placeholder
"

Lavabo Açıcı

" araması için 3835 sonuç listeleniyor
Porçöz Lavabo Açıcı 2x75 gr
PorçözLavabo Açıcı 2x75 gr
(255)
Lavabo Açıcı 2x75 gr
11,55 TL
Sepete Git
Pratix çzm Wc Açıcı 2000 gr
Pratix çzmWc Açıcı 2000 gr
(15)
41,85 TL
Sepete Git
Migros Migros Lavabo Açıcı  3X75 G
MigrosMigros Lavabo Açıcı 3X75 G
(2524)
Migros Lavabo Açıcı  3X75 G
9,97 TL
Sepete Git

Kalitesiyle Öne Çıkan Lavabo Açıcı Çeşitleri Trendyol'da!

Dönem dönem mutfağınızın veya banyolarınızın gider boruları çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilir. Bu tıkanıklar suyun gidişini yavaşlatabilir ve kirli suyun birikmesine neden olabilir. Bu tıkanıklıklar çeşitli sebeplerden dolayı oluşabilir. Gıda artıkları, gider borularının yıpranması, yağlı atıkların tabaka oluşturması gibi bazı nedenlerden dolayı lavabo açıcı ihtiyacınız doğabilir. Açıcılar kişinin tercihine göre birçok çeşit ve alternatiflere sahiptir. Pompa, spiral, spray, sıvı ve çözünebilir kimyasallar olarak satın alabileceğiniz lavabo açıcı çeşitleri uygun maliyetlere sahiptirler. Toz veya kapsül olarak satın aldığınız lavabo açıcı içeriği çeşitli kimyasalları barındırır. Bu kimyasallardan destek alarak, borularda oluşan tıkanma ve koku problemlerinin önüne geçebilirsiniz. Gider borularına zarar vermeden yapacağınız bu işlemleri dönem dönem tekrarlamak gerekebilir. Açıcıların içerisinde bulunan kimyasallar su ile tepkimeye girerek yağ ve giderlerdeki atıkların parçalanarak uzaklaşmasını sağlar. Toz veya kristal olarak tercih edebileceğiniz sodyum hidroksit diğer adıyla sodayı tıkanan gidere döktükten sonra ardından sıcak su dökerek biraz beklemeniz gerekir. Bu asit sayesinde giderlerinizde oluşan olumlu etkiyi kısa sürede etkisini görmeniz mümkündür. Bunun dışında tıkanmalar için lavabo açıcı doğal yöntemlerinden pompa ya da spirali tercih edebilirsiniz. Farklı markalara ait birçok çeşite sahip ürünü Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz. Farklı fiyatlarda ürünleri karşılaştırabilir ve sizler için ideal ürünü bulabilirsiniz. Bu ürünleri daha önceden kullanmış müşterilerin yorumlarını bu sayfada bulabilirsiniz. Bu yorumlar sayesinde etkili formülü keşfedebilirsiniz.

Lavabo Açıcı Kullanım Alanları

Lavabo Açıcı Kullanım Alanları

Gider borularında oluşan tıkanıklar kullanım şekline göre değişiklik gösterir. Atıkların borulara gitmesini engelleyecek şekilde kullanılan bir lavaboda tıkanma veya koku problemleri nadiren oluşurken, gelişigüzel kullanılan lavabolarda tıkanmaların sıklığı artabilir. Bunun içinde farklı çeşitlerde açıcı ihtiyacınız olur. Lavabo açıcı kullanımı tercih edilen açıcı türüne göre çeşitlilik gösterir. Lavabo açıcı pompa kullanıyorsanız vakum hareketleri oluşturarak pratik ve hızlı bir şekilde sorununuzu halledebilirsiniz. Düzenli olarak giderlerde oluşabilecek sıkıntıları çözmek için ise lavabo açıcı spiral kullanabilirsiniz. Spiral olarak kullandığınız lavabo açıcılarını gidere bırakmanız gerekir. Gidere bıraktığınız spiraller ortalama 1 ay içerisinde kendiliğinde eriyerek kaybolur. Bu süreçte yapısında bulunan bileşenler sayesinde giderlerde atıkların oluşturabileceği tıkanıkları dönem boyunca engeller veya azaltır. Klozet giderlerinde veya uzun giderlerde meydana gelen tıkanmaları lavabo açıcı demir çubuklar yardımıyla giderebilirsiniz. Bu çubuklar ihtiyacınıza göre 3-8 metre arasında uzunluğa sahiptir. Çubuğu gidere yerleştirdikten sonra saat yönünde çevirerek ilerletmeniz gerekir. Tıkanık bölüme geldiğinizde ileri ve geri hareketler yaparak partikülleri uzaklaştırabilirsiniz. Sıcak su ve toz kimyasallar ile ulaşamadığınız uzunlukta giderler için demir çubuk ideal bir çözüm olabilir. Etkili ve hızlı çözümlerden bir diğeri ise lavabo açıcı spray formülüdür. Yapısında bulunan kimyasallar sayesinde boruya veya gidere zarar vermeden hızlı bir şekilde giderlerinizin rahatlamasını sağlar. Tıkanan giderlerde kullanılan kimyasalların ardından dökülecek sıcak su lavabo açıcı plastik boruları eritir mi sorusunu aklınıza getirebilir. Kimyasallardan oluşan lavabo açıların yapısında asit bulunur. Bu asitlerin gücü tıkanıklıklara sebebiyet veren atıkları eritecek güce sahiptir. Belirli aralıklar ile kullanmak borulara zarar vermez fakat kimyasalların çok sık tercih edilmesi zamanla aşınmalara neden olabilir. Bu nedenle kontrollü olarak kullanarak aşınmaları asgari seviye düşürebilirsiniz. Bu aşınmaları etkileyen bir diğer etken ise kullanılan açıcıların markasıdır. Güvenilir ve kaliteli ürünlerin tercih edilmesi bu yıpranmaları önleyebilir veya asgari seviyede tutmanıza fayda sağlayabilir. Sıklıkla borularınızda tıkanma gözlemleniyor ve sodyum hidroksitten destek alıyorsanız bu durumu pompa kullanımı ile destekleyebilirsiniz. Belirli aralıklarla lavabo açıcı toz kullanıp, pompa, spiral gibi aletler ile desteklemek uzun vadede borularınızı koruyabilir.

Lavabo Açıcı Özellikleri

Lavabo Açıcı Özellikleri

Giderlerde sıklıkla yaşanılan tıkanıkların önüne lavabo açıcı kimyasal çeşitleri ile geçebilirsiniz. Sıcak su ve lavabo açıcı toz dökerek çok kısa bir sürede tıkanıklıkların önüne geçebilirsiniz. Lavabo açıcı asit içeriği sayesinde tıkanıklıklara sebebiyet veren atıklarla ile tepkimeye girer. Bu tepkimeler sonucu atıkların erimesi ve gider borularının rahatlamasını sağlar. Toz ve kristal olarak bulabileceğiniz lavabo açıcı sıvı formülü ile de satılır. İhtiyacınıza göre güçlü içeriklere sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.

Lavabo açıcı özellikleri bakımından asit bir yapıdadır. Bu asit su ile reaksiyona girerek işlevini gösterir. Pompa, spiral veya çubuk gibi maddeler yerine kimyasallardan destek alıyor olabilir ama bu kimyasallara maruz kalmak isteyebilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz organik lavabo açıcı çeşitleri ihtiyacınızı karşılayabilir. Karbonat ve sirke gibi asit ya da baz içeriğe sahip olan organik ürünler yine probleminizi gidermek için bir çözüm olabilir. İçerikleri kimyasal ürünler kadar etkili olmadığı için kısa vadede bir çözüme kavuşamayabilirsiniz. Fakat köklü bir sıkıntınız yoksa hafif yaşanılan gider tıkanıklığını bu yöntemlerle çözebilirsiniz.Giderinizdeki tıkanıklığı çözmek için tekrar tekrar uğraşmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle hem organik hem de etkili ürünleri bünyesinde bulunduran çeşitli markalara ait organik lavabo açıcıları tercih edebilirsiniz. Tozu döktükten sonra bir süre beklemeniz ve ardından sıcak su dökmeniz gerekir. Bu işlemlerden sonra lavabonuzun kullanımına dikkat etmeniz gerekebilir. Sağlıklı bir şekilde kullandığınız lavabolarda tıkanmaları asgari seviyede görebilirsiniz. Fakat dikkat etmenize rağmen giderde yaşanan birikmelere bir çözüm bulamayabilirsiniz. Böyle bir durumda ise bir tamirci çağırmanız önerebilir. Zamanla aşınan ve yıpranan borularda tıkanma sorunları sıklıkla gözlemlenebilir.

Lavabo Açıcı Fiyatları

Lavabo Açıcı Fiyatları

Lavabo açıcı fiyat değerlendirmesi yapabilmek için öncelikle marka ve kimyasalın türüne karar vermek gerekir. Birçok markanın sunduğu çeşitli ürünler fiyat skalasında değişikliklere neden olabilir. Markaların sunduğu lavabo açıcı madde çeşitleri değişiklik gösterebilir. Genellikle evlerinizde tercih ettiğiniz ürünlerin içeriğinde soda bulunur. Sodanın etkinliği ise markanın sunduğu kaliteye göre fark edebilir. Bir lavabo açıcı tavsiye etmek doğru olmayabilir. Çünkü giderlerde yaşanılan sıkıntının türüne göre karar vermeniz gerekebilir. Düzenli olarak borularınız tıkanıyor ve pompa, spiral gibi fiziksel çözümler ile probleminizi gideriyor olabilirsiniz. Fakat bu tekniklerin işe yaramadığı durumlarda üründe değişikliğe gitmeniz önerilebilir. Lavabo açıcı markaları

Çok çeşitlidir. Bu markalar arasında yıllardır kullandığınız modeller olabilirken,önceden hiç deneyimlemediğiniz etkili formüllere sahip çeşitler de olabilir. Daha önceden kullandığınız fakat tam olarak işinize yarayacak ürünle karşılaşmamış olabilirsiniz. Bunun için kullanıcıların lavabo açıcı yorumları değerlendirilerek alışveriş yapılabilir. Bu yorumlar çoğunlukla, ürünü kullanan kişilerin deyimleri sonucu oluşturulmuştur. Özellikle internet üzerinden alışveriş yaparken birçok araştırma yaparsınız. Yaptığınız araştırmalar tam da ihtiyacınız olan ürüne kavuşmanızı sağlayabilir. Ya da daha sonrasında üründe yaşanabilecek hayal kırıklıklarını önlerken maddi açıdan etkilenmenizin önüne geçebilir. Küçük ücretler ile satın alabileceğiniz lavabo açıcı çeşitlerinde maddi olarak çok etkilenmiyor olabilirsiniz fakat yine de fazlaca bir uğraş göstermeden alışveriş yapmak birçok müşterinin isteği olabilir. Yapacağınız alışverişleri daha kolay bir hale getirmek için ise Trendyol’u tercih edebilirsiniz. Birçok modeli ve ürünü inceleme imkanı bulabileceğiniz bir alan olması müşteriye kolaylık sağlayabilir. Ürünlerin bir arada olması, çeşitli markaları değerlenme imkanı bulmanıza destek olabilir. Ürünler ile birlikte sunulan fiyatları analiz edebilir ve bütçenize uygun lavabo açıcıyı satın alabilirsiniz.