placeholder
"

Müslin Örtü

" araması için 8489 sonuç listeleniyor

Bebek Cildi İçin Özel Tasarlanan Müslin Örtü Çeşitleri

Müslin örtü, müslin kumaştan yapılan ve pek çok yerde karşınıza çıkan, en çok da annelerin vazgeçilmezi olmuş bir üründür. Müslin kumaş, uzun yıllardır kullanılan ve kullanımı en kolay olan pamuklu kumaş türlerinden biridir. Tarih boyunca bu kumaş ve kumaştan yapılan örtüler çok çeşitli ihtiyaçlara hitap etmiştir. Adını ilk üretildiği Irak'ın Musul şehrinden almakla beraber, antik Hindistan'a kadar uzanan uzun bir geçmişi vardır ve yüzyıllardır birçok farklı alanda kullanılmaya devam eder. Müslin örtü nedir diye sorarsanız, müslin örtü, gevşek dokunmuş pamuklu müslin kumaşından yapılan örtüdür. Düz dokuma tekniği kullanılarak yapılır. Pamuklu muslin kumaşının nefes alabilen ve hafif bir yapısı vardır. Çeşitli amaçlar için çeşitli büyüklüklerde hazırlanabilir. Bu hafif, cilde hava aldıran, narin ancak uzun ömürlü özellikleriyle müslin örtüsü, bebeklerin ve annelerin hassasiyetlerine ve ihtiyaçlarına oldukça hitap ederek kolaylık sağlar.

Müslin Örtü Kullanım Alanları

Müslin Örtü Kullanım Alanları

Çok uzun yıllardır kullanılan müslin örtü ne işe yarar diye sorulduğunda ise müslin örtü kumaşının çok yönlü olduğunu, moda sektöründen mutfağa, cerrahi işlemler ve özellikle de bebeklerin çeşitli ihtiyaçları için kullanıldığını görürüz. Kıyafetler için astar ya da taslak oluştururken, mutfakta filtre olarak ya da peynir yapımında, perdelerde, tıp alanında ve özellikle bebeklerin narin tenleri için tercih edilir. Müslin örtü özellikleri sayesinde annelerin ve anne adaylarının en çok araştırdığı ve kullandığı ürünler arasındadır. Müslin ana kucağı, omuz, emzirme, bebek, kurulanma, anı örtüsü olarak da bilinen birçok kullanım alanı vardır. Portatif olmaları sayesinde müslin puset örtüsü, bez değiştirme, gaz çıkarma bezleri, güneşlikler, kundaklamak için ve bebek battaniyeleri olarak da kullanılabilirler.

Müslin Örtü Özellikleri

Müslin Örtü Özellikleri

Müslin örtüler, kendilerine has özellikler taşır. Pamuklu bu örtüler, gevşek dokuması sayesinde diğer pamuklu dokumalardan oldukça hafif ve yumuşaktır. Ayrıca yıkandıkça daha da yumuşarlar. Genellikle müslin normal pamuktan daha soğuk tutar. Bunun sebebi ise muslin örtülerin düz bir dokuma ile yapılmış olması, çok düşük iplik sayısına ve daha gevşek bir dokumaya sahip olmasıdır. Gevşek örgü, sıcak günlerde kullanmak veya bebeğinizi daha serin tutmak için kullanılabilir. Müslin örtüler hava akışı sağlar ve kundak battaniyesi olarak kullanıldığında bebeğin aşırı ısınma riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Müslin örtülerin nefes alabilirliği sayesinde kullanıcılar daha rahat eder. Bebeklerin cilt yapısına uygun, hava geçiren yapısıyla tercih edilen, müslin örtüler dayanıklıdır, temizlemesi kolaydır ve taşıması hafiftir. Bebek çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz çok amaçlı bir üründür. Kullanım amacına göre farklı müslin örtü ölçüleri, farklı renk veya desenli, limonlu, filli müslin örtü seçenekleri bulunur. Müslin örtü seti, 100x120, 120x120, büyük, müslin puset örtüsü ölçülerinde veya organik kumaş tercihlerinde bulunabilirsiniz. Organik müslin örtü seçeneğinde, organik pamuktan üretilen kumaşlar kullanılmaktadır.

Müslin Örtü Fiyatları

Müslin Örtü Fiyatları

Farklı amaçlar için tercih edilen müslin örtü metrelik olarak satın alınabilir. Müslin örtü metresi, metre fiyatı markalara, boyutlarına ve çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Bebeklerinizi kundaklamak istediğinizde onları sarabileceğiniz, hassas ciltlerine uyumlu bu ürünler, hafif ve süper nefes alabilir dokusuyla yaz ve kış için mükemmel bir bebek battaniyesi, havlusu olarak kullanabilirsiniz. Kullanıcıları tarafından da kolay temizlenebilir ve uzun ömürlü olarak belirtilen müslin örtü her zaman tavsiye edilen ürünler arasındadır. Siz de uzun yıllardır annelerin tercihi olmuş renk renk, çeşit çeşit müslin örtülere Trendyol farklıyla ulaşabilirsiniz. Trendyol’da ihtiyacınız olan tüm müslin örtü çeşitlerine kolayca ulaşabilir, size ve bebeğinizin narin cildi için en uygun seçeneklere, avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.