placeholder
"

Takma Kirpikler

" araması için 6373 sonuç listeleniyor

Takma Kirpikler

Bir göz makyajının olmazsa olmazı, tüm gözleri ortaya çıkaran dokunuşu hiç şüphesiz kirpiklerde saklı. Kirpiklerinizi vurgulayarak daha dramatik ya da daha çekici bakışlara kavuşmanız mümkün. Kirpikleri birkaç minik dokunuşla güzelleştirmek, daha belirgin hale getirmenin ise son zamanlarda kozmetik dünyasında birkaç farklı yöntemi var.

Bunlardan ilki profesyonel güzellik merkezlerinde kirpiğin kendisine uygulanan ipek kirpik yöntemi. Bu yöntemle daha sık, yoğun ve hacimli kirpiklere kavuşmak mümkün hale geliyor. Daha ekonomik, hızlı ve kalıcı olmayan yöntem ise sıkça tercih edilen, çok da sevilen bir yöntem. Bu yöntem birçok insanın da aşina olduğu takma kirpik kullanma yöntemi.

Takma kirpik sayesinde kirpiklerin yapısına zarar vermeden, uzatmak için çok fazla efor sarf etmeden büyüleyici bakışlara ve şahane kirpiklere kavuşmayı sağlıyor. Özellikle kirpikleri az ve dökülmüş ya da gür görünmeyenler kişiler için takma kiprikler makyajını tamamlayacak en şahane kozmetik ürünlerden biri. Kirpikler kısa ve düzse, uzatıp, hacimli hale getirmek ve daha kıvrımlı görünmelerini sağlamanın yolu takma kirpik kullanımından geçiyor.

Göz Tipine En Uygun Takma Kirpiği Seçmek Önemli

Her göz tipine uygun farklı farklı takma kirpik modelleri var. Sadece bu da değil, farklı malzemelerden yapılan ve ihtiyaçlara göre üretilmiş takma kirpikler de mevcut. Bu sayede makyajınız herkesin kıskanacağı kadar muhteşem ve etkileyici bir hale geliyor. Bakışlarınız ve gözleriniz bakan herkesi büyülüyor.

Kozmetik dünyasında şu sıralar popüler olan iki farklı kirpik çeşidi bulunuyor. İlk çeşit olan tek parça takma kirpikler, tüm kirpiklerin üzerine tek parça olarak takılıyor. Tek tek kirpikler ise cımbız yardımıyla tek tek kirpiklere takılan takma kirpik çeşidi olarak piyasada bulunuyor. Özellikle takma kirpiği ilk defa kullanacak olanların ya da makyaj yapmaya yeni başlayanların tek parça olan takma kirpik modelleri kullanımı daha pratik ve rahat olduğu için daha bir uygun oluyor.

Tek tek takılan kirpikler daha fazla el yatkınlığı ve dikkat istediği için makyaj konusunda ustalaşmış olanların tercihleri arasına giriyor. Daha doğal bir görünüm yakalamak isteyenlerin de tercihlerinin başında tek tek takılan takma kirpikler geliyor. Hem taneli hem de bütün şekildeki takma kirpikler için ihtiyacınız olan ilk kozmetik ürünü takma kirpik yapıştırıcısı. Kirpik diplerinize ürünlerin kullanım şekillerinin anlatıldığı şekilde takma kirpik yapıştırıcısı uygulayarak kirpiklerinizi yapıştırabilirsiniz. En yaygın kullanma çeşidi ise takma kirpiği önce yapıştırıcıya batırmak. Hemen ardında bir süre üfleyerek yapıştırıcının üzerine donmasını sağlamak ve daha sonrasında kirpik dibine takmak geliyor. Daha farklı uygulama çeşitleri de mevcut. Bu uygulama çeşidi üründen ürüne değişiklik gösterebiliyor.

Takma Kirpikleri Çıkarmak da Çok Kolay

Takma kirpikler, günlük, haftalık ve aylık olarak üç farklı şekilde bulunabiliyor. Günlük olanları makyajınızı temizlerken çıkarabilme özelliğine sahip. Haftalık ve aylık olan takma kirpikler ise kendiliğinden düşebilen bir yapıya sahip oluyor. Zaman içerisinde kendiliğinden kendi kirpiklerinize yeniden dönüş yapılabiliyor.

Üzerine eyeliner çekebilir, göz makyajınızı dikkatli bir şekilde tazelenebiliyor. Rimel uygulaması da yapılabilir. Makyaj malzemeleri kullanımında ise özgürlük tanıyor. Bu şekilde gözlerinizin çok daha ön planda olmasını sağlanıyor. Göze takmadan önce kirpikleri keserek mutlaka göze göre ayarlamayı da ihmal etmemeli. Bu sayede kirpikler göze tam oturarak daha doğal bir görünüm yakalamaya yardımcı olacaktır.

İhtiyacınıza uygun, makyajınızı tamamlayarak herkesin kıskanacağı, çekici ve daha dramatik bakışlara sahip olmanızı sağlayacak birbirinden farklı takma kirpikler ve farklı takma kirpik fiyat seçeneklerini Trendyol'da bulabilir, dilediğiniz ürünü seçerek hemen sipariş edebilirsiniz.