"

Siyah Kumaş

" araması için 2004 sonuç listeleniyor

Siyah Kumaş Çeşitleri ile Hayal Gücünde Sınır Yok

Kumaşlar, giyimden döşemelere mobilyalardan süslemelere kadar her alanda kullanılan ve günlük yaşamda yeri önemli olan materyallerdir. Yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan kumaşlar pek çok türe, renge ve desene sahiptir. Görünüş dışında kumaşları birbirinden ayıran özellikler ise kaliteleri, dokuma şekilleri, hammaddeleri vb. yapısal farklılıklardır. Bu çeşitliliğin içinde seçim yapmak zor olsa da alana göre seçim yapmak verimliliği arttıracaktır. Ayrıca uygun kumaşı seçmek uzun vadede kumaşın dayanıklılığı açısından olumlu anlamda büyük bir fark yaratacaktır.

Siyah Kumaş Çeşitlerinin Özellikleri

Siyah Kumaş Çeşitlerinin Özellikleri

Kumaş türleri kullanım alanlarına göre ayrılırken renkler konusunda da büyük bir çeşitlilik vardır. Pek çok renk ve bu renklerin kendilerine ait alt tonları bulunduğu için kumaşlar bu alanda da kollara ayrılır. Bunlara istisna olan, çoğu yerde kullanıma uygun olan bir renkten söz etmek gerekirse bu genellikle siyahtır. Siyah renk asaleti, gücü, gizemi, gizliliği ve daha pek çok manevi unsuru temsil ettiği için tercih nedeni olabilir. Sadece taşıdığı anlamlardan ötürü değil, kullanım açısından sağladığı kolaylıklar, lekeleri kolay kolay belli etmemesi, açık renklere göre daha az leke tutması, kombinlenmesi kolay bir renk olması vb. daha pek çok nedenle siyah kumaş çok sık kullanılmaktadır.

Siyah Kumaşın Kullanım Alanları

Siyah Kumaşın Kullanım Alanları

Siyah kumaşlar ev tekstilinde, giyim sektöründe, kaplama işlemlerinde, döşemecilikte ve daha pek çok alanda kullanılır. Bunun temel nedenlerinin başında sık kullanılan, klasik sayılan bir renk olması gelir. Siyah, pek çok kumaş türünde kendini gösteren ve son derece asil duran bir renktir. Örneğin kadife yumuşak, bazı türlerinde parlak ve hafif tüylü bir kumaş türüdür. Giyim sektöründe özellikle kış aylarında sıcak tutması nedeniyle tercih edilen kadife, yine kış aylarında sık sık kullanılan siyahla mükemmel bir birliktelik oluşturmaktadır. Bu nedenle gerek ev tekstilinde gerek kıyafetlerde siyah kadife kumaş yoğun bir talep görmektedir. Tül kumaş da siyah rengin en çok kullanıldığı kumaş türlerinden biridir. Şeffaf yapıdaki siyah tül kumaş hem kıyafetlerde hem de perdecilik sektöründe tercih edilir. Perde sektöründe tercih edilen tek kumaş türü tül değil. Bunun yanı sıra daha kalın bir yapıya sahip olan ve tamamen kapatıcılık sağlayan siyah perdelik kumaş da talep gören siyah kumaş türlerinden biridir. Parlak ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olan saten de siyah renkle eşsiz bir bütünlük sağlar. Elbiselerde, gömleklerde, eteklerde ve daha pek çok alanda kullanılan siyah saten kumaş oldukça şık bir görünüme sahiptir. Dantel kumaş da gerek süslemelerde gerek giyimde zarif görüntüsü sebebiyle tercih edilir. Siyah dantelin tüm detaylarını belirginleştirirken son derece asil bir görüntü yaratır. Bu nedenle siyah dantel kumaş, oldukça sevilen bir türdür. Ayrıca; Siyah puantiyeli kumaş, siyah astar kumaş, siyah tay tüyü kumaş, mat siyah kumaş ve likralı siyah kumaş seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Siyah Kumaş Fiyatları

Siyah Kumaş Fiyatları

Siyah kumaş fiyatları hakkında net bir aralık belirtmek mümkün değildir. Fiyatlar kumaşın türüne, hammaddesine, işlenme şekline göre farklılık göstermektedir. Örneğin, renkleri aynı olsa da siyah etamin kumaş, desenli kumaş, nubuk kumaş, jüt kumaş, ipek kumaş ve daha pek çok siyah kumaş çok farklı fiyatlara sahiplerdir. Bununla birlikte belirli alanlarda kullanılmak için büyük ölçülerde alınan kumaşlar fiyatı fazla gibi görünebilir. Kıyafet dikmek için alacağınız siyah şifon kumaş başta siyah döşemelik kumaştan ucuz gibi görünse de ölçülerine dikkat ederek birim fiyatlarının farkına bakabilirsiniz. Ayrıca aynı türde kumaşlar arasındada fiyat farklılıkları görülebilir. Bu da aynı tür kumaşlar olsa da birbirinden ayrılan özellikleri olmasından kaynaklanır. İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun kumaşlara Trendyol’un geniş ürün yelpazesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.