"

Dalış Aksesuarları

" araması için 1785 sonuç listeleniyor
OCEANMARİNE Ocean Sea Scooter
Kargo Bedava
OCEANMARİNEOcean Sea Scooter
112.875 TL
Sepete Git
sublue Navbow Sea Scooter
Kargo Bedava
sublueNavbow Sea Scooter
35.999 TL
Sepete Git
sublue Mix Pro Sea Scooter
Kargo Bedava
sublueMix Pro Sea Scooter
24.999 TL
Sepete Git
Yamaha Explorer Sea Scooter
Kargo Bedava
YamahaExplorer Sea Scooter
24.250 TL
Sepete Git

Dalış Aksesuar

En Kaliteli Dalış Aksesuarları ile Dalış Keyfinin Tadını Çıkarın

Deniz dalışı yapmak başlı başıma bambaşka bir duygudur. Bu sporla ilgilenen kişiler genellikle denizin güzelliğini ve gizemini tutku haline getirmiş insanlardır. Masmavi denizlerde bilinmeyenin içine dalmak hem heyecanlı hem de tarifi imkânsız bir duygu içerir. Dalış sporu herhangi bir ekipmanın kullanılmadığı çok eski çağlara kadar dayanmaktadır. Öyle ki insanlar ekipmansız bile denizin ya da okyanusun güzelliğini keşfetmek için dalmayı bir tutku haline getirmişlerdir. Özellikle son yıllarda ülkemizde dalış sporuna karşı olan ilgi son derece artmıştır. Bu ilgi ile beraber firmalar dalış ekipmanları üzerinde çok daha detaylı çalışmalara imza atmaya başlamışlardır. Dalmak isteyenlerin hem su altında rahat etmeleri hem de unutamayacakları bir deneyim yaşamaları adına pek çok işlevsel aksesuar alıcılar ile buluşmaktadır. Pek çok firma ister yeni başlayacaklara olsun ister profesyonellere olsun en yeni su altı dalış ürünleri ile farklı seçenekler sunmaktadır. Günümüzde ise profesyonel bir spor haline gelen dalış için yardımcı pek çok ekipman bulunmaktadır. Bu ekipmanlar dalış yapacak kişiye su altında oldukça yardımcı olmaktadır. Dalış ekipmanları nelerdir ya da tüplü dalış ekipmanları nelerdir diye soracak olursak içerisinde dalış kıyafeti, paleti, eldiveni, feneri, tüpü, çantası, kemeri, gözlüğü, çorabı gibi aklınıza gelebilecek tüm ekipmanlar bulunmaktadır. Ülkemiz dalış alanı bakımından oldukça zengin olduğundan ve doğal güzellikleri barındırdığından bu spor ülkemizde sık bir şekilde yapılmaktadır. Dalış sporu ile ilgilenen hemen herkes mevsim fark etmeksizin dalış yapılabilecek bölgelere akın ediyor. Gerekli teçhizatları ile dalış bölgesine giden kişiler gerekli hazırlıklarını yaparak dalış işlemine geçiyorlar. Gerekli hazırlıkların başında elbette dalış elbisesi geliyor. Dalış kıyafeti dediğimiz bu elbiseler dalış sırasında ortaya çıkabilecek olumsuzlukları önleme amacıyla özel olarak tasarlanmış kıyafetlerdir. Dalış elbisesinin temel vazifesi dalış yapacak olan kişinin üşümesini engellemektir. Bunun yanı sıra dışarıdan gelebilecek olası darbelerin hasarını da en aza indirmek için dalış elbisesi kullanılmaktadır. Dalış elbisesi üretilirken genellikle neopren ya da sentetik kauçuktan faydalanılır. Kalınlık ve ebatlar dalgıcın ihtiyacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Merserize astar içeriği vardır. Dalış elbiseleri tür olarak birbirinden ayrılabilir. Örneğin bunlardan bir tanesi kuru dalış elbisesidir. Üşümeyi engelleyen kuru dalış elbiseleri daha çok kumaştan üretilirler. Bu giysilerin temel özelliği elbise ile deri arasında basınçlı hava basmasıdır. Bu basınçlı hava suyun basıncından daha yüksektir. Bu nedenle kıyafet içerisine su sızdırma gibi bir durum da söz konusu olmaz.

İster Tek Tek İster Set Halinde En Uygun Dalış Ürünleri

Kuru dalış kıyafetleri uzun süreli dalışlar için idealdir. Giysinin temel görevi dalgıcın ıslanmasını önlemek ve oluşabilecek zararları ortadan kaldırmaktır. Kuru dalış giysileri daha çok profesyonel dalgıçlar tarafından tercih edilirler. Bu tip giysileri kullanmadan önce belirli bir eğitim almak gerekebilir. Çünkü kıyafet üzerinde vanaya benzer eklentiler bulunmaktadır. Hortum regülatöre bağlıdır ve vana ile entegre bir şekilde tüpten hava akışını sağlar. Dalış aksesuarları içerisinde bir diğer önemli eşya ıslak dalış kıyafetleridir. Islak dalış kıyafetleri kuru dalış kıyafetindeki gibi ıslanmamayı sağlamaz ancak dalgıcın üşümemesini sağlar. Uzun kollu olması yarım ıslak dalış kıyafetlerinden onu ayıran en önemli özelliktir. Spora yeni başlayanlar ve sporcular bu elbiseyi tercih ederler. Bu giysi ile ilk defa suya girildiğinde giysi içerisinde su hissedilebilir. Islak dalış kıyafeti olarak adlandırılmasının sebebi de bir nevi budur. Ancak buradaki en önemli nokta bu giysinin ilk dalışta suyu aldıktan sonra o suyu muhafaza etmesi ve yeni su almamasıdır. Bu içerideki su dalgıcın ısısı ile ısınacak ve sabit kalacaktır. Malzemesinden ötürü bir ısı yalıtımı söz konusudur. Dalgıcın ıslanmamasını amaçlayan yarım ıslak dalgıç kıyafetleri olmaktadır. Bu özellikli giysiler daha çok yaz aylarında tercih edilmektedir. Yarım ıslak dediğimiz elbiseler aslında ıslak dalış elbiselerinin içerisinde bulunurlar. Yarı ıslak dalış elbisesinin yanı sıra çift ya da tek parça dalış elbiseleri de bulunmaktadır. Bu tip elbiseleri bedene uygun bir şekilde bulmak mümkündür. Farklı kalınlıkları söz konusudur. 5mm ya da 7 mm gibi kalınlıklar seçenekler içerisindedir. Dalış malzemesi denildiğinde akla ilk gelen diğer bir ürün dalış gözlüğüdür. Dalış malzemeleri içerisinde olmazsa olmaz olan dalış gözlüğü farklı tip ve modellerde sunulmaktadır. Dalış gözlüğü ya da dalış maskesi olarak tercih edebileceğiniz bu ürünler su altında iyi bir görüş elde etmenizi sağlamaktadır. Serbest dalış, scuba, sualtı ve çeşitli spor dallarında rahat bir şekilde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır ve pek çok marka altında farklı modelleri bulunmaktadır. Tasarımı sayesinde takan kişinin yüzünü tamamen sarmaktadır. Zıpkıncıların en çok tercih ettiği dalış maskeleridir. Camları hem dayanıklı hem de çizilmeye karşı koruyucudur. Geniş bir görüş açısı sunar ve su altında hiçbir detayı kaçırmamanızı sağlar.

Her Dalış İçin En İdeal Aksesuarlar

Dalış gözlüğü ile birlikte elbette dalış malzemeleri içerisinde unutulmaması gereken parçalardan bir tanesi de dalış şnorkeli olmaktadır. Pek çok farklı boyutta dalış şnorkeli söz konusudur. Su altında rahat nefes alabilmeniz adına özel tasarımı ile sunulmaktadır. Yumuşak ve antialerjik silikon malzemeden üretilmiştir. Serbest dalış ya da zıpkınla balık avlamayı sevenler için oldukça ideal bir üründür. Ağız yapısı ergonomiktir, sıkmaz ve rahat nefes almanızı sağlar. Bazı şnorkel modellerinde silikon ağızlı ve körüklüdür. Hareketli ve ayrılıp takılabilen klipsi mevcuttur. Silikon tahliye valfi, ağızlığın hemen alt kısmında yer almaktadır. Dalış yapmak için malzemelerden belki de en önemlisi dalış tüpü olmaktadır. Pek çok farklı dalış tüpü söz konusudur. Hem alüminyum hem de çelik dalış tüpleri kullanılmaktadır. Dalış tüpleri farklı ebat ve hacimlere göre sunulduğundan yapacağınız dalışa göre bir tüp seçmeniz yerinde olacaktır. Dalış tüpü çeşitleri içerisinde en çok 12 litrelik tüpler kullanılmaktadır. Aslında dalış tüpü seçimi yaparken dalgıcın su altında en çok rahat edeceği ve gereksinim duyacağı oksijeni sağlayan hacme sahip bir tüp seçmesi önerilmektedir. Dalgıç dalış tüpünü taşırken zorlanmazsa dalışın keyfini daha iyi çıkarabilir. Dilerseniz 12 litrelik dalış tüpleri de mevcuttur. Nispeten daha az kapsamlı bir dalış gerçekleştirecekseniz 0,5 litrelik ya da 1 litrelik mini tüplerden de tercih edebilirsiniz. Su altında rahat bir şekilde ilerleyebilmek adına dalış paleti tercihi de son derece önemli olmaktadır. Palet seçerken hangi tür dalış yapılacağı çok önemlidir. Scuba şeklinde yapılacak bir dalışta farklı, serbest dalışta farklı paletler söz konusu olabilmektedir. Özellikleri bakımından ele aldığımızda paletleri serbest dalış paletleri ya da scuba dalış paletleri şeklinde ikiye ayırmak mümkündür. Serbest dalış paleti modelleri genellikle ayakkabı formundadır. Bu tip palet modellerinde ayak cebi vardır. Serbest dalış paletleri neopren dalış çorap çeşitleri ile birlikte kullanarak ayaklarının tahriş olmasını engelleyebilirler. Dalış paletleri fiber palalı ve carbon palalı olarak ikiye ayırmak mümkündür. Fiber palalı paletlerin en önemli özelliği daha az efor harcayarak daha rahat hareket etmeye imkân tanımasıdır. Carbon palalı paletler ise fiber palalı paletlere göre biraz daha dayanıklıdır. Bu tip paletlerle de az bir efor ile hızlı yol almak mümkündür. Eğer dalış derinliği 10 metreyi aşıyorsa daha çok carbon palalı paletler tercih edilmektedir. Arkası açık olan palet modelleri scuba dalış paleti olarak geçmektedir. Bu tip paletler neopren malzemeden üretilmiş olup tabanları ayakkabı gibi kalındır.

Su Altında Rahat Hareket Etmek İçin En Uygun Ekipmanları Seçin

Su altında daha iyi bir görüş sağlamak için kullanılan dalış feneri ise dalgıçların olmazsa olmazıdır. Led el feneri olarak da geçen bu fenerler sığ sularda dalmak isteyenler için idealdir. 200 metreye kadar aydınlatma yapabilen bu fenerler su geçirmez ve sağlam yapıdadır. Ledli dalış feneri üzerinde açma kapama düğmesi mevcuttur ve bu sayede rahat bir şekilde kullanılabilir. Farklı ebat ve güçte dalış feneri çeşitleri bulunmaktadır. Dalışınıza en uygun ve ihtiyacınızı giderecek dalış fenerlerinden bir tanesini seçebilir ve rahat bir deneyim sağlayabilirsiniz. Dalış deneyiminizi en iyi şekilde yaşamak için ekipmanlarınız içerisinde unutmamanız gereken bir aksesuarda eldivenlerdir. Dalış eldiveni çeşitleri çok farklı olmakla beraber ihtiyacınıza en uygun eldiveni alarak ekipmanınızı tamamlayabilirsiniz. Dalış eldivenleri arasında 2 mm inceliğindeki eldivenler ara mevsim için ideal olmaktadır. Dokunma hassasiyetini en iyi şekilde koruyan eldivenler dalgıçların ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaktadır. Neopren dalış eldivenleri bilekleri en iyi şekilde kavrayarak parmakların rahat bir şekilde hareket etmesine olanak tanır. Dalış eldiveni metalite iç kaplaması ile çok rahat bir şekilde giyilebilmektedir. Aynı zamanda 3mm’lik elleri sıcak tutan neopren modeller de bulunmaktadır. Dalış için kullanılacak ekipmanlardan bir tanesi de dalış ayakkabısı olmaktadır. Farklı özellikte pek çok dalış ayakkabısından söz etmek mümkündür. 5mm kalınlığında olanlar vardır ve kaymaz taban yapısı ile oldukça rahattır. Ayak bilek ve burun kısımlarında uzun süre herhangi bir sorun yaşamadan kullanılabilmesi adına koruyucu malzeme ile takviye sağlanmıştır. Dalışlarda, sörfte ya da denize girerken giyilebilecek bu ayakkabılar kolay giyilip çıkarılabilen yandan fermuarlıdır. Dalış ayakkabı çeşitleri arasında 2 mm kalınlığında neopren kumaştan üretilmiş modeller de bulunmaktadır. Bu tip ayakkabılar bilekten ayarlanabilir sıkma tiplidir. Parmak uçları için tasarımda ekstra koruma sağlanmıştır. Yapacağınız dalış ekipman açısından kusursuz olmalıdır. Ancak bu sayede dalışınızın tadını çıkarabilir ve iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Dalış ekipmanları içerisinde bulunan dalış başlığı ise yine farklı özelliklerle sunulmaktadır. Dalış ekipmanları içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan dalış başlığı 5-4-3-2 mm kalınlığında tercihe göre değişebilmektedir. Dalışın yanı sıra antrenman ortamında uygun ısı yalıtımı için de bu tip başlıkları rahat bir şekilde kullanabilmektesiniz. Bazı başlıklar özelliğine göre 16 dereceden daha sıcak sular için uygun olmaktadır.

Kaliteli Dalış Ekipmanları ile Benzersiz Deneyim

5 mm kalınlığındaki dalıp başlıkları esnek neopren yapıdadır. Rahat bir şekilde giyilebilir. Üzerinde reflektif bantlar mevcuttur. Bu sebeple su altında ya da karanlık su üstü bekleme durumlarında rahat bir şekilde fark edilmenizi sağlamaktadır. En soğuk sularda dahi maksimum termal konforu dalış başlığı çeşitlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca dalgıcın yüz hatları ile kusursuz bir uyum sağlamasına yardımcı olan conta da bulunmaktadır. Dalış ihtiyacınıza göre birbirinden farklı dalış başlıkları bulunmaktadır. Dalışınız için ağırlık kemeri arıyorsanız birbirinden farklı dalış kemeri çeşitleri ile aksesuarlarınızı tamamlayabilirsiniz. Dalış ağırlık kemeri olarak da bilinen dalış kemerleri farklı özelliklerde ihtiyaca göre üretilmektedir. Plastik tokalı örgü kemerler sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bu tip kemerlerden biri 5 cm genişliğinde ve 150 cm uzunlukta naylon örgülü kemerlerdendir. Cam elyafı takviyesi olmakla beraber plastik sağlam tokası bulunmaktadır. Dilerseniz 140 cm uzunlukta olan modelleri de bulunmaktadır. Dayanıklı polyester malzemeden kolunu üretilmiştir. Sertleştirilmiş plastikten üretilmiş olan tokası son derece dayanıklıdır. Dalış kemerleri arasında Marsilya tokalı, metal tokalı, kauçuk gibi modelleri de bulunmaktadır. Eğer ürünleri tek tek değil de set şeklinde almak isterseniz pek çok markanın sizler için sunduğu dalış takımı çeşitlerine bakabilirsiniz. Standart bir dalış seti içerisinde kamuflaj dalış elbisesi, maske, zıpkın, dalış paleti, kamuflaj dalış çorabı, kamuflaj dalış eldiveni, dalış paleti, dalış şnorkeli bulunmaktadır. Dilerseniz daha temel bir dalış seti de tercih edebilirsiniz. Daha minimal düzeydeki dalış setlerinde palet, şnorkel ve maske bulunmaktadır. Setler ihtiyaca göre farklı malzemeler içerebilmektedir. Örneğin bazı dalış setlerinde ise dalgıç yeleği, analog konsol, tüp ve regülatör gibi detaylar da eklenmektedir. Bu tamamen sizin ihtiyaç duyduğunuz malzemeler ile ilgilidir. Ancak ister nispeten daha temel parçalar olsun ister daha fazla parçalı daha profesyonel olsun hemen her ihtiyaca yönelik dalış setleri bulunmaktadır.

Dalış Aksesuar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tüm dalış malzemelerinizi hazırladıktan sonra bu malzemeleri taşıyacağınız bir de dalış çantası ihtiyacınız olacaktır. Dalış çantası tüm dalış aksesuar ve ekipmanlarınızı güvenle taşıyabileceğiniz kapasiteli çantalardır. Dalış çantaları yapısına göre farklılık gösterse de sağlam sızdırmaz branda kumaştan üretilmiş olup eşyalarınızı rahat bir şekilde taşımanıza olanak tanır. Dalış ürünleri tek seferde çantaya sığmaktadır. Yan ceplerine dilerseniz serbest dalış paletlerinizi koyabilirsiniz. Fermuarlı cepleri ile oldukça işlevseldir. Arabada, elde, uzun yolda fark etmeksizin tüm dalgıç aksesuarları güvenli bir şekilde dalış malzeme çantası ile taşınabilmektedir. Dalış yapmak isteyen ve malzeme arayanlar için akıllardaki bir soru da dalış ekipmanı fiyatları olmaktadır. Dalış ekipmanlarınızı tek tek alabileceğiniz gibi daha hesaplı olacak şekilde set olarak da alabilirsiniz. Ancak bazen ürünleri tek olarak almak hem ihtiyacınıza göre ürün almak hem de daha uyguna sahip olmak adına avantajlı olabilir. Dalış ekipmanları isimleri yazılarak ürünlere tek tek ulaşabilir ya da dalış seti şeklinde tek seferde tüm ürünler bir kerede alınabilir. Bu tamamen dalış yapacak kişinin arzu ve ihtiyacına kalmış bir durumdur. Dalış malzeme fiyatları marka ve modele göre değişiklik gösterdiği gibi kapasiteye göre de farklılık göstermektedir. Bu anlamda dalış aksesuarı seçerken ne tür bir dalış gerçekleştireceğinizi önceden planlamanız yararınıza olacaktır. Dalış malzemeleri konusunda pek çok platformda tavsiyeler yazılsa da sizler standart bir dalış için gerekli malzemelerin hepsini bir arada bulabilirsiniz. Bütçenize uygun pek çok dalış malzeme ve setleri bulunmaktadır. Dalış maske ya da dalış paleti tavsiye verenleri görmek mümkündür ancak ürün çeşitliliği çok fazla olduğundan özellikleri kendiniz belirlerseniz çok daha sağlıklı bir sonuç elde etmiş olacaksınız. Tüplü dalış ekipman fiyatları için sıralama yapabilir ve ihtiyacınıza göre aksesuarları ekleyip çıkararak ideal bir set hazırlayabilirsiniz. Çok fazla sayıda çok fazla dalış aksesuarı olduğu için ürünleri özellikle inceleyip detaylı bir şekilde listeleyerek kendinize ve bütçenize en uygun seti alabilirsiniz. Keyifli bir aktivite ve spor olan dalışa tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça ilgi gösterilmektedir. Bu anlamda ister amatör olun ister profesyonel alacağınız dalış ekipmanları ile gayet tatmin edici bir deneyim yaşayabilirsiniz. Farklı markaların farklı ekipman çeşitlerini Trendyol üzerinden görebilir, fiyata ya da modele göre listeleyebilir ve size en uygun olan dalış malzemelerini anında sipariş verebilirsiniz.