İlgili Kategoriler
Materyal
Pile
Parça Sayısı
Desen
Fiyat
Takma Şekli
Özellik
Boyut/Ebat
Işık Geçirgenliği
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Renk
Ürün Değerlendirmesi
"

Sarı Fon Perde

" araması için 2053 sonuç listeleniyor

Sarı Fon Perde Çeşitleri ile Odanı Renklendir

Sarı fon perde bir oda tasarımın tamamlayıcısı olabilmektedir. Odanın ve mobilyaların tarzına göre tercih edilmesi gereken perde modeli, doğru tercih edildiğinde eşyaların bir tamamlayıcısı olarak yerini almaktadır. Odanın geometrik boyutu, eşyaların perdeye olan hizalaması ve modelleri dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında olmaktadır. Sarı fon perde uzun ve kısa olarak tercih edilebilir. Cam yüksekliği yere kadar uzanıyorsa, uzun fon perde tercih edilmesi, camın görüntüsünü kapattığı gibi, odayı da daha ferah göstermektedir.

Sarı Fon Perde Modelleri

Sarı Fon Perde Modelleri

Cam boyu kısa ise, kısa model tercih edilen fon perdeler camın kenarlarındaki duvar görünümünü kapatarak odayı bütünleştirmektedir. Desenli ve desensiz olarak ayrılan fon perde modellerinde kullanımı sağlanacak odanın tarzına ve isteğe göre tasarımlar oluşturulabilmektedir. Çocuk odası için kullanılacak olan fon perdenin üzerinde, çocukların hoşuna gidebilecek çizgi film karakterleri, çiçek, hayvan vs. figürlerine yer verilebilir. Bu desenler odayı daha şirin bir hale getirdiği gibi, çocukların da ilgisini cezp etmektedir. Ağır mobilyaların kullanıldığı salonlarda, fon perdelere taş veya püskül detayları eklenerek, mobilyalar ve odanın bütünü ile uyum sağlayacak tasarımlara yer verilebilir. Spor bir oda kombini yapmak isteyenler için ise; düz renk perdeleri kullanmak, odalarda istenilen atmosferi yaratmaya yardımcı olabilmektedir.

Sarı Fon Perde Materyalleri

Sarı Fon Perde Materyalleri

Fon perdeler, tüllerin yanında genellikle duvarı kapaması ve göze hitap etmesi amacı ile kullanılan aksesuarlar olduğundan, tül kadar ince bir yapıya sahip değillerdir. Daha kalın kumaşlardan elde edilen fon perdeler, aynı zamanda isteyenler için güneşlik görevi de görmektedir. Bu yüzden genellikle kalın kumaş tercih edilmektedir. Modellere göre farklılık gösteren tasarımlar arasında, fon perdelere takılan ağır taşlar genellikle imitasyon taşlardan oluşmakta ve perdeye şık bir hava katması için tasarlanmaktadır. İpek kumaş fon perdelerde genel olarak tercih edilmez. Bunun sebebi ise; ipeğin çok çabuk kırışan bir kumaş olmasıdır. Fon perdeler dökümlü bir yapıda olmadığından temiz bir duruş önem kazanmaktadır. Saten kumaştan üretilen perdelerde de aynı sorun yaşanabilir. Bu nedenle genelde kırışmayan kumaşlardan elde edilmeye çalışılır. Sarı fon perdeler, düz renk olarak sarı kullanılarak oluşturulabilineceği gibi, sarı kumaşın kendinden desenli modelleriyle de oluşturulabilir. Bu desenler genel olarak kumaşın kendisine ait geometrik şekillerden oluşmaktadır. Alacalı renklerde perde tercihinde bulunanlar için ise; sarının tonları bir araya getirilerek yeni modeller oluşturulabilir. Ayrıca gri sarı fon perde, hardal sarı fon perde, sarı tül fon perde, açık sarı fon perde, yeşil sarı fon perde, sarı desenli fon perde, sarı renk fon perde, sarı yıldızlı fon perde, koyu sarı fon perde, sarı çiçekli fon perde, sarı keten fon perde ve sarı çiçekli fon perde seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Sarı Fon Perde Kullanım Alanları

Sarı Fon Perde Kullanım Alanları

Sarı fon perde modelleri genel olarak renginden kaynaklı ortama sıcak bir hava kattığı için; mutfak, yatak odası, oturma odası, banyo, bahçe, veranda gibi evin birçok alanında kullanıma uygundur. Sarı fon perde özellikle güneş almayan, karanlık odalarda tercih edilirse; odaya daha aydınlık bir atmosfer katmaya yardımcı olmaktadır. Mutfakta kullanılan sarı fon perdeler, mutfak dolaplarının rengi ile bütünleştiğinde, küçük dahi olsa alanı aydınlık göstermektedir. Yatak odalarında sarının alt tonlarından, açık renkleri tercih edilir ise; güne başlarken aydınlık görünümlü bir odada uyanmak, kişiye daha zinde bir başlangıç sağlayabilir. Bahçe verandalarında kullanılan sarı fon perdeleri, doğanın renklerine uyumu olarak birleşebilir, doğal görünümü bozmadan sıcak bir atmosfer oluşturulmasına yardımcı olabilir. Banyo bölümlerinde kullanılan sarı fon perdeler, açık renk kullanılarak döşenmiş bir banyoyla uyum sağlayacağı gibi, koyu renk tercih edilen banyo ile de uyum yakalayabilmektedir. Sarı renginin diğer tüm açık renklerle harmanlandığında yarattığı şirin hava gibi, koyu renklerle birleştirildiğinde de şık bir atmosfer yakalayabilme özelliği bulunmaktadır.