"

Oto Boya

" araması için 62679 sonuç listeleniyor
DUXONE Dx48 4lt Hs 2k Vernik
Kargo Bedava

DuxoneDx48 4lt Hs 2k Vernik

(38)
Dx48 4lt Hs 2k Vernik
943 TL
Sepete Git

Oto Boya Modelleri ile Arabanıza Renk Katın

Araç modeli ile birlikte araç satın alırken dikkate alınan kriterlerden biri de aracın rengidir. Beğeni ile satın alınan araçlar korumalı otoparklarda saklansa da kullanımdayken dış etkilerden zarar görmemeleri neredeyse imkânsızdır. Bu gibi durumlarda kullanıcılar, araca zarar vermeyen ve orijinal görüntüsünde hiçbir fark yaratmayan oto boya ürünlerini tercih etmektedir. Sürüş hızının arttığı günümüz dünyasında araçlar neredeyse her gün hareket halindedir. İşten sonra başka yerde işi olan kullanıcılar, toplu taşımada vakit kaybetmek istemedikleri için araçlarını kullanmayı tercih eder. Ayrıca her gün eklenen yeni araç sayısı ve şehirlerin mimari yapısı düşünüldüğünde her yerde otopark bulmak neredeyse imkânsızdır. Hava koşulları, trafik, açık otopark gibi etkenler bir araya geldiğinde aracın orijinal haliyle kalması zor bir hale gelir.

Konforlu Kullanım Sunan Oto Boya Çeşitleri

Konforlu Kullanım Sunan Oto Boya Çeşitleri

Araç modeli ile birlikte araç satın alırken dikkate alınan kriterlerden biri de aracın rengidir. Beğeni ile satın alınan araçlar korumalı otoparklarda saklansa da kullanımdayken dış etkilerden zarar görmemeleri neredeyse imkânsızdır. Bu gibi durumlarda kullanıcılar, araca zarar vermeyen ve orijinal görüntüsünde hiçbir fark yaratmayan oto boya ürünlerini tercih etmektedir. Sürüş hızının arttığı günümüz dünyasında araçlar neredeyse her gün hareket halindedir. İşten sonra başka yerde işi olan kullanıcılar, toplu taşımada vakit kaybetmek istemedikleri için araçlarını kullanmayı tercih eder. Ayrıca her gün eklenen yeni araç sayısı ve şehirlerin mimari yapısı düşünüldüğünde her yerde otopark bulmak neredeyse imkânsızdır. Hava koşulları, trafik, açık otopark gibi etkenler bir araya geldiğinde aracın orijinal haliyle kalması zor bir hale gelir.

Araca Yeni Bir Görünüm Sunan Oto Boya Malzemeleri

Araca Yeni Bir Görünüm Sunan Oto Boya Malzemeleri

Sürüş tutkunları için araçları, sahip oldukları en değerli eşyalardan biridir. Küçük bir çizik bile endişelendirmeye yeter. Ancak şehir hayatında araç boyasını sağlam tutmak oldukça zordur. Yağmur, kar hatta kuş pislikleri araçta deformasyonlara neden olduğu için boya az çok deforme olur. Eskiden herhangi bir alan hasar görürse sadece hasarlı alan için değil tüm alan için boyalar uygulanmakta ve böylece renk farkı ortaya çıkmaktaydı. Fakat oto boya kodları sayesinde bu durum artık yaşanmamaktadır. En yaygın olarak araç lastiklerinde araç çizikleri veya hasarları bulunur. Janttaki bir çizik veya girinti ancak oto boya çeşitleri ile giderilebilir. Lastik, araç aksesuarının en önemli parçalarından biri olduğu için çizilmiş veya yontulmuş bir lastik aracın görünümünü bozar. Lastiği boyamak zaman alan bir iş olsa da yeni boyanmış bir lastik, iyi bir boya işleminden sonra aracın yeni gibi görünmesini sağlar. Boyamadan önce tekerleklerin araçtan çıkarılması ve boyanın janta nüfuz etmesini ve kuruduktan sonra soyulmaması gerekir. Bu sayede jantın sert hava koşullarına dayanıklı olması sağlanır. Ayrıca jantları çıkarmadan oto boya ekipmanları ile de boyama yapmak mümkündür. Bazı kullanıcılar, normal boya yerine kaplama işlevine sahip farklı renklerde lastik boyaları kullanarak araçlarına farklı bir hava katmaktadır. Jantlar, jantlar için özel boya ile boyanırken, boya fiziksel ve kimyasal dayanımı yüksek diğer araç parçaları için geliştirilmiştir. Sadece çok parlak ve opak bir ürün olmakla kalmaz, aynı zamanda aracın rengini de korur. Tampon boyama da araçlarda en çok kullanılan işlemlerden biridir. Plastik araç parçaları için geliştirilen boyalar astar gerektirmez. Direkt temiz yüzeye uygulanır. Uygulanan bölgeye iyi nüfuz eden oto boya maskesi çabuk kurur. Bu nedenle uygulamadan sonra uzun süre beklemeye gerek kalmaz. Ürünün en önemli avantajlarından biri zorlu hava koşullarına dayanabilmesi ve uzun süre kullanılabilmesidir. Her marka ve model için tasarlanan ürün, kullanımı basit ve pratiktir. Oto boya parlatıcı işlemleri için ise takip edilmesi gerekilen bazı adımlar vardır. Her boyada olduğu gibi uygulamadan önce zeminin temizlenmesi, derin çiziklerin macunlanması ve düzenli aralıklarla ince bir tabaka halinde bir defadan fazla uygulanması tavsiye edilir. Bu uygulamalar için ise 100 gr oto boya başta olmak üzere çeşitli gramajlar mevcuttur. Buna karşın metalik araçlarda rötuş ve boyama sonrası uygulanan yüzeyin mat görünümünü önlemek için son bir boya uygulaması önerilir.

Oto Boya Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Oto Boya Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Günümüz dünyasında toplu taşıma ile değişen dış dünyanın hızına ayak uydurmak mümkün değildir. Hemen hemen birçok hanede en az bir araç bulunur. Bu sebeple oto boya fiyatları pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Çünkü oto boya markaları tarafından üretilen boyala çözümlerinin zaman almaması ve hızlı olması kullanıcılar tarafından kabul gören bir durumdur. Sağladığı hız avantajına rağmen 1 kg oto boya fiyatı ambalajın cinsine, rengine, uygulama alanına ve yüzeyin durumuna göre değişmektedir. Kaputtaki boya ile janttaki boya aynı özelliklere sahip değildir ve oto boya vernik çeşitlerinin içeriği farklıdır. Ayrıca bazı hasarlar ancak boya ve vernik yapıştırılarak tamir edilebilirken, bazı hasarlar macun ve ardından boya ve vernik uygulaması gerektirebilir. Tüm bu parametreleri dikkate alan markalar ise, farklı süreç ve alanlara yönelik farklı özelliklere sahip ürünlerle kullanıcıların beklentilerine cevap vermektedir. Aracın dış kısmındaki çelik jantlar için geliştirilen çelik jant boyası, dayanıklı ve kaliteli boya yapısı ile jantlara ilk satın alınan görünümü vermektedir. Bu aşamada ise parlak siyah oto boya sıklıkla tercih edilir. Çünkü bu rengin kalıcı parlaklığın yanı sıra kapatma performansı da oldukça iyidir. Farklı hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı direnci sayesinde uzun süre solmadan dayanır. Bunun yanı sıra parlement mavisi oto boya çeşitleri de sıklıkla tercih edilen renklerden biridir. Diğer renkleri incelemek için ise oto boya renk kataloğu, size yardımcı olur. Araç boyama oldukça pratik bir yöntem olduğu için kullanıcılar için ilk seçeneklerden biridir. Kullanıcı, aracın rengine ve durumuna göre seçeceği bir veya birden fazla boya çeşidi ile aracını eskisinden daha dayanıklı ve görsel olarak daha iyi hale getirebilir. Aracın boyanması sadece görsel bir işlem olmayıp, aracın dış etkilerden korunması imkânını da içermektedir. Taze uygulanmış boya, kuş pisliği ve toz gibi yabancı cisimlerin yanı sıra yağmur ve kar gibi olumsuz koşullardan aracın zarar görmesini en aza indirir. Boyama işlemi için kullanılan bir diğer yöntem ise kalemle boyama yöntemidir. Kalem özellikle çizikleri kapatmada iyidir. Çizilen alan kalemle boyandıktan sonra koruyucu bir ürün sürülür. Oto boya fiyatları, ürün, renk ve aracın durumu gibi parametrelere göre değişir. Dilerseniz Trendyol’da akrilik oto boya fiyatları ve daha fazlasına erişebilirsiniz.

Bir Arabaya Kaç Kilo Boya Gider?

Arabanızda oluşan çizikler sebebiyle veya tamamen estetik nedenlerle arabanızın rengini değiştirmek isteyebilirsiniz. Araba sahipleri araçlarına özen gösterseler de hava koşulları, güneşin etkileri ve kazalar boyalara zarar verebilir. Bu soruna çözüm olarak boya yapmaya karar verebilirsiniz. Bunun için pek çok farklı marka arasından beğendiğiniz renk ve özelliklere sahip olan boyayı seçmeniz mümkündür. Boya yapmadan önce kullanıcıların merak ettikleri sorulardan biri de araba için ne kadar boya kullanmaları gerektiğidir. Bir otomobilin tamamını boyamak için iki buçuk kilo boyaya ihtiyacınız olur. Bu değer ortalama bir arabanın büyüklüğüne göre verilir. Profesyoneller tarafından yapılan işlemlerde kullanılacak olan tüm gereçler bulunduğu için işlem daha kısa sürede biter. İlk defa boya yapacaksanız boya öncesinde ve sonrasında yapmanız gerekenleri bilmeniz önemlidir.

Oto Boya Nasıl Yapılır?

Arabanızı boyatmak istediğinizde servise götürebilirsiniz. Boyama işlemine geçmeden önce hangi alanların boyanacağı belirlenir. Sonrasında varsa parçalar yerinden sökülür ve göçük, vuruk gibi yerler düzeltilir. Aracın kaportası üzerinde çalışma bitince, macun için hazırlık yapılması önemlidir. Bu işlem sırasında kuru zımpara kullanılır. Sonrasında yüzeye macun sürülür ve kuruması beklenir. Gerekirse kalın zımparadan inceye zımparaya kadar farklı ürünler kullanılarak yüzey tekrar düzeltilebilir. Son şamada su zımparasıyla pürüzsüz hâle getirilen araç, ısıtma sistemli boyahâneye götürülür. İşlem sırasında diğer yerlerin de boyanmaması için bantlama yapılır. İstenen renge göre 3-4 kat boya sürülür ve kuruması beklenir. Boya tamamen kuruduktan sonra vernik atılır. Tüm bu işlemler bitince maskeleme bantları sökülür ve boyalı yüzeyde oluşan portakal kabuğu görünümünü düzeltmek amacıyla sulu zımparayla araba pasta yapılması için hazırlanır. Pasta üzerine cila atıldıktan sonra sökülmüş parça varsa yerine takılır ve boya tamamlanmış olur.

Yeni Boyanan Araba Kaç Gün Sonra Yıkanır?

Yeni boyanan araç uzun işlemlerden geçerek son hâlini alır. Farklı özelliklere sahip olan boya çeşitleriyle otomobillerdeki renk değişimi olan bölgelerin düzeltilmesi sağlanabilir. Bu sayede aracınız eski güzel görüntüsüne kavuşur.Arabanın durumuna göre sadece çizikler varsa daha kısa sürede ve kolay bir şekilde boyama yapılabilir. Otomobilinizin tamamı boyandıysa 2-3 gün içinde kuruması mümkün olur. Hava koşullarına göre bu süre değişebilir. Genel olarak yeni boyanan bir arabayı gerekli durumlarda basınçlı su püskürtmeden yıkayabilirsiniz. Böylece boyanın özelliğini kaybetmemesini ve yeni görünümünü korumasını sağlamış olursunuz. Sadece cila gibi bir işlem olduysa 1-2 saat sonra yıkama yapılabilir ama bu durumda da bezle bastırarak veya kompresörle temizlik yapılmaması önerilir. Boyanan aracın orijinal görüntüsünü koruyabilmesi için kullanıcıların daha özenli ve dikkatli olması gerekir.