İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Yumurta

" araması için 130 sonuç listeleniyor

Kahvaltıların Vazgeçilmezi Yumurta Çeşitleri Trendyol'da!

Yüksek protein kaynağı olan yumurta, farklı öğünlerle tercih edilen yiyeceklerden biridir. Haşlayarak ve tavada pişirilen bu yiyeceği yemekler ve hamur işi yapımında kullanabilirsiniz. Genellikle tavuk yumurtasının kullanımı yaygın olsa da farklı türler mutfaklarda sıkça tercih edilir. Hindi, bıldırcın ve ördek yumurtaları popüler seçenekler arasında yer alır. Sağlık bir gıda maddesi olan bu ürünün doyuruculuğu yüksektir. Uzun süre tok tutan ve zinde hissettiren gıda maddeleri, kahvaltı için ideal yiyecekler arasında yer alır. Farklı damak tatlarına hitap eden gıda maddesini farklı yöntemlerle pişirebilirsiniz.

Profesyonel sporcuların sık tükettiği yiyecek sağladığı yüksek enerjiyle zinde ve enerjik hissettirir. İçinde A, B6, B12, D ve E vitaminleri bulunduğu için düzenli tüketildiğinde vitamin eksikliği sorunları azalır. Gelişim çağındaki çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine olumlu katkı sağlayan gıda maddesi kendine has lezzetiyle farklı damak tatlarına uyum sağlar. Damak tadınıza uygun olarak haşlayarak veya tavada pişirebilirsiniz. Yüksek enerji sağlayan yiyecekler, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak kolesterol seviyesini iyi yönde düzenler.

Ev ve işletme mutfaklarında sıkça kullanılan bu gıda maddeleriyle tatlı ve tuzlu yemekler yapılır. Ayrıca, makarna ve erişte hamuru gibi tariflerde çok sayıda bu malzeme kullanılır. Büyük ve küçük her mutfakta ihtiyaç duyulan yumurta sağlıklı yapısıyla herkes tarafından tercih edilen gıda maddelerinden biridir. Üretici markalar ürünlerini farklı sayılar içeren paketlerle kişilerin tercihine sunar. 30’lu, 15’li ve 8’li gibi parça sayılarıyla kutular hazırlanır. 30’lu yumurtalar kalabalık ailelerin birkaç günlük ihtiyacını karşılayabilir. Bir koli yumurta, 30 adetlik içeriğiyle uzun süre yeterli gelebilir. Bunun yanı sıra 12’li ve 15’li yumurtalar ise bir hafta kadar hem kahvaltılarda hem de yemeklerde kullanılabilir.

6’lı ve 10’lu yumurta paketleri, sıklıkla acil ihtiyaçlara karşılık gelirken taze tüketmeye özen gösterenlerin ilgisini çeker. Farklı ihtiyaçlara ve bütçelere uyum sağlayan paketleri ev ve işletme mutfakları için tercih edebilirsiniz. Koli yumurtalar, üretimden ambalajlamaya kadar çeşitli adımlardan geçer. Raf ömrü kısa olan taze yumurtalar, hızlı şekilde tüketildiği için yoğun bir talep oluşturur. Ancak organik yumurtalarda durum biraz daha farklıdır.

Doğal yumurtalar, fabrika üretiminin aksine sıklıkla açık yaşam ortamında dolaşan tavuklardan doğal yollarla alınır. Yumurta numaraları, tavuğun hangi ortamlarda yetiştirildiği hakkında kesin bilgiler verir. Örneğin 3 numara yumurta, kafeste büyüyen tavuktan alınırken 2 numara kümes içinde dolaşan tavuğa aittir. Aynı şekilde 1 numara gezen tavuk yumurtasını ifade ederken 0 numara tamamen organik üretim anlamına gelir.

Fabrikasyon ve köy yumurta fiyatları ve kaliteleri arasında farklar görülmesi doğaldır. Bunun yanı sıra iki ürün grubu arasında paketleme açısından da çeşitli değişiklikler olabilir. Tazeliğini koruyan ve kırılmayı önleyen ambalaj tasarımı sunan markaların ürünleri arasından bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Belirli bir süreye kadar bozulmadan saklanabilen ürünlerle lezzetli ve sağlıklı tarifler yapabilirsiniz.

Trendyol’da farklı markaların müşterilerine sunduğu yüzlerce farklı türü inceleyebilirsiniz. Büyük ve küçük kolilerin fiyatları arasından bütçenizi yormayacak seçimler yapabilirsiniz. Sıralama ve filtreleme özelliklerinden faydalanarak ihtiyacınıza uygun seçenekleri tek tıkla listenin üst kısımlarında görebilirsiniz.

Yumurta Çeşitleri

Yumurta Çeşitleri

Yetişkin ve çocukların sağlıklı beslenmesi için ihtiyaç duyulan gıda maddelerinden biri yumurtalardır. Her mevsimde tüketilebilen gıda maddesi içerdiği vitamin ve protein değerlerinin yüksekliğiyle gün boyu enerjik hissetmeyi sağlar. Ek gıdaya geçen bebeklerin ve çocukların yiyebileceği gıda maddesi aynı zamanda fiziksel ve zihinsel gelişimi olumlu destekler. Yüksek protein ve vitamin içeren gıda maddesinde çinko ve demir gibi mineraller bulunur. Günlük alınması gereken besin maddelerini içeren yumurtayı rafadan ve tavada pişirebilirsiniz. Ayrıca, hamur işi ve köfte gibi farklı yemeklerin temel malzemeleri arasında bulunur.

Yumurta çeşitleri farklı cins ve boylarda seçenekler sunar. Genel olarak tavuk yumurtası tüketiliyor olsa da ördek, hindi ve bıldırcın gibi farklı seçeneklerde bulunur. Haşlama ve kızartma olarak pişirebilen ördek yumurtasını kek ve börek gibi farklı yemekleri hazırlarken kullanabilirsiniz. Farklı tariflerde kullanım için diğer kümes hayvanlarının seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Biraz daha büyük yapıya sahip ürünleri ördek yetiştiriciliği yapan markalarda bulabilirsiniz.

Nadir tüketilen seçeneklerden biri olan hindi yumurtası oval forma sahiptir. Kabuk üzerinde çile benzer lekeler bulunur. Genellikle 75-85 gram ağırlığa sahip ürünlerin 1,5 tavuk yumurtasına eşdeğer olduğu belirtilir. Haşlayarak ve kızartarak tüketilebilen ürünler tane olarak satılır.

İhtiyacınıza göre farklı sayılarda ürünler satın alabilirsiniz. Yüksek vitamin değerlerine sahip olduğu belirtilen bıldırcın yumurtası, sık tüketilen çeşitler arasında yer alır. Yaklaşık 2 tavuk yumurtasının besin değerlerine sahip olduğu belirtilen bu tür, bağışıklık sistemini güçlendirmek için tercih edilir. Kemik ve kas sisteminin gelişmesini sağlayan ürün aynı zamanda kemik erimesi gibi sorunları önleyebilir. Özellikle yüksek D vitamini içeren gıda maddesini kızartarak veya haşlayarak tüketebilirsiniz. Küçük boyutlara sahip bıldırcın türü 6’lı, 8’li ve 12’li paketlerde müşterilerin tercihine sunulur. Aynı zamanda üretimi de zaman zaman zorlaşabilen bıldırcın yumurtası fiyatıyla da diğerlerinden ayrılır.

Kullanımı oldukça yaygın türlerden biri tavuk yumurtasıdır. Kahvaltı ve hamur iş gibi yemeklerde kullanılan ürünleri boyutları farklılık gösterir. Küçük, orta ve büyük boy ayrılan çeşitler tavukların cinslerine göre değişir. Genellikle ağırlıklar 50-65 gram arasındadır. Protein kaynağı olan gıda maddesi kemik gelişimi ve kemik sağlığının korunmasında önemli bir rol oynar. Ayrıca, vitamin ve mineral içeren yapısıyla günlük alınması gereken çeşitli besin maddelerini bu gıdalardan karşılayabilirsiniz.

Tavuk yumurta cinsleri boyut ve renklerine göre de değişir. Yumurta boyutları; küçük, büyük, small, medium, xlarge gibi sıfatlarla birbirinden ayrılır. XL yumurta, en büyük boylardan biridir. Jumbo yumurta olarak da bilinen bu türün içinde zaman zaman çift sarı bulunur. Çift sarılı yumurta fiyatları, diğerlerine oranla daha yüksek aralıklarda seyredebilir. Büyük yumurtaların daha uzun pişme süresine ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır. Küçük yumurtalar ise az porsiyonu ve kısa pişme süreleriyle sıklıkla tercih edilir.

Yumurtaları birbirinden ayıran özelliklerden biri de renkleridir. Çok bilinmese de yumurtaların da birbirinden farklı renkleri bulunabilir. Beyaz, sarı ve kahverengi yumurtalar mutfakların olmazsa olmazlarındandır. Hemen hemen her hamur işine katılan bu yumurtalar, doğrudan haşlayarak da tüketilebilir. Mavi ve yeşil yumurtalar ise alışılmışın dışındaki görüntüsüyle tüm ilgiyi üzerlerine çekebilir. Yumurtaların bunun gibi ilginç renkler almasının nedeni ise tavukların cinsidir. Mavi ve yeşil tonlarına sahip yumurtalar, renk pigmentlerini Araucana tavuklardan alır. Rengiyle son derece şaşırtıcı bir etkiye sahip olan bu yumurtalar, düşük kolesterol ve yüksek kalori değeriyle de klasiklerden ayrılırlar.

Profesyonel sporcular, belirli bir diyet listesine göre belirli protein porsiyonları ayarlar. Yiyecekler sınıflandırılırken ağırlıklarına ve boylarına göre ayrılır. Kolilerde satışa sunulan ürünler aynı boy ve yakın ağırlıklara sahiptir. Paketler üzerinde ürünleri boyları ve ağırlıkları belirtilir. Küçük boy olarak bilinen çeşitlerin ağırlıkları 40-45 gram arası değişiklik gösterir. Orta boy ürünlerin ağırlıkları 50-65 arasında değişirken büyük boy çeşitlerin ağırlıkları 75 grama kadar ulaşabilir. Paket fiyatları belirlenirken ağırlıkları ve boyutları göz önünde bulundurulur. Farklı markaların kolilerini incelemek için Trendyol’u kullanabilirsiniz. Tek tıkla ürün görsellerini görebilir insanlar tarafından girilen yorumları inceleyebilirsiniz.

Paketlenmesine Göre Yumurta Çeşitleri

Paketlenmesine Göre Yumurta Çeşitleri

Kahvaltı sofralarında herkes tarafından sevilen lezzetlerden biri olan yumurta, yüksek besin değerlerine sahiptir. Sağlıklı bir gelişim süreci sağlayan vitamin ve mineraller içeren gıda maddeleri aynı zamanda kemik sağlığını korur. Ek gıdaya geçen bebeklerden yetişkinlere kadar herkesin tüketebileceği besin maddesi olan yumurta farklı yemek tariflerinde kullanılır. Boyutları ve türlerine göre farklı seçenekler arasından damak zevkinize göre seçim yapabilirsiniz.

Ördek, tavuk ve bıldırcın yumurtası sık tercih edilen alternatifler arasında yer alır. Her bütçeye hitap eden yiyecekler çoklu paketlerde satılır. 8’li 12’li ve 30’lu gibi farklı paket seçenekleriyle müşterilere sunulur. Nadir bulunan hindi ve ördek yumurtası seçenekleri ise tane olarak satılır. Yumurta fiyatları belirlenirken paket içerikleri ve ürünlerin cinsleri etkili olur. Çoklu satılan paketlerde yer alan yumurta sayısına göre satış fiyatları belirlenir. Ayrıca, üç farklı boy seçeneğine sahip ürünler benzer ağırlığa sahip olanlarla birlikte paketlenir.

Paketlerin boy özellikleri fiyatlandırmayı etkileyen durumlar arasında yer alır. Nadir bulunan türler diğer seçeneklere göre farklı biçimde fiyatlandırılır. Farklı satıcıların çeşitlerini bir arada inceleme imkanı sunan Trendyol’u kullanarak tavuk, hindi ve bıldırcın gibi kümes hayvanlarının ürünlerine ulaşabilirsiniz. Online pazaryeri olan Trendyol üzerinden arama yaparak farklı markaların paketlerini görebilirsiniz. Ayrıca, filtrelemeler yaparak paketlerin içerik sayılarını ve cinslerini seçebilirsiniz. Müşteri yorumları ve değerlendirmelerini inceleyerek alışveriş öncesi ürünler hakkında fikir edinebilirsiniz.

Satışta olan yumurtaların farklı boylarını ve paketlerini tek tıkla görebilir ürün açıklamalarına göre seçim yapabilirsiniz. Güvenli ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunan platformda yer alan satıcılar arasından bütçenize göre tercihler yapabilirsiniz. Tavuk, hindi ve bıldırcın gibi kümes hayvanlarının yumurtalarını çoklu paketlerde veya tane olarak satın alabilirsiniz. Aynı zamanda ürünlerinizi daha uzun süre taze ve güvende tutmak için yumurta saklama kabı da satın alabilirsiniz. Bütçe dostu uygun fiyatlar sunan Trendyol’da satıcıların girdiği açıklamaları inceleyerek ihtiyacınıza göre bir alışveriş yapabilirsiniz.

Yumurta Saklama Sepeti Modelleri

Yumurta Saklama Sepeti Modelleri

Mutfakta düzen sağlamak ve iyi bir görünüm oluşturmak için çeşitli aksesuarlar kullanılır. Dağınıklığı toparlamak için çeşitli saklama kaplarından yararlanarak sürdürülebilir bir düzen sağlayabilirsiniz. Saklama kapları ve düzenleyici sepetler pleksi, hasır ve plastik malzemelerden üretilir. Sağlıklı ve dayanıklı yapılarıyla beğeni toplayan ürünlerle ekmek, meyve ve sebzeleri düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Hassas bir yapıya sahip yumurtaları saklarken çeşitli sepetler ve kaplar kullanabilirsiniz.

Mutfak gereçleri üretimi yapan markalar farklı tasarımlarda saklama kapları ve sepet seçeneklerini sizlerin tercihine sunar. Yumurta kabı modelleri arasında sepetler ve hazneli saklama kapları sık tercih edilen modeller arasında yer alır. Tek tek yerleştirebileceğiniz bölmelere sahip modeller kapaklı yapısıyla konforlu bir kullanım sağlar. Genellikle plastik malzemelerden üretilen kapaklı saklama kapları, kırılmadan saklanmayı sağlar. Aynı zamanda bu ürünleri kullanarak mutfak dekorasyonun ve dolap içinde sürdürülebilir bir düzen oluşturabilirsiniz.

Bölmeli saklama kabı tasarımları farklı ihtiyaçları karşılayan seçenekler sunar. Modellerin hazne sayıları 6’lı, 8’li ve 10’lu olarak değişebilir. Haftalık alışverişinize göre modellerin hazne sayılarına göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler kapaklı ve kapaksız tasarımlar sunar. Kullanım ihtiyacınıza göre ürünlerin tasarımlarını ve kullanım stillerini değerlendirebilirsiniz.Kapaklı saklama kapları kadar sepet modelleri mutfakta düzen sağlamak için tercih edilir.

Hazneli saklama kaplarına kıyasla daha fazla ürün alabilen sepet modelleriyle mutfak dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Hasır, rattan plastik ve pleksi gibi farklı malzemelerin kullanıldığı sepet modelleri şık tasarımlarıyla beğeni toplar. Farklı mutfak tasarımlarıyla uyum sağlayan sepet çeşitleri kapaklı ve kapaksız tasarımlarla üretilir. Dekorasyon şık bir görünüm oluşturmak için çeşitli konseptlere sahip tasarımları kullanabilirsiniz. Tavuk figürlü sepetlerle mutfakta şirin bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Metal örme tasarıma sahip ürünler porselen kapak bulunur. Tavuk şeklinde kapak tasarımı sepet gövdesinin üzerine tam oturur. Yaklaşık 40’lı ve 30’lu kolileri alabilen ürünler, dayanıklı yapısıyla uzun süreli kullanım deneyimi sunar.

Örme şeklinde tasarım sayesinde ürün içini kolayca görebilirsiniz. Mutfağınızda düzen oluşturmak ve yiyecekleri güvenli bir şekilde saklamak için farklı tasarımlara sahip saklama kabı ve sepetleri incelemek için Trendyol’u kullanabilirsiniz. Çeşitli boyutlara sahip ürünler arasından ihtiyacınıza ve zevkinize uygun parçalara tek tıkla ulaşabilirsiniz. Fiyat sıralaması yaparak bütçenize uygun saklama kabı ve sepetleri listeleyebilirsiniz.

Yumurta Pişirme Gereçleri Nelerdir?

Yumurta Pişirme Gereçleri Nelerdir?

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan yumurtayı farklı biçimlerde pişirebilirsiniz. Herkesin damak zevki farklı olduğu için pişirme stilleri ve süreleri değişiklik gösterebilir. Pişirme sürelerini kontrol etmek için çeşitli araçlar kullanabilirsiniz. Haşlayarak pişirirken süreyi ayarlamak için yumurta zamanlayıcı gereçlerini kullanabilirsiniz. Oval şekilli tasarıma sahip ürün, haşlama suyuna konularak kullanılır. Isıyla birlikte renk değiştiren zamanlayıcı aparatlarla pişme kıvamlarını kolayca ayarlayabilirsiniz. Pişme kıvamı arttıkça koyu kırmızı renk alan ürünleri soğuduktan sonra yeniden kullanabilirsiniz. İdeal kıvamda haşlama yapmak için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Böylece herkesin damak tadına hitap eden pişirme kıvamlarını kolayca tutturabilirsiniz.

Haşlama sırasında çatlamanın önüne geçmek için yumurta pişirme aparatından yararlanabilirsiniz. İdeal oranda pişen yumurtayı şık ve iştah açıcı şekilde sunmak için yumurta dilimleyici kullanılabilir. Bunun yanı sıra yağda pişirme için de çeşitli aparatlar ve kalıplar da bulunur. Tava pişirmek için çeşitli kalıplar kullanılır. Misafirlerinize ve kendinize şık sunumlar yapmak için çiçek, kalp ve hayvan figürlü tava kalıplarını kullanabilirsiniz. Silikon ve metal malzemelerden üretilen kalıpları tavanın içine yerleştirerek şekilli omletler hazırlayabilirsiniz. Silikon ve metal kalıpların tasarımları yıldız, kare ve yuvarlak formdadır. Tekli ve çok tasarımlara sahip modelleri farklı büyüklüklerdeki tavalarda kullanabilirsiniz.

Kalabalık misafirleri ağırlarken hızlı bir servis yapmak için çok bölmeli kalıpları tercih edebilirsiniz. Mutfak gereçleri üretimi yapan markalar, farklı genişliklere sahip tavalara uyum sağlar. Bölme sayılarına ve genişliklerine göre kalıpları kullanacağınız tavaları ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, bazı tava tasarımları kendinden kalıplı yapısı sayesinde kolay bir kullanım deneyimi sunar. Kendinden kalıplı modellerde 2 ve 4’lü bölme seçeneği bulunur. Kalıpları ve şekilli tavaları omlet ve pankek yapımında kullanabilirsiniz.

Tek seferde birden fazla porsiyon hazırlama imkanı ürünler düzgün şekilleriyle misafirlerinize şık bir sunum yapmanızı sağlar. Trendyol’da yer alan silikon ve metal kalıp modellerini inceleyerek zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Omlet ve pankekler için kullanabileceğiniz pişirme gereçlerinin modelleri ve fiyatları inceleyerek bütçenize göre alışveriş yapabilirsiniz. Filtreleme butonundan yararlanarak ürünleri malzeme özelliklerine ve ölçülerine göre sıralayabilirsiniz.

Elektrikli Yumurta Pişirici Modelleri

Elektrikli Yumurta Pişirici Modelleri

Gelişen teknolojiyle birlikte günlük hayatı pratikleştiren cihazlar farklı özellikleriyle ön plana çıkar. Elektrikli pişirme araçları modern özellikleri ve kolay kullanım tasarımlarıyla günlük hayatta zaman tasarrufu yapmayı sağlar. Cihazların tasarımına göre haşlama ve omlet olarak pişirme işlemi yapabilirsiniz. Farklı hazne sayılarına sahip elektrikli pişiriciler geniş ve küçük ailelerin beklentilerini karşılar. Aynı anda 7 tane pişirme imkanı sunan büyük modeller kadar 4’lü hazneye sahip cihazlarda tercih edilebilir.

İhtiyacınıza göre cihazları farklı boy çeşitlerle çalıştırabilirsiniz. Yeni nesil teknolojiye sahip ürünlerin standart tasarımları sayesinde farklı boydaki ürünleri kolayca pişirebilirsiniz. Yumurta markaları müşterilere küçük, orta ve büyük boyda seçenekler sunar. Pişirme aletlerinin standart tasarımları sayesinde farklı boy çeşitler uyum sağlar. Elektrikli küçük ev aletleri üretimi yapan birçok marka farklı teknolojilere sahip modeller sunar. Ürünlerin hazne tasarımları ve kullanım özellikleri modellere göre değişiklik gösterir. Tezgah üzerinde kullanıma uygun elektrikli pişirici modelleri renkli ve şık tasarımlarıyla dekorasyona uyum sağlar. Ayrıca, güvenli bir kullanım deneyimi için sesli ve ışıklı ikaz sistemleri tasarımlarda kullanılır.

Aletlerin üzerinde yer alan kontrol panelini kullanarak yiyeceklerin pişme sürelerini ayarlayabilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği bulunan ürünlerin pişme süresi tamamlanınca otomatik olarak kapanır. Kompakt tasarımlarıyla tezgah üzerinde yer kaplamayan pişirme aletleriyle aynı anda birden fazla yumurtayı ideal kıvamda pişirebilirsiniz. Elektronik üretimi yapan markaların sunduğu pişirme cihazlarının model özelliklerini incelemek için Trendyol’u kullanabilir, ayrıca fiyat araştırması ve incelemesi yaparak bütçenize göre alışveriş yapabilirsiniz.

Yumurta Nasıl Saklanır?

Yumurta Nasıl Saklanır?

Yüksek protein deposu olan gıda maddelerinden biri olan yumurta, belirli bir süreye kadar bozulmadan saklanabilir. Birçok yemek tarifinin önemli malzemelerinden biri olan bu gıda maddesi içerdiği vitamin ve minerallerle sağlıklı beslenmeyi sağlar. Hindi, ördek, tavuk ve bıldırcın gibi kümes hayvanlarını yumurtası yenilebilir özelliğe sahiptir. Yaygın olarak kullanılan ürünlerden biri olan tavuk yumurtası, çoklu paketlerde satılır. Yumurta 30 lu, 15’li ve 8’li gibi farklı paket içerikleriyle müşterilerin tercihine sunulur.

Hamur işi ve çeşitli yemeklerde kullanılan malzemeleri bozulmadan saklamak için bazı yöntemler bulunur. Kırmadan ve düzenli bir şekilde saklamak için çeşitli saklama kaplarını ve sepetleri kullanabilirsiniz. Uzmanlar, yıkamadan saklamayı tavsiye eder. Satın aldığınız çeşitleri yıkamadan sepete ve saklama kaplarına dizebilirsiniz. Ayrıca, sıcak ve güneş gören ortamlarda bekletmek ürünlerin bozulmasına neden olabilir. Buzdolabında belirli bir süre yumurtaları bozulmadan saklayabilirsiniz. Yumurta saklamak için tasarlanan bölmeli kapları kullanarak dağınıklık oluşturmadan dolap içini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, bu kaplar kapaklı ve kapaksız tasarımlarıyla farklı miktarlarda ürün alabilir.

Aldığınız yumurta miktarına göre bölmeli kapları veya sepetleri tercih edebilirsiniz. 30’lu ve 40’lı kolileri tercih edenler için sepet tasarımları uygun seçenekler sunar. Sepet içine yerleştirdiğiniz yumurtalar kırılmadan ve düzenli bir şekilde belirli bir süre saklanabilir. Hazneli tasarıma sahip modellerin büyüklükleri ve bölme sayıları değişiklik gösterir. 10’lu, 8’li ve 6’lı hazneye sahip modellerden ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Farklı satıcıları bir araya toplayan Trendyol üzerinden farklı yumurta türlerini ve saklama kaplarını inceleyebilirsiniz. Tek tıkla ürünler hakkında bilgi alarak yorumları değerlendirebilirsiniz.

Yumurta Faydaları Nelerdir?

Yumurtanın faydalarından ilki protein kaynağı olmasıdır. Yumurta, yüksek kaliteli protein kaynaklarından biridir. Bir büyük boy yumurta yaklaşık 6 gram protein içerir. Ayrıca yumurta proteinleri, amino asit profili açısından da oldukça zengin olduğu için vücuttaki pek çok işlemde kullanılır. Yumurtalar, çok sayıda vitamin ve mineral içerir. Özellikle A vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini, folat, demir, fosfor ve selenyum gibi önemli besinler açısından zengindir. Bu nedenle, düzenli olarak tüketildiğinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri karşılamaya yardımcı olabilir. Ayrıca bu besinler, kalp sağlığı için faydalıdır. Göz sağlığına da katkıda bulunur. Yumurtalar kemik sağlığı için de önemli bir kaynak olan D vitamini içerir. D vitamini, kalsiyum emilimini artırarak kemik sağlığını koruyabilir. Beyin fonksiyonları için önemli bir besin olan kolinden zengindir. Koliner, hafızanın iyileştirilmesine ve nörotransmiterlerin üretimine yardımcı olan bir moleküldür.

Yumurta Çeşitleri Nelerdir?

Yumurta çeşitlerinden ilki tavuk yumurtasıdır. En yaygın ve bilinen yumurta türüdür. Genellikle beyaz veya kahverengidir. Çoğu insanın diyetinde bulunur. Diğer bir çeşit hindi yumurtasıdır. Hindi yumurtaları, tavuk yumurtalarından daha büyüktür. Genellikle koyu yeşil veya kahverengi renklidir. Ayrıca daha sert kabuklu olabilir. Ördek yumurtaları tavuk yumurtalarından daha büyük ve daha yağlıdır. Kabukları tavuk yumurtalarından daha kalındır. Rengi yeşilimsi ve maviye dönüktür. Dördüncü yumurta çeşidi ise bıldırcın yumurtasıdır. Bıldırcın yumurtaları, oldukça küçüktür. Beyaz veya noktalı kahverengi renkte olabilir. Lezzet olarak da tavuk yumurtalarından daha yoğundur. Kaz yumurtaları da oldukça büyüktür. Yoğun bir lezzete sahiptir. Son olarak ise deve kuşu yumurtası bulunur. Deve kuşu yumurtaları oldukça büyüktür. İçindeki sarısı diğer yumurta türlerine göre daha büyük şekildedir. Lezzet olarak da benzersiz bir tadı vardır.

Yumurtada Ne Kadar Protein Vardır?

Yumurta protein bakımından son derece zengin bir gıdadır. Ortalama bir büyük boy yumurtada yaklaşık 6 gram protein bulunur. Ancak protein miktarı yumurtanın boyutuna göre değişebilir. Küçük bir yumurtada yaklaşık 4 gram protein vardır. Büyük bir yumurtada bu miktar 7 gram olabilir. Yumurta, sağlıklı bir beslenme planının vazgeçilmezlerinden biridir. Yüksek protein içeriği ve diğer besin değerleriyle özellikle sporcuların tercih ettiği bir gıdadır. Yumurta besin değeri yüksek, protein, vitamin ve mineral açısından zengin bir seçenektir.