placeholder
"

Oto Plakalık

" araması için 3502 sonuç listeleniyor

Oto Plakalık

Oto Plakalık

Çoğu kişi için otomobilleri evleri kadar önemlidir. Dolayısıyla otomobillerin tüm parçalarının tam ve son model olması fazlasıyla önem teşkil eder. Bu parçalar sadece arabanın mekanik aksamını oluşturmaz. Estetik açıdan da katkı sağlayan parçalardır. Sokaktan geçen herhangi birinin bir arabada ilk dikkat edeceği yerlerin başında plaka kısmı gelir. Bu kısımda kişilerin kendine göre oluşturduğu, imza niteliğinde bir işaret bulunması farklılık yaratır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kişiye özel plakalar yapılabilir. Bu ürünlere kişinin isteği üzerine farklı harf kombinasyonları işlenebilir. Bazı sürücüler kişi için özelleştirilmiş plakaları yüksek ücreti yüzünden tercih etmeyebilir. Bu durumda yine plaka kısmında bulunan farklı materyaller tercih edilir. Kişiselleştirilmiş oto plakalık çeşitleri bu amaçla kullanılır. Bu parçalar genellikle pleksi malzemeden üretilir. Pleksi renkli ve renksiz seçenekleri bulunan, opak ya da yarı saydam olarak değişen bir tür plastik çeşididir. Plakalıklarda ise genellikle siyah renk kullanılır. Pleksi kolay işlenebilen ve delinebilen bir malzeme olduğu için sık tercih edilir. 90°C sıcaklığa kadar deforme olmadan dayanabilen, sağlam ve avantajlı bir malzemedir. Camdan hem daha dayanıklı hem de daha hafiftir. Darbelere karşı camdan altı kat daha dayanıklıdır. Aynı zamanda iklim şartlarına maksimum direnç gösterir. Kışın büzülmez ya da yazın gevşemez. Aracınız için sağlam oto plakalık çeşitlerini Trendyol’dan rahatça inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Teknik Özellikleriyle Oto Plakalık Çeşitleri

Araç tüm parçalarıyla bir bütün oluşturur. Otomobilseverler ise ekstra sürüş ve kullanım keyfi için tüm parçalara ayrı önem gösterir. Araba plakalık çeşitleri genellikle pleksi malzemeden lazer kesimle üretilse de ana malzeme değişebilir. Bu sayede farklı tasarımların uygulanabilmesiyle müşterilere birçok seçenek sunulur. Üzerine isterseniz LED ışıklarla isterseniz kabartma şeklinde adınızı veya numaranızı yazdırabilirsiniz. LED ışıkların kullanıldığı modellerde yazı parladığı için daha uzak mesafelerden okunaklı bir şekilde görünür. Üzerinde farklı tasarımlarda ve temalarda baskılar bulunan modeller de mevcuttur. Örneğin tuttuğunuz takım veya ikamet ettiğiniz şehirle ilgili bazı logo veya tasarımların bulunduğu ürünleri de kullanabilirsiniz. Modellerin üzerine yazılan yazılar özellikle otomotiv sektöründe çalışan kurumlar için önem arz eder. Otomobilin kimliği olan plaka, aynı zamanda arabanın çok dikkat çeken kısmıdır. Bu nedenle hizmet verilen araçlarda markanın logosu ve numarasının bulunması markanız için iyi bir reklam olabilir. Eğer siz de otomotiv sektöründe hizmet veren bir markaya sahipseniz size özel bir reklam panosu işlevi görecek olan bu ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle markanızın adını duyurmanız adına büyük avantajlar sağlayabilir. Pleksi malzemesi kolay işlenebilir bir materyaldir. Bu malzemenin kullanılması, size ürünün üzerine istediğiniz yazıyı istediğiniz fontta ve renkte yazma imkânı sunar. Böylece size özel tasarlanan ve sadece sizin aracınızda bulunan özel tasarım modelleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda metal ana malzemeden üretilen modeller de mevcuttur. Bu tür plakalıklar özellikle estetik açıdan avantajları dolayısıyla tercih edilir. Ana malzeme olarak genellikle krom kullanılan bu ürün grubu da herhangi bir kararma yapmadan uzun süreler boyunca kullanılabilir. Levhayı 360°çevreleyen köşeli tasarım sayesinde antika bir görünüm yaratılır. Aynı zamanda sadeliğin asaleti sağlamış olur. Bu tür modellerde ABS plastik de kullanılır. Bu plastik türü %50’ye kadar esneyebilen ve özellikle kırılmalara karşı dayanıklı bir malzemedir. Pleksi, körem veya ABS plastikten üretilen her çeşit plakalığı Trendyol’dan bulabilir ve sizin için uygun modeli satın alabilirsiniz.

Oto Plakalık Fiyatları

Oto Plakalık Fiyatları

Otomobilin hem dış görünümünün hem de içinin şık ve estetik olması için kullanılan parçaların kalitesine ve araçla uyumuna olabildiğince özen gösterilmelidir. Plaka kısmı da bu bütünlüğün içinde önemli bir yere sahiptir. Bu kısımlar arabanın kimliğini oluşturur. Özellikle trafikte bir araçta ilk bakılan yer genellikle bu kısım olur. Ticari firmalar için bu kısmın etkin kullanılması büyük bir reklam avantajı sağlar. Otomotiv sektöründe imalat, yedek parça, tamir gibi alanlarda çalışan firmalar verdikleri hizmetten sonra kişiselleştirilmiş ürünleri kullanabilir. Özel üretilen ve genellikle üzerinde firmanın adı, numarası ve logosu bulunan plakalıkları değerlendirebilirsiniz. Bu sayede reklam için ayırdığınız bütçeden büyük bir tasarruf sağlayabilir, aynı zamanda marka adınızı birçok farklı araçta taşıyarak tanıtım yapabilirsiniz. Her aracın plaka kısmının takılma sistemleri farklılık gösterir. Bu yüzden araç plakalık çeşitlerini alırken montaj yöntemine dikkat etmenizde fayda bulunur. Çoğu modelin tüm takılma şekillerine uygun versiyonları bulunur. Bu açıdan istediğiniz modeldeki ürünü kolayca takabilirsiniz. Bu ürünlerin hem ana maddesinde hem de tasarımında farklılıklar görülür. Bu sayede geniş bir model yelpazesi vardır. Bu yelpaze genişledikçe oto plakalık fiyatları da çeşitlenir. Geniş bir fiyat aralığına sahip olan bu ürünler her cebe hitap eder. Bu ürün grubu iki ana parçadan meydana gelir. Ürünler, plakanın takıldığı ana kasım ve alt tarafa takılan ikinci bir kısımdan oluşur. Takmatik olarak tabir edilen modeller özellikle kullanım kolaylığı sunan ergonomik ürünlerdir. Özel tasarlanmış sistemiyle siz çıkarmadıkça ürünün düşmesi gibi bir ihtimal yoktur. Bununla beraber siz değiştirmek istediğinizde kolayca plakanızın yerinden çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu modeller makam araçlarında da sıklıkla tercih edilir. Takmatik modeller dahil tüm çeşitleri uygun fiyatlarla Trendyol’dan hemen satın alabilirsiniz.

Görünümleriyle Dikkat Çeken Oto Plakalıklar Trendyol’da

Görünümleriyle Dikkat Çeken Oto Plakalıklar Trendyol’da

Müşteriler tarafından sıkça tercih edilen oto plakalık çeşitleri geniş bir alternatif yaratır. LED’li oto plakalıklar oldukça tercih edilen modellerdir. Bu modellerde plakalığın alt kısmına isteğe bağlı olarak yazılan yazının veya işlenen logonun ışıkla aydınlatılması sağlanır. Bu sayede gece karanlığında dahi yazılar rahatça okunabilir. Genellikle aracın arka ve ön ışıklarına bağlanan LED sistemi sayesinde yazıların aydınlatılması için gereken enerji sağlanır. Ürünlerde kullanılan havuz LED’i sistemi sayesinde yağmur, kar gibi olumsuz hava şartlarına karşı koruma sağlanır. Herhangi bir teknik arıza ortaya çıkmaz. UV baskı tekniği kullanılan bu ürünlerde uzun süre solma, aşınma veya baskıda silinme gibi olumsuz durumlar görülmez. Bu açıdan uzun ömürlü modellerdir. Bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken konulardan biri plakalıkların karayolları yönetmeliğine uygun olmasıdır. LED’li modeller de bu yönetmeliğe uygundur. Bu yönden trafik kurallarına uygundur ve herhangi bir cezai karşılığı da yoktur. Plakalık kullanılmasının temel nedeni aracın önemli parçalarından biri olan plakayı korumaktır. Bu parçaların kullanılması plakanın düşmesi ihtimalini de büyük ölçüde ortadan kaldırır. Özellikle yolculuk anında ön veya arka plakanın düşmesi sürücüye büyük sıkıntılar çıkarabilir. Bu ürünler sayesinde sürücüler araçlarını rahatlıkla kullanabilir. Kaliteli ana malzemelerden üretilen plakalıklar sayesinde plakanın da ömrü uzamış olur. Bu kısımlara gelebilecek darbeler önlenir ve daha uzun süreli kullanım sağlanır. Genellikle tüm modeller bir adet plakanın takıldığı asıl kısım olan oto plakalık altlığı ve bir adet çerçeveden oluşur. Çerçeve kısmına istediğiniz şekilde tasarım yapabilirsiniz. Genellikle bu kısma farklı logolar uygulanır ya da sürücünün ismi ve telefon numarası yazılır. Ön ve arka plakaya takılacak ürünlerin tasarımlarının bir uyum içerisinde olması da araca ayrı bir şıklık ve bütünlük katar. Bu kategoride aradığınız tüm modelleri Trendyol’da bulabilir ve binlerce ürünün içerisinden karşılaştırma yaparak uygun olanı hemen satın alabilirsiniz.