"

Perde Aksesuarı

" araması için 13090 sonuç listeleniyor

En Güzel Perde Aksesuarı Çeşitleri Trendyol'da!

Dekoratif kıvrımlar halinde düzenlenen ve genellikle ağır bir malzemeden üretilen tekstil ürünlerine perde adı verilir. İç tasarımda yer alan perde, pencerelerden içeriye ışık girişini düzenlemek ve kapı ya da pencere açıklıklarından hava akımını önlemek için kullanılır. Özenle tasarlanan bu örtüler, bir odanın ihtişamını taçlandırabilir. Kendi tarzınıza ve diğer eşyalarınıza bağlı olarak seçebileceğiniz modellerle mekanınızın tüm unsurlarını mükemmel şekilde bir araya getirebilirsiniz. 20. yüzyılda yalıtım özellikleri için cam elyafı, yıkanabilirliği açısından da polyester kullanımı bu tür malzemelerde yaygındır. Uygulanan mekanik sistemler ise bu tarz örtülerin açma ve kapama işlemleri konusunda pratik kullanım imkanı sunar. Pencerelerinizin ve evinizin stilini artırmanın yanı sıra evinizde rahat ve konforlu olmanızı sağlayan bu tekstil ürünleri, çok çeşitli modellerle tasarlanarak beğeninize sunulur. Evinizi dekoratif olarak yenilemeye gittiğiniz durumlarda örtülerle birlikte kullanılan aksesuarlar da önem kazanmaya başlar. Dekoratif yenilenme sürecinde ortama hareket ve estetik bir görünüm katmanın yanında çağdaş bir mekan hissi de vermenizi sağlar. Bunun için öncelikli olarak örtülerinizi nasıl ve nereye asacağınızı önceden tasarlamanız gerekir. Bu süreçte ürün rayı ya da ürün direği kullanabilirsiniz. Son yıllarda ürün direği kullanımı perde asmanın sık tercih edilen yollarından biri olarak göze çarpar. Plastik, metal ve ahşap malzemeden üretilen perde direği seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Direk için malzeme seçimi tamamen örtülerin kumaşına bağlıdır. Koyu renkli bir direk, hafif soluk renkli bir örtüye uymaz. Sadece düz örtüler için kullanılabilir. Bu nedenle cumbalı pencereler için uygun değildir. Örtüleri direklere sabitlemenin basit, hızlı ve estetik bir yolu bulunur. Modellerin üst bölümünde yer alan kısımlar, basitçe direğin üzerinden geçirilir ve dekoratif pimler kullanılarak örtülere tutturulur. İsteğe bağlı olarak pimlere püskül detayları da eklenebilir. Diğer çıkıntılı kısımlar ise örtünün üst kenarına dikilir. Hangisi kullanılırsa kullanılsın, bu kısımlar örtü boyunca eşit aralıklarla yerleştirilir. Çıkıntılı kısımların direk boyunca kaymasına yardımcı olmak için bunlara amaca yönelik planörler eklenebilir. Bu tür modellerde sekme detayları da kullanılabilir. Hafif örtülerde tercih edilen kulp ve pim gibi detaylar, düz modellere renk ve hareket kazandırır. Birçok markanın birbirinden farklı modellerinin yanı sıra perde aksesuarı seçeneklerine de Trendyol’dan ulaşabilir ve beğendiğiniz ürünü güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Perde Modelleri ve Aksesuarları

Birbirinden Farklı Perde Modelleri ve Aksesuarları

Evleri dekore etme süreci oldukça zorlu işler arasında yer alır ve büyük özen gerektirir. Pencereler için kullanılan örtünün modeli çok önemlidir. Evleri güzel göstermek, estetik açıdan yaşam alanlarına yeni bir hava katmak için stor perde aksesuarları seçiminde hassas olmak gerekir. Birbirinden güzel tasarımlar sayesinde evleriniz her zamankinden şık ve modern görünür. Özellikle kadınlar evlerini dekore ederken beklentilerini yüksek tutar. Bu da broçholların ev dekorasyonunda gündeme gelmesine neden olur. Perde tutucu olarak da bilinen braçolla, kullanıldığı yerde eşsiz bir tarz ortaya çıkarır. Bunlarla perde fon aksesuarlarını dekoratif şekilde bağlayabilirsiniz. Son dönemde oldukça moda olan perde tutacağı, ev dekorasyonunda çok fazla tercih edilir. Renkleri sayesinde örtünün hareketliliğini artıran braçollar, dekore edilen odaya farklı bir hava katar. Perde tutacağı modellerini naif bir şekilde sergilemek isterseniz gül, lavanta gibi çok çeşitli çiçekler ekleyerek pencere örtülerinde farklı bir tasarım yaratabilirsiniz. Rustik, stor, fon ve taç perde aksesuar çeşitlerinde renkli ve canlı modeller bulunur. Bu tür modellerin kullanışlı olması ve hoş bir duruş sergilemesi için çok çeşitli aksesuarlar bulunur. Bunları kullanarak benzersiz bir iç mekana sahip olabilirsiniz. Son zamanlarda özellikle rustik örtüler ev dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen çeşitler arasındadır. Mutfaktan salona, yatak odasından çocuk odasına kadar her yerde güzel bir atmosfer yaratabilmek için rustik perde aksesuarları başta olmak üzere çok çeşitli seçeneklerden destek alabilirsiniz. Rustik ürünler arasında özellikle stor modeller büyük ilgi görür. Bu tür perde aksesuar malzemeleri de oldukça fazladır. Rustik örtü boruları, halkaları, perde tutturma aparatı, çubukları ve perde korniş aksesuarları ihtiyaç duyulan aksesuarların başında gelir. Ahşap ağırlıklı dekore edilmiş ya da modern tarzda döşenmiş bir odada bütünlüğü sağlamak için ahşap boru kullanımı tercih edilmelidir. Boruları seçerken meşe, ceviz, fındık, lake ve kiraz gibi ahşap mobilya renklerine uygun ürünler seçilmesi dekorasyon için önemli bir ayrıntıdır. Eskitme, parlak veya mat sarı gibi seçenekler arasından tercihinizi yaparak dekorasyonda farklı bir tarz yakalamanız mümkün olur Pirinç borular ise mobilyalarda klasik ve ağır bir hava yaratılmasını sağlamak isteyenler için önerilir. Tül ve güneşlik takabilmeniz için rustiklerin arkasına monte edilen rayları kullanabilirsiniz. Rustik boru ve kumaş seçimi sonrası süslemeler için tarzınıza uygun rustik topuz gibi perde aksesuarları inceleyebilirsiniz. Perde aksesuarları sarkıt, topuz gibi seçenekler için Trendyol’u inceleyebilirsiniz.

Perde ve Aksesuar Çeşitleriyle Eşsiz Görünüm

Perde ve Aksesuar Çeşitleriyle Eşsiz Görünüm

Perdeler söz konusu olduğunda ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Doğru ürün aksesuarlarını tercih ettiğinizde iç mekanınız bambaşka bir hale bürünür ve istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlar. Bu nedenle hem perdelerinizi hem de diğer parçaları kaliteli olanlardan seçmeniz gerekir. Perde çubuk finalleri veya stoperleri işlevsel özelliği nedeniyle bir aksesuardan çok daha fazlasıdır. Stoperler perdelerin takılı olduğu çubuklardan çıkmasını engellemeye yarayan işlevsel parçalardır. Pencere tarzınıza ve ev dekoruna uyacak şekilde sayısız tasarım, renk ve kaplama alternatifi ile karşınıza çıkar. Bu tür aksesuarlar arasından seçim yaparken detayları göz önünde bulundurmanız gerekir. İlk önce ürünlerin takılacağı çubuklara uyan veya bunları tamamlayan bir malzeme seçmeniz gerekir. Yaygın olarak tercih edilen malzemelerin başında ahşap, metal, pirinç ve nikel gelir. Cam stoperli nikel çubuklar, bronz işlemeli çelik çubuklar, pirinç ya da cam süslemeli pirinç çubuklar, ahşap ve bronz süslemeli çubuklar favoriler arasında yer alır. Ardından ürün çubuğunuza uygun bir renge ve kaplama türüne karar vermeniz gerekir. Gri renk ürün çubukları gümüş veya tunç ile uyumludur. Bronz stoperleri bronz ürün çubukları ile uyumlu iken siyah stoperler ise siyah ürün çubuklarıyla ideal uyumu sergiler. Top stoperler ve açık çalışma stoperleri modern dekora uyarken cam stoperleri veya süslü stoperler geleneksel ev dekoru için idealdir. Birçok standart kombinasyon olmasına rağmen ürünlerinizin donanımı ve aksesuarlarını eşleştirme konusunda belirlenmiş bir kural olmadığını unutmamalısınız. Çubuklarınız ve örtüleriniz için doğru süsleri seçerek tasarım için iyi bir karar verebilirsiniz. Odanızda yer alan örtülerinizin az yer kaplamasını, ferah ve düzgün görünmesini sağlamak için örtü toplama tokalarını kullanabilirsiniz. Renso, örtülerinizi duvara tutturabilmek için kullanabileceğiniz bir aksesuardır. Bu tür parçalarla dekorasyonunuzu kusursuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Ağırlıklı olarak metal ve kristal malzeme kullanılarak üretilen rensolar, örtülerin duvara sabitlenmesini sağlar. Fon perde tutacağı çeşitlerini ve çok daha fazlasını Trendyol’dan sipariş verebilirsiniz.

Fon Perde Aksesuarı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fon Perde Aksesuarı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fon perde, genelde tül örtülerin sağ ve sol köşelerine takılan dekor amaçlı örtülere denir. Bulunduğu mekana farklı bir hava katmanın yanı sıra ev dekorasyonunda tamamlayıcı bir görev üstlenir. Otel gibi alanlarda farklı dekorasyon örnekleri tercih edilir ve çoğu zaman fon örtüleri güneşlik olarak tasarlanır. Fon örtü seçiminde desen, kumaş ve renk uyumuna dikkat edilir. Bu ürünlerin birlikte kullanıldığı tül örtülerle uyum içerisinde olmasına özen gösterilir. Tüllerin rengi genelde beyaz olur. Bu sayede birçok fon örtüyle birlikte uyum içerisinde kullanılır. Ev dekorasyonunda bu tür tekstil ürünlerinin mobilya rengi ve deseniyle de ideal bir bütünlük oluşturması gerekir. Mobilyalarınız pastel renginde olursa birçok renk ile uyum halinde olur. Böylece salonunuzun ve diğer odalarınızın dekorasyonunu kolayca tamamlayabilirsiniz. Krem, kum beji ve beyaz tonları mobilyalarınızla uyum halinde olduğu için fon amacıyla örtü seçiminde zorlanmazsınız. Dekorasyon esnasında fon perdelerinizle uyumlu olmayan mobilyalar mevcut olabilir. Bu sorununuzu mobilya üzerine alacağınız kırlentlerle çözebilirsiniz. Seçilen örtü desenli ise aynı desenlere sahip olan bir kırlent diktirerek çok güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Bunun dışında duvarlarınızın rengi ile ideal bir duruş sergileyen seçeneklere yönelerek güzel bir kombinasyon yaratabilirsiniz. Bu sayede örtülerinizin rengini ortaya çıkarabilir ve evinize farklı bir ambiyans katabilirsiniz. Evinizde açık renkli bir duvarınız varsa farklı tonlarda örtü kullanabilirsiniz. Bir odanın sıcak ve samimi bir ortama dönüşmesinde bazı kumaş türlerinin önemli etkisi vardır. Tüvit, süet ve kadife bu tarz kumaşlara örnek verilebilir. Fon örtülerinizin uzun ömürlü olması birinci önceliğiniz olmalıdır. Bazı kumaşlar güzel ve şık görünse de çok dayanıklı olmadığı için hızlı yıpranır. Bu nedenle pencere ve kapınız için doğru örtüyü seçmeniz gerekir. Üstün kaliteyi uygun fon perde aksesuarları fiyatları üzerinden elde etmek için Trendyol’u tercih edebilirsiniz.

Odalarınızı Çok Çeşitli Aksesuarlarla Süsleme İmkanı

Odalarınızı Çok Çeşitli Aksesuarlarla Süsleme İmkanı

Odanızın dekoruna karar verirken pencerede kullanacağınız örtüleri hesaba katmanız gerekir. Böylece ortaya çıkan dekor, koordineli ve uyumlu olur. Perde de yer alan çıta ve aksesuarlar, geri çekme mekanizmaları, saçaklar, dekoratif örtülü raylar gibi parçalar çeşitlilik gösterebilir. İç mekanların dizaynına zenginlik ve ihtişam eklemek için bu tarz örtülere çok çeşitli süs ve aksesuar ürünleri eşlik edebilir. Pencerenin üst kısmına yerleştirilen dekoratif fırfırlı kumaş, odanıza hareket getirmenin mükemmel bir yoludur. Örtülerinizi mükemmel şekilde gösteren aksesuarların başında ise stoperler, parantezler, aplikler, uç kapakları, yüzükler, klipler, kancalar, çekerler, engeller gelir. Bu tarz tekstil ürünlerinde kullanılan çubuğunun her iki ucuna stoper ve uç kapakları yerleştirilir. Uç kapakları çubuğa basit, temiz bir görünüm verirken stoperler dramatik, dekoratif bir görünüm yaratır. Stoperler için yaygın tasarımlar arasında toplar, mızraklar, topuzlar, oklar, yapraklar, yıldızlar, parşömenler, çiçekler ve soyut tasarımlar bulunur. Braketler, tül perde aksesuarı çubuğunu yerinde tutan destek donanımlardır. Aplikler, içlerinden kumaş geçirilmiş bir tür dekoratif brakettir. Braket ve aplikler çubuktan farklı bir malzemeden yapılabilir. Bitkiler, hayvanlar ve soyut tasarımlar gibi farklı dekoratif tasarımlara sahip olması mümkündür. Ürün halkaları genellikle görünür olmalı, donanımın geri kalanını tamamlamalı ve bunlarla kontrast oluşturmalıdır. Dekoratif kordonlar ve püsküller görünümü tamamlamaya yardımcı olur. Örtü kancaları örtülerinizi dekore etmede kullanılan farklı aksesuarlardan biridir. Uygun aralıkta değişen perde aksesuarları fiyatları ile Trendyol’dan aksesuarlarının tamamına ulaşabilir ve dilediğinizi satın alabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınızda zarif ve şık bir görünüm ortaya çıkararak bulunduğunuz ortamda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Ev Dekorasyonu İçin Perde Aksesuarı

Ev Dekorasyonu İçin Perde Aksesuarı

Perde aksesuar modelleri evlerin makyajı gibidir. Evi güzelleştirir ve ona gizemli bir hava katar. Mobilyalar ile uyum içerisinde olup farklı bir kombinasyon yaratır. Perdelerde perde aksesuarları çiçekli ürünlerin kullanılması bu keyifli atmosferi güzelleştirir. Perdelik halkalar, pencere uygulamalarınızın kusursuz ve özel görünmesini sağlar. Bunların kullanımı da oldukça kolay olur. Genellikle gümüş, altın ve bronz gibi renklerde metal kaplamalarla gelir. Bu nedenle örtülerinizle ve genel ev dekorasyonunuzla uyumlu olan seçeneklere yönelmeniz gerekir. Perdelik pimlerden halkalara ve klipslere geçmeyi düşünürseniz örtü uzunluğunun pencere ve oda için ideal olduğundan emin olmanız gerekir. Halkalar örtülerinize ekstra uzunluk katabilir. Örtüler küçük kancalar kullanılarak halkalara tutturulur ve bu halkalar ürün çubuğuna takılır. Bu pratik bir çözümdür ve uzun süreli kullanım imkanı sunar. Örtüler kolayca çıkarılıp değiştirilebilir. Kuşgözü örtüler sadece perde direkleri ile kullanılabilir. Bunlar oldukça çağdaş ve modern bir havaya sahiptir. Kuşgözü başlıklı örtüler geniş, doğal ve yumuşak kıvrımlar sağlar. Bu modellerin üst kısmında kontrast kumaştan yapılmış halkalar bulunur. Bu modern örtüler, yalnızca perde direkleriyle kullanılabilir. İşlevsel olmaktan çok dekoratif bir stildir çünkü tırnakları hareket ettirmek zor olabilir. Örtü donanımı çok açıkta olduğundan kaliteli ve şık direklere ve süslemelere yatırım yapmak önemlidir. Kravat, örtülerin tepesine tutturulmuş şeritlerin küçük yaylar oluşturan çubuğun etrafına bağlandığı yerdir. Çok resmi olmayan rahat ve rustik bir tarzdır. Genellikle çarşaflar ve diğer hafif kumaşlarla kullanılır. Çağdaş ve zarif olan kalem pilesi, örtünün üst kısmındaki uzun, sıkı kıvrımlardan oluşur. Örtünün üst kısmındaki bu düzenli ve tutarlı kıvrımlar, bir kurşun kalem boyutuna benzer. Bu nedenle kalem pileli adını alır. Perde aksesuarları online satış sayesinde Trendyol’da özelliklerine göre ürünleri filtreleyerek aradığınız seçeneklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Trendyol’da Bütçe Dostu Perde Aksesuarı Fiyatları

Trendyol’da Bütçe Dostu Perde Aksesuarı Fiyatları

Perde tasarımı söz konusu olduğunda küçük ayrıntıları hatırlamak için zaman ayırmak, yüksek kalitede bir yüzey elde etmek için uzun bir yol kat etmek gerekebilir. Farklı iç mekan stillerine ve güzel perde aksesuar modelleri ve fiyatlarına her daim hayranlık duyulur. Ancak penceresinde örtü olmayan bir ev, çıplak ve eksik izlenimi yaratır. Çubuklar perde donanımının temelini oluşturur ve örtülerin kendileri için ana destek kaynağıdır. Sağlamlık, özellikle ağır bir kumaşı asarken önemlidir ve seçim yaparken dikkate alınması gereken hayati bir niteliktir. Stoperler, çubukların ucundadır. Stoperler birçok dekorasyon çeşidiyle birlikte sunulduğunda fark yaratabilir. Odanızda gösterişli bir dekor oluşturmanın kolay bir yolu ise aksesuarları doğru ve yerinde kullanmanızdır. Büyük bir değişiklik yapmadan ev dekorunuzu değiştirmek için örtü aksesuarlarını kullanmak pratik ve masrafsız olabilir. Örtüler için tasarlanmış farklı kanat perde aksesuarları kullanarak evinizin pencerelerini ve kapılarını büyüleyici bir hale getirebilirsiniz. Pencereleriniz için kullanacağınız örtüler için hassas küçük perde aksesuarları mıknatıslı, kapıda kullanacağınız modeller için ise ağır olanları tercih edebilirsiniz. Evinizin ambiyansını tamamlayacak ve canlı hale getirecek çok çeşitli ürünleri tercih edebilirsiniz. Perde aksesuarları çiçekli fiyatları uygun aralıkta değişir ve evinize bambaşka bir hava katar. Ev dekorasyonunda küçük aksesuarlar önemli bir fark yaratabilir. Bu farkı çok çeşitli aksesuarlarla yaratabilirsiniz. Perde süsleri fiyatları genel olarak avantajlı seçenekleri ile müşteri karşısına çıkar. Kuşgözü halkaları, örtülerinizin kolayca kaymasını sağlayan başka bir parçadır. Bunları istediğiniz renklerde bulabilirsiniz. Böylece örtü ve diğer eşyalarla uyum içeriğinde olmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünler örtüleri bağlamak ve kancalara asmak için de idealdir. Aksesuarlar içerisinde püsküller ise güzel ve zarif bir görünüm sağlar. Perde aksesuarı fiyatlarını Trendyol’dan öğrenebilir, dilediğiniz ürünü güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Perde Aksesuarları Nasıl Takılır?

Bazı perde aksesuarı modelleri, direkt olarak perdenin üzerine takılır. Bazı seçenekler ise duvara sabitlenerek kullanılır. Pek çok çeşit ve modeli içerisinde barındıran perde aksesuarları; kişilerin hem zevkine hem de tarzına uyumlu tasarımı bulabilme imkanı sunar. Kullanımı kolay aynı zamanda pratik olan ürünler ortama farklı bir hava ve ambiyans kazandırır. Perde tasarlayan kişiler tarafından aksesuarlar takılma işlemi başarılı bir şekilde yapılır. Aynı zamanda kişilerin tek başlarına da uygun olan alana monte etme imkanı sunan ürünlerdir.

Perde Aksesuarı Hangi Renk Perdeler İle Uyumlu Olur?

Perde aksesuarı modelleri özellikle stor perde çeşitleri ile yüksek oranda uyumluluk sergiler. Ortamın duvar rengi ve dekor uyumuna uygun olan tonlar tercih edilmelidir. Açık tonlara sahip alan için koyu renk aksesuarlar tercih edilmesi ortamın havasını değiştirmeye yardımcı olur. Koyu tonlara sahip ortamlar için ise açık renklerde aksesuar tercihi alana ferahlık kazandırır. Sade tül perdelerin yanlarına dekor olarak fon perde modelleri tercih edilebilir. Koyu tonlarda ya da canlı renklerde fon perde tercihleri doğru bir seçim olur. Güneşlik perde modelleri de aksesuarlar ile kullanıma uygundur.

Perde Aksesuarları Nereden Alınır?

Perde aksesuarlarının tümüne Trendyol farkı ile kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. Çok çeşitli modelleri olan ürünler, evini değiştirmek ve yenilemek isteyenler için minik başlangıçlar oluşturur. Perde aksesuarları, en fazla tercih edilen tasarımlar arasında yer alır. Perde ile daha hoş görüntü sağlayan kornişler değişik renkleri ve stil görünümleri ile dikkat çeker. Perde seçenekleri arasında bulunan oryantal esnek korniş seçenekleri tasarımların daha hareketli bir duruş kazanmasını sağlar. Pek çok farklı desende ve yapıda perde aksesuar çeşitleri mevcuttur. Ortama uygun olan ürünü ve modeli bulmak son derece kolaydır. İstenilen zaman değişiklik yapılabilen modeller arasında bulunur. Trendyol üzerinden ürünlerin tamamına ulaşım sağlayarak sahip olabilirsiniz.