İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Araç Marka ve Model
Satıcı Tipi
"

Şanzıman Takozu

" araması için 1732 sonuç listeleniyor
MSL otomotiv Şanzıman Takozu
Kargo Bedava

MSL otomotivŞanzıman Takozu

200 TL
Sepete Git

Şanzıman Takozu

Şanzıman Takozu

Şanzıman; motorlu araçlarda hız değiştirmeye, yani vites değişimine yarayan dişli bir sistemdir. Belirli periyotlarda bakıma ihtiyaç duyan bir parçadır. Çünkü aracın titremesini, gürültüsünün azaltılmasını ve motorun sabit kalabilmesini sağlar. Debriyaj sistemiyle motora bağlanır. Bu yüzden arızalanması ya da bozulması durumunda motor da zarar görür. Genellikle vites değişimlerinde hasar gören ve değiştirilmesi gereken parçalardan biri şanzıman takozu olur. Bu parçalar, aracınızın marka ve modeline bağlı olarak çeşitli seçeneklere sahiptir. Manuel, yarı otomatik ve otomatik araç modellerine göre de farklılıklar gösterir. Aracınıza takılı orijinal şanzıman parça ve modele göre geniş seçeneklere sahiptir. Geniş seçenekleri sayesinde aracınıza uygun ürünü bulabilirsiniz. Motor şanzıman takozu arızası aracın titreşim ve gürültüsünün artmasına neden olur. Manuel araçlarda debriyajdan ayağınızı çektiğinizde motorun gürültülü sesini rahatlıkla duyabilirsiniz. Bununla beraber araç tekleyebilir ya da kendini öne doğru atabilir. Şanzıman haricinde diğer bileşenlere de zarar verebileceği için arıza tespiti yapıldığında parça değişimi sağlanmalıdır. Bu bileşen motoru sağlam bir şekilde yerinde tutmaya yarar. Konforlu ve sessiz bir sürüş deneyimi sağlamakla görevli olduğu için hasarı oldukça önemlidir. Müşterilerin ihtiyaçlarınını göz önüne alan Trendyol kaliteli ve güvenli ürünleri sizlere sunar. Bu nedenle keyifli bir sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız Trendyol üzerinde bu parçaları inceleyebilirsiniz. Aracınızı sorunsuz ve kusursuz kullanabilmek için Trendyol’a göz atarak aradığınız ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Aracınızı Kusursuz Kullanmanın Keyfini Çıkarma Fırsatı

Günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen otomobiller, rahat bir kullanım sağlamanız amacıyla çeşitli özelliklerde tasarlanır. Sorunsuz bir kullanım sağlamak için motor bölümünün düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlamanız gerekir. Bu amaçla motorun düzenli bakımını yapmalısınız. Araç bileşenlerinden birinde meydana gelen hasar tüm sistemi etkileyebilir. Herhangi bir sistemde meydana gelen hasar sizlerin kullanımınızı zorlaştırır. Bu yüzden ulaşmak istediğiniz yerlere geç kalabilir ya da istediğiniz verimi aracınızdan alamayabilirsiniz. Bu sorunlarla karşılaşmamak için farklı bir durumla karşılaştığınızda kontrolleri sağlamalısınız. Özellikle manuel araçlarda sık karşılaşılan şanzıman hasarı büyük bir sorun teşkil eder. Şanzıman bölümünün birbirinden bağımsız parçalarının ya da tamamının değiştirilmesiyle sorun çözülür. Örneğin; şanzıman kulak takozu aracınızın sarsıntısız bir şekilde çalışmasını sağlar. Şanzımana destek sağlayarak gürültüyü ve titreşimi azaltır. Hasar gördüğünde onarımı mümkün olmadığı için parça değişimi yapmanız gerekir. Parça değişimi yapıldıktan sonra gürültü ve titreme durumu ortadan kalkar. Farklı sorunlarla karşılaşmamak için bakım ve onarım işlerinizi Trendyol üzerinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Şanzıman vites değiştirilirken motor ve debriyaj arasındaki bağlantıyı sağlar. Debriyaj pedalini kullanırken farklı bir sorun yaşadığınızda bu bağlantıdan kaynaklı olabileceğini düşünebilirsiniz. Şanzımanın farklı bölümlerinde meydana gelen hasarlar birbirinden değişik sorunlara sebep olabilir. Örneğin, şanzıman alt takozu hasar görürse vites attığınızda aracınızın librasyonu düşerek titremeye neden olur. Ayağınızı debriyajdan çektiğinizde motorun ileri geri hareket etmesine ve buna bağlı olarak da gürültüye sebebiyet verir. Vites attığınızda aracınızda vurmalar meydana getirir. Aracınızın kusursuz bir şekilde hareket etmesini sağlamak için bu parçanın değiştirilmesi gerekir. Şanzıman üst takozu arızasıyla karşılaştığınızda ise aracınız savrulmalara başlayabilir. Eğer parçayı değiştirmezseniz motorun arızalanmasına neden olabilirsiniz. Farklı şanzıman bölümleri arasında meydana gelen sorunları tespit edebilmeniz için aracınızdaki belirtileri fark etmeniz gerekir. Tespit edilen hasarlı parçaları bu şekilde kolaylıkla onarabilirsiniz. Trendyol aracılığıyla sizlere uygun ürünü binlerce model ve marka arasından kolaylıkla seçebilirsiniz. Aracınızın bakımını yaptırmadan önce Trendyol’a göz atarak eksik parçaları temin edebilir, çok daha güvenli yolculuk edebilirsiniz.

Geniş Seçenekleriyle Şanzıman Takozu Fiyatları

Geniş Seçenekleriyle Şanzıman Takozu Fiyatları

İlerleyen teknolojiyle birlikte hayatınızda önemli yere sahip olan otomobiller her kesimden kişinin vazgeçilmezidir. Bu nedenle herhangi bir sorun meydana geldiğinde günlük rutinleriniz aksayabilir. Bozulan ya da hasar gören parçaları değiştirerek sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Kusursuz bir sürüş deneyimi yaşamak ve sağlıklı kullanım için satın alacağınız ürünleri detaylı olarak incelemeniz gerekir. Hasar gören ya da eskiyen araç parçalarınızı Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz. Kalite ve işlevsellik açısından şanzıman takozları ihtiyaç duyduğunuz özellikleri iyi şekilde yansıtır. Geniş modeller ve markalar arasından aracınıza uygun ürünleri istediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Orijinal parçalardan ayırt edilemeyen özelliklere sahip ürünleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Fiyat konusunda da size uygun ürünü geniş seçenekler arasından bulabilirsiniz. Şanzıman takozu fiyatı başlığı altında karşılaştırma yapabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun ürünü satın alabilirsiniz. Araç modelleri ve markalarına göre fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Ürün kalitesi ve marka farklılıkları fiyat aralığını etkileyen önemli unsurlar arasında bulunur. Bu yüzden kullandığınız arabanın modeline, markasına ve üretim yılına ya da takoz çeşidine göre sizlere uygun ürünleri seçebilirsiniz. Bazı durumlarda şanzımanın bir parçası zarar görürken bazı durumlarda tamamı hasar alır. Hasar gören parçanın tamamının ya da bir kısmının değiştirilip yenilenmesi de fiyatlarda farklılığa neden olur. Bütçenizi aşmadan ve zora sokmadan uygun fiyatlı ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Birbirlerine yakın fiyatlarla istediğiniz model ve tasarımdaki ürünü satın alabilirsiniz. Fiyat analizi sayesinde tüm ürünleri kıyaslayabilir ve size uygun olana rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Müşterilerin istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak birbirinden farklı ürünler sunan Trendyol sayesinde alışverişleriniz keyif verici bir hale dönüşür. Bu nedenle müşteri memnuniyetini önemseyen Trendyol üzerinden ürünleri inceleyebilir ve arabanıza uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Aradığınız Şanzıman Takozu Trendyol’da

Aradığınız Şanzıman Takozu Trendyol’da

Hayatın her anında kullanılan arabalar belirli zaman aralıklarında bakıma gerek duyar. Bakım ve tamir yapılmadan kusursuz sürüş ve kullanım deneyimi yaşamanız zor bir hale gelir. Örneğin, arabanızın titremesi ve motordan gelen gürültünün artması belirli bir sorun olduğuna işaret eder. Bunun nedeni genellikle vites değişimi yaparken hasar gören parçalardan biri olan şanzımandır. Aşınmaya, kırılmaya ve delinmeye bağlı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların çözümü için Trendyol’a göz atarak hasarlı parça değişimini sağlayabilirsiniz. Hasarlı parçayı temin etmeniz olası diğer büyük sorunların önlenmesini sağlar. Geniş ürün çeşitliliğine sahip olan şanzımanlar aracınıza uygun olarak tasarlanır ve birebir orijinalini yansıtır. Aracınızın vites modeline göre de farklı seçenekler mevcuttur. Manuel şanzımanlar motordaki gücü tekerlere taşımak için debriyaja ihtiyaç duyarken otomatik çalışan ürünlerde buna gerek yoktur. Örneğin, otomatik şanzıman takozu yağ ile çalışır ve belirli zaman dilimlerinde bakıma ihtiyaç duyar. Manuel şanzımanlarda olduğu gibi debriyaj bakımına ihtiyaç yoktur. Bu nedenle araç özelliklerini göz önüne alarak uygun seçimi yapabilir ve Trendyol’dan satın alabilirsiniz. Trendyol müşterilere sağladığı avantajlar ve uygun fiyatlarla öne çıkar. Trendyol üzerinden ürünlerin fiyat aralıklarını inceleyebilir ve bütçenize uygun olanı bulabilirsiniz. Müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını göz önüne alan Trendyol, kalite ve yararlılık açısından uygun ürünleri size ulaştırmayı amaçlar. Diğer müşterilerin yorum ve önerilerine yer veren Trendyol sayesinde tercihlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Ayrıca geniş model seçeneklerini azaltmak ve satın almak istediğinizde uygun ürüne kolaylıkla ulaşabilmek için bu parçaları favorilere ekleyebilirsiniz. Araç bakımınızı ve arızalı parça değişimini yapmadan önce Trendyol’a mutlaka göz atmalısınız. Trendyol sayesinde güvenli ve kaliteli parçaları arabanızda kullanabilirsiniz.