placeholder
"

Polen ve Propolis

" araması için 3258 sonuç listeleniyor
BEE'O Polen
BeeoPolen
(415)
Polen
56,02 TL
Sepete Git
Bee`o Up Suda Çözünür Propolis Damla 20 ml
BeeoSuda Çözünür Propolis Damla 20 ml
(551)
Suda Çözünür Propolis Damla 20 ml
42 TL
Sepete Git
GANİBAL Toz Propolis - 50 Gr
KARGO BEDAVA
GANİBALToz Propolis - 50 Gr
(6)
Toz Propolis - 50 Gr
135 TL
Sepete Git
Bee`o Up Propolis Damla 20 ml
BeeoPropolis Damla 20 ml
(536)
Propolis Damla 20 ml
43 TL
Sepete Git

Sağlıklı Polen ve Propolis Ürünleri

İnsanlık, geçmiş çağlardan bu yana hastalıklardan korunmak için çeşitli çözüm yöntemleri üretmiştir. İnsanlığın uzun süreli çözüm yöntemleri genellikle doğanın mucizevi hediyeleriyle hayat bulur. Doğanın insan sağlığı için bahşettiği önemli bileşenlerden biri de propolistir. Arılar sayesinde yaşama kazandırılan propolis, içeriğinde çok sayıda element ve fenolik asit grubu bulundurur. 240’tan fazla bileşene ev sahipliği yapan propolis, insan vücudunda bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. Propolisin oluşturmuş olduğu savunma mekanizması, özellikle zorlu kış şartlarında vücudu tehdit eden hastalıklara karşı koruma rolünü üstlenir. Böylece aile sağlığını korumak isteyen ebeveynler tarafından da güvenle tercih edilir.

Polen ve Propolis Ürün Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Polen ve Propolis Ürün Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Özel gıda ürünleri kategorisinde dikkat çeken propolis, arıların ağaç tomurcuklarından toplamış olduğu polen, balmumu ve tükürük salgıları ile zenginleştirilen özel bir maddedir. Vücudun birçok meyve ve sebze aracılığıyla karşıladığı fenolik asit oranı, propoliste oldukça fazladır. Bu sayede vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineral takviyesini sağlamak için kullanılır. Güçlü bir bağışıklık direnci oluşturan propolis bileşeni, antioksidan görevini üstlenir. Bu sayede yaygın birçok hastalığın vücuda girmeden uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda ağrı kesici rolünü de üstlenen bu mucizevi bileşen; diş eti, mide ve bağırsak gibi türlü ağrıları kısa sürede iyileştirir.

Vücudun ihtiyacı olan organik ürünler takviyesini karşılayan arı poleni, uygulama yöntemine göre çeşitlere ayrılır. Söz konusu propolis çeşitleri; damla, sprey, krem, tablet, bal, saf ve şurup olarak sıralanır. Propolis damla ürünü, arı poleninin çözeltiler eşliğinde çözülerek sıvı hâle getirilmesiyle elde edilir. Su bazlı propolisin damla formu, çözünebilir özelliğe sahiptir. Yetişkin ve çocukların bağışıklık sistemini desteklemek adına her gün belirli bir miktar ürünü suyun içine katarak içebilirsiniz. Sıvı propolis maddesi vücuda girdiği andan itibaren çeşitli virüs ve bakteri gibi hastalığa neden olabilecek bileşenlere karşı savaş açar. Bu sayede birkaç damla ile vücut sağlığını desteklemeye yardımcı olur. Propolis damla çocuklar için kullanma talimatında 10-20 arası suya ilave şeklinde tavsiye edilir. Bunun yanı sıra yetişkinler için ise 20 ve 40 damla arası ilave yaparak suyun tüketilmesi önerilir.

Propolis sprey formu, ağız ve boğaz bölgesinde oluşan iltihabı önlemek üzere özenle geliştirilmiştir. Propolis boğaz spreyinin günde 2 ya da 3’er kez uzmanların önerdiği oranda ağız içine sıkılması tavsiye edilir. Propolis c vitamini içeriğinden oluşan sprey, vücuda giren bakterilerin boğaz bölgesinde oluşturduğu iltihabı kısa sürede etkisiz hâle getirir. Böylece soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkları kısa sürede çözüm yöntemine kavuşturmak için kullanılır. Vücudun ağrı ve sızılarını gidermek amacıyla üretilen diğer bir çeşit de krem formudur. Propolis krem, yanık ya da yaraların tedavisi için cilde sürülerek uygulanır. Propolisin içinde bulunan mucizevi bileşenler, cilt dokusunun yenilenme sürecini hızlandırarak yaraların hızla iyileşmesine yardımcı olur. Böylece hassas ciltlerde sıklıkla oluşan çatlamaya bağlı yara problemlerini de kısa sürede giderir.

Bağışıklık sistemini desteklemek adına mucizevi bileşenleri bulunduran propolis tablet formu da sıkça tercih edilir. Hap şeklinde üretilen propolis kapsüller, su ile yutularak kullanılır. Satın aldığınız bir vitamin c çinko propolis kaynağının üzerinde kullanım detaylarına ilişkin açıklamalar yer alır. Bu noktada kullanım talimatlarını dikkate alarak vücut direncini destekleyebilirsiniz. Vücut sağlığını desteklemek adına doğal aktar ürünleri tercih edenler tarafından saf propolis kullanımı oldukça merak edilir. Saf katı hâlde bulunan arı polenini rendeleyerek toz formuna getirebilirsiniz. Toz hâlinde bulunan ürünü su, süt gibi içeceklere ya da yoğurda ekleyerek tüketebilirsiniz.

Vücut direncini desteklemek isteyen kullanıcılar tarafından bal ve süt formu da ilgi çeker. Hazır bir formda üretilen propolis balı, vücutta hastalıklara karşı bağışıklık direncini desteklemeye yardımcı olur. Böylece hastalıkların vücut direncini etkilemesini engeller. Bunun yanı sıra balın mucizevi gücü ile birleşen propolis arı sütü, insan vücudunun sebze ve meyvelerden yeteri kadar karşılayamadığı vitamin dengesini sağlamaya yardımcı olur. Bu sayede vücudun vitamin ve mineral dengesi artış göstererek hastalıklara karşı koruma mekanizması güçlenir. Böylelikle daha sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Özellikle ebeveynler tarafından merak edilen bir çeşit de şurup formudur. Propolis şurup takviyesi, ağız yaraları, hastalıklar ve geçmeyen öksürükleri iyileştirmek için kullanılır. Şurubun içerisinde bulunan arı poleni özü, bağışıklık savunmaları için güçlü bir destek sağlar. Söz konusu ürünlerin vücuda yönelik faydaları genel sağlık dengesini koruyarak ileride yaşanması muhtemel hastalıklara karşı bir koruma mekanizması oluşturur. Böylece 7’den 70’e her yaştan bireyin vücut sağlığını desteklemeye yardımcı olur.

Polen ve Propolis Ürünlerini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Polen ve Propolis Ürünlerini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

A’dan Z’ye vücut sağlığını desteklemeye yardımcı her üründe olduğu gibi arı poleni satın alırken de kullanıcıların dikkat etmesi gereken önemli kriterler bulunur. Söz konusu kriterler; kullanım amacı ve içerik olarak sıralanır. Bitkisel içerikli ürünleri satın almadan önce mutlaka hangi amaçla kullanılacağına karar verilmesi gerekir. Bu noktada verdiğiniz karar ile en doğru ürünü kısa sürede satın alabilirsiniz. Örneğin, ağız yarası ve boğaz ağrılarını iyileştirmek için arı poleni mucizesinden faydalanmak istiyorsanız tercihinizi sprey ya da şurup formunda üretilen ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra vücudunuz için uzun vadede güçlü bir bağışıklık desteği arıyorsanız tablet formunda üretilen arı poleni sipariş verebilirsiniz.

Doğanın bir mucizesi arı polenini hassas vücut yaralarını gidermek için satın alıyorsanız krem formu beklentilerinizin büyük çoğunluğunu rahatlıkla karşılar. Buna ek olarak gelişim çağındaki çocukların vücut sağlığını uzun vadede desteklemek isterseniz makul damlalar eşliğinde su ile tüketilen damla formundan da yararlanabilirsiniz. Söz konusu arı polenini satın alırken kendinize kullanım alanına yönelik bir soru sorarak bu doğrultuda ürün tercihi yapabilirsiniz.

Bitkisel bir ürün satın alırken mutlaka var olan sağlık problemlerine ilişkin etkisini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu noktada arı polenini satın almadan önce içerisinde bulunan ürünleri dikkatlice inceleyerek doğru ve sağlıklı bir karar verebilirsiniz. Örneğin, uzmanlar tarafından propolisin gebe ve emzirme döneminde kullanımı uygun görülmez. Bunun yanı sıra arı polenlerinin bal alerjisini etkileyeceğine ilişkin uyarılar da mevcuttur. Bu noktada mucizevi bir arı poleni sipariş ederken mutlaka vücudunuzda var olan hastalık ve belirtileri değerlendirmeniz gerekir.

Polen ve Propolis Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Polen ve Propolis Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Dinç ve zinde bir vücut için bitkilerin gücünü araştıran kullanıcılar tarafından arı poleni fiyatı oldukça merak edilir. Çeşitli markalar tarafından özenle geliştirilen polen fiyatını etkileyen unsurlar; kullanım şekli, marka, içerik ve set olarak şekillenir. Örneğin, propolis damla fiyatları, diğer ürünlere oranla daha düşüktür. Bunun yanı sıra tercihinizi saf ya da toz hâlinde bulunan polenden yana kullanmak isterseniz yüksek fiyat bandı ile karşılaşabilirsiniz. Satın alacağınız bir polen için belirlediğiniz bir fiyat aralığı var ise Trendyol’un arama sınırlandırma aracından yararlanabilirsiniz. Sınırlandırma aracı, tercihlerinizi kısa sürede algılar ve size en uygun ürünleri sıralar. Siz de bu ürünlerden birine sahip olmak istiyorsanız Trendyol aracılığıyla satın alabilir, hızlı ve güvenli bir alışveriş deneyiminin tadına doyasıya varabilirsiniz.