"

Pubg

" araması için 64 sonuç listeleniyor
PUBG Mobile 60 UC

PubgMobile 60 UC

(3076)
Mobile 60 UC
26,09 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 300 + 25 UC

PubgMobile 300 + 25 UC

(2205)
Mobile 300 + 25 UC
130,50 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 600+60 UC

PubgMobile 600+60 UC

(2972)
Mobile 600+60 UC
260,89 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 13 Uc

PubgMobile 13 Uc

5,56 TL
Sepete Git
PUBG Mobil Game Pad Game Handle Oyun Konsol

PubgMobil Game Pad Game Handle Oyun Konsol

110 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 1500 + 300 UC

PubgMobile 1500 + 300 UC

(1015)
Mobile 1500 + 300 UC
652,40 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 3000 + 850 UC

PubgMobile 3000 + 850 UC

(472)
Mobile 3000 + 850 UC
1.303,55 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 6000 +2100 UC

PubgMobile 6000 +2100 UC

(464)
Mobile 6000 +2100 UC
2.609 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 38 Uc

PubgMobile 38 Uc

18 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 63 Uc

PubgMobile 63 Uc

29 TL
Sepete Git
PUBG Metal Ateş Tetik E9

PubgMetal Ateş Tetik E9

70 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 272 Uc

PubgMobile 272 Uc

120 TL
Sepete Git
PUBG Mobile 660 UC

PubgMobile 660 UC

271,10 TL
Sepete Git

Pubg

PUBG

İnsanların hayatına 1970’lerde girmeye başlayan ve çok geçmeden dünya çapında vazgeçilmez bir eğlence unsuru hâline gelen dijital oyunlar, yepyeni fikirler ve konseptlerle oyunculara güzel zaman geçirtmeye devam ediyor. Yayımlandığı 2017 yılında başta PC platformu olmak üzere, oyun konsolları ve akıllı cihazlarda en çok oynanan ve satış yapan yapımlar arasına adını yazdıran PlayerUnknown's Battlegrounds, diğer adıyla PUBG, battle royale türünün en başarılı temsilcilerinden biri olarak görülüyor. Adını, daha önce farklı oyun modlarıyla duyuran ve video oyun tasarımcılığı konusunda, yüz binlerce geliştiriciye ilham kaynağı olan Brendan Greene tarafından tasarlanan oyun, pek çok oyunun geliştirilme sürecinde başvurulan oyun motorlarından Unreal Engine 4 ile hayat buluyor. Yapımın dünya çapında büyük bir yankı uyandırıp oyun listelerinde üst sıralarda kalmasının nedenlerini ve oyunun temasını yansıtan ürünler arasında neler yer aldığını öğrenmek için PUBG’nin nasıl bir yapım olduğunun bilinmesinde fayda var.

Oyun Dünyasını Sarsan Yapım: PUBG

PlayerUnknown's Battlegrounds oyununun PC ve konsol sürümü, çevrim içi oynanan, gerçek oyuncuların birbirlerine karşı mücadele verdikleri, çok oyunculu ve battle royale türünde bir oyun olarak tanımlanıyor. Aynı anda yüz oyuncunun, kazanmak için silah, çevre unsurları ve zaman gibi değişkenleri kullandıkları yapım, FPS (First Person Shooter) türü oyunlarda önceden beri var olan oyun modlarından last man standing’in bir varyasyonu gibi görülüyor. Sahada son kalan oyuncunun galibiyeti tattığı PlayerUnknown's Battlegrounds’da oyun tutkunları, maçlara tek başlarına katılabildikleri gibi iki kişi olarak veya küçük takımlar hâlinde de dâhil olabiliyor. Nihayetinde sahada kalan son oyuncu ya da takım kazanıyor.

Çetin savaşların gerçekleştiği savaş alanına katılım süreci, oyuncuların dijital dünyadaki karakterlerinin uçaktan paraşütle atlamaları ve uygun gördükleri bir alana inmeleriyle başlıyor. Toplamda ortalama 16 ila 60 kilometrenin üstünde yüz ölçümüne sahip haritalarda gerçekleşen mücadeleler, haritada bulunan onlarca oyuncunun ilk etapta birbirlerine karşı üstünlük sağlayacak hiçbir eşyaya sahip olmamaları nedeniyle adil koşullarda sürüyor. Oyuncular arazi, terk edilmiş bina ve benzeri alanları araştırarak rakiplerine karşı üstün olabilmelerini sağlayan silah, zırh ve benzeri ekipmanların yanı sıra seyahatleri kolaylaştıran araçları da bulabiliyor. Tam bu noktada, oyunun hayranlarının alışveriş listelerine giren PUBG ürünleri için ilham kaynağı olan eşyalar, birer birer ortaya çıkıyor. PlayerUnknown's Battlegrounds oyuncuları, karşılaşma esnasında hareket kabiliyetlerini artırdıkça PUBG çanta ve PUBG eldiven gibi eşyaları bularak envanterlerini zenginleştiriyor.

Oyunun çekişmeli hâle gelmesini sağlayan etken, yalnızca oyuncuların edindikleri eşyalar olmuyor. Haritaların, oyunda zaman ilerledikçe küçülmeye başlaması ve daralan alanda kalan oyuncuların oyunda başarısız sayılması, karşılaşmaların heyecan dozunu yükselten asıl unsur şeklinde değerlendiriliyor. Daralan bölgede kalan ve güvenli bölgeye ulaşmaya çalışan oyuncular, şayet yeterli miktarda sağlık paketine sahipse hedeflerine ulaşıp diğer oyuncularla çatışmalarına kaldıkları yerden devam edebiliyor. Ancak her hâlükârda harita daralmayı sürdüreceği için son ayakta kalan oyuncu olmak için küçük çaplı stratejiler geliştirmek ve eldeki ekipmanları, mümkün olan en verimli biçimde kullanmak gerekiyor.

PlayerUnknown's Battlegrounds oyunundaki rekabet hissi, yapımın kendi dinamikleri ile birleşince on milyonlarca oyuncu, PUBG’ye yüzlerce saatini ayırıp hem arkadaşlarıyla hem de internet üzerinden tanıştığı oyuncularla sıkı maçlara girmek istiyor. Bu durum, oyunun satış sayılarına ve oynama istatistiklerine de doğrudan doğruya yansıyor. Çıkışının üstünden geçen üç yılın ardından toplamda 70 milyondan fazla kopya satan oyun, gelmiş geçmiş en çok satış yapan ve en çok oynanan oyunlar arasına adını yazdırıyor. Yapımın başarısı, yalnızca PC platformu ve modern oyun konsollarıyla sınırlı kalmıyor. Oynaması ücretsiz versiyonu, Android ve iOS işletim sistemlerinde yayımlanan PUBG Mobile, 1 milyara yakın indirme ile kendi alanında ayrı bir rekora koşuyor. Oyunun, mobil platformlardaki başarısı ise ana oyuna oldukça benzer bir oyun tecrübesi yaşatmasına dayanıyor. PC platformunda oyunu oynamak isteyen ancak bilgisayarının donanım gücü, bu oyunu akıcı şekilde oynatmaya yetmeyen oyun tutkunları, soluğu mobil cihazlarda alıyor ve yapımın Android ya da iOS sürümlerini indirerek oynamaya başlıyor.

PlayerUnknown's Battlegrounds Mobil Platformlarda da Fırtınalar Estiriyor

PC ve oyun konsollarında on milyonlarca kullanıcıya ulaşan oyunu, mobil platformlara taşımakla kalmayıp mobil dünyanın da en popülerlerinden biri hâline getiren yayımcılar, oyun tutkunlarının, diledikleri yerde ve istedikleri zaman PlayerUnknown's Battlegrounds oynayabilmelerini mümkün kılıyor. Taşıdığı birkaç istisna haricinde asıl oyunla tamamen örtüşen mobil oyun, yapımdaki popüler haritalardan biriyle geliyor. Oyunun haritasının mobil tarafa aktarılması esnasında gerek yapısal gerekse görsel açıdan birçok unsur korunurken PUBG’nin Erken Erişim döneminde bulunan silah, ekipman ve araçlar, yapımın mobil sürümünde yer alıyor. Birçok mobil oyunda olduğu gibi PlayerUnknown's Battlegrounds’da da oyun içi puanlar büyük önem arz ediyor. Zira bu puanlar, oyundaki karakterlere kıyafet başta olmak üzere birçok kozmetik unsur alınmasında, aynı zamanda kıyafet parçaları içeren sandıkların açılmasında değerlendirilebiliyor. PlayerUnknown's Battlegrounds oyununu mobil platformda oynamayı tercih edenler, oyun içi harcamaları için e-Pin formundaki ürünleri sepetlerine ekleyebiliyor. Kredi kartı, banka kartı ya da mobil ödeme olmaksızın satın alınabilen e-Pin’ler, oyunda uzun saatler harcanarak elde edilebilecek oyun içi puanların anında kazanılabilmesini sağlıyor.

PC ve konsol sürümünden farklı olarak oyunun mobil sürümünün ilk aşamalarında oyuncuların karşısına bot olarak nitelendirilen, yapay zekâ kontrolündeki karakterleri çıkaran yapım, böylece oyuncuların oyuna daha kolay ısınmalarına yardım ediyor. Yapımın başlarındayken keskin hamleler yapamayan ve nişan alma konusunda sorun yaşayan oyun tutkunları, bot’larla giriştikleri mücadelelerde deneyim kazanarak gerçek oyuncularla karşı karşıya gelmeye hazır oluyor. İnternet bağlantısı sayesinde oyuncuların akıllı cep telefonlarından ve tabletlerinden diğer oyuncularla eşleşerek maçlara katılabildiği yapım, oyun içi sesli iletişime imkân verdiği için oyuncular kendi aralarında diledikleri gibi iletişim kurabiliyor. İletişim olanakları yapıma takım olarak katılan oyun tutkunlarının daha çok işine yarayabiliyor. Çünkü aynı takımdaki oyuncular, rakiplerine karşı galip gelebilecekleri stratejiler kurgulayıp etkin hamleleri ancak sesli iletişim süreci sonrasında yapabiliyor. Oyuncuların seslerinin karşı tarafa net bir şekilde iletilebilmesi için mikrofonlu kulaklık kullanmaları önerilirken telefondaki mikrofon bölmesine ellerini mümkün olduğunca değdirmemeleri tavsiye ediliyor. Zira bu durumda, diğer oyunculara sürekli bozuk ve anlaşılması güç sesler gönderilebiliyor.

PC platformunda klavye ve fare ikilisiyle, konsol cephesinde ise oyun kumandasıyla oyun oynamaya alışkın olanlar, PUBG’nin mobil sürümündeki kontrollere kısa sürede alışamayabiliyor. Yapımı, akıllı cep telefonunda oynayan oyuncular, karakterlerini yönlendirirken, araç sürerken, çatışmaya girerken, envanterdeki eşyaları kullanırken zaman zaman güçlük çekebiliyor. Ancak oyun kontrolcüsü ve benzeri ekipman geliştiren markalar, oyuncuları böylesi durumlarda yalnız bırakmıyor. Cep telefonunu kavrayan ve tercih edilen modele bağlı olarak âdeta bir gamepad gibi olan PUBG joystick çeşitleri, oyunu daha konforlu oynamak isteyenlerin alışveriş listelerine giriyor. Karakterin ya da araçların hareket ettirilebilmesini mümkün kılan joystick’ler, envanter seçimi, silah değiştirme, kamera açısı değiştirme ve benzeri süreçlerde oyuncuların işini kolaylaştırıyor.

Daha kapsamlı çözüm arayışında olan teknoloji tutkunları ve oyuncular, Bluetooth destekli klavye ve fare bağlayıcı setlerine yatırım yapabiliyor. Yalnızca PlayerUnknown's Battlegrounds’da değil daha birçok aksiyon ve macera oyununda kullanılabilen ürünler, RGB LED aydınlatma gibi fiziksel özellikleriyle öne çıkıyor. Tetik düğme özellikli ve arka kısmında, oyun esnasında ısınabilen telefonun soğutulmasını mümkün kılan fanlar bulunan oyun kontrolcüler de yapımla zaman geçiren oyuncuların ilgisini çekebiliyor. Akıllı cep telefonu ve tabletiyle PlayerUnknown's Battlegrounds oynayıp herhangi bir kontrolcü almak istemeyen ama rakiplerine karşı daha hızlı hamleler yapmayı hedefleyen oyun meraklıları ise PUBG parmak eldiveni modellerine yönelebiliyor. Baş parmaklara ve işaret parmaklarına takılarak kullanılabilen PUBG parmaklık çeşitleri terleme, nem ve benzeri durumlar neticesinde ekranda istenildiği gibi hareket ettirilemeyen parmakların daha rahat kaymasına yardımcı oluyor.

Cep telefonunu veya tabletini, mini bir bilgisayar gibi kullanıp sabit bir yere konumlandırarak PlayerUnknown's Battlegrounds oynamayı arzu edenleri ise Bluetooth destekli klavye ve fare dönüştürücülü stantlar bekliyor. Şık tasarımlarıyla çalışma odalarına yerleştirilebilen ve oyun seanslarında etkin şekilde değerlendirilebilen stantlar, sağlam materyallerden üretildiği için uzun soluklu kullanımlara dayanıklılık gösteriyor. Akıllı aygıtların konumlandırılmalarının ardından cihazların fiziksel açıdan zarar görmesini engelleyen özel dokularla desteklenen modeller, oyuncuların favori ekipmanları arasına giriyor.

PUBG Gereksinimleri Bazı PC’lerde Donanım Yükseltmesi Gerektirebiliyor

Yeni nesil oyunların birçoğu, akıcı çalışmak için yüksek performanslı bilgisayar donanımlarına gereksinim duyuyor ve PlayerUnknown's Battlegrounds da böylesi yapımlar içerisinde yer alıyor. Oyuna, PUBG tişört ve benzeri ürünlerle ilgi duyup yapımı oynamak isteyen teknoloji ve oyun meraklılarının, oyunu satın almadan önce PlayerUnknown's Battlegrounds sistem ihtiyaçlarıyla ilgili bilgi sahibi olmaları gerekebiliyor.

Oyunun çalışabilmesi için öncelikli olarak bilgisayarlarda mutlak suretle 64-bit mimarili işlemci bulunması ve yapımın yükleneceği işletim sisteminin aynı şekilde 64-bit destekli olması öneriliyor. Çok oyunculu bir aksiyon oyunları kategorisinde bulunan yapım, çevrim içi desteği sunduğundan ve gerek grafikleri gerekse savaş alanında yaşanan gerçek zamanlı savaşlar nedeniyle güçlü sayılabilecek işlemcilere (CPU) gereksinim duyuyor. Geliştiricilerin tavsiyeleri, en azından dört çekirdekli işlemcilerin kullanılması yönündeyken daha iyi performans yakalanabilmesi adına altı çekirdekli işlemcilerin de sistemde kullanılması, olumlu bir adım şeklinde değerlendiriliyor. Çalıştırıldığı andan itibaren yüksek miktarda bellek kullanabilen PlayerUnknown's Battlegrounds, 8 GB kapasiteli belleklere sahip bilgisayarlarda oynanabilirken 16 GB RAM kapasitesi geliştiricilerin tavsiye edilen sistem gereksinimleri tablosunda kendine yer buluyor.

Oyunun grafiklerini işleyen donanım bileşeni ekran kartı tarafındaysa yapım, en az 2 GB grafik bellekli ve orta performanslı çözümlerle akıcı çalışabiliyor. Fakat Full HD (1920 x 1080 piksel) ve üstü çözünürlüklerde, 60 fps+ kare/saniye oranlarında oyun deneyimi yaşamak isteyenler, 4 GB grafik bellekli ve daha performanslı ekran kartlarına ihtiyaç duyabiliyor. Bu noktada geliştirici ekibin paylaştığı tavsiye edilen sistem gereksinimleri tablosundaki ekran kartı örnekleri, yol gösterici olabiliyor. Tercihen düşük ping’li ve yüksek hızlı bir internet bağlantısı ise PlayerUnknown's Battlegrounds deneyimini iyi yönde etkiliyor. Ping düzeyinin artması, oyundaki rakiplerin gerçek zamanlı görüntülenmesini engelleyebilirken düşük hız ise oyundan düşmeye kadar varabilecek sorunlara meydan verebiliyor. Minimum ve önerilen sistem gereksinimleri tablosunda, yapımın 30 GB disk alanına gereksinim duyduğu belirtiliyor ancak oyun düzenli olarak güncellendiği ve yepyeni içeriklere kavuştuğu için daha fazla disk alanı ayırmak gerekebiliyor.

PUBG Karakterleri Aksiyon Figürlerle Gerçeğe Dönüşüyor

PlayerUnknown's Battlegrounds ile dijital dünyada keyifli vakit geçiren oyun tutkunları, yapımla ilgili figürlere ve küçüklere hitap eden oyuncaklara da yatırım yapabiliyor. Çocukların arkadaşlarıyla ve kendi başlarına geçirdikleri oyun saatlerinde, eğlenceli oyunlar kurgulayabilmelerine yardım eden oyuncaklar, PlayerUnknown's Battlegrounds’daki karakter, ekipman, silah ve araçlardan ilham alınarak üretiliyor. Küçüklerin ilgisini çeken başlıca oyuncak ise birçok silah ve ekipmanın yer aldığı saldırı setleri ve oyunla özdeşleşen kasklar oluyor. Çocukların, oyundaki karakterlerin kimliklerine bürünerek mücadele temelli oyunlar oynayabilmelerine imkân tanıyan oyuncaklar, genellikle polikarbon materyalden üretildiği için dayanıklılık konusunda başarılı iş çıkarıyor. Bu sayede çocuklar, ebeveynlerinin aldığı oyuncaklarla uzun süreler boyunca oynayabiliyor.

Yapımın takipçisi gençler ve yetişkinler, oyundaki belli başlı karakterleri temsil eden aksiyon figürlere yatırım yapabiliyor. Favori oyunlarındaki karakterlere ait aksiyon figürlerin koleksiyonunu yapan oyun meraklılarının rahatlıkla tercih edebilecekleri modeller, ayrıntılı tasarımları, doğru renkler taşımaları ve aksiyon figürlerden beklenecek dayanıklılığı göstermesiyle beğeni topluyor. Ürünlerin ambalaj içeriklerinde, karakterlerin yanı sıra karakterlere ya da oyuna özgü silah ya da ekipmanların bulunması ise koleksiyonerlerin, figür sergilerini daha güçlü bir atmosferle yapabilmelerine olanak veriyor. PlayerUnknown's Battlegrounds ile ilgili tüm figürleri edinmeyi hedefleyenler, aksiyon figürlerin yanı sıra mini figürleri de alışveriş listelerine ekliyor. Boyutları ve tasarımları değişiklik göstermekle birlikte, oyunun temasını ve oyundaki karakterleri başarıyla yansıtan ürünler, koleksiyonerler kadar küçük yaştaki oyun tutkunlarına da sesleniyor.

PlayerUnknown's Battlegrounds Temalı Dekoratif Eşyalar ve Giyim Ürünleri

Oyun olan sevgisini ve bağlılığını farklı şekillerde göstermek isteyen oyun tutkunları, PlayerUnknown's Battlegrounds temasına sahip dekoratif eşyalar ve giyim ürünleri de satın alabiliyor. Çalışma odası, oyun odası, hatta PUBG fanatiklerinin oturma odası ya da salonlarını süsleyebilecek tablolar üretiliyor. Tek parça ya da çok parçalı MDF kanvas tablolar, oyunun takipçilerinin beğenisini kazanıyor. Yapımdaki karakterlere, sahnelere ya da silahlara ait görsellerle zenginleştirilen tablolar, başta çocuk ve gençler olmak üzere, tüm oyun meraklılarının odalarına konuk olabiliyor. Tablo yerine poster ve benzeri ürünler satın almak isteyenler için de çok sayıda alternatif bulunuyor. Boyutları, materyalleri ve içerdikleri görsellerle birbirinden ayrılan posterler, PlayerUnknown's Battlegrounds tutkunlarının tarzlarını ve oyuna olan sevgilerini ifade etme biçimine dönüşüyor.

Gündelik yaşamda sıcak içecekleri kupalarla tüketenler için de tematik kupalar geliştiriliyor. Gerek etkin şekilde kullanılabilecek gerekse dekoratif maksatla değerlendirilebilecek ürünler, taşıdıkları PlayerUnknown's Battlegrounds görselleri ile olduğu gibi boyutlarıyla da değişiklik gösteriyor. Kimi üreticiler, kupaları “sihirli” formda hazırlayarak kupada, ısı değişimine bağlı görsel değişimler yaşanmasını mümkün kılarken bazı üreticiler, daha geleneksel formda kupalara imza atıyor. Seçilen ürüne göre porselen ya da seramik malzemeden üretilen kupaların, satın alındıktan sonra markaların tavsiye ettikleri şekilde temizlenmesi gerekiyor. Özellikle hassas yapıda olan ürünlerin, bulaşık makinesinde temizlenmesi önerilmiyor. Aksi hâlde kupalardaki kaplamalar kısa sürede aşınabiliyor ya da görsellerin canlılıkları azalabiliyor.

Tarzını ve hobilerini, giyimiyle yansıtmaktan hoşlananlar, PlayerUnknown's Battlegrounds temalı ürün seçimlerini; çorap, ayakkabı, tişört, sweatshirt gibi giyim malzemelerinden yana yapıyor. Renk, beden, tasarım, taşıdığı görsel ve daha pek çok açıdan değişiklik gösteren ürünler, gençlerin ilgi odağı hâline geliyor. Hem erkek hem de kadın PUBG oyunlarına özel hazırlanan modeller, tek başlarına ya da farklı kıyafetlerle birlikte değerlendirilebiliyor. Giyim ürünlerinin yanı sıra aksesuar üretimi de gerçekleştiren pek çok marka, PUBG hayranlarının saat, cüzdan, anahtarlık ve benzeri ürünlerle tematik giyimlerini tamamlamalarına yardım ediyor.

Siz de PlayerUnknown's Battlegrounds oyununu ilgiyle takip ediyor, hem oyun içi harcamalarınız için e-Pin’ler hem de oyunun temasını yansıtan ürünler edinmeyi düşünüyorsanız, markaların sunduğu çözümleri inceleyebilir, dilediğiniz ürünleri Trendyol’a özel ayrıcalıklı fiyatlarla satın alabilirsiniz.