Marka
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Kuru Meyve

" araması için 14517 sonuç listeleniyor

En Güzel Kuru Meyve Çeşitleri Trendyol’da!

Ara öğünlerinizde tüketmek için sağlıklı bir besin arayışına girebilirsiniz. Bu durumda kuru meyveler aklınıza gelen ilk seçenekler arasında yer alır. Birbirinden farklı türleri ve zengin seçenekleriyle karşınıza onlarca seçenek çıkar. Ürünler ara öğünlerinizde yemek için eşsiz bir seçenektir. Mevsiminde toplanmış meyvelerin sağlıklı ve doğal yöntemlerle hazırlanması önemlidir. Üretim sürecinden emin olabileceğiniz ürünleri bulabilir ve satın alabilirsiniz. Kuru meyve çeşitleri arasından emin olduğunuz seçenekleri tercih edebilir ve güvenle siparişinizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz birden fazla tercihte bulunarak ürünleri deneyimleyebilir ve size uygun olanı tadarak bulabilirsiniz. Karışık kuru meyve çeşitleri bu deneyim süreci için uygun bir hale tercih olarak bilinir. Bu sayede arasından en sevdiğiniz alternatifi bulacağınız karışık bir paketi tatmış olursunuz. Ara öğün dışında, sağlığınıza zararı dokunabilecek şekerleme ve atıştırmalıklar yerine de tüketilebilecek bir tercihtir. Televizyon karşısında veya içeceğiniz içeceklerin yanında yemek için harika bir seçenektir. Özellikle çay ve kahve içerken yanında bir şeyler yeme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Sindiriminize yardımcı olacak ve şeker ihtiyacınızı giderecek meyveleri tercih edebilirsiniz. Örneğin yanınızda taşıyacağınız kurutulmuş incir, şekeriniz düştüğü anda ağzınıza atabileceğiniz veya çayınızın yanında yiyebileceğiniz bir seçenektir. Kendi sağlığınıza önem vermek için sağlıklı atıştırmalık anlayışını benimseyebilirsiniz. Çevrenizdekileri düşünerek hediyelik kuru meyve paketini tercih edebilir ve sevdiklerinize güzel alışkanlıklar kazandırabilirsiniz. Bu sayede atıştırmalık seçeneklerine yeni bir bakış açısı getirerek hayatınızda önemli değişiklikler yapabilirsiniz. Mevsimi olmasa bile belli başlı seçenekleri tüketmek istediğinizde dahi bu atıştırmalıklar harika bir seçenektir. Bu sayede hem organik hem de sağlıklı bir şekilde dilediğinizi tüketebilirsiniz. Kurutulduktan sonra içeriğindeki şekeri ortaya çıkaran meyveler doğal bir şeker deposudur. Sağlığınıza zararı olmayacak şekilde şeker ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Dilerseniz tatlılarınızda dilerseniz yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı çeşitlerle karşınıza çıkan sağlıklı alternatifler onlarca yemeğin garnitür malzemeleri arasında yer alır. Yaptığınız yemekleri tatlandırmada harika birer yardımcıdır. Çekirdekli ve çekirdeksiz tüm meyvelerin kurutulmuşları vardır. Çekirdekleri çıkarılmış olarak da üretilen ürünler saf haliyle de müşterilere sunulabilir. Trendyol’da dilediğiniz şekilde kullanmak ve tüketmek için kuru meyve çeşitlerini bulabilir, hijyeninden emin olacağınız meyve kuruları seçenekleri arasında tercihinizi yapabilir ve güvenle siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Seçenekler Sunan Kuru Meyveler

Birbirinden Farklı Seçenekler Sunan Kuru Meyveler

Belli başlı yemekler, meyveler olmadan düşünülemezdir. Kurutulmuş meyve, aşure gibi tatlılarda genellikle kullanılır. Yemeğin içeriğinde olduğu gibi süsleme seçeneği olarak da kullanılabilir. Damağınızı tatlandıran ve ağzınızı şenlendiren meyveler farklı seçeneklerle sunulur. Sindiriminize yardımcı olacak kuru kayısı çeşitleri iki farklı şekilde bulunabilir. Gün kurusu daha koyu bir renge sahipken diğer yöntemlerle kurutulmuş kayısı turuncu rengiyle müşterilere sunulur. Arasına yerleştireceğiniz yemişlerle harika birer atıştırmalığa ve vitamin deposuna dönüşen ürünler sizler için özenle hazırlanır. Hijyenik koşullarda paketlenir ve satışa sunulur. Yıllardır sunulan ve her yerde bulunabilen kayısı veya üzüm dışında çilek kurusu da oldukça tercih edilir. Çilek genellikle yaz mevsiminde yaygındır ve en lezzetlisi yazın tüketilir. Bu ürünler sayesinde dilediğiniz zaman çileği doyasıya yiyebilirsiniz. Ayrıca tatlılarınıza ve yemeklerinize çilek tadını her mevsimde ilave edebilirsiniz. Örneğin pasta veya kek yaptığınız zaman içerisine yerleştirebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak da süsleme seçeneği olarak kullanabilirsiniz. Hem tat olarak hem de görsellik olarak eşsiz bir seçenektir. Meyveler arasında da birden fazla sınıf bulunur. Çilek gibi yaygın yetiştirilenler dışında tropikal kuru meyveler de seçenekler arasında yerini alır. Yaban mersini, Hindistan cevizi gibi tropikal ürünler birçok alanda tercih edilir. Lezzetlerinden bir damla kaybetmeden hazırlanan ürünler damağınızda eşsiz birer iz bırakır. Farklı seçeneklerden biri de yeşil kuru meyve yardımıyla yapılan ürünlerdir. Yeşil elma, kivi gibi lezzetli ürünler salatalar ile birleştirildiğinde harika yiyecekler ortaya çıkarır. Lezzet veren bu ürünler ana yemekler için de olmazsa olmazdır. Örneğin kuş üzümü iç pilava yakışan bir lezzettir. Yıllardan beri mutfağımızda ana yemeklerin içinde olanlar sevgiyle tüketilir. Osmanlı döneminden bu yana bu gelenek sürer. Erikli et yahnisi eşi benzeri olmayan aromasıyla lezzet şöleni sunar. Eski zamanlarda Anadolu topraklarında sebzeler çeşitli olmadığı için yemekleri çeşitlendirmede sık tercih edilir. Bu sebeple Osmanlı mutfağında oldukça meyveli yemek bulunur. Bu yemekleri pişirirken taze ve organik seçenekleri bulmak zorlayıcıdır. İmdadınıza yetişecek organik seçimler ile hazırlanan alternatifler, önemli yardımcılardır. Pişirilerek önceden kaybettiği suyu geri kazanan ürünler lezzetlerini ortaya koyar. Bu ürünler eskiden günümüze farklı seçenekler sunar. Harmanlanan ürünler yeni anlamlar kazanır ve başkalaşır. Farklı alanlara ve lezzetlere hizmet eden ürünler tercih edilirken özenle seçilir. Dalından koparılan ve hemen ardından hazırlık sürecine giren ürünler kendilerini belli eder. Kaliteli ürünler içerisine girdiğinde yapılan yemekler de anlam kazanır ve ortaya çıkan ürün kusursuz bir hal alır. Trendyol ile çeşitliliğinize yeni alternatifler kazandıran ürünleri tercih edebilir ve Osmanlı’dan günümüze farklı tariflerde değerlendirebilirsiniz.

Kuru Meyve Seçenekleri ve Kullanım Alanları

Kuru Meyve Seçenekleri ve Kullanım Alanları

Tüm dünya mutfaklarında birbirinden farklı yemekler bulunur. Bazı mutfaklar belli başlı tariflerle kesişir. Bazıları da belli başlı yemeklerle oldukça farklı alanlara dağılır. Osmanlı mutfağında kullanılan tarifler onu özel kılar. Bu ürünler ana yemeklerin dışında içeceklerde de kullanılır. Eski zamandan günümüze kadar tarifler evrilir ve damak tatlarımıza adapte olur. Özellikle kırmızı kuru meyveler içeceklerden tatlılara kadar her alanda kullanılır. Çayların içerisinde kullanılan ürünler tüm dünyada tüketilen içecekleri ortaya çıkarır. Bu sınıfta yer alan yaban mersini kurusu geniş bir kullanım alanına sahiptir. Lifli yapısı sayesinde diyet yapanlar ve açlık hissini gidermek isteyenler için uygundur. Bazı ürünler aç karnına tüketildiğinde hazmı zorlaştırır veya çeşitli sıkıntılara neden olabilir. Yaban mersini ise hiçbir problem yaşamanıza neden olmaz. Doğal antibiyotik niteliğindedir ve vücudunuzu destekler. İçeriğinde birçok vitamin bulunur. Bu nedenle tüketildiği zaman faydalarını ortaya çıkarır. Kullanım alanları gibi kuru meyveler nelerdir sorusunun cevabı da çeşitlidir. Hindistan cevizi, kivi, çilek, karpuz, kayısı, şeftali gibi seçimlerin yanında Ramazan aylarının vazgeçilmezi hurma da bu sorunun cevabı arasındadır. Hurmanın birçok türü bulunur. Farklı boylarda ve aromalardadır. Yumuşak olanından az etli olanına kadar geniş bir yelpazede yer alır. Şeker yerine hurma katacağınız yiyecekler daha sağlıklı bir hale gelir. Sağlıklı kek için kuru meyve alternatiflerinin kullanımı da önemlidir. Şeker yerine konulan doğal ürünler kekinizi tatlandırır. Böylece tüketiminizi dengeleme imkanını bulursunuz. Çeşitli boylarda ve şekillerde mevcut olan ürünler tercih edilmek üzere sunulur. Trabzon hurması gibi büyük ürünlerin dışında dut gibi ufak çeşitler de üretilir. Ara öğünlerinizde yiyeceğiniz veya mutfakta değerlendireceğiniz dut kurusu sağlıklı seçenekler yer alır. Hoşaf yapımında kullanılır ve çok tercih edilir. Yazın serinliğinde içeceğiniz serin bir hoşaf sizi kendinize getirir. Aynı zamanda büyük bir vitamin deposudur. Egzama gibi cilt problemlerine de çözüm sağladığı bilinir. Kanı temizler ve sizi hastalıklardan korur. Vücut direncini yükseltir ve bağışıklığınızı destekler. Saç sağlığı için önemi de tartışılmaz bir gerçektir. Yağ oranı sıfıra yakındır ve kalorisi de düşüktür. Trendyol ile birbirinden faydalı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Favoriniz Olacak Kuru Meyveler

Favoriniz Olacak Kuru Meyveler

Bir ürünü tercih ederken birkaç seçenek arasında kalmak zorlayıcıdır. Birbirinden farklı ürünler arasından favoriniz olacak ürünü bulmak size kalır. Dilerseniz seçeceğiniz bir ürüne ait kuru meyve markalarını araştırabilir ve tercih edeceğiniz satıcıyı keşfedebilirsiniz. Üretim yöntemi ve paketleme de ürünün tadına etki eden unsurlardandır. Marka seçimi bu durumda oldukça önemlidir. Tatlı ekşi dengesini sevenler için elma kurusu kusursuz bir seçenektir. Böylece yeşil veya kırmızı olarak tercih edeceğiniz elmanın tadına doyasıya varabilirsiniz. Küçük dilimler halinde sunulan ürünler göz alıcıdır. Yaygın olarak tüketilen ve sindirime yardımcı kayısı kurusu ise farklı şekillerde bulunabilir. İçerisine yemiş yerleştirilerek sunulanlar hediyelik olarak favoridir. Tam bir vitamin bombası niteliğindedir ve tercih sebebidir. Dilimli olarak sunulan bir diğer meyve ise kurutulmuş çilektir. Yemesi kolaydır ve patates cipsi kadar ince kesilir. Cips gibi tüketirken keyfine varacağınız onlarca seçenek bulunur. Bazı durumlarda meyveyi ne kadar sevseniz de kurumuş halinden hoşlanmayabilirsiniz. Örneğin üzüm tazeyken sulu ve tatlıdır. Kurutulduğu vakit sakızımsı bir hal alır. Zevkinize göre ürünü seçmek tamamen size kalır. Bir diğer durum da Hindistan cevizinde yaşanabilir. Hindistan cevizini aldığınızda onu kırmak, suyunu içmek ve yemek size zor gelebilir. Bu durumda hem yemeklerinize katabileceğiniz hem de kolayca tüketebileceğiniz atıştırmalık hali tercih edilebilir. Tropikal meyve kurusu kolay bir şekilde tüketmek için üretilir. Aynı zamanda tropikal meyveler ile tanışmanıza da yardımcı olur. Bu sayede daha önce deneyimlemediğiniz veya çekici gelmeyen ürünler daha farklı bir hal alır. Yeni tatlar arayanlar için de inanılmaz seçenekler sunar. Trendyol ile lezzetler keşfedebilir ve favoriniz olacak ürünü aramaya başlayabilirsiniz.

Müşteri Yorumlarıyla Kuru Meyve Seçimlerinizi Kolaylaştırın

Müşteri Yorumlarıyla Kuru Meyve Seçimlerinizi Kolaylaştırın

Bir ürünü tercih ederken önceden deneyimlememiş olabilirsiniz. Bu durumda aklınıza çevrenize sormak ve danışmak gelebilir. Aynı işleve hizmet eden müşteri yorumları size yardımcı olmak üzere sergilenir. Yorumlardan faydalı bilgiler edinebileceğiniz gibi başka müşterilerin de ürünleri tercih etme sebeplerini açıkça görebilirsiniz. Kuru meyve satışı sonrası aldığınız ürünleri rahatça deneyimleyebilir, puanlayabilir ve yorumlayabilirsiniz. Bu sayede almadan önce tereddüt eden müşteriler için rehber olabilirsiniz. Örneğin incir kurusu almak isteyen bir müşteri daha önce bu ürünü tercih etmemiş olabilir. Yorumları okuyarak tercihini oluşturabilir ve kararını verebilir. Bu sayede başka insanları da olumlu yönde etkileyerek onları sağlıklı atıştırmalıklar konusunda teşvik edebilirsiniz. Dilerseniz kuru meyve faydalarından bahsedebilir ve yönlendirici yorumlar yapabilirsiniz. Araştırmayı alışkanlık haline getirmemiş müşteriler birçok ürünün faydasından bihaber olabilir. Başkalarını bilgilendirmenin ve iyi yönde etkilemenin hazzı bir başkadır. Eğer sizin de bir fikriniz yok ise tek yapmanız gereken aklınıza gelen kuru meyve isimlerini aratmak olacaktır. Böylece onlarca çeşit arasından aradığınız ürünü bulmanız kolaylaşır. Tercihinizi yaparken puandan ve yorumdan yararlanabilir ve kusursuz tercihi yapabilirsiniz. İçiniz rahat bir şekilde yapacağınız her alışveriş farklı bir tat verir. Kullanım alanlarınızı başkaları ile paylaşabilir hatta yeni bakış açıları kazanabilirsiniz. Öneriler sunabilir veya alabilirsiniz. Özellikle fotoğraflı yorumları filtreleyebilir bu sayede gelen ürüne ait görüntüye de erişebilirsiniz. Yorumlarda kafası karışan müşteriler için fotoğraflar net bir deneyin gösterir. Görselinden emin olduğunuz ürünü sipariş etmek de garanti bir yoldur. Favoriniz olacak ürünü seçmek ve onu dilediğiniz gibi tüketmek size kalır. Trendyol ile birbirinden çeşitli ürünlere ait yüzlerce yoruma erişebilir, anahtar kelimeler üzerinden yorumları filtreleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Organik Kuru Meyvelerin Tadını Çıkarın

Organik Kuru Meyvelerin Tadını Çıkarın

Meyve tercih ederken organik bir şekilde yetiştirildiğinden emin olmak istersiniz. Bu tip ürünler kolay bozulabilir veya deforme oluş süreci kısadır. Daha uzun ömürlü tüketmek adına kurutularak muhafaza edilir. Katkı maddesi olmadan yetiştirilen ürünler ortaya sade, şekersiz, doğal kuru meyveler çıkarır. Taze olanlar yerine tercih edilecek ürünler daha uzun ömürlüdür. Örneğin kavun ve karpuz gibi iri meyveler yer kaplar. Kurutulmuş olarak tüketildiğinde hacimsel olarak az yer kaplar. Aynı mantıkta Hindistan cevizi kurusu da tercih edilebilir ve tadından hiçbir şey kaybetmez. İçerisinde katkı maddesi ve ilave şeker bulunan ürünler kendilerini belli eder. Tüm bu etkenlerden arınmış organik kuru meyveler tercih edilmelidir. Sipariş verilen ürünler kısa zamanda tüketilmek istenmeyebilir veya miktardan dolayı olanaksız görünebilir. Bu durumda akla kuru meyve nasıl saklanır sorusu gelir. Bunun birkaç yöntemi vardır. Serin ve kapalı bir yerde saklanması önemlidir. Soğuk iklimlerde ve kış mevsiminde oda sıcaklığı yeterli olur. Malzeme dolabında ağzı kapalı bir şekilde muhafazaya uygundur. Sıcak iklimlerde ve yaz mevsiminde ise bu durum değişir. Oda sıcaklığı çok yüksek gelebilir ve hurma gibi ürünlerde kurtlanma yaşanabilir. Bu durumda dondurulmuş kurutulmuş meyveler tercih edilebilir. Buzlukta saklanan ürünler uzun ömürlü bir hale gelir ve hijyeniktir. Yemeklerin ve tatlıların içerisinde donmuş bir şekilde koyulsa da pişme sırasında hiçbir şey kaybetmeden lezzetini aktarır. Ara öğün olarak tüketilmek istendiğinde ise birkaç saat öncesinde oda sıcaklığına konulması yeterlidir. Kendiliğinden çözülecek olan ürünler sağlıklı bir biçimde ısınır. Organik ürünler bu yöntemlerle muhafaza edilmek için uygundur. Trendyol ile birbirinden farklı yöntemlerle muhafaza edeceğiniz ürünleri tercih edebilir ve günlerce aynı tazelikte tüketmeye devam edebilirsiniz.

En Güzel Kuru Meyve Çeşitleri Trendyol’da!

En Güzel Kuru Meyve Çeşitleri Trendyol’da!

Farklı çeşitler farklı fiyat aralıkları ile sunulabilir. Favoriniz olan ürünleri almak için doğru zamanı kolluyor veya belli bir fiyat aralığına düşmesini bekliyor olabilirsiniz. Her ürün gibi sağlıklı atıştırmalıklar da çeşitli kampanyalar ile bütçe dostu ürünlere dönüşür. Özellikle kuru meyve paketi gibi toplu ürün satışlarında avantajlardan yararlanmak isteyebilirsiniz. Benzer durumlarda yapabileceğiniz gibi gıda alışverişlerinizde de ürün favorilemenin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Üretimden satışa kısa bir zaman aralığında sunulan taze kuru meyveler avantajlı fiyatlarla sunulur. Kampanyalardan yararlanmak isterseniz favorileme özelliğinden yararlanabilir ve bildirimlerinizi açarak haberdar olabilirsiniz. Yerli üretimler kadar ithal kuru meyve çeşitleri de bulunur. Fiyat aralığı ürün aralığı gibi geniştir. Tercihinizi fiyatlara göre belirleyebilirsiniz. Dilerseniz ürün bazlı arama yapabilir ve kuru meyve fiyatları arasından aradığınız ürünü öne çıkarabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesinde her bütçeye hitap eden ürün mutlaka bulunur. Eşsiz tariflerinizi uygulamada önünüzde malzeme engeli bulunuyor olabilir. Engelleri aşmak adına arama kısmına eksik olan meyvenizi yazmanız yeterlidir. Böylece seçeneklerinizi filtreleyerek aradığınız ürüne giden yolu kısaltabilir ve kolaylaştırabilirsiniz. Kendi mutfağınıza anlam katan ürünleri sevdiklerinizle de paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda avantajlardan yararlanmak size fayda sağlar. Favorilediğiniz ürünün kampanyaya girmesini bekleyebilir ve hem kendinizi hem de sevdiklerinizi şımartırken tasarruf edebilirsiniz. Müşteri yorumlarını okuyarak fikir sahibi olabilir ve doğru tercihler yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Yorumlar sayesinde aldığınız ürünleri arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve farklı insanların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede faydanızın dokunduğu insanların daha iyi beslenmesine yardımcı olursunuz. Organik ve hijyenik ürünler ile besin yelpazenizi geliştirirsiniz. Trendyol ile tercih ettiğiniz ürünlerin tadını çıkarabilir ve vücudunuza hak ettiği kalitede ürünleri sunmaya başlayabilirsiniz.

Kuru Meyvelerden Neler Yapılır?

Kahvaltı tüketimi için kuru meyve, kuruyemiş, yulaf ve süt ile yapılmış bir müsli, en çok tercih edilen kuru meyve kombinasyonlarından biridir. Fırında yapılan birçok tatlı çeşidinin içerisinde doğal tatlandırıcı olarak kullanılabilir. Kek, browni gibi sevilen tatlıların içerisinde de tamamlayıcı görevi üstlenir. Yeşil salatanın içerisine doğranmış birkaç çeşit kuru meyve hem salatanızın renklenmesine hem de çok daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Ayrıca bazı et yemeklerinin içerisinde de kullanılabilir. Özellikle kırmızı et yemeği tariflerinde sıklıkla kullanılır. Bu gıdalar hem birçok besinle hem de tek başına tüketilebilir. Çocuklar için de birbirinden farklı tarifler yapılabilir. Örneğin çocuğunuz kuru boya ile resim yaparken meyveleri dekor olarak kullanarak tüketime teşvik edebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz için hazırladığını atıştırmalıkların içine de ekleyerek tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Hangi Kuru Meyve Zayıflatır?

Kuru meyveler metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve bu sayede yağ yakımının artmasına yardımcı olur. Tüm çeşitler kilo vermeye yardımcı olur ancak bazılarının kalorisi diğerlerine göre daha düşük olabilir. Düşük kalorili seçeneklerin başında kuru kayısı gelir. Vitamin ve lif açısından çok zengin ayrıca da düşük kaloriye sahip olan kayısı tok tutan kuru meyvelerden biridir. İştah kontrolünü sağlamaya yardımcı olurken tatlı ihtiyacının giderilmesinde de destekleyicidir. Bunların dışında kuru meyveler bağırsakların sağlıklı ve düzenli çalışmasında da önemli rol oynar. Kuru kayısı, her gün tüketilmesi tavsiye edilen meyvelerden biridir. Kurutulmuş elma ise özellikle diyet yapanların rahatlıkla tüketilebilecek sağlıklı atıştırmalıklar arasında yer alır. Lif oranı bakımından oldukça yüksek içeriğe sahiptir ve aynı zamanda düşük kalorilidir. Bağırsak florasını düzenleyerek vücuttan fazla toksinlerin atılmasını sağlar ve kilo vermeye yardımcı olur.

Hangi Kuru Meyve Kan Yapar?

Kuru meyvelerin çoğu çeşidi kan yapma özelliğine sahiptir. Bu konuda öne çıkan seçeneklerden biri de kuru incirdir. Oldukça yüksek demir oranına sahip olan bu meyve, kırmızı kan hücrelerini artırır. Artan kırmızı kan hücreleri tüm vücuda oksijen taşınmasını sağlayarak kansızlığın giderilmesine yardımcı olur. C vitamini içeren besinlerle beraber tüketmek demirin vücutta daha iyi tutunmasını sağlamaya yardımcıdır. Uzmanlar kansızlığı olan kişilere sık sık kuru incir kürü tüketimini önerir. Kuru erik, üzüm, çekirdekli siyah üzüm, kayısı ve hurma da hemoglobini yükselterek kan yapan kuru meyveler arasındadır. Bu besinler her mevsim rahatlıkla tüketilebilir. Belirli aralıklarla kür şeklinde ya da her gün bir miktar tüketebilirsiniz. Düzenli tüketim alışkanlığı edinmek kuru meyvelerin faydalarından yararlanmanıza yardımcı olur.