placeholder
"

logitech

" araması için 1016 sonuç listeleniyor

Logitech Ürünleri

Logitech

Bilgisayarlar için olmazsa olmaz konumundaki çevre birimleri, hem bilgisayar kullanım hem de oyun süreçlerinin arzu edilen düzeyde devam ettirilebilmesini sağlıyor. Standart çevre birimlerinden farklı olarak gerek donanımsal gerekse yazılımsal ekstralar sunan ürünler ise kullanıcılar için daha cezbedici olabiliyor. 1981 yılında İsviçre’de kurulan ve geliştirdiği bilgisayar çevre birimleri, akıllı cihaz aksesuarları ve ses ekipmanlarıyla başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada tanınan Logitech, teknoloji tutkunlarının kullanım alışkanlıklarını olumlu yönde değiştirmeyi başarıyor. Ürünlerini klavye-fare, Logitech sunum kumandası, mobil cihaz aksesuarları, kablosuz şarj ürünleri, canlı yayın ekipmanları, akıllı ev ürünleri, ev güvenlik kameraları, kulaklıklar, hoparlörler, video konferans araçları ve oyunculara yönelik ekipmanlar şeklinde sınıflandıran marka, kullanıcıların gereksinimlerine çözüm sunmayı hedefliyor.

Özgün ürün tasarımlarının yanı sıra başarılı bir yazılım desteği de sunarak teknoloji meraklılarının takdirini kazanan marka, Türkiye’deki operasyonlarını da başarıyla sürdürüyor. Böylece en yeni Logitech sunum kumandası, Logitech mouse, Logitech kablosuz klavye, Logitech hoparlör ve daha pek çok ürün, Logitech Türkiye aracılığıyla Türk kullanıcılarla buluşturuluyor. Ayrıca Logitech Türkiye sayesinde oyunculara yönelik özel klavyeler de Türkçe tuş takımıyla geliyor, yazılımların tamamı yerelleştirilerek kullanıcıların yazılımlara tam anlamıyla hâkim olabilmeleri sağlanıyor.

Gelişen teknolojiden ilham ve destek alırken teknoloji meraklılarının beklentilerinden yola çıkarak ürün gamını güçlendiren Logitech’in ürün gruplarını tanımak, ihtiyaç duyulduğu takdirde ve aksesuar yenileme işlemlerinde, en uygun Logitech ürününün edinilmesine yardımcı oluyor.

Logitech Fare ve Klavye Modelleriyle Verimliliğinizi Artırın

İşletim sistemi ve işletim sistemine yüklenen uygulamaların yönetilebilmesinde önemli rol oynayan fareler konusunda yılların getirdiği deneyimle birbirinden başarılı ürünler ortaya koyan Logitech, hem genel bilgisayar kullanıcılarına hem de profesyonellere uygun çözümler geliştiriyor. Gelişmiş yazılımlarla ürünlerini destekleyen marka, yazılım ve oyunları tanımlayarak çevre birimlerinin ve ekipmanların kusursuz şekilde çalışmasını olanaklı kılıyor.

Ürünlerini, kullanılacağı platforma, boyutlarına, bağlantı özelliklerine ve diğer yeteneklerine göre sınıflandırarak teknoloji tutkunlarının, kendilerine en uygun çözümü edinebilmelerini kolaylaştıran marka, tasarım ve kabiliyet bakımından çeşitlilik gösteren farelere hayat veriyor.

Kullanıcılara hareket özgürlüğü sunan Logitech kablosuz mouse modelleri, Bluetooth bağlantı protokolleriyle ya da kendilerine/Logitech ürünlerine özel USB alıcılarla değerlendirilebiliyor. Sağ elle, sol elle veya her iki elle kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanan modeller, pille ya da dâhili bataryalarıyla çalışıyor. Üzerlerinde, geleneksel farelerde olduğu gibi sağ tık, sol tık ve tekerlek tuşlarının yanı sıra ekstra tuşlar da bulunabilen fareler, konumlandırıldıkları ürün grubu doğrultusunda birtakım ekstralar sunabiliyor. Örneğin kimi modeller, sessiz tıklama özelliğine sahip olurken kimilerinde Logitech’in eşsiz Flow teknolojisi kullanılabiliyor. Windows, mac, Linux, Microsoft Surface ve Google Chrome gibi platformlarda değerlendirilebilen ürünler, uzun soluklu kullanımlar için ideal çevre birimleri arasında bulunuyor. Tasarımcıların, saatler süren çalışmalarında bileklerinin mümkün olan en konforlu pozisyonda kalabilmesi ve bu süreçte kullanıcıların, çalışmalarını sorunsuz şekilde yürütebilmesi için Ergo serisinde bulunan ve Trackball olarak adlandırılan özel Logitech Bluetooth mouse çeşitleri de yer alıyor.

Kablolu fare modelleri ise kablosuz ürünlerdekine benzer bir kullanım tecrübesi yaşatıyor. Bilgisayarlardaki USB portlarına bağlanarak çalıştırılabilen ürünler, tercih edilen model çerçevesinde birtakım farklılıklar sunabiliyor. Genel kullanım amaçlı edinilebilecek Logitech kablolu fare modelleri, tasarımları ve renk seçenekleriyle dikkat çekiyor.

Klavye konusunda da teknoloji tutkunlarının takdirini kazanan Logitech; numerik tuş takımlı tam boy, numerik tuş takımlı kompakt ve numerik tuş takımı bulunmayan minimal klavyelere imza atıyor. Tuş takım yapılarıyla birbirinden ayrılan Logitech keyboard çeşitleri, seçilen ürüne göre laptop klavyesi hissi ya da klasik klavye hissi verebiliyor. Laptop klavyesi formundaki ürünler, kısa seyahat mesafesine sahip tuşlar bulunduruyor. Bu sayede kullanıcılar, tuşa bastıkları anda tepki alarak yazım süreçlerini konforlu biçimde sürdürebiliyor. Alışkanlıkları gereği klasik klavyelerden kopamayanlar ise kablolu klavyeleri ya da Logitech Bluetooth klavye modellerini tercih edebiliyor.

Tek bir Logitech USB alıcı ile çalışan Logitech klavye mouse set modelleri de üretiliyor. Özel multimedya tuşları bulunduran ve kusursuz bir masaüstü bilgisayar deneyimi yaşatan ürünler, farklı platformlarda değerlendirilebiliyor. Logitech wireless - kablosuz klavye fare setlerinin bazılarına, tercih edilen ürün grubu doğrultusunda Logitech kulaklık modelleri de ekleyebiliyor. Böylesi çevre birimlerine gereksinim duyan teknoloji meraklıları ve profesyoneller, birbiriyle uyum içerisinde çalışan, görünümleriyle de birbirini tamamlayan ürünlerle ihtiyaçlarına çözüm bulabiliyor. Ergonomik açıdan kullanıcıları memnun eden setlerin klavyeleri standart tasarıma sahip olabildiği gibi yazım sürecini kolaylaştıran yapısal kıvrımlara veya doğrudan doğruya bilek dinlendirme bölmeleriyle gelebiliyor.

Modern yaşamın vazgeçilmez bir parçası hâline gelen akıllı tabletler için de başarılı klavye modelleri hazırlayan Logitech, iPad serisiyle de tam uyumlu olan, Android işletim sistemli akıllı cihazlarla da değerlendirilebilen ürünleriyle teknoloji meraklılarını memnun ediyor. Genel itibarıyla dijital içerik tüketimi amacıyla kullanılan tabletlerin, içerik üretimine dâhil edilebilmesine katkıda bulunan Logitech mini klavye çeşitleri, stant destekli de olabiliyor. Tabletin yatay pozisyonda konumlandırılabilmesini mümkün kılan stant bölümleri, klavyeleri tercih edilebilir kılarken bu kombinasyon sayesinde iPad serisi tabletler, dizüstü bir bilgisayar gibi kullanılabiliyor. iPad’lerle uyumlu kalemlerin takılabileceği özel bölmeleri üzerinde bulundurabilen ürünler, tek renkli arka aydınlatmalarıyla, çalışmalarını günün her saatinde sürdürmeyi hedefleyenleri memnun ediyor. Özellikle karanlık ya da loş ışıklı ortamlarda çalışmak isteyenler, arka aydınlatmalı Logitech wireless klavyelere yönelebiliyor.

İçinizdeki Müzikseveri Logitech Ses Sistemi Modelleriyle Ortaya Çıkarın

Türkiye ve dünyada çok kanallı ses sistemleriyle de tanınan Logitech Bluetooth speaker ve kablolu ses sistemleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Yüksek ses çıkış gücü sağlarken yerleştirildiği alanın zarafetini artıran tasarım detaylarıyla gelen modeller; stereo, 2,1 ve 5,1 şeklinde sınıflandırılıyor. Ses kalitesi konusunda rüşdünü ispat eden THX sertifikalı ürünler, temiz tiz ve midlerin yanı sıra oldukça güçlü baslar sunabiliyor. Ayrıca ilgili modeller, ses seviyesi artırılsa dahi herhangi bir çatlama ve benzeri ses bozulmasına uğramadan berrak sesler oluşturabiliyor. Woofer hoparlörleri için açılan hava portları aracılığıyla kabin içerisinde oluşan basıncı dengeli şekilde dışarı aktaran ve basların, daha derin hazırlanmasını mümkün kılan 2,1 ve 5,1 ses sistemleri, müzik dinleme süreçlerinin yanında, film izleme ve oyun oynama süreçlerinde de görev alabiliyor.

Tercih edilen ürüne göre ses, bas ve tiz kontrol tuşları uzaktan kumanda üzerinde ya da doğrudan hoparlör üzerinde bulunabiliyor. Kimi modellerde yer alan kablolu uzaktan kumanda sistemleri ise kullanıcılara konfor sağlıyor. Ses ürünleri konusunda da yenilikçiliği elden bırakmayan Logitech ses bombası çözümleriyle teknoloji ve müzik tutkunlarının ilgisini çekiyor. Tamamen taşınabilir olan, küçük boyutlarına karşın yüksek seviyede ses sunan modeller, kapalı ortamlarda tatmin edici kalitede sesler eşliğinde müzik ve podcast içeriği takip etmek isteyenlere sesleniyor. Televizyon, telefon, bilgisayar, müzik çalar gibi birimlerle eşleştirilerek kullanılabilen ürünler, markanın en sevilen ses çözümleri arasında bulunuyor.

Logitech headset modelleri ise kurumsal müşteri temsilciliklerinde kullanılan, mikrofonlu kulaklık setlerini içerebiliyor. Bilgisayarların yanı sıra mobil cihazlarla birlikte de değerlendirilebilen ürünler, sürücü olarak isimlendirilen hoparlör bölümünden özellikle insan sesini çok net ve anlaşılır şekilde veriyor. Kulak üstü formda üretilen ürünlerin kafa bantları ve mikrofonları kolayca özelleştirilebiliyor. Gelişmiş Logitech kamera çözümleri ve temel düzeyde yayınlar için uygunluk gösteren Logitech Webcam modellerini de kutu içeriğinde sunabilen headset’ler, video konferans süreçlerinde görev alabiliyor.

Logitech, kulaklık konusunda asıl uzmanlığını ise oyunculara yönelik kulaklık modelleriyle gösteriyor. Oyuncuların, hem oyunlardaki ses efektlerini ve müzikleri en iyi şekilde işitebilmelerini sağlarken hem de takım arkadaşlarıyla iletişim kurabilmelerine imkân tanıyan Logitech gaming kulaklık modelleri, kablolu veya kablosuz formda olabiliyor. Kulağı kaplayan yapıda üretilen ve geniş sürücüleriyle oldukça güçlü sesler sunan Logitech oyuncu kulaklığı çeşitleri, ayarlanabilir kafa bantları ve mikrofonlarıyla konforlu bir kullanım süreci yaşatıyor. Tercih edilen modele bağlı olarak kulaklık yastıkları, hafızalı köpükten üretilen ve uzun soluklu kullanımlarda herhangi bir şekilde rahatsızlık yaşatmayan modeller, mini ses kartı ve ön tanımlı ekolayzır seçenekleriyle gelebiliyor. Bu sayede ürünlerin kullanıldığı bilgisayarın ses kartı çok iyi olmasa da elde edilen ses, daima üst kalitede oluyor.

Oyunlardaki çevresel seslere önem veren, rakiplerini, adımlarıyla tespit etmek isteyen oyun tutkunlarının yönelebilecekleri ürünlerden bazıları, profesyonel oyuncular tarafından da kullanılabiliyor. Logitech’in sunduğu yazılımlarla yönetilebilen Logitech gaming kulaklık modelleri, oyuncuların favorisi olan RGB LED aydınlatmaları da taşıyabiliyor. Yazılım aracılığıyla aydınlatma formu ve sıklığı değiştirilebilen kulaklıklar, oyun tutkunlarına ekstra motivasyon kazandırabiliyor. Logitech kulak içi kulaklık çözümleri ise oyuncu kulaklığı kategorisinde yer almıyor.

Logitech Çevre Birimleriyle Oyunlarda Rakiplerinizi Geride Bırakın

Yeni nesil rekabetçi oyunlarda el göz koordinasyonu ve bireysel yetenek kadar, oyun esnasında başvurulan ekipmanlar da önem kazanıyor. Çok yetenekli ve milisaniyeler içerisinde tepki verebilen oyuncular, ortalama çevre birimleriyle hedefledikleri başarıyı elde edemeyebiliyor. Bu nedenle, özellikle online oyunlarda rakiplerine karşı üstünlük kurma amacıyla yola çıkan ve gelecekte birer profesyonel oyuncu olmayı arzu edenler, Logitech’in geliştirdiği oyuncu ekipmanlarından yararlanabiliyor. Logitech kol, Logitech oyun konsolu şeklinde adlandırılan kontrolcüler, Logitech set çözümleri, ekipmanlardan bazılarını teşkil ediyor.

Her oyunda mutlak suretle kullanılması gereken ve oyun harici zamanlarda da kullanıcıların, konforlu bir bilgisayar tecrübesi yaşayabilmelerine hizmet eden Logitech gaming klavye çeşitleri, standart klavyelerden farklı olarak daha dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Oyuncuların başvurabilecekleri “G” tuşlarıyla zenginleştirilen, tek renkli ya da RGB LED arka aydınlatmayla güçlendirilen Logitech oyuncu klavyesi modelleri, mekanik ve membran yapıda olabiliyor. Logitech mekanik klavye çözümleri, oyunlarda maksimum hassasiyeti yakalamak isteyen ve milisaniyeler içerisinde çok etkileyici hamleler gerçekleştirebilen oyuncuların beklentilerine yanıt veriyor. Kullanılan anahtar teknolojisine bağlı olarak ses seviyesi ve hareket mesafesi değişiklik gösterebilen klavyelerin satın alınmadan önce teknik özelliklerinin dikkatle incelenmesi ve oynanan oyunlar gözetilerek en uygun ürünün edinilmesi tavsiye ediliyor.

Membran yapıdaki Logitech gaming klavye modelleri de mekanik formdaki ürünlere yaklaşan bir performans ve verimlilik sağlıyor. Tuş basma hissiyatı açısından mekanik klavyeleri andıran membran klavyeler, Logitech’in G Hub yazılımıyla kontrol edilebiliyor. RGB LED aydınlatmalarından tuş fonksiyon atamaları ve programlamaları, G Hub yazılımıyla kolayca gerçekleştirilebiliyor. Bilgisayarda kurulu olan oyunları otomatik olarak tanımlayan ve oyunlarla özdeşleşen ön ayarların klavye, fare gibi birimlerle değerlendirilebilmesine imkân tanıyan G Hub, kimi oyunlardaki değişkenleri, Logitech gaming keyboard modellerine yansıtabiliyor. Örneğin, oynanan oyundaki karakterin sağlık düzeyi azaldığında klavyenin aydınlatmaları kırmızı renkte artıp azalarak yanıyor; karakterin peşine polisler düştüğünde mavi ve kırmızı renkler peşi sıra yanıp sönebiliyor; karakterleri temsil eden renkler, klavyede sabit şekilde belirebiliyor. Bu ve benzeri unsurlar, Logitech gaming keyboard modellerine değer katıyor ve pek çok oyuncu için tercih nedeni oluyor.

Logitech mouse pad çeşitleriyle en iyi verim alınarak değerlendirilebilen Logitech oyuncu mouse modelleri ise MOBA, FPS ve aksiyon oyunlarıyla zaman geçirenlerin, en önemli silahlarından birine dönüşüyor. Özel tasarımları ve dayanıklı tabanları sayesinde rahatça kavranıp etkili şekilde kullanılabilen Logitech gaming mouse çeşitleri, klasik farelerden farklı olarak çok sayıda ekstra tuş bulundurabiliyor. Fonksiyonları özelleştirilebilen tuşlardan bazıları, farelerdeki DPI ayarlarının değiştirilebilmesini mümkün kılıyor. Fare imlecinin ekrandaki hızını, artırılıp azaltılabilmesine olanak tanıyan değiştirilebilir DPI özelliği, birçok oyuncunun, yüksek çözünürlüklü ekranlarda oyun oynarken hayatını kolaylaştırıyor. Düşük DPI’lı fareler, daha fazla fiziksel efor sarf ederek imlecin ya da oyundaki karakterin görüntülendiği kameranın hareket ettirilebilmesine neden olurken yüksek DPI’lı fareler, küçük bir bilek hareketiyle imlecin uzun mesafe kaydırılabilmesini veya kameranın daha geniş açıda değiştirilebilmesini sağlıyor. DPI seçenekleri G Hub üzerinden değiştirilebiliyor ve profiller çerçevesinde belirli döngülerle kısıtlanabiliyor.

Optik, lazer ve Logitech’e özgü HERO algılayıcılar kullanarak yüzey taraması gerçekleştiren Logitech gaming fare çözümleri, en hassas bilek hareketlerinin bile ekrana yansımasını mümkün hâle getiriyor. Özellikle taktik FPS türü oyunlarla zaman geçiren oyun tutkunlarının ve FPS oyunlarında sniper sınıfında olan oyuncuların silah hâkimiyetlerini en üst düzeye taşımalarına yardım eden ürünler, üzerlerinde bulunabilen RGB LED aydınlatmalarla, oyun sürecinin daha keyifli olmasına katkıda bulunuyor. Logitech USB alıcı aracılığıyla kablosuz özelliğe kavuşan Logitech gaming mouse modelleri, kendi içlerinde bulunan bataryalarıyla ya da haricen takılabilecek pillerle çalıştırılabiliyor. Kullanılmadığı anlarda kendini devre dışı bırakan ve hareket ettirildiği anda tekrar etkinleşen ürünler, oldukça düşük seviyede enerji harcıyor.

Simülasyonların Gerçekçi Dünyasına Logitech Ekipmanlarıyla Adım Atın

Yarış, çiftçilik, uçuş ve uzay simülasyonu türündeki oyunların tutkunu olanların gereksinimlerini bilen ve ürün gamını bu doğrultuda güçlendiren Logitech kol çeşitleri ve setleri ile oyun tutkunlarını memnun ediyor. Hem bilgisayar hem de oyun konsollarıyla uyumlu yapıdaki Logitech direksiyon seti modelleri, araç sürüş hissinin en iyi şekilde yaşanabilmesini sağlıyor. Gelişmiş titreşim mekanizması sayesinde oyunda aracın yol dışına çıkması ve çarpma gibi etkileri gerçekçi şekilde yansıtan Logitech direksiyon çeşitleri, üzerlerinde bulunan tuşlarla oyunlardaki diğer değişkenlerin yönetilebilmesine olanak veriyor. Vites ve pedal gibi ayrıntılara da sahip olan ürünler, yarış ve araç sürüş simülasyonlarının vazgeçilmezi oluyor.

Kendini traktör üstünde gibi hissetmek isteyen ve kontrol panelleri aracılığıyla oyundaki aracın tüm işlevlerini, fiziksel olarak yönetmeyi planlayan oyun meraklıları ise çiftçilik simülasyonlarına özel Logitech gaming araçlarından yararlanıyor. Direksiyon, vites, pedal ve çok tuşlu kontrol panelleriyle zenginleştirilen ürünler, dünyanın en çok oynanan çiftçilik simülasyonlarıyla tam uyumluluk gösteriyor. Ayrıca ürünlerdeki tuşlar kolayca programlanabiliyor.

Farklı türlerdeki oyunları, Logitech oyuncu klavyesi ve oyun farelerinden bağımsız şekilde oynayabilmeyi hedefleyenlerin alışveriş listelerine ise Logitech PC oyun kolu ve gamepad modelleri giriyor. Ürünlerini özenle geliştiren Logitech oyun konsolu kontrolcüsü gibi olan Logitech joystick ve gamepad’leri ile konforlu bir oyun süreci vadediyor. Logitech konsol olarak nitelendirilen ancak oyuncu ekipmanı sınıfında bulunan; Logitech PC oyun kolu ve çok yönlü değerlendirilebilen Logitech set çeşitleri, markanın hazırladığı yazılımlarla yönetilebiliyor.

Şayet siz de bilgisayarınızı etkin şekilde kullanmayı arzu ediyor, dijital oyunlarla geçirdiğiniz zamanlardan daha fazla keyif almayı istiyorsanız, markanın hazırladığı ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli Trendyol’da hemen satın alabilirsiniz.