placeholder
"

Silk Home

" araması için 1804 sonuç listeleniyor

Birbirinden Şık Tasarımları ile Silk Home Şal Modelleri

Anadolu Selçuklu toplumunun izlerini ve Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşunun tarihi öğelerini simgeleyen detayları bulacaksınız. Ayrıca 13. yüzyıla ait çadırlarda yer alan süslemeler, kadın giyiminde kullanılan motifler, göçebe yaşamın izlerini taşıyan deri dokuları değerli ipeğe yansımıştır. Hayat ağacı motifi doğum, yaşam, ölüm ve dirilişi temsil ederken, doğurganlığı ve sağlığı simgelerken; Silk Home markasının koleksiyonlarında kullanılan geleneksel baskıların yanı sıra tarihsel değerlerin bir yansıması olarak kullanılan çınar gövdesi ve kaidesinde deri dokular kullanılmıştır. Silk Home tek renk eşarp, Silk Home düz renk eşarp ve Silk Home zebra desenli eşarp gibi sayısız seçenek içinden size uygun olanı kullanabilirsiniz. İpek ve tivil modeller dışında Silk Home pamuklu şal modellerini de inceleyebilirsiniz. %100 pamuktan üretilen bu zamansız modeller ile uyum içinde görünebilirsiniz.

Silk Home Eşarp Özellikleri

Silk Home Eşarp Özellikleri

İpek, dokusu ile benzersiz ve tercih edilen üretimi zahmetli bir kumaştır. İpek kozalarının geleneksel yöntemlerle işlenmesiyle üretilen kumaş, doğası gereği hassas ve organik bir yapıya sahiptir. Sadece kuru temizlemede temizlenebilir ve orta sıcaklıkta ütüleme gerektirir. Elde yıkamak kumaşa zarar verebilir. İpek, ipliğin bükümünün sıkılığını çeşitli aralıklarla değiştirerek eğrilmiş ipliklerle dokunarak oluşturulan bir tür şantuk kumaştır. İpek tipik olarak dokulu, "düğümlü" bir görünümle sonuçlanır. İpek, satene benzer görünenden mat ve yansıtıcı olmayan görünüme kadar çeşitlilik gösterir. Silk Home ipek eşarpların malzemesi ipektir fakat ipek dışında pamuk, yün ve keten gibi çeşitli kumaşlardan dokunabilir. Tivil kumaşı diğer kumaşlardan ayırt etmek kolaydır; tivil kumaş dokuma çeşidi olarak farklılık gösterir çapraz paralel desenli dokunarak üretilir. Tivil dokuma saten ve düz dokuma ile birlikte üç temel dokuma türünden biridir. Eşarp dokunurken tivil kumaş için bir veya daha fazla çözgü ipliğin üzerinden ve iki veya daha fazla çözgü ipliğinin altından alınır ve dokunur. Karakteristik diyagonal deseni oluşturmak için sıralar arasında bir "adım" veya ofset ile geçirilerek yapılır. Bu nedenle, Silk Home twill eşarp genellikle iyi seçim olacaktır. Bir tivil dokumada kullanılan dolgu ipliği boyunca sağa veya sola halinde dokunur ve farklı çapraz çizgilerden oluşan bir desen oluşturur. Üretilen bu desen aynı zamanda balina deseni olarak da adlandırılır. Üretimde Silk Home leopar desenli eşarpta olduğu gibi birçok desen bulunur. Eşarpların kalitesi kullanılan kumaşın yanı sıra dokuma türü de önemlidir. Silk Home marka eşarplar kumaş ve dokuma türü kalitesi ile memnuniyet yaratır.

Silk Home Medine İpeği Şal

Silk Home Medine İpeği Şal

İki yüzü aynı olan düz örgünün aksine, tivil kumaşların teknik olarak bir ön ve bir arka yüzü vardır. Oldukça zahmetli ve uzun zaman alarak dokunan kumaşların ön yüzü teknik yüz olarak adlandırılır. Arka yüzü ise teknik arka yüz olarak adlandırılır. Bu tivil kumaşın dokunan teknik ön yüzü, en belirgin bölümün olduğu taraftır; genelde bu bölüm daha dayanıklıdır ve daha hoş görünür, dokuma sırasında görünen taraftır. Aynı zamanda kullanırken de görünen, üstte kalan taraftır. Çözgü iki veya daha fazla atkıyı geçerse bu teknik yüzeydeki sırtta dolgu yüzerleri eşarbın ikiden daha fazla çözgü üzerinden geçmesine neden olacaktır. Tivil kumaşlar makinede dokundukları için hata payı azdır. Silk Home tivil ipek eşarp kalitesinin nedeni çok emek gerektiren ürünler olmasıdır. Şeffaf kumaşlar nadiren tivil dokuma ile yapılır. Bir tivil yüzey çeşitli doku ve tasarıma sahiptir, baskılı modeller farklı renkler veya dijital ortamdaki bir tasarımın kumaşa basılmasıyla üretilir. Baskılı düz örgü modellerden daha az yaygınlık gösterir. Tiviller basıldığında, bu genellikle hafif kumaşlar üzerinde yapılır. Tivil kumaş kir ve leke tutmaz. Tivil kumaşların ters yüzünde, düz dokumalardaki gibi pürüzsüz bir yüzeyde fark edilebilir bir sonuç verir. Tivil kumaşlar eşarp gibi ürünler dışında genellikle sağlam iş kıyafetlerinde ve dayanıklı ev ofis mobilyaları döşemelerinde de kullanılır. Tivil kumaşlar diğer dokuma türleri ile kıyaslandığında sayıca daha az geçme ip mevcuttur. Bu dokuma türü ipliklerin normal dokumadan biraz fazla hareket etmesini sağlar ve bu nedenle üretilen ürünün dokusu diğerler ürünlere göre daha yumuşak ve esnek yapıya sahiptir. Düz dokuma kumaşa göre daha dökümlü bir yapısı vardır. Ayrıca düz dokuma kumaşlara göre kırışmaz. Normale göre az dokuma yapıldığında, iplikle daha kaliteli kumaşlar üretebilmek için daha yakın paketlenir. Çok sayıda kumaş tivil de dahil olmak üzere daha uzun süre dokunan kumaşlar her türlü kullanıma karşı daha dayanıklıdır. Günlük ve özel gün görünümünü tamamlamak için boyuna veya başa bağlanabilir. Benzersiz motifiyle dijital olarak basılmış ipek şallar her zaman kombinin tamamlayıcı parçası olur. Yıldönümü, doğum günü daveti için veya hediye olarak almak için güzel, zarif ve risksiz bir hediye fikridir. Modellerde renklerin her tonunu görebilirsiniz; toprak tonları, pastel tonlar, canlı renkler veya Silk Home siyah beyaz eşarp arasından istediğinizi satın alabilirsiniz.

Silk Home Eşarp Fiyatları

Silk Home Eşarp Fiyatları

Şal, omuzların, üst vücudun ve kolların üzerine ve başın üzerine gevşek bir şekilde giyilen bir giysidir. Genellikle üçgen yapmak için katlanmış dikdörtgen veya kare kullanılır, ancak üçgen şeklinde de bulunur. Diğer şekillerden biri olarak dikdörtgen şallar da bulunur. Eşsiz tasarımı ile dijital olarak basılmış ipek, Silk Home marka eşarp çeşitleri şıklık yakalamanıza yardımcı olur. Silk Home ipek şal %100 ipekten yapılan bu ürünler farklı renk ve modelleriyle size ve kombininize uyum sağlar. Silk Home marka eşarp ürünleri zamansız parçalardır, her kumaşla uyum ve şık görünüm sağlar. Modeller tüm desenler için orijinal tasarım ve sarılmış kenarlara sahiptir. Kare eşarp, uzun şallar, beyaz ipek tivil ile hazırlanmış ve elle üstten dikilmiş kenarlara sahip tasarımı sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Kumaş, hava ve suya dayanıklıdır çift taraflı ve eğri yüzlü olarak ikiye ayrılabilir. Aslında ipek kumaşın dokuma sırasında bazı dokuma çeşitlerinden farkı kumaşın dokuma sonrası dönüştürülebilen doğal bir protein lif içermesidir. İpek aslında protein lifi olan fibroinden oluşur ve çeşitli böcek larvaları koza oluşturmak için üretir. En çok tercih edilen ipek kumaş, dut ipekböceği larva kozalarından üretilen ipektir ve bu kozalardan üretilen kumaş daha kalitelidir. İpek kumaşın ışıltılı yüzeyi, gelen ışığı farklı açılarda yansıtır ve böylece farklı renklerin yansımasını sağlar. Bu durumun sebebi ipek lifinin üçgen şekline benzeri yapısı ile oluşmuştur. En çok tercih edilen düz renkler sade ve şık bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Oldukça yumuşak dokuya sahip şallar kaşıntı yapmaz zevkle kullanabilirsiniz. Güzelce örtülür ve kırışıksız kalır. Yuvarlanır ve çantanıza kolayca sığar. Geç yaz akşamları ve erken sonbahar için mükemmeldir. Bir davet, düğün veya herhangi bir akşam etkinliği için kullanacağınız şal doğru bir seçimdir. Soğuk aylarda sizi ısıtacak bir şal kullanabilirsiniz. Bohem, minimal veya zarif giyinmeyi seviyorsanız, bu eşarp tarzınıza mükemmel bir şekilde uyacaktır. Eşarplarda en çok tercih edilen renklerden bej tonlarının yanı sıra Silk Home mor eşarp da sıklıkla tercih edilen bir üründür. Ten renginize, kıyafetinize, ayakkabınıza uyum sağlayan renkler ve kaliteli kumaşlardan üretilen Silk Home markaya ait tüm eşarp çeşitlerini Trendyol’da inceleyip satın alabilirsiniz! Yüzlerce renk ve model arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.