placeholder
"

Streç Film

" araması için 1823 sonuç listeleniyor
Bka Streç Streç Film 300 Metre (palet)
Bka StreçStreç Film 300 Metre (palet)
(42)
Streç Film 300 Metre (palet)
52,10 TL
Sepete Git

Streç Film

Streç Film

Streç filmler üçyüz katına kadar esneyerek ürünleri sarıyor ve tam koruma sağlıyor. Kullanım kolaylığı, ergonomik tasarımı ve ihtiyaca göre çeşitlendirilmiş ürün çeşitliliğiyle dikkatleri çekiyor. Gıda, nakliye, sağlık, sanat gibi pek çok farklı sektörde kullanım amaçlarına göre çeşitli şekillerde ve boyutlarda üretiliyor. Bazıları özel makineleri ve aparatlarıyla bazıları ise elle kullanıma uygun şekilde piyasaya sürülüyor. Sevkiyat işlemleri sırasında oluşabilecek kazalara karşı streç film esnek yapısı ve tamamen kavrama özelliği sayesinde güvenli bir yolculuğa olanak sağlıyor. Ürünleri darbelerden ve dış etkilerden koruyor. Streç film ebatları kullanım alanlarına göre çeşitleniyor. Streçleme işlemi birçok sektörde olduğu gibi gıda tedarikinde de dünyanın en güvenli yöntemleri arasında yer alıyor ve gittikçe dünya çapında yayılıp daha da popüler hale gelmeye devam ediyor.

Olağanüstü özellikleri ile streç film mutfak işlerinde en büyük yardımcı haline geliyor. Tüm sebze ve meyveleri koruyor. Polietilenden ham maddesi ile üretilen polietilen streç film çeşitleri her türlü gıdada güvenle kullanılabiliyor. Yiyecekleri tam anlamıyla sararak mikrop ve tozdan koruyor. Elastik yapısı ile kaplanan ürünün havayla temasını engelliyor. Bu sayede yiyecekler vitamin ve minerallerini kaybetmeyip daha uzun süre taze kalıyor. Hazırlanan sandviçler piknikte, okulda yemek saatine kadar asla bayatlamıyor. Bazı modeller kendinden streç film kesicili olarak üretiliyor.

Streç Filmler Ne İşe Yarar?

Doğru paketlenme yapılmadan hazırlanan birkaç çeşit yiyeceğin kokusu bir yemek çantası içerisinde birbirine karışabiliyor. Streç filmle bu durumun önüne geçiliyor çünkü streç film elastik özelliği ile yiyecekleri tamamen sararak kokuyu engelliyor. Streç filmin yüzde yüz kaplama özelliği ile yiyeceklerde küflenme gibi durumların da önüne geçiliyor. Birçok yiyecek kabını ve yiyeceği tam olarak sarabilecek streç film 30x300 boyutlarında ev kullanımına özel olarak üretiliyor. Streç film çeşitlerinin kavrama teknolojisi toz, kir ve yabancı maddelere karşı yiyecekleri korumasıyla kullananlara büyük avantaj sağlıyor. Streç film tazelik ve hijyeni garanti ediyor. Streç film kaplama özelliği sayesinde gıda sektörü dışında alanlarda da değerlendirilip kullanılıyor. Streç film, endüstriyel mutfaklarda tazeliği koruyabilmek için ambalajlamada, ısıya dayanıklılığı olduğu için mikrodalgada pişirmede, uzun süre muhafaza edilebilirliği sağlamasıyla depolamada sıklıkla tercih ediliyor. Şeflere göre yiyecekleri ve atıkları azaltmanın en kolay ve en etkili yolu streç filmden geçiyor. Araştırmalara göre küçük bir parça streç film birkaç kilogram yemeği izole ediyor ve tatların bütünlüğünü koruyor. Kalınlık olarak 8 micron streç film gıda ambalajlaması için uygun korumayı sağlıyor. Kaplanacak ürün çeşitliliğine göre boyutlar, streç film 1000 metre, 100 metre, 10 cm seçenekleri arasından seçilebilir.

Streç film aparatı plastik, ahşap ve metal seçeneklerle üretiliyor. Bunlar hem kullanım rahatlığı sağlıyor hem de şıklık sunuyor. Streç film kesme aparatı gibi bazı aparatlar doğru ve rahat kullanım için yardımcı oluyor. Hem mutfakta hem de paketlemede streç filmin doğru kullanılması paketlenen ürünün, gıdanın saklanma veya korunma kapasitesini üç katına çıkarıyor. Streç film kesici el aparatı ve kesici metal aparatları doğru streçleme işleminin yapılmasına yardımcı oluyor. Paketleme yapılırken bu aparatlar yoluyla kullanılacak olan streç film miktarı daha kolay ayarlanabiliyor. Streç film kutusu, streç filmi saklamak amacıyla piyasaya sürülüyor. Streç film kutusu ahşap, plastik ve metal materyallerle üretiliyor. Aparatların streç film boyutlarına göre seçilmesi doğru streçleme işlemine yardımcı oluyor. Örneğin, 45 cm streç film için, tahta streç film aparatı 45 cm seçiliyor. Böylelikle ürün tam manasıyla kaplanabiliyor. Kesmeli streç film bıçağıyla üretiliyor. Bu sayede ihtiyaç olan kadar streç filmin rahatlıkla kesilebilmesi sağlanıyor. Streç film el aparatı streç filmin kolay tutulmasını sağlayan dönen sistemle üretiliyor. Bu özelliği ile rulodan istenilen kadar streç film çıkarılabiliyor. Bas kes streç film kesmeli modeller bir streç film kutusu ve yanında ergonomik tasarımlı bir bıçak içeriyor. Bu model hem streç filmin rahat kullanımını sağlıyor hem de önündeki bıçağı sayesinde rahat kesim yapmaya yardımcı oluyor. Ayrıca birçok streç film dispenseri modelleri de kolay kullanım için streç film kesici metal bıçağıyla piyasaya sürülüyor. Dispenserli streç film 45x300, 50 cm gibi çeşitli boyutlarda üretiliyor. El tipi streç film kesiciler hem kullanılması gereken streç film miktarını takip edebilmeyi hem de streç filmin ucunu sabit tutmayı sağlıyor, kaymayı önlüyor ve sonraki kullanımlar için streç filmin ucunun hazır olmasını sağlıyor. Keskin bıçakları sayesinde tek bir hareketle streç film arzu edilen şekilde kesiliyor. Keskin bıçakları streçleme işlemi yapılırken el ve parmaklarda herhangi bir kesik oluşmaması için özel olarak tasarlanıyor. Tezgâh üstü kullanılabilen, masaya veya duvara sabitlenebilen modelleriyle mutfaklara şıklık kazandırıyor. Streç film kesici metal aparatlar ise özellikle küç��k çaplı işletmeler tarafından tercih ediliyor ve hızlı paketlemeye olanak sağlıyor. Ev tipi kullanıma özel olarak kutu ve streç film 50 cm, 30 cm x 300 m, 45 x 300 boyutlarında piyasaya sürülüyor.

Streç Film Çeşitleri

Çeşitli streç film markaları ve modellerinin her biri farklı amaçlara hizmet ediyor, değişik boyutlarda ve kalınlıklarda streç film çeşitleri piyasaya sürülüyor. Örneği 12 mikron streç film çeşitleri gıda ambalajlamaya oldukça uygun özellikler taşıyor. Gıda streç film ile kaplama alanında başı çekiyor gibi görünse de kullanım rahatlığı ve işlevselliği ile sanattan sağlığa kadar birçok sektörde streç film kullanımı ön plana çıkıyor. İhtiyaca yönelik hazırlanan streç filmler bazen aparatlarıyla ya da işlevsel küçük, kutuya sabitlenmiş gizli kesme bıçağı ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Paketlemede kullanılan ambalaj streç film rulo fiyat seçenekleri ebatlara ve kaplama şekillerine göre değişiklik gösteriyor. Mutfak, rulo streç film çeşitleri ise en çok gıda kaplama işlerinde tercih ediliyor. Mutfakta kullanım için hazırlanan gıda kaplama ürünlerinde 50 cm streç film ruloları tercih ediliyor. “Streç film fırında erir mi?” sorusu tercih edenler tarafından sıklıkla soruluyor. Streç filmin standart fırınlarda kullanılması önerilmiyor ancak mikrodalga streç film kullanımı için uygun özellikler taşıyor.

Taşımacılıkta streç film ambalaj çeşitleri kalın ve büyük boylarda, ambalajlamaya özel, ultra dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Streç film 17 mikron 50 x 300 çeşitleri nakliye sırasında küçük eşyaların korunması amacıyla kullanılan el tipi ürünler arasında yer alıyor. 50 x 300 ve 45x300 streç film fiyatları kalınlıklarına göre çeşitlilik gösteriyor. Nakliyede kullanılan eşyaların zarar görmesini engelliyor. Neme, hava koşullarına karşı korunmasını sağlıyor. Kullanılacak eşya tipine ve sayısına göre çoklu paketlerde satılan streç film seçenekleri tercih edilebilir. Beyaz eşya, mobilya kaplamalarında en çok tercih edilen streç film 23 mikron 6'lı paket modellerinden seçiliyor. Bu sayede bütün ürünlerin hasar almadan taşınması sağlanıyor. 1000 metre, 100 metre, 45 cm, 300 metre, 12 micron, 17 micron, 8 micron, 9 micron streç film seçenekleri arasından taşınmalar için ürün boyutlarına göre en uygun olanı seçilebilir. Ayrıca mevcut seçenekler arasından kalın, dilimli, geniş, silikon streç film çeşitleri de tercih edilebilir.

Genellikle küçük çaplı işletmeler gıda paketlemelerinde el tipi streç filmi tercih ediyor. Böylelikle müşteriye teslim sürecinde gıdalar tazeliğini, diriliğini koruyor ve yumuşak gıdaların sertleşmemesi, sert gıdaların yumuşamaması doğru streçleme işlemiyle sağlanıyor. Kendinden yapışkanlı streç film özelliği sayesinde yiyeceklerle bütünleşiyor. Bir süreliğine sıcak gıdaların sıcaklığını korumasına, soğuk gıdıların soğukluğunu muhafaza etmesine yardımcı oluyor. Streç filmlerin özel üretim kesmeli kutularıyla ya da kesme aparatıyla paketleme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Bu pratikliği sebebiyle evlerde günlük kullanım için en sık el tipi streç film tercih ediliyor. El tipi streç film çeşitleri buzdolabı yükünü azaltıyor çünkü; saklama kaplarından daha az yer kaplıyor. Streçleme işlemi yapılarak saklanmış gıdalar sayesinde yer tasarrufu sağlanıyor. Kalabalık aileler için 100 metre streç film, çok sayıda gıdaya ambalaj sağlaması amacıyla tercih edilebilir.

El tipi streç film çeşitleri yiyeceklerden, diğer alternatif ambalajlama yöntemlerine göre daha kolay ayrılıyor. Bu durum kullananlara zaman tasarrufu sağlıyor. Streç film çeşitleri birçok yiyecekte güvenle kullanılabiliyor. Ayrıca et, balık gibi saklanması zor ürünlere de uzun süre tazelik sunuyor çünkü doğru streçleme işlemi ile sarılan yiyecek etrafındaki oksijen ve nemden tam anlamıyla korunuyor. El tipi streç filmleri hem buzdolabında hem de derin dondurucuda kullanılmaya uygun olarak üretiliyor. Dondurulan ürünler streç film ile doğru kaplandıktan sonra dondurulduğu günkü tazeliğini uzun süre muhafaza ediyor. El tipi streç film çeşitleri 23 mikron kalınlığında ve 90, 150, 200, 300 metre boylarında üretiliyor. 23 mikron streç film fiyatları uzunluğuna göre değişiklik gösteriyor.

Makine Streç Film Seçenekleri

Makine streç film çeşitleri tam veya yarı otomatik streçleme makineleri ile ambalajlamada kullanılıyor. Streç film makineleri her türlü ürünün paketlenmesini kolaylaştırıyor. İş gücünden ve enerjiden tasarrufu sağlamasıyla üreticiler tarafından özellikle tercih ediliyor. Manuel ve otomatik olarak kullanılan makine çeşitleri streç filmi maksimum germe seviyesine çıkararak materyalden de tasarruf ediyor. Manuel streç film makinelerinde sarma işlemi personel tarafından elle yapılırken otomatik makineler iş gücü gerektirmiyor. Makineler için üretilen streç filmler çift taraflı yapışma özelliğine sahip olmasıyla özellikle sevkiyat alanında tercih edilenler arasında başı çekiyor. Streç film makinesi fiyatları manuel ve otomatik çeşitlerine göre değişiklik gösteriyor. Bunlar arasında palet streç film çeşitleri hem manuel hem de makine kullanımı özellikleri taşıması ile ön plana çıkıyor. Ürünleri darbeye, toza, kire, güneş ışınlarına, yağmura ve zararlı haşerelere karşı koruyor. Gıda sektöründe kullanılabildiği gibi nakliyelerde ambalajlama için en sık palet streç film tercih ediliyor. Hem maliyet açısından hem de koruyuculuğu ile ciddi kolaylıklar sağlıyor. Sevkiyatı yapılacak ürün yolculuk sırasında güvenlikle korunmuş oluyor. İhtiyaca göre seçilecek olan palet streç film 17 mikron 200 metre, 17 mikron 50 metre, 23 mikron 300 metre çeşitlerinde üretiliyor. Palet film ile kaplaması yapılacak eğer küçükse 300 mt streç film tercih edilebilir. Büyük ürünler için ise streç film 45x1500 ölçülerinde tercih edilebilir.

Makine tipi streç film tam tamına 3 katına kadar esniyor. Ambalajlandığı ürünler yağmurdan, güneşten, toz ve kirden asla etkilenmiyor. Makine tipi streç film otomotiv, beyaz eşya, cam, mobilya, aydınlatma, hediyelik eşya, tabela ve banyo ürünlerinin paketlenmesinde sıklıkla kullanılıyor. Sağlamlığı ile ürünlere yüksek koruma sağlıyor. Ayrıca kenarları sivri olan eşyaların çevreye zarar vermesini önlüyor; bu sayede taşıma sırasında etrafa zarar verme gibi olumsuz durumlarla karşılaşılmıyor. İhtiyaca göre makine streç film 17 mikron 300 metre modeli seçilebilir ve tüm eşyalarda güvenle kullanılabilir. Makine streç film çeşitleri yüksek ve hızlı ön gerdirmeli makinelerde yüzde üçyüze kadar kolaylıkla esneyen yapısıyla ürünleri tamamen kavrıyor. Kaplama yapılan ürünlere yüzde yüz güvenlik vadediyor. Kolay yapışan özelliği ile kavradığı ürünün herhangi bir hasar almasını engelliyor. Ayrıca toz, kir, yağmur ve güneş ışınlarına karşı yüksek koruma sağlıyor. Bu sayede nakliye esnasında mobilyalar kirlenmiyor ve güneş ışınlarından etkilenmiyor. Makine tipi streç filmler arasından jumbo streç filmler büyük eşyaların kaplanmasında sıklıkla tercih ediliyor. Jumbo streç film çeşitleri tamamen sağlam nitelikler taşıyor. Nem ve darbelere karşı koruma sağlıyor. Ürünleri yağmurdan koruyarak özellikle eşyalardaki paslanmanın önüne geçilmesine yardımcı oluyor. Palet streç filmle benzerlik gösteren ‌jumbo streç film 6000 metre streç film bobinleri halinde üretilmesi ile fark yaratıyor. Büyük boy streç film fiyatları kullanım miktarına ve kullanım alanına göre farklılık gösteriyor. Streç filmle paketlemede ekstra ağırlık da eklememesi sebebiyle özellikle nakliye sırasında oluşabilecek hasara karşı en etkili çözümü sunuyor. Bu sayede yer tasarrufu da sağlıyor. Değerli ürünlerin, kırılabilecek eşyaların sevkiyatında mukavva işlemine ek olarak da uygulanabilir ve ekstra koruma sağlanabilir.

Siyah renkli streç film alternatifleri ile benzer özellikler taşıyor. Siyah rengi sayesinde güneşin zararlı ışınlarına karşı yüksek koruma sağlıyor. Bu nedenle özellikle ev mobilyaları, koltuklar, yataklar, kumaşla kaplanmış tüm materyaller siyah streç film ile kaplanırsa güneş ışınlarından asla etkilenmiyor. Ayrıca siyah streç film çeşitleri mahremiyete de yardımcı oluyor. Bu yüzden taşıma işlemi sırasında bazı kişisel araç gereçler için mahremiyet sebebi ile tercih edilebilir. Siyah, büyük boy streç film fiyatları ebata göre çeşitlilik gösteriyor. Ancak ulaşılabilir, ekonomik fiyatlarda sunuluyor.

Streç Film Kullanım Alanları

Streç filmler yiyecekleri içecekleri tazelik amacıyla kapladığı gibi yemek kaplarında da kapak görevi görüyor. Yemeğin tazeliğini koruması süresini üç katına çıkarıyor ve yiyeceklerin dışarı sızmasını engelliyor. Sızdırmazlık özelliği sayesinde streç filmler boya kutularında da kullanılabilir. Böylece boya kutularından rahatsız edici boya kokusunun çıkması engellenebilir. Gıda ve boya kutularını kaplamada 30 cm streç film çeşitleri tercih edilebilir. Ayrıca streç filmler yüksek koruma özellikleri ile kırılması kolay olan cam ürünlerin nakliyesinde de kullanılıyor. Koruyucu özellik elektronik ürünlerin nakliyesinde de streç film çeşitlerinin kullanımını vazgeçilmez kılıyor. Streç filmle kaplanan elektronik ürünler çizilmeye, kırılmaya karşı direnç kazanıyor. Bu yöntemle elektronik ürünlerin kabloları da sabitleniyor ve kabloların hasar alması engelleniyor. Boş plastik kap, tepsi, kağıt gibi hafif ve dengeli durmayan ürünleri streçle kaplamak avantaj sağlıyor. Bu yöntemle ürünler devrilmeye, dökülmeye karşı sabitlenmiş oluyor. Havalandırmalı streç film sistemi ile kaplanan bitki ve çiçekler taşıma esnasında hem hava alıyor hem de toza, kire, güneş ışınlarına ve darbelere karşı korunuyor. Streç film çeşitleri ile değerli çiçeklerinizi kaplayabilir, oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz.

Taşınma esnasında eşyalar zarar görebiliyor. Özellikle büyük boy streç film çeşitleri bu durumda imdada yetişiyor. Bazı nakliye firmaları sevkiyat öncesi makine streç film kaplama yöntemleriyle eşyaları kaplayarak bu hizmeti veriyor. Ancak, kişisel eşyalar kullanıcılar tarafından bizzat muhafaza edilmek isteniyor. Streç film çeşitleri kullanım kolaylıkları ile üçüncü bir kişiye ihtiyaç duyulmadan rahatlıkla kullanılabiliyor. Nakliyeye özel üretilen kendinden yapışkanlı kalın streç film türleri de piyasaya sürülüyor. Özellikle beyaz eşya ve mobilyaların nakliyesinde streç filmler büyük kolaylık sağlıyor. Hem taşıma esnasında oluşabilecek olan çarpma, kırılma, çizilme gibi olumsuz durumlar engelleniyor hem de azami hijyen sağlanmış oluyor. Özellikle yataklar ve koltuklar gibi şahsi kullanıma yönelik mobilyalarda daha fazla hassasiyet hissediliyor. Streç filmler sayesinde leke, kir ve tozun önüne geçilirken eşyaların yıpranma olasılığı da engellenmiş oluyor. Ayrıca streç filmle kaplama alternatiflerine göre daha ekonomik bir koruma maliyeti sunuyor. Streçleme işleminde kullanılan makine ve aparatlar diğer sarıcı, koruyucu yöntemlere göre daha çok enerji tasarrufu sağlarken daha az iş gücü gerektiriyor; bu sebeple de streçleme yöntemi hem sanayide hem de evde en çok tercih edilen yöntemler arasına giriyor. Sevkiyat işlemi tamamlandıktan sonra streç filmin dayanıklılığına rağmen taşınan ürünlerden kolaylıkla ayrılabilmesi, temizlenebilmesi bu ürünün ergonomik göstergeleri arasında sunuluyor ve alternatifle paketleme yöntemlerine nazaran daha az atığa sebep oluyor. Taşınırken bütün eşyaları kaplayabilmek amacıyla 1000 metre streç film çeşitleri tercih edilebilir ve bu sayede tüm eşyalar için güvenli taşıma sağlanabilir.

Farklı kullanım alanları ve özellikleri olan streç film çeşitlerini Trendyol sizler için bir araya getiriyor. Eğer sizde gıda ürünlerinin ambalajlanmasında, taşınmada streç film çeşitlerinin sağladığı kolaylıktan yararlanmak istiyorsanız Trendyol’un sizler için bir araya getirdiği streç film seçeneklerine göz atabilirsiniz. Trendyol’un avantajlı fiyatları, güvenli alışveriş ve hızlı kargo seçenekleri ile siz de dilediğiniz seçeneği sepetinize ekleyebilir, benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşama fırsatını yakalayabilirsiniz.