placeholder
"

Emzirme Sütyeni

" araması için 3625 sonuç listeleniyor

Emzirme Sütyeni

Emzirme Sütyeni

Hamilelik sürecini sorunsuz atlatabilmeniz için çocuğunuzun rahatlığını düşündüğünüz gibi kendi konfor alanınızı da oluşturmanız gerekiyor. Hamile kaldığınız bu dönemde ruhsal sağlığınıza, beslenme şeklinize dikkat ettiğiniz gibi kıyafetlerinizde de standart bir rahatlığa ulaşmanız önem arz ediyor. Hamilelik döneminde östrojen hormonu, süt bezlerinizin gelişmesine yardımcı olmak amaçlı vücudunuzu emzirmeye hazırladığından göğsünüzün büyümesi, göğüs uçlarının genişlemesi ve göğüs uçlarınızda hassasiyet oluşumu gibi bazı olaylar tetikleniyor. Lohusa döneminde ise vücut ölçüleriniz hamilelik öncesi döneme geçiş yaparken, göğüsleriniz süt keselerinizin dolu ve boş olması çeşitliliğinde orantısız bir büyüklük gösteriyor. Gözle görülür ve tarafınızdan açıkça hissedilir bu durum, özellikle kıyafetlerinizde radikal bir değişiklik yapılması gerekliliğini doğuruyor.

Hamilelik döneminizde doğal ve pamuklu malzemelerden yapılmış kıyafetler giymeniz tavsiye ediliyor. Ayrıca alınan kilolardan dolayı oluşabilecek herhangi omuz ve bel rahatsızlıkları gibi hareket kısıtlayıcı sorunlardan kurtulmanız için ise özel imal edilmiş iç çamaşırlarını tercih etmeniz gerekiyor. Emzirmeye başladığınızdan itibaren farklı kıyafetlere ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu dönemi rahatlıkla atlatmanızı sağlamanız amaçlı üreticiler çeşitli emzirme sütyeni seçenekleri ile karşınıza çıkıyor.

Emzirme sütyenleri, tasarımları ile her ortamda ağlayan bebeğinizle ilgilenmeniz için rahatlık sağlıyor. Tek elle rahatlıkla erişim sağlanıyor, kolayca yukarıdan aşağıya katlanabiliyor ve aynı rahatlıkla kapatılabiliyor, ayrıca özel yapısı ile vücudunuzla uyum içerisinde hareket ediyor. Geleneksel sütyenler hamilelik üzerine tasarlanmadığından, emziren annelerin emzirdikten sonra yaşadıkları rahatsızlıkların başında kızarıklıklar ve tahriş geliyor. Bazı sütyenlerdeki metal ise büyüyen göğüsler için acı verici olabiliyor, dikişli sütyenlerin vücutta bırakacağı izler can sıkıcı olabiliyor, naylon sütyenler ise kalıcı tahribata yol açabiliyor.

Hamileler için tasarlanmış sütyenlerde vücudunuzun nefes almasını sağlayan emzirme sütyeni pamuklu ve bambulu gibi farklı seçeneklerle karşınıza çıkıyor. Bu tip sütyenler hamilelik döneminde anneler için oldukça rahatlık sağlıyor. Emzirme sütyenleri tüm bu özelliklere sahip olup ek olarak, sırt ve omuz ağrılarının hafiflemesi ve yok olması için geniş kayışlı olarak tasarlanıyor.

Hamilelik boyunca halihazırda büyüyen göğüslerin emzirmeye başlanan günden itibaren sürekli değişim gösterdiği biliniyor. İyi tasarlanmış bir emzirme sütyeni vücudun dalgalanmalarına ayak uyduruyor yapısı gereği bedenin nefes almasını sağlıyor. Anneler için özel üretim emzirme sütyeni çeşitleri sizinle bütünleşiyor ve rahat hareket imkanı sağlıyor.

Konforlu ve Pratik Emzirme Sütyeni Çeşitleri

Geleneksel sütyenler hamilelik için tasarlanmadığı gibi, hamilelik sütyenleri de emzirmek için özel olarak tasarlanmıyor. Bebek emzirme sütyenleri, bebeğinizi emzirmeye başlayacağınız veya başladığınız yeni dönemde hayat standartlarınızı arttırıyor ve özel hissetmenizi sağlıyor. Ayrıca sizin için özel tasarlanmış bu ürünleri kullanmanız sağlığınız açısından da önem arz ediyor. Bir emzirme sütyeni satın almak annenin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Her iç çamaşırında olduğu gibi emzirme sütyeni modelleri de çeşitlilik gösteriyor. Yüksek kalitede ve doğal malzemelerden üretilen modellerle bebeğinizi sağlıklı bir şekilde emzirmenizi sağlıyor ve pratik oluşu ile kullanıcılar tarafından geçer not almayı başarıyor. Kruvaze emzirme sütyeni modellerine sıkça rastlamak mümkün olduğu gibi alternatif modellere de yer veriliyor. Hassas cilt problemleri olan anneler için de ekstra çözüm sağlayan üreticiler, farklı dönemlere ait farklı sütyen modelleri ile de kullanıcıyı dönemler arası geçişlere hazırlamayı başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Pamuklu ve bambulu seçenekleri ile doğum sonrası emzirme döneminde sıklıkla karşılaşılan tahriş problemlerine çözüm getirmeyi hedefleyen firmalar, alerjen karşıtı ve antibakteriyel yapıdaki üretimleriyle çamaşırlarınızın teninizle doğal bir uyum sağlamalarını hedefliyor. Doğumda ve sonrasında oluşabilecek sırt, omuz ve bel ağrılarını hafifletmek ve bu ağrılara son vermek amaçlı geniş bant ve çeşitli sırt modeli seçenekleriyle kullanıcının karşısına çıkıyor. Firmalar ayrıca modellerinde, gün ve süt miktarına göre değişen göğüs ölçülerinde standardı yakalamak için tek bir modelde yer verdikleri çapraz ve düz askı seçeneklerini sunuyor. Şık bir tasarıma sahip olmalarının yanı sıra, günlük hayatınızda da rahatlıkla giyebileceğiniz, gömlekler ve bluzlarla hiç düşünmeden kullanabileceğiniz bazı modeller sizi iş hayatınıza hazırlamak için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Ayrıca dantelli seçenekleri ile de fark yaratır nitelikte olan emzirme sütyeni çeşitleri birçok tarzdaki geleneksel sütyenlerin boşluğunu rahatlıkla dolduruyor.

Doğum Öncesi ve Sonrası Emzirme Sütyeni Modelleri

Lohusa dönemi annenin fiziksel ve psikolojik durumunun hamilelik öncesi döneme yavaş yavaş geri döndüğü bir zaman dilimidir. Bu süreçte anne kendini oldukça konforlu hissetmek isteyecektir. Geniş bant ve geniş sırt tasarımıyla özellikle hamilelik döneminde oluşabilecek sırt ve omuz ağrılarını hafifletici özelliğe sahip bu modelde çıtçıt, kanca gibi materyaller kullanılmıyor. Elinizle kenara çekebileceğiniz basit çapraz bir görünüme sahip olması, aynı zamanda esnek bir yapıda ve optimum göğüs desteği sağlaması kullanıcılar tarafından özellikle lohusalık döneminde sıkça tercih ediliyor. Tek bir parçadan oluşan bu modeli evde rahatlıkla kullanabilir ve kaliteli kumaşı, konforlu yapısı sayesinde rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Lohusa dönemi annenin ilk emzirme deneyimini yaşadığı ve sonraki 4-5 haftayı kapsadığından, bu dönemde kullanımı kolay ve yüksek kalite ürünler tercih edilmelidir. Bambunun %100 doğal ve geri dönüştürülebilir bir malzeme olmasıyla birlikte çevreye duyarlı kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edildiği biliniyor. Doğal bir materyal olan bambu kullanılarak yapılan sütyenler günlük kullanım için tasarlanıyor. Geniş sırt bandı ve yarı açıklıkta sırt kaplaması ile hem lohusalık dönemi hem de sonrası için bebeğinizi rahatça ve sağlıklı şekilde emzirmenize olanak sağlıyor. Hassas ciltler için tasarlanmış bu model, hedefini açıkça karşılıyor ve emzirme sonrası oluşabilecek herhangi bir tahrişin önünü kesmeyi başarıyor. Görünümde sadeliğe önem veren ve hiçbir metal kullanılmayan tasarımı ile göze çarpıyor. Antibakteriyel ve alerji karşıtı olmasının yanında, terletmez seçeneğinin altının çizilmiş olması ürünü ön plana çıkaran özellikler arasında bulunuyor. Krem ve beyaz gibi natürel renklerle kullanıcıya sunulan seçenekler sadeliğin ve doğallığın vurgusunu arttırıyor ve kullanıcıların beklentisini karşılamayı başarıyor.

Markaların en çok tercih edilen ürünleri arasında toparlayıcı emzirme sütyeni de bulunuyor. Hamilelik öncesi dış görünümüne kavuşmak isteyen annelerin tercihi olan destekli emzirme sütyeni hamilelik ve sonrası dönemde alınacak kilolardan ötürü yaşanılacak olası göğüs sarkmalarını minimuma indirgemek için tasarlanmış doğal ve bambulu seçenekleri ile karşınıza çıkıyor. Bu sütyen modeli toplayıcı veya destekli olması nedeniyle annelerin eski görünümüne kavuşması için yardımcı oluyor. Kancalı askı yapısıyla kolayca açılabiliyor. Kullanışlı pratik yapısı sayesinde bebeğinizi her ortamda zamandan da tasarruf ederek emzirebilmenizi sağlıyor. Ayrıca yapısı gereği her türlü kıyafeti rahatça giymenize olanak sağlıyor.

Günlük yaşantınızda kullandığınız sütyen modellerinden ödün vermek istemeyebilirsiniz. Duruma göre kullandığınız sütyenlerin çeşitliliğini koruyan firmalar süngerli emzirme sütyeni çeşitleri ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Çıtçıtlı, kancalı modelleri ile çeşitlilik sağlanan sütyenler değişen vücut ölçülerinize karşın konfor yaratmayı başarıyor.

Doğum sonrası aldığınız kiloları vermek için bir süreye daha ihtiyacınız olacak ve aynı zamanda bebeğinizi emzirmek durumunda kalacaksınız. Firmalar bu süreci en iyi şartlarda atlatabilmeniz için sütyen modelleri tasarımlarını atletlerle birleştirerek sizlere formunuza kavuşabilmeniz adına alternatif bir çözüm önerisi getiriyor. Bebeğinizi emzirirken aynı zamanda formda kalmanızı mümkün hale getiriyorlar. Hamileliğinizin destekçisi üreticilerin sağladığı bu imkanda da aynı sütyenlerde olduğu gibi atletlerin kumaşları da pamuklu yapısıyla bedeninizle bir bütünmüş gibi hissettiriyor ve esnek yapısıyla vücudunuzu forma sokmanızda yardımcı etken oluyor. Askısından ayarlı kanca yardımıyla kolaylıkla emzirme pozisyonuna geçebilmenize de imkan sağlıyor. Diğer emzirme atleti modellerinden farklı olarak toparlayıcı özelliği ile ön plana çıkıyor. Gün aşırı süt keselerinin dolması ve boşalması sonucunda meydana gelen farklılıklara uyumlu bir model arayan ve sağlıklı olmasından da ödün vermek istemeyenlerin tercihi oluyor. Vücudu diğer atlet modellerine nazaran daha sıkı tutan modelde askılar seyyar olarak yer alıyor, çapraz ve düz bağlama seçenekleriyle kullanıcıya seçim hakkı tanınıyor. Bu imkan dahilinde günbegün değişen süt oranınıza uygun bağlama yöntemini seçebiliyorsunuz. Evde günlük olarak kolayca ve rahatlıkla giyebilirsiniz. Ayrıca büstiyerli oluşu kumaşa seksi bir görünüş kazandırıyor.

Hamilelik süresinde aldığınız kiloları vermek biraz zaman alacağından, bu süreci hızlandırmak için annelerin hemen hemen hepsi spora ve yogaya yöneliyorlar. Hem sütyen takıp hem de tişört giyme zorunluluğunu ortadan kaldıran modeller ile olası bir durumda da çocuğunuzu emzirmek için sütyeninizi çıkarmak zorunda kalmıyorsunuz. Çünkü bu model klasik spor atleti görünümüne sahip olup, çapraz omuz askısı sayesinde sırt ve bel destekli olmasının yanı sıra, %100 pamuklu yapısı ve kolayca açılır kapanır tasarımıyla çocuğunuzu emzirmek için kolaylık sağlıyor. Bebeğiniz ağlıyorsa yogaya ufak bir ara verip emzirmeniz için kancayı aşağı indirmeniz yeterli oluyor.

Önden açılan emzirme sütyeni tasarımlarına nazaran yeni bir bakış açısı getirilmiş modellerde ortadan kolayca açılıp kapanabilen bir fermuar yer alıyor. %100 pamuklu ve esnek yapısı sayesinde vücudunuza uyum sağlayabilen ortadan açılan emzirme sütyeni; balenli, balensiz, desteksiz, az destekli seçeneklerinin yanı sıra değişen psikolojinize ayak uyduracak uygun birçok renk seçeneği ve farklı tasarımlar ile karşınıza çıkıyor.

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen firmalarının özenle ürettiği ve şıklık konseptine yer verdiği dantelli modeller, özellikle lohusa dönemini atlatmış ve formuna kavuşmuş, şıklığı seven anneler için üretilmiş ürünlerin en dikkat çekicilerinin başında yer alıyor. Bu model emzirme sütyeni dantelli olmasının yanında göğüs uçlarının tahriş olmasına engel olmak amaçlı koruyucu pamuklu yapısıyla dikkat çekiyor. Emzirmek ve günlük kullanım için de gayet uygun olup, üstten açılır olması sayesinde şık bir gece geçirmenize olanak sağlarken her an bebeğinizi beslemek için hazır olmanızı da sağlıyor. Dantelli emzirme sütyeni siyah, beyaz, mavi gibi birçok renk seçeneği ile karşınıza çıkıyor.

Tüm bunların yanında çıtçıtlı emzirme sütyeni pratikliğiyle göz doldururken, emzirme sütyeni dolgulu, dolgusuz, balenli, dantelli; onlarca çeşidiyle Trendyol'da kullanıcılarını bekliyor.

Emzirme Sütyeni Nasıl Seçilir?

Hamilelikte uygun olan annenin sürekli olarak kilo almasıdır. Bu durum çocuğun büyümesi için son derece gereklidir. Bu süreç boyunca annede sürekli bir kilo artışı olacağından kıyafet seçimleri daha bol ve rahat olmalıdır. Beden ölçüleri de gözle görülür bir şekilde artacağından emzirme sütyeni tavsiyeleri seçim yapılırken eski kap ölçülerinin baz alınmaması yönündedir. Bir sütyen seçimi yaparken önce yeni kap ölçüsü belirlenmeli ve ona göre seçim yapılmalıdır.

Doğum sonrası bir süre evde kalan annelerin tek arzusu bebeklerinin ilk birkaç ayında onunla beraber zaman geçirmektir. Vücudun kendini toparlama süresi içerisinde olabildiğince rahat ve huzurlu olmaya çalışan annelerin uyku düzenlerini korumaları ve konforlu bir hayat döngüsü yaratabilmeleri gerekir. Bu yeni alışma süresinde yüksek kalite sütyenler kullanmak lohusa dönemini kolayca atlatmalarını sağlar. Geleneksel sütyenlere nazaran emziren annelere özel olarak tasarlanmış sütyen çeşitlerinin daha esnek, tek parça ve kullanımı kolay modelleri ile bu yeni dünyaya alışma sürecini konforlu ve huzurlu bir şekilde atlatabilirsiniz.

Lohusa dönemi bittiğinde alışma sürecini atlatmış olan annelerin yaşamına çekici ve çarpıcı bir dokunuş yapmak isteyen emzirme sütyeni markaları geniş bir ürün seçkisi sunar. Kruvaze büyük beden emzirme sütyeni, emzirme sütyeni balenli ve balensiz modelleri, dantelli seçenekler, korseli atlet modeller seçebileceğiniz ürünlerden bazılarıdır.

Bir emzirme sütyeni alırken dikkat etmeniz gereken hususların başında teniniz ve ruh halinize göre size en uygun modeli seçmenizin yanında iç çamaşırınızın teniniz ile uyum içinde olması; yani size en uygun ölçüde olması gerekliliği geliyor. Lohusa döneminden itibaren eski formuna kavuşmaya başlayan vücudunuzun biraz daha zamana ihtiyacı olduğundan, bu yeni dönemde değişen ölçülerinizi tekrar hesaplamanız gerekebilir. Ölçünüzü iyi bilmeniz, internetten kolayca alışveriş yapmanızı sağlıyor. Ölçü alırken vücudunuzda herhangi bir kıyafet olmamasına dikkat ettiğiniz, özellikle ölçü almadan önce bebeğinizi emzirmemiş olmanıza özen gösterdiğiniz takdirde doğru alışveriş için doğru sonuca varmış oluyorsunuz. Büyük beden emzirme sütyeni ve küçük beden emzirme sütyeni aralığında size en uygun bedenlere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Emzirme sütyeninin ölçüsünü belirlemeniz için göğüs ölçülerinizi ve göğüs altı ölçülerinizi bilmeniz gerekiyor. İlk olarak göğüs altı ölçüsünü doğru bir şekilde belirlemek gerekiyor. Öncelikle sütyen bedeninin ölçüsünü almak için mezura yardımıyla göğsünüzün altından sırtınızı kapsayacak şekilde ölçü alın, mezurayı paralel tuttuğunuzdan emin olun ve çıkan sonucu bir yere yazın. Elde edilen sayı 5 ve 5'in katlarıysa yuvarlama yapmaksızın direkt o ölçüde sütyen tercih edebilirsiniz. Sütyenler 5 ve 5'in katları olarak piyasaya sürüldüğünden, çıkan sonuç eğer ki var olan sütyen bedenlerinden değilse, en yakın olanı tercih etmelisiniz. Örneğin sonuç 94 çıktığında tercihiniz 95; 87 çıktığında ise 85 olmalıdır.

İkinci adım olarak göğüs kap ölçüsünü hesaplamak gerekir. Göğüs kap ölçüsünü belirlemek için bu sefer mezurayı sırtınızdan göğüs ucunuza doğru çevirin ve çıkan sonucu bir yere yazın. Göğüs ölçünüz ile göğüs altı ölçüsü arasındaki fark size göğüs kap ölçüsünü verecektir. Buna göre 12 ila 14 aralığındaysa A, 14 ila 16 aralığındaysa B, 16 ila 18 aralığındaysa C, 18'den büyük bir sayı çıktı ise D olarak alınır. "Bir emzirme sütyeni ne zaman alınmalı?" sorusu içinse en erken tarihin, doğumun gerçekleşeceği tarihten birkaç hafta öncesi olduğu belirtiliyor.

Emzirme Sütyeni Markaları ve Ürünleri Trendyol'da

Emzirme sütyeni fiyatları ürünün kalitesine, yapılmış olduğu ana malzemesine ve markalara göre değişiklik gösteriyor. Türkiye'nin dört bir yanında ve dünyada kabul görmüş birçok markanın ürünlerine Trendyol'dan kolayca ulaşabilir, aradığınız sütyenleri hızlıca satın alabilirsiniz. Eğer bir emzirme sütyeni sahibi olmak istiyorsanız Trendyol'un size sunduğu yüzlerce seçenekten faydalanabilir, sizin için en uygun olanı sepete ekleyerek kapınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Trendyol güvencesi ile güvenle kullanabileceğiniz ürünler içinde korseli emzirme atleti modellerinden önden açılan, çıtçıtlı sütyenlere kadar çok sayıda seçenek bulunuyır. Emzirme sütyeni öneri ve yorumlarını dikkate alarak bedeninize en uygun modeli tercih edebilir, doğum sonrası dönemini rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Trendyol'un birbirinden avantajlı fırsatları sizleri bekliyor. Hemen şimdi ürünleri incelemeye başlayın, kolayca sepetinize atarak ihtiyacınız olan modellere hızlıca sahip olun.