placeholder
"

Pirge

" araması için 1923 sonuç listeleniyor

Pirge

Pirge

Bıçak ve kesici alet üretiminin lider markalarından olan Pirge, 1879 yılından beri ürettiği bıçak çeşitleri ile gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılar. Ham madde olarak yüksek karbonlu paslanmaz çelik kullanan marka, “Bıçağın Ustaları” tarafından el işçiliği ile bilenerek şeflerin, pastacıların, kasapların ve ev kullanıcılarının mutfaklarına doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Markanın çatısı altında şefler için Ecco, Duo, Gastro ve Classic serileri üretilirken, kasaplar için Pro2002, Superior, Duo, Venge ve Butcher’s serileri tasarlanır. Pastacılık malzemeleri konusunda da Creme serisi ve ev kullanıcıları için özel olarak imal edilen PureLine, Deluxe, Sultan, Profi, Elite, Titan East ve CremeHome serilerine yer verilir.

Sadece tek bir kesim türü için bile oldukça fazla çeşide sahip olan ürünler yüksek kalite ile üretilerek müşterilerinin hizmetine sunar. Kasap bıçaklarından doğruma bıçaklarına, bileme araçlarından çakılara kadar tüm bıçaklar gelişen ve değişen dünyanın hızına ayak uyduracak şekilde tasarlanır. Ele rahatça oturan ve tutmayı kolaylaştıran bıçakların sap kısımları, işlem sırasında herhangi bir kazaya sebebiyet verilmesinin önüne geçer. Ayrıca ürünlerin hijyenik yapıya sahip olması yapılan işlemlerde üst düzey konfor sağlar. Her iş için ayrı üretilen Pirge bıçakları kaliteyi sonuna kadar hissettirir.

Birbirini Tamamlayan Tasarımlarıyla Pirge Set

Farklı set çeşitleri ile kullanıcılarına değişik alternatifler yaratan markanın bıçakları hem profesyonellere hem de evde yapmak isteyen amatör aşçılara hitap eder. Pirge 3’lü bıçak seti ev kullanımı için ideal olurken 6’lı bıçak setleri profesyonellerin mutfaktaki tüm ihtiyaçlarını karşılar. Setlerin içinde yer alan bıçaklar arasında meyve/sebze bıçakları, dekor bıçakları, et/tavuk/balık bıçakları, ekmek bıçağı, sıyırma, dilimleme ve kesme bıçağı, peynir bıçağı ve fileto bıçağı bir birçok çeşit ürün bulunur. Aynı zamanda, özellikle Kurban Bayramı zamanlarında sıkça tercih edilen Pirge gurme kasap bıçak seti üretilir. Bu set içinde bulunan ürünlerle profesyonel etler hazırlanarak gurme lezzetler yapılabilir. Tüm setlerdeki bıçaklar farklı boylarda tasarlanır. Bıçak boyları genel olarak 12 cm ve 30 cm arasında değişir.

Kullanım amacının yanı sıra işlem uygulanacak yiyecek türüne ve malzemesine göre de alternatifler sunan üretici, kullanıcılarının iyi bir deneyim elde etmesine yardımcı olur. Evde, restoranda veya kafe gibi alanlarda parçalama ve dilimleme işlemlerini kolaylaştıran bıçaklar, kesin ağız yapıları ile açılık yeteneğinin ortaya çıkmasına yardım eder. Kesilen bazı yiyeceklerde yer alan asitlere karşı oldukça dayanıklı performans sergileyen bıçak setleri, aşınma gibi korozyonlara karşı da yıpranmayarak uzun yıllar kullanabilme şansı verir. Bıçak ile tutma sapı arasındaki mesafenin dengeli ağırlığı verimliliği artırır ve mutfakta harikalar yaratılmasını sağlar. İşlevselliklerinin dışında şık ve modern bir görünüme sahip olan bıçaklar, geniş ürün yelpazesi ile doğru ürünü seçme fırsatını tanır.

Mutfakta ihtiyaç duyulan bıçakların bir arada olmasını sağlayan ahşap bloklu bıçaklı setler verimliliğin artmasına ve yemek hazırlama sürecisinin kısalmasına destek olur. Ayrıca her ürünün el altında olması bıçakların en doğru şekilde kullanılabilmesini de sağlar. Dar olan tezgahlar üzerinde ahşap bloğun sığmadı durumlarda markanın çantalı setleri ön plana çıkar. Pirge çantalı çeyizlik bıçak seti yeni evlenecek olan çiftlerin ihtiyacı olan tüm bıçakları bir araya getirir. Yer kaplamayan ergonomik yapıda olması ise mutfaklarda kurtarıcı görevi görür. Çantanın içinde her bir bıçağa ayrılmış olan bölüm bıçakların birbirine değmesini engeller. Böylece bıçaklar daha uzun süre boyunca kullanılmış olur.

Pirge Profesyonel Kasap Bıçakları

Et, tavuk ve balıkların kesilmesi, doğranması ve dilimlenmesinde kullanılan et bıçakları kaliteli paslanmaz çelikten üretilerek farklı işlevsel detaylar sunar. Kasapların ve profesyonel şeflerin kullandığı bu ürünlerin aynı zamanda ev tipi seçeneklerine de yer verilir. Tekli olan ürünlerin yanında 3’lü ve 4’lü setler halinde satılan kasap seti de bulunur.

Setlerin içinde yer alan 12 cm ve 15 cm’lik et sıyırma bıçakları kemikli olan etlerin kemiklerinin profesyonel bir şekilde kolayca ayrılmasını sağlar. 15,5 cm orta boy Pirge yüzme bıçağı derileri yüzebildiği gibi etlerin doğranmasına da yardımcı olur. Tek bir bıçakla çok iş yapmak için kullanılan bıçak özel formu ile kesmeden yüzmeye, yüzmeden dilimleyeme kadar birçok işlemde işe yarar.

20 cm Pirge kasap bıçakları ile kurban kesilebilir ve etler büyük parçalar halinde dilimlenebilir. Ürünler sağlam çelik yapısı sayesinde sert sebze ve meyveleri kesmek için de kullanılır. 26 cm Pirge oluklu, tırtıklı bıçak, steakhouse kalitesinde et doğar ve bonfileleri dilim dilim kolaylıkla keser. Bıçağın üzerinde bulunan oluklar etin bıçağın üzerine yapışmasını azaltır.

25 cm pala doğrama bıçakları büyük parçadaki etleri çengele asılı karkas parçalardan kesilmesini sağlar. Uzun çelik yapısı büyükbaş hayvanların arka kısmında yer alan butların rahat bir şekilde ayrılmasını imkan tanır. Uzun saplı Pirge satır ise ihtiyaç olan kemiklerin kırma işlemi için üretilir. Büyük kemiklerde bile kullanılabilen bu ürün özellikle Kurban bayramlarında kullanıcıların büyük bir destekçisi olur. Et döveceği kesilen etlerin daha kolay pişebilmesi için etleri inceltir ve pirzola, kaburga gibi kemikli etlerin ızgaraya hazırlanmasına yardım eder.

Mutfakta en büyük yardımcı olmaya aday olan esnek yapılı lakerda bıçakları kasapların yanı sıra balıkçıların balık filetolarını çıkartmada en çok tercih ettikleri bıçaklar arasında yer alır. Profesyonel Alman kalitesinde üretilen oval Pirge masatları, setin içerisinde yer alan bıçakların zarar gören kesici kısımlarında ufak düzeltmeler yapmak için kullanılır. Yapılan Pirge kasap seti yorum ve görüşlerinde kullanıcıların oldukça memnun oldukları ve ürünlerin doğru kullanımında uzun süre dayandıkları görülür.

Kesim İşlemini Kusursuzlaştıran Pirge Bıçak

Pirge zırh bıçaklar, etleri ve sebzeleri eşit parçalar halinde kesebilmek için ideal olan ürünlerdir. Kesin ve dar hatları bulunan bıçaklar kıyma kıvamında etlerin elde edilmesini sağlar. Kesici yapıya sahip kalın ve bıçak çeşitleri ise kemikli etlerden sert sebzelere kadar birçok ürünün ihtiyaca göre istenilen şekilde parçalara ayrılmasına imkan tanır. Ergonomik yapıdaki bıçaklar, sert plastik sapları ile kayma sorununu engeller ve kullanıcıların güvenliğini arttırır. Tırtıklı tutma yeri parmakların bıçağı daha iyi kavramasını sağlar. Bu bıçakların hafif olmaları kullanım sırasında büyük bir avantaj yaratır. Çift tarafları tutma sapı desteğinin de bulunduğu modeller pizza, pide, lahmacun ve börek gibi hamur ürünlerini de kolayca dilimler.

Ebatlarıyla opsiyonel bir seçenek alanı yaratan zırhlı bıçaklar arasında soğan doğramak için özel olarak geliştirilen ürün modelleri de bulunur. Kullanışlı bu bıçaklar sayesinde yemeklere ayrı bir lezzet katan soğanın doğrama işlemine harcana süre bir hayli azalır. Eğilimi ağzı yapısına sahip olan ürünler ile salatalar ince ince doğranabilir ve etler minik parçalara da ayrılabilir.

Markanın buzul işlemden geçen zırh bıçakları ekstra sertleşmiş bir yapıya kavuşur. Bu özellik zorlu gıdaların kabuklarını ve sert noktalarını zorluk yaşamadan bölmek için kullanılır. Bilenerek sunulan ürünler oldukça keskin yapıları ile kullananları memnun eder. Bıçaklar su ile temas edildiğinde paslanma sorunu yaşanmaz. Sağlam çelik gövdesi ile uzun süreli kullanıma fırsat tanıyan zırhlı modeller kırılma ve körelmelere karşı da dirençlidir. Kararma ve oksitlenme gibi oluşan bazı kusurları önleyen estetik bıçaklar mutfakların en büyük yardımcısı olur.

Geniş Kullanım Alanına Sahip Pirge Bıçak Modelleri

Mutfaklardaki bıçak kullanımı sıklıkla duyulan eylemlerden biridir. Kesim için gerekli olan bıçaklar kesilen işlemin gerçekleştirildiği ürünün yapısına göre değişkenlik gösterir. Bunun için Pirge bıçak takımı içinde sadece et ve sebzeler için değil farklı alandaki kullanım alanlarına hitap eden ürünlere de yer verilir. Bunların arasında bulunan Pirge hamur kazıyıcı, tatlıların ve hamur işlerinin servis işlemini oldukça kolaylaştırır. Ayrıca hamur kazıyıcı yemek sırasında doğranan malzemelerin tencereye aktarılmasında da kullanılır. Keyifli kullanım sunan bıçağın farklı boyutları da bulunur. Mutfağında tatlı şeyler hazırlamayı seven şefler için sadece hamur kazıyıcılar değil, çeşitli daha birçok bıçak türü üretilir. Mini pasta paletleri hazırlanan pastanın üzerine kremayı, çikolatayı veya şeker hamurlarının pürüzsüz bir şekilde sürülmesine yardımcı olur. Yuvarlak uç kısımları ise istenilen dekorların yapılmasına fırsat verir. Ayrıca bu palet ile pastalar ve hamur işleri bozulmadan tepsiden alınarak tabağa konulabilir. Tatlı hamuru kesicileri hazırlana hamurların kesilmesini ve tezgahta yapışan hamurların temizlenmesinde kullanılır. Kesicilerin dışında üretilen ekmek ve pasta bıçakları güçlü çeliği ve dişli yapısı ile fırından yeni çıkmış sıcacık ekmeklerin kesimini oldukça kolaylaştırır. Pasta kesme hızarı keklerin kat kat muntazam şekilde dilimlenmesi için üretilir. Pasta kılıcı ise genellikle düğünlerde kullanılan büyük pastaların kesimi için tercih edilir. Görsel olarak kocaman olsa da keskinleştirilmemiş ağız yapısı olası tehlikeleri önler.

Markanın bir diğer bıçak modeli ise döner bıçaklarıdır. Profesyonel kullanıcılar için tasarlanan Pirge döner bıçağı farklı modelleri ve boyutları ile alıcısının karşısına çıkar. Dönerin incecik kesilmesini sağlayan ürünler kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştırır. Tüm bu ürün gruplarının dışında markanın çakı bıçakları da bulunur. Pirge çakı modelleri keskin, hafif ve sağlam yapıları ile doğal yaşamda birçok ihtiyacın karşılanmasını sağlar.

Pirge Bıçaklarını Uzun Ömürlü Kullanmanın Sırları

Pirge mutfak bıçakları her kullanıcının kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanır. Ancak bu ürünlerin kullanım öncesi ve sonrasında yapılası gereken bazı püf noktalar bıçakların daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Satın alınan bıçakların ilk kullanımından önce mutlaka ılık su ve deterjan ile birlikte yıkanıp güzelce kurutulması gerekir. Her kullanımın sonunda bu işlemin devam etmesi bıçağın kalitesini korur. Ürünlerin bulaşık makinesinde yıkanması paslanma ve kireçlenme gibi olumsuz durumlara neden olabileceğinden elde yıkanması tavsiye edilir. Ayrıca bıçakların kesici ağız kısımlarının performansını azaltmaması adına taş ve mermer yüzeylerle olan temasından kaçınılması gerekir. Bu yüzeyler yerine ahşap ya da polietilen yüzeylerin üzerinde kesim işleminin gerçekleştirilmesi bıçağın kalitesinin bozulmasının önüne geçer.

Markanın en kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan bıçakları kesilen malzemenin bıçağın yüzeyine yapışmasını engelleyecek şekilde üretilir. Bu özellik yapılan işin kesintisiz devam etmesini sağlar. Yüksek karbonlu paslanmaz çeliğin kullanıldığı ürünler, doğranılan etler üzerinde üstün performans gösterir. Üretilen tüm bıçaklar -80 derece olan buzul işlemden geçerek imal edilir. Yapılan işlem ürünün kullanım ömrünü bir hayli uzatır. Bileme ve parlatma işleminden sonra ise bıçak çok daha işlevsel bir hale getirilir. Bu nedenle özellikle profesyonel mutfaklarda sık kullanılan ürünlerin kesici etkisini yitirmemesi için belirli aralıklarla bilenme işleminin yapılması bıçağın olduğundan daha uzun süreli kullanılmasını sağlar. Ürünlerin keskin bir yapıya sahip olması aynı zamanda kesim sırasında olumsuz durumun oluşması da mümkün olduğunca engeller. Sap kısımları sert plastiğin üzerine eklenen yumuşak bir plastikten oluşur. Böylece bıçağın hakimiyeti kolayca sağlanır. Ayrıca elden kayması gibi riskli durumları da bertaraf eder.

Pirge Bıçak Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Pirge, profesyoneller ve evler için farklı özelliklere sahip çeşitli bıçaklar üretir. Tasarım ve boyutlarının birbirinden farklılık gösterdiği ürünlerin seçiminde kullanılacak olan alana göre seçim yapılması büyük önem arz eder. Aynı zamanda üretilen materyaller de ürünleri satın alırken göz önünde bulundurulması gereken noktaların başında gelir. Özellikle profesyonel mutfaklara yönelik ürünler üreten marka, bıçaklarını farklı setler halinde satışa çıkarır. Özel çelik malzemesi ve keskinliği ile favori ürünler arasında yer alan Pirge şef bıçak seti en çok tercih edilen setlerin başında gelir. Bu bıçaklar her ne kadar profesyoneller tarafından tercih edilse de evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle et ürünlerinin kesim ve dilimlenmesinde üstün performans gösteren keskin bıçaklar, çok fazla efor sarf edilmesine izin vermez.

Seçim sırasında kesim için kullanılan malzemenin yapısına uygun bıçakların tercih edilmesi işin kolaylaşmasına yardımcı olur. Küp küp doğrama, dilimleme ve ince doğrama için türetilen santoku bıçak setleri, şeflerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ağız ve sap kısımları dengede kalacak şekilde tasarlanan bu ürünler özellikle Uzak Doğu mutfağında çalışanlar tarafından tercih edilir. Evinde profesyoneller gibi çalışmak isteyenler kesme ve doğrama işlemleri için 20-25 cm aralığından oluşan bıçak setlerini kullanabilir.

Et, sebze, fileto, ekmek ve peynir gibi farklı yiyecekleri kesmek için kullanılan setler içeriklerine göre seçilebilir. Markanın yalnızca biftek kesmek için üretilen bıçaklarından farklı amaçlar için kullanılabilen bıçaklara kadar oldukça geniş bir alternatifi bulunur. Kurban Bayramı zamanında özel parçalardan oluşan setler kasapların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerden oluşur. Sap ve gövde dengeleri oldukça iyi ayarlanmış olan setler de kasaplar tarafından güvenle kullanılabilir. Her özellikte farklı bıçaklara sahip olan markanın bıçakları arasından kararsızlık yaşıyorsanız, Pirge bıçak yorum ve kullanıcı önerilerini inceleyerek ihtiyacınız olan sete daha kolay karar verebilirsiniz.

Pirge Bıçak Seti Fiyatları

Pirge bıçak seti fiyatları, bıçakların ve bıçak setlerinin sahip olduğu yüksek kalite göz önüne alındığında uygun bir fiyat aralığında olduğu görülür. Kullananlar tarafından sıkça bahsedilen ve uzun ömürlü kullanımı ile oldukça fazla tercih edilen bıçaklar, fiyat performans açısından oldukça karlı bir seviye izler. Pek çok farklı özellikleri bulunan bıçak seti fiyatları, ürünlerin donanımına göre birbirinden farklılık gösterir. Ürünler profesyonelleşmeye başladıkça fiyatları da bu doğrultuda şekillenir. Uluslararası hizmet veren markanın bıçakları ve bıçak setleri farklı ürünleri ile her bütçeye uygun olacak şekilde belirlenir. Her bir ürün grubunun farklı onlarca çeşidi bulunur.

Pek çok özellikte üretilen bıçaklar müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmaya çalışır. Bıçak çeşitliliğinden biri olan dekor bıçakları, yapılan yemeklerin göze daha fazla hitap etmesine yardımcı olur. Değişik uçlara sahip olan modeller yemeklere dekoratif bir hava katar. Bu ürünlerin minik yapıları el içine kolayca oturarak adeta kalem tutar gibi bir his uyandırır. Böylece verilmek istenen dekordaki çiziklerle hayal gücünün sınırları zorlanabilir. Tüm farklı bıçak alternatiflerinin yanı sıra mutfak içerisindeki temel ihtiyaçların giderilmesini sağlayan setler de incelenebilir. Setlerin içerisinde Pirge ekmek bıçağı, peynir bıçağı, sebze bıçağı, et bıçağı ve şef bıçağı bulunur. Tek olarak da satışa sunulan bu parçalar set halinde alındığında daha avantajlı fiyatlara sahip olur. 2’li setlerden 6’lı setlere kadar farklı bıçak çeşitlerinden oluşan modellerin de fiyatları birbirinden farklı olur.

Trendyol’da yer alan uygun fiyatlı Pirge online satış ürünleri ile siz de profesyonel aşçılar gibi yemekler hazırlayabilir, hızlı, güvenli ve rahat bir alışveriş sonrasında markanın bıçak konforunu elde etme şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca ürün sayfasından yer alan setler arasında fiyat karşılaştırması yapabilir ve bütçenize uygun olan seti hemen sipariş verebilirsiniz.