İlgili Kategoriler
Tip
Yatak Cinsi
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ölçü
Ürün Puanı
"

Yatak

" araması için 12922 sonuç listeleniyor

Rahat ve Kullanışlı Yatak Modelleri

Yatak, her evin olmazsa olmaz eşyalarından biridir. Yatak odalarına kimliğini veren bu eşyalar hem yaşam kalitesi hem de sağlık açısından çok önemlidir. Yorucu bir günün ardından uzanılan yatak, kaliteli bir uyku için uygun şartları sağlamalıdır. Aksine hâlde ertesi güne düşük enerjiyle, daha yorgun başlanması olasıdır. Kaliteli bir uyku ise yeni güne zinde ve keyifli bir başlangıç yapmaya yardımcı olur. İnsan hayatının 3’te 1’lik bir kısmını yatağının üzerinde geçirir. Dolayısıyla ileride ortaya çıkabilecek rahatsızlıkları engellemek adına yatakların gerekli sağlık şartlarını sağlaması gerekir. Hatta seçilen yatağın özellikleri, kimi rahatsızlıkların kontrol altına alınmasında belirleyici bir faktör olabilir. Tüm bunların ötesinde kişinin kendini en huzurlu hissettiği noktalardan biri yatağıdır. Bu nedenle yatak modelleri arasından en isabetli seçimi yapmak, yaşam standları ve mutluluk seviyesi ile doğrudan ilişkilidir.

En Çok Tercih Edilen Yatak Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Yatak Modelleri Hangileridir?

Üretici firmalar, farklı beklenti ve ihtiyaçlara hitap eden birçok yatak modeli piyasaya sunar. Bu noktada ilk akla gelen, yatağın boyutları üzerinden belirlenen modellerdir. Tek kişilik ya da çift kişilik yatak türleri, buna örnek olarak gösterilebilir. 90x190 yatak tipleri tek kişilik olarak değerlendirilir ve bu modeller, yatağın sadece bir kişi tarafından kullanacağı durumlarda sıkça tercih edilir. 80x180 yatak da yine tek kişinin kullanabileceği bir boyuttur. Çift kişi için ise 160x200 ve 140x200 yatak boyutları idealdir. Bu iki tipi arasında konumlanan 1.5 kişilik yatak modelleri de son dönemde rağbet görmektedir. 120x200 yatak ölçülerine sahip modeller, 1,5 kişilik olarak değerlendirilir. Yatağın boyutu seçilirken birlikte kullanılacağı yatak başlığı modeli de elbette göz önüne alınmalıdır.

Katlanır yatak, özellikle alan sıkıntısı yaşanan evlerde en sık kullanılan modellerden biridir. Bu tür ürünleri sadece yatacağınız zaman açıp diğer durumlarda katlayarak rahatlıkla saklayabilirsiniz. Katlanır özellikteki bir yatağı misafir ağırlamak için de kullanabilirsiniz. Yatıya gelen misafiriniz tek kişilik katlanır yatak ile son derece huzurlu geceler geçirebilir. Bu tür ürünler arasında katlanır yaylı yatak modelleri sundukları konfor ile benzerlerinden ayrışır. Katlanabilir yatak fiyatları da bu ürünlerin işlevine göre oldukça uygundur.

Yatağın daha çok tercih edilebilir olması, sahip olduğu teknoloji ve üretiminde kullanılan malzeme ile de ilişkilidir. Sünger yatak, geçmişten günümüze her daim geniş bir müşteri kitlesi tarafından kullanılmaktadır. Çift ya da tek kişilik sünger yatak tipleri en çok talep gören modellerin arasında yer alır. Benzeri yaylı yatak türleri için de söylenebilir. Tek kişilik yaylı yatak tiplerine, bir kişinin kullandığı odalarda sıklıkla rastlanır. Yayların birbirine bağlı kumaş torbalar içinde bulunduğu paket yaylı yatak teknolojisi, insan fizyolojisinin temel alarak geliştirildiği için dinlendirici bir uyku sağlar. Yay teknolojisinin vücuduna uyguladığı basınçtan hoşlanmayanların seçimi ise genellikle yaysız yatak olarak adlandırılan ürünlerden yana olur.

Visco yatak türleri ise vücudun şeklini alması ve ısı ayarlayıcı etkisi ile dikkat çeker. Sunduğu konfor ve doğal malzemelerden üretilmiş olması ile lateks yatak çeşitleri son dönemde kullanıcıların yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır. Doğal lateks yataklar, sağlıklı yapısı ile öne çıkar. Saydığımız malzeme ve yapıları bir arada bulunduran ve kaliteli uykular için farklı özellikleri aynı potada eriten hibrit yatak teknolojisi son dönemde sıklıkla tercih edilen bir diğer yatak modelidir.

Yatakların Garantisi Var mıdır?

Yatakların Garantisi Var mıdır?

Günümüzde pek çok ürünü satın alırken kullanıcıların dikkat ettiği noktaların başında garantili olup olmaması gelir. Ürünlerin garantili olması kullanım sürecinde karşılaşılabilecek sorunların pratik ve ücretsiz bir şekilde aşılacağı anlamına gelir. Dolayısıyla bu ürünler, diğerleri karşısında oldukça avantajlı durumdadır. Hâl böyleyken satın alınması düşünülen yatağın garanti kapsamında olması önem kazanır.

Yataklar genel itibarı ile üretici firmalar tarafından garanti kapsamına alınmış ürünlerdir. Garanti süresinin ne kadar olduğu ise firmanın politikaları ile yatağın model ve türüne göre değişiklik gösterir. Bu nedenle bir yatağı satın almayı planlıyorsanız o ürünün garanti süresine ve şartlarına dikkat etmeniz avantajınıza olur. Hatta verilecek yatak önerileri için ürünün özelliklerinin yanında garantili kapsamına girmesi de etkili unsurlardan biri olarak değerlendirilebilir. Satın almayı planladığınız ister çift ister tek kişilik yatak olsun, ürünün garantili olduğunu bilmek ileride pişmanlık yaşama ihtimalinizi ciddi ölçüde azaltır.

Yatak Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yatak Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yatak alırken dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır. Bu konulara gerekli özen göstermeden hayatınızda bu denli önemli yer tutan bir ürünü almanız, ileride hem pişman olmanıza hem de çeşitli sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Yatak odası mobilya başlığında bulunan ürünlerle yatağı birbirinden ayırmak gerekir. Çünkü her şeyden önce yatağınız sağlığınızla doğrudan ilişki içindedir. Dolayısıyla bu tür bir ürün satın alırken sağlığınız, ilk olarak göz önünde bulundurmanız gereken faktördür. Bu noktada dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri ortopedik yatak türleri arasından tercih yapmaktır. Örneğin, ürünü tek kişi kullanacaksanız 90x190 ortopedik yatak sizin için ideal olacaktır. Partnerinizle birlikte kullanmak için bir ürün arıyorsanız da çift kişilik ortopedik yatak modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ortopedik kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiştir; bel ve omurga ile ilgili anlamına gelir. Buradan hareketle vücudunun bu kısımlarında ağrı çeken kişilerin tercihlerini full ortopedik yatak modellerinden yana kullanmaları doğru olacaktır. Hybrid yatak çeşitleri de yine bu amaçla tercih edilebilir.

Bir yatağın sağlıklı olduğunu belirleyen tek faktör ortopedik özellikler taşıyıp taşımaması değildir. Ürünün üretiminde kullanılan tüm malzemelerin insan sağlığı üzerinden olumsuz etki yaratmayacak türden olması gerekir. Bu noktada organik yatak modellerinin tamamen doğal materyaller kullanılarak üretildiğini, yapılarında hiçbir kimyasal madde bulunmadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca kauçuk ağacının öz sütünden üretilen lateks yatak özellikleri itibarı ile bu tür ürünler arasında doğala en yakın model şeklinde tanımlanır.

Kilo ve vücut tipiniz de alacağınız yatağı belirlerken dikkat etmeniz gereken bir detaydır. Uzmanlar; 70 kilo altındakilerin yumuşak, 70 - 90 kilo aralığındakilerin orta sert, 90 - 120 kilo aralığında bulunanların sert ve 120 kilo üzerindekilerin ekstra sert özelliklere sahip yatakları tercih etmesini önermektedir. Buradan hareketle kilolu kişilere yatak tavsiyesi verilecek ise önerinin sert sünger yatak çeşitlerinden yana olması gerektiği söylenebilir.

Karyola ve yatak, genellikle birlikte düşünülen ama aslında birbirinden farklı olan iki ürün türüdür. Karyola yatağın üzerine konulduğu, ahşap ya da metal gibi farklı materyallerden üretilebilen bir eşyadır. Dolayısıyla bu iki ürünün boylarının birbiriyle uyumlu olması gerekir. Karyola boyunu göz önünde bulundurmadan yatak almanız, sonrasında ürünü değiştirmek ya da iade etmek gibi yorucu olabilecek işleri yapmanızı gerektirebilir.

Almayı düşündüğünüz yatağa dair nihai kararınızı vermeden önce onu denemeniz çok önemlidir. Zira bir yatağın üzerinde bir süre geçirdikten sonra yaratacağı hissi; dokunarak, oturarak ya da kısa bir süre uzanarak anlamanız mümkün olmayabilir. Yatağın, vücut yapınızla uyum için girmesi uzun sürebilir ve size nasıl bir his vereceği belirli bir süre sonra kendini belli eder. Karar vermeden önce farklı modelleri, yumuşaktan en serte doğru denemeniz tavsiye edilir. En doğru kararı yatağa 10 dakika boyunca uzanarak verebileceğinizi unutmayın. 10 dakika ilk başta bir mağazada bu işlemi yapmak için uzun görünebilir ve sizi tedirgin edebilir. Ama aslında yapılması gereken budur. Yatağın denenmeden alınmaması yönündeki tavsiyeler, bu ürünlerin internet üzerinden sipariş edilmemesi gerektiği anlamına gelmez. İnternetten yapacağınız ön araştırma ile beklentilerinizi karşılayacağını düşündüğünüz yatakları belirleyebilir, sonrasında bunları bir mağazaya giderek test edebilirsiniz. Sonrasında ise en memnun kaldığınız ürünü, online alışveriş kanalları üzerinden sipariş edebilirsiniz. Trendyol, hem model çeşitliliği hem de başta uygun fiyat olmak üzere kullanıcılarına birçok önemli avantaj sunması ile yatak alışverişleriniz için en ideal adreslerin başında gelir.

Sizin İçin En Doğru Yatağı Nasıl Seçebilirsiniz?

Sizin İçin En Doğru Yatağı Nasıl Seçebilirsiniz?

Yatak seçimi kişisel bir işlemdir. Birisi için çok ideal olan bir yatak, bir başkası için aynı konfor ve kaliteli uykuyu sağlamayabilir. Bu sebeple kişiler için doğru yatağın belirlenmesinde göz önünde bulundurulması gereken birçok etmen olduğunu söyleyebiliriz.

İlk olarak düşünmeniz gereken, ne tür zeminler üzerinde daha konforlu hissettiğinizdir. Üzerinde yaylandığınızı hissettiğiniz bir zemin sizi daha iyi hissettiriyor ise yaylı özellikteki yatak tiplerinden birini seçebilirsiniz. Benzer şekilde kaliteli bir uyku için tercihiniz, daha sert zeminlerden yana ise, seçiminizi bu doğrultuda yapmanız daha isabetli olur.

Uyku pozisyonunuz, yatağınızı seçerken dikkat etmeniz gereken faktörlerden biridir. Farklı yatak türlerin, farklı pozisyonlarda uyuyanlar için daha ideal olabilir. Örneğin yüzüstü yatıyorlanız sert yüzeyli, yan yatıyorsanız vücut şeklinize uyum sağlayıp baskıyı azaltan modeller sizin daha uygundur. Uyku pozisyonuna göre yatak seçimi yaparken 2 kişilik yatak modelleri ayrıca değerlendirilmelidir. Çünkü yatağı paylaşacak kişilerin uygun alışkanlıkları birbirleriyle aynı olmayabilir. Çiftlerden biri daha stabil bir uykuyu tercih ederken diğeri gece boyunca sık sık hareket edebilir. Bu nedenle iki kişilik yatak seçimi yaparken hareketleri minimize eden visco ya da pocket yay sistemli yataklara yönelmek isabetli bir karar olacaktır.

Yatak fiyatları çok geniş bir aralığa yayılır. Bu sayede herkesin bütçesi aynı seviyede olmasa bile ihtiyaç duyulan yatağa ulaşmak kolaylaşır. Bir yatağın fiyatını, sahip olduğu özelliklerle birlikte değerlendirmek gerekir. Yatak fiyatları çift kişilik ya da tek kişilik olmasından üretiminde kullanılan teknolojilere kadar birçok faktöre bağlı olarak değişir. Buradan hareketle ortopedik yatak fiyatları ile yaylı yatak fiyatları arasında fark olacağı söylenebilir. Bu noktada önemli olan sizin beklenti ve ihtiyaçlarınıza hangi yatak tiplerinin hitap ettiğidir.

Boyunuz ve ne kadar geniş bir alanda uyumayı sevdiğiniz de yatak tercihi açısından önem taşır. Yatağın bir kişi tarafından kullanılacak olması, tercihin de illa ki bu yönde yapılması gerektiği anlamına gelmez. Tek kişi de 140x190 yatak türlerinden birinde istediği uyku kalitesine ulaşabilir. Yatağın boyunu da kendi boyunuzu göz önünde bulundurarak seçmeniz daha rahat geceler geçirmenizi sağlar. Uzmanlar genel itibarı ile boyunuzdan en az 15 cm daha uzun olan yatakları tercih etmenizi önerirler. Bu sayede hem tüm bedeninizi hem de bacaklarınızı gece boyunca daha rahat konumlandırabilirsiniz.

Herkes kendisine ait, istediği büyüklükte bir yaşam alanına sahip olmayabilir. Bu gibi durumlarda yerinde bir yatak tercihi, hayat kalitesini artırıcı bir etki yapabilir. Örneğin, kendinize ait bir evde değil de kiraladığınız bir odada yaşıyorsanız katlanabilir yaylı yatak türlerinden birini seçebilirsiniz. Bu modeller hem konforlu hem de alandan tasarruf etmenizi sağlayacak işlevsel bir alternatif olarak öne çıkar.

Çocuk Odaları İçin Yatak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Çocuk Odaları İçin Yatak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Bebek ve çocukların, uygun olmayan yataklarda yatması hem o dönemdeki hem de gelecekteki sağlıklar açısından riskli olabilir. Dolayısıyla bebek yatağı seçimi, bu durum göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Lateks bebek yatakları doğal yapıları nedeniyle tercih edilebilir. Yeni doğan döneminde anne yanı yatak kullanmak, ebeveynlerin bebeklerine en kısa sürede ulaşmasını sağladığı için oldukça işlevseldir. Reflü yatağı, bebeği sabit pozisyonda tutacağından mide asitlerinin kaçını engeller. Ayrıca 60x120 bebek yatağı boyutu olarak oldukça ideal bir ölçüdür. Yetişkin ve bebek yatakları arasında sadece boyutsal değil, yapısal farklılıklarda da vardır. Bebek yatak süngeri ile yetişkin yatağı için kullanılan sünger birbirlerinden farklıdır.

Çocukları yatakları için de benzer şeyler söylenebilir. Fakat çocuklar için yatak seçimi, bu dönemde kişiliklerinin iyiden iyiye oturduğundan yola çıkarak yapılmalıdır. Tercih aşamasında cinsiyet göz önünde bulundurulabilir. Zira kız çocuk yatakları ile erkekler için üretilmiş olanlar arasında tasarımsal farklılıklar bulunur. Gelişim çağındaki çocukların bacak ve kollarından hızlı büyümeler görünür. Bu da birtakım kas ve eklem ağrılarına neden olur. Bu dönemdeki çocuklara yönelik yatak tercihlerinin ortopedik özellikteki ürünlerden yana olması, bu ağrıların etkisini azaltır ve sağlıklı bir gelişim gözlenmesinin önünü açar.

Çocuk ve bebek yatak fiyatları her aileye hitap edecek şekilde geniş bir aralığa yayılmıştır. Örnek vermek gerekirse bebek sünger yatak ile lateks kullanılarak imal edilmiş ürünler arasında bir miktar fiyat vardır bulunur. Siz de bebek yatak modelleri arasından kendi bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Yatak Fiyatları Nelerdir?

Yatak Fiyatları Nelerdir?

Yatak fiyatları, genel itibarı ile ürünlerin sahip olduğu özelliklere, üretiminde kullanılan materyale ve boyutlarına göre değişir. Bu kadar çok fazla değişken söz konusu olduğundan yatak fiyatlarına dair net bir rakam vermek ya da belirli bir aralıktan söz etmek oldukça güçtür. Ama yatak fiyatlarının ne gibi faktörlere bağlı olarak belirlendiğini net örneklerle açıklamak konunun daha da kolay şekilde kavranmasına yardımcı olacaktır.

Yatağın boyutunun fiyatının belirlenmesi üzerinde etkili olduğunu belirtmiştik. Örnek vermek gerekirse çift kişilik yatak fiyatları ile tek kişilik yatak fiyatları arasındaki farktan söz edebiliriz. Aynı özelliklere sahip çift kişi için tasarlanmış bir yatak, tek kişiye uygun olandan daha yüksek bir fiyatla satışa sunulacaktır. Bu örneği doğrudan rakamlar üzerinden de genişletebiliriz; yani 160x200 yatak fiyatları ile 90x190 yatak fiyatları arasında belirli bir fark olması oldukça anlaşılır bir durumdur.

Fiyatlandırma, büyük ölçüde maliyetler üzerinden şekillenen bir süreçtir. Yataklar da bu durumdan bağımsız düşünülemez. Bu tür bir ürünün imalatında kullanılan tek kişilik yatak süngeri, çift kişilik olandan miktarca daha fazla olacaktır. Bu da doğrudan maliyetlere yansır. Sonuçta da çift kişilik sünger yatak, aynı materyalin kullanıldığı tek kişilik bir yataktan daha yüksek fiyata satılacaktır. Benzer şekilde ince sünger yatak, aynı süngerin daha kalın olarak kullandığı bir ürüne kıyasla daha hesaplı olur.

Bir yatağın ortopedik özellikte olması için birtakım teknolojik özellikleri taşıması ve daha kaliteli malzemeden üretilmiş olması gerektiği söylenebilir. Dolayısıyla tek kişilik ortopedik yatak fiyatlarının, aynı boyutta olan ama bu özelliği taşımayanlarınkinden daha yüksek belirlenmesi doğal karşılanmalıdır. Ortopedik özellikli bir yatağın sağlığınız açısından daha faydalı olduğunu düşündüğünüzde aradaki fiyat farkı daha anlamlı görünecektir.

Yatağınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için yatak pedi ve şiltesi ürünlerini kullanmanız faydalı olur. Çünkü bu ürünler, yatağınızın yıpranma miktarını ciddi ölçüde azaltır. Yatak pedleri ayrıca üretildikleri malzemeye bağlı olarak uyku kalitesine de doğrudan katkı yapar.

Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak alırken dikkat edilmesi gereken ilk özellik; şüphesiz yatağın boyutudur. Tek kişilik ya da çift kişilik mi sorusu ise ürünü kullanacak kişi ve kişiler için oldukça önemlidir. Yatağın boyutuna karar verdikten sonra bakılacak özellik; yatağın sertliğidir. Yatağın sertliği; kişinin kilosuna, bel rahatsızlığına veya kişisel tercihine göre değişebilir. Sertlik konusunda seçim yaparken dikkat edilmesi gereken temel nokta; yatağınızın yumuşaklığının bel sağlığınız için uygun olmasıdır. Bel fıtığı konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin özellikle sert yapıdaki yatakları tercih etmesi önemli olabilir. Yatağın dış yüzeyinin kumaşı veya iç yapısındaki tellerin dayanıklılığı gibi ayrıntılar ise ürünün uzun süreli kullanıma uygun olup olmadığını anlamak konusunda size fikir verebilir.

Hangi Yatak Daha Sağlıklı?

Hangi yatağın daha sağlıklı olduğu sorusuna verilen yanıt, kişiden kişiye bir hayli değişiklik gösterir. İlk olarak bel sağlığı ele alınırsa; doktor tavsiyesine uygun yatağın kişi için daha sağlıklı bir tercih olacağını söylemek mümkündür. Fakat bel fıtığı gibi sorunlar yaşamayan kişiler için gece boyu rahatça kesintisiz uyumalarına imkan veren sertlikteki bir yatak, sağlıklı ve uygun bir seçenek olabilir. Yataklar, gece boyu kişinin saatlerini harcadığı bir yer olduğundan dış kaplamasında kullanılan materyallerin cilt sağlığına uygunluğu da son derece önemlidir. Pamuklu kumaş çeşitleri gibi organik ürünler, sağlığınızı tehdit etmez. Sağlık açısından önemli olan kumaş seçiminin yanı sıra yatağın üst yüzeyinin çıkarılabilir yapı da mühimdir. Fermuarlı çıkarılabilir üst yüzeye sahip olan modelleri dilediğiniz gibi yıkayabilirsiniz. Böylece hijyenik bir yüzeyde uyuduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Yatak Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların vücut yapılarına uygun olarak farklı özelliklere sahip yataklar üretilir. Şişme yatak koltuk modelleri, son derece farklı yapısı ile dikkat çeken modeller arasında ilk sıralarda yer alır. Şişirme işlemi sırasında özel bir pompa kullanılması uygundur. Katlanır yatak modelleri ise özellikle misafir geldiği zaman ekstra yatağa ihtiyaç duyanlar için son derece uygundur. Katlanır yatak çeşitleri oldukça az yer kaplar. Visco yatak seçenekleri de vücut şeklini alan yapısı ile bilinen farklı bir materyalden üretilir. Kendinize uygun yapıdaki yatağı bularak geceleri kesintisiz şekilde uyuyabilirsiniz.