"

Planlayıcı

" araması için 1906 sonuç listeleniyor
La Follia Okuma Planlayıcısı
Kargo Bedava
La FolliaOkuma Planlayıcısı
(2)
Okuma Planlayıcısı
135 TL
Sepete Git

Planlayıcı

Planlayıcı

Çok fazla uyarana maruz kaldığınız bu dönemde gerek profesyonel hayata dair işleri gerekse günlük yapılacakları yetiştirmek, bireyler için gittikçe zorlaşıyor. Sürekli üst üste gelen sorumluluklar, küçük ayrıntıları unutmanıza neden olabiliyor. Bu sebeple, eskiden çoğunlukla iş yerlerinizde iş planları yapmak için ya da yalnızca unutmak istemediğiniz önemli konuları not etmek için kullandığınız defter ya da ajandaların kullanımı, git gide yaygınlaşıyor. Günlük hayatınızda arkadaş buluşmalarınızdan ev rutinlerinize kadar kullanabileceğiniz bir hâl alıyor. Hem profesyonel hayatta hem de kişisel alanda etkinliğini ve kontrolünü kaybetmek istemeyen bireyler için plan yapmak, kaçınılmaz oluyor. Herkes için farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere farklı özelliklerle donatılmış organizerler, zaman içinde daha ayrıntılı bir kullanım imkânını da beraberinde getirmiş oluyor. Günlük olarak yoğun bir rutinde çalışan iş insanları, gün bazlı; hatta saat detaylı ajanda ve planlayıcılarla çalışmak ve zamanlarını takip etmek durumunda kalırken; kişisel yaşamını ya da okul ve sosyal hayatını planlayan kişiler için aylık veya haftalık ajanda ve planlayıcı modelleri yeterli olabiliyor. İşte tüm bu ihtiyaç farklılıkları, ajanda ve planner'ların farklı tür, boyut ve şekillerde karşınıza çıkmasına sebep oluyor.

Planlayıcılar, ajandalar gibi tarihli olmadıklarından kullanıcıları tarafından plan yapmak dışında günlük ya da anı tutma amaçlı da değerlendirilebiliyor. Herhangi bir konu üzerinde takibi gerçekleştirmek de yine bu tip planlayıcılarla mümkün hâle gelebiliyor.. Planlayıcıları ve ajandaları kişisel ihtiyaçlarınıza uyarlayarak kullanabilmeniz mümkün oluyor. 

Ajanda ve planner'lar; günlük, haftalık, aylık ve yıllık görünümde olabildiği gibi tarihsiz veya tarihli, tasarımlı ya da tasarımsız, noktalı ya da düz bir defter hâlinde de olabiliyor.

Yıllık ve Aylık Planlayıcılar ile Tüm Yılı Ana Hatlarıyla Belirleyin

Yıllık planlayıcılar, genel olarak yılın ya da ayın genel hatlarını belirlemek ve tek bakışta tüm yılı görebilmek amacıyla kullanılan organizer türleridir.

Yıllık planlayıcıları takvim şeklinde de kullanabilirsiniz. Tüm yılı tek bakışta görebilir ve tarih takibini rahatlıkla yapabilirsiniz. Gerekli işaretlemeleri yapabileceğiniz küçük alanlar ile takibiniz oldukça kolay olur. Ancak, daha geniş bir yıllık planlayıcı takvim tercih ediyorsanız akıllı kâğıt planlayıcılar ile plan takiplerinizi istediğiniz her alanda kolayca yapmanız mümkün olur. Kalem ve silgisi ile takım hâlinde bulabileceğiniz akıllı yıllık planner'ları ofise, toplantı salonuna ya da evinizde ihtiyaç duyduğunuz çalışma alanına kolayca asarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Cam yüzeye ya da duvara pratik bir şekilde yapışabilen bu yıllık planlayıcı çeşidi ile yıl sonunda kullandığınız alanları silip yeni yıl için tekrar düzenlemenizi mümkün hâle geliyor. Bu da akıllı planlayıcıyı oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü kılıyor.

Akıllı planlayıcıları aylık olarak da tercih etmeniz mümkün oluyor. Günlük rutinlerinizde ya da iş alanınızda aylık takipler sizin için daha pratik bir kullanım sunuyor ise her ay planlamanızı gerçekleştirip ay sonu geldiğinde silip yeni ay için tekrar aylık plan yapabileceğiniz akıllı planer'lar ile yaptığınız planlar ve aldığınız notlar, her an gözünüzün önünde olup kendini hatırlatıyor. Eğer bu kadar kapsamlı ve geniş bir planner'a ihtiyacınız yoksa aylık yaprak planlayıcıları kullanarak pratik bir şekilde ayınızı organize edip göz önünde olacağını düşündüğünüz bir alana asarak kullanmanız da mümkün oluyor. Tarihsiz olarak tasarlanan bu aylık planlayıcıları dilediğiniz ay için kullanabiliyorsunuz.

Farklı Çeşitlere Sahip Haftalık Planlayıcılar ile Her An Organize Olun

En sık kullanılan ajanda ve planlayıcı tiplerinden biri de haftalık formatta tasarlananlar oluyor. Önünüzdeki tüm haftayı bir sayfada toplu bir şekilde gösteren haftalık planlayıcılar, haftalık olarak organize olmanıza yardımcı oluyor. Haftalık planner'lar sayesinde planlanan günlerde bir aksaklık ya da erteleme söz konusu olduğunda bunu rahatlıkla görebiliyor ve haftanın geriye kalan günlerini revize etmede hemen aksiyon alabiliyorsunuz. Haftalık planlayıcı defter ve ajandaları, organize olmak istediğiniz her alanda kullanmanız mümkün oluyor. İster akademik alanda derslerinizi ve sınavlarınızı ister haftalık iş planınızı ya da haftalık ev veya sosyal yaşam rutininizi takip edebilir ve planlayabilirsiniz. Ayrıca, alışkanlık takibi, dizi, film, kitap takipleri gibi konuları da bu tip planlayıcılar ile organize etmeniz mümkün oluyor.

Haftalık organizerleri defter şeklinde bulabileceğiniz gibi akıllı planlayıcılar şeklinde ve yaprak planlayıcılar hâlinde de bulabilirsiniz. Genelde ofis çalışmaları için oldukça ideal olan akıllı planner'ları haftalık formatta da tercih edebilirsiniz. Haftanızı gün gün  organize ederken notlar bölümüne o haftayı ilgilendiren notlar alabilir ya da henüz tarih atanmamış işlerinizi yazarak unutma ihtimalinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Dilerseniz evinizde çalışma odası ya da mutfakta da size oldukça pratik bir kullanım sunacak olan akıllı planlayıcınızı ev işlerinde ya da günlük yemek planlama gibi rutinlerinizde kullanarak zamanınızı organize etmeniz mümkün oluyor. Mutfak duvarına asacağınız zaman planlayıcı ile her gün yapacağınız yemeği ve diğer işlerinizi yazarak tüm haftayı rahat geçirebilirsiniz.

Daha minimal ve pratik kullanım arıyorsanız haftalık yaprak planlayıcıları deneyebilirsiniz. A5 boyutuna sahip haftalık planner'lar sayesinde o haftaya dair programınızı ve hatırlatıcılarınızı hazırlayarak evinizin ya da ofisinizin dilediğiniz yerine asıp, her an görülebilir olmasını sağlayabilirsiniz. Farklı desenlerde bulabileceğiniz bu organizerler, oldukça motive edici bir yapıya da sahip oluyor. Dilerseniz temalı planlayıcılara sahip olarak planlama işlemini kendiniz için daha zevkli bir hâle de getirebilirsiniz. Çiçek desenleri, hayvan ya da yiyecek figürleri veya film karakterlerinden oluşan tasarımlar, iç açıcı bir kullanım sunmayı ihmal etmiyor. İster tek sayfa hâlinde ister tek pakette ayrı küçük parçalar olarak bulabileceğiniz planner'lardan kullanışlı olduğunu düşündüğünüz birini tercih edebilirsiniz. Yanlarında yer alan not bölümü ve yapılacaklar listesi ile alınması ve yapılması gerekenler listelerinizi de oluşturabilme olanağına sahip oluyorsunuz.

  • Genelde tarihsiz kullanıma sahip olan haftalık planlayıcıları tarih atayarak kullanmak isteyenler için tarih alanı içeren formata sahip planner'lar da bulunuyor. Tasarımlarda tarih alanları boş bırakılarak oluşturulan bu ürünleri kullanırken tarih atamanızı kendiniz yapabilirsiniz. Böylece geçmiş kullanımlarınıza bakmanız gerektiğinde tarih formatı ile aradığınızı bulmanız da çok daha kolay olur.
  • Haftaya başlarken motive olmak sizin için zor bir hâl alıyor ise mottolu organizerler ideal bir seçim oluyor. Rengârenk tasarımları ile dikkati üzerine çekerken haftalık mottolu başlıkları sayesinde organizasyonlarınızı eğlenceli bir boyuta taşımaktan da geri kalmıyor. Yoğun çalışma haftalarınızda kendinizi enerjisiz ve demotive hissediyorsanız her güne farklı bir motto seçeneği de bulunan eğlenceli planner'lar, yüzünüzü gülümsetme rolü de rol üstleniyor. Ayrıca, kullan-at yaprak özelliği ile her haftaya taze bir başlangıç yapma olanağına da sahip oluyorsunuz.

Öğrenci ya da iş insanıysanız masa üstünde kullanmanız için tasarlanan klavye boyutundaki masaüstü planlayıcı çeşitleri ile o haftaya dair tüm planlarınız, her an elinizin altında bulunuyor. Oldukça farklı tasarımlarda karşınıza çıkabilen bu ürün çeşidinin kullanımı ise oldukça pratik ve kolay oluyor. Tüm haftayı görebilmenin yanında dilerseniz tarih ve hatta saat bile atayabileceğiniz işlerinizi atlamanız imkânsız bir hâle geliyor. Ayrıca gezi, ders ve diyet planlayıcı defter olarak da kullanabileceğiniz bu ürünü kişisel diğer ihtiyaçlarınıza uygun olarak da kullanma şansınız bulunuyor.

  • Bilgisayarınızın hemen yanında ya da klavye önünde bulundurabileceğiniz oldukça şık tasarımlara sahip planlayıcılar sayesinde kullanmadığınız anlarda bile tasarımları ile dekoratif bir kullanım sunuyor. Her çeşit zevke hitap etmeyi ihmal etmeyen tasarımların içinde renkli ve farklı şekiller bulunurken, millî temalar ya da çocuklar için sevimli kahramanların bulunduğu tasarımlar da dikkat çekiyor.
  • Çocuklar için tasarlanan sevimli motifler ile onlar da ders çalışma motivasyonuna sahip oluyor. Küçük hayvan figürleri üzerine yazacağınız planlar ile çocuklar, yapacakları işe daha kolay motive olur hâle gelebiliyor. Aralarında genç kızların ilgisini çekecek özel tasarımların da bulunduğu bu planner'lar sayesinde çocuklar ve gençler, günlerini planlamayı öğreniyor. Neredeyse her an yanlarında bulunan bu plan defterleri sayesinde sorumluluklarını unutmadan zamanı yönetebiliyorlar. Ayrıca, okul çağındaki çocuklar, haftalık ders programlarını not ederek okul planlayıcı olarak kullandıkları planner'ları ile okula her gün hazırlıklı bir şekilde gidebiliyor.
  • Yetişkinler için ideal bir diyet planlayıcı olan haftalık planlama defterleri sayesinde günlük kalori hesabına göre her gün ne yemeniz gerektiğini teker teker not etmeniz ve takibini sağlamanız oldukça kolaylaşıyor. Ayrıntılı bir diyet listesine sahipseniz kullanacağınız masaüstü planner'lar ile günlük rutinlerinizin yanında yeme alışkanlıklarınızı da ihmal etmeden takibini yapmanız kolaylaşıyor. Bunun haricinde küçük bir çocuğunuz ya da beslenmesinden sorumlu olduğunuz biri mevcut ise defterinize haftalık olarak yapacağınız yemek planı ile her gün ne yapmanız gerektiğini düşünmeden sorumluluklarınızı gerçekleştirmeniz mümkün oluyor.
  • Yoğun seyahat planlarını sevseniz de bu planları organize etmek sizin için oldukça yorucu geliyor ise yine haftalık organizer defterler sayesinde gün gün gideceğiniz yerler hakkında notlar alıp bunları haftalık plan olarak göz önünde bulundurabilirsiniz. Bunun dışında iş seyahatlerinizi de iş planlarınızı yaparken ayrıca not edebilir bu sayede ön hazırlıklarınızı da zamanında gerçekleştirebilirsiniz.

Yaptığınız planları gün içinde sık sık kontrol etme ihtiyacı hissediyorsanız haftalık defter planlayıcıları tercih ederek bunları gittiğiniz her yerde yanınızda taşıyabilir ve gerektiğinde anlık olarak yeni eklemeler yapma olanağını yakalayabilirsiniz. Haftalık planlayıcı defterler, taşınabilir olma özellikleri sayesinde çantanıza kolayca sığabiliyor ve telli oluşları ile de kolayca açıp not alma fırsatı sunuyor. Bu tip defterler, çok amaçlı kullanım sağlayarak haftalık planların dışında aylık takvimleri de içeriyor. Ayrıca, haftalık sayfaların yanında sunduğu boş sayfalar ile günlere atamak zorunda olmadığınız notlarınızı boş bir sayfaya yazarak o alanı her açtığınızda gerekli tüm verilerinizi görmenizi sağlıyor. Bu defterler, planlama özellikleri dışında sevimli kapakları ve hayranı olduğunuz karakterlerin motiflerini içeriyor oluşları ile de sizleri kendilerine hayran bırakıyor.

Günlük Planlayıcılar ile ''Bugün Ne yapacağım?'' Derdine Son Verin

Gününüzü en verimli nasıl geçirebileceğinizi düşünüyorsanız günlük planlayıcı kullanımını tercih etmeniz, zamanı organize etmenize büyük destek sağlıyor. Çeşitli tasarımlar ile karşınıza çıkan günlük planlayıcılar, ihtiyacınıza en uygun olanı tercih etmenize yardımcı oluyor. Günlük yapılacaklar listesi, önemli randevular ya da alınması gereken notların yazılabildiği yaprak planlayıcılar ile her güne ayrı bir sayfa ayırmanıza olanak tanıyor. Böylece güne başlarken yaptığınız planları gün içinde takip edebilir ve gün sonunda kontrolünü sağlayıp sayfayı kopardıktan sonra ertesi gün için yeni bir plan oluşturabilirsiniz. Ayrıca günlük planner'larınızı alışveriş listesi olarak da kullanmanız mümkün olabiliyor. Yapılacaklar listesi ile bir arada tasarlanan alışveriş listeleri ile çok amaçlı bir kullanım alanı sunan planlayıcılar ile birçok alandaki planınızı tek sayfada toparlamanız mümkün oluyor. Yine tercihiniz doğrultusunda günlük planlarınıza da tarih atayabileceğiniz tasarımlara sahip planlayıcı sayfaları bulmanız da mümkün oluyor.

Okul çağındaki her birey için günlük çalışma planı yapabileceği planlayıcı çeşitleri ile derslerine konsantre olmaları da daha kolay oluyor. Öğrenciler, ders planlayıcılar ile günlük ders ve konu seçimlerini yapıp gerekli ödev ve projelerini zamanında tamamlayacakları günlük programlar oluşturabiliyo. Günlük hedefler bölümü sayesinde kendilerine koyacakları hedefler ile kolayca motive olmalarını sağlayan plan sayfaları, aynı zamanda sundukları görseller ile program yapmaya da teşvik edici oluyor.

Sağlıklı yaşamı hedefleyip yeni alışkanlıklar edinmeye çalışıyorsanız özel tasarımlı plan sayfaları sizin için oldukça yararlı oluyor. Yine önemli bulduğunuz konuları not edip günlük alışveriş listesi oluşturabileceğiniz alanlar sunan planlama sayfası, bu sefer klasiğin biraz daha dışına çıkıyor ve önem verdiğiniz konular için ayrı bir sekmeye yer verirken, günlük olarak içtiğiniz su miktarını da takip edebileceğiniz bir alan sunuyor. Böylelikle gün içinde yapmanız gereken ama günlük tempo içinde ihmal ettiğiniz aktiviteleri yapmanız için hatırlatıcı görevi üstleniyor. Bu tasarımlı sayfaları günlük ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz gibi haftalık olarak da kullanmanız mümkün oluyor. 

Tarih ataması yapabileceğiniz noktalı gün planlayıcı sayfalar ile günlük planınızı oluşturmadan önce isterseniz tasarım oluşturabilir ve çeşitli süslemelerle kişisel bir sayfa hâline getirebilirsiniz. Sade tasarımlardan yanaysanız tamamen liste formatında gününüzü planlayıp aksiyon almanız da mümkün oluyor. Ayrıca, planda sadelikten yana olanlar ve ayrıntıya ihtiyaç duymayanlar için ''to do list'' sayfaları ve defterleri de oldukça faydalı ürünler oluyor.

Hayat Planlayıcı Dendiğinde Aklınıza İlk Gelen Araç: Ajandalar

Planlayıcı çeşitlerinden biri olan ajandalar, birtakım özellikler ile kendi içlerinde çeşitlere ayrılıyor. En yaygın biçimi ile günlük ve haftalık kullanım imkânı sunan planlayıcı ajandalar, içlerinde aylık planlayıcı ve yıllık takvim de barındırarak çok amaçlı kullanım imkânı sunuyor. Ayrıca, klasik ajandalarda önemli acil durum numaraları ve telefon defteri ile not defteri alanları bulmanız da mümkün oluyor. Böylece tarih atayacağınız planlarınızı not etmenin yanında harici not defteri taşımak yerine ajandanızın not bölümüne dilediğiniz konuda fikirlerinizi not edebiliyorsunuz. Genellikle yoğun tempolu bir rutini olan bireylerin en çok tercih ettiği planlayıcı ajanda tipi, günlük ajanda oluyor. Günlük ajandaların en önemli özelliği ise bir sayfaya yalnızca bir günün denk geleceği şekilde planlama düzeni oluşturması oluyor. Saat atamaları da yapabileceğiniz şekilde tasarlanan günlük ajandalar ile tüm işlerinizi günlük plana uygun şekilde takip ederek gerçekleştirmeniz mümkün oluyor. Ancak, görece daha temel başlıklarda planlama yapıyorsanız ya da haftalık planları tercih ediyorsanız haftalık ajandalara yönelmeniz, yapacaklarınızı takip etmede kolaylık sunuyor.

Haftalık ya da günlük ajandaları hayat planlayıcı olarak kullanmanın yanında özel zamanlarınızı planlamak üzere de kullanabilirsiniz. Özellikle evlilik planları yapan çiftler için yoğun bir dönem anlamına gelen ve organize olunmasını gerektiren özel ve kişisel dönemleri ayrı bir ajandada planlamak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda evlilik planlayıcı kullanmanız, yapılması gerekenleri daha bilinçli ve zaman kaybını en aza indirecek şekilde planlamanıza olanak tanır.

Ajandalar, oldukça çeşitli tasarımlara sahip olduğundan zevkinize göre ajanda tercih etmekte zorluk yaşamazsınız. Özellikle kapak tasarımları oldukça değişken olan ajandalarda nubuk, deri ya da karton kapak gibi birçok kapak tipini bulmanız mümkün oluyor. Bunların dışında ajandanızı sıkça yanınızda taşıyorsanız kalem bölmesi bulunan ajanda tasarımları, kullanımı da kolaylaştırıyor. Bu sayede ajandayı aksesuarları ile bir arada tutma olanağına sahip oluyorsunuz. Lastikli ya da çıtçıtlı detaylardan oluşan ajandalar ise defterin açılıp kırışmasını engelleyerek kullanımı daha da kolaylaştırıyor.

Kişiselleştirilebilir Defterler

Dot sayfalı defterlerde sayfalar ile tasarım, tamamen size ait oluyor. Sadece noktalardan oluşan bu sayfalara yapacağınız çizimler de daha da kolaylaşıyor. Böylece defterinizi ister haftalık ister günlük ya da aylık  kişiye özel planlayıcı hâline dönüştürmek sizin elinizde oluyor. Kontrolü tamamen sizde olan kişiye özel planlayıcı ajanda seçenekleri ile kişisel zevklerinizi ve yaratıcılığınızı ortaya koyarak motive olmanız da mümkün hâle geliyor.

Farklı kapak tasarımlarına sahip çizgisiz cep boy not defterlerini yanınızda taşımak, oldukça rahat ve pratik oluyor. Ajandaya ihtiyaç duymasanız da küçük bir not defteri bulundurmayı seviyorsanız küçük not defteri setleri de birer kişisel planlayıcı olarak size eşlik ediyor. Yaratıcılık gerektiren bir işle uğraşıyorsanız özel tasarımlı küçük fikir defterleri, sizi fikirlerinizi yazıya dökmenize teşvik ediyor.

Birbirinden keyifli planlayıcı çeşitlerinden birini tercih ederek siz de zamanınızı daha verimli bir hâle getirebilirsiniz. Farklı ihtiyaçlara cevap verebilen uygun gezi, diyet ve ders planlayıcı defter fiyatları ile siz de zamanı verimli kullanmaya hemen başlayın.

Aylık Planlayıcı Nasıl Olmalı?

Kapsamlı bir aylık planlayıcı, gelir gider tablosu yapabilecek kadar detaylı satırlar içerir. Her gün yapılması gereken aktiviteleri, hatırlanması gereken özel günleri ve ileriye dönük alınması gereken notları almanızı kolaylaştıran bu araçlar, çeşitli boylarda üretilir. Tarih bölümlerinden faydalanarak sevdiklerinizin doğum günü gibi özel günlerini önceden kaydederek zamanı geldiğinde hatırlamanıza yardımcı olabilen planlayıcılar, renkli post-it tasarımlarıyla birlikte eğlenceli şekilde kullanılır. Aylık bir planlayıcının olmazsa olmazı; günlere özel yapılacaklar listesidir. Günlük aktiviteleri, toplantıları ya da ileri tarihli randevuları unutmamak için önceden not alma fırsatı sunan bu alanlar aracılığıyla planlı hareket edebilirsiniz.

Planlayıcı Çeşitleri Nelerdir?

Programlı bir iş hayatı, verimli çalışma süresi ya da günlük hatırlatma amaçlı değerlendirilen planlayıcılar, içeriklerine göre farklı çeşitler barındırır. Günlük, haftalık ya da aylık olarak isimlendirilen bu yardımcı araçların kullanım alanları dahi farklılıklar gösterir. Plan defteri, kuşe kağıt, magnet ya da ajanda şeklinde sahip olabileceğiniz tasarımlar cep, çanta masa üstü şeklinde sınıflandırılabilir. Çalışma masasında ya da ofiste değerlendirmeye uygun masa üstü planlayıcı modelleri, önemli toplantı ve görüşmeleri unutmamak için etkili alternatiflerden biridir. Kullanışlı bir aylık planlayıcı ile işlerinizi verimli şekilde tamamlama ve görevlerinizi zamanında yerine getirme açısından avantaj sağlayabilirsiniz.

Planlayıcı Defter Nedir?

Planlayıcı defterlerin kullanım amacı kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak hatırlama, verimli çalışma, motivasyon ve organizasyon konularında değerlendirilir. Alışveriş listesi gibi çabuk unutulan günlük işler, planlayıcılara not alınarak hatırlanır. Çalışanlar için planlayıcı defter, toplantı gibi önemli organizasyonları kaçırmamak için gerekli olabilir. Gün içinde yapılacakları unutmamak adına bu tasarımlardan yardım alınır. Gezilecek yerleri, ziyaret edilecek ya da aranacak kişileri, okumak istediğiniz kitapları ve izlemek istediğiniz filmleri bu eğlenceli ve pratik gereçlere not alabilirsiniz. Hafızanızı tazelemek için ideal bir alternatif olan planlayıcılar, bir günlük aktivitelerinizi detaylı şekilde not edebileceğiniz alternatifler sunar. Kullanım amacına göre haftalık, aylık ya da bir yıllık seçeneklerinden faydalanabileceğiniz planlayıcılarla hayatınızı şekillendirmeye ve sorumluluklarınızı yerine getirmeye odaklanabilirsiniz.