İlgili Kategoriler
Isıtma Kapasitesi
Fiyat
Enerji Sınıfı - Isıtma
Enerji Sınıfı - Soğutma
Tip
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Wi-Fi Özelliği
Özel Filtreler
Ürün Puanı
"

Mitsubishi Klima

" araması için 34 sonuç listeleniyor

Havanızı Değiştirecek Mitsubishi Klima Modelleri Trendyol'da!

Mitsubishi Electric, yüzyılı aşkın tecrübesi ve Japon kalitesi ile son derece başarılı ürünler tasarlar. Klima konusundaki uzmanlığını çoktan kanıtlamış olan Mitsubishi, ortamı ısıtmak veya serinletmek için bir cihaza ihtiyacı olanların ilk tercihleri arasındadır. Klima, tüm ısıtma ve soğutma faaliyetlerini gerçekleştirebilme özelliği sayesinde son derece pratik bir üründür. Yaşam alanlarında; güvenilir, sağlıklı, uzun ömürlü ve çevre dostu bir klima kullanmak oldukça önemlidir. Mitsubishi klimalar, kullanıcıya tüm bu özellikleri ve daha fazlasını sunar.

İhtiyacınıza Göre Mitsubishi Klima Modelleri

İhtiyacınıza Göre Mitsubishi Klima Modelleri

Mitsubishi Electric klima modelleri arasında her ihtiyaca uygun birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Örneğin Mitsubishi Heavy klimaların hava akış sistemleri, aerodinamik analiz teknolojisiyle tasarlanır. Jet motorlarında da kullanılan bu teknoloji sayesinde klima, çok daha hızlı çalışır ve bunu yaparken yorulmaz. Mitsubishi VRF klima olarak da bilinen bu modelde bulunan otomatik hesaplama özelliğiyle iç ve dış ortam ısısını algılayan cihaz, çalışma ve sıcaklık ayarını kendi belirler. Bu sayede bulunduğunuz ortamı ideal şekilde iklimlendirir.

Markanın yeni modellerinden olan Mitsubishi Hare klimalar, düşük karbondioksit değeri sayesinde çevreci bir kullanım sunar. Düşük enerji tüketimi sağlayan R32 soğutucusu ve yeniden kullanılabilir boru teknolojisi ile Mitsubishi Hare, çevreye duyarlıdır. Mitsubishi Diamond serisi klimalar ise A+++ enerji sınıfına dâhil olması sayesinde hem çevre hem de bütçe dostudur. Mitsubishi Diamond klima fiyatları diğer serilerden daha yüksek görünse de bu cihazlar düşük miktarda enerji harcayarak yüksek verime ulaşır ve uzun vadede tasarruf sağlar.

Mitsubishi klimaların büyük çoğunluğu inverter özelliğe sahiptir. Klasik klimalar oda sıcaklığına bağlı olarak durur ve bir süre sonra yeniden çalışır. Inverter klimalarda ise kompresör durmak yerine yavaşlar ve kendini düşük devirde rölantiye alarak kesintisiz çalışır. Mitsubishi inverter klimalar, odanız sıcakken birden soğuk hava üflemeye başlamaz veya yaz günlerinde serinleme keyfinizi gölgelemez.

Klimalar, çoğunlukla iç ve dış olmak üzere iki üniteden meydana gelir. Halk arasında bilinen şekliyle iç ünite klimanın kendisi, dış kısım ise motorudur. Çift ünite kullanılmasının sebebi doğru hava akışını sağlamaktır. Ancak bazı tarihî binalarda veya özel yapılarda dış ünitenin monte edilebileceği bir alan bulunmaz. Mitsubishi dış ünitesiz klimalar sayesinde artık bu yapıları da rahatlıkla ısıtıp soğutabilirsiniz.

Klimaların ısıtma ve soğutma kapasiteleri BTU/h ile ölçülür. BTU, klimanın 1 saatte ortamdan taşıdığı ısı miktarıdır. Kaç BTU/h değerine sahip bir cihaza ihtiyacınız olduğunu farklı faktörlere göre belirleyebilirsiniz. Örneğin ılıman bölgelerde küçük bir alanı ısıtmak isterseniz Mitsubishi klima 9000 BTU seçeneklerine yönelebilirsiniz. Sıcak bir coğrafyada büyük alanları soğutmak için ise Mitsubishi klima 24000 BTU gücüyle sizin için uygun olabilir. Soğuk şehirlerde küçük alanları ısıtmak için Mitsubishi klima 12000 BTU değeriyle yeterli performansı sağlar. Aynı bölgede daha büyük bir alanı ısıtmak için ise Mitsubishi klima 18000 BTU seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Mitsubishi Klima Modellerinin Fonksiyonları Nelerdir?

Mitsubishi Klima Modellerinin Fonksiyonları Nelerdir?

Mitsubishi Electric klima özellikleri oldukça çeşitlidir. Tüm Mitsubishi cihazların temelde beş fonksiyonu bulunur. Bunlar; enerji tasarrufu, konforlu hava akışı, temiz çalışma ve filtre, konfor ve kolaylık, bakım ve korumadır. Mitsubishi multi klimalar, birçok fonksiyonu ve farklı modları aynı anda çalıştırabilir.

Mitsubishi klimaların enerji tasarrufu fonksiyonları arasında ilk olarak inverter frekansını kendiliğinden ayarlayan akıllı otomatik mod yer alır. Canlı hareketlerini algılayarak klimanın gereksiz çalışmasını önleyen sensör ve oda sıcaklığını okuyan eco mod beraber çalıştığında cihaz, enerji tasarrufu sağlar. Aynı zamanda Mitsubishi klimalar, odada insan olmadığında çalışmayı durduran otomatik kapanma moduna sahiptir. Mitsubishi klima modları mevsime göre de ayarlanabilir. Mitsubishi klima yaz ve kış modları sayesinde farklı hava koşullarında konfor sağlar.

Mitsubishi klimaların konforlu hava akışı fonksiyonları arasında jet teknoloji ve tek bir tuşla ideal ısıtma veya soğutma modelini seçebileceğiniz 3D auto özelliği mevcuttur. Uygun kanat hareketlerini belirleyen Auto Flap yani otomatik salınım özelliği de yine bu fonksiyonlardan biridir. Bunlarla beraber Mitsubishi klimalarda aşağı/yukarı ve sağa/sola salınım fonksiyonu ile kanat hafızası bulunur.

Markaya ait klimalar alerjik değildir ve bu cihazların kendi kendini temizleyebilme özelliği bulunur. Klimaların alerjen filtresi sayesinde ortamdaki polen, toz, hayvan tüyü gibi maddeler etkisiz hâle getirilir. Mitsubishi klima, clean modu ve fotokatalitik yıkanabilir koku önleyici filtreleri yardımıyla bulunduğu ortamın havasını daima temiz tutar. Klimanın sökülebilir panelleri sayesinde dilediğiniz temizlik ve bakım işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu özellikler, cihazın temiz çalışma ve filtre fonksiyonları arasında yer alır.

Mitsubishi klimanın konfor ve kolaylık fonksiyonları arasında; ortamdaki fazla nemi alma, çabuk ısınma ve soğuma, sessiz çalışma ve gece koruması özellikleri bulunur. Gece koruması fonksiyonu sayesinde özellikle soğuk coğrafyalarda siz evde olmasanız bile cihazınız konforlu bir ortam sağlar. Böylece dışarıdan eve girdiğinizde ılık bir yuva ile karşılaşırsınız. Haftalık programlama, 24 saat aç/kapa özelliği, uyku modu ve on/off zamanlayıcı da yine konfor ve kolaylık fonksiyonları arasında yer alır. Cihazın sunduğu diğer kolaylıklardan faydalanarak ön çalışma ve ayar özelliklerini aktive edebilir, çocuk kilidini kullanabilir veya LED ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca klimanın üzerinde uzaktan kumandanın bozulması durumunda kullanabileceğiniz manuel açma/kapama tuşu mevcuttur.

Mitsubishi klima uzaktan kontrol için MELCloud adında bir bulut server sistemi kullanır. Kablosuz internet yardımıyla çalışan bu sistem sayesinde klimanızın yanında değilken bile cihazı kontrol edebilirsiniz. Mitsubishi Wi-Fi klimalar sayesinde sıcak yaz günlerinde evinize gelmeden önce odanızı soğutabilir ve beklemeye gerek kalmadan serinliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Mitsubishi klima fiyatları da cihazın fonksiyonlarına göre değişkenlik gösterir. Örneğin Mitsubishi çift üniteli klima fiyatları teklilere göre daha uygundur. Mitsubishi kaset tipi klima fiyatlarının ise diğer modellere göre daha farklı seyrettiğini söylemek mümkündür.

Mitsubishi Klima Modellerini Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mitsubishi Klima Modellerini Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Birbirinden farklı klima modellerden hangisini seçeceğinize karar verirken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. İlk olarak kullanacağınız alana uygun seçim yapmanız gerekir. Salon, yatak odası gibi ev bölümleri veya ofisiniz için arayıştaysanız Mitsubishi duvar tipi klimaları tercih edebilirsiniz. Mağaza, kütüphane, sahne gibi geniş alanlar için ise Mitsubishi salon tipi klimalar doğru seçenek olabilir. Geniş alanlar için aynı zamanda Mitsubishi büyük klima modellerine de göz atabilirsiniz. Dar bir alanı ısıtmaya veya soğutmaya çalışıyorsanız ya da cihazı yerleştirmek için uygun duvarınız bile yoksa çözüm Mitsubishi tavan tipi klimalardır. Tavana asacağınız bu klimalar sayesinde yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Klima alırken ortamın dekorasyonuna uygun seçimler yapmanız da önemlidir. Örneğin açık renklerin kullanıldığı bir ortam için Mitsubishi gri klima modellerini tercih edebilirsiniz. Koyu renklerin yoğunlukta olduğu dekorasyonlara ise Mitsubishi siyah klimalar çok yakışır.

Enerji tasarrufunun ve çevre duyarlılığının önem kazandığı günümüzde, Mitsubishi A sınıfı klimaları seçmeye özen gösterebilirsiniz. Hatta Mitsubishi A+++ klimalarla hem tasarruf sağlar hem de doğaya karşı sorumluluğunuzu yerine getirirsiniz. Tüm Mitsubishi klimaları Trendyol üzerinden inceleyerek kararınızı verebilir ve dilediğiniz cihazı güvenle satın alabilirsiniz.