İlgili Kategoriler
Boyut
Set Tipi
Renk
Fiyat
Materyal
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ölçü
Ürün Puanı
"

Baza

" araması için 4515 sonuç listeleniyor

Depolama Kolaylığı Sağlayan Baza Modelleri

Baza başlık yatak takımı, günlük hayatında pratikliği her zaman ön sırada tutanlar için ideal bir tercih olabilir. Genellikle tek kişilik olarak tasarlanan baza, iki tanesi bir araya getirilerek çift kişilik olarak da kullanılabilir. Kapaklı sisteme sahip olan bu ürün, içerisinde geniş hacimli bir eşya muhafaza alanı barındırır. Bu alan; yorgan, yastık, nevresim gibi eşyaların kullanılmadığı zaman saklanabildiği, oldukça işlevsel bir bölümdür.

Yatak odası mobilya seçenekleri arasında bulunan baza başlık yatak takımı, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre çeşitli ölçülerde üretilir. Uzunluğu genelde 190 cm veya 200 cm olan bu ürün, genişlik olarak çok daha fazla seçeneğe sahiptir. Bunun nedeni, kullanıcı ihtiyaçları ve kullanım alanlarının farklı olmasıdır. Baza başlık yatak takımı, ayrı olarak veya topluca satın alınabilir. Set içerisindeki baza, diğer parçaların boyutlarını da belirler. Bu nedenle yatak takımı satın alırken öncelikli olarak ana ürüne odaklı bir şekilde plan yapmanız tavsiye edilir.

Baza başlık yatak seti içerisinde önemli olan bir diğer parça ise yataktır. Birbirinden farklı mobilya seçenekleri arasından baza tercihi belirlendikten sonra, üzerinde kullanılacak olan yatağın boyutları ve özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Özellikle çift kişilik olarak tasarlanan bir yatak takımı için yan yana konumlandırılmış iki adet baza ölçüleri ile uyumlu bir ürün satın almak gerekir. Bazalar, daha önceden kullanılan karyola sistemlerinin daha gelişmiş ve kullanışlı olanları olarak tanımlanabilir.

Ev & Mobilya kategorisinde bulunan baza başlık yatak seti, temelde aynı fiziksel özelliklere sahiptir. Modeller arasındaki farkı, ürünlerin imalatında kullanılan materyaller belirler. Bu nedenle, yatak seçenekleri arasından bir tercihte bulunurken, ürünün hangi malzemeden yapıldığını incelemeniz daha doğru bir alışveriş yapmanızı sağlayabilir. Ayrıca, kapaklı sisteme sahip olan bazaların, eklem kısımları da oldukça önemlidir. Tercih sırasında bu bölümlerin detaylı olarak incelenmesi tavsiye edilir.

Baza Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Baza Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Baza modelleri; tek kişilik ve çift kişilik olarak ikiye ayrılır. Bu farklılığı yaratan önemli faktör ürünün ölçüleridir. Bu nedenle tercih yapmadan önce kullanım alanının belirlenmesi gerekir. Baza tek kişilik olarak tasarlanan bir ev mobilya ürünüdür. İki adet tek kişilik olan baza bir araya getirilerek çift kişilik yatak sistemi oluşturulabilir. Bu şekilde hazırlanan yatak sistemleri oldukça pratiktir. Eğer birleştirilecek olan yatak da 2 adet tek kişilik tercih edilirse, bu sistem istenildiğinde iki adet tek kişilik yatak elde edilmesine de olanak sağlar. Bu sayede, çift kişilik yatağınızı istediğiniz zaman iki adet tek kişilik yatağa dönüştürebilirsiniz.

Baza yatak tek kişilik veya çift kişilik olarak satın alınabilir. Modeller arasından tercih yaparken set tipine karar vermeniz gerekir. Set tipleri arasında; başlıklı, başlıksız ve baza başlık yatak seçenekleri bulunur. Çift kişilik olarak planlanan yatağın başlık kısmı yekpare veya iki parça olabilir. Bu yatak sistemi içerisinde olan başlık kısmında yapacağınız tercih, daha sonra iki adet tek kişilik yatak oluşturmanızı da belirleyecektir. Bu nedenle başlık seçimi yaparken ileri zamanlarda yapacağınız olası değişiklikleri de düşünebilirsiniz.

Birbirinden farklı ve ünlü markaların modelleri arasındaki farkı oluşturan bir başka etken de ürün imalatında kullanılan materyaldir. Baza başlık yatak takımı; ahşap, deri, kumaş, metal, suntalam ve MDF malzemelerden üretilebilir. Tercih ettiğiniz set içerisinde bulunan ürünlerin imalat materyallerini incelemeniz, yapacağınız alışverişin çok daha verimli olmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, uzun ömürlü bir yatak seti seçmek istiyorsanız, bu kritere uygun malzemeye sahip olan ürünü tercih etmeniz yararınıza olabilir.

Modeller arasındaki farkı belirleyen bir başka özellik ise ürünün ölçüleridir. Bu konuda karar verirken ihtiyacınızı karşılayıp karşılamadığına bakılmalıdır. Özellikle genç odası için bir takım alınacak ise baza 120 x 200 ebatlarında olabilir. Bu ölçü, tek kişilik bir yatak için oldukça konforlu bir uyku alanı oluşturulmasını sağlar. Çift kişilik için baza 160 x 200 ebatlarında tercih edilebilir. Bu boyutlar, iki adet ürün birleştirilerek oluşturulan çift kişilik yatak için ideal seçimlerdendir. Tek kişilik bir genç yatağı için baza 100 x 200 boyutunda olabilir. Bu özelliklere sahip olan bir yatak, genç yaştaki kullanıcılar için yeterli olabilir.

Baza Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Baza Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Baza seti satın alınırken dikkat edilmesi gereken çeşitli hususlar bulunur. Öncelikli olarak bakılması gereken husus kullanım alanı olmalıdır. Ayrıca, ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığı da satın almadan önce belirlenmelidir. Baza başlık yatak takımı ayrı ayrı satın alınabilir. Toplu alındığında çok daha uygun fiyatlı bir alışveriş yapılabilir. Ancak, set içerisindeki yatak parçasına dikkat edilmesi faydalı olabilir. Bu bölüm, uyku deneyiminizin konforunu belirleyecek olan önemli faktörlerdendir.

Baza çeşitleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir başka önemli nokta ise malzemedir. Ürün imalatında kullanılan materyal, kaliteyi belirleyen etkenlerin başında yer alır. Bu nedenle set içerisindeki tüm ürünlerin hangi malzemeden yapıldığını araştırmanız yararınıza olabilir. Bu sayede evladiyelik bir ürün satın alarak uzun vadede kazançlı olacağınız bir alışveriş yapabilirsiniz.

Özellikle çift kişilik baza takımı alırken, ürünün pratikliğine dikkat edebilirsiniz. Set başlığını iki parça alarak, geniş yatağı daha sonra isterseniz kolaylıkla ikiye ayırabilirsiniz. Ayrıca, seçim yaparken ürün ölçülerinin sizin için yeterli olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde, kısa vadede aldığınız ürün kullanışsız hâle gelebilir.

Modeller arasında seçim yaparken ürün sayfasında bulunan kullanıcı yorumları ve puanlarını da inceleyebilirsiniz. Gerçek kullanıcılar tarafından yazılan bilgiler sayesinde ürünün size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ayrıca, bu bölümü okuyarak ürünün kronik bir sorunu olup olmadığını da önceden öğrenerek tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.

Baza Fiyatları Ne kadardır?

Baza Fiyatları Ne kadardır?

Baza başlık yatak fiyatları, çeşitli özelliklere göre şekillenir. Modeller arasında fiyat farkını belirleyen en önemli etken, ürün imalatında kullanılan malzemenin çeşitli olmasıdır. Bu nedenle tercihinizi tamamlamadan önce seçtiğiniz ürünün hangi malzemeden üretildiğini kontrol edebilirsiniz.

Baza yatak fiyatları konusunda fark oluşturan bir başka konu ise ürün ölçüleridir. Eşyanın ebatları ne kadar artarsa fiyatı da o kadar yükselir. Bu nedenle seçim yaparken ihtiyaca göre ölçülerin belirlenmesi faydalı olabilir. İhtiyaç fazlası büyüklükte olan tercihler gereksiz harcama yapmanıza neden olabilir. Ayrıca, seçim yaparken ürünün garanti süresine de dikkat edilmesi yararlı olacaktır. İleride yaşanabilecek olası sorunların ekonomik yansımanızı engellemek adına bu husus oldukça önemlidir.

Baza fiyatları konusunda belirleyici olan bir başka etken de üretici ve aracı firmalardır. Ürün son kullanıcıya ulaşana kadar ne kadar çok aracı değiştirirse o kadar çok fiyatı artar. Bunun sebebi, her aracı firmanın kendi komisyon oranını fiyata yansıtmasıdır. Bu nedenle modeller arasında seçim yaparken satıcının aynı zamanda üretici olduğuna dikkat edilebilir. Bu sayede ürün doğrudan üreticiden alınacağı için, çok daha avantajlı fiyat seçenekleri ile alışveriş tamamlanabilir.

Modeller arasında olan çeşitli fiyat farkları markaların sezonluk sergilerine göre de değişebilir. Yeni sezona ait olan ürünler yüksek fiyatlı olabilir. Alışverişinizin daha avantajlı olması için aynı markanın önceki sezon ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Baza Ayağı Kaç Cm Olmalı?

Baza ayağı 5 cm olarak günümüzde en çok kullanılan baza ayağı ölçüleri arasında bulunur. Dolayısıyla günümüzde en çok tercih edilen ürünler arasında ilk sırada yer alırlar. Bu modeller aynı zamanda bazalar için en ideal ayaklar olarak ön plana çıkmayı başarır. Bunlara ek olarak aynı zamanda 10 cm uzunluk olanakları da mevcuttur. Baza ayakları günümüzde birinci sınıf malzemeden üretilen ürünler olarak piyasada varlık göstermeyi başarmaktadır. Dolayısıyla günümüzde birçok farklı model baza çeşidi bulunur. Aynı zamanda baza ayağı günümüzde 12 cm olan modellerde piyasada mevcuttur. Bu modellerde günümüzde koltuk ayakları olarak kullanılır. Baza ayakları üretim şekline bağlı olarak değiştirebilir özelliklere sahip ürünler olarak ön plana çıkar. Ayarlanabilir başta olmak üzere takmalı, cıvatalı, baza modelleri piyasada mevcut durumdadır. Bu modeller günlük hayatta en çok tercih edilen modeller arasında bulunur.

Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Baza alırken dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunur. Dolayısıyla her açıdan avantajlı bir ürün olarak bu ürünler ön plana çıkar. Baza alırken kaliteye her şeyden önce dikkat etmeniz gerekir. Kalite her şeyden önce bazalar için en önemli faktörler arasında bulunur. Aynı zamanda bu süreçte dayanıklılık da en önemli dikkat edilmesi gereken faktörler arasındadır. Bir ürünün kalitesi ve dayanıklılığı ne kadar yüksekse ürün her açıdan isteneni kişilere sunmayı başarır. Birinci sınıf malzemelerden yapılmış baza ürünlerini tercih etmeniz önemli bir süreci teşkil eder. Bazaların tercih edilmesinde günümüzde dikkat gerektiren en önemli faktör de yatakla uyumluluktur. Tercih edeceğiniz bazanın yatağınızla uyumlu olması önemlidir. Modern baza modelleri her geçen gün gelişim gösteren ve günümüzde farklı model seçenekleriyle ön plana çıkan ürünlerdir. Dolayısıyla tercih edebileceğiniz birçok farklı model seçeneği bulunur.

Baza Kaça Kaç Olmalı?

Bazalar 140 cm en başta olmak üzere 190 cm boy kapasiteleriyle bilinen ürünler olarak ön plana çıkar. Standart ölçülere sahip olan bazalar 145 cm ile 195 cm ebatlara sahip bazalar olarak piyasada varlık gösterir. 200 x 200 ebatlarına sahip yataklarda ise bazalar 210 x 210 düzeylerine sahiptir. Bazaların gündelik hayatta kullanım olanakları oldukça fazladır ve mutlaka ebat boyutlarına uygun olarak bazaların satın alınması gerekir. Günümüzde birçok alanda farklı düzeyde baza bulunur. Baza tercihleri her açıdan kişilere avantajlar sağlar. Bazaların günümüzde tercih edilmesinde pek çok faktör önemli bir işlevselliğe sahiptir. Baza seçimi yaparken mutlaka ebat faktörlerine özen göstermeli ve bu doğrultuda işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi durumda birçok problemle karşı karşıya kalabilirsiniz. Gündelik hayatta baza seçimleri birçok alanda ön plana çıkan önemli işlevsellikleriyle tanınan ürünlerdir. Trendyol’da yer alan bazaları inceleyerek size hitap edeni hemen satın alabilirsiniz.