İlgili Kategoriler
Tip
Fiyat
Kontrol Tipi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Oda Termostatı

" araması için 859 sonuç listeleniyor

Kablolu ve Kablosuz Oda Termostatı Çeşitleri

Yaşam alanlarında maksimum huzura ulaşmak için ortamın hava kalitesi oldukça önemlidir. Nefes aldığımız havanın kalitesini etkileyen unsurlar; sıcaklık ve oksijen seviyesi olarak sıralanır. Özellikle kış sezonunda oda sıcaklığını ayarlama konusunda pratik sağlamak için oda termostatları üretilmiştir. Oda termostatı, yaşam alanlarında verimli bir sıcaklık yönetimi sunmak üzere özenle geliştirilmiştir. Termostatlar, kombi ve benzeri ısıtma ünitelerinde sıklıkla kullanılır. Akıllı cihazlar ortamın sıcaklığını otomatik olarak algılar. Akabinde ısı istenen seviyeye ulaştığında ünitede açma ve kapama uygulayarak sıcaklığı sabit tutmaya çalışırlar.

Sıcaklık ünitelerinin gerektiği kadar çalışmasını sağlayan oda termostatları tasarruf etmenize yardımcı olur. Yeterli seviyeye geldiğinde ısı kaynağını direkt olarak durduran termostat, enerji kaybını ortadan kaldırır. Böylece yaşam alanlarında hava dengesini sağladığı gibi doğal kaynakları korumayı da başarır. Trendyol’da farklı firmaların ürettiği yüzlerce oda termostatı bulunur. Termostatlar kendi içerisinde marka, model ve kontrol tipine göre farklı kategorilere ayrılır. Ürünlere göz atarken tercihlerden uzaklaşmamak için arama sınırlandırma aracını kullanabilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınızı karşılayan termostat modellerini kısa sürede bulabilirsiniz.Verdiğiniz siparişler kısa sürede adresinize teslim edilir. Böylece ürünü yaşam alanlarında vakit kaybetmeden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oda Termostatı

Oda Termostatı

Oda termostatı ortamın ısınma sistemini kontrol ederek, iç mekanların sıcaklık verimliliğini ve beraberinde konforunu optimize eder. Oda termostatları sıcaklığı algılayarak ortamdaki ısı derecesine göre sistemi otomatik olarak açar veya kapatır. Doğal gaz oda termostatı çeşitleri, belirli bir sistem modeliyle çalışmak üzere tasarlanır. Ev ya da iş yerindeki sıcaklık derecesini kontrol edip ayarlamak söz konusu olduğunda, kaliteli bir termostat enerji ve çevre dostu ısı yönetimi çözümleri sunar. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda yüksek performans sunan donanımlarla üretilen; manuel oda termostatı, programlanabilir oda termostatı ya da akıllı oda termostatı modelleri ile enerji faturalarınızdan önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Oda Termostatları Hakkında Merak Edilenler

Oda Termostatları Hakkında Merak Edilenler

Oda termostatları hakkında daha detaylı bilgi sunmadan önce “Oda termostatı nedir?” tanımlamasını yapmak gerekir. Oda termostatları; dış ortamdaki sıcaklığa bağlı olarak soğutucunun iç bölmelerinin sıcaklığının istenilen düzeyde tutulmasını sağlayan, genel olarak ısıtıcı ve soğutucu sistemlerinde kullanılan elektronik cihazlardır. Yine akıllara gelen noktalardan biri olan “Oda termostatı nasıl çalışır?” sorusuna, "Oda termostatlarındaki çalışma şekli çeşitlerine göre değişiklik gösterir ancak termostatlar genel olarak ortamdaki ısı seviyesi belirli bir seviyenin üstüne çıktığında ya da belirli bir değerin altına indiğinde devreye girerek sistemi çalıştırır ya da durdurur," gibi bir yanıt verilebilir.

Bunun yanında oda termostatları hakkında merak edilen konulardan bir diğeri de “Oda termostatı ne işe yarar?” sorusudur. Oda termostatları kombinin ısıtma derecesini kontrol etmeye ve enerji tasarrufu sağlamaya yarar. Bu aşamada akıllara gelen “Oda termostatı tasarruf sağlar mı?” sorusuna genel hatlarıyla yanıtlamak gerekir. Ortam sıcaklığının ayarlanan derecede tutulmasını mümkün kılar ve bu özelliğiyle termostat yüksek enerji kullanımını engeller ve tasarruf sağlar.

Oda termostatları satın alındıktan sonra kullanıcılar nasıl monte edeceklerini ve nereye kuracaklarını da merak eder. Bu bakımdan termostat alırken ve aldıktan sonra akıllara gelen “Oda termostatı nasıl bağlanır?” ve “Oda termostatı nereye konmalı?” gibi merak edilen konuları açıklamak gerekir. Modelden modele ve termostan sistemine göre değişiklik gösterse de genel olarak doğru sıcaklık kontrolü sağlaması için oda termostatları, yerden yaklaşık 1,5 - 2 metre yüksekliğe, hava akımından çok etkilenmeyen bir noktaya monte edilir.

Oda termostatlarında derece ayarı tasarruf sağlamak açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle kullanıcılar “Oda termostatı kaç dereceye ayarlanmalı?” sorusunun yanıtını merak eder. Oda termostatları belirlenmiş olan dünya standartlarına göre gündüz 22 derece ve gece de 18 dereceye ayarlanmalıdır. Bu derece soğuk kış günlerinde olması gereken ideal sıcaklık ayarıdır. Eğer bundan daha yüksek derecede ayarlanırsa yakıt harcaması artar ve tasarruf sağlanmaz. Bu noktada akıllara “Oda termostatı kaç derece olmalı?” sorusu gelebilir. Oda termostatlarının sıcaklık ayarı gündüz 22 derece ve gece de 18 derece olmalıdır. Bunun yanında oda termostatlarının hassasiyet dereceleri de alınmak istenen verimi etkileyen önemli özelliklerden biridir. Hassasiyet dereceleri oda termostatı markası, modeli ve teknik donanımları doğrultusunda farklılık gösterir. Bunun yanında oda termostatı hassasiyet dereceleri de merak edilen konulardan biridir ve “Oda termostatı hassasiyet derecesi ne olmalı?” ve “0.1 hassasiyetli oda termostatı nasıl verimli kullanılır?” konuları da detaylı olarak açıklanmalıdır. Ev için tercih edilen oda termostatlarında hassasiyet derecesi 0.1 olmalıdır. 0.1 hassasiyetli oda termostatı 0.2 hassasiyetli oda termostatı ile kıyaslandığında sıcaklığı ve tasarrufu sağlaması bakımından büyük fayda sağlar. Ev ortamında doğru yere monte edilerek kullanılması 0.1 hassasiyete sahip oda termostatının verimli kullanılmasını sağlar.

Oda termostatlarında derece ayarlama işlemi de kullanıcıların merak ettiği noktalardan biridir. Doğru derece ayarlaması, termostat sayesinde elde edilecek tasarruf oranını artırır ve bunun yanında soğuk kış günlerinin konforlu geçmesini sağlar. Bu noktada merak edilen “Oda termostat dereceleri ayarı nasıl yapılır?” sorusuna yanıt vermek gerekir. Oda termostatı ayarlama işlemi termostat modeline göre manuel ya da otomatik olarak yapılır. Ancak her model termostat üzerinden yapılacak sıcaklık ayarı mutlaka gündüz 22 derece ve gece de 18 derece olmalıdır. Bu sıcaklık derecesi düşünüldüğünde “Oda termostatı gece kullanırken kombi kaç derece olmalı?” merak edilen noktalardan biridir. Gündüz 22 dereceye ayarlanan sıcaklığın gece 18 derece yapılması ideal bir seçim olur.

Dijital Oda Termostatı Modellerinin Kullanımı

Dijital Oda Termostatı Modellerinin Kullanımı

Teknoloji alanındaki gelişmelerle markalar inovatif özelliklere sahip oda termostatı seçeneklerini kullanıcıların beğenisine sunar. İnovatif üretim anlayışıyla tasarlanmış oda termostatları arasında en dikkat çekenlerden biri olan öğrenme modlu oda termostatları Android oda termostatı olarak da bilinir. Çalıştırması ve ayarlama yapması oldukça kolaydır. Android oda termostatı kullananların yorumları incelendiğinde kolay ve güvenilir çalışma sistemine sahip olduğu görülür. Kablosuz çalışma sistemi ile donatılır ve kullanıldığı alandaki internete bağlanarak çalışır. Kurulduğu andan itibaren ortamdaki nemi ve sıcaklığı ölçer ve ideal sıcaklığı bulana kadar klimanın çalışmasını sağlar. Oda termostatında akıllara gelen “Öğrenme modlu oda termostatı nasıl kapatılır?” sorusunun yanıtını bilmek isteyen kullanıcılar için açıklamak gerekir. Öğrenme modlu oda termostatları ilk ayarlamadan sonra kendi kendine çalışır ve odadaki ideal sıcaklığı bulana dek klimanın çalışmasını sağlayarak otomatik olarak kapanır. Oda termostatlarında ergonomi sunan bir model de uzaktan kumanlılardır. Uzaktan kumandalı oda termostatı kullanıcıların belirli bir mesafe aralığından komut verebilmesine imkân tanır. Bu sayede pratik bir kullanım sağlarlar. Klima oda termostatlarında da bu özelliğe rastlamak mümkündür.

Oda termostatları ile ilgili akıllara gelen noktalardan biri olan “Oda termostatı avantajlı mı?” sorusunu da açıklamak gerekir. Oda termostatlarının yaşam alanlarında kullanılmasıyla %10’a varan yakıt tasarrufu sağlanır. Bu da enerji tüketiminin fazla olduğu kış aylarında sıcaklığı sabit tutar ve faturalarda önemli ölçüde azalma yaratır. Ancak termostatların doğru çalışması ve tasarrufa yardımcı olması için doğru yere monte edilmesi gerekir. Termostatın sıcaklığı doğru bir şekilde hissedebileceği nokta ile konforlu ve az maliyetli kış günleri geçirebilirsiniz.

Oda Termostatı Modelleri Kaliteli Vakit Geçirmenizi Sağlıyor

Oda Termostatı Modelleri Kaliteli Vakit Geçirmenizi Sağlıyor

Oda termostat modelleri kullanıcılara geniş seçenekler ve yenilikçi teknolojiler sunar. Modeller arasında öne çıkan dijital kablolu oda termostatı yazılım kartı üzerinde bulunan özel sistem sensörleri ile daha hassas ölçüm özelliğine sahiptir. Oda termostatlarında kablolu ve kablosuz model alternatifleri bulunur. Haftalık programlı oda termostatı uygulaması işlevi de gören dijital termostatlar, planlı tasarruf sunar. Mekanik yani analog oda termostatı modellerine göre daha çok tercih edilen dijital oda termostatı kolay kullanım ve daha iyi tasarruf sağlar.

Kablolu oda termostatı modellerinde termostat ile kombi arasına kablo hattı çekilir bu nedenle oda termostatını başka bir odaya taşımak mümkün değildir. Bu bakımdan kablolu oda termostatı tercih etmeden önce monte edilecek yerin iyi belirlenmesi gerekir. Bunun yanında kablosuz oda termostatı modelleri ise genel olarak verici ve alıcı olmak üzere iki farklı üniteden oluşur. Kablosuz termostat oda termostatının üzerinden bulunan alıcı ünite kombiye monte edilir ve kombi ile termostat arasındaki bağlantı bu şekilde sağlanır. Kombiye bağlandığı gibi kömürlü kazan oda termostatı bağlantısı da sağlanır. Kablosuz sistemde çalışan bu modeller evin her alanına götürülerek konumlandırılabilir.

Kablo kullanımı gerektirmeyen modeller arasında modülasyonlu kablosuz termostat da yer alır. Bu cihaz oda sıcaklığı bilgisini termostata iletir ve bu sayede kombiyi ne zaman çalışıp ne zaman duracağı konusunda yönlendirir. Bu sayede kombi gerçek oda sıcaklığını baz alarak modülasyon yapar ve çalışma hızını buna göre ayarlar. Bunun yanında akıllı oda termostatı kablosuz modelleri pille ya da adaptörler çalışan alternatiflere sahiptir. Akıllı oda termostatı kablosuz termostatlar evin internetine bağlanarak çalışır ve tüm özellikleri otomatik olarak işler. Tüm kombilere uyumlu pilli oda termostatı daha fazla tasarruf sağlaması nedeniyle öne çıkan bir modeldir. Yoğuşmalı kombi oda termostatı çeşitleri arasında da evin internetini kullanarak bağlantı sağlayan modeller mevcuttur.

Bluetooth oda termostatı modeli konumlandırıldığı oda içerisindeki sıcaklığı belli bir seviyeye ulaştırır ve belirli bir seviyeye ulaşan sıcaklığı uzun süre korur. Kombiye Bluetooth ile bağlanarak ve sürekli kontrol ederek oda sıcaklığını ideal seviyede tutar ve evi ani sıcaklık değişimlerinden korur. Bunun yanında WiFi oda termostatı da aynı sistemde çalışarak %20 enerji tasarrufu sağlar.

Tasarrufun En Pratik Yolu Oda Termostatından Geçiyor

Tasarrufun En Pratik Yolu Oda Termostatından Geçiyor

Tasarrufun en pratik yolu olan oda termostatı faydaları ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Oda termostatları ısıtma cihazına bilgi vererek ideal sıcaklığı ayarlar. Kablosuz, kablolu ve programlanabilir özellikte termostat modelleri vardır. Oda termostatın faydaları arasında en dikkat çeken enerji tasarrufu sağlamasıdır. Modele göre değişen tasarruf miktarı ile kullanıcılar soğuk kış günlerini konforla ve tasarrufla geçirir. Oda sıcaklığının ideal seviyeye gelmesini sağlayan termostatlar en soğuk kış günlerinde bile yaşam alanlarının sıcak olmasına yardım eder.

Oda termostatı tasarruf özelliğinden dolayı geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılır. Çalışma ve sıcaklık bakımından hassas oda termostatı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Oda termostatı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken ilk nota kombi ile uyumlu olup olmadığıdır. On/off oda termostatı, modülasyonlu oda termostatı, Wi-Fi destekli oda termostatı, dış hava sıcaklığına bağlı çalışan oda termostatı seçenekleri arasından bağlanacak kombi ile uyumlu model ve sistemde olan alternatif seçilmelidir. Uygun model seçiminden sonra çalışma sistemi, uzaktan erişim desteği sunup sunmadığı, montaj ve kullanım kolaylığı ve enerji tasarruf düzeyi gibi noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Oda termostatlarının çalışma sistemleri özellikleri ve oda termostatı kullanımı biçimlerine göre farklılık gösterir. Oda termostatları genel olarak ısıtma ve soğutma sistemlerini kontrol eder ancak hem soğutma hem de ısıtma yapan termostatlar da bulunur. Sadece ısıtma sistemlerini kontrol etme ve ayarlama amacıyla kullanılan oda termostatları, herhangi bir arıza durumunda tank içinde bulunan suyun aniden yükselmesi durumunda ısıtıcıya giden enerjiyi devre dışı bırakır. Oda termostatları bu sayede suyun olması gereken seviyeden daha çok ısınmasını engeller ve güvenli kullanım deneyimi sunar. Soğutma sistemlerini kontrol etme ve ayarlama amacıyla kullanılan oda termostatları, soğutucu olması gereken soğukluk seviyesine ulaştığında kompresörü devre dışı bırakır. Sonrasında sıcaklık yükseldiğinde de kompresörü yeniden çalıştırır. Bu sayede gereksiz yere enerji tüketilmesini önler ve yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar.

Kullanımı son derece kolay olan oda termostatı haftalık program özelliğine sahip özel bir sistemle çalışır ve tercih edilen sıcaklık değerleri kullanıcı tarafından önceden sisteme girilir. Bunun yanında ayarlama yapılan program sistemine göre oda termostatında istenilen zamanda istenildiği gibi açma-kapama işlemi yapılabilir. Buna ek olarak kullanıcının evde, dışarıda ya da uykuda olma durumuna göre de önceden ayarlama opsiyonu bulunur.

Oda termostatı ile çalışan bir kombinin istenilen oda sıcaklığını sağlaması için yapılması gereken basit işlemler bulunur. Önce istenilen sıcaklığı sağlamak amacıyla oda termostat üzerindeki seçenekler arasında kullanıcı için ideal olan sıcaklık derecesi seçilir. Bu işlem sonrasında oda termostat kumanda merkezi ortam ısısı derecesini algılar ve kombiye çalış komutu verir. Değişen sıcaklık seviyelerine göre yeniden ayarlama yapılmasına gerek olmaz.

Oda Termostatı Fiyatları Her Bütçeye Hitap Ediyor

Oda Termostatı Fiyatları Her Bütçeye Hitap Ediyor

Online platformlarda onlarca marka ve yüzlerce ürün seçeneği arasından kullanıcılar en kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimi yaşamak ister. Oda termostatı fiyatları da her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri sunar. Fiyatlar ürünün markasına, modeline, özelliğine, teknik donanımlarına, çalışma sistemine ve diğer özelliklerine göre farklılık gösterir. Markalar ürün fiyatlarını ürünlerin teknik özelliklerine göre de belirler. Oda termostatı markaları ürün seçeneklerini teknolojik gelişmeler ve kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda geliştirir ve kullanıcılardan tam not alır. Yenilikçi teknolojilerle geliştirilen oda termostatları kaliteli malzemeleri ile uzun ömürlü kullanım deneyimi sunar.

Termostat alıp deneyimleyen kullanıcılar tarafından oluşturulan oda termostatı tavsiye ve yorumları oda termostatı almayı düşünen ve seçenekleri değerlendiren kullanıcılara ürün özelinde kapsamlı bilgi sunar. Oda termostatı yorumları ile fiyat/performans değerlendirmesi de yapılabilir. Bunun yanında markaların belirli dönemlerde uyguladığı indirim ve kampanyaları cazip fiyatlı oda termostat alışveriş deneyimi yaşatır.

Online alışverişin ayrıcalıklı dünyasında markalar özel teknik donanımlara sahip ürünlerini kullanıcılarla buluşturur. Markalar teknoloji kapsamında ve yenilikçi tasarım anlayışıyla tasarlanıp üretilen tüm ürünleri kullanıcıların beğenisine sunar. Markaların sunduğu oda termostat ürün modelleri ile her kesimden kullanıcı kitlesine hitap eder. Oda termostatı üreten markalar sunduğu işlevsel ve kullanışlı ürünlerde köklü geçmişi ve yılların verdiği deneyimi kullanır. Bunun yanında markalar inovatif ürün modelleriyle de öne çıkar. Hem konforlu sıcaklık ayarı sunan hem de enerji tasarrufu yapan modeller kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplar. Kullanıcılar tarafından ürün özelinde yapılan yorum ve puanlamalar da bu beğeniyi kanıtlar. Markaların her kesimden kullanıcının beklenti, ihtiyaç ve seçimlerine uyacak yüzlerce farklı ürün modeli arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Marka, model, özellik, teknik donanım, tasarım ve renk detaylarına dikkat ederek ürün seçenekleri arasından sağlıklı bir seçim yapabilirsiniz. Bunun yanında sunduğu fiyat bakımından da her bütçeye hitap etmeyi başaran oda termostat seçenekleri kalitesiyle ve sundukların yüksek performansla her dönem büyük beğeni toplar.

Kullanıcıya kaliteli ürünler ve farklı tasarımlar sunmayı amaç edinen markaların ürünleri geniş bir yelpazede çeşitlenen ürünleri her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri ile bütçe dostudur, bu nedenle yüksek performans sunan kaliteli ürünleri uygun fiyatlara almanız mümkündür. Ürün modellerinin kaliteli detayları ve uzun yıllar kullanımı düşünüldüğünde oda termostatlarında fiyat aralıklarının oldukça makul seviyede olduğu görülür.

Oda termostatı cihazlarında geniş bir ürün yelpazesine sahip olan markalar, son teknoloji ile donattığı ürünlerinde her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri sunar ve bu yönüyle geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Markaların ürünlerindeki dayanıklılık ve kusursuz teknolojik donanım uzun süreli bir kullanım süresi anlamına gelir. Bu da uzun vadede düşünüldüğünde oldukça uygun fiyat aralıklarına sahip olduğunu kanıtlar. Tek seferde alacağınız ve uzun yıllar kullanacağınız yüksek performanslı oda termostatı makineleri oldukça düşük fiyatlarla aldığınız ancak her sene düzenli olarak değiştirmek durumunda kaldığınız oda termostatı makinelerine göre daha cazip fiyatlar sunar. Markaların kombinin ısıtma ve soğutma sistemlerini kusursuz bir şekilde yöneten ve enerji tasarrufu sağlayan oda termostatları kullanıcıları yüksek maliyetli faturalardan kurtarır. Tüm bu özellikler bakımından düşünüldüğünde oda termostatları kullanıcılara yüksek performans ve minimum fiyat aralıkları sunar. Markaların Trendyol sayfalarında yer alan ürünlerini incelediğinizde yüksek kullanıcı puanlarına sahip olduğunu görebilirsiniz. Kararsız kaldığınız ürünlerle ilgili puanlama ve kullanıcı yorumları bölümlerini okuyarak doğru kararı verebilir ve uzun yıllar kullanabileceğiniz profesyonel bir ürüne sahip olabilirsiniz. Pratik ve güvenilir bir online alışveriş deneyimi yaşatan Trendyol ile yüksek performans sunan oda termostatları arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı seçebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Oda Termostatı Ne İşe Yarar?

Oda termostatı ev veya iş yerlerinde kullanılabilen bir üründür. Bulunduğu ortamın sıcaklığını kontrol altında ve istenen değerde tutan bir cihazdır. Isıtıcı veya soğutucu amaçlı kullanılan ürünlerin ısı seviyesini belirlemek amacıyla tasarlanan bu cihazla sağlıklı ortam koşullarının olmasını sağlayabilirsiniz. Bu kapsamda oda termostatı kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenleri ilgili sayfada inceleyebilirsiniz. Böylece ürünün özelliklerini ve faydalarını öğrenme şansınız olur. Oda termostatı kullanırken ortamın ısı değerini sabit tutarak enerji tasarrufu yapmanız mümkündür. Aynı zamanda bu ürün sayesinde suyun olması gerekenden fazla ısınmasına engel olabilirsiniz. Tank içinde bulunan suyun aniden yükselmesini de önleyen bu cihaz, soğutma ve ısıtma sistemlerinin verimli çalışması açısından da faydalıdır. Kolaylıkla kullanılabilen termostat, pratik özelliklere sahiptir. Söz konusu ürünle hem doğalgaz hem de elektrik faturalarınızı düşürme olanağınız bulunur.

Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

Oda termostatı, iklimlendirme sistemlerini belirli ısıda tutan bir cihazdır. Hem konforlu hem de tasarruflu bir kullanıma sahip olan bu ürün, kablolu ve kablosuz modelleriyle ilgi çeker. Kullanacağınız yere uygun olan bir sistemi kurdurduktan sonra elektronik cihaz üzerinden dilediğiniz ayarı yapabilirsiniz. Ortam sıcaklığını cihazda 23 derece olarak ayarladığınızda belirlediğiniz odanın ısısı istenen rakama ulaşana dek kombi çalışır. Sıcaklık istenen dereceye geldiğinde ise kombi çalışmayı durdurur. Böylece enerji tasarrufu sağlar. Oda termostatını soğuk günlerde yükseltme ve daha sıcak günlerde düşürme gibi şansını bulunur. Aynı zamanda tüm odalarda farklı değerlere ayarlayarak kullanıcı beklentilerini de karşılayabilirsiniz. Yaşam alanlarında tasarruflu kullanım olanağı sunan bu ürünle, bütçenizi dengeleyebilirsiniz. Oda termostatları herkesin evinde kullanabileceği çok avantajlı elektronik cihazlar olarak ilgi çeker. Bu özellikleriyle ürünü siz de satın alıp deneyebilirsiniz.

Oda Termostatı Nereye Konmalı?

Oda termostatı montajı sırasında belirli konuları dikkate almanız gerekir. Söz konusu üründen tam kapasiteyle verim almak için uygun alanlara monte edilmesi önemlidir. Bunun için termostatı sıklıkla kullandığınız yere koyabilirsiniz. Bu kapsamda genellikle oturma odalarına yerleştirilen ürünler, pencere ve kapı gibi hava sirkülasyonun yoğun olduğu yerlerde kullanılmamalıdır. Bu durum cihazın verimli çalışmasına engel olabilir. Başka yer yoksa ve kapıya yakın bir yerde konumlandırılması gerekiyorsa kapıyla cihaz arası mesafenin minimum 50 cm olması önerilir. Bu konulara önem verilerek yapılan kurulumlar sonrasında oda termostatından beklediğiniz verimi almanız mümkün olur. Dünya standartlarına göre oda termostat ayarının 22 derece olması yeterlidir ama siz daha sıcak bir ortam isterseniz dereceyi yükseltebilirsiniz. Bu sayede hem sıcak hem de soğuk günlerde dilediğiniz ayarlamayı yapabilirsiniz.