"

Stor Perde

" araması için 35547 sonuç listeleniyor

Stor Perde

Perdeler bir evin dekorasyonunun ayrılmaz bir parçasıdır. Stor perde de evlerde zamansız şıklığı yakalamada yardımcı olacak, temizlenmesi ve kullanımı oldukça kolay olan perde modellerindendir. Her oda ve mekan için üretilen stor perde modelleri son teknoloji ile daha da pratik bir kullanım alanına sahiptir. Bu geniş model yelpazesi içerisinde size en uygun olan stor perdeyi seçebilirsiniz. Stor perdelerin tercih edilmesinin başlıca sebebi kullanımının kolay olmasıdır. Tek bir hamlede perdenizi açıp kapayabilirsiniz. İkinci olarak bu tarz perdelerin temizliği oldukça kolaydır. Farklı kimyasallar kullanmadan, sadece ıslak bir bezle stor perdeyi temizleyebilirsiniz. Eğer bu perdeleri yıkarsanız da kolalı yapısı sayesinde, tül perdeler gibi ütü yapmanıza gerek kalmaz. Stor perdelerin bir diğer özelliği de ışığı tül perdelere göre daha net biçimde kesmeleridir. Tüm bunların yanında stor perdelerin antibakteriyel olması oldukça önemlidir. Bu tarz perdelerin hemen hemen tüm modelleri alerjen tutmaz. Bu nedenle astım gibi solunum yolu rahatsızlığı bulunanlar gönül rahatlığı ile bu model perdeleri seçebilir. Trendyol, her ev ve mekan için tasarlanan stor perdeleri, geniş bir model ve fiyat yelpazesinde sizlerle buluşturur. 

Stor Perde Modelleri

Dekorasyon dünyasının hızlı gelişimi, moda dünyasının önemli bir elemanı olan perde modellerinin skalasını da genişletir. Bu sayede perdeler kumaşı, dokusu, dikişi, boyutları ve kullanım alanlarına göre birçok çeşide ayrılır. Kullanım alanının oldukça geniş olduğu perde türlerinden biri de stor perdelerdir. Her pencereye göre uygun boyutlarda stor perde modeli bulmak mümkündür. Bu perdelerin en çok tercih edilen modellerinin başında da zebra stor perde gelir. Yatay çizgilere sahip zebra perdeler spor duruşlarıyla hem ev hem işyerleri için uygundur. Bu modeller bir sıra güneş alan bir sıra güneş almayan kumaş şeritleri birleştirilerek oluşturulur. Bu şekilde hem perde hem güneşlik görevi görebilir. Tül stor perde ise hem stor perde pratikliğinden yararlanmak hem de güneşin eve girmesini isteyenler için uygundur. Bu perde modelleri birçok desen ve kumaş çeşidine sahiptir. Neredeyse tüm modelleri leke tutmayan ve güneşten solmayan kumaştan yapılır. Leke ve koku tutmayan bir dokuya sahiptir. Silinmesi oldukça kolaydır. Temiz bir bezle silindiğinde üzerinde hiçbir leke ve toz kalmaz. Bu modellerde mikro petekli kumaş kullanıldığı için uzun yıllar formu bozulmadan kullanılır. Alüminyum kasasıyla sağlam bir çekme indirme mekanizmasına sahiptirler. Bu sağlam mekanizması sayesinde stor perde sistemi uzun yıllar bozulmaz. Ahşap stor perde modelleri ise genellikle dayanıklı bambu cinsinden yapılır. Bu sayede güneş ışığı ve rutubetten minimum seviyede etkilenir. Bambu stor perdeler şık duruşları ile mekanlara oldukça spor bir hava katarlar. Çiftli stor perde modelleri ise kullanım açısından oldukça pratiktir. Bu perdeler çift mekanizmaya sahiptir. Perdenin iki tarafında da zincir vardır. Zincirlerden biri öndeki tül storu, diğeri arkasındaki düz storu açık kapatır. Böylece hem tül hem güneşlik bir arada olur. İşyerlerinde tercih edilen ofis stor perde modellerinde genellikle düz desenler tercih edilir. Perdenin rengi ofiste kullanılan mobilyalara göre seçilir. Hem güneşlik hem tülü bir arada bulundurduğu için zebra modelleri de ofisler için idealdir. Dikey model stor perdeler de ofis ortamını geniş göstereceği için sıklıkla tercih edilir. Fakat bu perde modelleri genellikle büyük ve uzun camlarda kullanılır. Genellikle geniş toplantı odalarına ve bekleme alanlarında bu perde modeli tercih edilir. Eğer ofis camınız küçük ise plise model perdeler ortamı daha şık gösterir. Aynı zamanda dar ve uzun olan ofis camlarına da plise perdeler güzel durduğu görülür. 

Stor Perde Dekorasyon Önerileri

Stor perde seçerken evinizin ya da iş yerinizin dekorasyon stili oldukça önemlidir. Örneğin dikey stor perde modellerine bakarken zebra desenli başka bir aksesuar daha seçerek perdeniz ile uyumu yakalayabilirsiniz. Zebra desenini bir aksesuarda kullanmak yerine halınızda da tercih edebilirsiniz. Bu model perdelerin yanına seçilecek olan fon perdesi düz bir desene sahip olmalıdır. Aynı şekilde koltuk takımı da sade olmalıdır. Koltukta deseni seviyor iseniz sadece berjerlerinizde desen kullanmanız daha şık bir görüntü yakalamanıza yardımcı olur. Bu tarz perdeleri kullanacağınız odanın desensiz bir duvar kağıdı olmalıdır. Aksi takdirde bir desen karmaşası oluşur. Desenli stor perde modelleri ise kendinden dokuma ya da sonradan baskı şeklinde desenlendirilir. Bu tarz desenli perdeler bulundukları odanın tarzını ortaya çıkarmaya yardımcı olurlar. Salonunuza bu modellerin dışında ikili stor perde modellerinden de seçebilirsiniz. Çift taraflı zincire sahip olan bu modellerle hem güneşlik hem tül perdenizi bir arada kullanabilirsiniz. Baskılı stor perde de çocuk odalarında tercih edilen perde çeşitlerindendir. Çocuğunuzun bebeklik fotoğrafını, tuttuğu takımı ya da sevdiği çizgi film karakterlerini bu perdelere bastırabilirsiniz. Yatak odanızın şık bir görünüm elde etmesi için ise dilimli stor perde tercih edebilirsiniz. Dilimli perdeler daha geniş bir alanı kapladığı için pencereniz de çerçevesi de görünmez. Böylece daha bütünsel ve şık bir görünüm yakalamış olursunuz.Yatak odasında rahat bir uyku için tamamen karanlık bir ortam gerektiği için de bu perde tercihleriniz arasında olabilir. Hem yatak odası hem de film seyrettiğiniz odanız için ise karartmalı stor perde tercih edebilirsiniz. Işığı geçirmeyen stor perde modelleri güneşin geçişine izin vermez. Hem eskilerin havasını yakalayıp hem modern dünyanın pratikliğinden yararlanmak istiyorsanız dantelli stor perde modellerine göz atabilirsiniz. Bu model perdelerin buldan kumaşından olanlarını tercih ederseniz özellikle mutfağınızda otantik bir hava yakalayabilirsiniz. Mutfak için stor perde seçerken koku ve leke tutmayan bir model seçmeye de dikkat etmelisiniz. Bunun yanında mutfaklarda katlamalı stor perde de oldukça şık ve kullanışlı bir kullanım sağlar. Cam balkonlarda da güneş ışığından verimli şekilde yararlanmak için perde kullanılır. Balkon stor perde modelleri bu kullanım için idealdir. Bu modeller hem güneş ışığını tam kesebilir hem de leke tutmaz. Hazır stor perde modellerine Trendyol üzerinden ulaşabilir, keyifle alışveriş yapabilirsiniz.

Stor Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stor perde seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken nokta, perdenin ışık geçirgenliğidir. Eğer yatak odası, film odası ya da ofisinizin tamamen karanlık olmasını istiyorsanız buna uygun modelleri seçmelisiniz. Fakat çocuk odası, oturma odası ve mutfak gibi yerlerin storlar kapalıyken de güneş alması gerekir. Bu nedenle karartmalı modeldeki stor perdeleri buralarda kullanmamalısınız. Stor perdelerde en uzunluğu en fazla 3 metredir. Pencereyi açıp kaparken de bu stor perdenin tamamının açılması oldukça kullanışsızdır. Bu nedenle pencereniz 120 cm’den geniş ise yan yana iki perde alabilirsiniz. Fakat böyle bir durumda perdeleriniz arasında 4 cm’e kadar boşluk olur. Bu boşluğu 1 cm’e kadar indirmek için stor perdelerinizi tek bir kasaya bağlı olarak alabilirsiniz. Stor perde alınırken perdenin eni olarak girilen rakam en üstteki mekanizmanın enidir. Yani perde kumaşı 1,5 ya da 2 cm daha içeriden başlar. Eğer tek bir pencere için tek parça stor perde alıyorsanız ve pencerelerinizin kenarında pay varsa perde eni pencereden 20 ya da 40 cm daha geniş olmalıdır. Perdenizin bir diğer önemli kısmı ise mekanik aparatlarıdır. Eğer perdenizin takılacağı yerde kartonpiyer yoksa kapalı kasa tercih ederseniz daha şık bir görünüm elde edersiniz. Perde zincirinin metalik olması kumaşa uyum konusunda size serbestlik tanır. Ayrıca zincirin bulunduğu yer de önemlidir. Perdenin yanında masa dolap gibi ulaşımı zorlaştıran bir mobilya varsa zincir öteki tarafta olmalıdır. Eğer çift mekanizmalı stor perde seçerseniz bu daha da önem arz eder. Çünkü bu tarz perdelerde iki tarafta da zincir bulunur. Evinizin dekorasyonunun buna uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Fakat bu modellerin yanında motorlu stor perde seçerseniz zincirin nerede olduğu bir önem taşımaz. Çünkü elektrikli stor perde modelleri uzaktan kumanda, telefon ya da tabletten açılıp kapanabilir. Otomatik stor perde modellerini, evde olmasanız dahi, telefonunuzdan açıp kapayabilirsiniz. Zamanlama kurarak günün belli saatlerinde perdeniz otomatik olarak açılıp kapanabilir. Ayrıca her perdeyi ayrı olarak zamanlayabilirsiniz. Bir perdenizi açarken ötekini kapatabilirsiniz. Perdeleri açarken perdeyi istediğiniz konumda da durdurabilirsiniz. Bu perdeler sayesinde siz işte ya da tatilde dahi olsanız eviniz, evinizdeki bitkiler yeterli güneşi alır. Tatildeyken evinizde biri var izlenimi oluşur ve bu da hırsızlığı önlemede yardımcı olur. Perde motoru perdenin arkasına saklanabileceğinden görsel olarak bir şey kaybetmezsiniz. Bu pratik modelleri seviyorsanız kendini temizleyen stor perde modellerine de bir göz atabilirsiniz. 

Stor Perde Bakımı

Stor perdelerin kullanımının pratikliği yanında bakımları da oldukça kolaydır. Stor perdeler belli bir mekanizmaya bağlı olduğu için her kumaştan stor perde üretilmez. Genelde polyester kumaş kullanılırken keten ve pamuk da kullanılabilir. Her ne kumaş kullanılırsa kullanılsın her stor perdeye dümdüz durması için apre kaplama yapılır. Apre, perde kumaşının dümdüz ve sert durmasını sağlarken, aynı zamanda onun tozdan ve kirden minimum etkilenmesini sağlar. Bu nedenle stor perdenizin üzerine direkt bir şey dökülmediyse yüzeysel bir temizlik ile 3 ile 5 yıl arasında perdenizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Evinizi süpürürken, süpürgenizin koltuk süpürme başlığını takıp çekim gücünü en aza indirirseniz stor perdenizi de süpürebilirsiniz. Böylece perdenin temizlik ömrü de uzamış olur. Bunun yanında dilerseniz nemli bir bezle de perdenizin tozunu alabilirsiniz. Fakat bu adımların hiçbirisinde kimyasal bir ürün kullanmamalısınız. Yoksa, perdeyi koruyan tabaka zarar görmüş olur. Bunların dışında stor perdenize bir şey döküldüyse uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri kuru temizlemedir. Kuru temizleme perdenin dokusuna zarar vermeden onu temizler. Fakat bu temizliği evde yapmak da mümkündür. Stor perdeyi yıkarken kat izi oluşmaması için onu mutlaka düz olarak yatırabileceğiniz bir zemin ayarlamalısınız. Balkon ya da banyo bu iş için en uygun alanlardandır. Öncelikle perdenizi tamamen yukarı çekmelisiniz. Ruloları mekanizmasından çıkartarak beyaz sabun, Arap sabunu ya da doğal şampuanlarla ılık su eşliğinde yumuşak bir süngerle perdenizi köpürtebilirsiniz. Renkli stor perde modellerini yıkarken suyun sıcaklığına daha da önem vermelisiniz. Çünkü su bir miktar fazla sıcak olsa bile perdenin renklerinde solma meydana gelebilir. Süngeri uygulamadan önce iyice sıktığınızdan emin olmalısınız. Silerken çok bastırmamaya özel göstermelisiniz. Perdenin iki yüzeyine de aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Daha sonra kuru ve yumuşak bir havlu ile perdeyi kurulayıp tekrar yerine asabilirsiniz. Perdeyi tamamen açtığınızda ise perde kendi kendine kurur. Bu işlemin dışında stor perdeleriniz makinede soğuk ve kısa programda da yıkayabilirsiniz. Bu işlem için perdenizi borusundan çıkarmalısınız. Yıkama işlemi gerçekleştirildikten sonra perdeyi borusuna geri takıp asarak kurutabilirsiniz. Stor perdenin borusunu yerinden çıkarırken iki kişi perdenin iki tarafına geçerek klipsli kısımlarda perde borusunu çıkarır. Perdenin yıkanacağı alanda perde borusunu döndürerek perdeyi açabilirsiniz. Yıkama işlemi bittikten sonra perdeyi borusuna tekrar oklava gibi sarabilirsiniz. Tekrar iki kişi perdeyi iki tarafından tutarak klipsli mekanizmasına oturtur. Perdeyi mutlaka iki kişi çıkarıp takmalıdır. Çünkü rulo haline gelmiş perde oldukça ağır olur. Ayrıca korniş mekanizmasının zarar görmemesi için iki tarafında aynı anda çıkarılıp takılması gerekir. Aksi takdirde korniş mekanizmasında aşınma ya da kırılma meydana gelir. Kornişe montajlı perdeler çok daha pratiktir. Fakat mutfak stor perde modelleri duvara monteli de olabilir. Bunun için matkap yardımıyla duvara iki eşit uzaklıkta delik açılır ve gerekli aparatlar takılır. Perdenin eni 100 cm ise tavana en az 2 adet, 150 cm ve üzeri ise 4 adet  delik açarak perdeyi takabilirsiniz. Trendyol’da sayısız ürün seçeneği arasından kendinize en uygun olan stor perdeyi seçebilirsiniz. 

Stor Perde Fiyatları

Hızla değişen teknoloji dekorasyon ürünlerini de etkilerken birçok yeni ürün beğeninize sunulur. Farklı ihtiyaçlar ve zevkler doğrultusunda dekorasyon ürün seçeneklerinin sayılamayacak kadar çok arttığı görülür. Bu hızlı değişim perde endüstrisine de etkiler. Perdeler bir dekorasyon ürünü olmalarının yanı sıra artık hızla pratikleşen hayata da uyum sağlayan teknolojik ürünlerdir. Bir perdenin artık sadece evde güzel görünmesi yetmez. Aynı zamanda perde endüstrisinin hayatın hızlı akışına da uyum sağlamaya çalıştığı görülür. Bu akış içerisinde birçok farklı seçenekte perde üretilir. Bu farklılıklar beraberinde geniş fiyat skalasını da getirir. Stor perde fiyatları kullanıldığı malzeme ve mekanizmayla farklı fiyatlara ev sahipliği yapar. Kumaş ve dikim kalitesi daha yüksek olan stor perdeler daha yüksek fiyata sahiptir. Bunun yanında son teknoloji mekanizmaya sahip olan perdeler de fiyat olarak üst segmentte yer alır. Stor perdenin boyutuna göre de değişen fiyatlar mekanizmanın elektronikleşmesi ile de doğru orantılıdır. Fakat her zevke ve bütçeye uygun stor perde modeli bulmak mümkündür. Trendyol’daki filtreleme seçenekleri ile ürünler arasında karşılaştırma yaparak tüm pencerelerinizi donatabilirisiniz. Renk, fiyat, model ve diğer filtrelerle aradığınız perdeye en kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. 

Trendyol’da Stor Perde

Trendyol, diğer ürün kategorilerindeki yüksek kalite ve uygun fiyat perspektifini stor perde ürünlerinde de gösterir. Müşteri memnuniyetini baz alarak oluşturulan her model, fiyat ve zevke uygun ürün kataloğuna ulaşmak mümkündür. Marka çeşitliliği geniş olduğu için ürün seçenekleri de doğru orantılı olarak artar. Yerli ve yabancı markaların yanı sıra her materyal ve kumaştan perde mekanizması ve perde bulmak mümkündür. Stor perde ölçüleri ve tipleri de size geniş bir seçenek ağı sunar. Trendyol, müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için müşteri yorumları etkili ve iade koşulları kolaydır. Müşteri ihtiyaçlarını yorumlardan tespit ederek ürün skalasını oluşturur. Değişim taleplerini titizlikle yerine getirir. Siz de Trendyol üzerinden yorum ve puanlamalara bakarak ürünler hakkında detaylı bilgi alabilir ve seçiminizi yapabilirsiniz. Buna ek olarak müşteri temsilcilerini arayarak ürün ve işleyiş hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Trendyol, dilediğiniz boyut, marka, renk, desen, fiyat ve tip seçeneğiyle stor perdeleri bir araya getirir. Son teknoloji ve modaya uygun stor perde çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Kir ve koku tutmayan, mekanizması pratik çalışan, geniş boyut ve desen skalasına sahip olan perdelere, Trendyol’dan, güvenilir ve kazançlı bir alışverişle ulaşabilirsiniz.