"

Oto Plakalık

" araması için 15123 sonuç listeleniyor

Kaliteli ve Dayanıklı Oto Plakalık Çeşitleri Trendyol'da!

Çoğu kişi için otomobilleri evleri kadar önemlidir. Dolayısıyla otomobillerin tüm parçalarının tam ve son model olması fazlasıyla önem teşkil eder. Bu parçalar sadece arabanın mekanik aksamını oluşturmaz. Estetik açıdan da katkı sağlayan parçalardır. Sokaktan geçen herhangi birinin bir arabada ilk dikkat edeceği yerlerin başında plaka kısmı gelir. Bu kısımda kişilerin kendine göre oluşturduğu, imza niteliğinde bir işaret bulunması farklılık yaratır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kişiye araca özel plakalık yapılabilir. Bu ürünlere kişinin isteği üzerine farklı harf kombinasyonları işlenebilir. Bazı sürücüler kişi için özelleştirilmiş ürünleri yüksek ücreti yüzünden tercih etmeyebilir. Bu durumda yine plaka kısmında bulunan farklı materyaller tercih edilir. Kişiselleştirilmiş modeller bu amaçla kullanılır. Bu parçalar genellikle pleksi malzemeden üretilir. Pleksi renkli ve renksiz seçenekleri bulunan, opak ya da yarı saydam olarak değişen bir tür plastik çeşididir. Bu ürün çeşidinde genellikle siyah renk kullanılır. Pleksi kolay işlenebilen ve delinebilen bir malzeme olduğu için sık tercih edilir. 90°C sıcaklığa kadar deforme olmadan dayanabilen, sağlam ve avantajlı bir malzemedir. Camdan hem dayanıklı hem de hafiftir. Darbelere karşı camdan altı kat dayanıklıdır. Araba kare plakalık aynı zamanda iklim şartlarına maksimum direnç gösterir. Kışın büzülmez ya da yazın gevşemez. Aracınız için sağlam oto plakalık alternatiflerini Trendyol’dan rahatça inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Öne Çıkan Oto Plakalık Çeşitleri

Öne Çıkan Oto Plakalık Çeşitleri

Araç tüm parçalarıyla bir bütün oluşturur. Otomobilseverler ise ekstra sürüş ve kullanım keyfi için tüm parçalara ayrı önem gösterir. Araba plakalık çeşitleri genellikle pleksi malzemeden lazer kesimle üretilse de ana malzeme değişebilir. Bu sayede farklı tasarımların uygulanabilmesi ile müşterilere birçok seçenek sunulur. Üzerine isterseniz LED ışıklarla isterseniz kabartma şeklinde adınızı veya numaranızı yazdırabilirsiniz. LED ışıkların kullanıldığı ışıklı araba plakalığı yazı parladığı için uzak mesafelerde bile okunaklı bir şekilde görünür. Üzerinde farklı tasarımlarda ve temalarda baskılar bulunan modeller de mevcuttur. Örneğin tuttuğunuz takım veya ikamet ettiğiniz şehirle ilgili bazı araç logolu plakalık veya tasarımların bulunduğu ürünleri de kullanabilirsiniz. Modellerin üzerine yazılan yazılar özellikle otomotiv sektöründe çalışan kurumlar için önem arz eder. Otomobilin kimliği olan ürünler aynı zamanda arabanın dikkat çeken bir kısmıdır. Bu nedenle hizmet verilen araçlarda markanın logosu ve numarasının bulunması markanız için iyi bir reklam olabilir. Eğer siz de otomotiv sektöründe hizmet veren bir markaya sahipseniz size özel bir reklam panosu işlevi görecek olan bu ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle markanızın adını duyurmanız adına büyük avantajlar sağlayabilir. Araç pleksi plakalık malzemesi kolay işlenebilir bir materyaldir. Bu malzemenin kullanılması, size ürünün üzerine istediğiniz yazıyı istediğiniz fontta ve renkte yazma imkânı sunar. Böylece size özel tasarlanan ve sadece sizin aracınızda bulunan özel tasarım araba plakalık isimli modellerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda metal ana malzemeden üretilen modeller de mevcuttur. Bu tür plakalıklar özellikle estetik açıdan avantajları dolayısıyla tercih edilir. Ana malzeme olarak genellikle krom kullanılan bu ürün grubu da herhangi bir kararma yapmadan uzun süreler boyunca kullanılabilir. Levhayı 360°çevreleyen köşeli tasarım sayesinde antika bir görünüm yaratılır. Aynı zamanda sadeliğin asaleti sağlamış olur. Bu tür modellerde ABS plastik de kullanılır. Bu plastik türü %50’ye kadar esneyebilen ve özellikle kırılmalara karşı dayanıklı bir malzemedir. Pleksi, körem veya ABS plastikten üretilen araç plakalığı Trendyol’dan bulabilir ve sizin için uygun modeli satın alabilirsiniz.

Avantajlı Oto Plakalık Fiyatları

Avantajlı Oto Plakalık Fiyatları

Otomobilin hem dış görünümünün hem de içinin şık ve estetik olması için kullanılan oto aksesuar plakalık kalitesine ve araçla uyumuna olabildiğince özen gösterilmelidir. Bu kısımlar arabanın kimliğini oluşturur. Özellikle trafikte bir araçta ilk bakılan yer genellikle araba için plakalık modelleri olur. Ticari firmalar için bu kısmın etkin kullanılması büyük bir reklam avantajı sağlar. Otomotiv sektöründe imalat, yedek parça, tamir gibi alanlarda çalışan firmalar verdikleri hizmetten sonra kişiselleştirilmiş ürünleri kullanabilir. Özel üretilen ve genellikle üzerinde firmanın adı, numarası ve logosu bulunan ürünleri değerlendirebilirsiniz. Bu sayede reklam için ayırdığınız bütçeden büyük bir tasarruf sağlayabilir, aynı zamanda marka adınızı birçok farklı araçta taşıyarak tanıtım yapabilirsiniz. Her aracın oto plaka ölçüleri ve takılma sistemleri farklılık gösterir. Bu yüzden araç plakalık modellerini alırken montaj yöntemine dikkat etmenizde fayda bulunur. Çoğu modelin tüm takılma şekillerine uygun versiyonları bulunur. Bu açıdan istediğiniz modeldeki ürünü kolayca takabilirsiniz. Bu ürünlerin hem ana maddesinde hem de tasarımında farklılıklar görülür. Bu sayede geniş bir model yelpazesi vardır. Bu yelpaze genişledikçe oto plakalık fiyatları da çeşitlenir. Araba plakalık fiyatları geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Araba plakalığı fiyatları her bütçeye hitap eder. Bu ürün grubu iki ana parçadan meydana gelir. Ürünlerin takıldığı ana kısım ve alt tarafa takılan ikinci bir kısımdan oluşur. Takmatik olarak tabir edilen modeller özellikle kullanım kolaylığı sunan ergonomik ürünlerdir. Özel tasarlanmış sistemiyle siz çıkarmadıkça ürünün düşmesi gibi bir ihtimal yoktur. Bununla beraber siz değiştirmek istediğinizde kolayca parçayı yerinden çıkmasını sağlayabilirsiniz. Araç özel plakalık çeşitleri makam araçlarında da sıklıkla tercih edilir. Takmatik modeller dahil tüm araç plakalık fiyatlarını Trendyol’dan inceleyerek hemen satın alabilirsiniz.

Göz Alıcı Oto Plakalık İsimli Tasarımlar

Göz Alıcı Oto Plakalık İsimli Tasarımlar

Müşteriler tarafından sıkça tercih edilen oto plakalık çeşitleri geniş bir alternatif yaratır. LED’li araç plakalık ışıklı tasarımlar oldukça tercih edilen modellerdir. Bu modellerde plakalığın alt kısmına isteğe bağlı olarak yazılan yazının veya işlenen logonun ışıkla aydınlatılması sağlanır. Bu sayede gece karanlığında dahi yazılar rahatça okunabilir. Genellikle aracın arka ve ön ışıklarına bağlanan LED sistemi sayesinde yazıların aydınlatılması için gereken enerji sağlanır. Ürünlerde kullanılan havuz LED’i sistemi sayesinde yağmur, kar gibi olumsuz hava şartlarına karşı koruma sağlanır. Herhangi bir teknik arıza ortaya çıkmaz. UV baskı tekniği kullanılan bu ürünlerde uzun süre solma, aşınma veya baskıda silinme gibi olumsuz durumlar görülmez. Bu açıdan uzun ömürlü modellerdir. Bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken konulardan biri araç için plakalıkların karayolları yönetmeliğine uygun olmasıdır. LED’li modeller de bu yönetmeliğe uygundur. Bu yönden trafik kurallarına uygundur ve herhangi bir cezai karşılığı da yoktur. Bu aksesuar parçalarının kullanılmasının temel nedeni aracın önemli parçalarından biri olan plakayı korumaktır. Bu parçaların kullanılması plakanın düşmesi ihtimalini de büyük ölçüde ortadan kaldırır. Özellikle yolculuk anında ön veya arka plakanın düşmesi sürücüye büyük sıkıntılar çıkarabilir. Bu ürünler sayesinde sürücüler araçlarını rahatlıkla kullanabilir. Bu kısımlara gelebilecek darbeler önlenir ve uzun süreli kullanım sağlanır. Ürünlerin takıldığı asıl kısım olan oto plakalık altlığı ve bir adet çerçeveden oluşur. Çerçeve kısmına istediğiniz şekilde tasarım yapabilirsiniz. Genellikle bu kısma farklı logolar uygulanır ya da sürücünün ismi ve telefon numarası yazılır. Ön ve arka kısma takılacak ürünlerin tasarımlarının bir uyum içerisinde olması da araca ayrı bir şıklık ve bütünlük katar. Bu kategoride aradığınız tüm plakalık araba çeşitlerini Trendyol’da bulabilir ve binlerce ürünün içerisinden karşılaştırma yaparak uygun olanı hemen satın alabilirsiniz.

Oto Plakalık Modelleri Nelerdir?

Oto plakalık modellerine isim, soy isim, çeşitli unvanlar ya da çalıştığınız yerler için şirket isimleri gibi pek çok şey yazdırabilirsiniz. Oto plakalık çeşitlerinde UV ultra viole baskısı seçenekleri de mevcuttur. Krom şeklinde yeni nesli oto plakalıklar bulabilirsiniz. Aynı zamanda oto plakalık sticker seçenekleri bulunur. Söz konusu modellere kabartmalı araç logoları da ekleyebilirsiniz. Solma karşıtı pleksiden yapılan oto plakalık modelleri de bulunur. Piyano plak pleksiden yapılan plakalıklar da her dönem dikkat çeker. Plakalıklarda yoğun olarak siyah rengin tercih edilmesine rağmen sarı ve beyaz tonlu modeller de mevcuttur. Çerçeveli plakalıklar yoğun olarak kullanılmasına rağmen çerçevesiz modeller de isteğe göre bulunur. Ayrıca sadece dekor amaçlı ya da kullanmış olduğunuz motosikletler için dahi plakalık yaptırabilirsiniz.

Oto Plakalık Nerede Satılır?

Oto plakalıkların pek çok farklı modelleri bulunur. Pleksi modellerin yanı sıra krom, pleksi çerçevesiz, kare plakalar için T tasarım, yapıştırmalı, montajlı ya da tak çıkar gibi çok sayıda seçenek vardır. Aynı zamanda siyah dışında çeşitli renklerde bulunan çerçeveli plakalıklar gibi pek çok çeşit bulunur. Bu birbirinden farklı oto plakalık modellerini Trendyol üzerinden güvenle satın alabilirsiniz. Çalışmış olduğunuz firmayı yansıtması ya da var olan unvanınızı göstermeniz için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca hayal gücünüzde canlandırdığınız, çeşitli şekillerde özelleştirilmiş ya da farklı baskılarla süslenmiş oto plakalık modellerinden yana dahi seçim yapabilirsiniz. Modellerin tamamına Trendyol ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Oto Plakalık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oto plakalık satın alırken ilk olarak ürünün üretim malzemesini öğrenmelisiniz. Solma karşıtı bir plakalığı daha uzun süre kullanabilirsiniz. Plakalık çok sert olursa plakayı takmakta zorlanabilirsiniz. Eğer tam tersi çok gevşek olursa da plakanızı sağlam bir şekilde tutmaz. Bu durumda da plakanızın düşme riski bulunur. Hafif ve esnek bir plaka sizin için daha rahat olabilir. Plakalıklar yapışkan olduğu gibi vida montajlı şekilde de bulunabilir. Plakalığı nasıl kullanmak istediğinize göre ihtiyacınıza yönelik alabilirsiniz. Fakat montajlı olan plakalıkların düşme riski daha düşüktür. Eğer yapışkanlı plakalıkta yapışkanı çok güçlüyse de düşme riski düşüktür. Plakalığın aracınız için uyumlu olması gerekir. Bu yüzden plakalığın ölçülerini öğrenmek sizin için daha iyi olur. Plakalığın ölçüleri ile aracınızın plaka kısmını karşılaştırabilirsiniz.