İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Ayar
Fiyat
Materyal
Renk
Cinsiyet
Taş Cinsi
Yüzey Tipi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Altın Yüzük

" araması için 27220 sonuç listeleniyor

Şık ve Zarif Altın Yüzük Modelleri Trendyol'da!

Altın yüzük hem kadınların hem de erkeklerin tercih edebileceği bir aksesuardır. Parmaklarınızı sarı, kırmızı, mavi ve yeşil gibi farklı renklere sahip olan yüzükler ile süsleyebilirsiniz. Bombeli, zikzaklı, kalpli ve çiçekli olarak adlandırılan farklı modellerden bir tanesini tercih ederek sevdiklerinizi ya da kendinizi mutlu edebilirsiniz. Oldukça ilgi çekici bir görünüme sahip olan bu ürünler, tarzınızı dışa vurmanıza imkân tanır. 8 ayardan 24 ayara kadar pek çok farklı gerçek altın yüzük seçeneği mevcuttur. Beğenilerinizi göz önünde bulundurarak dilediğiniz yüzüğü tercih edebilir, şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Altın Yüzük Modelleri ile Parmaklarınızın Zarafetini Ortaya Çıkarın

Altın Yüzük Modelleri ile Parmaklarınızın Zarafetini Ortaya Çıkarın

Altın yüzük çeşitleri kadınların günlük hayatta vazgeçemediği en şık aksesuarlar arasında yer almaktadır. Yüzükler geçmişten günümüze en çok kullanılan aksesuar parçalarından birisidir. Günlük tarzın tamamlanması için tercih edilen yüzükler ağırlıklı olarak anlam ifade etmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Ülkemizde kadına yüzük hediyesi alınması aşkın ve sevginin tanımı olarak görülmesi nedeniyle pek çok erkek sevgilisi ya da kız arkadaşına yüzük hediye edebilmektedir. Kadın altın yüzük çeşitleri, birbirinden farklı tasarım detaylarını barındırır.

Altın yüzük alırken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Birincisi alınan yüzüğün parmağı sıkmaması ve tam oturmaması olacaktır. Zaman zaman parmaklar ödem varlığı nedeniyle şişebilmektedir. Şişmiş bir parmağa tam oturan yüzüğü takmak kan dolaşımını sınırlayacağı için parmaklara oksijen gitmesini engelleyerek morarmaların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu durumun oluşmaması ve kişilerin sağlığının tehlikeye girmemesi adına parmaktan yarım numara büyük yüzük alımı rahat bir kullanım sağlayacaktır.

İkinci önemli nokta ise altının ayarıdır. Altın yüzükmodelleri arasında 14 ayar olan seçenekler bulunduğu gibi 22 ayar altın yüzük seçeneklerde bulunmaktadır. 22 ayar yüzükler 14 ayar altın yüzüklere oranla daha pahalı olacağı için maddiyatınıza uygun seçimler yapmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra daha uygun fiyat içeriğine sahip 8 ayar altın yüzüklerde bulunmaktadır. Saflık oranı 14 olan ürünlerin ücreti, 18 ayar altın yüzük fiyatlarına nispeten çok daha uygundur.

Altın yüzük seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri ise, modelidir. Kişilerin tarzına uygun seçimler yapması görünümünü kusursuzluğa ulaştıracaktır. Beyaz altın yüzük çeşitleri görünüm açısından son derece şıktır. Altının kendi renginden hoşlanmayan kişilerin büyük bir çoğunluğu beyaz altın tercih etmektedir. Beyaz altınlar görünüm açısından oldukça sadedir. Her kıyafet türünde şıklığı ön plana çıkarması nedeniyle yoğun bir talep görebilmektedir. Sarı altın ise, altın yüzüklerde en çok tercih edilen renk seçenekleri arasında yer almaktadır.

Altının temel renginin bu olması nedeniyle bu renk doğru kıyafetlerle kombinlendiğinde kusursuz bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Daha sıra dışı bir ürün tercih etmek isteyenler renkli taşlı altın yüzük çeşitlerini inceleyebilir. Pembe altın yüzük hem şık hem de zarif bir görünüme sahiptir. Kahverengi tonlar barındıran bir aksesuar takmak isteyenler ise bronz altın yüzükleri tercih edebilir.

Yüzük modellerinde en çok sevilen modellerin arasında tektaşlar yer almaktadır. Tektaş altın yüzük çeşitlerin kadınların en çok taktıkları ve erkeklerin en çok hediye yüzük olarak tercih ettikleri modeller arasındadır. Özellikle taşında pırlanta kullanılan yüzük modelleri zarafeti ile kadınları büyüleyebilmektedir. Pırlantalı taşlarda karat boyu farklılık gösterebilmektedir. Karatı düşük olan altın tektaş yüzükler daha küçük taşlı, karatı daha yüksek olan yüzük modelleri daha büyük taşa sahiptir.

Bunun yanı sıra tektaşlarda çapraz ve düz olmak üzere 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Düz modeller daha sade görünüme sahip yüzüklerdir. Taş sade altın yüzükte düz bir görünüme sahiptir. Çapraz tektaşlar ise yüzüklerde taşın çapraz yerleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Farklı görünüşü ile sıra dışı tasarımları seven kadınların zevklerine hitap edilebilecektir. Tektaşlarda taşın cinsine göre farklı alternatif seçenekleri de bulunmaktadır.

Tektaş Altın Yüzük Çeşitleri ile Şıklığınızı Tamamlayın!

Tektaş Altın Yüzük Çeşitleri ile Şıklığınızı Tamamlayın!

Altın yüzük çeşitleri arasında yer alan tektaşlarda taş çeşidine göre seçiminiz değişebilmektedir. Kare formlu tektaşlar daha asil bir görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra en sık kullanılan modellerin başında yuvarlak tektaşlar gelmektedir. Sık kullanılan kare ve yuvarlak tektaş tipinin yanı sıra elmas, damla ve kalp şeklinde taş seçenekleri bulunmaktadır. Sıra dışı bir ürün isteyenler baklava dilimi altın yüzük modellerini inceleyebilir.

Pırlantalı ve herhangi bir şekilde taş tercih ettiğinizde taşın parlaklığına da karar verilebilmektedir. Parlak aksesuarlardan hoşlanmıyorsanız mat altın yüzük çeşitlerinden bir tanesi tercih edebilirsiniz. Tektaşlarda yalnızca tek taşın bulunduğu seçeneklerin yanı sıra yan kısımda minik taşların yer aldığı farklı alternatif modeller vardır. Bu modeller daha ışıl ışıl bir görüntü sunması nedeniyle ellerin daha çok ön plana çıkmasına neden olacaktır.

Tektaş altın yüzük çeşitleri ağırlıklı olarak evliliğin simgesi olması adına kullanılmakta, erkekler evlenmek istedikleri kadına benzersiz yüzük modelleri arasından seçimler yapmaktadır. Genellikle evlenme teklifi ve nişan yüzükleri altın materyal kullanılarak imal edilir. Altın yüzük kategorisi denildiğinde akıllara ilk gelen modellerden bir tanesi beştaşlardır. Beştaşlar içerdiği anlam nedeniyle birçok kadının ilgisini çekmeyi başarmıştır. 5 taş altın yüzük çeşitlerinde her bir taşın bereket, huzur, aşk, sadakat ve mutluluk getirdiğine inanılmaktadır. Kadınlar bu güzel duygulara ulaşabilmek adına beştaşlara oldukça değer göstermektedir. Özellikle son yıllarda oldukça ön plana çıkarak evlilik teklifleri ya da hediye seçimlerinde tektaş kadar büyük bir popülarite kazanmıştır.

Beştaş yüzük çeşitleri daha gösterişli bir yüzük çeşidi olup her tarz kıyafetin üzerinde kullanıldığında göz kamaştırıcı olabilmenizi sağlayacaktır. Tektaş modelleri gibi sarı altın ya da beyaz altın kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra beştaşlarda da taşın düz kullanılması ya da çapraz sıra taşlar şeklinde kullanılabilmesi mümkün olacaktır. Düz beş taş modelleri daha sade ve zarif bir görünüm sunarken, çapraz beyaz taş yüzük çok daha gösterişli bir görünüme sahiptir. Beştaşlarda her parmak ölçüsüne uygun seçimler yapılabilmektedir. Herhangi bir durum nedeniyle yüzük daraltıldığında taşların zarar görmesi mümkün olmayacaktır. 5 taşların her biri özel yapıştırıcılar ile yapıştırılmış olması yüzünden düşme olasılığı bulunmamaktadır. Beştaş yüzük çeşitlerinde ağırlıklı olarak 22 ayar yüzük ve 14 ayar yüzük çeşitleri bulunmaktadır.

Zarif Altın Yüzük Seçimleriniz ile Aşkınızı Ölümsüzleştirin!

Zarif Altın Yüzük Seçimleriniz ile Aşkınızı Ölümsüzleştirin!

Altın yüzüklerde son yıllarda en trend olan baget altın yüzük çeşitleri oldukça şık bir görünüme sahiptir. Tektaş yüzüklere oranla taşı daha büyük ve etrafı minik taşlarla kaplıdır. Taşın yoğun berraklığa sahip olması yüzüğün göz alıcı görünmesini sağlayacaktır. Baget altın yüzük pırlanta seçeneklerinin yanı sıra taşı pırlanta olmayan seçeneklerde bulunmaktadır. Pırlanta taşı tercih edildiğinde taşın berraklığının da seçilebilmesi mümkün olacaktır. Kişiler ekonomik durumuna göre dilediğini tercih edebileceklerdir.

Baget yüzüklerde genellikle dikdörtgen taş kullanılırken, damla görünümlü taş şekilleri de oldukça zarif görünmektedir. Prizmatik yansımalara sahip bu yüzük giyilen kıyafetlerin şıklığını artırarak kişinin kusursuz bir tarza ulaşmasını sağlayacaktır. Bu yüzük tipinde yalnızca beyaz altın çeşidi vardır. Baget yüzükler farklı hediye alternatifi arayışında olanlar için sıra dışı ve göz kamaştırıcı bir seçim olacaktır. Yalnızca hediye olarak değil bir aksesuar olarak tercih edilerek ellerin ve parmakların zarif görünümü ortaya çıkarılabilmektedir. Baget yüzük modellerinde 14 ayar ya da 22 ayar seçenekleri ve geniş parmak ölçüleri bulunabilmektedir.

İnce altın yüzük modelleri arasında bulunan tria yüzükler çok güzel bir anlam içermektedir. Üzerinde bulunan her bir taşın dün, bugün ve yarın anlamına geldiği bilinmektedir. Bu nedenle tria yüzükler genellikle kadınlara sevdikleri erkekler tarafından hediye olarak tercih edilebilmektedir. Tria yüzükler aşkın ifade edilebilmesi ve simgelenmesi açısından oldukça ideal bir seçim olacaktır. Bu yüzük tipinde 8 ayar altın, 14 ayar ve 22 ayar alternatifleri bulunabilmektedir. Genellikle taşlarda zirkonyum kullanılmaktadır. İnce bir altın olması nedeniyle daraltılması ve genişletilmesi kolay olabilmektedir.

Tria yüzükler kadar dikkat çeken yüzüklerden bir tanesi tamtur yüzüklerdir. Bu yüzüklerin her tarafı taşlarla kaplanmıştır. Görünümü ile oldukça zarif ve sade bir tarzı bulunmaktadır. Tamtur altın yüzük çeşitlerinde zirkonyum malzemesi kullanılmaktadır. İyice sabitlenmesi düşme olasılığını ortadan kaldırabilmektedir. Tamtur yüzüklerde düz sıra taş modeli olabileceği gibi çapraz sıra dışı modelleri de bulunmaktadır.

Her iki modelde şıklığı ile birçok kadının modern tarzını ortaya koyabilmesini sağlamıştır. İnce bir tamtur yüzük tercih ediyorsanız tek sıra daha kalın bir tamtur yüzük istiyorsanız ise ikili ya da üçlü tamtur yüzük modellerini tercih edebilirsiniz. Kalın altın yüzük modelleri, ince benzerlerine nazaran daha çok öne çıkar. Tamtur altın yüzük modelleri ağırlıklı olarak alyans olarak kullanılmakta ve evliliğin simgesi olarak düşünülmektedir.

Birbirinden Farklı Modelleri ile Göz Dolduran Altın Yüzükler

Birbirinden Farklı Modelleri ile Göz Dolduran Altın Yüzükler

Taşsız altın yüzük modelleri arayışında olan kişiler için zigzag modeli olarak adlandırılan yüzük çeşitleri bulunmaktadır. Oldukça şık bir görünümü bulunan bu zikzak altın yüzükler taşsız olması sebebiyle zarar görme olasılığı bulunmamaktadır. İnce olması nedeniyle ikinci bir yüzük ile takım yapılarak kullanılabilmektedir. Ancak bu yüzüklerde daraltma ya da genişletme yapıldığında model büyük ölçüde zarar görecektir. Bu nedenle bu yüzüklerde parmağa en uygun ölçünün alınması gerekecektir. Zigzag modellerde 8 ayar, 22 ayar ve 14 ayar yüzük olmak üzere 3 farklı ayar çeşidi bulabilmeniz mümkündür.

Taşsız altın yüzük modelleri arasında bulunan düğüm yüzük modeli kadınlar tarafından yoğun ilgi gören modeller arasında yer almaktadır. Düğüm modeli anlamı nedeniyle genellikle erkekler tarafından kadınlara hediye olarak alınabilmektedir. Yüzükte bulunan düğüm figürünün sevgili ya da eşe olan bağlılığı ifade ettiğine inanılmaktadır. Bu kördüğüm altın yüzük modelinde herhangi bir taşın bulunmaması, taş düşmesi sorunlarının oluşmasını ortadan kaldıracaktır. Bunun yanı sıra düğüm yüzük modelinde ağırlıklı olarak sarı ve 14 ayar model içerikleri bulunmaktadır.

Taşsız yüzük modelleri arasında göze çarpan detaylardan bir tanesi ise kesmelerle oluşturulan yüzük modelleridir. Özellikle geçmişte ağırlıklı olarak kullanılan kesme yüzükler günümüzde yeniden bir popülarite kazanmıştır. Bu nedenle kişilerin tarzına nostaljik bir hava katarak, tarzının daha ilgi görebilmesini sağlayacaktır. Vintage altın yüzüklerin arasında yer alan bu model ile tarzınıza renk katabilirsiniz. Kesme yüzüklerde bombeli modeller sıklıkla bulunup her ayarda altın yüzük çeşidinin bulunabilmesi mümkün olacaktır. Bombeli altın yüzükler son derece şık ve zarif durur. Bu noktada öne çıkan tuğralı altın yüzük modelleri, geleneksel bir tarzı benimsemiş olanların favorilerinin arasında yer alır. Bu aksesuarlar, işlemeli altın yüzüklerden hoşlananların da ilgisini çeker.

Sarmaşık ve kalp detaylı yüzükler ise pek çok kadının çok anlamlı bulması nedeniyle tercih ettikleri model içeriklerinden biridir. Bu yüzük modelinde sarmaşıklar uzayarak kalbe ulaşmaktadır. Bu modelde anlatılmak istenen düşünce karşınızdaki kişiye aşkla bağlı olduğunuz olacaktır. Uzun altın yüzük modelleri de bu noktada tercih edilebilecek olan anlamlı ürünlerdir. Anlamının bu kadar güzel olması nedeniyle hediye eden kişi içinde hediye edilen kişi içinde çok etkileyici bir seçimdir.

Şık ve zarif bir kalpli altın yüzük ile sevdiğiniz kadını mutlu edebilirsiniz. Burgu, kaburga ya da kaşlı altın yüzük modellerinin arasından bir seçim yapabilirsiniz. Sıra dışı tarzını yansıtmak isteyen kadınlar ise farklı tasarımlara sahip olan yüzükleri inceleyebilir. Bu noktada doğa sevgisini yansıtan çiçekli altın yüzük modellerine göz atabilirsiniz. Kelebek, yaprak, papatya, lotus çiçeği altın yüzük çeşitleri de bu amaç doğrultusunda tercih edilebilir.

Altın yüzük ayarları arasında en düşük olan yüzük modelleri eklem yüzük çeşitleridir. Genellikle işaret parmağında ya da orta parmakta kullanılan bu yüzükler eklemde kaldığı için farklı bir hava katmaktadır. Son yıllarda giderek bu tarz yüzüklerin yaygınlaşması, altın yüzük çeşitlerinde de bu modellerin ortaya çıkışını hızlandırmıştır. Çok ince ve minik olması nedeniyle bu yüzüklerde ağırlıklı olarak 8 ayarlık altın kullanılmaktadır.

Eklem yüzüklerinde kalp, papatya, çiçek, yıldız gibi sık tercih edilen figürler kullanılabilmektedir. Sallantılı, top, nohutlu, nazar boncuklu altın yüzük modelleri de mevcuttur. Hatta tarzınıza uygun boncuklu, incili altın yüzük bulmak da mümkündür. Üzerinde herhangi bir figür bulunmayan eklem yüzük çeşitleri de son zamanlarda popüler hâle gelmiştir. Bu ürünler, sade tasarım detayları barındıran, minimal altın yüzükler olarak adlandırılır.

Uygun Fiyat ve Farklı Ayar Seçenekleri ile Altın Yüzükler Hangileridir?

Uygun Fiyat ve Farklı Ayar Seçenekleri ile Altın Yüzükler Hangileridir?

Teknolojinin giderek yaygınlaşması altın yüzük çeşitlerinde geniş ürün içeriklerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Doğal taşlı altın yüzük modellerinde zümrüt, yakut, safir gibi farklı taşlar kullanılarak üretilen oldukça şık ve zarif modeller bulunmaktadır. Kırmızı taşlı altın yüzükler renklerinden dolayı oldukça dikkat çekicidir. Pastel tonlarda bir ürün tercih etmek isterseniz pembe taşlı altın yüzük çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Siyah taşlı altın yüzükler ise klasik bir tarzı benimsemiş olanların ilgisini çeker.

Zümrüt taşı çok değerli taşlardan birisi sayılmaktadır. Çok ender bulunabilmesi ve çıkarılması nedeniyle kıymetli görülmüştür. Zümrüt taşının bu kadar kıymetli olması zaman içerisinde kadınlar ile bağlantı kurulmuştur. Bu nedenle kadınlarında çok kıymetli olduğundan yola çıkarılarak yüzük, kolye ya da bileklik modellerinde fazlasıyla kullanılmıştır. Zümrüt taşının yeşil olması nedeniyle adı yeşil taşlı altın yüzük olarak da bilinmektedir. Zümrüt altın yüzük modellerinde en çok ilgi gören modeller büyük tek taş modelleridir. Genellikle yuvarlak ya da kare formda tasarlanan yüzüklerde büyük zümrüt taşı kullanılmaktadır.

Zümrüt taşının çok berrak olmayışı ve hafif bulanık görünümü yüzüklerin daha asil görünmesini sağlamaktadır. Bazı modellerde ise zümrüt taşının etrafında kullanılan pırlantalar yüzüğün daha değerli ve etkileyici görünmesine neden olmaktadır. Damla kesim zümrüt yüzük modelleri özellikle klasik kıyafetlerde kullanıldığında kadınların güzelliğini ve şıklığını ön plana sererek modern tarzını ortaya koyabilmesini sağlayacaktır. Zümrüt taşlı modellerde ağırlıklı olarak 14 ya da 22 ayarlı altınlar kullanılmaktadır. Sarı renkli ya da beyaz renkli altın tercih edilebileceği gibi yanındaki taşlarda pırlantalarda tercih edilebilmektedir. Hangisini seçeceğinize karar veremezseniz 3 renkli altın yüzükleri inceleyebilirsiniz.

Safir taşı ise mavi renkte bir taş olup 4 değerli taştan bir tanesidir. Altın yüzük modelleri fiyatları arasında yer alan safir taşının sadakat getirdiğine inanılmaktadır. Bunun yanı sıra kalp bağlarının güçlendirildiğini de düşünmektedir. Bu nedenle safir taşlı altın yüzük modelleri aşkın ve sadakatin simgesi olarak kullanılmakta, evlenmek gibi ciddi bir adımda tercih edilebilmektedir. Mavi taşlı altın yüzük oldukça şık duran bir aksesuardır. Safir taşların genellikle prizmatik bir görünümü bulunmaktadır. Yüzük modellerinde ağırlıklı olarak yuvarlak kesim kullanılmaktadır. Taş oldukça parlak olup mavinin dışında nadirde olsa farklı renkleri vardır. Safir altın yüzük modelleri genellikle büyük bir tek taş ya da 3’lü taş olarak kullanılmaktadır.

Altın yüzük modelleri arasında yer alan çeyrekli altın yüzük çeşitleri altını hayatının her alanında kullanmayı seven kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır. İki yüzük telinin üzerinde kullanılan çeyrek yüzüğe farklı bir hava katmaktadır. Bu çeyrek altın yüzük özellikle Türk örf ve adetlerine göre düğünlerde fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu yüzük modelinde 14 ayar ya da 22 ayar gibi farklı alternatifler bulunmaktadır. Ancak yalnızca sarı altın rengi vardır. Bu ürünü tekli ya da 3 çeyrekli olarak tercih edebilirsiniz. 3 çeyrekli altın yüzük fiyatları biraz daha yüksek olabilir.

Altın Yüzük Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Altın Yüzük Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Altın yüzüklerin en sık tercih edildiği kullanım alanlarından bir tanesi de alyanslardır. Gelenek ve göreneklerimiz doğrultusunda geçmişten günümüze kadar gelen altın alyans yüzük kullanımı hale yaygın olarak sürmektedir. Alyans çiftlerin birbirlerine olan sevgi ve sadakatin temsili olarak kullanılmaktadır. Yüzük parmağından kalbe giden bir damarın varlığı nedeniyle alyanslar yüzük parmağına takılmakta pek çok çift için büyük anlam ifade etmektedir. Altın yüzük alyans modellerinde en çok kullanılan modellerden biri bombeli yüzüklerdir. Sade görünümü sayesinde kullanımı oldukça rahattır. Bunun yanı sıra her kıyafetle uyum sağlayabilmektedir. Bombeli yüzüklerin içinde dolgu bulunması sebebiyle çökme durumları ortaya çıkmayacaktır.

Bombeli alyans modellerinde ince orta ve kalın seçenekler bulunmaktadır. Parmağın uzunluğuna göre ince ya da kalın tercih edilebilecektir. Bombeli alyanslar genellikle 14 ya da 22 ayar şeklinde bulunmaktadır. Bu yüzük modelinde sarı altın rengi olup her ölçü seçeneği vardır. Alyans çeşitlerinde bombeli ve iki renkli yüzüklerde oldukça şık bir görünüme sahiptir. Şerit şeklinde kullanılan iki renk sıradan alyans modellerinden çok daha farklı ve şık görünmektedir. Özellikle kadınlarda iki renk alyansların ortasında kullanılan tamtur taşlar modelin daha hareketli görünmesini sağlayacaktır. Bu taşların sayısı sizin için fazla ise yarım tur altın yüzük çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Altın yüzük ve fiyatları ile ön plana çıkan modellerden bir diğeri ise isimli alyanslardır. İsimli alyanslar kişinin eşinin ismini parmağında taşıması sebebiyle oldukça anlamlıdır. Erkek altın yüzük modeli tamamen düz bir alyans görünümünde iken, kadın modelinin her iki çevresinde tamtur taşlar bulunmaktadır. İsimli altın yüzük hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça şık durur. Üzerine yazılan isim lazer kalem ile yazıldığı için herhangi bir silinme olmadan ömür boyu kalıcılık sağlayabilmektedir.

Bu yüzük modelinde sarı ya da gümüş rengi gibi iki farklı alternatif bulunmaktadır. İsminiz çok uzun ise yüzüğün içine sadece harf ve tarih de yazdırabilirsiniz. Harfli altın yüzükler, pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca hem erkek hem de kadın için geniş ölçü seçenekleri vardır. Altın yüzük alyans modellerinde dikkat çeken oldukça fazla model bulunmaktadır. Çiftler zevkleri ve istekleri doğrultusunda ortak bir karar verebileceklerdir. Altın yüzük fiyatları seçilen ürüne, ürünün markasına, ayarına, ağırlığına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Tüm model ve seçeneklere Trendyol ile ulaşabilirsiniz!

Altın Yüzük Nasıl Anlaşılır?

Altın yüzüğün orjinal olup olmadığını anlamak oldukça kolaydır. Gerçek ve sahte yüzük arasında ayrım yapmak gözlemle pek mümkün değildir. Orjinal altın rengiyle bire bir aynı olan yüzüklerin sahte olduğu belirli bir kullanım süresince anlaşılır. Altın yüzüğün sahteliği konusunda endişe duyuyorsanız daha kısa süren bazı orjinallik kontrolleri yapabilirsiniz. Altın yüzük orjinallik tespitinin en kolay yöntemi su testidir. Bir kap içerisine su doldurarak yüzüğü içerisine attığınızda aksesuar sıvı içerisinde asılı kalıyorsa sahtedir. Gerçek altın yüzük su içerisinde dibe çökecektir. Aksesuarı evde test etmenin bir başka yolu ise sirke kullanımıdır. Düz bir zemine bıraktığınız yüzüğün üzerine birkaç damla sirke sürerek ürünün orjinalliği konusunda tereddütlerinizi yok edebilirsiniz. Sahte olan yüzük yaklaşık 15 dakika içerisinde renk değiştirmeye başlar. Tamamen altından yapılan yüzüğün renginde ise sirkeye bağlı olarak herhangi bir değişim gözlenmez. Bu kolay yöntemler arasından dilediğinizi seçerek yüzük hakkında aklınıza takılan soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın yüzük alırken ilk dikkat edilmesi gereken husus orjinalliktir. Bazı altın yüzüklerin içeriğinde belirli oranlarda çelik ve gümüş karışımı olabilir. Yüzük satın alırken kısa sürede ürünün orjinal olup olmadığını anlamak istiyorsanız mıknatıs testini kullanabilirsiniz. Mıknatısı orjinal altın yüzüğe yaklaştırdığınızda ürün herhangi bir şekilde hareket etmez. İçeriğinde metal karışımı olan yüzükler ise mıknatısa yapışır. Yüzük alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ürünün stilinize olan uyumu. Altın yüzükler arasında taşlı ve taşsız olarak tasarlanan modeller vardır. Spor giyim tarzına sahipseniz taşsız olarak üretilen yüzükler kıyafetlerinizle şık bir görüntü oluşturabilir. Gösterişli yüzük tercih edecekseniz taşların yüzük üzerine doğru bir şekilde sabitlendiğinden emin olmalısınız. Taş kalitesi ve parlaklığı da bu yüzüklerde göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli noktadır. 14 ve 22 ayar olarak bulunan altın yüzüklerden parmağınıza tam uyumlu olanı tercih edebilirsiniz.

Altın Yüzük Nasıl Parlatılır?

Altın takılarınızı mücevher uzmanlarından yardım alarak parlatabileceğiniz gibi evdeki malzemelerle de temizleyebilirsiniz. Sıklıkla kullanılan altın mücevherler parfüm, krem ve kozmetik ürünleriyle temas ederek zamanla kararabilir. Altın nasıl parlatılır sorusu bu noktada devreye girer. Kirlenen bu takılarınızı evde oldukça kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Takılarınızı parlatmanın en kolay yolu karbonat kullanımıdır. Bir kaseye yarım su bardağı ılık su ve bir yemek kaşığı karbonat ilave ederek takı temizleme suyunuzu hazırlamanız gerekir. Kararan takılarınızı bu karışımın içerisine yaklaşık 30 dakika kadar bekleterek aksesuarların üzerinde biriken kirlerin yumuşamasını sağlamalısınız. Ardından yumuşak uçlu bir fırça ya da bez kullanarak yumuşak hareketlerle yüzüğünüzü temizleyebilirsiniz. Karbonat yerine dilerseniz birkaç damla bulaşık deterjanı kullanarak da yüzüğünüzü parlatmanız mümkündür. Temizleme işlemi sırasında yüzüğünüzü çizmemek için yumuşak hareketlerle uygulama yaptığınızdan emin olmanız gerekir.