placeholder
"

Erdem Yayınları

" araması için 2135 sonuç listeleniyor

Erdem Yayınları Çeşitleri ile Çocuklara Keyifli Vakit

Çocukların zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirebilmeleri için çeşitli Erdem Yayınları okul öncesi kitapları yaşlarına uygun şekilde tasarlanmıştır. Bu kitaplar çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkı sağlar. Erdem Yayınları çocuk kitapları genellikle belirli bir yaş grubuna göre sınıflandırılır. İçerik, çocukların günlük ve okul yaşamlarında görmelerine ve öğrenmelerine yardımcı olmak için oluşturulur. Yetişkinler için kitaplar gibi, çocuklar için kitaplar da okuma ve aktivite kitapları gibi farklı kategorilerde gelir. Çocuk kitaplarının çeşitleri genellikle çocuklara açık bir mesaj içerir. Bu mesaj, hikayenin sonunda tek bir kelime ile özetlenebilir veya kahramanın aklından geçen bir dizi olayın sonunda gerçekleşebilir. Genel olarak Erdem Yayınları 1.sınıf hikaye kitapları nasıl iyi empati yapılacağına, nasıl arkadaşlık kurulacağına ve nasıl yardım edileceğine dair evrensel bir mesajı içerir. Bu tür kitapları tanıtmak için çocuğunuzun okuma yazma öğrenmesini beklemenize gerek yoktur. Yaşına uygun bir kitap alarak da ona okuyabilirsiniz. Daha sonraki bir aşamada, okumayı ve yazmayı öğrendiğinde, kendisi için okuması çok daha kolay olacaktır. Pek çok farklı yazara ait çocuk kitaplarından çocuğunuzun sevdiği ve yaşına uygun bir model bulup satın alabilirsiniz. Çocuk kitaplarının içeriği yaş grubuna göre değişmektedir. Çocuk kitapları Erdem Yayınları 3.sınıf hikaye kitapları gibi kategorilere ayrılır. 7 ila 8 yaş grubu için yazılan kitaplar, genellikle çocuklar okuma yazma öğrenirken okuryazarlık becerilerini geliştirmeyi amaçlar. İlerleyen yıllarda çocukların gördüklerini ve öğrendiklerini günlük yaşamlarına entegre etmeleri ve yaşamlarına uygulamaları daha kolay olmalıdır. Her zaman kitap okumak, kelime dağarcığınızı ve okuma becerilerinizi geliştiren bir eylemdir. Ayrıca kendini sözlü ve yazılı olarak nasıl ifade edeceği, nasıl cümle kuracağı ve nasıl konuşacağı gibi davranışların gelişmesine de yardımcı olur. İlginç bir hikaye, geliştirmeyi çok daha rahat ve keyifli hale getirir. Erdem Yayınları dünya klasikleri okumak çocukların genel kültürlerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Erdem Yayınları Kitapları

Erdem Yayınları Kitapları

Erdem Yayınları hikaye seti modellerinin farklı biçimleri ve içerikleri vardır. Görsel ağırlıklı olan kitaplar çocukların ilgisini çeker. Bu bağlamda çocuk kitaplarında biçim ve işlevsel detaylar çok daha ayrı bir öneme sahiptir şeklinde yorumlanabilir. Format özellikleri, kitap kapakları, sayfalardaki resimler, çizimler, metin boyutu ve rengi gibi tamamen görsel özelliklerdir. Çocuklar önce kitabın kapağına bakarlar. Kapağı beğenmezse veya fark etmezse kitabı okumak istemezler. Bu tür biçimsel ve görsel özellikler çok önemlidir ancak çocuğunuzun gelişiminin ve yaşamının anahtarı kitabın konusu ve üslubudur. Çocuğunuzun yaşına uygun olan kitap dil ve anlatım olarak da uygunluk sağlamalıdır. Açık ve anlaşılır bir üslup çocukların kitabı okumasını kolaylaştırır. Bu açıdan Erdem Yayınları 2.sınıf hikaye seti harika karakterler ve olayları ile çocukların hayal gücüne ilham verir. Bu, çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerinin bir yoludur. Yaş ve yaşam özelliklerine göre seçilen kitaplar çocuğunuzun kelime dağarcığını genişletmesine olanak tanır. Günlük yaşamda hem yetişkinler hem de çocuklar belirli bir kelimelerle konuşurlar. Bu nedenle kelime dağarcığını geliştirmenin en iyi yolu kitap okumaktır. Bu kitaptaki görseller çocukların görsel zekasını destekleyen sanatsal değeri olan görsellerdir. Kolayca yorumlanabilen ve metne bağlanabilen görseller, mesajın okuyucuya iletilmesini çok daha kolay ve etkili hale getirir. Çocuk kitapları birinci sınıftan başlar. Erdem Yayınları 1.sınıf Dünya Masalları, ebeveynler ve çocuklar arasındaki bağı güçlendirir. Birlikte vakit geçirmelerini ve etkinliklere katılmalarını sağlar. Çocuk kitapları ise 7 yaşından itibaren çocukların bağımsız okumaları ve okulda öğrendiklerini bütünleştirmeleri için bir kaynaktır.

Erdem Yayınları Kitap Serileri

Erdem Yayınları Kitap Serileri

Çocuğunuza Erdem Yayınları Yıldızlı Öyküler gibi kitapları okumak onların gelişimi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Çocuğunuz için uyku öncesi okunan kitaplar, sakin ve huzurlu bir uyku geçişi sağlamasına destek olur. Çocuğunuza okuduğunuz Erdem Yayınları Sağlık Olsun dizisi kitapları, okula başlamadan harflere ve sayılara alışmalarını sağlar. Bu nedenle okula başlarken öğrendiklerini hatırlayarak basit bir öğrenme sürecine sahip olurlar. Kitap aynı zamanda çocukların kelime dağarcığını da geliştirir. Dinleyerek işitmesini geliştiren çocuğunuz, yaşına ve ilgi alanına uygun kitapları beğenecektir. Çocuğunuza okuduğunuz kitaplar TV izlemekten daha faydalıdır çünkü hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirir. Televizyon seyreden ve sadece gördüğünün peşinden koşan bir çocuğun zihni, kitap okuyarak şekillenir ve algıya açılır. Üstelik Erdem Yayınları okul öncesi eğitim setleri ürününün, çocuğun kendini ifade etmesi, etkili dinlemesi ve anlaması üzerinde olumlu etkisi vardır. Çocuğunuz, yaşına ve yaşam düzeyine uygun kavramlar sayesinde kelime dağarcığını geliştirecektir. Nedenselliği öğrenmelerine de yardımcı olan Erdem Yayınları Doğa Öyküleri sayesinde, zamanlarını kendilerini eyleme geçirerek, öğrenerek ve eğlenerek geçirmektedir. Çocuk kitaplarında biçimsel ve anlatımsal özellikler çok önemlidir. Format özelliğinde yer alan kitap kapağı, ayarlarda etkinleştirilebilir. Erdem Yayınları 4.sınıf hikaye kitapları ise biçim ve içerik bakımından farklılık gösterir. Çocuğunuz kitabını seçerken ilk dikkat ettiği şey kapak tasarımıdır. İlgi çekici olabilecek renkli kapak tasarımları, çocuk kitaplarında sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak gelişimlerini etkileyen en önemli özellik kitabın konusu ve sosyal mesajlardır. Anlaşılır dil ve anlatım kavramlarını kullanmanız ve üslubunuzu netleştirmeniz gerekir. Ancak çocuk kitabı metinleri, bilimsel değerlere göre oluşturularak ilgi çekici, eğlenceli ve düşündürücü olmalıdır.

Erdem Yayınları İçerik ve Fiyatları

Erdem Yayınları İçerik ve Fiyatları

Okuldan önce, ödevden sonra veya uykudan önce gibi çeşitli zamanlarda çocuklarınıza sesli Erdem Yayınları Dünya Masalları okuyabilirsiniz. Bir çocuğa yatmadan önce kitap okumak oldukça rahatlatıcıdır. Henüz okula başlamamış çocuklar, çocuk kitapları sayesinde harfleri ve sayıları tanıyabilir. Bu sayede okula başladığında harfleri tanımakta zorlanmaz. Çocuğunuza hikaye okumak, dinleme ve okuma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Okumak aynı zamanda hayal gücünü geliştirme eylemidir. Bu bağlamda yaratıcılığın gelişmesi ile çocuklar daha mutlu ve başarılı bir süreç geçirebilirler. 8 yaş üzeri bir çocuk kitabı seçmek, yeni başlayanların daha akıcı okumalarına yardımcı olabilir. 10 ve 12 yaşındaki çocuklar için daha yaratıcı ve bütünsel bir hikaye, onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırır. Küçük yaş gruplarına yönelik kitaplar, çocuklara kitap sevgisini aşılamak için kısa cümlelerin birleştirilmesiyle oluşturulmuş metinleri tercih edebilir. Bu açıdan çocuğunuzun yaşına ve tercihlerine göre Erdem Yayınları Turuncu Öyküler kitaplarını satın alarak çocuğunuzu sevindirebilirsiniz. Bu kitap seçimlerinde dikkat etmeniz gereken bazı önemli detayları unutmamak ve dikkat etmek oldukça önemlidir. Öncelikle çocuğunuzun yaş grubuna uygun bir kitap satın almanız gerekir. Çocuğunuzun yaş grubuna uygun bir kitap seçerek çocuğunuz daha akıcı okuyup anlayabilir. Kitapta geçen kelimelerin anlamları da yaş grubuna göre kullanılmaktadır. Örneğin, çocuğunuz 7 yaşında ise ve 12 yaşa uygun bir kitap satın alırsanız, çocuğunuz konuları anlamakta zorlanabilir. Bu açıdan yaşından dolayı verilmek istenen mesajı algılamayabilir. Böyle bir durum, çocuğunuzun kitap okumamasına neden olabilir. Bu yüzden okuma alışkanlığı geliştirmesi ve okumaktan zevk alması için yaşına uygun ve ilgi alanları ile örtüşen bir hikayesi olan bir kitap okuması gerekir. Tüm bu kitaplara ulaşmak için ise tek yapmanız gereken Trendyol.com adresini ziyaret ederek çocuğunuzun yaşına uygun bir Erdem Yayınları kitabını satın almaktır.