İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Renk
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Bisiklet Lastiği

" araması için 2519 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Bisiklet Lastiği Seçenekleri Trendyol’da!

Bisiklet; iki teker üzerinde bir yerden başka alana varmayı sağlayan motorsuz ulaşım aracıdır. Bu ulaşım aracının çeşitli parçaları vardır. Bunlar; zincir, teker, pedal ve kadro kulaklığı gibi farklı parçalardan oluşur. Parçalar arasında bisiklet lastiği önemli bir yere sahiptir. Bu ekipmanlar; aracı ayakta tutan temel ekipmanlardan biridir. Bazı durumlarda bisiklet iç lastiği sert beton üzerinde söner ya da yırtılabilir. Bu gibi durumlarda yenisiyle değiştirmek gerekir. Aracın düzgün bir şekilde çalışması için gerekli olan bu parçanın pek çok çeşidi bulunur. Bazı 14 jant, 16 jant, 18 jant, 21 jant, 24 jant, 29 jant bisiklet lastiği modellerinin dış yüzü tırtıklı ve şekillidir. Bu tırtıklı modeller yokuş, eğimli ve dağlık yollarda tercih edilebilir. Düz yollarda tırtıksız patlamayan bisiklet lastiği kullanılabilir. Seçeneklerin iki yüzü bulunur. Biri iç diğeri de dış yüzdür. İç lastikler tekerleğin havasını tutar. Bu tutuş sayesinde de hava basıncı korunur. Hava basıncının korunması çocuk bisiklet lastiği ve çeşitlerinin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar. Dış lastik ise aracın tekerleğinin dışını kaplar. Bu çivili, renkli, elektrikli, zırhlı bisiklet lastiği daha güvenli bir yol sürüşü ve darbelere karşı koruma görevi görür. Trendyol üzerinden bisiklet lastiği indirim ve avantajlı fiyatlarını inceleyip ürünleri hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dayanıklı Malzemeden Üretilen Bisiklet Lastiği Modelleri

Spor yapmanın pek çok yolu vardır. Bu spor dallarını ekipmanlı ve ekipmansız bir şekilde gerçekleştirebilmek mümkündür. Sevilen ve zevk alınan spor dallarından birisi de bisiklet sürmektir. Bu araçlar; yolda, çimende, toprakta ve boş arazilerde sürülen eğlenceli bir motorsuz taşıttır. Bu motorsuz taşıtın ayakta durabilmesi için gerekli malzemeler vardır. Aracı ayakta tutan temel parça da kalın, ince bisiklet lastiği çeşitleridir. Bu çeşitler yolda sürüş deneyiminizi ve performansını yükseltmenizi sağlar. Yere temas eden dolgulu bisiklet lastiği düzgün sürüş için son derece önemli bir ekipmandır. Bu ürünler kullanılan malzemeye göre ve diğer özelliklerine göre farklılık gösterir. Yapımında kullanılan malzemelerden biri kauçuktur. Kauçuk; betonda ve asfaltta daha iyi bir kavrama performansı gösterir. Engebeli ve dağlık arazilerde de hafif tutuş özelliğine sahiptir. Bu sebeple de dağ bisiklet lastiği modellerinde sıklıkla kullanılan bir malzemedir. İç ve dış olarak çeşitliliğe ayrılan ürünlerin farklı görevleri vardır. İç lastikler basıncı sağlar. Dış lastikler ise tekerleğin yüzeye temas eden yüzeyini konforlu hale getirir. Beton, taş, toprak ve asfalt gibi yüzeylere temas eden bisiklet drift lastiği, güvenli bir sürüş deneyimi sağlar. Bu parçanın farklı çeşitleri bulunur. Bunlar; clincher, tubular ve tubeless olarak sınıflandırılabilir. Clincher diğer seçenekler arasında kolay bulunanı ve yaygın olanıdır. Bakımı ve takım işlemi de son derece kolaydır. Bazı olumsuz durumlarda patlayan tekerleğin yenisiyle değiştirilmesi gerekebilir. Pratik bir şekilde şehir bisiklet lastiği ve çeşitlerini takmak isteyenler clincherı alternatif olarak değerlendirebilir. Geniş ürün çeşitliliği arasından her zevke ve ihtiyaca yönelik ürün bulabilmek mümkündür. Kahverengi, beyaz bisiklet lastiği düz ve sade renklerden oluşan modellerdir. Diğer renkler ise siyah, gri, lacivert ve mavi olarak çeşitlilik gösterir. Geniş renk ve model çeşitliliği bulunan ürünler müşteriler tarafından beğeni toplar. Tek bir renge sahip ürün bulabilmek mümkündür. Ayrıca aynı üründe farklı renklerin bir arada bulunduğu renkli modeller de tercih edilebilir. Trendyol üzerinden 14 inç, 16 inç bisiklet lastiği ve diğer seçeneklere göz atabilirsiniz.

Kaliteli Sürüş Deneyimi Sağlayan Bisiklet Lastiği Çeşitleri

Söz konusu seçenekler; clincher, tubular ve tubeless olarak çeşitlere ayrılır. Clincher türünde iç lastik kullanılır. Tubeless de bu kullanım gerçekleşmez. Tubeless genellikle yeni nesil ulaşım araçlarında kullanılır. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Tüpsüz olarak da adlandırılan bu seçenekler sürüş deneyiminizin performansını artırır. Bir diğer model ise Tubular olarak belirtilir. Tubular; boru şeklindedir. Boru Tubular olarak da adlandırılabilir. İç ve dış kaliteli bisiklet lastiği seçeneklerinin birleşimi olan tubular hafif bir yapıya sahiptir. Bu modelin tercih edilmesinin sebebi son derece dayanıklı bir yapıda olmasındandır. Yüksek basınç veya delici parçalara karşı oldukça dayanıklı yapıdadır. Bu da tercih edilirliğini yüksek kılan özelliklerden biridir. Havasız bisiklet lastiği takımı kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu değişimi dilerseniz kendiniz dilerseniz de bilen birinden yardım alarak yenisiyle değişim sağlayabilirsiniz. Değişim işlemi sırasında izlemeniz gereken bir yol vardır. Çelik bisiklet lastiği değişiminde ilk olarak aracın ters bir şekilde çevrilmesi gerekir. Bu işlemin ardından jantı sökmek gerekir. Jantı sökmek için mil kolunun sol yöne doğru hareket ettirilmelidir. Jant söküm işleminden sonra bir ekipman yardımıyla büyük, küçük bisiklet lastiği pratik bir şekilde takılır. Bu işlemin ardından lastik değişim süreci güvenli bir şekilde tamamlanır. Sürüş aşamasını gerçekleştirmeden önce kontrol ederek de güvenliği artırabilirsiniz. Çıkma bisiklet lastiği günlük kullanım için yeterli olan seçenekler arasında yer alır. Günlük kullanım için ihtiyacınızı belirledikten sonra geniş seçeneklere ayrılan ürünlere göz atabilirsiniz. Pek çok modele sahip olan katlanır bisiklet lastiği, aracınıza uyan ölçümü seçerek doğru ürün tercihi yapabilmeniz mümkündür. Trendyol üzerinden bisiklet gergi, gidon lastiği seçeneklerini inceleyip ihtiyacınız olan ürünü satın alabilirsiniz. Aldığınız ürünü tekerinize takarak güvenli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Bisiklet Lastiği Fiyatları

Spor ve egzersiz yapmayı eğlenceli hale getiren bazı ekipmanlar vardır. Bu ekipmanlardan biri de bisikletlerdir. Bu araçların daha konforlu ve düzgün bir şekilde kullanılabilmesi için parçalarının tam biçimde çalışması gerekir. Bu parçalardan biri de bisiklet lastiği modelleri ve çeşitleridir. Çeşitlilik gösteren modellerin ölçümleri de birbirinden farklıdır. Bazı ölçüler standart boyutta yer alır. Ürün seçimi yaparken teker ölçünüze dikkat etmeniz gerekir. Ürünlerin ağırlıkları da farklılık gösteren bir başka özelliğidir. Ağırlıklar 500 gramdan başlayarak 820 gr ve 1 KG’ye kadar yükselebilir. Bisiklet lastiği fiyatı ; ürünlerin belirli özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu özellikler arasında ürünlerin markası, kullanılan malzemesi, boyutu ve diğer detaylar yer alır. Konforlu bir kullanım sunan ürünler, denge kaybı yaşamadan güvenli sürüş deneyimi vadeder. Bisiklet lastiği satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli durumlar vardır. Bu durumların başında alacağınız ürünün aracınıza uygun olması gerekir. Bazı ürünler farklı ebat ve ölçü değerlerine sahip olabilir. Motorsuz taşıta uyum sağlayan modeli tercih ederek konforlu ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Yapılan bisiklet lastiği tavsiye ve önerilerinden yola çıkarak da alacağınız ürün hakkında bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür. Yorumlarda ürünleri anlatan detaylı bilgiler yer alabilir. Yapılan yorumların bazılarında ise bisiklet lastiği markaları ihtiyaca yönelik ürünler ürettiğini belirtir. Ürün seçmekte zorlananlar bu tavsiyeleri değerlendirebilir. Kauçuk bisiklet lastiği ve diğer malzemelerden üretilen ürünleri Trendyol’dan inceleyebilirsiniz. İncelemeniz doğrultusunda da alacağınız ürüne kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Bazı dönemler yapılan bisiklet lastiği kampanya ve avantajlarından yararlanarak da uygun fiyata bu ürünlere sahip olabilirsiniz.