İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Sumak

" araması için 922 sonuç listeleniyor

Sumak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sumak Nerelerde Kullanılır?

Ekşi lezzetteki tatları sevenler için sumak, her zaman öne çıkan bir baharat türüdür. Pek çok yemek ve meze türünde sumak kullanımı tercih edilebilir. Salata türlerinde, kısır ve mercimek köftesi gibi yiyeceklerde de bu besin kullanılabilir. Bütün bunların yanı sıra zeytinyağı ile hazırlanabilen yiyeceklerde ve yanına yoğurt eklenerek servis yapılan kebaplarda da sumak tercih edilebilir. Salata çeşitlerinden dolmalara, köftelerden kebap türlerine kadar pek çok yemekte bu baharatı tercih edebilirsiniz. Hazırladığınız yemeğe sumak ekleyerek, üründe ekşilik ve farklı bir lezzet yakalayabilirsiniz. Zeytinyağlı yemek ve mezelerin yanı sıra yoğurtlu kebaplara da sumağın ekşimsi tadı çok yakışır. Genellikle salatalarda kullanılsa da bamya yemeği veya ekşili dolma gibi seçeneklerde dahi sumak, sevilen bir baharat türüdür. Bazen limon yerine ekşilik vermek için de sumak tercih edebilirsiniz.

Sumak Nerede Satılır?

Sumak mutfakta çok kullanılan bir baharat çeşididir. Kendine has ekşi bir tada sahiptir. Salatalara ekşilik katmak, dolma ve bamya gibi ekşi tüketilen yemeklere ayrıca lezzet eklemek amacıyla da sık tercih edilir. Sağladığı mayhoş tadın yanı sıra, yemeğe hoş bir lezzet katması sebebiyle de sevilerek tüketilir. Kaliteli ve taze sumak çeşitlerine Trendyol’dan göz atabilirsiniz. Ayrıca bu baharatı sıvı haliyle tüketmek isterseniz sumak ekşisi türleri de mevcuttur. Toz ve tane olmak üzere pek çok ürüne de yine Trendyol aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Öğütülmüş toz sumaktan iri taneli çeşitlere kadar pek çok çeşide burada rastlamak mümkündür. Özenle paketlenmiş ürünlere kolay biçimde ulaşıp sipariş verebilirsiniz.

Sumak Nasıl Kullanılır?

Sumak çayı ya da suyu için tane olanı tercih edebilirsiniz. Yemek, sos ve etlerde ise toz sumak kullanabilirsiniz. Hazırladığınız yiyeceğin üzerine direkt olarak istediğiniz lezzete ve damak zevkinize uygun miktarda sumak tozu ilave edebilirsiniz. Bu baharatın kullanımı sadece lezzet ile sınırlı değildir. Pek çok faydası bulunan sumak çay olarak tüketilebilir. Su ile bir miktar kaynatılarak veya bitki çaylarına ilave edilerek tüketilmesi mümkündür. Ayrıca yoğurt üzerine eklenerek yenildiğinde sindirimi düzenler. Ana yemeklerde çorba ve salatalarda kullanabileceğiniz sumağı, yemeklerinize pişirme sırasında ekleyebileceğiniz gibi piştikten sonra da ilave edebilirsiniz. İnce doğranmış kuru soğana direkt olarak sumak ekleyerek acısını alabilirsiniz. Bir bardak kaynar suyun içerisine bir çorba kaşığı sumak ekleyip 10 dakika demlendikten sonra süzerek tüketebilirsiniz.