İlgili Kategoriler
Çekmece Sayısı
Dondurucu Özelliği
Yükseklik
Fiyat
Garanti Süresi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Derinlik
Enerji Sınıfı
Fiyat Geçmişi
Renk
Toplam Hacim
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?

Enerji Tasarrufu Yapan Siemens Derin Dondurucu Modelleri Trendyol'da!

Derin dondurucu, gıda ürünlerinin buz hâline getirilerek saklanmasını sağlayan bir elektronik ev eşyasıdır. Genellikle buzdolaplarında mevcut olan dondurucu alanının yeterli gelmediği durumlarda kullanıcılar bu cihazı tercih eder. Siemens dondurucu üretiminde önde gelen markalardandır. Geliştirdiği son teknoloji dipfrizlerle yoğun ilgi gören markanın pek çok farklı renk ve modelde ürünü bulunur. Görsellikleriyle de ilgi çeken bu ürünlerin farklı şekil ve ebatlarda alternatifleri mevcuttur.

Siemens çekmeceli derin dondurucu modelleri, markanın kullanım kolaylığı sağlayan ürün çeşitlerindendir. Çekmeceli modeller, kullanıcılara düzenleme açısından kolaylık sağlarken hacim kaybına sebep olabilir. Bu modellerde brüt ve net hacim arasında farklılıklar görülür. Örneğin çekmeceli Siemens 242 l derin dondurucu modelinde gerçek hacim bu miktardan biraz daha düşük olabilir. Markanın ürettiği bir diğer ürün modeli ise sandık tipi olanlardır. Bu modellerdeki dondurucular, herhangi bir çekmece veya rafla bölünmediği için düzenleme anlamında biraz daha uğraştırıcıdır. Ancak bu tasarım, kullanıcılara çok daha geniş bir saklama alanı sağlamasıyla ilgi görür.

Siemens Derin Dondurucu ile Gıdalarınız Her Mevsim Taze

Siemens Derin Dondurucu ile Gıdalarınız Her Mevsim Taze

Gıdalarımızın her mevsim taze ve yenebilir kalması adına derin dondurucular oldukça işlevsel olmakla beraber en küçük evlerden en büyük işletmelere kadar hemen her yerde kullanılmaktadır. Hem sebzelerin hem de meyvelerin yaz kış demeden yemeye hazır olması için derin dondurucular kullanılmaktadır. Özellikle ev kadınlarının en büyük yardımcısı derin donduruculardır. Sebze ve meyvenin yanında çabuk bozulmaya müsait gıdaların da uzun vadede saklanması adına derin dondurucular tercih edilmektedir. Çoğu zaman buzdolaplarının buzluk kısmı yetmeyebilir. Böyle durumlarda derin dondurucuya gıdalar konur.

Derin dondurucu dediğimiz cihazlar soğutma işlemi yaparak gıdaları dondururlar. Erzak ya da yiyeceği bu derin dondurucuya koyarak donmasını sağlayabilir ve uzun süre sonra tüketebilirsiniz. Ayrıca suyu da uygun kaplarda derin dondurucuya koyarak buz ihtiyacınızı da en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Eski zamanlarda soğuk hava depoları sadece büyük işletmelerin, büyük erzak ihtiyaçlarını karşılamak adına kullanılırdı. Ancak artık soğuk hava deposu özelliğindeki derin dondurucular tüm evlerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Derin dondurucular bir buzdolabından çok daha fazla soğutma kapasitesine sahiptir. Meyve, sebze ve et gibi gıdaların uzun süre bozulmadan muhafaza edilmesine olanak tanır.

Derin dondurucular marka ve modele göre farklılık gösterebilir. Dikey ve yatay modeller mevcuttur. Yatay şekilde olan derin dondurucuların genellikle iç hacmi çok geniş değildir. Saklama adına daha kısıtlı yer sunar. Ancak buna karşın daha az yer kapladıkları için nispeten küçük mutfaklarda ya da odalarda rahatlıkla saklanabilirler. Bunun yanında eğer sınırlı miktarda gıda muhafaza edilecek ise yatay dediğimiz daha çok sandık tipi olarak bilinen dondurucular oldukça işlevseldirler.

Dikey olanlar ise ayrı ayrı çekmecelerden oluştuğu için çok daha geniş saklama alanı tanımaktadır. Siemens dolap tipi derin dondurucular, rafları ve özelliklerine göre birbirlerinden ayrılsalar da hepsi gıdaları güvenli ve sağlıklı bir şekilde saklama adına işlevseldir. Uygun ortama ve ihtiyaca göre alınacak olan derin dondurucu ile hem gıdalarınız 12 ay boyunca tazeliğini korur hem de ortama estetik bir hava kazandırırsınız.

Her Eve, Her İşletmeye Uygun Derin Dondurucu Çeşitleri Nasıldır?

Her Eve, Her İşletmeye Uygun Derin Dondurucu Çeşitleri Nasıldır?

İnsan hayatını oldukça kolaylaştıran derin dondurucular hem işletmelerde hem de evlerde sık tercih edilir ancak derin dondurucuyu doğru seçmek de önemlidir. Örnek vermek gerekirse dar bir alanınız olmasına karşın daha fazla kullanışlı olsun diyerek geniş bir derin dondurucu alırsanız mutfakta yer sıkıntısı çekmekle beraber yerleştirmede de büyük oranda problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple derin dondurucu seçerken ebatlarını da iyi hesaplamak gerekmektedir. Bununla birlikte derin dondurucu seçiminde önemli olan bir diğer konu ise derin dondurucunun ne sıklıkla ne kadar dolu olarak kullanılacağıdır.

Dondurucuların iyi bir performans sağlaması için içerisi tıka basa doldurulmamakla beraber ciddi bir alanın da dolu olması gerekir. Bu denge iyi bir şekilde sağlandığı takdirde derin dondurucunuzdan tam performans almak mümkün olacaktır. Örnek vermek gerekirse yarısı boş olan bir derin dondurucu tam anlamı ile soğutma zincirini sağlanamayabilir. Ancak tıka basa ağzına kadar dolu olan bir derin dondurucu da sağlıklı bir şekilde çalışmaz ve istediğiniz verimi sunmaz. Bu sebeple evde ya da işletmede kaç kişilik ürün saklanacağı iyi hesaplanmalı ve ona göre, uygun bir derin dondurucu tercihi yapılmalıdır. Birbirinden farklı modelleri ile Siemens bu konuda geniş ürün yelpazesi ile herkese en uygun derin dondurucuyu sunuyor.

Siemens difriz, gıdalarınızı güvenle yaz kış demeden saklamanıza olanak tanıyor. İhtiyacınıza göre 3, 4, 5, 6 veya 7 çekmeceli derin donduruculardan arzu ettiğinizi seçerek eviniz için en ideal ürünü seçebilirsiniz. Siemens derin dondurucu kullanımı seçeceğiniz ürüne bağlı olarak belki ufak değişiklikler gösterebilir ancak genel anlamda kullanımı oldukça pratiktir. Zaten ürün ile birlikte verilen kullanım kılavuzu ile derin dondurucunuzun kafa karışıklığına fırsat vermeyen kolay kullanımını hemen fark edersiniz. Siemens’in en çok rağbet gören derin dondurucu modellerinden bir tanesi de No Frost olanlardır.

Siemens No Frost derin dondurucu modelleri çekmeceli olup A++ enerji sınıfıyla oldukça iyi bir performans sergiler. No Frost özelliği sayesinde nemi dondurucu bölmeden rahatlıkla ayırmaktadır. Bu sayede ise hava daima kuru kalır. Yiyecekler üzerinde herhangi bir buzlanma söz konusu olmazken güvenli de bir koruma sağlanmış olur. No Frost, FreshSense sensörleri sayesinde sıcaklığı daima sabit tutar. VarioZone özelliği sayesinde ise tüm raf ve çekmeceler rahat bir şekilde çıkarılabilir. Bu da oldukça pratik bir kullanım sunmuş olur. MultiAirflow yani çok yönlü bir hava akış sistemine sahiptir. Bu sayede tüm soğutma ve dondurma bölümlerinde soğuk hava akımında denge sağlanmış oluyor.

Bigbox çekmece ise büyük hacimli gıdalar için geniş kullanım alanı sağlıyor. FreshSense ise dış sıcaklığın değişmesi ya da derin dondurucu kapısının sürekli açılıp kapanması neticesinde ortaya çıkan sıcaklık değişimlerine karşı koruma sağlar. Ayrıca LED ekranlı touchcontrol elektronik ısı ayarı da yine derin dondurucu da bulunan özellikler arasında yer alır. Hava kanalı sistemi bulunan derin dondurucuda kolay kapı açılışı sağlanır. VitaControl özelliği ile sıcaklık daima sabit tutulur.

Siemens Derin Dondurucu, Geniş Kapasitesi ile Özgür Yer Alanı Sağlar

Siemens Derin Dondurucu, Geniş Kapasitesi ile Özgür Yer Alanı Sağlar

Siemens derin dondurucularının çekmece sayılarına göre çeşitlerinden de söz etmek gerekiyor. Siemens raflı derin dondurucu çeşitleri kullanılacak alana göre farklı boyutlarda olabiliyor. Bu anlamda raflı derin dondurucular ne kadar sık ve yoğun kullanılacağına göre seçilebilir. Siemens 3 çekmeceli derin dondurucu modelleri, elektrik kesintilerinde 23 saat gıdaları güvenle saklamaktadır. A+ verimlilik sınıfına giren 3 çekmeceli derin dondurucu ergonomik yapısı ve pratik kullanımı ile gıdalarınızı güvenle saklayabileceğiniz bir model. Siemens dikey derin dondurucu modelleri arasında bulunan Siemens 4 çekmeceli derin dondurucu oldukça kullanışlıdır. Mekanik sensörü bulunan bu tip derin dondurucular evlerde ve nispeten ufak alanlarda çok sık tercih edilmektedir. Gıdaları yaz kış demeden serin ve taze tutmaktadır.

Siemens 5 çekmeceli derin dondurucu modelleri ise enerji verimlilik sınıfı A++ olmaktadır. Elektronik ısı ayarı üzerinde bulunan LED ekrandan rahatlıkla takip edilebilir. Beyaz kapıları olmakla beraber dikey kapı kolu bulunmaktadır. Sıcaklık yükselmesinde ise optik ve de akustik alarm özelliği bulunmaktadır. Akıllı sensörleri sayesinde ise her zaman sabit sıcaklık sağlar. Siemens 6 çekmeceli derin dondurucu modelleri ise nispeten daha fazla gıda depolamak isteyenler için ideal çeşitlerdendir. Enerji verimlilik ve iklim sınıfında bulunan ürün, Siemens dikey derin dondurucu modelleri arasında oldukça rağbet gören çeşitlerden bir tanesidir.

Yine daha fazla gıda saklama adına daha geniş kapasiteli derin dondurucu arayanlar için Siemens 7 çekmeceli derin dondurucu modelleri bulunmaktadır. Paslanmaz çelik yapısı ile dikkat çeken 7 kapalı derin dondurucular VitaControl sistemine sahiptir. Bu sayede iç ve dış sensörleri içerideki soğukluğun sabit kalmasını sağlamaktadır. Bu da gıdaların bozulmadan korunması adına oldukça önemli bir özelliktir. Siemens A++ derin dondurucular, düşük enerji ile maksimum performans sağlamaktadır. Derin dondurucuda bulunan No Frost özelliği buz tutmasını engellemektedir. Bu sayede saatlerce buzlarla mücadele etmek zorunda da kalmayacaksınız. Herhangi bir elektrik kesintisi durumunda 25 saat boyunca durmaksızın soğutmaya devam etmektedir. Bigbox çekmecesi bulunmaktadır bu da büyük ve ağır yiyeceklerinizi rahat bir şekilde yerleştirebilir ve dilediğiniz kadar muhafaza edebilirsiniz demektir.

323 litre net hacmi bulunan derin dondurucu 24 saatte 22 kilogram dondurma kapasitesine sahiptir. Isı ayarını TouchControl sistemi ile dilediğiniz an basit bir şekilde yapma olanağına sahipsiniz. Siemens derin dondurucuları gerçek çeliktir yani paslanmaz özelliktedir. Bu model özellikle 7 çekmeceli geniş modellerde yaygındır. Kullanılan çelik malzeme nedeniyle bu cihazlar Siemens 7 çekmeceli gri derin dondurucu olarak bilinir. Bu anlamda Siemens derin dondurucu inox özellik barındırdığından dayanıklıdır ve yıllarca sorun çıkarmadan kullanılabilmektedir.

Küçük Mutfaklar İçin Sandık Tipi, Mini Siemens Derin Dondurucular

Küçük Mutfaklar İçin Sandık Tipi, Mini Siemens Derin Dondurucular

Siemens derin dondurucu modelleri arasında belki en pratik modellerden bir tanesi de sandık tipi derin donduruculardır. Siemens sandık tipi derin dondurucu özellikleri bakımından oldukça caziptir. Süper freezing teknolojisi ile geliştirilmiş olan bu tip derin dondurucular oldukça kısa bir süre zarfında gıdaları soğutmaktadır. Bu anlamda gıdaların hem besin değeri korunmuş olur hem de enerjiden tasarruf sağlanmış olmaktadır. Ayrıca sonradan ilave edilen yeni gıdaları soğuturken diğer gıdaların buzlarının çözünmesine müsaade etmez. Bu anlamda yeni eklenen gıdalar oldukça kısa bir süre zarfında soğutulurken diğer gıdaların da soğukluk derecesi korunmuş olunur. Yeni gıdalara gerekli soğuma sağlandıktan sonra ise sistem eski çalışma sistemine dönerek enerji kaybını da engellemektedir.

Sandık tipi derin dondurucu kilit sistemi izinsiz erişime karşı güvenlidir. Bunun yanında 390 litre genişliğe sahip olmakla beraber ekstra saklama alanı da yaratmaktadır. Sandık tipi derin dondurucunun bir önemli özelliği ise tasarruflu oluşudur. Eko modu ayarlandığı takdirde bir dokunuşla optimum dondurma sıcaklığı sağlar. Ergonomik bir yapısı olduğundan her alana uyumludur, kolay ve pratik bir kullanım sağlar. Siemens derin dondurucu yatay modelleri genellikle sandık tipi için kullanılmaktadır. A+ sınıf olan yatay derin dondurucular da ebat olarak farklılık gösterse de nispeten daha ufak ve bu bağlamda pratik kullanımlar için ideal olmaktadır.

Siemens’in ankastre derin dondurucu modelleri arasında da sık görülen Siemens mini derin dondurucu çeşitleri ise genellikle 3 çekmeceli tiplerdir. Tıpkı sandık modelinde olduğu gibi az yer kaplar ve ergonomiktir. Hem evlerde hem büfelerde hem de işyerlerinde en sık tercih edilen derin dondurucu modellerinden bir tanesi mini çeşitlerdir. Taşıması ve yerleştirmesi oldukça rahattır. Hemen her yere uyum sağladığından görüntü açısından da estetik durmaktadır. Mini dondurucular da bir elektrik kesintisi söz konusu olduğunda 23 saat soğutmaya devam etmektedir. A+ sınıfında olup süper dondurma özelliğindedir. Mini derin dondurucular tezgâh altı modelleri olarak da bilinmektedir.

Siemens tezgâh altı derin dondurucu modelleri mini dolaplara benzer şekilde süper dondurma özelliği sayesinde gıdaları hızlı bir şekilde dondurmaktadır. 3 şeffaf çekmecesi vardır ve yeni eklenecek gıdaları hızla soğutma ve bu esnada eskiden duran gıdaların soğukluğunu sabit tutma özelliği vardır. Tezgâh altı derin dondurucularda Multi alarm sistemi vardır ve bu sayede sıcaklık yükselmesi gibi bir durumda akustik ve görsel manada bir uyarı yaymaktadır. Derin dondurucuda süper dondurma tuşu bulunmaktadır. Bu sayede sıcaklık belirli bir süre düşürülür ve yeni eklenen gıdalar hızlıca dondurulur. Enerji sınıfı ise A+ olmaktadır.

A Plus enerji sınıfı, daha düşük modellere göre %20 oranında daha az enerji tüketmektedir. Siemens hemen her ortama uygun model buzdolabı ve derin dondurucu üretmektedir. Mobilyalarla uyum içerisinde bir derin dondurucu arzu edenler için Siemens ankastre derin dondurucu çeşitleri sunuluyor. Bu tip derin dondurucular gömülü model olduğundan dış cephede mobilya görünümü korunmuş oluyor ve hem ev hem de iş yerine farklı bir ahenk kazandırıyor.

Her Ortama Uygun Boyutta Siemens Derin Dondurucu Hangisidir?

Her Ortama Uygun Boyutta Siemens Derin Dondurucu Hangisidir?

Siemens’in derin dondurucu ölçüleri birbirinden farklı olabilir. Bu durumda modele göre değişkenlik söz konusudur. Siemens derin dondurucu ölçüleri raf sayısına göre farklı olabilmektedir. Örneğin 7 bölmeli bir derin dondurucunun ölçüleri 176×60 cm ebatlarında olmaktadır. Bunun yanı sıra 6 çekmeceli bir derin dondurucudan bahsediyorsak bu sefer ebatları 161×60 cm olacaktır. Örneğin sandık tipi, yatay bir derin dondurucu tercih edilecek ise 841×598 mm olacaktır. Yani Siemens derin dondurucu ölçüleri tercih edilecek olan derin dondurucunun tipine, raf sayısına göre değişkenlik gösterecektir.

Siemens derin dondurucu ayarları ise genellikle aldığınızda fabrika çıkışında yapılmış olarak gelmektedir. Ancak derin dondurucu ile birlikte kullanım kılavuzu da verildiğinden evde ya da işyerinde ayar yaparken bu kılavuzdan faydalanarak rahatlıkla ayarlarını yapabilirsiniz. LED ekrandan ise ayar düzenlemelerini takip edebilirsiniz. Derin dondurucu ayarları çok karmaşık değildir. Talimatları izlediğiniz takdirde dilediğiniz sıcaklık/soğukluk ayarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Siemens derin dondurucu temizliği ise yine bir o kadar kolaydır. Ancak temizlik yapmadan önce mutlaka cihazın defrost/nofrost gibi teknik özelliklerini bilmek gerekir. Çünkü derin dondurucu temizliği, özelliklere göre değişkenlik gösterebilir.

Derin dondurucu temizlemek için bölme ve rafları size kılavuzda belirtildiği gibi yerinden çıkarıp temizliğini yaparak geri takabilirsiniz. Siemens derin dondurucu modelleri daha önce de değindiğimiz gibi raf sayısına, kapasitesine ve sınıfına göre farklılıklar gösterebilir. Ev ya da işyerinize en uygun, ihtiyacınızı karşılayacak modelde bir derin dondurucu aldığınız takdirde uzun vadede sorun yaşamadan gıda ve yiyeceklerinizi güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Siemens Derin Dondurucu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Siemens Derin Dondurucu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Siemens derin dondurucu fiyatları ise yine raf sayısı ve kapasite ile ilgili bir durum olmaktadır. Modelleri iyi bir şekilde inceleyerek kullanımınıza yetecek kadar alacağınız bir derin dondurucu sizi hem büyük bir masraftan kurtarır hem de maksimumda fayda almanızı sağlar. İnternette Siemens derin dondurucu yorum ve tavsiyelere baktığınızda şayet uygun ortama göre, ihtiyaca yönelik bir şekilde alındığında memnun kalındığını görebilirsiniz. Siemens derin dondurucu kullanıcı yorumları elbette öneri almak açısından iyi olabilir fakat öncelikle kendi ihtiyacınızı belirleyip ona göre bir model bakmanız en sağlıklısı olacaktır.

Siemens 360 l derin dondurucu, markanın büyük ölçekli modellerindendir. Bu ürün kalabalık gruplar için yeterli saklama alanı sağlar. Ancak az sayıda kişi için bu boyutta bir dondurucu büyük gelebilir. Siemens 220 l derin dondurucunun kapasitesi ise 2-3 kişilik bir ailenin ihtiyacını karşılamak için yeterlidir. Ancak kalabalık ve yoğun şekilde gıda depolayan aileler için bu kapasite yetersiz gelebilir. Bu durumda kendi ortam ve ihtiyacına uygun derin dondurucuyu almamış ve dolayısıyla memnun kalmamış birisi tercihlerinizi yanlış yönde etkileyeceğinden mutlaka öncelikle hangi sıklıkla ne kadar gıda saklamak istediğinize karar vermeli, ihtiyacınızı belirledikten sonra derin dondurucu modellerini araştırmalısınız. Bu şekilde hem doğru modeli alacak hem de uzun vadede üründen memnun kalacaksınız.

Dipfrizlerde fiyatı belirleyen unsurlardan biri de malzeme tercihidir. Siemens inox derin dondurucu modelleri diğerlerine göre bir miktar daha yüksek fiyatlıdır. Ancak bu modellerde tercih edilen paslanmaz çelik malzeme, dayanıklı yapısı ile uzun vadede kullanıcıların memnun kalmasını sağlar. Fiyatı etkileyen bir diğer unsur da kapasitedir. Derin dondurucularda kapasite litre ile ifade edilir. Ancak kimi durumlarda çekmece sayısı da ürünün boyutunu ifade etmek için kullanılabilir. Çekmece sayısı daha çok olan modellerde depolama alanı da fazladır. Siemens çekmeceli derin dondurucu fiyatları bölme sayısı ile orantılı olarak artar.

Siemens sandık tipi derin dondurucu fiyatları ise hacime bağlı olarak değişebilir. Bu modellerde herhangi bir bölüm bulunamadığı için genişlik litre ile ifade edilir. Daha geniş bir saklama alanı olan cihazlarda ise fiyat genellikle küçüklere göre bir miktar daha yüksektir. Ürünlerin modeli ve rengi de fiyatı etkileyebilir. Örneğin Siemens gri derin dondurucu çeşitleri beyazlara göre biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. Bunun bir nedeni de gri modellerin çoğunlukla paslanmaz çelikten imal edilmesidir. Aynı şekilde ankastre özellikli modellerde de fiyatlar daha farklı olabilir. Aynı boyut ve nitelikteki bir ankastre ve solo Siemens derin dondurucu fiyatı karşılaştırıldığında görsel özellikler nedeniyle arada fiyat farkı görülebilir.

Saklayacağınız gıda fazla mı? Kaç bölme gerekiyor? Yoğun mu kullanılacak yoksa az miktarda mı gıda saklanacak? Mutfağınız boyut olarak nasıl bir dondurucuya müsait? Bunların hepsini iyi bir şekilde tartmak ve belirlemek doğru bir seçim yapmanızda önemlidir. Siemens derin dondurucu kullananlar şayet ihtiyaçlarına göre bir model belirlemişler ise zaten hali hazırda memnuniyetlerini sizler de görebilirsiniz. Siemens’in farklı fiyat aralıkları ile çok fazla derin dondurucu çeşidi bulunduğundan uygun ödeme seçenekleri ile sizlere en uygun dondurucuyu bulabilir ve dilediğiniz an sahip olabilirsiniz. Eskiden derin dondurucular nispeten daha pahalı olabiliyordu. Ancak günümüzde Siemens, zengin çeşitliliği ile her evin ya da işletmenin uygun koşullarla derin dondurucu sahibi olmasına olanak tanıyor. Siemens’in birbirinden farklı modeldeki derin dondurucuları için Trendyol sanal mağazasını ziyaret edebilir, özellik ve fiyat karşılaştırması yapabilir ve size en uygun derin dondurucu modeline sahip olabilirsiniz.