel bir hediye vermek isteyenlerin sepetindeki yerini alıyor. Yalnızca isme ve kişiye özel seçenekler yok. Hediye etmek için onlarca kalem seti çeşidini Trendyol'da bulabilirsiniz. Oldukça kaliteli uçlu kalem setlerinin yanı sıra son derece şık tükenmez kalem setlerini de sevdiklerinize armağan olarak sunabilirsiniz. Dolma kalem setleri de hediyelik olarak ilk akla gelenlerden biri. Son derece lüks gümüş kalem çeşitleri sevdikleriniz için alabileceğiniz türden kalemler. Altın kaplama kalemler de daha özel bir hediye olabilir. Çocuğunuza, yeğeninize, küçük kardeşinize sürpriz yapmak için tuttuğu takımın veya hayranı olduğu çizgi film ya da mobil oyunun lisanslı kalem setlerini hediye edebilirsiniz.

Bazı markaların öğrenci bütçesi için biraz pahalı sayılabilecek şık modelleri mevcut. Bunları da öğrenci yakınlarınızı sevindirmek için satın alıp hediye edebilirsiniz. Set halinde alıp hediye ettiğinizde ise dünyalar onun olacaktır. Günlük tutmayı, anılarını yazmayı bir hobi haline getirmiş dostlarınız için hediye edilebilecek bir başka model ise ajanda kalem seti olarak dikkat çekiyor. Kişisel bakımına önem veren ve göz makyajında farklılıklar yapmaya hevesli arkadaşlarınız için göz kalemi seti de alabilirsiniz. Yeni atanan öğretmen arkadaşınızı tebrik etmek için tahta kalemi seti hediye etmek de oldukça ince düşünceli bir hareket olacaktır. Bunun için öğretmen kalem seti gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. En şık, en özel, en ucuz, hediyelik ve diğer tüm kalem seti modelleri arasından fiyatı ve niteliği yönünden sizin için en uygun olanını satın alabilirsiniz.

Profesyonellerin Tercihi Olan Kalem Seti Çeşitleri

Bazı çok tüketilen kalemler hemen herkes tarafından çok farklı amaçlarla kullanılsa da bazı kalem çeşitleri yalnızca belli işler için üretilmiştir. Bu kalem çeşitleri belli tekniklerle çizim yapmak amacıyla sanatçılar ve zanaatkarlar tarafından kullanılır. Örneğin ressamlar tarafından kullanılan kalem setleri arasında kara kalem kalemi seti (eskiz kalemi seti), resim kalemi seti, çizim kalemi seti, sulu boya kalemi seti gibi çeşitler bulunuyor. Farklı boyama metotları veya farklı cisimleri boyamak için ise başkaca kalem seti çeşitleri kullanılıyor. Örneğin taş boyama kalemi seti bunlar arasında sayılabilir. Gravür kalemi seti de işin erbabı için ideal ürünlerden biridir. Ahşap ve benzeri eşyaların üzerine oymak suretiyle yazı yazmak ve şekiller çizmek amacıyla kullanılan bir türdür. Her ne kadar eskisi kadar yaygın olmasa da kültürümüzün önemli zanaat dallarından biri ise kuşkusuz hat sanatıdır. Hattatların çalışmaları için kullandıkları materyallerin başında hat kalemi seti gelir. Belli meslek dallarında uğraş verenler tarafından tercih edilen kalem seti çeşitleri vardır.

Teknik çizimler için kullanılan teknik çizim kalemi seti bahse konu kalemlere bir örnektir. Grafik tasarım kalem seti de bunlardan bir diğeridir. Tabi tüm bunlardan daha farklı bir amaçla kullanılan daha yeni nesil teknolojilerle ilişkili kalem çeşitleri vardır. Dokunmatik kalem ilk akla gelenlerden biridir. Bir 3D kalemi adı verilen apayrı bir çeşit mevcut. 3D kalemi seti 3 boyutlu yazıcılarla çıkarılacak olan ürünlerin tasarımı için kullanılabilir. Bunun dışında doğrudan elle eşyalarınıza süsler eklemek ya da üç boyutlu yazıcıdan çıkardığınız ürünlerin üzerinde düzeltmeler yapmak amacıyla kullanılması mümkündür. Bu kalemle yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Farklı renkleri içinde bulunduran kalem setini satın alarak hemen işe koyulabilirsiniz.

Çocukların Hayal Gücünün Doruk Noktası

Gelişen teknoloji ile birlikte çocukların eline kalem ve kağıt tutuşturmak artık çok daha zor. Onların dikkatini daha çok çeken şey kuşkusuz tabletler ve akıllı telefonlar. Oyun oynamak, dijital platformlardan videolar izlemek onlar için daha cazip. Fakat onların yaratıcılıklarını geliştirmek için muhakkak kalem ve kağıtla uğraşmaları gerekiyor. Bunu sağlamanın yolu ise onlara güzel resim kağıtları ve çeşit çeşit boya kalemleri almak. Rengarenk boya kalemlerini gören çocuklar bunlarla uğraşmak için oldukça hevesleniyor. Kuru boya, sulu boya ve pastel boya kalemi seti çeşitlerinden çocuklar için uygun olanları seçmek de önemli. Daha sağlıklı ve daha organik modeller son zamanlarda daha çok tercih ediliyor. Her yaş grubuna göre alacağınız kalem setleri de değişiklik gösteriyor. Küçük boy modeller ve büyük boy modeller bulunuyor. Bunun yanında 6'lı, 12'li, 16'lı, 18'li, 24'lü, 36'lı, 48'li gibi birçok farklı boya kalem seti seçenekleri bulunuyor. Renk sayısı ne kadar fazla olursa çocuğunuz da hayal gücünün sınırlarını bir o kadar zorlayacaktır. Renk sayılarının fazla olması çocukların gelişimine ve hayal gücüne daha fazla katkı sağlayacaktır.

Elbette önemli olan ortaya çıkan sonuç değil. Çocuğunuz düzgün resimler çizemedi diye üzülmeyin. Mesela ondan bir çocuk resmi çizmesi istendiğinde o da çocuğun kollarını ve bacaklarını aynı yere çizdi diye endişelenmenize gerek yok. Güneşi mavi, denizi turuncu, ağaçları pembe renkle boyamasını sorun olarak görmeyin. Çizdiği şekiller düzgün de olmayabilir. Bütün çocuklar ressam olmayacak kuşkusuz fakat resim çizmekle veya boyama kitaplarını boyamakla hepsi hem zekasını hem de motor becerilerini geliştirecektir. O yüzden çocuklarınız için uygun boyama kalemi setlerini satın alabilir ve gerisini onların yaratıcılığına bırakabilirsiniz. En kaliteli en uygun fiyatlı kalem çeşitlerini Trendyol'da bulabilirsiniz.

Trendyol'da yer alan birbirinden farklı kalemler ve kalem seti modelleri hem sizin işinizi görecek hem de çocuklarınızın resim yapabilmelerine yardımcı olacak. Her tür işe göre mevcut olan kalem seti modelleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Trendyol'da yer alan kalem setlerine uygun fiyatlar ve avantajlardan yararlanarak daha ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Güncel indirim ve kampanyaları takip ederek istediğiniz ürünü uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Kalem seti çeşitlerinin fazla olması, tercih yapmanızı güçleştirse de aradığınız özelliklere sahip ürünü kolayca temin edebilmeniz de daha kolay olacaktır.