placeholder
"

Balon Standı

" araması için 8639 sonuç listeleniyor

Balon Standı

Özel Günlerinizin Mimarı Balon Standı

Balon standı, özel günlerde ya da mekân güzelleştirmesinde kullanılan balon tutuculardır. Helyum ile şişirilen ve uçan balon olarak bilinen bu balonlar, standa yerleştirilir. Eğer tercih helyumdan yana değilse klasik balonlar da balon standı çubuğu yardımıyla dik halde durabilir. Balon standı, balonların kaybolmasını engellediği gibi onların sabit durmalarını sağlayarak çok hoş bir görüntü elde edilmesine olanak verir. Tüm nişan, düğün, doğum ve özel günlerde, balon süsleme standı kullanılacak en etkili güzelleştirme araçlardan birisidir. Balon standı ve balonların kullanım çeşidine göre, bu tasarımlar, mekânın en göz alıcısı parçası ya da sadece tamamlayıcısı olabilirler. Bu durum, büyük oranda balon standının ebadı ve stantta kullanılacak balonların renklerine bağlıdır. Balon standı fiyatları da ebatlara göre değişmektedir. Genel, balon standı fiyat analizine bakıldığında, balon standı, herkesin kullanabileceği malzeme olma etkisini korumaktadır. Durum, yalnızca mekânın ne kadar süsleneceği ile ilgilidir çünkü bir mekânı süslemek, hayal gücü ile doğru orantılıdır; fiyat ikinci plandaki bir unsurdur. Ayaklı balon standı ya da diğer balon standları, geri dönüştürebilir malzemeden yapılmaktadır. Plastik, polikarbon ya da direkt doğal malzeme olan ağaçtan yapılan bu ürünler, ihtiyaç hâsıl olduğunda, yeniden kullanılmak üzere saklanabilmektedir. Bu bakımdan, uzun ömürlü olan balon standlarının pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Balon Standı Kullanım Alanları

Balon standı, özel günlerde, süsleme yapılırken en çok tercih edilen üründür. Bunun nedeni, bu süsleme malzemesinin, kolay ama etkili bir görüntü yakalamasıdır. Ayrıca, balonlar, stand sayesinde, istenilen şekilde sabitlenmekte hatta istenirse farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Balon standlar, lateks balonlar ile kullanılır. Lateks, esnekliği ve sağlamlığı ile bilinir ki neredeyse tüm tutkallarda ve mobilya yapıştırıcılarında lateks kullanılır. Bu bakımdan, eğer balon inmez ya da direkt müdahale ile patlatılmazsa lateks balonlar, uzun süre formunu yitirmeden kalır. Ayrıca, lateks balonlar, mat veya parlak renk olarak seçeneklere ayrılmaktadır. Ama her iki tercihte de önemli olan, bu sağlam balonları bir süs malzemesine çevirmektir. Balon tutucu stand bu ihtiyacın bir ürünüdür. Balon standı, nişan, düğün, kına, doğum günü, bebek partileri pek çok alanda etkin olarak kullanılmaktadır. Nişan töreni, evlenmeye karar veren çiftin, evlilik öncesi gerçekleştirdikleri törenin adıdır. Son zamanlarda, modern hayatın hızlı yaşamayı zorunlu tutması nedeniyle, pek çok nişan töreni evde yapılmaktadır. Evde yapılan nişan törenlerinde, en çok kullanılan süs malzemesi balonlardır. Yalnız, ev ortamı ve kalabalıkta, balonların yerde durması hem bir kazaya neden olabilir hem de görüntü olarak oldukça özensizdir bir durum olarak anlaşılır. Böyle bir şeyi engellemek için balon sütun standı bir seçenektir. Balon sütun standı, bir kemer üzerinde ya da belirlenmiş bir pencerenin veya duvarın iki yanında, doğru renkler ile konumlandırıldığında çok hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Hazırlanan nişan pastası çevresine de masaüstü balon standı konulduğunda, mekân güzelleşmesi tamamlanabilir. Standlarda, balon sayısına göre seçenekler olduğu için, nişan masasındaki tek sınır, kişinin hayal gücüdür. “Bebeğe hoş geldin”, “Cinsiyet Öğrenme” ya da “Diş Buğdayı” partilerinin olmazsa olmazı bebeğin cinsiyetine göre renkli balonlardır. Ama balonlar, doğal bir malzeme değildir. Lateks malzemesi de yenilecek ya da uzun süre ağza alınacak bir malzeme grubuna girmez. Bu bakımdan, özellikle bebeklerle ilgili bir toplantı ya da gecede balonların bebeklere temas etmesi konusunda dikkatli olunmalıdır. Üstelik, bebeklerin çoğunlukta olduğu kapalı bir alanda, yerde duran balonlar, sürekli birilerinin mecburi hareketleri yüzünden, yerden toz kaldırmaktadır. Daha da önemlisi, yerdeki bir balon, ani bir hareketle bebeklerle temas edecek kadar yakına gelebilir. Böyle talihsiz anlar yaşanmaması ama aynı zamanda mekânın da güzelleşmesi için ayaklı balon standı 7 çubuklu model önerilir. Bu ürün, birden fazla alınıp kapı önüne konulabilir ya da bebeklere mesafeli olacak şekilde odaya ya da ortama serpiştirilir.

Balon Standı Çeşitleri ve Özellikleri

Balon standı, kullanım yerlerine göre çeşitlenmektedir. Pek çok mekânı güzelleştiren pleksi balon standı modelleri, istenilen ölçülerde ve boyutlarda olabilmektedir. Ayrıca, balonlardan bir kemer ya da köprü yapmak, yemek masası süslemek veya bir fotoğraf arka planı oluşturmak, balon dekor standı ile oldukça kolaydır. Masa balon standı, yemekli verilen pek çok davette kullanılır. Bu balon süsleme aracı, diğerlerine göre daha kısadır. Bu durumun en önemli nedeni, açık havadaki bir davette rüzgâr esmelerine karşı önlem almaktadır. Kapalı bir yerde ise, masa üstündeki uzun çubuklu balonlar, yiyeceklere bulaşabilir ya da daha da kötüsü yemek yiyen kişilerin istemediği anlar yaşamasına neden olabilir. Tüm bunlar göz önüne alındığında en uygun boydaki masa balon standı üretilmiştir. Süslemek ise tamamen kişinin zevkine bağlıdır. En çok tercih edilen süsleme aracı, balon standı 7’li adlı modellerdir. Tek sayılarla yapılacak süslemeler, daha uyumlu ve daha kolaydır. Bu durumun en önemli nedeni dizayn meselesidir. Balon süsleme standı 7 çubuklu set, balonları konumlandırırken tüm balonların görünmesi sağlayacak şekilde yerleştirilir. Böylece balonlarla, isim yazılabilir ya da logo konulan balonlardaki simgeler, her yerden görülür. 7’li balon standının tasarımı, dilenirse değiştirebilir. Tüm balon standı modellerinde, öncelik, kişinin özgürce tasarım yapabilmesine olanak sağlamaktır. Kemer görünümü, balon sütun standı sayesinde rahatlıkla verilebilir. Balon standı ayaklı olursa, kemer yanına hoş ayrıntılar da konulabilir. Kemer balon standı, nişan, kına, düğün, mezuniyet gibi törenlerin en çok tercih edilen süslerindendir. Kemer süslemesi, pek çok açıdan avantajlıdır. En önemlisi, mekânda az sayıda süsleme varsa, iyi bir balon kemer standı tüm havayı olumlu yönde değiştirecektir. Ayrıca, kemer balon stand, fotoğraf çekimlerinde göz kamaştırıcı anılara sahne olmaktadır. Yürüyüş gerektiren törenler için de durum farklı değildir. Kemer, sade bir okul bahçesi ya da salonu, şahane bir parti mekanına dönüştürebilir. En önemlisi ise balonun ekonomik ve renk olarak sınırsıza yakın derecede bol seçeneği olmasıdır. Çubuklu balon standı, tek, üç, beş, yedi ya da daha fazla çubuğun, şık bir formda birleştirilmesidir. Balon standı 125 cm olduğunda, ideal boya gelmiştir. Uzun balon süslemesinde, 125 cm en çok kullanılan balon standı boyudur. Ama istenirse balon standı 105 cm civarına çekilebilmektedir. Çubuklu balon standında, şişirilen balonlar, çubuklardaki özel girişlere takılır. İstenilen renkte seçilebilen balonlar ile enfes tasarımlar elde edilebilir.

Balon Standının Katkıları

Balon, neredeyse tüm özel günlerdeki süslemelerde kullanılmaktadır. 1800’lü yılların ortasında, steril malzemelerden yapılmaya başlanıp hidrojen ile doldurulmaya başlandığında, balon, sadece bir deney aracı olarak değil süsleme ve oyuncak olarak da kullanılıyordu. İlk zamanlar, sadece çocuklara verilen bir oyuncakken zaman içinde süs malzemesi olarak kullanılacak estetikte olduğu fark edildi. Bu durumun en önemli nedeni ise, balonun renklerinin çeşitli olması ve aynı zamanda yer çekimine karşı gelecek kimyaya sahip olmasıdır. Tüm bu etkenler ile balonlar, son yüzyılın en çok kullanılan süs malzemesi olmuştur. Balon ile yapılacak tasarımlar sınırsızdır. En önemlisi, renk bakımından ve şekil bakımından, balon kadar zengin başka bir süs malzemesi yoktur. Bu zenginlik, ledli balon standı gibi teknolojik tasarımlar birleştiğinde, ortaya harika tasarımlar çıkmaktadır. 5 li balon standı da bu güzelliğe katkı sağlayan bir diğer stand çeşididir. Balon standı uzun tercih edilebilir. Masa üstüne konulan formları haricinde, genel eğilim bu yöndedir. Uzun balon standları, mat ya da direkt parlak lateks balonlar sayesinde göz doldurduğu için girişin yan taraflarına konulduğunda, güzel bir karşılama süsü elde edilmektedir. Ayrıca dev balon standı olarak da bilinen çoklu çubuklar kullanılarak oluşturulacak tasarım, girişe karşılama süs olarak konulduğunda, tam anlamıyla göz doldurmaktadır. Balonlar, standlar yaygınlaşmadan ya da stand kullanılmadan önce ya tamamen havada asılı kalıyor ya da tamamen yerde sabit kalıyordu. Balonların tavana asılı kalması birkaç saat için güzel bir görüntü olsa da balonlar, ısı ve ışık kaynağı olan lambalara yaklaştıkça ya sönecek ya da patlayacak duruma geliyordu. Bu durumda, bir törenin ya da partinin en az dört beş saat sürdüğü düşünüldüğünde harcanılan emek boşa gitmekteydi. Ama tasarımlar çeşitlendikçe, çokça balonun verdiği etki, dev balon standı konsepti ile verilebilir hale geldi. Balon ağacı standı, pek çok etkinlikte, birden fazla amaçla kullanılmaya başlandı: karşılama, kemer yanı, sahne yanı gibi. Balon standı büyük boy seçildiğinde, mekân ister büyük ister küçük olsun, her zaman etkileyici bir görüntü ortaya çıkaracak bir köşeye konabilir. Üstelik, standa konulan balonlar, parlak ya da dikkat çekici olarak seçildiğinde, bu devada balon standları, mekânın yıldızı haline gelecektir.

Balon Standı Süsleme Önerileri

Balon neredeyse istenilen her şekle giren, süs malzemeleri içinde en çok tercih edilen organizasyon malzemesidir. Durum böyle olunca, balon, her törende, her kutlamada, her seremonide rahatlıkla kullanılır. Ama balon standları, balonun bu etkileyiciliğini bir adım öteye taşımışlardır. Balon standlarını, yalnızca balon taşıyıcı olarak düşünmemek gerekir. Standlar, ortamda bulunduğu andan itibaren mekânın parçası haline gelebilir ve süslenebilir. Bu bakımdan balon standı büyük boy seçildiğinde, şeffaf stand tercih edilebilir. Şeffaf balon standı kullanıldığında, çubuklara balonlar ile uyumlu bir kurdele sarılarak iyi bir harmoni elde edilebilir. Ayrıca istenirse bu kurdeleler, masa ya da girişe sarkıtılıp devamlılık arz eden bir görüntü elde edilebilir. Balon, lateks bir ürün olduğu için üzerine yazı yazılabilen bir malzemedir. Bu nedenle, balon standı, bir isim ağacına dönüştürülüp “Hoş Geldin Bebek” partileri için bir konsept hazırlanabilir. Beyaz mat balonlar, çubuklu balon standı ya da dev balon standı ile ortaya konabilir ve misafirler, sırasıyla bebeğe önerdikleri isimleri bu balonlara yazabilir. Ardından, bu balonlar, fotoğraf çekiminde kullanılacak harika bir arka plana dönüşebilir. Balonlarda renk ve şekil seçeneği, üretimlerinden bu yana hayli fazladır. Ama üretim dışında bu balonlara başka renkler de katılabilir. Örneğin sarı ve siyah balonlar içe içe geçirilip şişirilebilir. Bir anaokulu partisi ya da doğum gününde veya konsept partilerinde, bu renkler kullanılabilir. Balon standlarına bu şekilde asılan balonlar, çok naif bir görüntüye imza atacaktır. Şeffaf balonlar içerisine renkli parlak kağıtlar konulup balonlar tek renk ama içerisindeki parlak kağıtların rengarenk olduğu bir balon süsleme standı geliştirebilir. Renkli kurdeleler ile süsleme tamamlandığında, balon tutucu stand, her güneş gelmesinde ya da rüzgâr esmesinde farklı bir ışık oyununa sahne olacaktır. Metalik balon standı alınıp daha önce bir kutlama kullanıldıysa bu standlar ufak bir dokunuşla yepyeni bir hâl alabilir. Metalik, her ne kadar her ortama, mekâna ve organizasyona uygun olursa olsun, kurdele ya da iplerle, metalik balon standı daha canlı bir hale getirilebilir. Marka tanıtım reklamlarında, balon standındaki logolar, doğru ve estetik yerleştirildiğinde oldukça dikkat çekici bir görüntü elde edilebilir. En önemlisi, masa balon standı yardımıyla, verilmek istenen mesaj, misafirlerin en çok kullandıkları alanlara konulabilir.

Balon Standı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Süsleme, çok hassas bir iştir. Ne ileri gitmek yani abartmak ne de çok sade bırakmak mekânı iyi gösterecektir. En önemlisi, süslemede bir denge ve yapılacak tören ile ilgi kurmaktır. Düğün, süsleme abartılsa da eğreti durmayacak bir organizasyondur. Bu bakımdan, düğünlerde istenildiği kadar aşırıya kaçılabilir. Bu durumun en gösterişli ve uygun yolu balonlar ile balon standıdır. Dans pistinin kenarlarına, seyircilerin görüşlerini engellemeyecek bir balon ağacı piste hareket katacaktır. Ya da balon ağacı, gelin ve damada iyi dileklerini yazmak isteyen kişiler için bir dilek ağacına dönüştürebilir. En önemlisi, yanlarda dev balon standının olduğu giriş, gelin ve damadın düğün salonuna girmesini daha da gösterişli hale getirecektir. Balon renkleri, oldukça önemli ve hassas bir konudur. Balon standları genelde en az üçlü şekilde tasarlanır. Bu durumda, balonların renklerini seçmek oldukça önemli hale gelmektedir. Mekânın ya da konseptin ana renginden çıkıp tamamen farklı renklerde balon seçmek, çok iyi bir görüntü ortaya koyamayacaktır. Bu bakımdan renkler, mutlaka mekân ile barışık olmalı, hatta eğer mekân çok zaten çok hareketli ise balonlar iki renkten fazla seçilmemelidir. Balonların renkleri kadar mat ya da parlak olmaları da önem arz etmektedir. Parlak renkli balonlar, daha çok mekandaki diğer süslemeler sönük ya da yetersizse kullanılmaktadır. Eğer ortam yeterince aydınlık ve iddialı ise mat tondaki balonlar tercih edilebilir. Ayrıca, organizasyon zaten şatafatlı ise şeffaf balon standı tercih etmek gerekir. Buna rağmen, durum tam tersi ise, ledli balon standı kullanılabilir. Balon standları, demonte ürünlerdir. Demonte gelen parçalar, çok kolay bir biçimde sökülüp takılmaktadır. Bu durumun pek çok artısı vardır. Öncelikle, genel olarak balon süsleme standı sökülebildiği için çubuklar başka bir yere taşınıp sabitlenebilir. Stand ise, başka bir görevle ya da formda kullanılabilir. Bunun yanı sıra, ev partilerinde, standlar dikkatlice sökülüp takılırsa uzun süreli kullanılır. Eğer balon standından bulunan çubuklar, kırılmış ise yapıştırıp kullanmak ya da etrafına tampon yaparak kullanmak mümkündür. Balon standları, kolayca zarar gören ürünler değildir. Bu bakımdan, pek çok şekilde ve uzunca bir zaman süs malzemesi olarak kullanılabilir. Mekânları güzelleştirmek, güzel anılar biriktirmek ya da sadece güzel fotoğraflar için balon standı çeşitleri, Trendyol sitesinde ya da mobil uygulamasında sizleri beklemektedir.