İlgili Kategoriler
Renk
Tip
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Mobilya Ayağı

" araması için 8483 sonuç listeleniyor

Birbirinden Şık Mobilya Ayağı Modelleri Sizi Bekliyor

Hayatın her alanında kullanılan mobilyaları şık gösteren birçok etken bulunur. Bunların başlıcası olan mobilya ayağı, farklı model ve çeşitleri ile evlerinizin tarzını önemli ölçüde etkiler. Sadece tasarım olarak değil yardımcı bir malzeme olarak da kullanılan mobilya ayağı modelleri, ihtiyaçlarınızı karşılamada yardımcı rol üstlenir. Salonunuzdaki şık koltuk takımının yere yakın olmasından şikayetçi iseniz 5, 8, 10, 12, 15, 20, 25, 30, 40 cm mobilya ayağı uzunluklarından seçip koltuğunuzun yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Farklı marka ve modellerde bulabileceğiniz bu ürün, yuvarlak, üçgen, gold, krom, kaydırmaz, tekerlekli, açılı, retro, ham, gri, şeffaf, düz mobilya ayağı seçenekleri ile her türden mobilya ile uyum sağlar. Koltuk takımları, sehpalar ve yataklar gibi farklı çeşitte mobilyalarda kullanıma uygundur.

Mobilya Ayağı Modelleri

Mobilya Ayağı Modelleri

Birçok farklı modeli bulunan mobilya ayağı seçeneği arasından evinize ve ihtiyacınıza uygun olanı seçmeniz önemlidir. Mobilya ayağı ahşap modeli şık tasarımı ve farklı renk seçenekleri sayesinde evinize farklı bir hava katar. Sağlamlıktan ödün vermeyen kullanıcılara ise mobilya ayağı metal modeli tavsiye edilir. Metal yapısı sayesinde herhangi bir kırılma ve bükülme sorunları ile karşılaşmazsınız. Mobilya ayağı plastik modelleri ise ahşap zeminler için idealdir. Bu ürün sayesinde zeminde herhangi bir çizilme olmadan mobilyanızı istediğiniz gibi yer değiştirebilirsiniz. Evin tasarımını sürekli değiştiren ve yenilikçi tarza sahip kullanıcılar ayarlanabilir mobilya ayağını tercih ederek avantaj sağlar. Bu model sayesinde dilediğiniz zaman mobilyalarınızı yükseltebilir, dilediğiniz zaman yere yakın şekilde kullanabilirsiniz. Ev temizliğine önem verenler için mobilya ayağı yükseltici ise bir numaralı yardımcı haline gelir. Temizlik sırasında mobilyalarınızı yerden yükselterek temizliği daha kolay şekilde yapmanıza imkan verir.

Evinizi Daha Zarif Gösteren Mobilya Ayağı

Evinizi Daha Zarif Gösteren Mobilya Ayağı

Herkesin tarzı farklıdır ve bu durum mobilyalara da yansır. Kimileri yerden yüksek mobilyalar tercih ederken kimileri ise yere yakın tercih eder. Ayarlı mobilya ayağı sayesinde zevkinize göre ayar yapmanız mümkün hale gelir. Farklı renk seçenekleri de bulunan bu ürünler arasından mobilya ayağı beyaz rengi en sevilenler arasında yerini alır. Dilerseniz ayakları farklı renklerde alarak evinizi daha zarif gösterebilirsiniz. Mobilya ayağı siyah renk ve beyaz renk birbirine en yakın iki arkadaş gibi davranarak evinize farklı bir hava katarlar. Diğer yandan evde mobilyaların yerini değiştirirken ya da taşınırken yardımınıza koşan geçmeli mobilya ayağı ve vidalı mobilya ayağı dilediğiniz zaman rahatça sökülüp takılması sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Uzun mobilya ayağını yatak, koltuk takımı ve berjer gibi ürünlerde kullanarak daha zarif bir tarz elde edebilirsiniz. Bununla beraber L, U, orta, sehpa mobilya ayağı da zarif görüntüsü sayesinde ev dekorasyonunuzu tamamlayıcı niteliktedir.

Mobilya Ayağı Fiyatları

Mobilya Ayağı Fiyatları

Dekoratif mobilya ayağı alırken dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunur. Bunların bir tanesi de fiyatlarıdır. İhtiyacınız olanı ve nerede kullanacağınızı belirlemeniz, tasarruf etmeniz açısından çok önemlidir. Mobilya ayakları çeşitleri ve modelleri bu konuda size yardımcı olur. Evinize uygun modeli bulduğunuz zaman en uygun fiyatlı markayı bumanız daha rahat olur. Sabit mobilya ayakları yerine ayarlanabilir mobilya ayakları tercih etmeniz kullanım açısından daha özgür bir alan açmanıza yarar. Diğer yandan mobilya dolap ayağı, dolaplarınızı yerden yüksekte tutarak olası darbelerden korur. Bu sayede eşyalarınıza hem dekoratif bir hava katar hem de uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bu işlemi yüksek mobilya ayağı ile de yapmanız mümkündür. Koltuk takımları ve yataklarınızı olası çizilme ve eskime durumlarından korurken, yerden yüksek görüntüsü sayesinde evinize ayrı bir hava katabilirsiniz. Ahşap mobilya ayağı fiyatları ve plastik mobilya ayağı fiyatları arasında da farklar oluşur. Ahşap ürünler kalitesi ile biraz daha pahalıdır. Plastik ürünler ise hem daha ucuz hem daha kullanışlıdır. Siz de dilediğiniz mobilya destek ayağını Trendyol’un ayrıcalıklı dünyasında bulabilir, geniş fiyat aralıkları arasından bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Mobilya Ayağı Nerede Satılır?

Mobilyaların yüksekliğini değiştirmek, yüksekliği indirmek ve çıkarmak için kullanılan mobilya ayaklarının tüm modellerine ve renk seçeneklerine Trendyol ile ulaşabilirsiniz. Mobilyaları tamamlayan, renkleri ile ufak görünseler de oldukça farklılık katan mobilya ayakları bulunur. Mobilyaların yüksekliğini değiştirirken tasarımıyla odanın havasını da olumlu yönde etkileyecek modeller arasından seçim yapılabilir. İstenilen boy ve renkteki mobilya ayakları oldukça kullanışlı bir deneyim sunar. İnce, kalın, kahverengi, altın gibi birbirinden farklı model ve rengi bulunan mobilya ayaklarını Trendyol’dan inceleyebilir, tasarımlar arasından mobilyanıza uygun olanı belirleyerek satın alabilirsiniz.

Mobilya Ayağı Kaç CM Olmalıdır?

Mobilya ayağının kaç cm olması gerektiği, kullanılacağı mobilya parçasının türüne, tasarımına ve kullanım amacına bağlıdır. Bir yemek masasının ayağı genellikle 70-76 cm arasında olabilirken bir kahve masasının ayağı 40-50 cm arasında olabilir. Koltukların ayak yükseklikleri ise oturma yüksekliği, ergonomi ve rahatlık açısından önemlidir ve genellikle 20-45 cm arasında değişebilir. Mobilya ayağı uzunluğu mobilyanın genel yüksekli ve kullanılacağı zemin dikkate alarak belirlenmeli ve buna göre seçim yapılmalıdır. Kullanışlı olmalarının yanı sıra dekora da destek olan mobilya ayaklarının boyu, temizliğin daha rahat yapılabilmesi için de önemlidir. 5, 6, 8 cm ve daha pek çok boy seçeneği bulunan mobilya ayakları arasından ihtiyaca yönelik bir seçim yapılabilir.

Mobilya Ayak Çeşitleri Nelerdir?

Mobilya ayak çeşitleri arasında ilk akla gelen ahşap ayaklardır. Ahşap mobilya ayakları doğal ve sıcak bir görünüme sahiptir. Farklı ahşap türleri; düz, konik, yuvarlak veya oymalı şekillerde olabilir. Ahşap ayaklar genellikle koltuklar, masalar, sandalyeler ve dolaplar gibi mobilyalarda kullanılır. Metal mobilya ayakları ise modern ve endüstriyel bir görünüm sağlar. Çelik, demir veya alüminyum gibi farklı metallerden üretilen ayaklar; masa, sandalye, TV ünitesi ve raf gibi mobilyalarda kullanılır. Genellikle temperli cam veya kristal camdan yapılan ayaklar, modern veya çağdaş tarzda mobilyalar için uygun olabilir. Dökme demir mobilya ayakları ise rustik ve antika bir görünüm sağlamasıyla dikkat çeker. Masalar, sandalyeler, banklar ve bahçe mobilyaları gibi farklı türde mobilyalar için tercih edilebilir.