placeholder
"

Nutella

" araması için 177 sonuç listeleniyor
Nutella Mini 25 Gram
HIZLI TESLİMAT
NutellaMini 25 Gram
(64)
Mini 25 Gram
15 TL
Sepete Git
Nutella Çikolata 630 gr
NutellaÇikolata 630 gr
(51)
Çikolata 630 gr
54,45 TL
Sepete Git

Nutella

Nutella

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı sofralarının ve gün içindeki atıştırmalıkların vazgeçilmez ürünü Nutella, içerdiği besin öğeleri ve lezzeti ile beğeni topluyor. Dünya çapında büyük bir üne sahip olan Nutella ürünleri, doyurucu yapısıyla her yaştan insanın tercih ettiği bir ürün olarak öne çıkıyor. Başta artık klasik haline gelmiş Nutella kavanoz olmak üzere markanın tüm ürünleri aynı lezzet düzeyine ve sağlıklı içeriğe sahip bulunuyor.

Trendyol’da Nutella online satış ve sipariş seçenekleri kaçırılmayacak fırsatlar sunabiliyor. İtalya’da kurulan ve bir İtalyan markası olarak meşhur olan Nutella üretim yeri ve boyutlarından bağımsız olarak en çok Fransa’da tüketiliyor. Fransızların yanı sıra Almanlar ve İtalyanlar da bu çok özel ürünün tüketiminde ikinci ve üçüncü sırayı paylaşıyorlar. Halen dünyanın 75’ten fazla ülkesinde piyasada olan ve yaygın biçimde tüketilen markaya özel bir gün de bulunuyor. Dünya Nutella Günü olarak ilan edilen 5 Şubat günü dünyanın pek çok yerinde tatlı etkinliklerle kutlanıyor. İkonik bir marka olarak dünyanın büyük bölümünde tanınan ve kalplerde özel bir yere sahip olan marka, özellikle çocuklar ve kadınlar tarafından büyük bir beğeniyle tüketiliyor. Markanın ürünleri günlük tüketimin yanında özel paketlerle hediyelik eşya olarak da düşünülebiliyor.

Nutella indirim, online satış ve toptan satış alternatifleri için Trendyol’un incelenmesi ve istenilen ürünlerin en uygun koşullarla satın alınması tavsiye ediliyor. Nutella kampanya dönemlerinde çok daha cazip fiyatlarla satın alınabilirken, Nutella 1 kg boyutundaki büyük seçenekleriyle kalabalık ailelerin ilk tercihi oluyor. Ailelerin büyüklüğüne ve tercihine göre minik Nutella gibi ürünler de tercih edilebiliyor. Nutella toptan satış ve sipariş olanaklarıyla da dönemsel olarak büyük fırsatlar sunabiliyor.

Kakao Sıkıntısından Doğan Eşsiz Lezzet

Dünyanın en sevilen ürünleri arkasında yer alan Nutella çeşitleri, tarihi ile de dikkat çekici bir hikâye sunuyor. İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan olağanüstü sıkıntılı günlerde Avrupa ülkelerinde büyük bir kakao sıkıntısı baş gösteriyor. Savaşa bağlı olarak dünya genelinde yaşanan yıkım kakao tedarik zincirinde aksamaya yol açınca İtalyan pasta şefi olan Pietro Ferrero özel bir formül geliştiriyor. Kakaonun yanı sıra bol miktarda şeker ve fındıktan oluşan bu özel formül Nutella tarihi açısından bir dönüm noktası oluşturuyor. Kakao bulmak zor olduğu için bir miktar kakao ile bol miktarda çikolata lezzeti sunan bu özel karışım, ekmek üzerine kolaylıkla sürülebilir bir kıvama getiriliyor. Savaş bittikten tam 1 sene sonra 14 Mayıs 1946 tarihinde resmi olarak kurulan Ferrero Şirketi’nin ardından pasta ustası Pietro Ferrero’nun oğlu olan Michele Ferrero babasının formülünü geliştirmek için yoğun bir çaba içine geriyor. Uzun ve titiz bir çalışma sürecinin ardından tam kıvamını tutturan fındıklı ve şekerli çikolata ezmesi, kavanozda satılabilecek hale geliyor.

Kavanoz içinde piyasaya sürülen ilk kakaolu fındık kreması olan Nutella böylece dünya çapında üne kavuşacağı serüvenine başlıyor. Bugün dünyanın dört bir tarafında milyonlarca insan tarafından kahvaltılarda ve ara öğünlerde tüketilen, pek çok tatlının içinde kendine yer bulabilen Nutella ürünleri böylece doğmuş oluyor. Dünya savaşı sonrasının yoksulluk ve kıtlık günlerinde içerdiği zengin mineral ve protein yapısı ile insanların sağlıklı beslenmesine katkıda bulunan kakaolu fındık kreması, ayrıca yüzleri gülümseten formülüyle mutluluk verici bir gıda olarak kısa sürede büyük beğeni topluyor. Piyasaya ilk çıktığı günden itibaren aşk, tutku ve mutluluk ile özdeş kılınan Nutella tarihi boyunca en iyi ham maddelerin kullanıldığı ve formülünün titizlikle korunduğu büyük bir markaya dönüşüyor.

Nutella kuruluş tarihi, üretim yeri ve anlamı konusunda merak içinde olanlar, fındık manasına gelen “nut” ve Latince’de tatlı anlamını taşıyan “ella” sözcüklerinin birleşmesinden oluştuğunu kolayca öğrenebiliyor. Aslında başlarda adı Pasta Gianduja olan bu özel ürünün adı 1964 yılında şimdiki halini alıyor. Nutella kuruluş tarihi ve anlamı “fındık” ve “tatlı” kelimelerinin birleşiminden oluşsa da, bu sözcük uzunca bir süredir kendi başına anlam taşıyan bir “marka”yı çağrıştırıyor.

Kahvaltıların ve Ara Öğünlerin Vazgeçilmez Gıdası

Günün ilk öğünü olan ve bu nedenle yoğun enerji içeren besinlerin tercih edildiği kahvaltılarda mini Nutella sıklıkla tercih ediliyor. Enerji ve içerdiği besinlerin yüksekliği dışında lezzetli olması ve mutluluk hormonu salgılanmasını sağlaması ile de bilinen Nutella fiyat bakımından da herkesin rahatlıkla erişebileceği bir düzeyde bulunuyor.

Nutella çeşitleri kahvaltıda tüketildiğinde kişinin gün içinde enerjik ve daha mutlu olmasını sağlıyor. Keyif verici etkisi küçük Nutella ürünü tüketildiğinde dahi kendini gösteriyor, insanlar etrafına pozitif enerji yaymaya başlıyor. Nutella çeşitleri bir çok değişik biçimde tüketilebiliyor. Krema kıvamına sahip olan ürün, en yaygın biçimde ekmeğin üzerine sürülerek yeniyor. Ekmek, bisküvi gibi tahıl ürünleri ile birleştiğinde daha da doyurucu bir etki sunan kakaolu fındık kreması, istendiğinde kaşıklanarak da tüketilebiliyor. Nutella kavanoz kapağı açılarak bir iki kaşık alınabiliyor ve böylece çikolata ihtiyacı giderilmiş oluyor. Özel kapağı yeniden kapatılarak ürünün daha uzun süre taze kalması sağlanmış oluyor. Minik Nutella paketleri ve kavanozları simit, açma ve benzeri hamur işi gıdalarla dışarıda öğün yapmaya yarıyor. Küçük Nutella paketleri bu açıdan büyük taşıma kolaylığı sağlıyor ve gıda çantalarında yerini alıyor.

Hem evde, hem de ticari işletmelerde hamur işi ve tatlılarda sıklıkla kullanılan Nutella 1 kg gibi büyük paketlerde satın alınabiliyor. Nutella büyük boy paket ve kutularda satın alındığında daha uygun fiyat seçenekleri sağlanabiliyor. Kızartılmış sıcak ekmeğin arasına sürülerek, Nutella çikolata tostları yapılarak ya da yemek yapmak yerine bol hamur işi ile öğün olarak yenilebiliyor. Nutella büyük boy seçenekleri kek, muffin, waffle, krep gibi pratik tatlılarda kullanmak üzere de tercih ediliyor. Nutella çikolata ürünleri muffin, kurabiye ve kek gibi özel atıştırmalıkların içinde de akışkan bir lezzet yumağı oluşturabiliyor. Modern ve Avrupa kökenli bir lezzet olmasına rağmen geleneksel tatlılar da kakaolu fındık kremasının eşsiz lezzetinden yararlanabiliyor. Sütlaç, baklava ya da künefe gibi geleneksel Anadolu lezzetleri, mini Nutella dokunuşları ile apayrı lezzetler sunabiliyor. Yüzlerce yıllık lezzet geleneklerine çağdaş bir açılım kazandıran bu olağanüstü kakaolu fındık kreması, besin değeri yüksek ama lezzeti pek sevilmeyen ürünlerin tüketimi için de büyük bir işlev üstleniyor. Yulaf, arpa gibi besleyici ve sağlıklı besinler, bu özel kakao ezmesi ile kolayca birer lezzet topuna dönüşebiliyor. Bal, reçel ya da pekmez gibi geleneksel tatlı lezzetlerimiz ile birlikte kahvaltıların vazgeçilmez tatlı unsuru olan ürün, değişmeyen kalitesi ve lezzeti ile kötü sürprizlere asla izin vermiyor.

Her İhtiyaca Uygun Nutella Paketleri

Nutella Türkiye pazarında sevilen lezzetini insanlara ulaştırmak için pek çok paket ve ürün çeşidi sunuyor. Yıllardır sevilen bir lezzet olarak gönüllerde taht kuran markanın kendine has ve asla taklit edilemeyen tadından vazgeçemeyenler sofraları için farklı boy ve büyüklüklerde ürünler tercih edebiliyor. Nutella kutusu ya da farklı kavanoz boyutları farklı ihtiyaçlara hitap edebiliyor. Kalabalık aileler ve çok tüketenler için Nutella 1000 gr ağırlığındaki özel ürünler öne çıkabiliyor. Tıpkı Nutella 1000 gr gibi 750 gr Nutella kavanozları da kalabalık aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Kalabalık aileleri olmasa da bu özel lezzeti yoğun biçimde tüketenler, özellikle de gençler de 750 gr Nutella seçeneğine sıklıkla başvuruyor. Nutella Türkiye tarafından piyasaya sürülen Nutella 630 gram alternatifi de “büyük ile orta arası büyüklük benim için ideal” diyenlere hitap ediyor. Nutella 630 gr kavanoz çeşitlerinden sonra ise 400 gr Nutella, yani orta büyüklükteki kavanozlar geliyor. Günlük kullanım için yeterli olan, toplu koliler halinde alındığında fiyat avantajı da sağlayan 400 gr Nutella ürünleri herkesin bu lezzeti tatması için yeterli büyüklüğü sunuyor.

Daha küçük boyutlarda kakaolu fındık kreması lezzeti arayanlar için Nutella 200 gr ve boyutları küçük diğer seçenekleri tercih edebiliyor. Nutella 200 gr indirim dönemlerinde bolca alınarak istendiği zaman tüketilme fırsatı da veriyor.

Daha mini boyutlarda pek çok gramaj seçeneği de sunan marka, 25 grama kadar düşebilen bu küçük gramajlı ürünleri Nutella kutusu içinde alma imkanı da veriyor. Kavanoz boyu ister büyük, isterse küçük olsun markanın klasikleşmiş ve ikona dönüşmüş kavanoz biçimi değişmiyor. Üzerinde marka ya da logo olmasa dahi kolaylıkla tanınabilen bu ikonik kavanoz, kolay taşıması ve kapağının pratik açılması açılması gibi ekstra kolaylıklar da sağlıyor. Küçük kavanozlar okullarda çocukların besin saati için hazırlanan beslenme çantalarına rahatlıkla sığıyor, piknik ve benzeri aktiviteler için mükemmel bir seçim oluşturuyor. Tadımlık boyutları evde ve çalışma hayatında ara öğünlerde ya da atıştırmalık saatlerinde yenebiliyor.

Nutella Lezzetinin Sağlıklı Kaynakları

Nutella kutusu içine sığan büyük lezzetler yüksek kalitelerini ham maddeden başlayarak tüm üretim aşamalarında uygulanan sıkı kalite politikaları sayesinde koruyabiliyor. Dünyanın en iyi kakaoları, en yüksek kaliteli fındıklarını buluşturan ve yüksek kaliteli ürün kullanmaktan asla vazgeçmeyen marka, doğa dostu bir üretim anlayışı uyguluyor. Sürdürülebilirliği esas alan, doğayı tüketmeyi değil korumayı ön plana alan marka felsefesi, RSPO sertifikalı palm yağı bileşeniyle de bu çizgisini koruyor. Sadece yüzde 100 sertifikalı ve sürdürülebilir yağ kullanan marka, doğal ormanların korunması ve dünya yüzündeki doğa tahribatının en aza indirilmesi için çaba harcıyor.

Eşsiz lezzetini doğal ham madde ürünleriyle koruyan marka, dünyanın farklı bölgelerindeki fındıklardan özenle seçilmiş harmanları kullanıyor. Dünyanın en güzel kakao çekirdeklerini kendi fabrikasında çekerek kullanan marka, fındık kalitesini ise kusursuz Karadeniz fındığı ile sağlıyor.

Dünyanın dört bir yanında her yıl yetişen 4 milyon ton kakaodan özel bir seçim yapan ve yüksek kaliteli kakao kullanan marka, ürünlerinde sadece Batı Afrika’dan getirdiği taze çekirdekleri kullanıyor. Kakao çekirdekleri şirketin Almanya ve İtalya’daki fabrikalarında harmanlanıp, özel işlemlerden geçirildikten sonra dünyanın diğer bölgelerindeki fabrikalara gönderiliyor. Bu sayede markanın ürününü dünyanın neresinde alırsanız alın aynı lezzeti bulmak mümkün olabiliyor. Kakaoyu ve fındığı yüksek kalite ve güvenlik denetimleri uyguladıktan sonra kullanan marka, fındık konusunda fındık konusunda ise Karadeniz’i tercih ediyor. Karadeniz’in işlenmemiş fındıkları Ağustos ve Eylül aylarındaki hasadın ardından kurutulduktan sonra markanın işleme tesislerine götürülüyor. Ayıklama, kalibreleme gibi pek çok aşamadan geçen fındıklara üretimde kullanılmaya hazır hale getiriliyor. Karadeniz’in yanı sıra Güney yarım küredeki ülkelerde de fındık yatırımları yapan marka, palm yağının da en yüksek kalitelisini tercih ediyor. Yüksek kalite ve güvenilir bir yağ olan palm yağı taze palm meyvelerinden sıkılarak elde ediliyor ve markanın kendi tesislerinde son hali verilerek daha sonra kakaolu fındık kreması üretiminde kullanılıyor.

Yüksek Kaliteli Fındık ve Süt Ürünleri

Karadeniz’in sağlıklı ve doğal fındıkları markanın bilinen lezzetinin en önemli unsurlarından birini oluşturuyor. Genetiği Değiştirilmiş ürün kullanmayan ve şeker kaynağı olarak sadece şeker pancarı kullanan marka, yüzde 100 GDO’suz ürünleri ile sağlıklı bir tüketim imkânı veriyor. Kakaolu fındık kremasının içinde fındık, kakao, şeker ve vanilyanın yanı sıra çocukların gelişimi için büyük önem taşıyan süt de bulunuyor. Türkiye’deki üretim tesisleri Manisa ilinde bulunan marka üretimi gereken sütü tamamen yerli üreticilerden karşılıyor. Taze süt ürünlerinden yağsız süt tozu elde edilerek, üretim için sağlıklı bir kaynak haline getiriliyor. Büyük bir titizlikle seçilen yerli üreticilerden alınan sütler kullanılarak, taze sütten yağsız süt tozu elde eden marka, tazelik ve kaliteye büyük önem veriyor. Bütün üretim aşamalarını denetlemeyi ihmal etmeyerek, kalite standardını hep yüksekte tutuyor.

Tadım uzmanlarının denetlediği, sütün tadı ve lezzetinin sürekli denetlendiği üretim aşamalarının ardından kakaolu fındık kreması için gereken süt ürünü sağlanmış oluyor. Üründe kullanılan vanilya aroması, lesitin gibi ürünlerin kalitesine de büyük önem veriliyor. Çoğu Brezilya, Hindistan ve İtalya’da üretilen soya fasulyeleri markanın en önemli lesitin kaynağını oluşturuyor. Üretim süreçleri denetlenmiş ve tamamen GDO'suz olan lesitinleri satın alan marka, tüm süreçleri denetleme yanında GDO analizlerini her aşamada yapıyor ve belgelendiriyor. Vanilya kaynakları için de benzer bir süreç işletiliyor. Üretimde doğal vanilyaya eşdeğer özellikler taşıyan vanilya aroması kullanılıyor ve markanın her kavanozunda aynı oranda vanilya bulunmasına özel dikkat ediliyor.

Çok Özel Nutella Kampanya ve Fiyatları

Marka, 40 yıldan fazla zamandır aynı şeker üreticisi ile çalışıyor ve yüksek kalite standardını koruyor. Yüzde 100 GDO’suz olarak şeker pancarından üretilen şekerler, yüzde 100 yerli şeker pancarı üreticilerinden karşılanıyor. Diğer ham madde kaynakları gibi işleme tesisine giren tüm şeker pancarı kaynaklı ürünler, üretimde kullanılmadan önce denetimlerden geçiriliyor. Sistemli ve detaylı analizlerle üretimde kullanılacak malzemenin fiziki, kimyasal ve biyolojik özellikleri inceleniyor.

Şeker ve vanilya gibi lezzetleri formülündeki özel tada ulaşacak biçimde kullanan Nutella fiyat bakımından herkesi ve her bütçeyi düşünen bir çizgi izliyor. İçeriğindeki maddelerde bulunan yüksek lif ve protein oranları besleyici ve enerji deposu bir ürün ortaya çıkarıyor. Günün her saati rahatlıkla tüketilebilen, enerji ve mutluluk patlaması yapan Nutella gofret, çubuk gibi özel atıştırmalıklar da sunuyor. Nutella gofret ikonik fındıklı kakao kreması lezzeti ile çıtır gofret tadını başarıyla buluşturuyor. Sağlıklı tahıllardan üretilen çubuklar ile birlikte satışa sunulan modeller ise daha pratik bir atıştırmalık imkanı veriyor. Nutella&Go ürünleri leziz bileşimlerle sağlıklı atıştırmalık seçenekleri sunuyor.

Nutella kampanya ve indirim dönemlerinde herkes için oldukça cazip fiyat teklifleri sunuyor. Bütçe dostu fiyatları ve Nutella hediyeleri markanın daha da sevilmesini sağlarken, Nutella kampanya koşulları Trendyol sitesinden takip edilebiliyor. Kutu içinde 15 gramlık küçük plastik paketler halinde satın alma olanağı bulunan ürünler ayrıca özel günlerde hediyelik olarak da düşünülebiliyor. Sevgililer Günü, Anneler Günü, doğum günleri ya da başka özel günlerde tat veren hediye seçenekleri ile öne çıkan marka, içinde peluş oyuncaklar, Seni Seviyorum yazılı kartlar, küçük çikolatalar ve kakaolu fındık kreması kavanozlarının olduğu sepet seçenekleri sunuyor. Ayrıca markanın B-Ready gibi ürünleri de çoklu paketler içinde oldukça uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. Trendyol, Nutella hediyeleri ve kampanyaları dahilinde ideal bir fiyat düzeyi ile kolay satın alma fırsatları sunuyor.