"

Altın Yüzük

" araması için 31494 sonuç listeleniyor

Altın Yüzük

Altın Yüzük Modelleri ile Parmaklarınızın Zarafetini Ortaya Çıkarın

Altın yüzük çeşitleri kadınların günlük hayatta vazgeçemediği en şık aksesuarlar arasında yer almaktadır. Yüzükler geçmişten günümüze en çok kullanılan aksesuar parçalarından birisidir. Günlük tarzın tamamlanması için tercih edilen yüzükler ağırlıklı olarak anlam ifade etmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Ülkemizde kadına yüzük hediyesi alınması aşkın ve sevginin tanımı olarak görülmesi nedeniyle pek çok erkek sevgilisi ya da kız arkadaşına yüzük hediye edebilmektedir. Altın yüzük alırken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Birincisi alınan yüzüğün parmağı sıkmaması ve tam oturmaması olacaktır. Zaman zaman parmaklar ödem varlığı nedeniyle şişebilmektedir. Şişmiş bir parmağa tam oturan yüzüğü takmak kan dolaşımını sınırlayacağı için parmaklara oksijen gitmesini engelleyerek morarmaların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu durumun oluşmaması ve kişilerin sağlığının tehlikeye girmemesi adına parmaktan yarım numara büyük yüzük alımı rahat bir kullanım sağlayacaktır. İkinci önemli nokta ise altının ayarıdır. Altın yüzükmodelleri arasında 14 ayar olan seçenekler bulunduğu gibi 22 ayar yüzük seçeneklerde bulunmaktadır. 22 ayar yüzükler 14 ayar yüzüklere oranla daha pahalı olacağı için maddiyatınıza uygun seçimler yapmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra daha uygun fiyat içeriğine sahip 8 ayar altın yüzüklerde bulunmaktadır. Altın yüzük seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri ise, modelidir. Kişilerin tarzına uygun seçimler yapması görünümünü kusursuzluğa ulaştıracaktır. Beyaz altın yüzük çeşitleri görünüm açısından son derece şıktır. Altının kendi renginden hoşlanmayan kişilerin büyük bir çoğunluğu beyaz altın tercih etmektedir. Beyaz altınlar görünüm açısından oldukça sadedir. Her kıyafet türünde şıklığı ön plana çıkarması nedeniyle yoğun bir talep görebilmektedir. Sarı altın ise, altın yüzüklerde en çok tercih edilen renk seçenekleri arasında yer almaktadır. Altının temel renginin bu olması nedeniyle bu renk doğru kıyafetlerle kombinlendiğinde kusursuz bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Yüzük modellerinde en çok sevilen modellerin arasında tektaşlar yer almaktadır. Tektaş altın yüzük çeşitlerin kadınların en çok taktıkları ve erkeklerin en çok hediye yüzük olarak tercih ettikleri modeller arasındadır. Özellikle taşında pırlanta kullanılan yüzük modelleri zarafeti ile kadınları büyüleyebilmektedir. Pırlantalı taşlarda karat boyu farklılık gösterebilmektedir. Karatı düşük olan yüzükler daha küçük taşlı, karatı daha yüksek olan yüzük modelleri daha büyük taşa sahiptir. Bunun yanı sıra tektaşlarda çapraz ve düz olmak üzere 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Düz modeller daha sade görünüme sahip yüzüklerdir. Taş yüzükte düz bir görünüme sahiptir. Çapraz tektaşlar ise yüzüklerde taşın çapraz yerleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Farklı görünüşü ile sıra dışı tasarımları seven kadınların zevklerine hitap edilebilecektir. Tektaşlarda taşın cinsine göre farklı alternatif seçenekleri de bulunmaktadır.

Tektaş Altın Yüzük Çeşitleri ile Şıklığınızı Tamamlayın!

Altın yüzük çeşitleri arasında yer alan tektaşlarda taş çeşidine göre seçiminiz değişebilmektedir. Kare formlu tektaşlar daha asil bir görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra en sık kullanılan modellerin başında yuvarlak tektaşlar gelmektedir. Sık kullanılan kare ve yuvarlak tektaş tipinin yanı sıra elmas, damla ve kalp şeklinde taş seçenekleri bulunmaktadır. Pırlantalı ve herhangi bir şekilde taş tercih ettiğinizde taşın parlaklığına da karar verilebilmektedir. Tektaşlarda yalnızca tek taşın bulunduğu seçeneklerin yanı sıra yan kısımda minik taşların yer aldığı farklı alternatif modeller vardır. Bu modeller daha ışıl ışıl bir görüntü sunması nedeniyle ellerin daha çok ön plana çıkmasına neden olacaktır. Tektaş altın yüzük çeşitleri ağırlıklı olarak evliliğin simgesi olması adına kullanılmakta, erkekler evlenmek istedikleri kadına benzersiz yüzük modelleri arasından seçimler yapmaktadır. Altın yüzük kategorisi denildiğinde akıllara ilk gelen modellerden bir tanesi beştaşlardır. Beştaşlar içerdiği anlam nedeniyle birçok kadının ilgisini çekmeyi başarmıştır. 5 taş altın yüzük çeşitlerinde her bir taşın bereket, huzur, aşk, sadakat ve mutluluk getirdiğine inanılmaktadır. Kadınlar bu güzel duygulara ulaşabilmek adına beştaşlara oldukça değer göstermektedir. Özellikle son yıllarda oldukça ön plana çıkarak evlilik teklifleri ya da hediye seçimlerinde tektaş kadar büyük bir popülarite kazanmıştır. Beştaş yüzük çeşitleri daha gösterişli bir yüzük çeşidi olup her tarz kıyafetin üzerinde kullanıldığında göz kamaştırıcı olabilmenizi sağlayacaktır. Tektaş modelleri gibi sarı altın ya da beyaz altın kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra beştaşlarda da taşın düz kullanılması ya da çapraz sıra taşlar şeklinde kullanılabilmesi mümkün olacaktır. Düz beş taş modelleri daha sade ve zarif bir görünüm sunarken, çapraz beyaz taş yüzük çok daha gösterişli bir görünüme sahiptir. Beştaşlarda her parmak ölçüsüne uygun seçimler yapılabilmektedir. Herhangi bir durum nedeniyle yüzük daraltıldığında taşların zarar görmesi mümkün olmayacaktır. 5 taşların her biri özel yapıştırıcılar ile yapıştırılmış olması yüzünden düşme olasılığı bulunmamaktadır. Beştaş yüzük çeşitlerinde ağırlıklı olarak 22 ayar yüzük ve 14 ayar yüzük çeşitleri bulunmaktadır.

Zarif Altın Yüzük Seçimleriniz ile Aşkınızı Ölümsüzleştirin!

Altın yüzüklerde son yıllarda en trend olan baget altın yüzük çeşitleri oldukça şık bir görünüme sahiptir. Tektaş yüzüklere oranla taşı daha büyük ve etrafı minik taşlarla kaplıdır. Taşın yoğun berraklığa sahip olması yüzüğün göz alıcı görünmesini sağlayacaktır. Baget altın yüzük pırlanta seçeneklerinin yanı sıra taşı pırlanta olmayan seçeneklerde bulunmaktadır. Pırlanta taşı tercih edildiğinde taşın berraklığının da seçilebilmesi mümkün olacaktır. Kişiler ekonomik durumuna göre dilediğini tercih edebileceklerdir. Baget yüzüklerde genellikle dikdörtgen taş kullanılırken, damla görünümlü taş şekilleri de oldukça zarif görünmektedir. Prizmatik yansımalara sahip bu yüzük giyilen kıyafetlerin şıklığını artırarak kişinin kusursuz bir tarza ulaşmasını sağlayacaktır. Bu yüzük tipinde yalnızca beyaz altın çeşidi vardır. Baget yüzükler farklı hediye alternatifi arayışında olanlar için sıra dışı ve göz kamaştırıcı bir seçim olacaktır. Yalnızca hediye olarak değil bir aksesuar olarak tercih edilerek ellerin ve parmakların zarif görünümü ortaya çıkarılabilmektedir. Baget yüzük modellerinde 14 ayar ya da 22 ayar seçenekleri ve geniş parmak ölçüleri bulunabilmektedir. İnce altın yüzük modelleri arasında bulunan tria yüzükler çok güzel bir anlam içermektedir. Üzerinde bulunan her bir taşın dün, bugün ve yarın anlamına geldiği bilinmektedir. Bu nedenle tria yüzükler genellikle kadınlara sevdikleri erkekler tarafından hediye olarak tercih edilebilmektedir. Tria yüzükler aşkın ifade edilebilmesi ve simgelenmesi açısından oldukça ideal bir seçim olacaktır. Bu yüzük tipinde 8 ayar altın, 14 ayar ve 22 ayar alternatifleri bulunabilmektedir. Genellikle taşlarda zirkonyum kullanılmaktadır. İnce bir altın olması nedeniyle daraltılması ve genişletilmesi kolay olabilmektedir. Tria yüzükler kadar dikkat çeken yüzüklerden bir tanesi tamtur yüzüklerdir. Bu yüzüklerin her tarafı taşlarla kaplanmıştır. Görünümü ile oldukça zarif ve sade bir tarzı bulunmaktadır. Tamtur altın yüzük çeşitlerinde zirkonyum malzemesi kullanılmaktadır. İyice sabitlenmesi düşme olasılığını ortadan kaldırabilmektedir. Tamtur yüzüklerde düz sıra taş modeli olabileceği gibi çapraz sıra dışı modelleri de bulunmaktadır. Her iki modelde şıklığı ile birçok kadının modern tarzını ortaya koyabilmesini sağlamıştır. İnce bir tamtur yüzük tercih ediyorsanız tek sıra daha kalın bir tamtur yüzük istiyorsanız ise ikili ya da üçlü tamtur yüzük modellerini tercih edebilirsiniz. Tamtur altın yüzük modelleri ağırlıklı olarak alyans olarak kullanılmakta ve evliliğin simgesi olarak düşünülmektedir.

Birbirinden Farklı Modelleri ile Göz Dolduran Altın Yüzükler

Taşsız altın yüzük modelleri arayışında olan kişiler için zigzag modeli olarak adlandırılan yüzük çeşitleri bulunmaktadır. Oldukça şık bir görünümü bulunan bu yüzükler taşsız olması sebebiyle zarar görme olasılığı bulunmamaktadır. İnce olması nedeniyle ikinci bir yüzük ile takım yapılarak kullanılabilmektedir. Ancak bu yüzüklerde daraltma ya da genişletme yapıldığında model büyük ölçüde zarar görecektir. Bu nedenle bu yüzüklerde parmağa en uygun ölçünün alınması gerekecektir. Zigzag modellerde 8 ayar, 22 ayar ve 14 ayar yüzük olmak üzere 3 farklı ayar çeşidi bulabilmeniz mümkündür. Taşsız altın yüzük modelleri arasında bulunan düğüm yüzük modeli kadınlar tarafından yoğun ilgi gören modeller arasında yer almaktadır. Düğüm modeli anlamı nedeniyle genellikle erkekler tarafından kadınlara hediye olarak alınabilmektedir. Yüzükte bulunan düğüm figürünün sevgili ya da eşe olan bağlılığı ifade ettiğine inanılmaktadır. Bu yüzük modelinde herhangi bir taşın bulunmaması, taş düşmesi sorunlarının oluşmasını ortadan kaldıracaktır. Bunun yanı sıra düğüm yüzük modelinde ağırlıklı olarak sarı ve 14 ayar model içerikleri bulunmaktadır. Taşsız yüzük modelleri arasında göze çarpan detaylardan bir tanesi ise kesmelerle oluşturulan yüzük modelleridir. Özellikle geçmişte ağırlıklı olarak kullanılan kesme yüzükler günümüzde yeniden bir popülarite kazanmıştır. Bu nedenle kişilerin tarzına nostaljik bir hava katarak, tarzının daha ilgi görebilmesini sağlayacaktır. Kesme yüzüklerde bombeli modeller sıklıkla bulunup her ayarda altın yüzük çeşidinin bulunabilmesi mümkün olacaktır. Sarmaşık ve kalp detaylı yüzükler ise pek çok kadının çok anlamlı bulması nedeniyle tercih ettikleri model içeriklerinden biridir. Bu yüzük modelinde sarmaşıklar uzayarak kalbe ulaşmaktadır. Bu modelde anlatılmak istenen düşünce karşınızdaki kişiye aşkla bağlı olduğunuz olacaktır. Anlamının bu kadar güzel olması nedeniyle hediye eden kişi içinde hediye edilen kişi içinde çok etkileyici bir seçimdir. Altın yüzük ayarları arasında en düşük olan yüzük modelleri eklem yüzük çeşitleridir. Genellikle işaret parmağında ya da orta parmakta kullanılan bu yüzükler eklemde kaldığı için farklı bir hava katmaktadır. Son yıllarda giderek bu tarz yüzüklerin yaygınlaşması, altın yüzük çeşitlerinde de bu modellerin ortaya çıkışını hızlandırmıştır. Çok ince ve minik olması nedeniyle bu yüzüklerde ağırlıklı olarak 8 ayarlık altın kullanılmaktadır. Eklem yüzüklerinde kalp, papatya, çiçek, yıldız gibi sık tercih edilen figürler kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra üzerinde herhangi bir figür bulunmayan eklem yüzük çeşitleri vardır.

Uygun Fiyat ve Farklı Ayar Seçenekleri ile Altın Yüzükler

Teknolojinin giderek yaygınlaşması altın yüzük çeşitlerinde geniş ürün içeriklerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Taşlı altın yüzük modellerinde zümrüt, yakut, safir gibi farklı taşlar kullanılarak üretilen oldukça şık ve zarif modeller bulunmaktadır. Zümrüt taşı çok değerli taşlardan birisi sayılmaktadır. Çok ender bulunabilmesi ve çıkarılması nedeniyle kıymetli görülmüştür. Zümrüt taşının bu kadar kıymetli olması zaman içerisinde kadınlar ile bağlantı kurulmuştur. Bu nedenle kadınlarında çok kıymetli olduğundan yola çıkarılarak yüzük, kolye ya da bileklik modellerinde fazlasıyla kullanılmıştır. Zümrüt taşının yeşil olması nedeniyle adı yeşil altın yüzük olarak da bilinmektedir. Zümrüt yüzük modellerinde en çok ilgi gören modeller büyük tek taş modelleridir. Genellikle yuvarlak ya da kare formda tasarlanan yüzüklerde büyük zümrüt taşı kullanılmaktadır. Zümrüt taşının çok berrak olmayışı ve hafif bulanık görünümü yüzüklerin daha asil görünmesini sağlamaktadır. Bazı modellerde ise zümrüt taşının etrafında kullanılan pırlantalar yüzüğün daha değerli ve etkileyici görünmesine neden olmaktadır. Damla kesim zümrüt yüzük modelleri özellikle klasik kıyafetlerde kullanıldığında kadınların güzelliğini ve şıklığını ön plana sererek modern tarzını ortaya koyabilmesini sağlayacaktır. Zümrüt taşlı modellerde ağırlıklı olarak 14 ya da 22 ayarlı altınlar kullanılmaktadır. Sarı renkli ya da beyaz renkli altın tercih edilebileceği gibi yanındaki taşlarda pırlantalarda tercih edilebilmektedir. Safir taşı ise mavi renkte bir taş olup 4 değerli taştan bir tanesidir. Altın yüzük modelleri fiyatları arasında yer alan safir taşının sadakat getirdiğine inanılmaktadır. Bunun yanı sıra kalp bağlarının güçlendirildiğini de düşünmektedir. Bu nedenle safir taşlı altın yüzük modelleri aşkın ve sadakatin simgesi olarak kullanılmakta, evlenmek gibi ciddi bir adımda tercih edilebilmektedir. Safir taşların genellikle prizmatik bir görünümü bulunmaktadır. Yüzük modellerinde ağırlıklı olarak yuvarlak kesim kullanılmaktadır. Taş oldukça parlak olup mavinin dışında nadirde olsa farklı renkleri vardır. Safir yüzük modelleri genellikle büyük bir tek taş ya da 3’lü taş olarak kullanılmaktadır. Altın yüzük modelleri arasında yer alan çeyrekli altın yüzük çeşitleri altını hayatının her alanında kullanmayı seven kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır. İki yüzük telinin üzerinde kullanılan çeyrek yüzüğe farklı bir hava katmaktadır. Bu yüzük özellikle Türk örf ve adetlerine göre düğünlerde fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu yüzük modelinde 14 ayar ya da 22 ayar gibi farklı alternatifler bulunmaktadır. Ancak yalnızca sarı altın rengi vardır.

Altın Yüzük Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Altın yüzüklerin en sık tercih edildiği kullanım alanlarından bir tanesi de alyanslardır. Gelenek ve göreneklerimiz doğrultusunda geçmişten günümüze kadar gelen alyans kullanımı hale yaygın olarak sürmektedir. Alyans çiftlerin birbirlerine olan sevgi ve sadakatin temsili olarak kullanılmaktadır. Yüzük parmağından kalbe giden bir damarın varlığı nedeniyle alyanslar yüzük parmağına takılmakta pek çok çift için büyük anlam ifade etmektedir. Altın yüzük alyans modellerinde en çok kullanılan modellerden biri bombeli yüzüklerdir. Sade görünümü sayesinde kullanımı oldukça rahattır. Bunun yanı sıra her kıyafetle uyum sağlayabilmektedir. Bombeli yüzüklerin içinde dolgu bulunması sebebiyle çökme durumları ortaya çıkmayacaktır. Bombeli alyans modellerinde ince orta ve kalın seçenekler bulunmaktadır. Parmağın uzunluğuna göre ince ya da kalın tercih edilebilecektir. Bombeli alyanslar genellikle 14 ya da 22 ayar şeklinde bulunmaktadır. Bu yüzük modelinde sarı altın rengi olup her ölçü seçeneği vardır. Alyans çeşitlerinde bombeli ve iki renkli yüzüklerde oldukça şık bir görünüme sahiptir. Şerit şeklinde kullanılan iki renk sıradan alyans modellerinden çok daha farklı ve şık görünmektedir. Özellikle kadınlarda iki renk alyansların ortasında kullanılan tamtur taşlar modelin daha hareketli görünmesini sağlayacaktır. Altın yüzük ve fiyatları ile ön plana çıkan modellerden bir diğeri ise isimli alyanslardır. İsimli alyanslar kişinin eşinin ismini parmağında taşıması sebebiyle oldukça anlamlıdır. Erkek modeli tamamen düz bir alyans görünümünde iken, kadın modelinin her iki çevresinde tamtur taşlar bulunmaktadır. Üzerine yazılan isim lazer kalem ile yazıldığı için herhangi bir silinme olmadan ömür boyu kalıcılık sağlayabilmektedir. Bu yüzük modelinde sarı ya da gümüş rengi gibi iki farklı alternatif bulunmaktadır. Ayrıca hem erkek hem de kadın için geniş ölçü seçenekleri vardır. Altın yüzük alyans modellerinde dikkat çeken oldukça fazla model bulunmaktadır. Çiftler zevkleri ve istekleri doğrultusunda ortak bir karar verebileceklerdir. Altın yüzük fiyatları seçilen ürüne, ürünün markasına, ayarına, ağırlığına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Tüm model ve seçeneklere Trendyol ile ulaşabilirsiniz!