Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Renk
Materyal
Ayar
Cinsiyet
Taş Cinsi
Tema / Stil
Ortam
Kapama Şekli
Bordür Modeli
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Yüzey Tipi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Şahmeran

" araması için 2914 sonuç listeleniyor

İddialı Tasarımlarıyla Şahmeran Takılar Trendyol’da!

Şahmeran son dönemin en popüler takı modellerinden birisidir. Son dönemlerde hem kadın hem de erkek şahmeran çeşitleri aksesuar seven kişilerin tercih ettiği takılar arasındadır. Tesbih gibi erkeklerin de tercih ettiği çeşitli alternatifler bulunur. Farklı materyallerden yapılan seçenekler, çeşitli motiflerle süslenir. Bu sayede stilinizin bir tamamlayıcısı haline gelir. Zarif ve estetik görünümleriyle tarzına önem veren kullananların bir numaralı seçimidir. Şahmeran altın, gümüş ve çelik gibi ham maddelerden üretilen seçenekleri farklı motiflerle bir araya getiren modeller bulabilirsiniz. Her daim değişen ve gelişen moda ve sezon trendlerini takip ederek oluşturulan şahmeran modelleri birçok farklı tarza uygundur. Farklı modellerle hem geleneksel motiflerden hoşlanan hem de modern ve minimal motiflerden hoşlanan kişilerin ilgisini çeker. Bilekler şık yapısıyla ve kullanışlı özellikleriyle dikkat çeken özel aksesuarlardır. Bu model ise tarihsel özelliğe sahip, kraliçelerin kullandığı bir tasarımdır. Tarihi eserler içerisinde şahmeran bulmak mümkündür. Meran Farsçada yılan anlamına gelir. Bütün yılanlara Farsçada Meran denilir. Şah büyük, efendi anlamına gelen bir kelimedir. Şah-meran ise yılanların efendisi, büyüğü olarak ifade edilebilir. Günlük hayatta Farsçada veya Arapçadan birçok kelime Türkçeleşir. Bu kelimelerden biri de şahmeran kelimesidir. Aslı Farsça olan kelime, şu an Türkçe sözlükte yer alan bir kelimedir. Şahmeran özellikleri ile ilgili efsaneler özellikle Doğu Anadolu’da dilden dile dolaşır. Özellikle altın modellerde altının değerini ve saflık derecesini ifade etmek için kullanılan ayar ve karat kavramları bulunur. Bileziğin ayar ve karat derecesi onun ne derece değerli olduğunu belirler. Aksesuarlar genellikle 14 ayar ve 22 ayar altından üretilir. 22 ayar çeşidinin %91,6’sı altın iken kalanı ise katkı maddesidir. Özellikle altın kolay işlenebilen bir madde olduğu için bu tarz ince bir takıda dahi çeşitli motifler oluşturulabilir. Bu takı modellerinde çokça kullanılan motifler arasında yıldız, el, göz, kalp gibi zarif motifler yer alır. Bu modeller, günlük kullanımın yanında hediye olarak da güzel bir tercihtir. Trendyol güvencesi ile beğendiğiniz ve tarzınıza uygun olan modellere kolayca ulaşabilir ve satın alabilirsiniz. Dilerseniz kendiniz için dilerseniz de sevdikleriniz için hediye olarak tercih edebilirsiniz.

Zarif ve Farklı Motiflerle Şahmeran Modelleri

Zarif ve Farklı Motiflerle Şahmeran Modelleri

Şahmeran bileklikler farklı çeşitleriyle geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu takı hem bileklik hem de yüzük olarak bilinen bir tarzdadır. Orta parmağınıza geçirdiğiniz parçası bileğinize bağlanarak kilitlenir. Bu sayede şahmeran yüzük ve bileklik ihtiyacınızı bir arada size sunar. Şahmeran takı modelleri altın, gümüş ve çelik gibi materyallerden yapılır. Altın olanlar genellikle 14 ayar ve 22 ayar altından yapılır. 14 ayar seçeneği ile 22 ayar bilezik seçeneğini görünüşlerinden ayırt etmek neredeyse imkansızdır. Farklılaştıkları nokta yapımında kullanılan altının saflık ve değer derecesidir. Üzerlerinde bulunan motiflerde de herhangi bir farklılık söz konusu değildir. Üzerindeki motifler ise genel olarak farklı renklere sahip yarı değerli taşlardan yapılır. Elin zarifliğini ön plana çıkaran ince ve kibar bileklik altın çeşitleri özellikle hediye olarak tercih edilen bir takı çeşididir. Modellerin çoğunlukla üzerinde yer alan motifler daire, üçgen, el, göz, kalp, sonsuzluk işareti, şimşek, yıldız gibi yaygın kullanılan ve diğer motiflere görece biraz küçük ve kibar motiflerdir. Bunların dışında melek kanadı, flamingo, fil, kuş, kuğu, iskelet şahmeran gibi çeşitli motiflerin bulunduğu modeller de vardır. Motiflerin üzerinde siyah, beyaz, kırmızı, turuncu, bordo, yeşil gibi yarı değerli taşlar yer alır. Günlük kullanımlarda taşlı olmayan alternatifler sık sık tercih edilirken özel gün ve davetlerde abiyelere eşlik eden çeşitleri genelde taşlı modellerdir. Değerli taşların yanında bazı modellerde boncuklar da kullanılır. Bu takı çeşidi altın, rose gold, gümüş ve siyah gibi çeşitli renklerde üretilir. Tarzınıza uygun modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca siyah renk çeşitleri de bulunur ancak bu modeli genellikle erkekler tercih eder. Siyah renktekiler çok sık olmasa da kadınların da dikkatini çeken modeller arasındadır. Yapımında kullanılan malzemenin cinsi de modelin rengini etkiler. Altın bileklik modelleri hem sarı altın hem de beyaz altın olarak çeşitlenir. Aynı şekilde gümüş modellerde de rodajlama tekniğiyle oluşturulmuş sarı ve beyaz modeller bulunur. Bu takının modelleri genellikle zincir şeklinde tasarlanır. Zincir çeşitleri oldukça sade ve kibar bir görünüme sahiptir. Fakat büyük motiflerden hoşlananlar için de modeller tasarlanır. Geçmişten bugüne her daim değişen ve gelişen moda ve sezon trendleri takip edilerek oluşturulan modellerle herkesin zevkine uygun bir seçenek vardır. Trendyol bünyesinde bulunan her kategori ve ürün için üstün kalite standartlarıyla müşterilerine kaliteli ürünler sunar. Trendyol’un şahmeran yorumları kısmında önceden beğendiğiniz ya da satın almayı düşündüğünüz ürünleri deneyimleyen kişilerin yorumlarını okuyabilir ve ürünler hakkında fikir sahibi de olabilirsiniz. Siz de hemen hem kendiniz hem de sevdikleriniz için şık ve zarif aksesuarları satın alabilir ve tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Son Moda Şahmeran Çeşitleri

Son Moda Şahmeran Çeşitleri

Geleneksel ve modern görünümleri birleştiren bu takı çeşitleriyle siz de stilinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Kombin yaparken yüzük ve bilezikleri ayrı ayrı kullanmaktan sıkıldıysanız ve yeni bir tarz yakalamak istiyorsanız bu ürünler tam sizlik olabilir. Günlük kullanımdan özel gün ve davetlere kadar pek çok farklı ortamda ve kıyafetle kullanabileceğiniz bu modelleri kolayca Trendyol’dan inceleyebilirsiniz. Bijuteri olarak geçen çelik malzemelerden üretilen bu takı modellerinin yanında altın ve gümüşten üretilen alternatifleri de vardır. Şahmeran kelime anlamı olarak yılanların şahı, yılanların efendisi demektir. Bir kadın sureti ile bir yılan bedenine sahiptir. Şahmeran kullananların bütçesi ve zevki gibi çeşitli faktörler göz önüne alınarak uygun fiyatlı ve yüksek fiyatlı alternatifleri mevcuttur. Bu ürün el ve bilekte oldukça estetik ve zarif duran bir takı modelidir. Kendi stilinizi tamamlamak ya da stilinizde ufak tefek değişiklikler yapmak için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda hediye olarak da düşünebilirsiniz. Çeşitli motiflere sahip ürünler arasında en gözde motiflerden bir tanesi harfli olanlardır. Bilek ve elin birleştiği noktada yer alan harf motifi ile harf şahmeranlar hem kendinize hem de sevdiklerinize alabileceğiniz şık bir hediyedir. Sesli harfler dışında A’dan Z’ye tüm harflerin yer aldığı seçenekler vardır. Zincirlerin yanı sıra örgü modelleri de takı severler tarafından sıklıkla tercih edilen tasarımlar arasındadır. Klasik kesimleri orta parmaktan geçirilir ve bilekle birleşir. Diğerlerinden ince yapıdadır. Son dönemlerde oldukça popüler olan aynı tarzdaki eldiven modelleri de elin üstünü tamamen kaplar. Genel olarak çeşitli örgü motifleri ile oluşturulan el üzerindeki işleme geleneksel bir hava katar. Trendyol ile sevdiklerinize bir sürpriz yapıp onlara birbirinden zarif ve estetik görünümlere sahip çeşitleriyle şahmeran online olarak hediye alabilirsiniz. Aynı zamanda Trendyol’un favorileme sistemi sayesinde beğendiniz ya da satın almak istediğiniz ürünleri favorileyebilir ve başka zaman satın almak istediğiniz de kolayca bulabilirsiniz.

Özel Gün ve Davetlerde Kullanabileceğiniz Şahmeran Modelleri

Özel Gün ve Davetlerde Kullanabileceğiniz Şahmeran Modelleri

Bu takı çeşitleri günlük, özel gün ve davetlerde kullanıma uygundur. Günlük seçenekler sade tarzda olurken özel gün ve davetlerde takabileceğiniz modelleri diğerlerine nazaran biraz süslüdür. Parmak ve bileğinizin birleştiği noktada yer alan motifler çeşitli taşlarla süslenir. Bu taşlar genel olarak yarı değerli taşlar olur. Yarı değerli taşların yanında pırlanta gibi değerli taşların da yer aldığı alternatifler de vardır. Özel gün ve davetler için çelik bileklikler kullanılabileceği gibi bazı kişiler genelde altın ve gümüş materyalleri de tercih edebilirler. Diğer seçeneklere kıyasla dikkat çekici ve süslü olan modellerde de kalp, sonsuzluk, şimşek, bulut, ay, el, göz, flamingo, fil, üçgen, daire gibi çeşitli şekillerde detaylar vardır. Bu motiflerin üzerlerinde ise genel olarak beyaz ya da siyah yarı değerli taşlar yer alır. Renkli takılar tercih etmek isteyenler için lacivert, bordo, yeşil, kırmızı gibi çeşitli renklerde taşların kullanıldığı seçenekler sunulur. Yarı değerli taşların yanında parmak elmas takı modellerinde elmas, pırlanta olanlarda ise pırlanta kullanılır. Bu tarz özellikler ürünün değerini artırır. Giyeceğiniz elbiseye ve gideceğiniz ortama göre sade ve ince seçenekler arasından tercih yapabileceğiniz gibi eldiven modeller gibi gösterişli modeller arasından da tercih yapabilirsiniz. Alternatifler arasında yer alan takı seçeneklerine göz atarak yapmak istediğiniz kombine uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz. Trendyol’da bulunan birçok farklı model arasından zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun olan şahmeran aksesuar seçeneğini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Birbirinden Zarif Şahmeranlar

Birbirinden Zarif Şahmeranlar

Tarihi geçmişi çok eski olan ve estetik yapısını bugüne kadar taşıyan bileklik, her iki ele de takılabilir. Estetik yapısı, göz kamaştırıcı taşları ve hafif özellikleriyle el üzerinde şık bir görüntü sergiler. Bileklikler çeşitlidir ve şahmeran ise bileklik dünyasında ayrı bir yere sahiptir. Şahmeran bilekliğin parmak kısmı orta parmağa takılır. Her iki elde de parmak kısmı orta parmağa takılır ve bileklik kısmı bileğe bağlanır. Orta parmak kısmı ile bileklik arasındaki zincir, bileklik kısmı ve parmağa takılan kısım şahmeranı oluşturan üç parçadır. Bilekliğin şık tasarımı ve kullanışlı özellikleri bütün el yapısı için özel tasarlanır. Sol veya sağ elde rahatlıkla kullanılan bu aksesuar, özel taşlı tasarım özellikleriyle dikkat çeken bir aksesuardır. Hediye dünyasının en popüler takılarından biridir. Özellikle altın ve gümüş gibi değerli ve orijinalliği önemli olan ürünlerin orijinallik ve sertifika belgesi ürünle birlikte gelir. Koleksiyonları paylaşma özelliği sayesinde sevdiklerinizle oluşturduğunuz koleksiyonları çeşitli şekillerde paylaşabilirsiniz. Birbirinden farklı modelleri; moda ve sezon trendlerine uygun olarak satın alarak tarzınızı yenileyebilirsiniz. Altın, gümüş ve çelik gibi çeşitli materyallerden yapılan çeşitlerinin sarı, beyaz, rose gold ve siyah gibi farklı renkleri vardır. Aynı zamanda üzerlerinde bulunan farklı motifler sayesinde farklı zevklere sahip kişilere hitap edebilir. Şahmeran kolye, küpe gibi çeşitli aksesuarlar ile birlikte kullanılabilen bir takıdır. Şahmeran küpe seçeneklerinin de farklı materyal alternatifi vardır. Bu sayede stilinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Siz de ihtiyacınıza ve zevkinize uygun olan aksesuarları Trendyol’da bulabilir, yorumlar kısmını okuyarak alternatifler hakkında fikir sahibi olabilir ve ulaşılabilir fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Şahmeran Seçerken Dikkat Edilebilecek Detaylar

Şahmeran Seçerken Dikkat Edilebilecek Detaylar

Her üründe olduğu gibi bu takı tarzları arasından da seçim yaparken dikkat etmeniz gereken çeşitli noktalar vardır. Öncelikle almak istediğiniz model; altın ve gümüş gibi değerli bir materyalden üretildi ise orijinalliği oldukça önemlidir. Altın ve gümüş gibi materyallerden üretilen ürünlerin fiyatlarının diğerlerinden yüksek olduğu göz önünde bulundurulduğunda beraberinde orijinallik belgesi ya da sertifikasının gönderilmesi gerekir. Eğer almak istediğiniz ürün altın ise 14 ayar ya da 22 ayar seçeneklerden hangisinin olacağına karar vermeniz gerekir. Görünüş olarak birbirinden çok zor ayırt edilen altın aksesuarlarla diğerleri arasındaki en büyük fark fiyatlarındadır. Uzun yıllar takısını kararmadan kullanmak isteyen kişilere altın şahmeran tavsiye edilir. Sonrasında ise satın almak istediğiniz ürünün rengine karar vermeniz gerekir. Genel olarak sarı, beyaz ve rose gold ürünler tercih edilir. Altın bir şahmeran almak istediğinizde sarı, gümüş almak istediğinizde de beyaz ya da gri renkte almak zorunda değilsiniz. Rodajlama işlemi sayesinde altın fakat gümüş gibi görünen ya da gümüş fakat sarı renkte altın gibi görünen ürünleri de tercih edebilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünün rengine karar verirken beraberinde kullanacağınız diğer takıların da rengini göz önüne almanız gerekir. Şahmeran gümüş kolye ve küpe, bileklik çeşitlerini de inceleyerek diğer takılarınıza uygun tarzları seçebilirsiniz. Bileklikler farklı tasarım ve kullanım özelliğine sahiptir ve buna bağlı olarak özel tasarımlıdır. Gümüş bilekliği kullanmak oldukça kolaydır. Şahmeranın parmağa takılan kısmı orta parmağa takılır. Orta parmak dışında şık görünmez ve dengesiz olur. Orta parmağa takma işi elin üzerinden gerçekleşir. Elin üzerinden yeşil altın şahmeran bilekliğin parmak kısmı takılır. Orta parmak kısmı takıldıktan sonra kalan bileklik kısmı takılır ve bileklik kapatılır. Bileklikteki kapatma işlemi esnasında yardım alınabilir. Özel tasarımlı bileklik kategorisinde yer alan tasarımlar, diğer bilekliklerden farklı özelliklere sahiptir. Bu bilekliğin tasarımı kadar kullanım özellikleri de farklıdır. Kadınlara özel tasarlanan bu bilekliğin nasıl takıldığı da merak konusudur. Şahmeran kelimesi Farsçadır ve bu kelime büyük yılan anlamı gelir. Altın çeşitler düğün takısı olarak hediye edilir. Tercih edeceğiniz aksesuarları günlük yaşamınızda kullanmak istiyorsanız, üzerinde bulunan motiflerin tarzınızla uyum göstermesi gerekir. Bu sayede kibar, zarif, estetik altın ve gümüş modelleri kolayca günlük yaşamınızda da kullanabilirsiniz. Trendyol'dan zevkinize ve ihtiyacınıza uygun takı seçeneklerine ulaşabilir ve uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Şahmeran Fiyatları

Şahmeran Fiyatları

Şahmeran fiyatları ürünlerin sahip oldukları özelliklere göre farklılık gösterir. Örneğin; altın bileklikler gümüş bilekliklere nazaran biraz yüksek fiyatlıdırlar. Altın ürünlerde kendi aralarında ayar derecelerine göre farklı fiyatlara sahiptir. 14 ayar altından yapılan modeller 22 ayar altından yapılan modellere göre oldukça uygun fiyatlıdır. Trendyol, üstün kalite standartlarına sahip ürünleri herkes için ulaşılabilir fiyatlarla sunar. Bu sayede her kesimden alıcıya hitap eder. Ürünlerin üzerlerinde bulunan motiflerde yer alan değersiz, yarı değerli, pırlanta ve elmas gibi taşlar da fiyatlarda farklılık yaratır. Değersiz taşlarla süslenen alternatifler diğerlerine göre uygun fiyatlıdır. Pırlanta ve elmas gibi taşlardan oluşan seçenekler ise yüksek fiyatlıdır. Genel olarak sık sık tercih edilen modellerin fiyatları diğerlerine göre farklılık gösterir. Aynı zamanda yeni sezon ürünler her zaman diğer sezon ürünlerine göre normalden yüksek fiyatlıdır. Şahmeran indirimli fiyat fırsatlarını takip ederek dilediğiniz çeşidi uygun fiyata almanız mümkündür. Favorileme sistemini kullanarak ürünleri favorileyebilir ve indirim günlerinde fiyatlarını takip edebilirsiniz. Bu sayede satın almak istediğiniz ürünlere oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu takı çeşitleri tekli satıldığı gibi set halinde de satılır. Şahmeran seti fiyatları tekli ürünlere göre oldukça avantajlıdır. Takı kullanmayı seven arkadaşlarınız ya da yakınlarınız için bu setler oldukça güzel bir hediye olabilir. Birçok farklı alternatifle Trendyol her zevke ve bütçeye hitap eder. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için beğendiğiniz şahmeran kampanyalı alternatiflerini uygun fiyatlara bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Şahmeran Bileklik Nasıl Takılır?

Bileklikler farklı tasarım ve kullanım özelliğine sahiptir ve buna bağlı olarak özel tasarımlıdır. gümüş şahmeran bileklik şu şekilde takılmaktadır: Şahmeranın parmağa takılan kısmı orta parmağa takılmalıdır. Orta parmak dışında şık görünmez ve dengesiz olur. Orta parmağa takma işi elin üzerinden gerçekleşir. Elin üzerinden yeşil altın şahmeran bilekliğin parmak kısmı takılır. Orta parmak kısmı takıldıktan sonra kalan bileklik kısmı takılır ve bileklik kapatılır. Bileklikteki kapatma işlemi esnasında yardım alınabilir. Özel tasarımlı bileklik kategorisinde yer alan şahmeran bileklikler, diğer bilekliklerden farklı özelliklere sahiptir. Bu bilekliğin tasarımı kadar kullanım özellikleri de farklıdır. Kadınlara özel tasarlanan bu bilekliğin nasıl takıldığı da merak konusudur. Şahmeran kelimesi Farsçadır ve bu kelime büyük yılan anlamı gelmektedir. altın şahmeran düğün takısı olarak hediye edilir.

Şahmeran Bileklik Hangi Ele Takılır?

Tarihi geçmişi çok eski olan ve estetik yapısını günümüze kadar taşıyan şahmeran bileklik, her iki ele de takılabilir. Estetik yapısı, göz kamaştırıcı taşları ve hafif özellikleriyle el üzerinde şık bir görüntü sergiler. Bileklikler çeşitlidir ve şahmeran ise bileklik dünyasında ayrı bir yere sahiptir. Şahmeran bilekliğin parmak kısmı orta parmağa takılır. Her iki elde de parmak kısmı orta parmağa takılır ve bileklik kısmı bileğe bağlanır. Orta parmak kısmı ile bileklik arasındaki zincir, bileklik kısmı ve parmağa takılan kısım şahmeranı oluşturan üç parçadır. Bilekliğin şık tasarımı ve kullanışlı özellikleri bütün el yapısı için özel tasarlanmıştır. Sol veya sağ elde rahatlıkla kullanılan şahmeran bileklik, özel taşlı tasarım özellikleriyle dikkat çeken bir aksesuardır. Hediye dünyasının en popüler takılardan biridir.

Şahmeran Simgesi Hangi Anlama Geliyor?

Şahmeran kelime anlamı ‘yılanların şahı, yılanların efendisi’ gibi anlamlara gelir ve kadın suretinde bir yılanı temsil eder. Bilekler şık yapısıyla ve kullanışlı özellikleriyle dikkat çeken özel aksesuarlardır. Şahmeran ise tarihsel özelliğe sahip kraliçelerin kullandığı tarihi değeri olan bir tasarımdır. Tarihi eserler içerisinde şahmeran bulmak mümkündür. Bileklik tasarımları içerisinde farklı bir yere sahip olan şahmeran iki kelimeden oluşan bir sıfat tamlamasıdır. Meran Farsçada ‘yılan’ demektir. Bütün yılanlara Farsçada Meran denilmektedir. Şah büyük, efendi anlamına gelen bir kelimedir. Şah-meran ise ‘yılanların efendisi, büyüğü’ demektir. Günlük hayatımızda Farsçada veya Arapçadan birçok kelime Türkçeleşmiştir. Bu kelimelerden biri de şahmeran kelimesidir. Aslı Farsça olan kelime, şu an Türkçe sözlükte yer alan bir kelimelidir. Şahmaranla ilgili efsaneler özellikle Doğu Anadolu’da dilden dile dolaşıyor. Şahmeran modelleri, özellikleri ve fiyatı Trendyol’da detayları ile birlikte yer alıyor. İstediğiniz modeli kolayca sipariş edebilirsiniz.