"

So Chic Kolye

" araması için 1020 sonuç listeleniyor

So Chic Kolye ile Şıklığınızı Tamamlayın

Kolye, kadınlar, erkekler ve çocuklar tarafından kullanılan bir aksesuardır. So Chic kolye serisi, içerisinde avangard, allure, ay kuşağı, bambu, burçlar kuşağı, inci ve melek temalarını bulundurur. Koleksiyonlarda yer alan takılar farklı temalara sahiptir. Anahtar, ay yıldızlı, balonlu, gökyüzü ve göz gibi çeşitli temalarda tasarlanır. Doğal taşlar ile süslenmeye başlayan takılar, farklı seriler halinde kadın müşterilere sunulur. Uyumlu bileklik ve küpelerle tamamlanabilir. Bu takıların uzunluğu 40 cm’den başlayarak 90’a kadar uzanır. So Chic altın kolye modellerinde farklı taş çeşitleri kullanılır. Bu taşlar akik, ay taşı, inci, jade, kaplan gözü çeşitlerden oluşur. İşlemeli ve ayrıntıların önem kazandığı küçük ve büyük pek çok takı modeli bulunur. Modeller her tarzdan ve her yaştan insana hitap eder. Farklı anlamlara sahip pek çok takı, kadın ve erkek müşterilere sunulur. Takılarda kullanılan temalar, birbiriyle uyumlu hale getirilerek özel günlerde kullanılabilir. Kombininize uygun olarak kolye uzunluğunuzu değiştirebilirsiniz. Farklı uzunlukta takılar edinerek dekolteli ve önü kapalı kıyafetlerinizle kullanabilirsiniz. Asaletini yansıtmak isteyen erkekler için tasarlanan So Chic erkek kolye çeşitleri, özenle işlenerek farklı temalar verilir. Türk bayrağı, doğa, gökyüzü, burçlar gibi pek çok tema bulunur. Mücevherler kullanılırken farklı anlamlar katması için koleksiyonlar hazırlanır. Koleksiyonlar diğer takılarla beraber kullanılarak uyum sağlanabilir. Başarı yıldızı, elmas montürlü altın kaplama, hayal yıldızı, kilit zirkon taşı, İtalyan stili, inci anahtar çelik, sonsuzluk figürü, bereket güneşi, aşk yıldızı gibi çeşitli figürler marka tarafından kolyelerde kullanılır. Tasarımlarda farklı ayarlarda altın, gümüş bulunur. Altın ve gümüş kaplamalar kullanılarak tasarımların değeri artırılır. Modeller dini, siyasi, tarihi pek çok durumu yansıtan işaretlerle süslenir. Süslemelerde farklı kesimler, malzemeler kullanılır. Uyumlu uzunlukları, kolye uçları ve renkleri kullanılarak müşterilere sunulur. Bütçenize uygun, uygun fiyatlı pek çok ürün marka tarafından Trendyol üzerinden satışa sunulur. Tarzınıza uygun olanları hemen satın alabilirsiniz.

So Chic Takıların Anlamları

So Chic Takıların Anlamları

Kolye, birtakım taş ve madenlerden oluşturularak yapılan, boyna süs, dini inanç vs amacıyla takılan bir takı çeşididir. Markaya ait uçların üzerinde bulunan figür ve işlemeler kaynağını mitoloji ve din gibi olgulardan alır. Farklı anlamlara sahip takıları kullanarak tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bu takılar genellikle figürler içeren doğal taşlardan oluşan uçlar ve değerli madenler işlenerek üretilen zincirlerden oluşur. Melek içeren kolyeler, saflığın ve yardımseverliğin sembolüdür. Bütün dinlerde özel bir öneme sahiptir. So Chic melek kolye, dini figürlerden olan melek aracılığıyla sevginin saf halini yansıtır. Kelebek, kısa hayatı boyunca geçirdiği evreler dolayısıyla ilgi görür. Bir kozanın içinde tırtıldan zarifçe uçabilen bir canlıya dönüşür ve yaşamının kısalığı insanları şaşırtır. Hayatın ve zarafetin önemini hatırlatan So Chic kelebek kolye şans ve uğur getirmesi amacıyla kullanılır. Çoğunlukla astrolojide yer alan 12 burcun kullanıldığı takılar, kişilerin özelliklerini ifade etmelerine olanak verirler. Yonca figürü, insanlık tarihinde genellikle şanş ve uğur kavramlarıyla ilişkilendirilir. Yıldız, gökyüzünün ve evrenin gizemli yönlerinin anlatıcısı olarak takı tasarımlarında yerini alır. Kalp şekli, sevginin ve bağlılığın gücünü taşır. So Chic harf, yonca, yıldız, kalpli, burç kolye şans, uğur, gizem ve sevgi anlamlarını burç ve harf özelliği ile kişiselleştirir. Yaşam çiçeği, eşit alan ve büyüklüklere sahip çemberlerin iç içe geçtiği kusursuz bir matematikle meydana gelen şekildir. Yapısı, bir mandayı andıran taslağını oluşturur. Mısır ve Hindistan’da oldukça önemli olan şekil, evrenin kusursuz birlikteliğini ifade eder. Yaşam çiçeği kolye So Chic, yaşamın sırrını yansıtacak şekilde tasarlanır. Hayat ağacı sembolü, farklı inançlarda kullanılan ve mistik bir sembol olan takı çeşitlerindendir. Türk kültüründe de çok fazla önemsenen figür, şans ve bereket anlamları taşır. Güneş ışığın, sıcaklığın, yaratıcı gücün ve yaşamın kaynağıdır. So chic hayat ağacı, melek kanadı, sonsuzluk, damla, göz, güneş kolye, melek kanadı figürü ile koruyuculuk, saflık ve temizliği; matematik biliminden gelen sonsuzluk işareti ile bitmeyen sevgiyi; damla şekli ile romantizmi ve duygusallığı; göz formu ile kötü enerjilerden korunmayı; güneş ile yaşamın kaynağını; hayat ağacı ile şansı taşır.

Nazar, eski çağlardan beri birçok toplumda bir kişinin ya da nesnenin kötü enerjisini diğerine aktararak başına istenmeyen durumların gelmesini sağladığına inanılan bir inançtır. Genellikle göz ve bakışla ilişkilendirilir. Korunmak için uygulanan birçok yöntem olsa da en yaygını nazar boncuğu taşımaktır. So Chic nazar boncuklu kolye, istenmeyen enerjiyi uzaklaştırmak isteyenlerin tercihidir. Trendyol üzerinden çeşitli anlamlara sahip takıları inceleyerek hoşunuza gidenleri satın alabilirsiniz. Takı ve mücevherlerde kullanılan taşlar farklı kesim şekillerine sahiptir. So Chic kolye modelleri, zengin tasarımlarıyla müşterilerin beğenisine sunulur. Yaygın olarak elmas kesim çeşidi olarak anılan oval, zümrüt, markiz, prenses gibi modeller aslında farklı bir hava verilmek için bütün taşlara uygulanır. Yuvarlak ve oval kesimler bilinen en eski kesim çeşitlerindendir. Uygulandıkları taşlara parlaklık verir. Zümrüt kesim, uygulandığı taşın doğasında bulunan özellikleri öne çıkaran kesim çeşidi ile fazla parlaklık sevmeyen kişilerin tercihidir. Markiz kesime sahip modeller, uygulandığı taşı olduğundan büyük gösterir. Prenses kesim, taşa ekstra parlaklık katar ve genellikle modern takı sevenlerin tercihidir. Baget kesim, birbiri ardına gelen dikdörtgen fasetlerden oluşur. Faset yüzeyinin genişliği, taşın berraklığının ortaya çıkarılmasına yardım eder. So Chic baget kolye, modern ve marjinal bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Kuyumculukta kullanılan pırlanta, değerli taşlardan olan elmasın işlenmiş halidir. Doğada zor bulunan ve takılarda yer alan inci, marka tarafından işlenir ve tasarımlarda yer alır. So Chic pırlanta, inci, tek taş kolye, zarif tasarımlar kullanmak isteyenlerin tercihidir. El işçiliği ile üretilen pırlanta, inci ve tek taş gibi doğal taşlar takılarda kullanılır. Uyumlu küpe ve yüzüklerde aynı taşlar kullanılarak takı setleri elde edilir. Markaya ait pek çok inci tasarım, parlaklığı ve orijinalliği ile beğeni kazanır. Takı çeşitlerinden olan gerdanlık, Anadolu geleneklerinde önem taşır. Gerdanlık kullanırken dekolteli elbiseler giymek ve boynu ortaya çıkarmak kombinde tamamlayıcılık sağlar. Kolyelere göre daha kısa olan takılar, farklı malzemelerle işlenir. Yoğun işleme ve gösterişli ürünlerden hoşlananların tercihidir. So Chic gerdanlık, değerli malzemelerin özel olarak işlenmesiyle oluşturulur. Aksesuar seçiminde kullanılan malzeme kadar renkler de önemlidir. Klasik kullanımlardan olan altın, gümüş gibi renkler şık kıyafetlerle kombinlenir. Hoşunuza giden renkleri belirleyerek kombinlerinizle uyumlu hale getirebilirsiniz. Özel yerlere, spora veya gündelik hayatta kullanacağınız pek çok model bulunur. So Chic rose, turkuaz, siyah kolye seçeneklerini Trendyol üzerinden inceleyerek kendi seçiminizi yapabilirsiniz.

Özel So Chic Kolye Fiyatları

Özel So Chic Kolye Fiyatları

Takılar, tasarımında kullanılan malzeme ve harcanan işçiliğe göre fiyatlandırılırlar. Altın, elmas, pırlanta gibi değerli taş ve metallerle oluşturulan takıların maliyeti de fazla olur. İnce işçiliğe sahip pek çok malzeme, marka tarafından işlenir. Doğada safa yakın derecede bulunan, işlemesi kolay ve dayanıklılığı yüksek olan altının fiyatı işçiliği, rengi, ağırlığı ve tasarımına göre belirlenir. So Chic kadın kolye modellerinde değerli taşlar kullanılır. Hindistan’da keşfedilen elmas, pırlanta hali verilerek takılarda yer alır. Takıların görünümünü farklılaştıran bazı unsurlar bulunur. Renk tercihi yaparak kendi tarzınıza uygun marka ürünlerini kullanabilirsiniz. İngiliz alfabesinde bulunan harflerden D ile başlayıp Z‘ye uzanan aralık, pırlantanın renk skalasını ifade eder. D harfi ile başlamasının sebebi, İngilizcede elmas anlamına gelen ‘diamond’ kelimesinden kaynaklanır. Berraklık elmasların izlerinin yoğunluğunu ifade eder. VS ve SI gibi dereceleri inceleyerek pırlantanızın ayarını belirleyebilirsiniz. Her pırlantanın kesimi birbirinden farklıdır. Markaya ait modellerde farklı kesimler bulunur. Altın ve gümüş kaplama modellerin şekilleri ve ağırlıkları farklılık gösterir. Ağırlık ve karat gibi bazı unsurlar farklılık gösterir. Bu durum altın ve gümüş gibi farklı model takılar görülür. Beyaz renkli, ışığı yansıtan ve dövülerek işlenebilen bir metaller ürünlerde kullanılır. Saf haliyle birçok alanda kullanılan gümüş, takı sektöründe alaşım olarak yer verilir. So Chic gümüş kolye tasarımlarında kalitesi ve gümüş yoğunluğu yüksek olan 925 ayar gümüş kullanılır. Fiyatları ise altın ve diğer değerli taşlara göre daha uygundur. İşçiliğinin kolaylığı ve maliyetinin düşük olması gibi sebeplerle fiyat avantajı sağlayan çelik takılar, insan tenine sağladığı uyum nedeniyle tercih edilir.

Dayanıklı olması ve kararma yapmaması da diğer tercih sebepleridir. So Chic ay yıldız kolye, Türk Bayrağı’nın maneviyatını yansıttığı tasarımlarını Trendyol’dan inceleyebilirsiniz. Aksesuar seçiminde, kullanılan renk ve tasarım önemlidir. Ait olduğu koleksiyon, tema ve takılarda kullanılan malzeme de seçim yaparken dikkate alınır. Aşk, sevgi, dini motif ve daha pek çok temada takı marka tarafından tasarlanır. Anneler günü, sevgililer günü, doğum günü gibi özel anlarda mücevher hediye etmek sıklıkla tercih edilir. Sevdiklerinize uyumlu temalara ait takıları satın alabilirsiniz. Değerinin yanı sıra içerdiği anlamlar dolayısıyla da tercih edilen takılar, So Chic hediye kolye koleksiyonu için özel olarak tasarlanır. Batı’da Aziz Valentin Günü olarak da bilinen Sevgililer Günü, her yılın Şubat ayında kutlanır. Sevgilinize doğum gününde veya yıldönümünüzde beyaz, gri, zirkon taşlı oval kaplama gümüş ve altın modeller hediye edebilirsiniz. Vav kolyeler, geçmişe dair değerleri yansıtarak dini sembolleri ortaya çıkarır. İnsanın cenin şekline benzetilen vav harfi teslimiyet, huzur, koşulsuz sevgi gibi anlamlar taşır. So Chic Vav kolye, dini anlamlar barındıran ve yemin etme anlamı taşıyan bir aksesuar olarak sevgiyi anlatmak amacıyla kullanılır. Anneler Günü’nde annenize sunacağınız hediyenin onun için anlamlı olmasını istiyorsanız motiflere önem verdiğiniz oval, taşlı, söğüt yaprağı, kelebek figürlü, dilek güneşi gibi tasarımları inceleyebilirsiniz. Anneleri onurlandırmak amacıyla kutlanan bu günde çiçek, çikolata, takı gibi onları mutlu edecek hediyeler alınır. So Chic Anneler Günü kolye hediyesi, mutlu etmek için alabileceğiniz alternatiflerdendir. Dilek güneşi, yuvarlak taşlı, şans yıldızı, baget taş, bereket güneşi, aşk yıldızı, gökyüzü taşı, sonsuzluk ve daha pek çok figür markaya ait ürünlerde kullanılır. Kişiye özel hediye seçeneklerinden olan So Chic isme özel kolye sayesinde sevdiklerinize hediyeler sunabilir ya da kendi isminizin baş harfini boynunuzda taşıyabilirsiniz. Trendyol üzerinden farklı temalara ait takıları inceleyebilirsiniz.

Takılardan Gelen Şifa

Takılardan Gelen Şifa

So Chic taşlı kolye tasarımında kullanılan taşların insan sağlığına ve psikolojisine olumlu etkileri olduğu düşünülür. Doğal taşlar, içerdikleri enerjileri kullanan kişiye aktararak koruyucu ve tedavi edici etkiler gösterir. Taşlar, takı yapımında eski çağlardan beri kullanılan malzemelerdir. Değerli taşlar, prestij ve zenginlik göstergesi olurken doğal taşlar ise çeşitli enerji ve şifalar verdiklerine inanıldığı için kullanılır. Hayal yıldızı, inci anahtar çelik, başarı yıldızı, elmas montür gibi çeşitler bulunur. Kuvars ailesinden olan ametist taşı, mor renginin tüm tonlarını taşır. Antik Yunan inanışında taş, ayık tutan, sarhoş etmeyen anlamlarına gelir. Odaklanmayı kolaylaştırması sebebiyle genelde meditasyon çalışmalarında kullanılır. So Chic ametist kolye, radyasyonun kötü enerjisinden korur ve psişik güçleri destekler. Takı yapımında kullanılan mercan, aslında diğer taşların aksine mineral değil omurgasız bir canlıdır. Birçok rengi olmasına karşılık takı yapımında genellikle kırmızı mercan kullanılır. Mercan taşı, cilt hastalıklarına iyi gelir ve kansere karşı koruyucu olduğu düşünülerek markaya ait tasarımlarda kullanılır. So Chic mercan, filli, fatma ana eli, balıklı kolye, mercanın şifasını şans, kısmet ve bereketle buluşturur. Çam ağaçlarının salgıladığı reçinenin zaman içinde sertleşmesiyle oluşan kehribar, sarı ve kızılın tonlarını taşır. İsmi amber olarak da bilinen kehribarın ağrı kesici etkisi olduğu düşünülür ve migren rahatsızlığı için kullanılır. Rengi ve yarısaydam yapısıyla sakinleştirici etkisi vardır. So Chic elmas, çelik, kehribar kolye, kehribarın faydasını çeliğin konforuyla birleştirir. Deniz canlılarından aldığı parlaklık sebebiyle ilgi gören sedefin hormonları düzenlediği ve bedendeki toksinleri giderdiği düşünülür. Genellikle düğme, mobilya, aksesuar gibi eşyaların süslemesinde kullanılır. So Chic sedef kolye çeşitlerini ve markaya ait tasarımları Trendyol üzerinden değerlendirebilirsiniz. Markaya ait takılar ilahi güçle bağ kurmak gibi amaçlarla tasarlanır. Hayvansal malzemelerden yapılanlar ise o hayvanın özelliğini kendi beden ve ruhuna aktarmak için kullanılır. Kişi kendinden güçlü bir hayvanın parçasını taşıyarak onun kadar güçlü olacağına inanır.

So Chic şans kolyesi, içerdiği malzemelerle farklı güçleri temsil eder. Sıklıkla kullanılan çoklu modeller, her tarza sahip insana uyum sağlar. Zengin malzeme kullanımı ve hoş tasarımları sebebiyle çoklu modeller kullanımı tercih edilir. So Chic çoklu kolye tasarımları, kişiliğin komplike yanlarını yansıtmak için birçok malzemeyle hazırlanır. Değerli taş ve pırlantaların platin bir zemine dizilerek oluşturulan kolyeler, akarsu modeli olarak bilinir. Papatya masumiyetin ve temiz aşkın simgesidir. Su perisi şans, sevgi, iyilik ve umudu simgeler. İslamiyet inancında yer alan melekler, koruyuculuğu simgeleyen figürler markanın tasarımlarında kullanılır. Koruyucu melek olarak da bilinen Mikail meleği, adalet ve kudreti temsil ederken kötü enerjileri uzaklaştırdığına inanılır. Yaşamın devamlılığı için büyük önem arz eden ay, gümüş ve altın gibi kaplamalarla ürünlerde yer alır. Farklı altın ayarları ve gümüş ayarları bulunur. Dişil güç olarak görülen kolyelerde, sonsuz aşkı simgeleyen su yolunun; papatyanın saflığı, ay taşının bereketi, Mikail’in maneviyatı ve su perisinin büyüsüyle buluştuğu tasarımlar kullanılır. So Chic papatya, su yolu, ay, su perisi, Mikail, aytaşı kolye önemli anlamlar içeren bir tasarımdır. Yusufçuk, çiftleşme eyleminin erkeğin ölmesiyle sonuçlanan bir hayvandır. Sadık bir aşkı simgeleyen gümüş, altın, zirkon taşlı oval kesim tasarımlar bulunur. Damla motifi ve çeşitli çiçek figürleri marka tarafından işlenerek farklı malzemelerle ürünlerde yer alır. Yaşanılan yerin kültürüne göre anlamı ve önemi değişkenlik gösteren baykuş figürü gizem, bilgelik, şans ve sezgi gibi ifadelerle ilişkilendirilir. So Chic damla, yusufçuk, anahtar, yaprak, baykuş, çiçek kolye tasarımında mistik güçlerin izlerini taşır. Trendyol’da yer alan menü filtrelemesi sayesinde uygun fiyatlı ürünleri listeleyebilir, tarzınıza uygun farklı renklerde pek çok kolyeyi listeleyebilirsiniz. Ürünlere ait ürün değerlendirmelerini ve yorumlarını inceleyerek kafanıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Markaya ait pek çok takı ve takı seti uygun fiyatlarıyla sunulur. So Chic uzun kolye ve çoklu tasarımlar arasından kendinize uygun tercihi yapabileceğiniz pek çok model Trendyol’da bulunur. Hemen siz de Trendyol üzerinden ürünleri satın alabilirsiniz.