placeholder
"

Penguen

" araması için 3003 sonuç listeleniyor

Penguen

Penguen

Termoslar başta olmak üzere küçük ev aletleri ve farklı mutfak aletlerini çeşitlerini içeren Penguen marka ürünler, sunduğu çözümlerle ev hayatını kolaylaştırıyor. Yüksek kaliteli ürünleri ile sadece mutfakta değil, kamp ve piknik gibi açık hava etkinliklerinde de kullanıcıların en büyük yardımcısı olan ürünler, içeceklerin ve gıdaların sağlıklı, kaliteli biçimde korunmasını sağlıyor. Yiyecekler için farklı termos modelleri bulunurken, hem soğuk hem sıcak içecekler için soğuğu ve sıcağı çok uzun süre muhafaza edebilen özel termos modelleri bulunuyor. Penguen termos uzun ömürlü ve dayanaklı yapısıyla kamp ve piknik deneyimlerine kusursuz biçimde eşlik ediyor. Penguen marka termos çeşitleri yanında markanın mutfaktaki ihtiyaçlar için geliştirdiği pek çok ürün de bulunuyor. Pratik mutfak gereçleri arasında spatulalardan açacaklar, tencere ve tavalardan rondolara, doğrayıcılardan kek kalıplarına pek çok ürün yer alıyor.

Firmanın Türkiye genelinde faaliyet gösteren ünlü bir termos ve mutfak eşyaları markası olmasına giden süreç, başarılı bir büyüme grafiği sunuyor. Faaliyetine 1980 yılında mütevazı bir alanda ticaret ve tekstil ağırlıklı olarak başlayan marka, 1990’dan itibaren züccaciye ve hediyelik eşya sektörüne yöneliyor. İlk dönemler toptan alım satım yapan firma, 1995’ten itibaren yoğun biçimde ithalata yöneliyor. 2006 yılında ise Penguen ithalat ürünleri ile atılım dönemine giriyor. Markanın tescilini yapan ve dağıtım ağını Türkiye’nin dört bir yanına geliştiren marka, şirketleşme ve kurumsallaşma süreciyle birlikte popülaritesini iyice artırıyor.

Online olarak Trenyol’da tüm Penguen marka ürünler incelenebiliyor ve istendiğinde en uygun koşullarla anında satın alınabiliyor. Yüksek kaliteli ürünleri makul fiyatlarla kullanıcılara ulaştıran Penguen fiyatları açısından her bütçe için makul ve erişilebilir seviyede olan ürünler sunuyor.

Penguen Termos ile Kesintisiz Çay Kahve

Penguen marka termos çeşitleri farklı ihtiyaçlara ve kişisel tercihlere uygun pek çok ürün seçeneği sunuyor. Tasarım biçimleri, renkleri, modelleri ve kapasiteleri ile her türlü ihtiyaca ve tercihe uygun ürünler sağlayan marka, çay ve kahve keyfini evinin dışına taşımak isteyenler için de, öğle yemeklerini evden getirmek isteyenlere de sorunsuz bir seçenek sunuyor. Sıcağı da soğuğu da uzun süre koruma özelliği bulunan termosların pek çok çeşidi bulunuyor. Mama termosu, dağcı termos, kamp termosu, avcı termos, sürahi termos gibi alternatiflerin yanı sıra lüks cam set halinde satılan modeller de bulunuyor. Bu modeller evin dışında büyük fayda sağladığı gibi evde, balkonda da içeceklerin ısısını korumak için kolaylıkla kullanılabiliyor.

Penguen özellikleri itibarıyla farklı işlevleri yerine getiren, değişik beğeni ve tercihlere hitap eden pek çok çeşit sunuyor. Özellikle içeceklerin bir kaç saat süreyle sıcak ya da soğuk kalmasını sağlayan ürünler tercih ediliyor. Yüksek kaliteli dayanıklı malzemeden üretilen termos çeşitleri, ergonomileri ve tasarımları sayesinde kolay taşınabilir olmalarıyla da öne çıkıyor. Sıcak kahve ve çay zevkinden mahrum kalmak istemeyenler seyahatlerinde ya da gün içinde bu ürünleri sıklıkla kullanıyor. Kişisel kullanım için mug tarzı tek fincanlık küçük modeller olabildiği gibi kalabalık ailelerin piknik gibi aktiviteleri için oldukça büyük modeller de bulunabiliyor.

Penguen ithalat ürünü olan termoslar sadece yüksek kaliteli malzeme yapıları ve dayanıklılıkları ile değil estetik tasarımları ile de dikkat çekiyor. Paslanmaz çeliğin sağladığı metal doku, detaylardaki siyah malzemelerde şık bir görüntü oluşturabiliyor. Hem termos hem sefer tası çeşitlerinde yeşil, mavi gibi farklı renk metal dokular da kullanılabildiği gibi plastik ya da cam malzemelerle de çok şık ve estetik tasarımlar yapılabiliyor. Avcılık, kamp, trekking, dağ sporları gibi outdoor aktiviteler için tasarlanan termos ve sefer tası modellerinde hem dayanıklılık hem de estetik açıdan çok güçlü ürünler bulunabiliyor. Üründe kullanılan malzemeye, tasarım yapısına ve büyüklüğüne göre değişse de markanın termosları uzun süre içindeki ısıyı muhafaza ediyor. Kimi termos modellerinde 12 saate kadar sıcaklığı ilk andaki gibi korumak mümkün olabiliyor. Bazı modellerde ise bu süre daha kısa olabiliyor. Termoslar soğuk tutma işlevini ise daha uzun süre yerine getiriyor. 24 saate kadar içindeki içeceği istenen soğuklukta tutabilen termos çeşitleri bulunabiliyor.

Markanın geliştirdiği özgün tasarımlardan olan Osmanlı termos seti, farklı beğenilere hitap eden ürünlerden biri olarak öne çıkıyor. Geleneksel motiflerin hakim olduğu bu sette altın ve gümüş gibi değerli madenlerin tonları yoğun biçimde yer alıyor. Daha gösterişli ve ışıltılı biçimde tasarlanan bu setin yanı sıra zarafeti ve şıklığı ile öne çıkan sade modeller de tercih edilebiliyor.

Yüksek Kaliteli Cam ve Çelik Termos Ürünleri

Penguen termos ürünleri çoğunlukla yüksek kaliteli paslanmaz çelikten ve vakum yalıtım teknolojisini içeren dayanıklı malzemelerden yapılıyor. Hangi ürünün alınacağına karar vermeden önce kullanım yeri ve amacı doğrultusunda içine konulacak ürüne en uygun modele karar verilmesi gerekiyor. Trendyol online olarak termos modelleri ve çeşitleri tüm özellikleriyle incelemeye imkân veriyor. Bazı modellerde termosun iç kısımları camdan yapılarak daha sağlıklı bir kullanım sağlanabiliyor. Cam malzemeler özellikle hijyene önem veren, yiyeceklerin doğallığını korumasını önemseyenlerin tercihi olarak öne çıkıyor. Cam malzemeler temizliğinin kolaylığı ile de öne çıkarken, darbelere daha dayanıksız olması ve daha özenli korunması gerektiğinden daha kolay zarar görebiliyor. En eski dönemlerden beri yoğun biçimde kullanılan ve hem pratik hem dayanıklı bir seçenek sunan metal modeller ise çoğunlukla paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor. Penguen çeşitleri üretilirken yüksek kaliteli ve dayanıklı paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor. Daha uzun ömürlü bir kullanım için hem cam, hem metal, hem de plastik termosların elde yıkanması tavsiye ediliyor. İçecek ve yiyeceklerin uzun süre korunmasını kolaylaştıran paslanmaz çelik termos çeşitleri, bazı modellerde silikon ya da yüksek kalite plastik aksesuarlar içerebiliyor. Özellikle dış görünüm, kavrama kolaylığı gibi fonksiyonları güçlendiren, daha pratik taşıma imkânı veren bu ekstra aksesuarlar, kaymayan yapılarıyla daha rahat bir kullanım sunuyor.

Termos kullanımından önce bazı pratik adımlar atılarak daha nitelikli ve sağlıklı kullanım oluşturulabiliyor. Eğer sıcak bir yiyecek ya da içecek konulacaksa kullanımdan önce termosun sıcak su ile ısıtılması yiyeceklerin sıcak kalma süresini uzatıyor. Aynı şekilde soğuk bir yiyecek ya da içecek konulacaksa da termosun öncesinden buzluğa konulması tavsiye ediliyor. Böylece yiyecek ve içecekler daha uzun süre soğuk kalabiliyor. Ayrıca evden ayrılmadan hemen önce termosa konulduğunda istenen ısı daha uzun süre muhafaza ediliyor. Termos kullanımı ile ilgili bir başka önemli uyarı ise açma işlemi sırasında dikkat edilmesidir. İçindeki yiyecek ya da içecek çok sıcak olabileceği için açarken yanma tehlikesine karşı önlem alınması gerekiyor. Termosu taşımadan önce de sızdırma yapıp yapmadığının kontrol edilmesi istenmeyen kazaların önüne geçebiliyor.

Farklı İhtiyaçlara Farklı Boyutlar

Termos alırken dikkat edilmesi gereken bir başka önemli konu da boyutları oluyor. Penguen çeşitleri arasında her boyut ve özellikte termos bulunabiliyor. Tek kişinin seyahatlerinde dışarıda dolaşırken kullanabileceği ya da evin içinde içeceklerini sıcak tutmasını sağlayacak termosun ölçüsünün yarım litrelik olması yeterli oluyor. Özellikle çay ve kahve gibi sıcak içecekler için bu ölçü yeterli olurken, su ya da soğuk içecekler için biraz daha büyük modeller öneriliyor. Tek kişi değil de iki ya da daha fazla kişiyle birlikte yapılacak aktivitelerde termos boyutlarının da büyümesi gerekiyor. Çayını, kahvesini ve diğer içeceklerini başkaları ile paylaşacak olanların en az 1 litrelik termosları kullanması, gerekirse 3 litreye kadar boyutları olan modelleri tercih etmesi tavsiye ediliyor. Penguen özellikleri arasında yiyecekleri sıcak ya da soğuk tutmak da olduğu için gıdalar konusundaki boyutları biraz daha farklı düşünmek gerekiyor.

Outdoor aktiviteleri ve kamp alanlarında kullanmak üzere alınan termos modellerinin ise biraz daha büyük olması öneriliyor. Günlük hayatın konforundan uzak biçimde uzun süre kalınacak alanlarda küçük boyutlu ürünler yeterli olmayabiliyor. Çay ve kahve gibi sıcak içecekler ya da her türlü soğuk içecek için daha büyük boyutlu termoslar kurtarıcı rol üstlenebiliyor. 10 litreye kadar içindeki içecekleri koruyan termos modelleri daha kalabalık gruplar için ideal çözüm olabiliyor. Elbette ağırlığın getireceği ekstra yüke dikkat edilmesi, araçsız olarak gidilen yolculuklarda mümkün olduğunca bu dengenin doğru kurulması gerekiyor.

Penguen sefer tası seçenekleri de farklı yemekleri aynı anda saklamak ve sıcak tutmak için sağlıklı bir çözüm sunuyor. Tercihe göre tek yemek için olan Penguen sefer tası modelleri olabildiği gibi, birkaç yemek için özel bölmeleri olan sefer tasları da kullanılabiliyor. İçindeki 2 ya da 3 kap ile farklı yemekleri sıcak tutma özelliği olan sefer tası çeşitleri, kokuların birbirine karışmasını önlüyor, daha sağlıklı ve temiz bir kullanım sağlıyor.

Yiyeceklere Özel Termos Modelleri

Özellikle sağlıklı beslenmeye meraklı olanlar, iş yerine ya da okula giderken yemeklerini de beraberinde götürebiliyorlar. Yine tek kişilik menüler için üçlü yemek kaplarını kullanabileceğiniz gibi daha kalabalık etkinliklerde büyük kapasitede yiyecekleri saklayabileceğiniz Penguen termos modelleri de bulunuyor. Yemeklerin konulması için tercihe göre 2 ya da 3 litrelik termos seçenekleri kullanılabiliyor. Bazı modeller ise hem görünümleri hem de işlevsellikleri ile evlerin içinde pratik çözümler üretmek üzere de öne çıkıyor. Özellikle markanın lüks cam termos modelleri, yemek ve davetlerde kurtarıcı rol üstlenebiliyor. Misafir ağırlarken yemeklerin istenilen sıcaklıkta kalması, en doğru lezzeti vermesi için yiyecek termosları rahatlıkla kullanılabiliyor. Bir başka önemli işlevsel kullanım ise bebeği olan ailelerin ihtiyaçlarını çözüyor. Markanın geliştirdiği mama termos çeşitleri, bebekler ve çocuklarla dışarı çıkıldığında mama ve yiyeceklerin ideal sıcaklıklarda kalmasını sağlıyor.

Yemek termosları piknikler, kısa süreli kamplar ve avcılık gibi diğer açık hava etkinlikleri için de ideal çözümler sunuyor. Yemek termosu modelleri yiyeceklerin sıcak tutulmasını ve istendiği zaman istenen sıcaklıkta yenebilmesini sağlarken, temizlik açısından da pratik bir kullanım sağlıyor. Oldukça kolay temizlenebilen ve özel yapısı sayesinde koku tutmayan termos çeşitleri, içine konan yemeklerin kokularının birbirine karışmasını ya da istenmeyen kötü kokular oluşmasının önüne geçiyor. Yemek termoslarını çoğunlukla dışarıda kullanacak olanlar daha dayanıklı olan paslanmaz çelik model termosları tercih ediyor. Ayrıca yemek termoslarında sızdırma sorunu olmaması için markanın termos tasarımlarında bu konuya özellikle dikkat ediliyor. Silikon halkalar yardımıyla sızdırma riski sıfıra indiriliyor.

Çeşitli Mutfak Gereci Seçenekleri

Çay ve kahve zamanlarında markanın termoslarını tercih edenler, çay ya da kahvenin yanında eşlikçi olarak yapılacak yiyecekler için de seçeneksiz kalmıyor. Markanın kek kalıpları sayesinde kusursuz kekler pişirilebiliyor. Tıpkı kek kalıpları gibi muffin kalıpları, kelepçe ve kalp gibi özel şekilli kalıplar sayesinde göze de hitap eden kek ve pastalar yapılabiliyor. Kahve ve çay kupaları, yumurta fırçası, krema pompası, servis gereçleri, spatulalar ve daha pek çok ürün markanın sunduğu seçenekler arasında bulunuyor. Mutfak gereçlerin her zevk ve her beğeni düzeyine uygun tasarımlar sunan marka, isteyenler için şık ve sade modeller, isteyenler için de rengarenk ve eğlenceli tasarımlar sunabiliyor.

Markanın mutfak gereçleri sadece termos, sefer tası ve bu gibi çeşitler ile sınırlı kalmıyor. Mutfakta yemek hazırlığının ilk aşamalarından başlayarak tüm süreçlerinde kolaylık sağlayan pek çok alet markanın güvencesiyle satın alınabiliyor. Ayıklama, sıkma, kesme, doğrama, rendeleme, kıyma gibi işlevleri yerine getiren aletler arasında limon sıkacağı, meyve-sebze doğrayıcı, haşlama aparatı, kıyma makinesi, sarımsak ezici, farklı ebatlarda bıçaklar, rondo ve benzeri pek çok araç gereç bulunuyor. Daha komplike ya da spesifik işlemler için ise erişte makinesi, börek ya da pizza makası, bıçak bileme aleti gibi değişik ürünler tercih edilebiliyor.

Marka hem ahşap,hem metal mutfak gereçleri konusunda zengin bir ürün gamı sunarken, pratik el aletleri için de dayanıklı ve işlevsel seçenekler sağlıyor. El gücüyle çalışan kıyma makineleri evde sağlıklı kıyma yapma fırsatı verirken, salça gibi ürünler de markanın araç gereçleriyle kolayca hazırlanabiliyor. Erişte yapmaktan makarna kesmeye karmaşık görünen pek çok geleneksel iş de, sağlanan araç gereç ile pratik olarak halledilebiliyor. Markanın sunduğu özel mutfak makineleri arasında salça makinesi, bisküvi makinesi, portakal sıkacağı, pasta makinesi gibi pek çok araç gereç de bulunuyor. Havan, doğrama tahtası, ekmek sepeti, nihale gibi pek çok ahşap ürüne ulaşma imkânı veren marka, kepçe ve servis setlerindeki yüksek kaliteli ürünlerle cikkat çekiyor. Basit işlevler üstlenen dekoratif mutfak modelleri de markanın geniş bir ürün yelpazesi sunan kategorileri arasında yer alıyor. Düz ya da yan soyma gereci, karabiber öğütücü, pizza, hamur ve börek kesiciler, el rendeleri, çırpıcılar ve farklı ebatlardaki spatulalar dekoratif tasarımları ve fonksiyonel yapıları ile beğeni topluyor.

Penguen Ürünlerinin Fiyatları

Değişik boy ve ebatlardaki makas çeşitleri ile mutfak dışında da iddialı araç gereçler sunan marka, ayrıca tencere ve tava setleri açısından da pek çok alternatif sağlıyor. Çelik çaydanlık takımlarında şıklığı ve ışıltılı bir estetiği ön plana alan markanın bu kategoride pek çok renk ve tasarım seçeneği bulunuyor. Kare ya da yuvarlak tavalar, haşlama aparatları, farklı boylarda metal ya da plastik süzgeçler de markanın ürünleri arasında yerini alıyor. Farklı boylardaki sivri sinek kovucular ise özellikle yaz aylarında kurtarıcı bir rol üstleniyor.

Ürünlerinde yüksek malzeme kalitesine, gelişmiş tasarım zevkine ve pratik kullanım olanaklarına azami dikkat eden Penguen fiyatları açısından da müşteri dostu bir çizgide bulunuyor. Her ürün kategorisinde farklı ihtiyaç ve bütçe düzeylerine hitap eden zengin bir ürün yelpazesi sunan marka, farklı fiyat aralıkları sayesinde ürünlerini herkes için erişilebilir kılıyor. Markanın termos, sefer tası ve diğer mutfak gereci modelleri kullanılan malzemeye, büyüklüğüne, kapasitesine ve modeline göre farklılık gösterebiliyor. Çift katlı olarak tasarlanan ve içindeki yiyecekleri çok daha uzun süre sıcak ya da soğuk tutabilen termos modelleri fiyat açısından biraz daha farklı bir düzeyde yer alabiliyor. Dönemsel olarak ilan edilen kampanyalar ve indirim fırsatları sayesinde markanın ürünlerini çok daha cazip koşullarla satın almak mümkün olabiliyor. Trendyol hem Penguen indirim ve kampanyalarını tüketiciye yansıtarak, hem de sağladığı özel satın alma avantajlarıyla herkes için çok uygun satın alma seçenekleri sağlıyor.