İlgili Kategoriler
Ocak Yüzeyi
Renk
Ocak Tipi
Gaz Tipi
Kullanım Şekli
Ocak Göz Sayısı
Fiyat
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Süresi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Garanti Tipi
Genişlik
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Siemens Ocak

" araması için 37 sonuç listeleniyor

Siemens Ocak

Siemens Ocak

İnovatif teknolojilerle üretilen Siemens pişirme üniteleriyle yemek pişirmek adeta bir zevke ve sanata dönüşür. Tüm modeller, yaratıcı fikirler, fonksiyonelliği artıran teknik özellikler, şık ve estetik tasarımlar göz alıcı bir güzellikle karşınıza çıkar. Marka tüm ürünlerinde olduğu gibi, en son teknolojilerle ürettiği pişirme grubu ürünlerinde de işlevselliği ve şıklığı ön plana çıkarmıştır. Öyle ki; bu titiz yaklaşımın haklı sonucu olarak ürünler birçok ödül kazanmıştır. Mutfağınızda devrim yaratan teknolojilerle üretilen ocak modelleri, dar ve geniş alanlara uygun pek çok pişirme çözümü sunar. Gazlı ocaklar, indüksiyonlu ocaklar, seramik camlı ocaklar, Wok ocak gözleri ve solo fırın çeşitleriyle en güncel ve en geleneksel yemekleri tam da damak zevkinize uygun olarak pişirmek için sadece ihtiyacınıza uygun bir ocak seçmeniz yeterlidir. Siemens set üstü ocak modellerinin pişirme esnasındaki performansları sizde şaşkınlık yaratacak seviyede başarlıdır. Çünkü bu ocaklara en iyi performansı sunması için mühendisler tarafınden ileri derecede teknolojik özellikler entegre edilmiştir. Bu üst düzey teknolojiler sayesinde yemeğiniz hem daha hızlı hem daha lezzetli hem de besin değerleri daha iyi korunmuş olarak pişer. Markanın sunduğu birbirinden yetenekli ocak modelleriyle geleneksel ya da modern yemek tariflerini başarıyla pişirebilirsiniz. Yemekleriniz bu ocak modelleriyle adeta birer gurme yemeğe dönüşür ve yiyen herkesin beğenisini kazanır.

Siemens Ankastre Ocaklar

Son yılların en çok rağbet gören mutfak eşyalarından olan ve mutfaklarınıza farklı bir estetik ve hava katan ankastre ocaklar, pek çok kadının da en çok tercih ettiği beyaz eşya sınıfına mensuptur. Siemens, birbirinden kaliteli ankastre serileriyle ankastre beyaz eşya sektörünün önde gelen markalarından biridir. Üstün Alman teknolojisi ile üretilen Siemens ankastre ocak modelleri, tezgahınızda ocak için ayrılan bölmeye gömülerek montajlanır ve tezgahınız ve mutfak dolaplarınızla bütünleşir. Ankastreler, geleneksel pişirme ünitelerinden farklı bir kuruluma sahiptir. Etrafta görünen herhangi bir bağlantı ya da boru kalabalığı olmadığı için, son derece estetik bir biçimde kurulumu yapılan ankastre ocaklar tercihinize göre davlumbaz ve fırın ile de tamamlanabilir. Böylelikle size ocak, davlumbaz ve fırından oluşan bütünleşik bir alanda zevkle yemek yapmak kalır. Ankastre ocaklar, tezgaha gömüldükleri için tezgahınızla örtüşür ve tezgahla yekpare bir parça gibi bütün görünür. Ankastre serisi; indiksiyonlu ocak, cam seramik ocak, gazlı ocak ve domino ocak olmak üzere çeşitlere ayrılır. Ocak gözü sayısı modeline göre değişen ürünler gazlı, elektrikli ya da hem elektrikle hem de gazla çalışma sistemlerine sahiptir. 5 ve 6 gözlü geniş pişirme alanı sunan Siemens 5 gözlü ocak ve Siemens 6 gözlü ocak modelleri, size oldukça geniş bir alanda ve aynı anda birçok yemeği birlikte pişirme konforu sunar. Ankastre ürünlerden olan bu ocaklar, hızlı ve yoğun pişirme konforu sunan Wok gözü de içerir. Gazla çalışma prensibine sahip 5 ya da 6 gözlü Siemens inox ocak modelleri, kalabalık misafirler için büyük miktarlı yemekler yaparken en büyük yardımcınızdır.

İndüksiyonlu Ocak Serisi

Yeni nesil ürünleriyle öne çıkan marka, yenilikçi ankastre ocak serisi içerisinde bulunan indüksiyonlu ocak modelleriyle mutfaktaki yaşantınızı kolaylaştırarak kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırmanızı sağlar. Kendine özel bambaşka bir pişirme tekniği sunan indüksiyonlu ocaklar, elektrikle çalışan özel pişirme sistemleridir. Bu tür ocaklar, sadece yüzeyiyle temas eden indüksiyon uyumlu tencere ve tavalarla manyetik bir etkileşime girer. Power Induction ile elektromanyetizma sayesinde ocak, yüzeyine konan tavayı algılar ve yalnızca tencere tabanını ve içindeki gıdaları ısıtmaya ya da pişirmeye başlar. Hızlı ve verimli bir ısı dağılımı sağlayan ocak, açık alevle yanmadığı için etrafından ısı kaçışı söz konusu olmaz. Bu şekilde ısıdan %84 tasarruf sağlar. Yalnızca yüzeye değen taban komple ısıtılır ve tasarruflu bir pişirme deneyimi gerçekleşir. Pişirme işlemi esnasında ocağın diğer yüzeyleri neredeyse hiç ısınmadığı için yemek pişerken ocağa taşsa dahi yanmaz, yapışmaz ve kolayca silinir. Siemens indüksiyonlu ocak modelleri, gazlı sistemlerdeki kadar hassas ocak ayarı yapılmasına olanak tanır. Ocak gözü yakıldığı anda ısınır ve kapatıldığında da hemen soğur. Bu yönleriyle indüksiyonlu ocaklarda elinizi yakma olasılığınız sıfırdır.

İndüksiyonlu Ocakların Özellikleri

Boyutları 60 cm ile 90 cm arasında değişen ve pişirme işlemini daha güvenli ve temiz kılan indüksiyonlu ocaklarda, modeline bağlı olarak pek çok teknolojik özellikler bulunur. TFT dokunmatik ekran ile ocağın bütün fonksiyonlarını kolayca kullanabilirsiniz. Power Move Plus, farklı sıcaklıklarda bulunan 3 ısıtma bölgesine sahiptir. Arka gözlerde yüksek sıcaklıkta yemeklerinizi pişirirken ön bölmede yemeklerinizi sıcak tutmanız sağlanır. Ocağın gözlerini harekete geçirmek için indüksiyon özellikli tavanızı ocağa koymanız yeterlidir. Cooking Sensor Plus hassas ısı kontrolü ile taşmayı önler. Üstelik gözetlemenize ya da yeniden ayarlamanıza gerek kalmadan bunu yapar. Frying Sensor, arzu ettiğiniz tencere sıcaklığını ayarlar ve yemeğinizin yanmasını engeller. Home Connect uygulaması sayesinde nerede olduğunuz hiç fark etmez. Bu uygulamayla ocağınız hakkında uzaktan da bilgi sahibi olabilirsiniz. Power Induction için Turboşarj: Power Boost fonksiyonu ile ocağa gelen güç miktarını %50 oranında artırabilir, tencereleri çok daha hızlı ısıtarak büyük miktarlı yemekleri daha kısa sürelerde pişirebilir ve %35 oranında zamandan tasarruf edebilirsiniz. Kızartma bölgesi özelliğine sahip indüksiyonlu ocaklar geniş bir alanda kızartma konforu sunar. Power Induction özelliğinin tüm ayrıcalıklarını hissedeceğiniz bu özellikle alışılmış kızartma yöntemlerini unutabilirsiniz. Ocaklar, 2 halkalı pişirme gözü ile işlevseldir ve esneklik sunar. İndüksiyonlu ocaklarda bulunan Flex Motion özelliği ile ayrı pişirme kapları için ısı ayarlarını hafızasında tutar, böylece pişirme gereçlerini pişirme yüzeyi üstünde rahatça başka yerlere koymanız mümkün olur. Yeni pişirme alanı üzerindeki sıcaklık da otomatik ayarlanır.

Konforlu ve Şık Cam Seramik Ocaklar

Siemens ankastre elektrikli ocak modelleri arasında yer alan Siemens elektrikli cam seramik ocak serisi, hayatınızı kolaylaştıran tasarımları ve teknik özellikleriyle yemeklerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde pişirmenizi sağlar. Bu ocaklar, konvansiyonel çelik ocak gözlerine oranla çok daha çabuk ısınır ve çok daha kolay ve zahmetsiz temizlenir. Ocaklarda bulunan çoklu güç seviyeleri yoluyla pişirme alanının sıcaklığını arzunuza göre en hassas biçimde ayarlayabilirsiniz. Seramik ocakların düz ve pürüzsüz yüzeyleri üzerinde yer alan ve çalışmaya başladığında kırmızı parlak bir renge dönüşen pişirme alanları üzerinde verimli ve konforlu pişirme yapabilirsiniz. Hızlı pişirme işlemleriniz için optimize edilen High Speed özelliğine sahip pişirme alanları, gıdaları olduğundan çok daha hızlı pişirir ve açıldığında anında ısınarak zamandan kazandırır. Dual light Slider fonksiyonu, ocağınızı kolayca yönetmenizi sağlar. Modern Combi Zone özelliği, elektrikli ocaklarda çok daha fazla pişirme seçeneği sunar. Home Connect uygulaması ile ocağınızı yanında olmadan da takip edebilirsiniz. Cook Connect özelliği ile davlumbazınızı direkt pişirme yüzeyi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Cam seramik yüzeyleri temizlerken fazla efor sarf etmenize gerek yoktur. Siemens cam ocak modellerinin düz ve pürüzsüz cam malzemeden oluşan ocak yüzeyi, nemli bir bezle kolayca temizlenir. Büyük tencereler ve tavalarınız için 21 cm boyutundaki çift halkalı ocak gözünü kullanabilir, hızlı ve yoğun ateşte konforlu pişirme olanağından yararlanabilirsiniz. Çocuklarınızın güvenliği için çocuk kilidi özelliği bulunan cam seramik ocaklar, bu kilit sistemiyle cihazların istem dışı açılmasını engeller. Touch Control özelliği ile ocağınızı tek bir dokunuşla kolayca çalıştırmanız mümkündür.

Modüler Domino Ocak Modelleri

Siemens set üstü domino ocak modelleri, ankastre ocak serisi içerinde yer alan ve hem gazla hem de elektrikle çalışan bir ocak türüdür. Bu ocaklar iki veya tek gözlü olur. Birbirinden farklı teknik özelliklere ve tasarımlara sahip olan domino ocak modelleri, modüler ankastre ocak tasarımıdır. Mutfağınızı şekillendirirken birden fazla domino ocağını bir araya getirmenize olanak tanırlar. Domino ocaklar arasında bulabileceğiniz Wok gözlü, elektrikli ve gazlı domino ocağı modellerini zevkinize göre bir araya getirebilir ve hepsinde farklı pişirme deneyimleri yaparak kendinize özel bir pişirme tarzı ve lezzeti yakalayabilirsiniz. Boyutları 30 ile 40 cm arasında değişen ve birbirinden farklı versiyonlarla sunulan bu ocaklar, size konforlu pişirme olanakları sağlar. Kullanımı son derece pratik olan domino ocaklar yer kaplamazlar, ufak boyutlarıyla küçük mutfaklarda, ofislerde ve dar alanlarda kullanmak için son derece ideal ocaklardır.

Bir domino indüksiyonlu ocak setini tezgahın üzerine ya da bir pişirme adası üzerine kurdurmanız gayet mümkündür. Domino ocaklar, Wok ile şok kızartmalar yapmak için harika ürünlerdir. Domino ocak setlerinin mutfağınızla uyumlu bir görünüme kavuşması için birleştirme çıtaları yardımıyla pişirme alanları arasındaki boşluklar kapatılır. Böylece tezgahın üzerinde bütünlük ve estetik bir görünüm sağlanmış olur. Domino ocaklar pek çok teknolojik özellikle gelir. Bu özellikler ürünlerin modeline göre değişkenlik gösterir. Touch Slider özelliği, tek kaydırma hareketi ya da tek dokunuşla sıcaklığı kontrol etmenize ve ocağı yönetmenize yardımcı olur. Tercihen iki pişirme alanını ayrı ayrı ya da birlikte kullanabilirsiniz. Domino ocaklar 40 °C ısılı özel temizleme fonksiyonu sayesinde yağları söker atar. Step Flame teknolojisi ile 9 farklı seviyede hassas alev kontrolü sağlayan domino ocak modelleri, dijital göstergelerle alev seviyesini gösterir. Izgaraları, bulaşık makinesinde yıkanmaya elverişlidir. Döküm ızgaralar kaliteli işçilik ve malzeme ile üretilmiştir. Üstün özellikli kullanışlı kılıç düğmeler ile kolay kullanım konforu sunar.

Ocakla Entegre Çalışan Davlumbazlı Ocaklar

Siemens davlumbazlı ocak modelleri, havalandırma ünitesiyle entegre edilen indüksiyonlu ocak türlerindendir. iQdrive fonksiyonuna sahip olan cihaz, güçlü ve sessiz buhar çekiş gücü sayesinde mutfağınızda yemek kokularının neden olduğu istenmeyen kötü kokuları engeller. Buharı tahliye eder ve mutfağınıza ferah ve temiz bir ortam sunar. İndüksiyonlu ocağın sahip olduğu The Climate Control sensörü ile kirlilik derecesine ve buhar yoğunluğuna göre fanın gücünü otomatik olarak ocağa uyarlar. Böylece ocak ve davlumbaz entegre çalışır. Power Move Plus özelliği ile ocak farklı sıcaklıklardaki 3 ısıtma bölgesine ayrılabilir. Ocaklar, dokunmaya duyarlı oldukları için dokunduğunuzda aktifleşir. Her bir gözü aktif etmek için üzerine tavanızı koymanız yeterlidir. Dual Light Slider, pişirme yüzeylerini pratik bir biçimde kullanmanız için var olan bir özelliktir. Flex İndüksiyon 24 cm yarıçaplı tencereleriniz için pişirme bölgelerini genişleterek daha fazla esneklik sunar. Büyük boyutlu tavalarınızı algılayan ocaklar, kızartma alanınızı otomatik olarak genişletir ve kızartmalarınızı kolayca pişirmenizi sağlar. Power Induction için Turboşarj: Power Boost fonksiyonu ile büyük miktarlı yemekler ve büyük tencereler için ısıtma gücünü %50 oranında artırabilir, yemeklerinizi çok daha kısa sürelerde pişirebilirsiniz.

Gazla Çalışan Siemens Ocak Modelleri

Siemens'in gazla çalışan ocak modelleriyle tavalar tencereler çok hızlı ısınır, yiyeceklerİniz tam kıvamında ve zamanında hazır hâle gelir. Geleneksellikle yeniliği buluşturan marka, mükemmel tasarımlı gazlı ocak modelleriyle mutfağınıza şıklık ve fonksiyonellik getirir. Gazlı ocakların üretiminde, emayeli dökme demir tava desteğiyle seramik ya da kırılmaz cam veya paslanmaz çelik kullanılmıştır. Dilerseniz Siemens 5 gözlü ocak modellerini, 60 cm'lik gazlı ocağı ya da beğendiğiniz farklı bir modeli seçin. Tüm Siemens ocak modelleri konforu ve estetiği mutfağınıza taşıyacaktır. Gazlı ocaklar modeline bağlı olarak;Step Flame teknolojisi, alev seviyesi göstergesi, döküm malzemeyle üretilmiş kaliteli ızgaralar, üstün özellikli kılıç düğmelerle konforlu kullanım ve bulaşık makinesinde yıkanabilen ızgaralar olmak üzere pek çok özellikle donatılmıştır.

Siemens Fırınlı Ocaklarla Nefis Fırın Yemekleri

Siemens fırınlı ocak modelleri, bir üründe iki alternatif pişirme yapmanızı sağlayan pişirme üniteleridir. Üst tarafında yemek yapmak için ocak, alt kısmında fırın yer alan fırınlı ocaklar, özellikle alanı dar olanlar, fırına ayrı yer, ocağa ayrı yer bulamayanlar için oldukça idealdir ve yerden kazanmanızı sağlar. Fırınlı ocaklar gazla, elektrikle ya da hem gaz hem elektrikle çalışır. 4 adet pişirme gözü bulunan solo fırınlar pratik bir kullanım konforuna sahiptir. Çift halkalı alevli pişirme gözüne sahip olan fırın modelleri Wok için mükemmeldir ve büyük tavalar ve tencereler için de idealdir. Güçlü alev çıkışıyla yemeklerinizi hem çok hızlı hem de besin değerlerini koruyarak pişirmenizi sağlar. Gazlı ocakların basit bir şekilde &c edil;ıkarılan ızgaraları, ocak üstünde maksimum kolaylık sağlar. Hızlı ön ısıtma yaparak ihtiyacınız olan fırın ısısına çok daha çabuk ulaşabilirsiniz. 3D Hot Air Plus özelliği sayesinde 3 ayrı fırın tepsisinde 3 farklı yiyeceği optimal ısı dağılımıyla kolayca pişirebilirsiniz. Bu yenilikçi ısı fonksiyonu 3 tepside de mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Siemens solo fırın modellerinin yeni fırın kapağındaki Soft Close özelliği, sert bir şekilde kapanan geleneksel fırın kapaklarının aksine, fırın kapağının nazikçe kapanmasını sağlamak üzere kapağı yavaşlatır. Fırın kapağı kendi kendine sessiz ve yavaşça kapanırken siz yemeğinizle meşgul olmaya devam edebilirsiniz. Çeşitli A enerji seviyeleriyle çalışan fırınlar, enerji tasarrufludur ve bütçenize katkı sağlar.

Pratik ve Kullanışlı Set Üstü Ocaklar

Orta segmentte yer alan Siemens set üstü ocak modelleri, doğal gazla ya da LPG ile çalışır. Ankastre, emaye, inox gibi yüzeylere sahip olan ocak modelleri arasında Siemens gazlı set üstü beyaz ocak modelleri de yer alır. Bu ocaklar, uygun aralıktaki ulaşılabilir fiyat seçenekleriyle de çok tercih edilen modellerdir. 4 adet ocak gözüne sahip olan ocakların gözleri; kuvvetli, ekonomik ve normal yanma seviyeleri sunar ve dilediğiniz yoğunlukta ateş üzerinde pişirme yapmanızı sağlar. Set üstü ocaklar, düğmeden ateşleme sistemi ile çalışır. Çelik ya da emayeden üretilen ocak ızgaraları tek parça ya da çift parçalı olabilir ve işlevseldir. Set üstü ocak modelleri rüzgâr, su dökülmesi ya da başka bir nedenle ocağın sönmesi halinde can güvenliğinizi korumak amacıyla gaz akışını otomatik olarak kesen gaz emniyeti özelliğine sahiptir. Mutfağınıza benzersiz bir estetik ve dokunuş getiren, yemeklerinizi profesyonel bir aşçının elinden çıkmış gibi başarıyla pişiren tüm ocak modelleri, şimdi Trendyol aracılığı ve kalitesiyle ayağınıza kadar geliyor. Siz de bu ocaklar arasından beğendiğiniz ürünü bütçenize uygun Siemens ocak fiyatları ve çeşitli ödeme kolaylıklarıyla kolayca satın alabilirsiniz.