placeholder
"

Discovery

" araması için 1126 sonuç listeleniyor
Discovery Avcı Yeleği M Beden
KARGO BEDAVA
DiscoveryAvcı Yeleği M Beden
370 TL
Sepete Git
Discovery Kalın Kamp Matı
KARGO BEDAVA
DiscoveryKalın Kamp Matı
129,90 TL
Sepete Git
Discovery Vt-z 6-24x50 Sf Ffp
KARGO BEDAVA
DiscoveryVt-z 6-24x50 Sf Ffp
4.250 TL
Sepete Git
Discovery Hd/34 5-30x56sf Ir Ffp
KARGO BEDAVA
DiscoveryHd/34 5-30x56sf Ir Ffp
9.400 TL
Sepete Git

Discovery

Discovery

Hayatı kolaylaştıran birbirinden kaliteli ürünler sunan Discovery; outdoor giysilerden hava temizleyicilerine, avcılık malzemelerinden kamp ekipmanlarına kadar birçok başarılı outdoor ürünün altına imzasını atıyor. Açık hava sporlarına meraklı kullanıcıların seyahatlerini daha konforlu hale getirmek için başarılı ürünler geliştiren Discovery, doğayı keşfe çıktığınız sürecin daha güvenli hale gelmesine de yardımcı oluyor.

Kaliteli malzemeler kullanılan ekipmanları sayesinde farklı hava koşullarına kolaylıkla uyum sağlayabilen seçenekler sunan Discovery ürünleri arasında farklı zevklere ve ihtiyaçlara karşılık gelecek güçte tasarımlar yer alıyor. Geniş bir ürün yelpazesinin yanı sıra farklı fiyat alternatifleri de sunan marka, bu sayede geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih ediliyor. Kaliteli ekipmanları uygun fiyatlarla satın almak isteyen maceraseverlere ihtiyaç duydukları ürünleri tedarik etmeyi hedef belirleyen marka, doğa sporlarını daha keyifli hale getirecek ürünler tasarlıyor.

Discovery Çadırlarla Doğanın Kalbinde Konaklamanın Keyfini Çıkarın

2 kişilik çift katlı çadırlardan tek katlı pop up çadırlara kadar pek çok farklı alternatif model üreten Discovery, doğada konaklarken daha güvenli bir uyku çekmenize aracılık ediyor. Konaklama ekipmanları seçerken birkaç önemli noktaya dikkat etmek gerekiyor.

Çadırlar birbirlerinden ilk olarak genişlikleri bakımından ayrılıyor. Tek kişilik, çift kişilik ve üç kişilik seçenekleri olan çadırların daha kalabalık grupların konaklamasına imkan tanıyan modelleri de bulunuyor. Çadırı kaç kişi kullanacağınıza bağlı olarak seçim yapmak konaklama konforunuz üzerinde büyük etki gösteriyor.

Çadır kapasitesine karar verirken birçok kullanıcı yalnızca konaklayacak kişi sayısını göz önünde bulundurarak karar vermiyor. Zira çadır içerisinde ne kadar fazla alana ihtiyaç duyacağınız da büyük önem taşıyor. Tek başına seyahat etseler dahi yanında fazla sayıda kamp ekipmanı bulunduran kişiler, çok kişilik çadırları tercih ediyor.

Çadır seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise ağırlık oluyor. Çadır ağırlıkları arttıkça çadır genişliği de artıyor. Bu yüzden seçim yaparken yalnızca geniş çadırlara yönelmek, kamp esnasında mobil olabilmeyi zor hale getirebiliyor. Motosiklet kullanarak seyahat edenler ve toplu ulaşım araçlarını kullanarak kamp alanlarına gidenler ağırlık ve genişlik arasında hassas bir denge kurmayı seçiyor. Arabayla seyahat eden kampçılar ise ağırlık konusunda daha özgür davranabiliyor.

Eğer kamp yapacağınız yer bir kamp alanıysa, çoğu tesis maksimum 2 ya da 3 kişilik çadırların kullanılmasına müsaade ediyor. Daha büyük çadırlar kullanan kişiler, genellikle kamp yerleri dışındaki alanlarda konaklıyor. Çadır alternatifleri arasında tek katlı ve çift katlı modeller de yer alıyor. Tek katlı modeller son derece hafif yapılarıyla öne çıkarken, çift katlı çadırların üstte yer alan kısmı çadır içi alanı yağıştan korumak üzere dizayn ediliyor. Yalnızca yaz aylarında ve deniz kenarında kamp yapmayı sevenler, hafiflikleri dolayısıyla tek katlı çadırları tercih ediyor.

Çadır seçerken son olarak çadır kapısı olarak da adlandırılan açılır bölümlere dikkat etmek gerekiyor. Bu kapılar genellikle çift katlı olarak üretiliyor. Üstte yer alan kısım çadırın tamamen dışarıyla bağlantısını keserken kullanılıyor. İçte tarafta bulunan file yapıysa çadırda uyurken daha havadar bir ortamda uyuyabilmeyi sağlıyor. Böceklerin ve sivrisineklerin çadıra girmesini engelleyen bu file, uyku konforunu arttıran en önemli faktörlerden biri sayılıyor. Kimi çadırlar tek taraftan açılabilirken bazı modellerin ön ve arka kısımlarında kapılar bulunuyor.

Doğru Ekipmanları Seçerek Çadırda Geçireceğiniz Süreyi Konforlu Hale Getirin

Çadır seçimini yaptıktan sonra sıra çadır içerisinde geçireceğiniz süreyi daha rahat hale getirecek ekipmanları seçmeye geliyor. Mat, uyku tulumu, şişme yatak, pompa, yastık ve çadır içi düzenleyiciler arasından uygun ürünleri seçmek, seyahatlerinizi daha konforlu hale getirmeye yarıyor.

Kamp yapmayı planladığınız alan düz bir zemin değilse ve taşlık bir alansa, direkt olarak uyku tulumlarını çadır içerisine yerleştirmek önerilmiyor. Uyku tulumlarının altına bir mat yerleştirmek hem zeminin uyku tulumuna zarar vermesini engelliyor hem de hava koşullarına bağlı olarak geceleri soğuktan etkilenmenizin önüne geçiyor. Bahar ve kış aylarında kamp yapmayı sevenlerin mutlaka mat kullanmaları tavsiye ediliyor.

Mat üzerine uyku tulumu ile yatmak mümkün olduğu gibi şişme yataklar da tercih ediliyor. Uyku tulumları tek kişilik seçenekler olarak öne çıkarken şişme yataklar iki ya da üç kişilik olarak da temin edilebiliyor. Pompa yardımıyla kolaylıkla şişilebilen yataklar, çadırda uyurken yüksek konfor sağlamalarıyla biliniyor. Yaz aylarında ince bir pike ile uyumayı tercih eden kampseverler, soğuk havalarda şişme yatakları uygun uyku tulumlarıyla birlikte kullanarak istirahat ediyor.

Deliksiz bir uyku çekebilmek için yastık kullanmayı sevenler, portatif yapılarıyla beğeni kazanan şişme yastıklar kullanıyor. Şişme yatağı şişirirken kullanılabilen pompalar, birçok yastık çeşidini şişirmekte de kullanılıyor. Havası indirilip katlandığında cepte taşınabilecek kadar küçülen şişme yastıklar, uyku ekipmanları arasında tamamlayıcı görevi üstleniyor.

Çadırda kalınan süreyi daha rahat hale getiren ürünler arasında çadır içi düzenleyiciler de bulunuyor. Küçük eşyaları bir arada tutmak için kullanılan düzenleyiciler, çadır iç alanının derli toplu olmasına da yardım ediyor. Kamp ışığı, çakı, diş fırçası ya da çöp poşeti gibi araçları yerleştirmeye olanak tanıyan küçük çantalar, bir şeyler kaybetme riskini de ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Discovery Hava Temizleyici Ürünlerle İçinize Çektiğiniz Havanın Kalitesini Arttırın

Evlerde ve ofislerde de kullanılabilen Discovery hava temizleyici cihazlar, bulundukları ortamın havasını temizleyip nemlendirmek için kullanılıyor. Çalıştığı ortama hoş kokular yayacak şekilde parfümlerle de kullanılabilen Discovery sihirli küre, hava kalitesini arttıran ekonomik bir çözüm olarak beğeni kazanıyor.

Kullanıldıkları noktalardaki havayı filtreleme özelliği gösteren hava temizleyiciler, rahatsız edici kokuların yanı sıra sigara dumanı ve toz partiküllerini temizlemekte de büyük fayda sağlıyor. Kamp yaparken çadır içindeki havayı ferah hale getiren temizleyiciler, özellikle çadır kapıları kapalı olduğunda içeride yer alan havanın temizlenmesine ve nemlendirilmesine olanak tanıyor.

Discovery hava temizleyicilerin oldukça basit bir çalışma mekanizması bulunuyor. Ürün içerisine çekilen hava, su yardımıyla arındırıldıktan sonra yeniden ortama salınıyor. Havanın nemlenmesini de sağlayan bu yöntem, kapalı bir alanda ferah ve yumuşacık bir his uyandırmaya yardımcı oluyor.

Discovery parfüm modelleriyle birlikte kullanıldığında ortama farklı hoş kokular da verebilen hava temizleyiciler, saydam su haznesi sayesinde ürünü kolayca kontrol edebilmenize de imkan tanıyor. Hazne içerisinde yer alan suyun rengi değişip kirlenmeye başladığında değiştirilmesi öneriliyor. Su değişim işlemi yapıldıktan sonra hava temizleyici tek tuşla tekrar çalıştırılabiliyor. Portatif yapısı ve pratik kullanımıyla beğeni kazanan Discovery marka hava temizleyiciler, uygun fiyatlarıyla da kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Discovery Outdoor Giysilerle Her Türlü Hava Koşuluna Hazırlıklı Olun

Outdoor giysiler arasında yağmurluk, kar montu, sweatshirt ve polar ürünler gibi soğuk havalarda kullanılabilecek ürünler yer aldığı gibi, yaz aylarında ve sıcak havalarda tercih edilebilecek alternatifler de yer alıyor. Outdoor giyim ürünleri tercih ederken, gitmeyi planladığınız bölgenin hava koşullarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer tırmanış yapmayı seviyorsanız, hafif ve sıcak tutacak giysiler tercih etmeniz öneriliyor.

Hafif giysiler hareket kabiliyetini kısıtlamamalarıyla da ön plana çıkıyor. Trekking ya da tırmanış esnasında giysilerin ve ekipmanların hafif modeller arasından tercih edilmesi, doğa sporlarından alınan keyfi de arttırıyor. Eğer farklı hava koşullarıyla karşılaşabileceğiniz bir rotanız varsa ya da yükseklere tırmanmayı planlıyorsanız, fonksiyonel yapılarıyla beğeni kazanan çift katlı montları tercih etmeniz öneriliyor. Montların iç kısımlarında yer alan polar, düşük sıcaklıklarda bile sıcacık hissetmenize olanak tanıyor.

Outdoor kullanımlar için özel olarak hazırlanan pantolonlar ise işlevsel yapılarıyla göze çarpıyor. Ön ve arka ceplerin yanı sıra diz kapaklarına yakın noktalarda iki ekstra cep de barındıran outdoor kargo pantolonlar, ufak ekipmanları yanınızda taşımanızın da önünü açıyor.

Vücudun soğuk havalardan en çok etkilenen kısımları baş bölgesiyle birlikte eller ve ayaklar oluyor. Bu nedenle elleri koruyacak dayanıklılıkta su geçirmez eldivenler takmak, soğuk havayı kesecek özellikte bir şapka kullanmak ve gerekli durumlarda bere tercih etmek önem kazanıyor.

Sıcak havalarda kullanılmak üzere tasarlanan outdoor giysiler ise hafifliklerinin yanı sıra cildinize nefes alma fırsatı da sunuyor. Doğa yürüyüşleri esnasında tercih edilen ince yapılı tişörtler, şortlar ve gömlekler hareket kabiliyetini sınırlandırmayacak şekilde tasarlanıyor. Pamuklu kumaşlarla üretilen giysiler, kaliteli dokuları sayesinde uzun yıllar güvenle kullanılabiliyor.

Yazlık ürünler arasında deniz şortları, bikiniler ve mayolar da bulunuyor. Yüzme aktivitelerini daha keyifli hale getirecek düzeyde hızlı kuruyan, konforlu ve şık seçenekler sunan ürünler, birbirinden güzel renkler ve şık tasarım detayları barındırıyor. Deniz şortları uzunlukları dolayısıyla birbirinden ayrılırken erkek kullanıcılar yüzme aktiviteleri esnasında kişisel tercihleri doğrultusunda farklı uzunluklarda ürünler tercih ediyor.

Mayolar ve bikiniler ise güneşlenmeye ve yüzmeye uygunluklarıyla öne çıkıyor. Bikinilerle hem yüzmek hem de güneşlenmek mümkünse de mayolarla güneşlenmek istenmeyen şekilde bronzlaşmaya davetiye çıkarabiliyor. Çiçek baskıları ve geometrik desenler kullanılarak hazırlanan bikiniler, plaj modasının sevilen parçaları arasında yer alıyor. Yüzerken mayo kullanmak ise ürünlerin toparlayıcı etki göstermesinden dolayı daha hızlı yüzmeyi mümkün hale getiriyor.

Discovery Outdoor Ayakkabılarla Konforunuzu Daima Yüksek Tutun

Outdoor ayakkabı seçeneklerini değerlendirmeden önce ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz öneriliyor. Discovery outdoor ayakkabılar arasında farklı zemin türlerinde güvenle giyilebilecek konforlu modeller yer alıyor. Ürün seçimi esnasında ayakkabı tabanına da dikkat etmek gerekiyor. Ortopedik tabanlı ayakkabılar seçmek zorlu parkurlarda uzun süre yürüyüş yapsanız da ayaklarınızın ağrımasının önüne geçmeyi hedefliyor.

Ayak tabanınız doğrultusunda bir ürün seçebileceğiniz gibi taban kısmı düz olan ayakkabıların içerisine dilediğiniz tabanlığı yerleştirmek de mümkün oluyor. Outdoor ayakkabı seçerken ne tür bir aktivite yapacağınız ayakkabının ağırlığı üzerinde de etkili oluyor. Yükseklere tırmanırken kullanacağınız ayakkabılar iri yapılarıyla ve ağırlıklarıyla öne çıkıyor. Bu ayakkabılar tabanlarında yer alan dişlerle kaymanızı önlemeye ve denge kurmanıza da yardımcı oluyor.

Doğa yürüyüşleri yapmayı planlıyorsanız, hafif yapılarıyla ayakları rahat ettirmek üzere tasarlanan modelleri tercih etmeniz tavsiye ediliyor. Hafifliklerin yanı sıra farklı parkurlara tutunma özelliği bakımından da yüksek performans gösteren ürünler, ayağı ve bileği kusursuz şekilde sararak olası sakatlanmaların da önüne geçmeyi hedefliyor.

Düz zeminlerde yürüyüş ya da koşu yapmayı planlıyorsanız, esnek ayakkabı modelleri tercih etmeniz herhangi bir problem yaratmıyor. Ancak tırmanış esnasında ya da engebeli alanlarda yürüyüş yaparken daha sert modelleri tercih etmek gerekiyor. Ayak ve ayak bileğini destekleyerek olası burkulmaların ve sakatlanmaların önüne geçen sert materyallerden üretilen ayakkabı seçenekleri, farklı iklim koşullarında kullanılabilen alternatifler de barındırıyor.

Ayakkabı modelleri arasında Discovery çizme çeşitleri de yer alıyor. Ayakları yağışlı havalardan korumak üzere tasarlanan ürünler arasında iç kısmı yünlü seçenekler de bulunuyor. Ayakları dış etmenlerden korurken sıcacık tutmak üzere geliştirilen çizme çeşitleri diğer Discovery outdoor giysi alternatifleriyle de uyum içinde kullanılabiliyor.

Kadınlar, erkekler ve çocuklar için özel olarak tasarlanan Discovery ayakkabı modelleri, outdoor aktiviteleri daha keyifli ve güvenli hale getirmekte büyük başarı gösteriyor. Farklı zevklere hitap edecek güçte ürün çeşitliliği de sunan Discovery ayakkabılar, farklı bütçeler tarafından tercih edilebilecek seçenekler de sunuyor. Modern tasarım çizgisinin gücünü her bir ayakkabıda bulabilmenize fırsat tanıyan Discovery özellikleri, yorum ve detay bakımından ayrıcalıklı seçenekler barındırıyor.

Discovery Balık Av Malzemeleriyle Keyifli Bir Hafta Sonu Geçirin

Outdoor aktiviteler arasında en sevilen alternatiflerden biri balık tutmak olarak biliniyor. Farklı ekipmanlar yardımıyla kolayca balık tutmak mümkün olurken, sevdiklerinizle birlikte keyifli bir aktivitede bulunmak da mümkün oluyor. Ancak balık avına çıkmadan önce ekipman seçimine büyük özen göstermek gerekiyor. Zira balık tutmayı kolaylaştırmak için yalnızca kaliteli ekipmanlar kullanmak yetmiyor.

Balık tutma işleminden verim alınabilmesi için doğru ekipmanlar kullanılması gerekiyor. Bu yüzden de ilk olarak balık tutulacak alanın belirlenmesi ve suyun yapısının kontrol edilmesi gerekiyor. Sığ sularda balık tutmak için kullanılan ekipmanlar ve açık denizde balık tutmak için tercih edilen ürünler büyük farklılık gösteriyor. Discovery olta çeşitleri ve olta makineleri ise farklı ihtiyaçlara karşılık verecek güçte alternatifler barındırıyor.

Bununla birlikte mevsimsel faktörler de avlanma işlemi için kullanılacak ürünlerin değişiklik göstermesine neden oluyor. Son ve en önemli faktörlerden bir tanesi ise avlanacak balığın türü oluyor. Büyük balıkları avlamak ağlı avcılık malzemeleriyle mümkün olurken, istavrit ve mezgit gibi orta büyüklükteki balıkların avında oltalar kullanılabiliyor. Discovery olta makinesi seçenekleri kolay kontrol edilebilen yapılarıyla kullanıcıları memnun ediyor. Discovery olta kamış çeşitleri de farklı materyallerden üretilen seçenekleriyle, dilediğiniz ürünü tercih etmenize olanak tanıyor. Discovery kamış çeşitleri arasında 450 cm ve 600 cm gibi farklı uzunluklarda pek çok ürün bulunuyor.

Doğru ürünlere karar verildikten sonra ekipman çantasında mutlaka yedek misina bulundurulması öneriliyor. Güçlü balıkların misinayı koparabilme ve olta ucundaki çengeli düşürebilme ihtimallerine karşı hazırlıklı olmak gerekiyor. Balık avlamayı kolaylaştıran bir diğer faktör ise sahte yem kullanımı oluyor. Balıkların ilgisini çekecek güçte rengarenk hazırlanan balık yemleri arasında karideslerden solucanlara pek çok çeşit bulunuyor. Bunun yanında birçok balıkçı avlanırken konserve yemler de kullanıyor. Yanınızda yeterince konserve yem bulundurmak, keyifli bir şekilde balık avlamanıza yardımcı oluyor.

Birbirinden Kaliteli Discovery Ürünleri Trendyol'da

Türkiye'de ve dünyada geniş bir kullanıcı kitlesine seslenen Discovery, birbirinden kaliteli ve işlevsel ürünlerini Trendyol'da bir arada sunuyor. Kaliteli materyallerden üretilen outdoor ekipmanlarıyla ve yaşam alanı çözümleriyle kullanıcıları memnun eden marka, online alışveriş seçeneklerini Trendyol'un güvenli alışveriş ve hızlı teslimat avantajlarıyla maceraperest ruhunu kaybetmeyenlere ulaştırmayı hedefliyor.

Discovery outdoor ekipmanlarını satın almak isteyen kullanıcılar Trendyol'da kendilerine özel sunulan fırsatların tadını çıkararak keyifle alışveriş yapıyor. Birçok kullanıcı ise outdoor ekipmanlarını hediye olarak da tercih ediyor. Seyahat seven dostlara ve aile bireylerine çok düşünceli hediye alternatifleri barındıran Discovery, farklı zevklere hitap eden ürünleriyle seçim yapmanızı da kolaylaştırıyor.

Siz de outdoor sporlara meraklıysanız ya da kamp yapmayı planlıyorsanız, Discovery imzası taşıyan ürünleri tercih ederek yeni maceraların ilk adımını atabilirsiniz. Kaliteli malzemeleriyle uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünleri uygun fiyat avantajlarıyla satın almak istiyorsanız, Trendyol'da yer alan ürünleri değerlendirebilirsiniz. Hızlı teslimat ve güvenli alışveriş fırsatlarından yararlanarak siparişinizi oluşturmak için Discovery ürünlerini keşfetmeye başlayın, alışverişin tadını çıkarın!