Mitsubishi

Evinizi Ferahlatacak Klimanın Adresi Mitsubishi Klima

Mitsubishi klima, klima sektöründe birçok kullanıcı tarafından tercih edilen göz önündeki markaların arasında yer almaktadır. Yazın sıcak günlerde, kışın ise soğuk günlerde daima yanınızda olan klimalar ile kullanıcıların memnuniyetini göz önüne alarak önemli markalar arasında yer alabilmeyi başarmıştır. Sıcaklığın normalden fazla ya da az olması rahatsız edici olabilmektedir. Nem düzeyinin dengesinin bozulması boğazda kuruluk ya da uyku haline neden olacaktır. Bulunduğunuz yerin havasının temiz ve taze olması gerekmektedir. Havada uçuşan minik tozlar, sigara dumanı, polenler gibi zararlı maddelerin filtre edilmesi ortamdaki havanın temizlenmesini sağlayacaktır. Klimalar da kirli havayı götürecek hafif bir hava dolaşımını sağlayacaktır. Ancak önemli noktalardan biri klimanın yazın tavana kışın ise yere doğru üfleyecek şekilde çalıştırılması önerilmektedir. Klimanın monte edileceği yerin ısıtma ve soğutma ihtiyacının tam olarak belirlenmesi, klima seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan biri olarak ilk sırada yer almaktadır. Yüksek kapasiteye sahip olması doğru bir klima seçtiğiniz anlamına gelmemektedir. Salon tipi mi, odalar için mi yoksa bir mağazanın içi için mi gibi mekân özelliklerine göre değişmektedir. Aynı zamanda binanın hangi yöne doğru baktığı ve yalıtım durumu gibi faktörler de klima seçimlerini etkilemektedir. Bunları baz aldığımızda doğru klima seçimi enerji tasarrufu da sağlayacaktır. Klimanın kullanılacağı odada iç ünite, dış üniteye kolaylıkla ulaşabilecek şekilde bir duvara monte edilip konumlandırılmalıdır. İç ünitenin su tesisatı, elektrik tesisatına da yakın olması fazlasıyla önemlidir. Gelişen teknoloji ile enerji tasarrufu sağlayan klimalar oldukça rağbet görmektedir. Örneğin, bir zamanlayıcı ile klimanın sadece ihtiyaç duyulacağı zamanlarda çalışmasını sağlamak tasarruf sağlayacaktır. Mitsubishi klima modelleri arasında yer alan Mitsubishi electric klima gibi A+++ enerji sınıfındaki yeni nesil klimalar, uzaktan akıllı telefon, bilgisayar ya da tablet kullanarak klimanın internet vasıtasıyla kontrolü sağlanmaktadır. Klimayı açmak, kapatmak, sıcaklık ayarı, odanın sıcaklığını görmek ya da bir arıza olduğunda haberdar olmak gibi birçok işlemi yapabilmektedir. Klimanın durumunu mobil olarak kontrol edebilme imkânı açık mı kaldı yoksa kapalı mı şeklindeki endişelere de son verecektir. Böylece klimaları kullanmakta zorluk yaşayabilecek kişiler için de kolaylık sağlayacaktır.

Mitsubishi Klima ile Salonunuzu Ferahlatın

Ülkemizde birçok bölgede klimaya ihtiyaç duyulmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde ya da arabalarda klima kullanımı oldukça fazladır. Yazın artan sıcaklar ve kışın yaşanan soğuk havalar nedeniyle evinizin yaz kış en temel ihtiyaçları arasında yer alan klimalar ile yazın rahat bir nefes alacak kışın ise sıcacık evinizde keyifli vakitler geçirebileceksiniz. Ancak yaşam alanlarınızın temiz havaya sahip olmasını istiyorsanız bakteri, virüs tozlar ve alerjenlerden uzak tutmak için teknolojik filtreler kullanmak gerekmektedir. Bu nedenle filtrelerin ne kadar iyi olduğu ve hava temizleme cihazları ile eş değer ve üstün olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok küçük parçacıkları dahi filtreleyebilecek A sınıfı derecelendirme ile temizleyebilecek klimalar tavsiye edilmektedir. Örneğin, Mitsubishi inverter klima ile %50 enerji tasarrufu sağlamaktadır ve uzak mesafelere dahi homojen bir hava akışını sağlamaktadır. Aynı zamanda oluşabilecek kötü kokuların önüne geçmektedir. Kendi kendini temizleme özelliği ile hava kalitesinin korunmasına da yardımcı olmaktadır. Üst düzey teknik özellikleriyle yaz kış konforlu bir kullanım mümkün kılmaktadır. Yüksek verimlilik sunan çevre dostu bu model aynı zamanda zararlı maddelerin çevreye yayılmasına da engel olmaktadır. Mitsubishi inverter klima fiyatları kalite ve performans olarak incelendiğinde, öne çıkan modeller arasında yer almaktadır. Birçok kullanıcı için kalitesi ve performansı göz önünde bulundurulduğunda, fiyatlarının karşılığını verdiği görülmektedir. Oldukça fazla yorum alan bir üründür. Mitsubishi heavy klima da diğer Mitsubishi klima modelleri gibi enerji tasarrufu sağlamaktadır ve başarılı performans sağlayan teknik özelliklere sahiptir. Fuzzy otomatik modu ile iç ve dış ortam sıcaklıkları hesaplanmaktadır ve kendi çalışma modu ile sıcaklık ayarını belirlemektedir. Kanat salınım yaparken istediğiniz herhangi bir açıda durdurabilir ve kanat hafızası sayesinde son konumundaki açıdan tekrar çalışmaya devam edecektir. Salınım açılarını dik ya da yatay olarak ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda kendi kendini temizleme özelliği sayesinde iç ünite, çalışması bittikten sonra devreye girecek ve 2 saat süresince temizleme işlemi devam edecektir. Ortamdaki nemi alma özelliği de bulunmaktadır. On/off zamanlayıcı ile istenilen sıcaklığın zamanında açılıp kapanması sağlanmaktadır. Ek olarak mikrobilgisayar sayesinde otomatik olarak arıza teşhisini de yapabilmektedir. Bunun yanında olası bir elektrik kesintisinde cihazın elektrik devreye tekrar girdiğinde yeniden başlamasını sağlayacaktır. Birbirinden farklı model ve ürün çeşitleriyle Mitsubishi klimalar ile evinizin odalarında, özellikle gün boyu vakit geçirdiğiniz salonlarınızda ve de oturma odalarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Mitsubishi Klima ile Rahat Kumanda Kullanımı

Klima kumandası ile cihazınızı kullanırken kumandanın iç mekân ünitesindeki alıcıya doğru yöneltilmesi gereklidir. Mitsubishi klima kumandası ile birçok işlevi uygulayabilirsiniz. Oda sıcaklığını ayarlama, klima kanatlarının yatay ya da dikey olarak ayarlanması, zamanlayıcı gibi özelliklerini rahatlıkla yönetebilirsiniz. Klima kumandalarını kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Bunlardan ilki kumandayı düşürmemeniz ve darbelere maruz kalmamasını sağlamaktır. Ayrıca ıslatılmaması ve fazla nemli ortamlarda bırakılmaması gerekmektedir. Tercihinize göre tutacağı duvara monte ederek yerini sabitleyebilir ve kaybolmamasını ya da zarar görmemesini sağlayabilirsiniz. Öneri olarak, düğmelere basmak için sivri nesneler kullanmamanız ve ünitelerin giriş çıkışlarının önünü asla kapatmamanız ve örtmemeniz gereklidir. Mitsubishi klima ayarları satın alma işleminden hemen sonra gelecek olan montaj ekibinin klimanızın montajını gerçekleştirmesiyle size detaylı olarak anlatılacaktır. Uzaktan kumanda ile oda sıcaklıklarını dilediğiniz gibi nasıl ayarlayabileceğiniz, zamanlayıcıyı nasıl kullanabileceğiniz ya da kanatların salınımını nasıl ayarlayabileceğiniz gibi modelin sahip oldukları nitelikleri öğrenebileceksiniz. Kullanım kılavuzu sayesinde de kullanımı son derece kolay uzaktan kumandanız ile Mitsubishi klima sıcak ayarı dilediğiniz şekilde yapılabilecektir. Yazın istediğiniz serinliğe, kışın da istediğiniz sıcaklığa ayarlayarak uygun gördüğünüz derecelerde ayarlama yapabilirsiniz. Klimalarınızın bakımları da asla ihmal edilmemelidir. Doğru klima, doğru montaj ve doğru kullanım olsa da performansını uzun yıllar boyunca koruyup kullanabilmek için periyodik olarak bakımlarının yapılması gereklidir. Yetkili servis tarafından sezon öncesi yapılması önerilmektedir. Bakım işlemlerinde birçok parça kontrolden geçirilmektedir. Bunların arasında filtrelerin gözden geçirilmesi önemli bir yer almaktadır. Filtreler ne kadar temiz ise soluyacağınız hava da o kadar taze ve temiz olacaktır. Bakımlarının yapılmasıyla ayrıca ısıtma ve soğutma kapasitesini korumuş aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlamış olacaksınız. Böylece cihazınızın ömrünü de uzatmış olacaksınız. Mitsubishi klima resetleme işlemi sezon başında ya da elektrik kesintisi sonrasında devreye girmektedir. Yetkili servisi aramadan önce birkaç adımda kendiniz yeniden başlatma işlemini yapabilirsiniz. Sıfırlama düğmesi ile 3 saniye boyunca sürekli basılı tutup sonrasında bırakmanız birkaç dakika sonra aynı işlemi aynı süreyle tekrarlamanız yeterli olacaktır. Klimanız üç bip sesiyle cevap verecektir. Bu şekilde resetleme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Mitsubishi Klima Modelleriyle Seçiminizi Yapın

Mitsubishi klima 24000 modeli enerji sınıfı A sınıfı bir klimadır. İç mekanlarınızda istediğiniz sıcaklığı rahatça elde etmenize olanak sağlamaktadır. Yüksek kalite standartlarına sahiptir. Birçok kullanışlı teknik özellikleri ile birçok kullanıcı tarafından beğenilerek tercih ettiği klimalar arasında yer almaktadır. Çalışma verimliliği açısından oldukça yüksek bir performansı bulunmaktadır. A enerji sınıfında bulunması nedeniyle, enerji tasarrufu sağlayarak bütçenize ve doğaya da olumlu katkılarda bulunmanıza yardımcı olmaktadır. Doğaya bir diğer katkısı da ozona zarar vermeyen özel bir tasarıma sahip olmasıdır. Uzun süre kullanımda kendisini rölantiye alacak ve böylece daha az enerji tüketimi gerçekleşecektir. Gürültü kirliliğine neden olacak ses çıkarmayacak ve sessiz çalışma sistemi ile huzurlu bir ortam yaratarak çalışmaya devam edecektir. Montaj ve kurulum şekli duvar tipi klimalar arasında yer almaktadır. Anti alerjik özellikleri sayesinde bulunduğu yerin havasını da temizler ve sağlığınızı koruma altına alır. Oldukça estetik ve hoş bir tasarıma sahip olan klima, ağırlık olarak da hafif bir üründür. Böylece odalarda da ağırlık oluşturmamaktadır. Mitsubishi klima 9000 modeli genel olarak küçük işletmelerde, evlerde ve iş yerlerinde kullanılan duvar tipi klimalardır. Hem ekonomik hem de kaliteli bir model olarak istenilen ısıtma ve soğutma değerleri sağlanabilmektedir. Avantajları arasında ayarlanan sıcaklık seviyesine hızlı bir şekilde ulaşabilmesi, tozları etkin bir şekilde toplayabilmesi, elektrik kesintisinden sonra otomatik olarak tekrar başlaması, az enerji ile yüksek performans sağlaması ilk olarak sayılabilmektedir. Kumandalı kullanımı sayesinde ve otomatik programlama özellikleri ile konfor sağlamaktadır. Mitsubishi klima 16000 modelleri de büyük evlerde, iş yerlerinde, hastane odalarında ya da kamu binalarında kullanılmaktadır. Hijyen özellikleriyle iç rahatlığıyla kullanılmaktadır. Az enerji ile yüksek verimlilik sunar ve ozona zarar vermezler. Panelleri değiştirilebilir panellerdir ve böylece her zaman temiz ve taze hava üfler. Sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Ayarlanan sıcaklığa hemen ulaşabilir. Otomatik programlama özelliklerine sahiptir. Kolay montaj özelliği sunmaktadır. Elektrik kesintilerinde elektrik tekrar geldikten sonra çalışmaya kaldığı yerden devam etmektedir. Evinizde, iş yerinizde kullanılacak alanın boyutlarına göre klima seçimi yapmanız doğru kapasiteye sahip klimaları kullanmanız son derece önemlidir. Gerekli olan kapasiteden farklı bir klima seçilecek olursa yeterli ısıtma ya da soğutma yapılamayacaktır.

Mitsubishi Klima Tercih Edilen Modelleriyle Ön Planda

Mitsubishi klima salon tipi modeller, genel olarak geniş olan mekanlarda, iş yerlerinde ve üretim ya da hizmet merkezlerinde kullanılmakta olan klima çeşitleridir. Dikey şekilde kullanılmakta olan salon tipi klima çeşitleri, genelde mağazalar, toplantı salonları, konser alanları, okullar ve dershaneler, hastaneler, sağlık ocakları ve belediye binaları şeklinde geniş hacimli mekanlar ve alanlar için kullanılmaktadır. Ek ısıtıcıları bulunan salon tipi klima çeşitleri hızlı çalışan ve güçlü fan sistemi kullanarak homojen şekilde hava dağılımını yaparlar. Aynı zamanda düşük derecede dış ortam sıcaklıklarında dahi problemsiz olarak çalışabilirler. Geniş yapıdaki evlerde de çalışma sağlayan Mitsubishi salon tipi klima modelleri, düşük derecede ortam sıcaklıklarında problemsiz şekilde çalışırken, aynı zamanda kolay şekilde taşınma ve montaj seçenekleriyle birlikte kolay kurulum avantajı sağlarlar. Çok hızlı şekilde çalışabilen, 24 saat esasına dayalı iyon yayan, gün içerisinde açılma ve kapama zaman aralıkları ayarlaması da mümkün olan Mitsubishi salon tipi klimalar ile minimum seviyede enerji harcayarak maksimum derecede fayda sağlarlar. Geniş mekân ve alanlar için kusursuz bir çözüm olan Mitsubishi salon tipi klimalar ile yaşam alanlarınızın havasını isteklerinize göre değiştirmeniz mümkündür. Bütün ailenizle, işyerlerinizdeki çalışma arkadaşlarınızla ve müşterilerinizle birlikte kaliteli bir şekilde iklimlendirmeye sahip alanlarda kaliteli zaman geçirebilirsiniz. VRF klimalardan bahsedecek olursak, Mitsubishi VRF klima cihazlarının genel özelliklerini düşük ses seviyelerinde çalışması, uygun ısının çok hızlı bir şekilde sağlanması ve etrafa hızlı şekilde yayılması, merkezi ve bireysel klima sistemlerine alternatif olarak tek seçenek olması, dış ünitelerin diğerlerine göre daha hafif olması olarak sıralayabiliriz. VRF klimaların kullanım yerlerine örnek olarak, alışveriş merkezleri, hastaneler, oteller ve oda sayısı fazla villalar gibi yerleri sayabiliriz. Mitsubishi VRF klima sistemleri, çevreye duyarlı çalışan ve enerji verimliliğini ileri düzeyde tutan klima sistemleridir. Mitsubishi klima 12000 BTU modelleri, duvar tipi, salon tipi ve de multi klima iç ��nite modelleri olarak karşımıza çıkarlar. A sınıfı olan duvar tipinde 12.000 btu klimalar en fazla 30 metrekare, en az 20 metrekare olan alanlar için ideal bir ısıtma ya da soğutma kapasitesine sahiptirler. Mitsubishi klima 18000 BTU’luk inverter klima modellerinde enerji verimliliğine göre bakıldığında, yüksek verimlilik ön plandadır. Bu özellikle, dış ortam sıcaklığı değişikliğe uğradıkça klimanızın çalışma performansı da buna göre değişime uğrayarak verim oranları daha fazla artacak ve elektrik tüketimleri minimum düzeye inecektir. Kapasitesi artırılmış seviyede olan ısı değiştiricisi ve de yüksek verimlilik oluşturan DC motor ile optimum performans ileri seviyede enerji tasarrufu sağlanır. Enerji verimliliği sayesinde çevrenin korunmasında da büyük katkılar sağlanmıştır.

Mitsubishi Klima Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mitsubishi klima modellerini genel olarak sıralayacak olursak ev tipi, ticari tip ve VRF uygulamaları olarak sıralayabiliriz. Mitsubishi electric klima fiyatları kullanacağınız alanın büyüklüğü ve ihtiyacınız olacak özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Evinizde kullanmak isteyeceğiniz odanızın, salonun büyüklüğüne göre aynı, iş yerinizin büyüklüğüne göre ayrı model ve özelliklerde klima seçimi yapmak ihtiyacınıza yönelik nokta atışını yapmanızı sağlayacaktır. Böylece hem yazın hem de kışın klimanızı kullanmaktan son derece memnun kalmış olacaksınız. Mitsubishi klima yorum kısmına gelecek olursak, klima satın almak isteyen kişilerin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Kullanıcıları tarafından kalite ve güven konusunda tam not almayı başarabilen Mitsubishi klimalar, yüksek derece kaliteli performansları ve özellikle az enerji harcayarak tasarruf sağlama özellikleriyle tercih sebebi olmuşlardır. Yüksek enerji verimliliği sayesinde de faturalar konusunda her zaman bütçe dostu olmuşlardır. Bu yüzden birçok kullanıcı tarafından tercih edilen markalar arasında yerini her zaman korumayı başarabilmiştir. Mitsubishi klima fiyatları, klimaların performansına, kalitesine ve enerji verimliliğine göre değerlendirildiğinde kullanıcılar tarafından cazip olarak değerlendirilmiştir. Her yıl geliştirerek sektöre sunmuş olduğu klimaları, A sınıfı yüksek enerji verimliliği, yıllara ve ortam şartlarına çok iyi şekilde dayanması sebebiyle en çok tercih edilen klima markalarının başında gelmektedir. Diğer bir öne çıkan özelliği de zararlı durumda olan maddelerin çevreye yayılmasını engelleyebilmek için bütün Mitsubishi Heavy modelleri içeriğinde kurşun barındırmayan lehimleme yöntemi ile üretilirler. Bu yöntem, üretim esnasında yüksek lehim dereceleri gerektirdiğinden dolayı pratik uygulamalara zorluklar getirmiş olsa da güvenilirlik açısından riske atılmamış olur. Mitsubishi klima kampanya süreçleri de kullanıcılar tarafından dikkatle takip edilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen internet aracılığıyla arama motorları üzerinden güncel kampanya bilgilerini takip edebilir, dilerseniz size uygun fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. Telefonunuzdaki uygulama üzerinden ya da internetteki arama motorları üzerinden Mitsubishi klima model ve fiyat içeriklerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Hayatınızda önemli bir işlevi olan klima modellerini inceleyip sizin için en uygun klimayı uygulama üzerinden sepetinize ekleyerek ödeme koşulları ile anında dilediğiniz klimaya sahip olabileceksiniz.